تحلیل‌ها و یادداشت‌ها

آنچه از نینتندو در سال ۲۰۲۱ انتظار می‌رود

گمانه‌زنی درباره عرضه کنسول قوی‌تر و معرفی بازی‌های انحصاری

مایکروسافت و سونی آخرین سخت‌افزار خود را در اواخر سال ۲۰۲۰ عرضه کردند و نینتندو هم در ماه‌های منتهی به کریسمس برنامه مهمی برای کنسول سوییچ نداشت. این باعث می‌شد گاهی اوقات فکر کنیم کنسول نینتندو دارد به فراموشی سپرده می‌شود. اما نینتندو همیشه نشان داده که خیلی کاری به شرکت‌های رقیب ندارد و به سبک و سیاق خودش برنامه‌هایش را پیگیری می‌کند. در سال ۲۰۲۱ مطمئناً وضعیت یاد شده در حال تغییر است و نینتندو برای مهم‌ترین سال از زمان عرضه کنسولش در سال ۲۰۱۷ خودش را آماده کرده. البته ضعف چند ماه اخیر نینتندو قابل درک است زیرا شرایطی که امروزه جهان با آن دست و پنجه نرم می‌کند فشارهای فزاینده‌ای را بر توسعه دهندگان وارد کرده است.

نینتندو در سال 2021 چه خواهد کرد

با نگاهی به زمان عرضه بازی‌ها با آثاری مثل Bravely Default 2 و  Persona 5 Strikers در چند ماه نخست سال جدید میلادی مواجه هستیم. اما بعد شما به آخر ماه مارس و بازی Monster Hunter Rise  می‌رسید که شاید مهم‌ترین نسخه جدید این سری روی سوییچ باشد. پس از رکوردشکنی  Monster Hunter Worldنسخه Rise نوعی بازگشت به خانه است چراکه دوباره بازی به صورت انحصاری برای نینتندو عرضه می‌شود مجهز به آموخته‌هایی از فیلم نه چندان دل‌چسب اخیر این بازی است. بازی با موتور پایه اختصاصی شرکت Capcom یعنی RE در حال توسعه است که گرافیک را خیلی خوب کرده و به نظر می‌رسد از سخت‌افزار نه چندان قدرتمند سوییچ بهترین استفاده ممکن صورت گرفته باشد. استفاده از این موتور پایه قدرتمند موجب می‌شود که به عرضه یک مدل قوی‌تر از کنسول سوئیچ خوش‌بین باشیم. اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد سؤال اصلی این است که عرضه یک سخت‌افزار میان نسلی جدید چه قدر می‌تواند بر طول عمر سوییچ بیفزاید. به نظر می‌رسد برای پشتیبانی از کیفیت تصویر ۴K از هوش مصنوعی مخصوص انویدیا استفاده شود اما فراتر از آن ظاهر و سایر ویژگی‌های یک نینتندو سوییچ پیشرفته‌تر چگونه خواهد بود؟ در واقع دنیایی شگفت‌انگیز از احتمالات پیش روی ما قرار دارد. مثلاً این‌که این کنسول احتمالی چگونه در اکوسیستم فعلی سوئیچ جای می‌گیرد؟ چگونه بازی‌های قدیمی‌تر و البته پورت‌های جدیدتر را که ممکن است قبلاً ساخت آنان امکان‌پذیر نبوده اجرا می‌کند؟ در انتها شاید مهم‌تر از همه این است که آیا قرار است با بازی‌های انحصاری بیشتری برای سوییچ طرف باشیم؟ اولین سال سوئیچ حمایت نرم‌افزار خیلی خوبی از کنسول سوییچ صورت گرفت. آیا ممکن است با کنسولی جدید شاهد ماریوی جدید یا یک ماریو کارت تازه باشیم؟ اگر حتی فقط یکی از این‌ها اتفاق بیفتد، برای سوئیچ یک سال هیجان‌انگیز خواهد بود. البته لذت‌بخش‌ترین احتمال هم این است که شماره دوم Breath of the Wild عرضه شود که به جشن سی و پنج سالگی سری Zelda هم کمک کند. البته امسال این تنها تولد مهمی نیست که ستارگان نینتندو جشن می‌گیرند؛ چراکه Donkey Kong هم چهل ساله می‌شود و  Metroid هم سی و پنج سالگی‌اش را جشن می‌گیرد. نمایشی از Metroid Prime 4 یا هر چیزی که ربطی به ساموس داشته باشد می‌تواند ما را بسیار هیجان‌زده کند. البته نینتندو کارهای متفرقه‌ای مثل ساخت یک پارک با فضای بازی‌های نینتندو و همچنین تولید فیلمی بر اساس سری ماریو هم در برنامه‌هایش دارد.

هر آنچه که درباره Xbox Series X می‌دانیم
خواندن

نینتندو در سال 2021 چه خواهد کرد

در مجموع به نظر می‌رسید که نینتندو امسال از پایان ضعیف سال گذشته به دور باشد. البته آنان در سال ۲۰۲۰ هم شاهکاری مثل Animal Crossing: New Horizons را داشتند که سی میلیون واحد فروخت و از خود کنسول نینتندو سوییچ هم حدود هفتاد میلیون واحد به بازار عرضه شده است. در واقع ۲۰۲۰ سال آرامی بود که برای نینتندو قابل قبول است. اما احتمالاً عملکرد نینتندو در سال جدید میلادی چیز کاملاً متمایز و البته بهتری باشد.

منبع
www.eurogamer.net
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن