راهنمای بازی

راهنمای بازی Civilization VI

چگونه در یکی از پیچیده‌ترین بازی‌ها پیروز شویم

بازی‌های استراتژیک می‌توانند با آن سیستم‌های لایه‌ای و روند پیشرفت پیچیده‌ای که دارند مثل یک کابوس باشند. اما نسخه ششم بازی تمدن به خاطر طراحی خوبی که دارد پیچیدگی‌اش بیشتر لذت بخش است تا گیچ کننده. با وجود یک سری تغییرات عمده، طرفداران قدیمی با ورود به بازی حس آشنا پنداری خواهند داشت و از همان مقدمه بازی لذت خواهند برد. اما به هر حال اگر به کمک نیاز دارید، در این مقاله به چند نکته کلیدی و به درد بخور اشاره کرده‌ایم.

چهار شرط پیروزی بازی را بدانید

در هر بازی جدید تمدن، توسعه دهنده راه‌هایی را برای تسخیر جهان ترسیم می‌کند. چهار نوع پیروزی اساسی در تمدن ششم وجود دارد: سلطه، علم، فرهنگ و مذهب. گزینه پنجمی نیز بر اساس امتیاز وجود دارد که در صورت برنده نشدن طی ۲۰۵۰ سال (۵۰۰ نوبت) فعال می‌شود.

پیروزی بر مبنای سلطه به قدرت نظامی متکی است. هنگامی که پایتخت هر ملت و همچنین پایتخت خود را کنترل کنید، پیروز می‌شوید. پیروزی علمی شما را مستلزم تحقیق در مورد بسیاری از فناوری‌های انتهایی بازی می‌کند. نظیر پرتاب ماهواره به فضا، قرار دادن انسان روی ماه و ایجاد مستعمره در مریخ که دیر به دست می‌آیند. هر یک از این موارد به پروژه‌های ساختمانی ویژه نیاز دارند و در مرحله آخر به سه وسیله نیاز دارید که فقط در شهرهایی با یک ایستگاه فضایی قابل ساختن هستند. پیروزی‌های فرهنگی متکی به جذب گردشگر و استقبال از گردشگران خارجی است. این امر با معاهدات مرزی باز، یافته‌های باستان شناسی، آثار هنری عالی، اماکن مقدس، شگفتی‌های بی نظیر و پارک‌های ملی حاصل می‌شود. هر چه این بازی طولانی‌تر ادامه یابد، انجام این کار دشوارتر است زیرا شما باید بیشتر از همه‌ تمدن‌های رقیب گردشگر به دست آورید. سرانجام، در بازی تمدن جدید، برای اولین بار به بازی پیروزی مذهبی افزوده شده است. مسیر شما برای پیروزی با استفاده از اماکن مقدس و مأمورین مذهبی مانند پیام آوران، مبلغان و سؤال کنندگان است. شما باید حداقل نیمی از شهرهای تمدن‌های دیگر را به دین خود در آورید تا به این نوع پیروزی برسید. ایجاد دین در بازی بسیار سرگرم کننده است، زیرا می‌توانید آن را هر آنچه می‌خواهید بنامید.

راهنمای Destiny 2: New light برای مبتدیان
خواندن

رهبری انتخاب کنید که به سبک بازی شما می‌آید

هنگامی که روش‌های مختلف پیروزی را درک کردید، مهم است که یکی از ۲۰ رهبری را انتخاب کنید که متناسب با سبک بازی شما باشد. اگر در سری تمدن تازه وارد هستید، پیروزی علمی را برای شروع توصیه می‌کنیم. فرهنگ دشوار است، احتمالاً دین شما را به جنگ می‌فرستد و سلطه سخت‌تر از آن است که به نظر می‌رسد، زیرا ارتش‌های بزرگ به زیرساخت‌های قوی احتیاج دارند. به همین دلایل، ممکن است بهتر باشد روسیه را به عنوان انتخاب خود در نظر بگیرید.

پیتر اول (که گاه با عنوان پیتر بزرگ نیز شناخته می‌شود) زالوی علمی و فرهنگی است. زیرا مسیرهای تجاری می‌توانند علوم دیگری را از هر فرهنگی که از روسیه پیشرفته‌تر باشد به ارمغان بیاورند. فقط مراقب باشید که کشورگشایی سریع پیتر، باعث نگرانی همسایگان شما نشود. گزینه‌های خوب دیگر برای پیروزی‌های علمی عبارت‌اند از عربستان و صلاح‌الدین (ترکیب ایمان و فناوری) و سومریه و گیلگمش که زیگورات‌های آن‌ها دانش اضافی را در کنار رودخانه‌ها تولید می‌کنند. پیروزی‌های علمی به شما این امکان را می‌دهد تا ضمن تمرکز بر فناوری‌ها و پیشرفت‌های منطقه‌ای که در انتهای بازی به نفع شما هستند، مرزهای خود را با ارتشی متوسط ​​حفظ کنید. این یک روش مناسب برای آزمایش سیستم دیپلماسی بازی است. چرا که دوست شدن با دیگر رهبران جهان به شما در حفظ امنیت کمک می‌کند. با استفاده از مذاکرات، می‌توانید برای فن‌آوری‌هایی که ترجیح می‌دهید وقت خودتان را برایشان صرف نکنید را با استفاده از تجارت بدست آورید. همچنین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که با روابط حسنه با تمدن‌های دیگر به کالاهای اساسی که نمی‌توانید به تنهایی تولید نمایید، دسترسی پیدا می‌کنید. اگر به نفت یا فولاد احتیاج دارید که در مرزهای شما موجود نمی‌باشند، باید با رهبران دیگر تجارت کنید. یک پیروزی علمی به شما امکان می‌دهد که با مقدمات بازی آشنا شوید. دفعه دیگر، می‌توانید قلدر باشید، مردم را در سایر نقاط جهان موعظه کنید یا با آغوش باز پذیرای گردشگران شوید.

راهنمای بازی Township | ترفند‌ها و نکاتی که به شما کمک می‌کنند
خواندن

بدون اهمال‌کاری اولین مکان شهر خود را با دقت انتخاب کنید

هر بازی تمدن شما را با یک سری ساکن و سرباز وارد بازی می‌کند. وقتی بخواهید مستقر شوید ترجیح این است که نزدیک آب باشید حالا چه رودخانه و چه اقیانوس باشد. خیلی طول ندهید تا مکان مناسب امپراتوری خود را پیدا کنید. این کار را در دو نوبت اول انجام دهید مگر اینکه همان اول به یک بیابان بی آب و علف سقوط کرده باشید. سکونت در نزدیکی آب برای ارتقاء رشد جمعیت در هر جامعه‌ای ضروری است. هر شهروند جدید به شما امکان می‌دهد روی یک سطح اضافی در مرزهای خود کار کنید. می‌توانید سطوحی را که شهر شما روی آن متمرکز شده است، خودتان به صورت جزیی مدیریت کنید یا اجازه دهید بازی خودش بدین کار بپردازد. مهم است که یک منبع غذای سالم در نزدیکی داشته باشید که بتوانید بعداً در آن مزرعه کشت کنید. بهترین راه برای تعیین این امر روشن کردن گزینه Yield Overlay است. نقشه کوچک در سمت چپ پایین صفحه دارای چهار آیکون است. دومی از چپ را انتخاب کرده و علامت آن را فعال کنید. ممکن است بعداً بخواهید آیکون‌های منبع و خطوط راهنمای شبکه‌ای را خاموش کنید، اما نمادهای میزان بازدهی منابع، ضروری هستند. نشان ذرت نمایانگر مواد غذایی است؛ چرخ دنده‌ها تولید و نماد موسیقی وضعیت فرهنگ را نشان می‌دهند. در حال حاضر، روی مواد غذایی و تولید تمرکز کنید که به شما کمک می‌نمایند تکالیف مربوط به بنا کردن ساختمان‌ها را سریع‌تر انجام دهید.

بدانید چه موقع مهاجران را به مناطق دیگر اعزام می‌کنید

سرانجام، شما به شهرهای بیشتری احتیاج خواهید داشت. زیرا جمعیت شما به نقطه‌ای خواهد رسید که در آن با رکود توسعه مواجه خواهید شد. قبل از اینکه به آن نقطه برسید، شهرک ساز تولید کنید و آن‌ها را برای یافتن خانه جدید بفرستید. حال وقت آن است که چهار یا پنج واحد جمعیت را به خود اختصاص دهید پس زمان توسعه را شروع کنید. اما اگر پروژه فعلی شما هنوز تمام نشده، صف ساخت و ساز خود را مختل نکنید. مطمئن باشید که اسکورت نظامی را به مهاجران آسیب‌پذیر خود وصل نمایید. قطعاً نمی‌خواهید که بربرها یا یک تمدن دشمن بتوانند آنان را دستگیر کرده یا بکشند. هنگامی که به دنبال مکانی خوب هستید، سعی کنید منابع با ارزش را به دست آورید و در کنار رودخانه‌ها، تپه‌ها یا کوهستان مستقر شوید.

راهنمای بازی Clash Royale | بهترین ترکیب کلش رویال در سال 2020
خواندن

شهرهای خود را تنوع بخشید

نباید شهرهایتان عین همدیگر باشند. هر کلان شهر جدید باید نقشی در امپراتوری رو به رشد شما داشته باشد. می‌توانید فرهنگ و تجارت را در اولویت قرار داده و تولید را در شهری دیگر انجام دهید. شهرهای ساحلی شما می‌توانند واحدهای دریایی را تقویت کنند، در حالی که می‌توان از یک شهر با استحکامات مرکزی برای آموزش نظامی و اعزام آن‌ها به مناطق دیگر قلمروتان استفاده کنید. هرچه بیشتر بازی می‌کنید، بیشتر خواهید فهمید که چه شهری به چه کاری می‌آید. برای شروع فقط بدانید که برخی از شهرها به واحدهای خاصی نیاز ندارند. مثلا اگر طلا تولید می‌کنید، دیگر نیازی به تمرکز روی پیشرفت‌های افزایش تولید نیست. رویکرد انجام همه چیز را کنار بگذارید. تلاش برای انجام همه کارها در هر شهر سریع‌ترین راه برای صرف وقت و هزینه است که موجب تأخیر در پیروزی شما می‌شود.

نیروهای مسلح خود را نادیده نگیرید

حتی اگر منفعل‌ترین رهبر جهان بازی باشید، نمی‌توانید نیروهای نظامی را نادیده بگیرید. سرانجام ممکن است بدون این که تقصیری داشته باشید خود را در شرایطی ببینید که نیاز به استفاده از شمشیر یا سلاح گرم دارید. گاهی اوقات هوش مصنوعی به شما نزدیک می‌شود و در مورد مرزهای طبیعی که در حال گسترش هستند، با شما درگیر خواهد شد. سایر اوقات، فرستاده‌ای را به شهری می‌فرستید تا با آنان مذاکره کند؛ اما هیچ وقت نمی‌دانید که رهبران چگونه به اقدامات شما واکنش نشان می‌دهند و گاهی اوقات آن‌ها با اعلام جنگ شما را غافل‌گیر می‌کنند.

شما نیازی به بزرگ‌ترین و مخوف‌ترین ارتش برای مجبور کردن متجاوزان به صلح ندارید. فقط واحدهایی برای گشت زنی در مرزها، مجازات خرابکاران و ترساندن هر کسی که فکر می‌کنید ممکن است شما را تحدید کند، کافی است. اگر به وضعیتی از این دست برخوردید و به خوبی آن را هدایت کردید، ممکن است تابوت‌های خودی را با طلاهای حریف پر کنید. زیرا آن‌ها سعی می‌کنند از درگیری‌ای که منجر به شکستشان شود فرار کنند.

راهنمای بازی Empires & Puzzles
خواندن

دولت‌شهرها می‌توانند متحدین ارزشمندی باشند

در اوایل بازی، نخستین غیر بربرهایی که احتمالاً با آن‌ها روبرو می‌شوید، ایالت‌های تحت کنترل هوش مصنوعی هستند. شما می‌توانید قلدر محله باشید و آن‌ها را با زور شکست دهید یا اگر به دنبال برقراری رابطه صلح آمیز هستید می‌توانید مسیرهای تجاری بسازید و فرستاده‌ها را راهی و رابطه برقرار کنید. هر فرستاده‌ای که بفرستید به پاداش‌های ویژه‌ای دست می‌یابید. این به شما کمک می‌کند تا مهم‌ترین شرایط پیروزی خود را پیدا کنید. مهم‌تر از همه، اگر محبوب باشید، می‌توانید به طور موقت با نیروهای نظامی ایالت‌های دیگر هم پیمان شوید. این می‌تواند راه خوبی برای ناامید کردن دشمنان از تجاوز به مرزهای شما باشد.

از مسیرهای تجاری بیشترین بهره را ببرید

تأکید می‌شود که مسیرهای تجاری دوستان شما هستند. در بازی‌های قبلی تمدن، بازیکنان مجبور بودند به شدت از کارگران برای ساخت جاده استفاده کنند. این کار لذت بخش نبود و همیشه هم درست انجام نمی‌شد. در نسخه جدید جاده‌های بین شهرها به‌طور خودکار در طول مسیرهای تجاری ساخته می‌شوند. این موجب حرکت سریع شده و در صورت جنگ، واحدهای نظامی حیاتی قبل از اینکه خیلی دیر شود به مقصد خود می‌رسند. مسیرهای تجاری همچنین مواد غذایی، طلا، تولید و فرهنگ را منتقل می‌کنند و برای شما امکان زندگی مشترک بین مردم و متحدینتان را فراهم می‌آورد. همچنین کالاهای داخلی خود را می‌توانید به‌آسانی در نقشه حرکت می‌دهید. به خصوص اگر می‌خواهید برای یک پیروزی فرهنگی کاروان‌های خود را به حداکثر شهرها ارسال کنید.

با دیگران دوست شوید در غیر این صورت دشمن خواهید شد

اگر تصمیم بگیرید که با مشت آهنین بر جهان حاکم شوید، احتمال دارد که بازی‌های اولیه را از ابتدا صرف جنگ و درگیری کنید. البته ممکن است بتوانید بدون جنگ تمام بازی را طی کنید، اما بعید به نظر می‌رسد. همیشه ممکن است لج کسی را در آورید که این در نهایت سریع به جنگ ختم می‌شود. هدف شما در این وضع این است که اوضاع را در سریع‌ترین زمان ممکن برای مهاجم خود غیرقابل کنترل کنید. بهترین راه برای انجام این کار هم دوست شدن است. مدتی را در منوی دیپلماسی سپری کنید. سعی کنید مرزهای خود را با رهبرانی که تصمیمی به جنگ ندارند باز نمایید و مذاکره خود را به سطح دوستی برسانید. پس از انجام این کار، هر هوش مصنوعی که به شما اعلام جنگ دهد، خود را با یک مبارزه در دو جبهه پیدا خواهد کرد. زیرا هم باید با شما بجنگد و هم با متحدینی که از شما دفاع می‌کنند.

راهنمای بازی Call of Duty: Mobile - هفت نکته برای رسیدن به آخرین حلقه در بخش بتل رویال
خواندن

به تمام فناوری‌ها نیاز ندارید

پیش از این به شما توصیه می‌کردیم که شهرهای خود را تخصصی کنید. اکنون، در نکته آخر به شما پیشنهاد می‌کنیم که همان فلسفه را در کل امپراتوری خود بکار ببرید. تحقیق روی فناوری‌ها زمان‌بر هستند. هر بار فناوری را که ساختمان، منطقه یا واحد خدماتی که تسهیلگر پیروزی شما هستند را باز نمی‌کند انتخاب نمایید، نوبت‌های ارزشمند خود را سوزانده‌اید. پس از یادگیری نحوه بازی، می‌توانید فناوری بعدی خود را از فهرستی که در سمت چپ صفحه ظاهر می‌شود، انتخاب کنید. وقتی به اندازه کافی با بازی آشنا شدید، هر زمان دوست داشتید درخت فناوری را باز نمایید. به آنچه گزینه‌های شما هستند و آنچه که به نوبه خود، برای تحقیقات در دسترس قرار دارند دقت کنید. نه تنها خوب است که سه یا چهار انتخاب بعدی خود را برنامه‌ریزی کنید، بلکه اینکار توصیه هم می‌شود. در حقیقت، اگر هدفتان را در ذهن داشته باشید قادر هستید آن را روی درخت برنامه ریزی کنید. بازی خود پیش نیازهای فناورانه را بدون ایجاد مزاحمت انجام می‌دهد. البته ممکن است متوجه شوید که برای رسیدن به فناوری که به آن نیاز دارید، به یک فناوری پیش نیاز احتیاج است. این وقت مناسبی برای دیپلماسی خواهد بود. علاوه بر واحدها، آثار عالی هنری، طلا و… می‌توانید از رهبران دیگر بخواهید که دانش خود را با شما به اشتراک گذارند. گاهی اوقات، این سریع‌ترین روش برای تبدیل مازاد انبار طلا به علم است. هیچ اشکالی ندارید که برای به دست آوردن علوم، طلاهایتان را خرج کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
13 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
امیر
امیر
1 سال قبل

سلام
در مورد کاربرد هر آیتم واینکه چجوری شهر دار منصوب کنیم توضیح بدید

Amirhosein
Amirhosein
1 سال قبل

کلیاتشو همه میدونن، انتظار داشتم توضیحات کاربردی تری داشته باشه اینجا

yunknown
yunknown
5 ماه قبل

این بازی بهم نشون داد که من بهتر از مسئولین کار ها رو پیش میبرم :)))

ابولفضل
ابولفضل
2 سال قبل

نکات خوبی بود منتها چطوری میتونم مولتی پلیر بازی کنم با کرکی؟ شنیدم با نرم افزار خاصی میشه شما بلد نیستید با چی میتونم انلاین بازی کنم تمدن؟

وهاب
وهاب
Reply to  ابولفضل
2 سال قبل

الان توسایت اپیک گیمز رایگان شده به مدت محدود تا مهلت تموم نشده برو بگیر

امیرمحمد
امیرمحمد
2 سال قبل

این علامت مشت که میاد دارن شهر شورش میکنن رو چه طوری میشه خاموشون کرد سرکوب یا هر چی دیگه تمام راهکار هاشو بگین این چیزا که توضیح دادید رو اکثر کسایی که بازی میکنن میدونن باید درباره بازی توضیح بدید که کجا و کی باید این حرکتو بزنن سریع پیشرفت میکنن

امیرحسین دهنوی
امیرحسین دهنوی
مدیر
Reply to  امیرمحمد
2 سال قبل

سلام
برای کنترل شورش در شهرهاتون میتونین شهردار منصوب کنین.

.s.
.s.
Reply to  امیرحسین دهنوی
1 سال قبل

سلام
چطوری شهردار منصوب کنیم

هوشمنگ
هوشمنگ
Reply to  امیرمحمد
11 ماه قبل

باید نیروی نظامی داخل شهرا بزارید شهر های خودتون رو اون اطراف بسازید فرماندار انتخاب کنید اگه دین خاصی هم دارید بهتره که شهری که بدست آوردید هم به همون دین دعوت کنید ساخت مجسمه داخل شهر هم مفیده
نکته دیگه اینه که مثلا اگه شما تو عصر تاریک باشید و همسایه ها تون تو عصر طلایی باشن می‌تونه تو میزان وفاداری شهر ها اثر منفی بزاره انتخاب سیاست ها هم داخل بازی خیلی تو این مسله کاربردیه

Yavari
Yavari
1 سال قبل

سلام لطفاً میشه بگید چرا پادشاه ها تو برا من تمدن نمی خورم و یه جا وایسادن و حرف نمیزنن دلیلش چیه؟

reza
reza
Reply to  Yavari
1 سال قبل

تنظیمات گرافیک ، اونجا رو چک کن

معراج
معراج
1 سال قبل

چطوری اون علامت مشت یا شورش رو خنثی کنیم

yunknown
yunknown
Reply to  معراج
5 ماه قبل

ادم خوبی باش و فقط به جنگ فکر نکن …. با تشکر XD

دکمه بازگشت به بالا
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن