راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای بازی Greedfall – نکاتی برای تازه‌کاران

بهبود تجهیزات، ساخت سلاح‌های جدید، فرقه‌های مختلف

در این راهنما از بازی Greedfall ما کلیات گیم‌پلی بازی را بررسی کرده تا اگر به تازگی این عنوان را آغاز کرده‌اید، با موارد مورد نیاز و نکات کلی در مورد گیم‌پلی آن آشنا شوید. با در نظر داشتن نکات و راهنمایی‌های که در ادامه مطالعه خواهید نمود، شما می‌توانید با دید صحیحی بازی Greedfall را تجربه کرده و در بخش‌های ابتدایی بازی تجربه بهتر و کارآمدی داشته باشید.

گیم‌پلی بازی Greedfall دارای میزان مناسبی از هر دو بخش مبارزات و ماجراجویی است. با پیشروی در بازی درجه خاصی از پیچیدگی به این عنوان اضافه می‌شود، زیرا بازی از شما می‌خواهد تا با در نظر داشتن سیستم‌های گیم‌پلی شخصیت خود را بهبود بخشیده تا با شرایط موجود وفق پیدا کرده، و در ماموریت‌های اصلی و فرعی نیز بهترین میزان تعامل با NPCهای موجود در دنیای بازی را داشته باشید.

راهنمای بازی Greedfall – راهنمایی برای تازه‌واردان

در ادامه ما تمام نکاتی که تازه‌کاران به هنگام بازی کردن Greedfall باید به آن توجه کنند را برای شما بیان می‌نماییم.


با NPCها صحبت کنید

NPCها یکی از مهمترین ویژگی‌های عنوان Greedfall هستند. صحبت کردن با همراهانتان نه تنها شخصیت‌هایی را برای شما به ارمغان آورده که در مبارزات شما را یاری می‌رسانند، بلکه این شخصیت‌ها ماموریت‌های فرعی ویژه‌ای به شما داده که انجام دادن آن‌ها پاداش خوبی به شما خواهد داد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در ذهن خود داشته باشید، آن بوده که بهتر است با همراهان (Companion) خود درباره موضوعاتی که ممکن است برای آنان آزاردهنده باشند یا چیزهای که با آن مشکل دارند، صبحت کنید. حل مشکلات این شخصیت‌ها رابطه شما را با آنان قوی‌تر نموده، که می‌تواند تاثیر مستقیمی در نتیجه مبارزات شما در مقابل دشمنانتان در میدان نبرد داشته باشد. در صورتی که به همراهان خود دقت نکرده و به مشکلات آنان رسیدگی نکنید ممکن است آن‌ها شما را رها کرده و از گروهتان جدا شوند. در موارد شدید‌تر حتی ممکن است همراهانتان به دشمنی علیه شما برخواسته و با شما مبارزه کنند.

ده خبر مهم صنعت بازی در سال 2019
خواندن

به مبارزات و نحوه کنترل شخصیت خود در آن‌ها عادت کنید

ممکن است مدتی طول بکشد تا به مبارزات در عنوان Greedfall عادت کنید. زمان خواهد برد تا شما با نحوه انجام مبارزات در این عنوان آشنا شده، و به اهمیت زمانبندی حرکاتتان به هنگام نبرد با دشمنان پی‌ ببرید. اگر شما توانایی‌های خود را در جاخالی دادن و دفاع کردن حرکات دشمن بالا ببرید، می‌توانید به سرعت و با آسانی در مبارزات پیروز شوید.

بجای آنکه بی‌هدفانه شمشیر خود را تکان دهید، باید یاد بگیرید که ضربات دشمن را دفع کرده و سپس با حملات خود او را تنبیه کنید. الگوی حملات دشمن را یاد گرفته، حملات آن‌ها را جاخالی داده یا دفع کنید، سپس دشمن را از پا در آورید. نکته دیگری که باید در ذهن بسپارید این بوده که دفع و بدل کردن حرکات دشمن باعث ضعیف شدن زره آنان شده و میزان آسیب وارده از حملات بعدی شما را افزایش می‌دهد.

به هنگام استفاده از سلاح‌های دور برد همانند تفنگ‌ها باید دقت کنید که هر حمله چه تاثیری بر روی دشمن خواهد داشت. تفنگ‌ها بر روی دشمنانی که به سوی شما حمله‌ور می‌شوند بهترین اثر را داشته زیرا نه تنها آن‌ها را گیج کرده بلکه آسیب بسیار زیادی به زره این دشمنان می‌رسانند. بهبود این سلاح‌ها نیز قدرت بیشتری به آن‌ها داده و باعث افزایش برد تیراندازی آن‌ها نیز خواهد شد.

از قابلیت «توقف» در مبارزات استفاده کنید

یکی از سیستم‌های موجود در Greedfall قابلیت ایجاد مکث در مبارزات به لطف سیستم «توقف» (Pause) در این عنوان بوده، که به شما اجازه می‌دهد تا حرکات بعدی خود را برنامه‌ریزی کنید. قابلیت توقف در این بازی با تمام بازی‌های دیگر متفاوت بوده و با کاهش بسیار زیاد سرعت گیم‌پلی، به شما یک برتری تاکتیکی داده تا با دقت حرکات بعدی خود را در نظر بگیرید.

راهنمای بازی Last Day on Earth
خواندن

توقف در این عنوان همچنین به شما اجازه می‌دهد تا اگر توسط دشمنان زیادی محاصره شده‌اید یا در حال کتک خوردن از دشمنی هستید، بازی را نگه داشته، استرس خود را کاهش داده و با ذهنی باز به مبارزه بازگردید. به هنگام استفاده از قابلیت توقف شما به فهرست وسایل خود (Inventory) دسترسی داشته و می‌توانید تمام توانایی‌های مبارزه‌ای خود را نگاه کرده و از میان آن‌ها حرکت بعدیتان را انتخاب کنید. همچنین در حین استفاده از این قابلیت شما می‌توانید آیتم‌هایی را استفاده نمایید که با بهبود وضعیت جسمانی و افزایش قدرت حملات شخصیت اصلی، شما را در شکست دادن دشمنان بزرگ‌تر یا باس‌ها یاری برسانند. قابلیت «توقف» در این عنوان احتمالات زیادی را پیش روی شما خواهد گذشت و نحوه استفاده از این احتمالات به خود شما بستگی دارد.


هرچه لوت دیدید بردارید

به عنوان کسی که تازه این عنوان را شروع کرده، بدست آوردن لوت باید هدف اصلی شما باشد. هرچه لوت در محیط دیدید بردارید و با جستجوی در جای جای نقشه، هر آیتمی که به نظراتان ارزشمند می‌آید را بلند کرده زیرا ممکن است در آینده به کار شما بیایند. در بخش‌های ابتدایی بازی شما بهترین سلاح، زره و توانایی‌ها را نخواهید داشت. به همین دلیل است که شما نباید آیتم‌های که در آینده می‌توانند به شما کمک کنند را از دست دهید. مواد اولیه، لوت و آیتم‌های زیادی وجود داشته که می‌توان در آینده از آن‌ها برای ساخت سلاح‌‌ و البسه مختلف استفاده کرد.

جمع‌آوری آیتم‌، منابع و مواد اولیه همچنین به شما اجازه داده تا آیتم‌های مصرفی مختلفی (همانند انرژی) بسازید. در بخش‌های ابتدایی بازی هرچه آیتم‌های مصرفی بسازید، باز هم کم است. پس به یاد داشته باشید که تمامی مواد اولیه پیرامون خود را جمع آوری کرده و از آن‌ها برای تهیه آیتم‌های مصرفی کاربردی استفاده کنید.

جالب‌ترین پیش‌بینی‌های ده سال گذشته از آینده صنعت بازی
خواندن

تجهیزات خود را بهبود بخشیده و آپگرید کنید

بهبود و آپگرید تجهیزات به شما اجازه می‌دهد تا سلاح‌ و زره‌های خود را بهتر و کارآمدتر کنید. بدون شک این یکی از مهمترین کار‌های شما در بازی بوده، که باید هر موقع توانستید آن را انجام دهید. اهمیت این موضوع بخاطر آن بوده که با پیشروی در بازی شما با دشمنان و باس‌های قویتری روبرو شده و طبیعتا برای شکست دادن آن‌ها نیز به تجهیزات بهتری نیاز خواهید داشت.

تجهیزات قابل بهبود شما شامل سلاح‌ و زره‌های موجود در بازی هستند. با بهبود این آیتم‌ها می‌توان قدرت، چابکی و کارایی هر یک از آن‌ها را افزایش داد. اگر شما دوست دارید تجهیزاتتان از حالت عادی بهتر شوند، می‌توانید قابلیت Craftmanship را باز کنید. با استفاده از این قابلیت بازیکنان می‌توانند بهترین سلاح و زره‌های موجود در بازی را بسازند. یکی دیگر از نکات مثبت آپگرید کردن تجهیزات آن است که می‌توانید این آپگرید‌ها را در هر زمان که دوست داشتید (و حتی به واسطه منوی توقف بازی) جابجا کرده و تغییر دهید.

و با ذکر این نکته راهنمای ما برای کمک به تازه‌کاران در عنوان Greedfall به پایان می‌رسد. امیدواریم این راهنما به شما در تجربه و لذت بردن از این عنوان زیبا کمک کرده باشد.

5 2 رای‌ها
امتیاز مطلب
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن