راهنمای بازی

راهنمای بازی Warframe

نکاتی برای افرادی که تازه می‌خواهند این بازی را شروع کنند

Warframe بازی سرگرم‌کننده و شگفت‌انگیزی بوده… هرچند طول می‌کشد تا شما کاملا بتوانید وقایع رخ داده در این عنوان را درک کنید. سازندگان قرار است به زودی تجربه بهتری را برای بازیکنان تازه‌وارد این بازی فراهم آورده تا آن‌ها را با سیستم‌های آن آشنا کنند. هرچند تا رسیدن این تجربه جدید، فعلا بازیکنان تازه‌وارد این عنوان به هنگام شروع بدون راهنمایی خاصی (توسط بازی) وسط دریایی از محتویات مختلف رها می‌شوند.

با این وجود، عنوان Warframe از بیشترین میزان محبوبیت از زمان عرضه‌اش تا به امروز، لذت می‌برد. این عنوان شوتر سوم شخص، به صورت رایگان بر روی پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی قابل بازی است. بسته الحاقی جدید این بازی که Empyrean نام داشته، قرار است با اضافه کردن مبارزات سفینه‌های فضایی در مقیاس بزرگ، آورنده بُعد جدید به این عنوان محبوب باشد.

اگر شما نیز علاقمند هستید تا عنوان Warframe را برای اولین بار بازی کنید، راهنمای ما در تجربه این بازی غول‌آسا به شما یاری خواهد رساند.

Warframe چیست؟

Warframe بی شباهت به عناوین Borderlands 3 و Destiny 2 نبوده، اما قالب کلی آن تفاوت‌های مشخصی با بازی‌های ذکر شده دارد. گروه‌های چند نفره در این عنوان از حداکثر ۴ بازیکن تشکیل شده و با وجود آنکه می‌توانید در آن به قبایل مختلفی بپیوندید، بازی فعالیت‌های گروهی یا Raid‌های سطح بالا نداشته که در آن نیازمند بازی کردن با گروه بزرگی از بازیکنان باشید.

یکی دیگر از تفاوت‌های مهم Warframe با عناوین ذکر شده آن است که این عنوان یک لوت شوتر نمی‌باشد. در حالی که بدست آوردن و ارتقا دادن سلاح‌ها بخشی از بازی‌ می‌باشد، شما یک سلاح کامل یا بخشی از یک لباس را در محیط پیدا نمی‌کنید. بجای آن شما تکه‌های یک آیتم را پیدا نموده یا طرح ساخت آن را بدست آورده و یا مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت یک آیتم را پیدا خواهید کرد.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Hello Neighbor
خواندن

شالوده اصلی Warframe بر اساس به اتمام رساندن ماموریت‌های کوچک و مختلفی بنا شده که هر یک از آن‌ها از شما می‌خواهند تا کارهای متفاوتی را انجام دهید. یک ماموریت Exterminate (نابودی) از شما می‌خواهد تا دشمن‌های بسیاری را بکشید، در حالی که در یک ماموریت Spy (جاسوسی) باید با حل کردن پازل‌های پلتفرمینگ اطلاعات از دست رفته را پس بگیرید.

پس از اتمام یک ماموریت شما احتمالا برای بدست آوردن منابع بیشتر به آن باز خواهید گشت. البته استثناهایی نیز وجود داشته همانند دو منطقه دنیای باز این عنوان، ولی خب فعلا نیازی نیست نگران آن‌ها باشید.

اصلا روند بازی به چه صورت است؟

Warframe در ابتدا، بازی یک عالمه اسم و اصطلاح عجیب و غریب مخصوص دنیای خود را در برابر شما قرار داده و سپس شما را با نقشه‌ای بسیار وسیع روبرو خواهد کرد.

قبل از هر چیز باید بگوییم که نیازی نیست زیاد نگران داستان بازی باشید. گیج شدن شخصیت شما در ابتدای بازی کاملا عمدی و طبیعی بوده و حدودا ۲۰ ساعتی طول می‌کشد تا داستان بازی اوج بگیرد. تمرکز خود را بر روی تمام کردن ماموریت‌های ابتداییتان قرار دهید. اگر در لیست ماموریت‌هایتان (Star Chart) یک الماس آبی رنگ را می‌بینید، این یعنی آن ماموریت را انجام نداده‌اید و می‌توانید با خیال راحت به آن منطقه سفر کنید. در اوایل بازی بهترین روند آن بوده که ابتدا از عطارد (Mercury) و سپس زهره (Venus) گذشته و خود را به زمین (Earth) برسانید.

در مجموع، بهتر است شما در بخش‌های ابتدایی این عنوان سه هدف اصلی زیر را دنبال کنید.

  1. بر روی Star Chart به دنبال الماس‌های آبی رنگ رفته و ماموریت‌ها را به پایان برسانید. دنبال کردن این ماموریت‌ها شما را به هدف‌ها و ماموریت‌های جدیدتری خواهند رساند.
  2. با انجام پیش‌نیازها برای کوئست‌ها، ماموریت‌هایی را آغاز نمایید که پاداش‌های قابل توجه‌ای به شما می‌دهند. شما می‌توانید روی عرشه خود بخشی  به نام Codex را مشاهده نمایید. Codex به شما لیستی از کوئست‌های فعلی و آینده را نشان خواهد داد.
  3. به سمت Junctionها حرکت کنید. پس از فعال کردن یک Junction، شما باید در یک مبارزه ساده با یک باس پیروز شوید. پس از آن راه سفر به یک سیاره به صورت دائم باز خواهد شد.
راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت دوم
خواندن

با انجام ماموریت‌های مختلف شما پول، طرح‌های ساخت، Modها و مواد اولیه بدست خواهید آورد. شما برای ساخت سلاح و Warframeهای جدید به موارد ذکر شده نیاز پیدا خواهید کرد.

چگونه کارهای مختلف را انجام دهم؟

در حالی که ماموریت‌ها معمولا از چالش‌های کوچک و جداگانه‌ای تشکیل شده‌اند، بیشتر تفکرات و برنامه‌ریزی‌های بلند مدتتان بر روی Orbiter (سفینه فضایی) شما صورت خواهد گرفت. این سفینه فضایی با تمام چیزهایی که برای موفقیت در این عنوان نیاز دارید تجهیز شده است. شما می‌توانید با رفتن به سربرگ Equipment از منوی Options به مکان‌های مختلف در سفینه‌تان سفر کرده، و یا آنکه در سفینه‌تان راه بروید و هر مکان را پیدا کنید.

Arsenal مکانی بوده که در آن Warframe خود را ارتقا داده و انتخاب خواهید کرد. شما می‌توانید سلاح‌های خود را تغییر دهید، Modها را بر روی Warframe و لباس خود نصب کرده، و ظاهرتان را از بخش Amory عوض کنید. هرچه از آیتم‌های موجود در بخش Arsenal بیشتر استفاده نمایید، سطح آن آیتم‌ها بالاتر خواهند رفت. با بالاتر رفتن سطح هر آیتم آمار آن نیز بهتر می‌شود، به عنوان مثال بهتر شدن توانایی‌های یک Warframe یا افزایش قابلیت استفاده از Modها در یک سلاح، یا قابلیت استفاده از Modهای بهتر در تجهیزات مختلف.

Foundry مکانی بوده که در آن آیتم‌های مختلف را می‌سازید. با گذر زمان شما طرح‌های ساخت مختلفی برای آیتم و سلاح‌ها بدست آورده یا می‌خرید. Foundry به شما اجازه ساخت و جمع‌آوری این آیتم‌ و سلاح‌ها را خواهد داد.

ایستگاه Mods جایی بوده که در آن شما Modهای خود را مدیریت خواهید کرد. با بدست آوردن Mod‌های جدید در بازی، آن‌ها به این ایستگاه منتقل می‌شوند. در این ایستگاه شما چندین گزینه مختلف پیش رو دارید. در صورت مواجه شدن با کمبود پول، شما می‌توانید با فروش Modهایتان این کمبود را جبران کنید. شما همچنین می‌توانید با منحل کردن Modهای خود، آن‌ها را به Endo تبدیل نمایید. Endoها مواد اولیه‌ای بوده که می‌توان برای ارتقای Modها از آنان استفاده کرد. شایان ذکر است که فروختن یا منحل کردن Modها بهترین راه برای بدست آوردن پول یا Endo نیست، اما خب در مواقع نیاز می‌توانید از این راه مقداری ذخیره برای خود جمع کنید.

راهنمای بازی Rainbow Six Siege
خواندن

به عنوان مثال، ممکن است یک Mod ابتدا به شما ۴۰% برتری بدهد، اما در صورت رساندن آن به بالاترین سطح با استفاده از Endo، برتری آن تا ۴۴۰% افزایش خواهد یافت.

Modها یکبار مصرف نبوده و در صورت استفاده بر روی یک سلاح می‌توان آن‌ها را دوباره از سلاح مورد نظر جدا کرد. شما می‌توانید یک Mod ارتقا یافته را از سلاح خود برداشته و آن را بر روی سلاح‌های دیگر یا Warframe خود بگذارید یا آنکه حتی آن را به یکی از همراهانتان بدهید.

Market مکانی بوده که در آن شما می‌توانید با استفاده از پول (یا پلاتینیوم که می‌توان با پول واقعی خریداری کرد)، آیتم‌های درون بازی را بخرید. تعدادی از Warframeها، سلاح‌ها و همراهان را می‌توان با پول درون بازی خریداری نمود. برای باقی آیتم‌ها شما می‌توانید طرح‌های ساخت آن‌ها را خریداری کرده یا آنکه با انجام ماموریت‌های مختلف مواد اولیه و طرح‌های ساخت آن‌ها را بدست آورید.

به عنوان مثال شما اگر در منوی Arsenal خود سلاحی را دیدید که از آن خوشتان می‌آمد، می‌توانید طرح ساخت آن را با پول درون بازی خریداری کنید، و سپس ساخت آن را به یکی از هدف‌های خود در این عنوان بدل نمایید. یا آنکه ممکن است با شکست دادن یک باس، طرح ساختی برای یک Warframe جدید بدست آورده و بتوانید با پیشروی در بازی آن را کم کم بسازید.

هرچند استفاده از پلاتینیوم می‌تواند به صورت آنی این موارد را برای شما فراهم کند. البته اگر می‌خواهید با پول واقعی خود پلاتینیوم بخرید بهتر است کمی صبر نمایید، زیرا پاداش‌های روزانه بازی ممکن است کوپن‌های تخفیف ۲۵٪، ۵۰٪ و حتی ۷۵٪ برای خرید پلاتینیوم شما فراهم آورند.

راهنمای بازی FIFA 20 - معرفی بهترین وینگرهای جوان
خواندن

Codex هر آنچه که در مورد پیشروی خود در بازی Warframe نیاز دارید را به شما خواهد گفت. در حالی که این بخش اطلاعات زیادی در مورد داستان، سلاح‌ها و آموزش‌های بازی دارد، مهمترین کاربرد Codex بررسی لیست کوئست‌های شما می‌باشد.

در این بخش شما می‌توانید پیش‌نیاز‌های خود برای شروع یک کوئست جدید را مشاهده کرده، یا آنکه با انتخاب یکی از کوئست‌های فعالتان، آن را دنبال کرده و به پایان برسانید. کوئست‌ها همچنین می‌توانند طرح ساخت‌ Warframeهای جدیدی را برای شما به همراه داشته باشند، که این می‌تواند یکی از اهداف مناسب برای بازیکنان باشد.

در حالی که Codex اطلاعات خوبی در خود داشته، بهتر است به هنگام جستجو برای یک آیتم یا مواد اولیه خاص، شما به ویکی Warframe یا به لیست‌های ساخته شده توسط هواداران مراجعه کنید.

شما موفق خواهید شد

شاید تمامی این اطلاعات در ابتدا گیج کننده و ترسناک به نظر بیایند، اما بهتر است به یاد داشته باشید که Warframe یک تجربه دراز مدت است و نه یک عنوان کوتاه. بهترین کار برای شما آن بوده که به جابجایی در سراسر نقشه عادت کرده، ماموریت‌های جاسوسی یا تخریبی را انجام داده و از شلیک کردن سلاح‌های خود لذت ببرید.

یک روز بازی کردن در Warframe شاید بدین صورت پیش‌ برود.

ممکن است شما روز خود را با انجام دادن ماموریت‌های الماس آبی رنگ در نقشه و جابجایی در مناطق مختلف یک سیاره شروع کنید. بعد از اتمام چندین ماموریت احتمال دارد به Arsenal خود رفته و با پول‌هایی که بدست آورده‌اید یک طرح ساخت جدید برای یک سلاح را خریداری نمایید. سپس شما در ذهن خود نقشه‌ای برای بدست آوردن مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت آن سلاح طراحی می‌کنید.

راهنمای بازی Remnant: From the Ashes - نکات و ترفندها
خواندن

کلیت Warframe بر روی این اهداف کوچک‌تر پایه‌گذاری شده است. با گذر زمان شما اهداف جدیدی پیدا خواهید کرد، مثل ساختن سلاح‌های متفاوت، اتمام ماموریت‌ها، بدست آوردن یک نوع مواد اولیه خاص یا موارد دیگر. بجای نگرانی در مورد باقی بخش‌های بازی، سعی کنید از این اهداف کوچک لذت ببرید. با نگه داشتن این موضوع در ذهنتان، به نظر ما حال شما آماده هستید تا سفر خود را در دنیای Warframe آغاز کنید!

منبع
Polygon
0 0 رای
امتیاز مطلب
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن