نقد و بررسی

بررسی بازی Embr

آموزش مهار آتش درون دنیایی فانتزی

بازی Embr یک اکشن اول شخص است که در آن باید آدم‌ها را نجات دهید نه این‌که آنان را بکشید. چرا می‌گوییم اکشن، زیرا تمام عناصر یک بازی نفس‌گیر اول‌شخص در آن حضور دارند اما سلاح شما آب و دشمنتان آتش است.

بازی Embr در مورد لحظات حساس جانفشانی است اما بر خلاف موضوعش به طور کلی همه چیز را به شوخی می‌گیرد. در واقع شما با یک شبیه‌ساز مأموریت‌های آتش‌نشانی طرف نیستید بلکه با یک محصول کاملا آرکید که فقط برای سرگرمی ساخته شده طرفید.

در بازی Embr کنترل یک مأمور آتش‌نشانی خصوصی را بر عهده دارید که در ازای گرفتن پول خدمات ارائه می‌دهد. هر قدر هم وظایفتان را بهتر انجام دهید پول بیشتری می‌گیرید. در واقع هدف اصلی در اینجا خیلی هم نجات حادثه دیدگان نیست بلکه بیشتر دربه‌در دنبال پول هستید! بازی در مورد مسائل اقتصادی کنایه‌آمیز عمل می‌کند و رقابت بین شرکت‌های خصوصی را هم به سخره می‌گیرد.

مراحل بازی به این صورت هستند که شما در نقشه‌ای که به سه قسمت اصلی تقسیم شده با بیش از بیست و پنج مرحله جدا از هم سروکار دارید. هدف اصلی در اکثر مراحل این است که در زمان محدودی که در اختیار دارید محیط را با گوشی‌ای که دارید اسکن و حادثه دیدگان را پیدا کرده و نجات دهید.

بازی سناریوهای از پیش تعیین شده‌ای مثل فرار، نجات، پیدا کردن آیتم‌هایی خاص و… دارد اما خوشبختانه روند بازی خیلی پویاتر از چیزی است که در ابتدا تصور می‌کنید. در واقعاً بازی فیزیک محور است، چیزهایی مثل دخالت شما در مسیر سرایت آتش، قطع و وصل بودن جریان برق یا جابجایی بشکه‌های انفجاری و خیلی عوامل دیگر همگی موجب می‌شوند محیط پیرامون شما تغییر کرده و کار شما را حتی سخت‌تر کنند.

بررسی بازی Team Sonic Racing
خواندن

بازی Embr

این موجب می‌شود مراحل را بتوانید با راه‌ها و ابزار‌های مختلفی که در اختیار دارید چندین و چند بار به خصوص به صورت آنلاین و گروهی تکرار کنید. حالت همکاری آنلاین در واقع خیلی بهتر از حالت تک نفره است و تعامل شما با سایر بازیکنان به بازی هیجان بیشتری می‌بخشد.

شما در بازی یک سری لباس و تجهیزات پایه دارید که همگی قابل تعویض و ارتقا هستند. هر مرحله را که تمام کنید یا توجه به سرعت عمل و انجام کامل مأموریتتان ستاره دریافت می‌کنید تا چالش‌ها و مرحله‌های بعدی برایتان باز شوند.

با انجام این مأموریت‌ها پول بیشتری کسب می‌کنید و می‌توانید از فروشگاه درون بازی آیتم‌های ارتقایی بخرید که هم برای مراحل سخت‌تر مفید هستید و هم موجب می‌شوند رکورد خود در چالش‌ها و مرحله‌ها را بهبود بخشید.

این خریدها شامل ابزارهای بهتر هستند که به کمک آنان مثلاً اطفای حریق خیلی زودتر و کارآمدتر انجام می‌شود و لباس‌هایی هم وجود دارند که برای نمونه سلامتی کاراکتر بازی را ارتقا بخشیده یا او را در برابر سقوط از ارتفاع زیاد محافظت می‌کنند. این ابزار و ارتقاها همه خود باعث می‌شوند که بتوانید مراحل را استراتژی‌های متفاوتی تکمیل کنید.

در واقع خود بازی کوتاه است و مأموریت‌های اصلی خیلی زود تمام می‌شوند، مهم این است که چندباره به دل آتش بزنید و خواسته‌های بازی را به روش‌های نوین و خلاقانه‌ای امتحان کنید.

در واقع بازی Embr برای کسی که می‌خواهد یک مدت کوتاه بازی کند و بعد از یکی دو مرحله دسته کنسول را کنار بگذارد خیلی خوب است؛ به خصوص که در بازی از داستان خاصی خبری نیست که بخواهید نگران آن باشید. البته در بازی یک سری شخصیت‌های دیالوگ‌دار هم وجود دارند اما آنان بیشتر برای راهنمایی شما و افزودن به طنز بازی در نظر گرفته شده‌اند و قرار نیست غصه‌ای را تعریف کنند.

بررسی بازی The Messenger
خواندن

همان‌طور که گفتیم بازی فیزیک محور است و با محیطی تخریب پذیر و پویا طرف هستیم. این هم نقطه قوت بازی است و هم پاشنه آشیل آن محسوب می‌شود. چراکه بازی با موتور پایه یونیتی و به دست گروه کوچکی ساخته شده که از پس اجرای فنی ایده‌های خود بر نیامده‌اند.

مثلاً این‌که فیزیک بازی باگ و عملکردهای ناقص زیادی دارد و به خصوص واکنش‌های اشیا بسیار بدقلق و غیر طبیعی هستند. همچنین بازی گرافیک کارتونی و ساده‌ای دارد اما در مواجهه با جلوه‌های آتش دچار افت فریم بدی می‌شود که بر تجربه بازی اثر منفی می‌گذارد.

در مجموع می‌توان گفت بازی Embr از منظر گیم پلی در حد خودش اثر قابل قبولی است اما در زمینه‌های فنی و هنری حرفی برای گفتن ندارد.

بررسی بازی Embr

بازی Embr از منظر گیم پلی در حد خودش اثر قابل قبولی است اما در زمینه‌های فنی و هنری حرفی برای گفتن ندارد.

خلاقانه و سرگرم کننده
بخش چند نفره هیجان انگیز
گرافیک ساده اما نامتعادل
ایرادات فیزیک بازی
بازی کوتاه است

امتیاز بازی : 6 [خوب ]
آیا ما این بازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم؟ «اگر»های زیادی وجود دارد! طرفداران این ژانر ممکن است چیزهای جذابی در آن بیابند، اگر چشم‌های‌شان را برروی مشکلات متعددش ببندند! مطمئنا پس از تجربه این بازی بارها با خود می‌گویید «اگر» آن‌ها اینکار را می‌کردند، «اگر» آن‌ها این نکته را رعایت می‌کردند، «اگر»… نکاتی خوبی در این نوع بازی‌ها وجود دارد، ایده‌هایی جالب و ویژگی‌های قابل توجه که تماما با بی‌توجهی به پتانسیل خود نرسیدند و در این بین مشکلات آزاردهنده به تجربه شما لطمه می‌زنند.
قابل قبول
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن