راهنمای بازی

راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla | چگونه زره و پتک ثور را به دست آوریم؟

طریقه‌ی یافتن پتک افسانه‌ای میولنیر و زره ثور

در دنیای پر رمز و راز بازی Assassin’s Creed Valhalla به دست آوردن بهترین‌ها برای ایوور طبیعتاً کاری دشوار است. در والهالا نیز می‌توانید مانند ادیسی سلاح‌ها و تجهیزات اساطیری و افسانه‌ای را به دست آورده و به دارایی‌های خود بیفزایید. یکی از چند سِت قدرتمند بازی و البته سخت‌ترین و وقت‌گیرترینِ آن‌ها ستِ افسانه‌ای ثور، خدای رعد است. با پیکسل آرتس همراه باشید تا در این قسمت از راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla ببینیم چطور می‌توانیم این ست اساطیری قدرتمند را به دست آوریم.

ست اساطیری ثور

به دست آوردن تمام قطعات ست ثور، شدیداً شما را به چالش خواهد کشید. از جنگیدن با دختران لیریون گرفته تا قتل عام تمام اعضای فرقه، قرار حسابی زحمت بکشید! قبل از هر چیز این را بگوییم که این زحمت ارزشش را خواهد داشت. این ست مزایایی برایتان به همراه خواهد داشت که تأثیر خوبی در مبارزات خواهند گذاشت. با به دست آوردن تمام قطعات ست، نه تنها میزان آسیبی که با Stun وارد می‌کنید افزایش خواهد یافت، بلکه سرعت اجرای Stun نیز بیشتر خواهد شد. این مزایا در ترکیب با سلاح‌های سنگین مثل Excalibur اثرات مرگباری خواهند داشت.

در کل این ست شامل پنج قطعه خواهد شد که هر کدام را جداگانه و متفاوت از دیگری به دست خواهید آورد: سه قطعه‌ی Battle Plate، Battle Breeches و Gauntlets هر کدام نزد یکی از دختران لیریون هستند و پس از شکست هر یک، آن‌ها را به دست خواهید آورد. کلاه‌خود ثور پس از به دست آوردن هر سه خنجر دختران لیریون و حل کردن پازل آن به دست خواهد آمد، شنل ثور پس از کُشتن تمام اعضای Order of the Ancients به دست خواهد آمد و در نهایت برای به دستیابی به آخرین قطعه‌ی ست ثور، یعنی پتک افسانه‌ی میولنیر (Mjolnir) باید به نروژ بازگردید. با راهنمای کامل همراه باشید:

بهترین اسلحه‌های بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
خواندن

قطعه‌ی اول: ساق‌بندهای جنگی ثور (Thor’s Battle Breeches) نزد گانریل (Goneril)

سه دختر لیریون هر کدام حامل یک قطعه از ست ثور هستند. باید آن‌ها را شکست داده و علاوه بر پاداش، خنجرهایشان را نیز بردارید تا بعدتر به سراغ حل معمای آن‌ها به کمک خنجرها برویم. هر کدام از آن‌ها از حیث قدرت متفاوت هستند. همین نکته‌ سبب می‌شود تا نتوانید در یک زمان سراغ هر سه آن‌ها رفته و با پیشروی در بازی و افزایش قدرت، به مرور خواهید توانست به سراغ بعدی بروید.

گانریل با قدرت ۹۰ ضعیف‌ترین آنهاست که می‌توانید او را در شمال شرقی منطقه‌ی گرنت‌بریج‌شایر (Grantebridgescire) و در مکانی به اسم اسپالدا‌فِنس (Spalda Fens) بیابید. گانریل در نبرد با شما از گاز سمی و تله‌پورت استفاده خواهد کرد اما تا نیمه‌ی دوم مبارزه چالش خاصی در انتظارتان نیست. زمانی که میزان سلامتی از نیمه کمتر شد، گانریل دست به حملاتی با گستره‌ی آسیب بالا خواهد زد که اگر به موقع از منطقه‌ی آسیب خارج نشوید صدمه‌ی زیادی خواهید دید که البته با جاخالی دادن به موقع مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. پس از شکست دادن گانریل، Thor Breeches را به عنوان اولین قطعه‌ی ست ثور به دست خواهید آورد. همینطور خنجر اول خواهران لیریون را نیز به دست خواهید آورد که در ادامه به کاربرد آن خواهیم پرداخت.

ساق‌بندهای جنگی ثور (Thor’s Battle Breeches)

قطعه‌ی دوم: زره ثور (Thor’s Battle Plate) نزد ریگان (Regan)

ریگان با قدرت ۱۶۰ دومین باس فایتی است که باید با آن روبرو شوید. ریگان در حوالیِ شمال خط ساحلیِ منطقه‌ی ایست‌آنگلیا (East Anglia) و در مکانی به اسم والشام کرگ (Walsham Crag) قرار دارد.

پنج کاری که پس از تمام کردن Assassin's Creed Odyssey می‌توانید انجام دهید
خواندن

مبارزه با ریگان دشوارتر از گانریل است. گانریل می‌تواند حملات شما را پَری (Parry) کند، یک کلون احضار کند که می‌تواند به شما آسیب وارد آورد و یک حمله‌ی غیرقابل دفاع با Rune نیز دارد. مهم‌ترین نکته اینکه مراقب میزان استامینای خود باشید و به ضربه زدن حریص نشوید، تا موقعیت آسیب دیدن از سوی ریگان را فراهم نکنید. همینطور برای تضمین پیروزیتان در برابر گانریل نیاز است که اسکیل‌ها را ترکیب کنید. پیشنهاد ما استفاده از اسکیل Brush with Death است، تا بتوانید پس از جاخالی دادن از آهسته شدن زمان استفاده کرده و موقعیت حمله به ریگان را محیا کنید. همینطور دو اسکیل Backstab و Grit را نیز فعال داشته باشید. Backstab باعث می‌شود ضرباتی که از پشت وارد می‌کنید میزان آسیب بیشتری وارد کنند و با Grit می‌توانید میزان سلامتی از دست رفته‌تان را بلافاصله احیا کنید. پس از شکست دادن ریگان قطعه‌ی دوم ست ثور؛ Thor’s Battle Plate را به همراه خنجر دوم به دست خواهید آورد.

زره ثور (Thor’s Battle Plate)

قطعه‌ی سوم: ساعد‌بندهای جنگی ثور (Thor’s Gauntlets)  نزد کوردلیا (Cordelia)

کوردلیا با قدرت ۳۴۰ قدرتمندترینِ خواهر لیریون محسوب می‌شود و برای اینکه قادر به مبارزه با او باشید باید بخش زیادی از مراحل داستانی را تکمیل و به حدنساب قدرت رسیده باشید. کوردلیا را در جنوب غربی منطقه‌ی ایست‌آنگلیا (East Anglia) و در مکانی به اسم برکلو باگ (Berkelow Bog) خواهید یافت.

کوردلیا بسیار سریع است و ضربات او آسیب زیادی وارد می‌کنند. علاوه بر تله‎پورت شدن، کلون خود را نیز برای آسیب رساندن به شما ارسال خواهد کرد. در فاز دوم مبارزه نیز باید به شدت مراقب حملات پرتعداد صاعقه‌ی کوردلیا باشید و برای جاخالی دادن تمرکز به خرج دهید. ترکیب اسکیلی که برای ریگان گفتیم برای کوردلیا نیز کاربردی خواهد بود و علاوه بر آن پیشنهاد می‌نماییم با فعال کردنِ اسکیل Heavy Dual Wield و انتخاب دو سلاح سنگین قدرتمند به مصاف کوردلیا بروید. پس از شکست کوردلیا قطعه‌ی سوم ست ثور؛ Thor’s Gauntlets را به همراه خنجر سوم به دست خواهید آورد.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت اول
خواندن
ساعد‌بندهای جنگی ثور (Thor’s Gauntlets)

قطعه‌ی چهارم: کلاه‌خودِ ثور (Thor’s Helmet) در دخمه‌ی لیریون

بعد از کشتن هر سه دختر لیریون و به دست آوردن هر سه خنجر به منطقه‌ی ایست‌آنگلیا (East Anglia) سفر کنید. به جنوب غربی قلعه‌ی بورو (Burgh Castle) بروید که در ساحل شرقی واقع شده است. در نزدیکی رودخانه‌ی یار (Yare River) و در کنار یک کلیسای مخروبه، دخمه‌ای را خواهید یافت که به زیرزمین می‌رود.

دخمه به یک مجسمه‌ی مرموز منتهی می‌شود که روی زمین نشسته است و روی سرش دو شاخ گوزن‌گونه به همراه سه سوراخ روی کمرش دارد. با جای‌گذاریِ خنجرها در سه سوراخ مجسمه، گذرگاهی باز می‌شود که شما را به ژرفای دخمه هدایت می‌کند. پس از ورود به دخمه‌ی بعدی چند صندوق خواهید یافت که در انتهای آن‌ها یک صندوق بزرگ‌تر قرار دارد. صندوق را باز کرده و کلاه‌خودِ ثور را به دست آورید.

کلاه‌خودِ ثور (Thor’s Helmet)

قطعه‌ی پنجم: شنل ثور (Thor’s Cape)

دشوارترین بخش در پروسه‌ی به دست آوردن ست ثور بدون شک مربوط به قطعه‌ی پنجم است. برای دریافت شنل ثور باید تمام اعضای فرقه‌ی گسترده‌ی Order of the Ancients را از دم تیغ بگذرانید که شامل ۴۵ هدف مختلف می‌شود!

از این ۴۵ هدف ۱۶ تای آن‌ها جنگجوهای زلات (Zealot) هستند که با قدرت‌های متفاوت در جهان بازی پراکنده شده‌اند. بقیه‌ی اعضای فرقه نیز یا در طی داستان به دست شما کشته می‌شوند و یا خارج از روند داستانی باید آن‌ها را پیدا کرده و به سراغشان بروید. زمانی که همه‌ی آن‌ها به دستتان کشته‌ شدند، نزد هایثم (Hythem) در ریون‌استورپ (Ravensthorpe) بروید و شنل ثور را به عنوان پاداش، از او دریافت کنید.

راهنمای بازی Grounded
خواندن
شنل ثور (Thor’s Cape)

قطعه‌ی ششم: پتک میولنیر (Mjolnir Hammer)

خوشبختانه آخرین قطعه از ست ثور راحت‌ترین آنهاست و نیاز نیست کار سختی انجام دهید. باید به نروژ بازگردید و سوار قایقتان شوید. عازم منطقه‌ی هوردافلیک (Hordafylke) شوید و به سمت رودخانه‌ای که شما را به یک غار باستانی هدایت می‌کند، حرکت کنید.

حواستان باشد که تا پایان مسیر نروید و در میانه‌ی رود و در سمت چپ توقف کنید. آنجا راهی را پیدا خواهید کرد که به اعماق کوه می‌رود. بعد از کمی پیشروی صدای صاعقه به گوشتان خواهد خورد. نهایتاً به یک بن بست سنگی خواهید رسید و میولنیر را دست نخورده بر روی تخته سنگی پیدا می‌کنید. لازم به ذکر است که فقط کسانی که پنج قطعه‌ی قبلی ست ثور را به دست آورده‌اند توان بلند کردنِ میولنیر را خواهند داشت!

پتک میولنیر (Mjolnir Hammer)

تبریک می‌گوییم! شما موفق شدید ست اساطیری و قدرتمند ثور را به دست آورید. اگر سوالی در رابطه با راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla داشتید با ما در میان بگذارید.

منبع
Eurogamer
عضویت
اطلاع از
guest
3 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن