راهنمای بازی

راهنمای بازی Doom Eternal | نکات و ترفندهای قبل از شروع بازی

چگونه از پس سختی بازی برآییم

Doom Eternal از آن دست بازی‎‌هایی است که به تازه‌کاران رحم نمی‌کند و حتی گاهی بازیکنان حرفه‌ای FPS را نیز به زحمت می‌اندازد. در طول تجربه بازی، مدام با سلاح‌ها، شیاطین و ایده‌های بیرحمانه جدید روبرو می‌شوید طوری که در آخر بازی، با چیزی کاملا جدید طرف هستیم؛ یک بازی شوتر نفس‌گیر و هیجان‌آور و ارتشی نامحدود از شیاطینی که به سمت شما سرازیر می‌شوند. Doom Eternal تنها به مدیریت منابع، چرخیدن در میدان نبرد و شلیک کردن به دشمنان خلاصه نمی‌شود. در این مطلب سعی داریم تا با استفاده از یک سری نکات، شیب منحنی سختی بازی را کمی ملایم‌تر کنیم. با پیکسل‌آرتس همراه باشید.

تحرک داشته باشید و از تمام محیط استفاده کنید

این نکته در Doom Eternal بسیار حائز اهمیت است. برای این که بیشتر در هوا بمانید و فاصله امن را حفظ کنید، از پدهای پرش در کنار جاخالی دادن و دو پرش متوالی استفاده نمایید. استفاده مناسب از محیط بازی مزیت دیگری نیز دارد و به شما کمک می‌کند تا دشمنان خود را بهتر بشناسید. دشمنان خطرناکی که اگر قصد از پای درآوردشان را داشته باشید، شناخت آن‌ها اطلاعاتی فوق‌العاده مهم به شمار می‌آید.

از Flame belch استفاده کنید

Flame belch دشمنان را آتش می‌زند و مقاومت آن‌ها را تا حدودی کاهش می‌دهد. با گذشت زمان، ممکن است استفاده از این سلاح را فراموش کنید. سعی کنید استفاده از آن را از همان اوایل بازی به یک عادت تبدیل نمایید. بهتر است آن را روی گروهی از دشمنان امتحان کنید و در این بین به دشمنان دیگر نیز شلیک نمایید. مزیت دیگری که Flame belch دارد، گرفتن تکه‌هایی سبز رنگ از دشمنان است که باعث افزایش armor شما می‌شوند.

راهنمای انتخاب بهترین وینگرهای FIFA 21
خواندن

جمع‌آوری منابع را فراموش نکنید

گاهی اوقات در مبارزات بازی ممکن است با کمبود شدید سلامتی، سپر محافظتی و مهمات روبرو شوید. منابعی که در Doom Eternal، پیدا کردنشان آنچنان هم آسان نیست. با این وجود در جای جای محیط بازی، زامبی‌های فراوانی وجود دارند که می‌توانید با آتش زدنشان، زره و سلامتی خود را بازیابی کنید. بهتر است یکی از دشمنان را برای اره برقی زنده نگه دارید و به بقیه حمله کنید تا روند جمع‌آوری منابع حفظ شود.

کریستال‌های Sentinel  را در اوایل بازی صرف ارتقای بخش مهمات کنید

اگر در کشتن ماهر باشید و به اندازه کافی در محیط تحرک داشته باشید، حفظ میزان سلامتی  چندان کار دشواری نیست ولی مهمات بحث دیگری است. نوع مهماتی که در هر منطقه یافت می‌شود متفاوت است و بعضی از آن‌ها را نیز می‌توان از طریق سلاخی کردن دشمنان با اره برقی بدست آورد. مشکل این است که سوخت موردنیاز اره برقی محدود است و بدست آوردن سوخت نیز برخلاف سلامتی و زره، کار آسانی نیست. ساخت مهمات نسبت به روش‌هایی که ذکر کردیم، راه سریعتری است؛ حداقل در اوایل بازی.

استفاده از شاتگان هنگام روبرو شدن با Marauderها

Marauderها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا عادت‌ شوتربازها در استفاده از سلاح‌های دوربرد را به چلاش بکشند. در واقع آن‌ها هستند که جهت مبارزه را کنترل می‌کنند نه شما. اگر نتوانید حملات برق‌آسای آنان را به درستی بلاک کنید، کنترل بیشتری نیز خواهند داشت. استفاده از super shotgun در مبارزه با آن‌ها بسیار موثر است. دایره وسیع پرتاب تیر و آسیب فراوان این سلاح، بلاک کردن دشمن را از نظر زمان و هدفگیری نسبت به سایر سلاح‌ها بسیار آسان‌تر می‌کند. حملات Marauder را دفع کنید و در صورت امکان به او شلیک نمایید. صبور بمانید و حرکت دایره‌ای خود را حفظ کنید تا بتوانید از پس این دشمن سرسخت برآیید.

راهنمای بازی Elden Ring | راهنمای تازه‌واردین
خواندن

Codex بازی را برای شناخت نقاط ضعف دشمنان بخوانید

شیاطین Whiplash به دلیل حرکات نامنظم و غیرقابل پیش‌بینی، در مقابل نارنجک‌های یخی ضعف دارند و باعث می‌شود که برای مدت کوتاهی ساکن بمانند. داشتن سرعت در برابر tyrantها، نقطه قوت شما خواهد بود. ballista به شیاطینی که پرواز می‌کنند، آسیب بیشتری وارد می‌کند. codex بازی پر از نکاتی از این قبیل است که می‌تواند در هنگام سخت شدن مبارزات به کمک شما بیاید.

در اولین تجربه خود از بازی سراغ هر چیزی نروید

Doom Eternal سرشار از رمز و رازها، آیتم‌های قابل جمع‌آوری و چالش‌هایی اختیاری است که در جای جای مراحل بازی دیده می‌شوند. پیدا کردن بسیاری از آیتم‌های قابل جمع‌آوری، چندان کار سختی نیست به خصوص به این خاطر که همگی آن‌ها در نقشه بازی علامت‌گذاری شده‌اند. Doom Eternal به شما اجازه می‌دهد بعد از تمام کردن کمپین اصلی، هر کاری که دلتان بخواهد با فعال کردن کدهای تقلب انجام دهید.

اما دروازه‌های Sentinel استثنا هستند. آرناهایی فوق‌العاده سخت که با اتمام آن‌ها یک سلاح عالی دریافت می‌کنید. Doom Eternal به شدت شما را تشویق می‌کند تا این سلاح را بدست آورید و البته ما هم مشکلی با این قضیه نداریم ولی این کار را بگذارید برای آخر بازی؛ زمانی که میزان سلامتی، زره، تجهیزات و مهمات خود را به صورت کامل ارتقا داده باشید. حتی در این صورت هم Sentinel Gate چالشی سخت است ولی مدیریت آن آسان‌تر خواهد شد.

استفاده از باتری‌های Sentinel را فراموش نکنید

اگر تعداد زیادی باتری Sentinel در اختیار دارید و نمی‌دانید آن‌ها را کجا استفاده کنید، بهتر است سری به Fortress of Doom بزنید. شما می‌توانید این باتری‌ها را روی اسکین‌های اضافی برای شخصیت بازی و ارتقای سفینه خود خرج کنید. دو عدد از اسکین‌های بازی در قسمت بال‌های Fortress of Doom آویزان هستند. بهتر است باتری‌ها را قبل از این که به مرحله بعدی بروید استفاده کنید.

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن 4 را روی پلی‌استیشن 5 اجرا کنیم
خواندن

تنظیمات موردنظر خود را در رابط کاربری بازی اعمال کنید

Doom Eternal

شما می‌توانید مواردی همچون رنگ و میزان شفافیت رابط کاربری را تغییر دهید. به شخصه رنگ سایبرپانکی و نئونی رابط کاربری را می‌پسندم اما اگر علاقه‌ای به رنگ‌های براق ندارید می‌توانید تنظیماتی همچون Amber یا Exterminator را انتخاب کنید. رابط کاربری بازی تا آخر با شما همراه است؛ پس بهتر است آن را با سلیقه خود انتخاب کنید.

افکت‌های صوتی قدیمی Doom و چشم‌انداز سلاح را فعال کنید

اگر وقت خود را به منوی تنظیمات بازی اختصاص ندهید، تعدادی از ویژگی‌های جالب بازی را از دست خواهید داد. به شما توصیه می‌کنم هر دو گزینه را فعال کنید؛ در کنار مجموعه‌ای بزرگی از کدهای تقلب بعد از اولین تجربه‌اتان از بازی. بهتر است بعد از اتمام بازی دور افتخار خود را همراه با فعال بودن این گزینه‌ها امتحان نمایید چرا که مستحق آن هستید.

منبع
Pcgamer
عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
مهدی
مهدی
2 سال قبل

سلام براستی که به نکات جالب و مهمی اشاره کردید من حتما از این موضوعاتی که گفتین در طول بازی استفاده خواهم کرد. ممنون

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن