راهنمای بازی

راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla | نکاتی برای تازه‌واردین

آماده‌ی‌ رزم شوید!

اگر اکنون که بازی Assassin’s Creed Valhalla در دسترس همه‌ی ما قرار گرفته است، می‌خواهید به نروژ و اگلستان سفر کنید، پس باید نکات بسیاری را پیش از سفرتان بدانید. موارد بسیاری در والهالا وجود دارند که دانستن آن‌ها، هم به پیشرفت سریع‌تر شما در روند بازی کمک می‌کند و هم برخی از موارد آزاردهنده‌ی احتمالی را از سر راهتان برمی‌دارد. پس بهتر است بیشتر حاشیه نرویم. با من و پیکسل آرتس همراه راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla باشید.

۱- فراموش نکنید که به موقع وایکینگ و به موقع اساسین باشید

در والهالا همیشه قرار نیست یک استراتژی ثابت به نفعتان تمام شود. گاهی باید با فراخواندنِ یاران، یک حمله‌ی همه جانبه ترتیب دهید و دشمنان را یکی پس از دیگری تکه تکه کنید و گاه باید گوشه‌ای در سایه‌ها به آرامی دشمنان را از پا دربیاورید. برای مخفی‌کاری بهتر است اسکیل Advanced Assassination را زودتر باز کنید، چرا که به شما توانایی Assassinate کردن دشمنان قوی را خواهد داد. سعی کنید در مناطقی که دشمنان قدرتمند بیشتر هستند، مخفی‌کاری را ترجیح دهید. در هنگام حملات پرتعداد، کُشتن دشمنان قوی‌تر ممکن است در آن میدان نبرد شلوغ کمی چالش‌برانگیز باشد، پس مخفیانه کُشتن آن‌ها یک استراتژی عاقلانه و مؤثر است.

۲- فورنبرگ و استاونگر را کاوش کنید

در مقدمه‌ی بازی شتاب‌زده عمل نکنید. مقدمه‌ی والهالا در نروژ جریان دارد و نباید آن را سرسری بگیرید. پیش از سفر به انگلستان نیاز دارید که خوب با بازی آشنا شوید. در فورنبرگ می‌توانید با فعالیت‌های فرعی‌ مثل بازی‌های اورلاگ، Flyting و مسابقات مشروب‌خوری آشنا شوید، NPCها و شخصیت‌های مختلف را بشناسید و مأموریت‌های فرعی انجام دهید. همینطور در غرب فورنبرگ می‌توانید استاونگر را بیابید. استاونگر پر از گنج‌های مخفی و فعالیت‌های فرعی مانند Flyting است که برای شروع نباید از آن‌ها غافل شوید.

۳- سلاح سبک‌تر، استامینای بیشتر

نوار استامینا یکی از موارد جدید پرتعداد والهالا است. اگر ادیسی و اوریجینز را تجربه کرده باشید، ممکن است ابتدای کار کمی با نوار استامینای والهالا مشکل پیدا کنید. مواردی مثل ضربات سنگین، دفاع کردن و جاخالی دادن شدیداً نوار استامینا را کم می‌کنند و نباید بدون فکر و عجولانه از آن‌ها استفاده کنید. ضربات پایه استامینا مصرف نمی‌کنند و برخورد هر ضربه‌ی پایه به حریف بخشی از استامینا را برمی‌گرداند. این را نیز به یاد داشته باشید که هر ضربه با یک سلاح سنگین، استامینای بیشتری نسبت به یک سلاح سبک می‌طلبد.

راهنمای بازی Toy Blast | ترفندها و نکات
خواندن

۴- از Flyting غافل نشوید

از جذاب‌ترین کارهای فرعی که می‌توانید در والهالا بیابید Flyting است. Flyting نوعی قافیه‌گویی و حاضرجوابی است که به نوعی باید حریفتان را با بهترین قافیه‌ی ممکن تحقیر کنید. نکته‌ی جالب اینجاست که انتخاب جواب به همین آسانی نیست و باید چند نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید. اول اینکه کلمه‌ی پایانی جمله باید با کلمه‌ی پایانی جمله‌ی رقیب، از منظر قافیه هم‌خوانی داشته باشد. دوم، تعداد هِجاهای جمله‌ای که می‌گویید نباید از جمله‌ی حریف کمتر یا بیشتر باشد. سوم، جمله نباید معنی غیرمرتبطی داشته باشد و مضمون آن الزاماً باید متناسب با جمله‌ی رقیب باشد. با رعایت این موارد و برنده شدن در مسابقات Flyting سطح کاریزمای شما بالا خواهد رفت. کاریزما در برخی نقاط از بازی، به شما این امکان را می‌دهد که افراد را با جادوی خوش سر و زبانی متقاعد کنید و در نتیجه از دست به جیب شدن یا نزاع دوری نمایید.

۵- کتاب‌های دانش را بیابید

اگر توانایی‌های خفن و مرگبار وایکینگی می‌خواهید، باید کتاب‌های دانش را پیدا کنید. اکثر توانایی‌ها در کتاب‌های دانش پیدا می‌شوند که شامل بخشی از نقاط زرد در نقشه هستند و باید برای یافتنشان حسابی اکتشاف کنید. مطمئن باشید این امر ارزشش را دارد. برخی از توانایی‌ها در کتاب‌های دانش نیستند و به همین دلیل است که باید مأموریت‌های فرعی را جدی بگیرید.

۶-  مأموریت‌های فرعی پاداش‌های باارزش و مهمی خواهند داشت

مأموریت‌های فرعی عمدتاً غیرمنتظره هستند و این شدیداً آن‌ها را جذاب می‌کند. این غیرمنتظره بودن شامل پاداشی که دریافت می‌کنید هم می‌شود و قرار نیست هر بار با کیسه‌ای سکه و مقداری XP از شما تقدیر شود. بعضی از مأموریت‌های فرعی توانایی‌های جدیدی برایتان به ارمغان خواهند آورد و چنین موارد ارزشمندی هستند که شما را مجاب به تکمیل مأموریت‌های فرعی کنند.

راهنمای بازی NBA 2K20 - بررسی نکات اساسی برای تازه‌واردان
خواندن

۷-آپگرید سلاح‌ها در والهالا مهم‌تر از قبل است

در والهالا هر بار که سلاحتان را نزد گونار، آهنگر دهکده، ارتقاء دهید، سلاح به عبارتی آپگریدپذیرتر می‌شود. در واقع سلاح را ارتقاء می‌دهید تا بتوانید آن را آپگرید کنید. در والهالا همه‌ی سلاح‌ها خاص هستند و می‌توانید با ارتقا و آپگرید کردنشان از آن‌ها یک سلاح مرگبار بسازید. با هر بار ارتقا دادن یک سلاح نزد گونار، Slotهای بیشتری برای آپگرید کردن برایتان باز می‌شود تا از طریق منوی Inventory و با مصرف مواد و متریال، سلاحتان را کُشنده‌تر از پیش کنید.

۸- همه‌ی Trinketها را نفروشید

بازی در منوی خرید و فروش گزینه‌ای برای فروختن همه‌ی ترینکت‌ها در اختیارتان می‌گذارد، که باعث می‌شود چنین گمان کنیم که ترینکت‌ها فقط برای فروش هستند. اما خب این ترینکت‌ها در بخش‌های متعددی از فعالیت‌های فرعی به کارتان خواهند آمد و اگر نمی‌خواهید که بار دیگر برای جمع‌آوری آن‌ها خود را به زحمت بیندازید، پس آن‌ها را نفروشید.

۹- ساخت و ساز دهکده مؤثر است

موارد بسیاری در بازی به دهکده بستگی دارد و ساخت کلبه‌ها و بخش‌های جدید، چیز‌های جدیدی هم به همراه خواهد داشت. شخصی‌سازی موها و تتوهای ایوور با ساختن Tattoo Shop امکان‌پذیر خواهد شد. شخصی‌سازی قایق، ساخت وایکینگ، رفتن به جهان‌های اساطیری، همه از طریق دهکده در دسترس قرار خواهند گرفت.

۱۰- به نروژ بازگردید

هر زمان که اراده کنید می‌توانید از طریق باز کردن نقشه، از انگلستان به نروژ بازگردید و اکتشاف آن را ادامه دهید. در نروژ منابع، آیتم‌ها و موقعیت‌های گوناگونی خواهید یافت که نباید آن‌ها فراموش کنید و باید به موقع به سراغشان بازگردید.

۱۱- یادتان باشد که می‌توانید درخت مهارت را بازنشانی کنید

درخت مهارت بازی واقعاً وسیع است و شاید بازنشانی کردن و پایه‌ریزی دوباره‌ی آن کاری حوصله‌سربر به حساب بیاید. اما والهالا بدون هیچ خرج و زحمتی این امکان را برایتان فراهم دیده است و اگر پس از پیشروی در درخت مهارت متوجه شدید که راهی که انتخاب کردید مناسب نیست، می‌توانید به راحتی درخت مهارت را بازنشانی کرده و از نو اسکیل‌ها را آنطور که دوست دارید انتخاب کنید.

راهنمای نسخه دموی Final Fantasy VII Remake
خواندن

۱۲- راه حل معماها را بدانید تا گمراه نشوید

پیدا کردن مواد و متریال، کتاب‌های دانش، سلاح‌ها و کلاً هر آنچه که در بازی تحت عنوان Wealth می‌شناسیم، نیازمند دقت و تیزبینی بسیار در اکتشاف است. اگر با دری مواجه شدید که برای باز شدن نیازمند کلید است، با استفاده از کلاغتان سونن و Odin’s Sight محیط را جستجو و کلید را بیابید (در بعضی مواقع کلیدها نزد دشمنان قدرتمند و بعضی مواقع ته چاه‌ها هستند). اگر با دری روبرو شدید که از پشت قفل شده است، باید دنبال یک راه جایگزین بگردید و یا روزنه پیدا کنید تا قفل آن را از طرف دیگر با تیرکمان نابود کنید. گاهی هم با گذرگاه‌هایی روبرو خواهید شد که باید منفجر شوند. در این مواقع بهتر است توانایی Incendiary Powder Trap را در اختیار داشته باشید تا به راحتی با مصرف یک بند آدرنالین گذرگاه را منفجر کنید. در غیر این صورت اطراف را بگردید، حتماً کوزه‌ی نفت پیدا خواهید کرد. با پرتاب کوزه‌های نفت به گذرگاه‌ها می‌توانید آن‌ها را باز نمایید.

۱۳- مکرراً از Odin’s Sight استفاده کنید

در والهالا قادر نخواهید بود مثل ادیسی و اوریجینز، تمام دشمنان و آبجکت‌ها تا دوردست را با پرنده‌تان تشخیص دهید. کلاغِ ایوور یعنی سونن، فقط می‌تواند به شما این امکان را دهد که ببینید و قرار نیست دشمنان را برایتان مارک کند. به همین دلیل بهتر است استفاده از “دید اودین” را برای خود تبدیل به یک عادت کنید، چرا که تشخیص تمام دشمنان، آیتم‌ها و گنجینه‌های مخفی، در گروی استفاده از آن است.

۱۴- مجبور نیستید از ابتدا با Zealotها و باس‌فایت‌های فرعی در بیفتید

این که سطح قدرت یک منطقه با سطح قدرت شما هم‌خوانی داشته باشد، الزاماً بدین معنا نیست که می‌توانید باس‌فایت‌های فرعی آن منطقه را به راحتی شکست دهید. باس‌فایت‌های فرعی همیشه از سطح قدرت منطقه قویتر هستند، چه حیوانات آلفا باشند و چه دختران لیریون. پیشنهاد من این است که پس از اتمام بازی به سراغ آن‌ها بروید. همینطور Zealotهایی که در بازی وجود دارند که نیز عمدتاً از شما قوی‌تر هستند و لازم نیست در اوایل تجربه‌تان به درگیری با آن‌ها فکر کنید.

راهنمای بازی GWENT
خواندن

۱۵- به نقاط ضعف دشمنان توجه نمایید

یکی از قابلیت‌های جدیدی که والهالا در اختیارتان می‌گذارد، دیدن نقاط ضعف دشمنان است. هنگام نشانه‌گیری با تیرکمان، نقطه‌ی ضعف هر دشمن با رنگ زرد نمایان می‌شود که با شلیک به آن، نوار Posture حریف خالی می‌شود و می‌توانید با اجرای Stun Attack کار او را تمام کنید. این قضیه درباره‌ی باس‌فایت‌ها نیز وجود دارد و از این راه می‌توانید آسیب زیادی به آن‌ها وارد نمایید. به جز این، پَری کردن مؤثرترین راه برای خالی کردن نوار Posture دشمنان است. دو راه مذکور نیازمند دقت و تمرکز بالا هستند، اما در نتیجه‌ی آن ‌ها مبارزات برایتان آسان‌تر و خونین‌تر خواهند شد.

۱۶- به منوی دی-پد توجه کنید

با نگهداشتن جهت پایینِ دی-پد، منوی مفصلی برایتان بازخواهد شد، که میان‌بُر خوبی برای اکثر اعمال کاربردی بازی است. در منوی دی-پد می‌توانید حالت مخفی‌کاری را انتخاب کنید و ردای خود را بر سر بکشید. می‌توانید اسبتان، یارانتان و یا قایقتان را فرابخوانید. می‌توانید با مدیتیشن زمان روز را تغییر دهید. می‌توانید مشعل انتخاب کنید و مواردی که به صورت گسترده و در مواقع گوناگون به کارتان خواهند آمد. پس منوی دی-پد یادتان باشد.

۱۷- در هر منطقه ابتدا به سراغ Viewpointها بروید

هنگامی که وارد یک منطقه‌ی جدید می‌شوید، بدون هیچ کار اضافه‌ای مستقیماً به سراغ نزدیک‌ترین ویوپوینت بروید. ویوپوینت‌ها طبق سنت همیشگی اساسینز کرید، در والهالا نیز به کرات حضور دارند. با Synchronize کردن ویوپوینت‌ها، مکان همه‌ی فعالیت‌های فرعی آن منطقه برایتان مشخص می‌شوند (اینکه دقیقا چه فعالیتی هستند مشخص نخواهد شد)، و آن بخش از نقشه باز خواهد شد. همچنین اگر خواستید به آن منطقه بازگردید، به راحتی می‌توانید روی ویوپوینت آن Fast Travel کنید.

راهنمای بازی Gears 5 - بهترین سلاح‌ها
خواندن

۱۸- آپگرید Quiver و Rationها بسیار مهم است

اهمیت Quiver و Rationها شدیداً بالاست. Quiver حداکثر تعداد تیرهایی که می‌توانید حمل کنید را افزایش می‌دهد و Ration حداکثر تعداد Rationها را. Rationها تنها عاملی هستند که امکان بازگرداندن میزان سلامتی‌ را فراهم می‌کنند و با پیدا کردن قارچ‌، غذا، گیاه و… پر می‌شوند. پس حائز اهمیت است که بتوانید تعداد بیشتری Ration حمل کنید. برای آپگرید این دو به آهن، چرم، پارچه و تیتانیوم نیاز خواهید داشت که باید از طریق سنگ‌های معدنی، حیوانات و صندوق‌های کوچک درون بازی آن‌ها را به دست آورید.

۱۹- اگر مواد و متریال برای آپگرید کم آوردید از Merchantها بخرید

تاجرها برخی از منابع متداول مثل آهن را به شما می‌فروشند که زیاد گران نیستند و اگر مقداری برای آپگرید کم داشتید، می‌توانید به تاجر‌ها رجوع کرده و مواد مورد نیازتان را خریداری کنید. متأسفانه در طول تجربه‌ام ندیدم که تاجری متریال‌های کم‌یاب مثل Fabric و تیتانیوم را بفروشد.

۲۰- داستان و گشت و گذار را همزمان پیش ببرید

اگر می‌خواهید با این فرمان پیش بروید، که ابتدا داستان را کامل کنید و سپس با حوصله تمام نقاط را رنگی را تکمیل کنید، سخت در اشتباهید. با سیستم اکتشاف جدید والهالا، بدون اکتشاف خبری از توانایی جدید، سلاح و منابع موردنیاز برای آپگرید و مواردی از این قبیل نیست. بهترین راه این است که محیط‌ها را هم‌زمان با پیش بردن داستان به صورت جسته و گریخته اکتشاف کنید و ترجیحاً بیشتر به سمت سلاح‌ها و کتاب‌های دانش بروید. پس از تکمیل داستان به سراغ محیط‌های نیمه تمام بازگردید و تکمیلشان کنید.

۲۱- با این اسکیل‌ها تجربه‌ی بهتری خواهید داشت

Stomp (شماره ۱ – شاخه‌ی خرس) : به وفور پیش می‌آید که دشمنان برای لحظاتی روی زمین میفتند. در این مواقع هیچ چیز مرگبارتر از Stomp نیست. با این اسکیل می‌توانید افرادی که روی زمین میفتند را زیر پا له کنید. Stomp را می‌توانید در شاخه‌ی خرس (شاخه‌ی قرمز در سمت بالای درخت مهارت) بیابید که در واقع اولین اسکیل این شاخه است.

راهنمای بازی Borderlands 3 - نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

Advanced Assassination (شماره ۲ – شاخه‌ی گرگ) : پیش‌تر نیز درباره‌اش گفتیم. این اسکیل به شما شما اجازه می‌دهد تا دشمنان قوی یا حتی بسیار قوی‌تر از خودتان را با استفاده از یک مینی‌گیم تمرکزی Assassinate کنید. Advanced Assassination را می‌توانید در شاخه‌ی گرگ (شاخه‌ی زرد در پایین سمت چپِ درخت مهارت) بیابید.

Breakfall (شماره ۳ – شاخه‌ی گرگ) : این اسکیل واقعاً ضروری‌ترین است! همه‌ی ما تجربه‌ی سقوط از ارتفاع در اساسینز کرید را به وفور داریم، حال چه به خاطر بی‌دقتی و چه به خاطر باگ و ناسازگاری بازی. بر خلاف ادیسی، در والهالا خودتان باید این اسکیل را باز نمایید که می‌توانید آن را در شاخه‌ی گرگ پیدا کنید. با Breakfall هنگام سقوط از ارتفاع ایوور آسیب بسیار کمتری می‌بیند تا دیگر به خاطر چنین دلیلی، مجبور به تماشای لودینگ طولانی بازی نباشید.

Auto-Loot (شماره ۶ – شاخه‌ی گرگ) : احتمالاً با این اسکیل آشنایی دارید. Auto-Loot باعث می‌شود تا کمتر برای لوت کردن چیزهای کم‌ارزش معطل شوید و می‌توانید آن را در شاخه‌ی گرگ بیابید.

Missile Reversal (شماره ۴ – شاخه‌ی گرگ) : این مورد از جمله موارد لذت‌بخش و جذاب والهالا است. با Missile Reversal می‌توانید تمام چیزهایی که به سمتتان پرت می‌شود را با انیمیشن‌های جذاب به سمت پرتاب‌کننده‌ی آن بازگردانید، حال می‌خواهد تیر و نیزه باشد، چه تبر و قلاب‌سنگ. Missile Reversal را می‌توانید در شاخه‌ی گرگ بیابید.

Battleground Blot (شماره ۹ – شاخه‌ی کلاغ) : این اسکیل نیز از جمله‌ی اسکیل‌های جذاب و کاربردی است که شما را قادر می‌سازد تا سلاح‌های زمین افتاده‌ی دشمنان مرده را به دیگران پرتاب کنید. Battleground Bolt را می‌توانید در شاخه‌ی کلاغ (شاخه‌ی آبی در پایین سمت راست درخت مهارت) پیدا کنید.

Heavy Dual Wield (شماره ۴ – شاخه‌ی خرس) : اینکه در هر دستتان یک سلاح به دست بگیرید و آن سلاح دقیقاً همان چیزی باشد که می‌خواهید، قطعاً شیرینی‌بخش مبارزات است. اما اگر خیلی دوست دارید هر دو دستتان را با سلاح‌های سنگین پر کنید و تبدیل به یک هیولای مرگبار (اما کُند) شوید، نیاز به این اسکیل خواهید داشت که می‌توانید آن را در شاخه‌ی خرس بیابید.

راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Escape Machine City
خواندن

Chain Assassination (شماره ۵ – شاخه‌ی گرگ) : یک اسکیل تکراری اما شدیداً کاربردی که برایتان یک فرصت اضافه‌ی Assassination، دقیقاً بعد از Assassination اول را فراهم می‌کند. Chain Assassination را می‌توانید در شاخه‌ی گرگ بیابید.

Grit (شماره ۱۱ – شاخه‌ی کلاغ) : اگر بازی را روی درجات سختی بالاتر که میزان آسیب وارد‌شده به شما بیشتر است تجربه می‌کنید، اسکیل Grit حسابی به کارتان می‌آید. با این اسکیل اگر آسیبی به شما وارد شود و بلافاصله بعد از دریافت ضربه، ضربه‌ای متقابل به دشمن وارد نمایید، تمام مقدار سلامتیی که از دست داده‌اید به شما بازگردانده می‌شود. Grit را می‌توانید در شاخه‌ی کلاغ بیابید.

Dual Swap (شماره ۲ – شاخه‌ی خرس) : این توانایی از موردعلاقه‌های خودم است. با نگهداشتن RT/R2 و کلیک روی آنالوگ راست، می‌توانید در هر کجا حتی میان میدان نبرد، اسلحه‌ی دست راست و چپ را تعویض کنید. این ویژگی سبب می‌شود تا مجبور نشوید هر بار منو را باز کرده و بار دیگر از نو سلاح هر دست را انتخاب کنید. به راحتی تمام، سلاح دست راست را با سلاح دست چپ تعویض می‌کنید. Dual Swap را می‌توانید در شاخه‌ی خرس بیابید.

Adrenaline Upgrade: در آخر باید بگویم هر کجای درخت مهارت که آدرنالین اضافه دیدید بی‌درنگ آن را باز کنید، چرا که در حالت عادی فقط یک جایگاه برای آدرنالین دارید و اگر می‌خواهید بیشتر از توانایی‌ها در بازی استفاده کنید، واجب است که همه‌ی آن‌ها را بگیرید.

۲۲- مأموریت‌های روزانه را جدی بگیرید

مانند ادیسی، مأموریت‌های روزانه در والهالا هم حضور دارند. مأموریت‌هایی در شاخه‌ی The Thousand Eyes که عمدتاً کارهای تکراری مثل کشتن یک هدف هستند و در ازای آن‌ها اوپال (Opal) دریافت می‌کنید. با اوپال می‌تواند روزانه آیتم‌های بسیار نفیسی بخرید که واقعاً ارزشمند می‌باشند. پس سعی کنید در کنار گشت و گذار و پیش بردن داستان، مأموریت‌های روزانه را انجام داده و از اوپال غافل نشوید.

به پایان راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla رسیدیم، امیدواریم این نکات به شما در داشتن تجربه‌ای بهتر کمک کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
25 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن