راهنمای بازی

راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 | نکات و ترفندها

10 ترفند کاربردی برای تبدیل شدن به بهترین Crash

مدتی است که Crash Bandicoot به زندگی ما بازگشته، و از کیفیت بسیار خوبی نیز برخوردار است، هرچند در این سال‌ها ما صرفاً با نسخه‌های قدیمی Crash یعنی بازسازی‌های فوق‌العاده Crash ‌Bandicoot N.Sane Trilogy و CTR Nitro Fueled مروری بر خاطرات خود داشته‌ایم. حال با عرضه بازی Crash Bandicoot 4 It’s About Time، بالاخره پس از مدت‌ها انتظار می‌توانیم یک نسخه جدید از سری اصلی Crash را تجربه کنیم. بدون شک بسیاری از شما یا در حال انجام این عنوان بوده یا در آینده برنامه دارید تا آن را بازی کنید، از این رو تصمیم گرفته‌ایم تا در این راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 نکات و ترفندهایی را برای شما جمع‌آوری کنیم، که ساعت‌های ابتدایی تجربه شما را لذت‌بخش‌تر خواهند کرد. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 – سبک مدرن

هنگام شروع بازی Crash Bandicoot 4 این عنوان انتخاب بسیار مهمی را پیش روی شما می‌گذارد – آیا می‌خواهید در سبک بازی مدرن این عنوان را تجربه کنید یا سبک بازی قدیمی (رترو) را ترجیح می‌دهید؟ در حالت مدرن شما بی‌نهایت جان داشته و پس از مرگ می‌توانید بازی را از چک‌پوینت‌ها از سر بگیرید، در حالی که در بخش رترو تعداد جان‌های شما محدود بوده و پس از مرگ باید مرحله را از ابتدا آغاز کنید. هواداران سرسخت Crash بدون شک وسوسه می‌شوند تا بخش رترو را انتخاب نمایند و اگر چنین تصمیمی دارید می‌توانید از همان ابتدا بازی را بدین صورت انجام دهید – هرچند توصیه ما این است که بازی را در سبک مدرن تجربه کنید. همانند سایر عناوین سری Crash، این نسخه نیز بسیار دشوار بوده، از این رو در اولین نکته از راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 به نظرمان لازم بود به شما یادآوری کنیم که بهتر است چند ساعت ابتدایی این عنوان را در حالت سبک مدرن تجربه نمایید تا کمی با کنترل‌ها و گیم‌پلی آن آشنا شوید، خصوصاً اگر از جمله بازیکنان تازه‌وارد این سری هستید.

راهنمای بازی Ghost Recon Breakpoint - نکات و ترفندهایی که باید بدانید
خواندن

عجله نکنید

با توجه به دشواری نسبتاً زیاد بازی Crash Bandicoot 4، ایده بدی نیست که عجله نکرده و سر فرصت مراحل آن را بازی کنید. خطرات بسیاری در این عنوان شما را تهدید می‌کنند، از چالش‌های محیطی تا دشمنانی که قصد جانتان را دارند، پس بهتر است هنگام عبور از مراحل، حواستان به محیط پیرامون باشد. عجله نکرده و با دقت بپرید. اگر به دنبال جمع‌آوری جواهرات هستید (که در ادامه راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 بیشتر به آن می‌پردازیم)، سر فرصت بازی کردن و جلوگیری از مرگ‌های بیهوده اهمیت بسیار بیشتری نیز خواهد داشت، زیرا هر مرحله جواهری داشته که برای بدست آوردن آن باید مرحله را با حداکثر ۳ بار مردن به پایان برسانید.

در محیط بگردید

ممکن است Crash Bandicoot 4: It’s About Time یک بازی پلتفرمر خطی باشد، اما این بدین معنا نیست که بجز موارد نشان داده شده به شما توسط بازی، هیچ چیز دیگری در آن برای یافتن وجود ندارد. موارد بسیار زیادی در مراحل این عنوان وجود داشته و بهتر است به خوبی محیط‌های پیرامون خود را بررسی کنید – و دلیل شما برای این کار صرفاً دیدن مناظر بسیار زیبای بازی نیست. شکاف‌ها، اتاق‌های مخفی، ترک‌های روی دیوار و موارد دیگر، معمولاً کالکتبل‌های مخفی را در خود پنهان کرده‌اند، پس هنگام تجربه بازی حتماً به دنبال این محیط‌های پنهان بگردید. علاوه بر آن شما می‌توانید با استفاده از آنالوگ سمت راست کمی دوربین را بالا پایین نموده و بعضی آیتم‌های مخفی شده در محیط را بدین صورت بیابید.

راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 – حلقه زرد

در بازی Crash Bandicoot 4، با هر شخصیتی که بازی کنید، یک حلقه زرد رنگ همراه با یک سایه، در پایین مدل آن شخصیت قابل مشاهده است و با وجود آن که این موضوع شاید در ابتدا باعث حواس‌پرتی شما شود، در حقیقت اضافه کردن این موارد به بازی ایده‌ای فوق‌العاده از سوی سازندگان بوده که کمک بسیاری به شما خواهد نمود. از این سایه برای زمان‌بندی پرش‌های خود استفاده کنید. این ویژگی برای سنجیدن عمق و فاصله پرش‌ها بسیار کاربردی است، و جابجایی محتاطانه با استفاده از این حلقه زرد رنگ، اکثر اوقات می‌تواند شما را از مرگ نجات دهد. البته، اگر از این حلقه زرد رنگ ناراضی هستید، می‌توانید آن را در تنظیمات بازی غیرفعال کنید.

راهنمای بازی Planet Zoo
خواندن

جمع‌آوری جواهرات

می‌خواهیم در این بخش از راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 کمی به جمع‌آوری کالکتبل‌های این عنوان بپردازیم. Crash Bandicoot 4 مملوء از محتویات قابل جمع‌آوری بوده که می‌توانند به خوبی بازیکنانی که به جمع کردن آیتم‌های مختلف در بازی‌هایشان علاقه دارند را ارضا کنند. به عنوان مثال، هر مرحله دارای ۶ جواهر مختلف بوده که می‌توان هر یک را به شیوه‌های متفاوتی بدست آورد، از پیدا کردن آن‌ها در طول مرحله گرفته تا جمع‌آوری تعداد خاصی از میوه‌های Wumpa یا داشتن تعداد مرگ‌های پایین در مرحله و موارد دیگر. جمع‌آوری تمام جواهرات موجود در مرحله همچنین منجر به دریافت اسکین‌های جدید برای شخصیت‌های شما شده که خود می‌تواند ارزش و تکرارپذیری بازی را به صورت چشم‌گیری افزایش دهد. اما اگر شما مشغول جمع‌آوری جواهرات هستید و استاد سبک پلتفرمر و انجام پرش‌های دشوار نمی‌باشید و نمی‌توانید به خوبی با هر چالشی که پیش روی شما قرار می‌گیرد کنار بیایید، باید آماده باشید تا به دفعات متعدد مراحل را از ابتدا آغاز کنید. همانطور که در بخش‌های قبلی راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 به آن اشاره داشتیم، به عنوان مثال یکی از جواهرات موجود در هر مرحله را تنها زمانی بدست می‌آورید که تعداد مرگ‌های شما در مرحله ۳ بار یا کمتر باشد. پس به محض آن که برای چهارمین بار در یک مرحله جان خود را از دست دادید، باید آن مرحله را دوباره از ابتدا آغاز کنید.

مرگ در مراحل اضافی

هر مرحله در بازی Crash 4 دارای یک مرحله اضافی (Bonus) نیز می‌باشد – این مراحل بسیار عالی هستند زیرا با وجود آن که تمام جعبه‌های بدست آمده توسط شما در این مراحل هنگام اتمام مرحله اصلی نیز حساب می‌شوند، این موضوع در مورد دفعات مردن شما در این مراحل اضافی صدق نمی‌کند. پس اگر در یک مرحله اضافی هستید می‌توانید کمی آرامش خود را بدست آورید و اگر دلتان خواست بدون هیچ مجازاتی چند باری خود را از پرتگاه پایین بیندازید.

راهنمای بازی NBA 2K20 - بررسی نکات اساسی برای تازه‌واردان
خواندن

راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 – جواهرات برعکس (N.Verted)

این یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 بوده که تمامی شکارچیان جواهر باید آن را به خاطر بسپارند. تمامی ۴۳ مرحله موجود در بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time دارای حالت N.Verted نیز می‌باشند، که مراحل را به صورت جالب و متفاوتی تغییر خواهد داد. در حالی که ۵ جواهر از ۶ جواهر موجود در این مراحل را می‌توان به صورتی مشابه با مراحل عادی بدست آورد، ششمین جواهر – که داخل خود مرحله پنهان شده – در مکان دیگری قرار دارد. مکان این جواهر در هر مرحله متفاوت خواهد بود، پس اگر به دنبال جمع‌آوری تمامی کالکتبل‌های بازی هستید، حتماً این نکته را به یاد بسپارید.

مراحل دارای دید جانبی (Side Scrolling)

بعضی بخش‌ها از مراحل بازی Crash Bandicoot 4 دارای گیم‌پلی با دید جانبی (Side Scrolling) هستند و همانند تمامی مراحل دارای دید جانبی (خصوصاً در بازی‌های پلتفرمر)، بهتر است این بخش‌ها را با استفاده از D-Pad بازی کنید. آنالوگ‌ها برای داشتن حرکات دقیق در محیط‌های سه‌بعدی بازی‌های پلتفرمر بی‌نظیر هستند، اما در بخش‌هایی که بازی از دید جانبی استفاده می‌کند، لازم است که پرش‌ها و حرکات شما از بیشترین دقت ممکن برخوردار باشند که برای دستیابی به این مهم بدون شک D-Pad بهترین گزینه است.

پرش لغزشی

طی سال‌ها، پرش لغزشی (Slide Jump) یکی از بهترین دوستان و مفیدترین ابزار هواداران سری Crash بوده و این موضوع در مورد بازی Crash Bandicoot 4 نیز صادق است. اگر می‌خواهید پرش‌هایتان مسافت بیشتری را پوشش دهند، باید از پرش لغزشی استفاده کنید. درست پس از لیز خوردن روی زمین (Slide) دکمه پرش را بزنید تا پرشی بسیار بلند داشته باشید – حتی بلندتر از پرش دوتایی (Double Jump). اگر می‌خواهید خود را به یک سکوی دور برسانید یا کالکتبلی را بگیرید که دستیابی به آن غیرممکن به نظر می‌رسد، پرش لغزشی می‌تواند به کار شما بیاید.

راهنمای بازی Westland Survival
خواندن

راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 – چرخش لغزشی

آخرین نکته در راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 را به ترفند دیگری اختصاص داده‌ایم که هواداران این مجموعه با آن آشنایی دارند. همانند پرش لغزشی، چرخش لغزشی نیز می‌تواند در موقعیت‌های مختلف بسیار مفید باشد. همانطور که از اسمش پیداست، چرخش لغزشی از ترکیب حرکت لیز خوردن با چرخش شخصیت کرش ایجاد شده و نه تنها به شما اجازه می‌دهد تا هنگام لیز خوردن به دشمنان و موانع پیش روی خود آسیب بزنید، بلکه باعث افزایش سرعت شما نیز می‌شود. این مورد می‌تواند در بخش‌های مختلف به کار شما بیاید، به عنوان مثال در بخش Time Trials، که داشتن سرعت بیشتر (به وسیله چرخش لغزشی) بسیار مفید خواهد بود. همچنین، اگر شما کمی تمرین نمایید و در استفاده از این حرکت به مهارت برسید، می‌توان از آن در صحنه‌های تعقیب و گریز نیز استفاده کرد، که ایجاد فاصله بیشتر بین شما با شیء یا موجودی که در حال تعقیب شما است، می‌تواند نقشی کلیدی در موفقیت شما بازی کند.


با ذکر این نکته به پایان راهنمای بازی Crash Bandicoot 4 می‌رسیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time هم‌اکنون روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان قابل دسترسی است.

منبع
Gaming Bolt
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن