راهنمای بازی

راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla | چگونه شمشیر Excalibur را به دست آوریم

طریقه‌ی یافتن شمشیر افسانه‌ای اِکسکالیبور

از جمله‌ی قدرتمندترین سلاح‌هایی که در بازی Assassin’s Creed Valhalla می‌توانید به دست بگیرید، باید به شمشیر معروف شاه آرتور اشاره کنیم. شمشیر در سنگ که احتمالاً اسم آن به گوشتان خورده است. برای به دست آوردن شمشیر افسانه‌ای اکسکالیبور (Excalibur) نیازی به مأموریت یا پیش‌نیاز خاصی نیست و می‌توانید به محض ورود به انگلستان جستجو برای یافتن آن را کلید بزنید. هر چند پیشنهاد می‌کنیم که تا اواخر بازی صبر کنید، چرا که در راه جستجو برای اکسکالیبور با چند حریف قدرتمند مواجه خواهید شد که از میزان قدرت بالایی برخوردار هستند. با پیکسل آرتس و راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla همراه باشید.

شمشیر اکسکالیبور

برای به دست آوردن شمشیر اکسکالیبور باید ۱۱ کتیبه را بیابید، که ۸ تای آن‌ها با نام «گنجینه‌های بریتانیا» (Treasures of Britain) شناخته می‌شوند و برای دستیابی به آن‌ها باید دخمه‌ها و غارهای مخفی را کاوش کنید. سه‌تای باقی‌مانده نیز نزد سه زلات (Zealot) با نام‌های وودن (Woden)، هایک (Heike) و روثگار (Hrothgar) هستند، که از اعضای Order of the Ancients محسوب می‌شوند و در نقاط مختلفی از نقشه‌ی انگلستان در حال گشت‌زنی هستند. پس پروسه‌ی دستیابی به اکسکالیبور را با ۸ کتیبه‌ی اول آغاز می‌کنیم:

کتیبه‌ی اول از Treasures of Britain: مکان Cavern of Trials

به محض اینکه به این مکان در شرق منطقه‌ی کِنت (Cent) رسیدید، وارد کلبه شوید و به دنبال نردبانی که شما رو به زیرزمین هدایت می‌کند بگردید. Cavern of Trials ساختاری چند مرحله‌ای دارد. در هر بخش یک چالش پارکور و پلتفرمینگ وجود دارد که چالش خاصی ندارند و تقریباً واضح هستند. با پشت سرگذاشتن آن‌ها سه کلید با نام‌های تعادل (Balance)، چابکی (Agility) و مهارت (Dexerity) خواهید یافت که برای باز کردن درب نهایی به محوطه‌ای که کتیبه درون آن است، استفاده خواهد شد. همچنین یک صندوق Wealth هم پیش از درب وجود دارد که فراموش نکنید آن را باز کنید. محوطه‌ی پایانی هم یک معمای ساده دارد که در آن باید سنگ‌های محرک را جابه‌جا کرده و راه خود را باز کنید. در انتهای مسیر کتیبه‌ی اول را خواهید یافت.

کتیبه‌ی دوم از Treasures of Britain: مکان Grime’s Graves

در جنوب غربی منطقه‌ی المنهام (Elmenham) در ایست‌آنگلیا (East Anglia) مکانی به نام Grime’s Graves را خواهید یافت. وقتی به دهانه‌ی غار رسیدید، با استفاده از Leap of faith پایین پریده و راه خود به درون غار را ادامه دهید. از Odin’s Sight بهره ببرید و مسیر غار را دنبال کنید. در میانه‌ی راه در زیر سکوی چوبی یک طلسم خواهید یافت. نابودش کنید و به راه خود تا انتهای غار ادامه دهید تا کتیبه‌ی دوم را بیابید.

کتیبه‌ی سوم از Treasures of Britain: مکان Old Cellar

این غار در جنوب غربی سولشستر (Colcestre) در منطقه‌ی (Essexe) قرار دارد. ساختار غار Old Cellar کاملاً سرراست و خطی است، فقط باید به توده‌های گاز سمی توجه نمایید (که می‌توانید سوزانده یا از آن‌ها دوری کنید). وقتی به اتاق اصلی رسیدید از Odin’s Sight استفاده کنید تا قفل‌های خمره‌های شراب برایتان با رنگ قرمز مشخص شود. سپس با تیرکمان تمام آن‌ها را نابود کنید تا نقطه‌ی مرکزی اتاق پر شود و بتوانید کتیبه سوم را بردارید.

کتیبه‌ی چهارم از Treasures of Britain: مکان Wiccan’s Cave

در قلمرو نورث‌آمبریا (Northumbria)، در غرب شهر یورویک (Jorvik) و در منطقه‌ی یورویک‌شایر (Eurvicscire)، غار Wiccan را خواهید یافت. این غار پیچیده نیست، اما امکان گم شدن در آن وجود دارد. با Odin’s Sight مسیر خود را پیدا کنید تا به یک درخت بزرگ برسید. از سمت چپ خود را به شاخه‌ی درخت برسانید، سپس از آن گذر کنید و از صخره‌های طرق دیگر بالا بروید. وقتی به بن‌بست رسیدید، یخ پیش رویتان را بشکنید و به اتاقی با در قفل شده برسید. کتیبه درون اتاق است و باید از فضای سمت چپ قفل آن را بشکنید، با این حال پنجره‌ی سمت چپ مسدود شده و باید آن را از سمت دیگر باز کنید. به گذرگاه سمت راست بروید و از پنجره با تیرکمان خمره‌های قرمز رنگ بشکنید تا پنجره‌ی سمت دیگر باز شود. سپس دوباره به سمت چپ رفته و این بار از پنجره‌ی باز شده قفل اتاق را با تیرکمان بشکنید. حال در اتاق را باز کرده و کتیبه‌ی چهارم را بردارید.

کتیبه‌ی پنجم از Treasures of Britain: مکان Red Lichen Cavern

پس از یک سفر کوتاه به شرق همتون‌شایر (Hamtunscire) در قلمروی وِسکس (Wessex) به غار Red Lichen خواهید رسید. مسیر این کتیبه طولانی نیست و به راحتی آن را خواهید یافت. فقط حواستان به توده‌های گاز سمی باشد و سعی کنید سریع حرکت کنید. وقتی به انتهای غار رسیدید به راحتی کتیبه‌ی پنجم را خواهید دید.

کتیبه‌ی ششم از Treasures of Britain: مکان Wocig

کتیبه‌ی ششم نیز در منطقه‌ی همتون‌شایر (Hamtunscire) و در شمال شرقی چپام (Chepeham) قرار دارد. این کتیبه‌ی به جز چند چالش صخره‌نوردی و پارکور، سختی خاصی ندارد. وقتی وارد غار شدید، سوار قایق شده و تا جایی که راه باشد حرکت نمایید. وقتی به بن بست خوردید، از قایق پیاده شده و از دیواره‌ی سمت راست بالا بروید و خط صخره‌ها را دنبال کنید تا نهایتاً یک آتشدان و ورودی ببینید. از ورودی کوچک داخل شوید و با احتیاط خمره‌های قرمز را به آتش بکشید تا یک روزنه‌ی کوچک به درون اتاق باز شود. درون اتاق کتیبه‌ی ششم را خواهید یافت.

کتیبه‌ی هفتم از Treasures of Britain: مکان Deoraby Spar Cavern

در قلمروی نورث‌آمبریا (Northumbria) و در شمال منطقه‌ی اسناتینگهام‌شایر (Snotinghamscire) غار Deoraby Spar وجود دارد. برای به دست آوردن کتیبه‌ی هفتم چالشی جز مسیریابی در غار و انجام چالش‌های پارکور ندارید. در انتهای مسیر هم بدون معما یا پازلی خاصی وجود ندارد و به راحتی می‌توانید هفتمین کتیبه را به دست آورید.

کتیبه‌ی هشتم از Treasures of Britain: مکان Santlache Mine

معدن Santlache را در قلمروی ساسکس (Suthsexe) خواهید یافت. مسیر این معدن تا رسیدن به کتیبه‌ی هشتم طولانی است و شامل چند دیوار قابل تخریب، شیء قابل جابجایی و روزنه خواهد شد. در نهایت هم پس از گذر از مسیر زیر آب، به پایان معدن و کتیبه‌ی هشتم خواهید رسید.

سه کتیبه‌ی نهایی نزد زلات‌ها

قدم دوم در این قسمت از راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla از پا در آوردن سه زلات است. سه کتیبه‌ی پایانی برای رسیدن به شمشیر اکسکالیبور نزد سه زلات هستند که عضو فرقه‌ی Order of the Ancients می‌باشند.

راهنمای جامع شبکه Steam | آموزش صفر تا صد خرید در فروشگاه استیم
خواندن

زلات اول: راثگار (Hrothgar)

راثگار با میزان قدرت ۲۸۰ یک زلات مرگبار است که در قلمروی ساسکس (Suthsexe) پرسه می‌زند. نه تنها تبهر بالایی در وارد آوردن ضربات مهلک به شما دارد، بلکه می‌تواند میزان سلامتی از دست رفته‌ی خود را نیز بازگرداند، پس پیشنهاد می‌کنیم که آماده رزم به مصاف او بروید!

زلات دوم: هایک (Heike)

هایک با میزان قدرت ۲۵۰ نیز یک زلات دردسرساز محسوب می‌شود که در مسیرهای قلمروی اِسکس (Essexe) گشت می‌زند. هایک از شمشیر زهرآگین و سپر بهره می‌برد و در ترکیب با بمب‌های سمی، حملات او بسیار کشنده خواهند بود. زمان‌بندی در مبارزه با او مهم است، پس سعی کنید به موقع جاخالی دهید، به موقع پَری کنید و فاصله‌تان را با او حفظ کنید.

زلات سوم: وودن (Woden)

وودن با میزان قدرت ۲۲۰ در قلمروی کِنت (Cent) پرسه می‌زند و حامل آخرین کتیبه‌ی بریتانیاست. با اینکه به قدرتمندی دو زلات قبلی نیست، اما سرعت بالا و بهره‌گیری از بمب‌های گیج‌کننده از او یک مبارز چالش‌برانگیز می‌سازد.

قدم آخر: سفر به غار مِردین (Myrddin) و جاگذاریِ کتیبه‌ها

مکان غار مردین

به آخرین قدم این قسمت از راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla رسیده‌ایم. اکنون که بالاخره هر ۱۱ کتیبه‌ی باستانی بریتانیا را یافته‌اید، باید عازم غار مِردین (Myrddin) در منطقه‌ی همتون‌شایر (Hamtunscire) شوید. مراقب حمله‌ی خرس قهوه‌ای در خارج از غار باشید. پس از گذر از چند پالش پارکور و انجام یک Leap of faith و دنبال کردن مسیر، نهایتاً به یک تالار بزرگ خواهید رسید که یازده مونولیث حاشیه‌ی آن و شمشیر افسانه‌ای اکسکالیبور در مرکز آن قرار دارد. همه‌ی کتیبه‌ها در جایگاهشان قرار دهید تا قادر به برداشتن اکسکالیبور شوید.

شمشیر اکسکالیبور یک شمشیر افسانه‌ای سنگین و نایاب می‌باشد که به صورت پایه، تا سطح هفت ارتقا یافته است. با اکسکالیبور زمانی که فینیشرهای سنگین و ضربات کاری اجرا کنید، تمام دشمنان اطراف برای لحظاتی کور می‌شوند. این شمشیر بی‌نظیر همینطور سه جایگاه برای انتخاب Rune دارد که پتانسیل آن برای قدرتمند‌تر شدن را نیز افزایش می‌دهد. اگر اکسکالیبور را با یک سلاح سنگین قدرتمند دیگر ترکیب کنید، به یک هیولای غیرقابل توقف تبدیل خواهید شد. علاوه بر این‌ها، ظاهر و صدای جذابی نیز دارد تا از مبارزه با آن لذت ببرید.

ویژگی‌ها و مشخصات شمشیر اکسکالیبور

تبریک می‌گوییم، شما موفق به کسب شمشیر افسانه‌ای شاه آرتور، اکسکالیبور شدید! اگر مشکلی در رویه‌ی به دست آوردن شمشیر پیدا کردید، مشکلتان را در بخش نظرات راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla با ما در میان بگذارید.

راهنمای Need for Speed Heat - بهترین راه‌ برای پول در آوردن
خواندن

 

منبع
https://www.eurogamer.net/
عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن