راهنمای بازی

راهنمای بازی Crusader Kings 3 | راهنمای تازه‌واردان

بیان نکاتی کلیدی برای افرادی که زیاد با سبک استراتژی آشنا نیستند

احتمالاً تا الان دیگر آوازه بازی Crusader Kings 3 به گوشتان رسیده باشد، جدیدترین عنوان غول‌آسای استودیوی «پارادوکس اینتراکتیو» (Paradox Interactive) در سبک استراتژی. Crusader Kings 3 بازیی در مورد سلطنت و نبردهای قرون وسطی، مشاهده و حتی شرکت در صعود و سقوط امپراتوری‌های عظیم، و مسموم کردن عموی بد ذاتتان که حاضر نیست استانی که شما به آن علاقه دارید را به شما بدهد، می‌باشد. آزادی‌ موجود در بازی می‌تواند ترسناک باشد، خصوصاً اگر پیش از این عناوین سبک استراتژی را تجربه نکرده‌اید. شاید با خود بگویید «آیا باید Crusader Kings 3 را بازی کنم؟» جواب ما به این سؤال شما بدون شک «بله» است. در این مقاله با ارائه راهنمای بازی Crusader Kings 3 برای تازه‌واردان، شما را برای تجربه این بازی جذاب آماده خواهیم نمود. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

هدف ما در این مقاله ارائه راهنمایی برای بازیکنان تازه‌وارد Crusader Kings 3 و به صورت کلی سبک استراتژی است. اگر شما نیز از آن دسته بازیکنان هستید که نمی‌توانید تفاوت میان Primogentureها و Pikemenها را تشخیص دهید، پس این راهنما دقیقاً همان چیزی بوده که به آن نیاز دارید. خیلی خب، بگذارید سر اصل مطلب برویم.

اولین تجربه شما با بازی Crusader Kings 3 یک مبارزه تمرینی خواهد بود، که هنگام شروع بازی برای اولین بار آن را انجام می‌دهید. در صورتی که لازم است تا این بخش را تکرار کنید، می‌توانید با رفتن به بالا و سمت راست نقشه و زدن گزینه «New Game» به این مهم دست یابید.

CK3 00

راهنمای بازی Crusader Kings 3 – نحوه شروع یک بازی در Crusader Kings 3

بخش آموزشی بازی، شما را با بعضی مفاهیم و مکانیزم‌های پایه‌ای که در این مقاله راهنمای بازی Crusader Kings 3 به آن می‌پردازیم، آشنا خواهد کرد. شما حاکمیت Duchy of Munster در کشور ایرلند را در دست گرفته، و وظیفه دارید تا سرزمین ایرلند را دوباره متحد کنید. در سراسر این بخش آموزشی، بازی با بیان نکات مختلف شما را راهنمایی و هدایت خواهد کرد، پس نیازی نیست زیاد نگران باشید.

هرچند، اگر علاقه‌ای به ایرلند نداشته و می‌خواهید کار خود را در سرزمین دیگری آغاز نمایید، این موضوع نیز ایرادی ندارد. شما می‌توانید از میان صدها حاکم موجود در بازی Crusader Kings 3 هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید. برای اولین تجربه‌تان، بهتر است یکی از حاکمان برجسته شده در سربرگ‌های روی نقشه، هنگام انتخاب گزینه New Game را بردارید. در این بخش شاهد درجات سختی مختلفی خواهید بود، توصیه ما این است که کار خود را با یک حاکم «آسان» (Easy) آغاز نمایید. در ادامه تعدادی از گزینه‌های مناسب برای اولین تجربه‌تان را لیست کرده‌ایم.

  • King Alfonso VI از لئون (Leon) – کمپین Iberia in Pieces
  • Duke Vratislav از بوهم (Bohemia) – کمپین Rags to Riches
  • Duke Halfdan Whiteshirt از یورک (York) – کمپین Wrath of the Northmen
ساخت اکانت PSN | چگونه اکانت پلی‌استیشن خود را بسازیم
خواندن

CK3 05

اولین موضوعی که باید در مورد بازی Crusader Kings 3 به آن واقف شوید، آن بوده که شما در نقش یک شخصیت بازی خواهید کرد، و نیرویی قدرتمند و عالم که کنترل تمام ملت را برعهده دارد، نیستید. نکته که باید در این بخش از راهنمای بازی Crusader Kings 3 به آن اشاره کنیم، که احتمالاً برای افرادی که با این سری آشنایی ندارند غافلگیر کننده خواهد بود، این است که بازی Crusader Kings 3 به همان اندازه ک یه بازی استراتژی بوده، یک بازی نقش آفرینی نیز می‌باشد. نقش آفرینی در قالب شخصیتتان در این بازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و برای دستیابی به بهترین تجربه و دانستن آن که در ادامه باید چه کاری را انجام دهید، موضوعی بسیار کلیدی است.

دومین موردی که باید به آن توجه کنید، این بوده که حقیقتاً «راه اشتباهی» برای تجربه بازی Crusader Kings 3 وجود ندارد. شکست بخش طبیعی بازی بوده که بالاخره اتفاق میفتد، و تا زمانی که یک وارث زنده داشته باشید، می‌توانید پس از مرگ شخصیتتان بازی را با فرزند او ادامه دهید. از دست دادن شهرت و اعتبارتان و بار دیگر طی کردن پله‌های ترقی به عنوان یک دوک سطح پایین، می‌تواند به اندازه حکومت به یک امپراتوری غول‌آسا جذاب باشد. پس آرامش خود را حفظ کنید، وقایع را مشاهده نمایید و به بازی کردن ادامه دهید.

اولین بخش از راهنمای بازی Crusader Kings 3

هدف شما در بازی Crusader Kings 3 چیست؟

زمانی که برای اولین بار بازی Crusader Kings 3 را آغاز نمایید، احتمالاً با خود می‌اندیشید که دقیقاً هدف شما در بازی چیست. شاید پیش از این عناوین استراتژی دیگری را بازی کرده باشید و بدانید که معمولاً این نوع بازی‌ها، اهداف مشخصی دارند. Crusader Kings 3 هدف مشخصی برای شما نداشته که بخواهید آن را دنبال کنید، پس شاید در ابتدا تجربه بازی و درک آن که باید دقیقاً چه کاری انجام دهید، کمی دشوار باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای بازی Crusader Kings 3 که می‌خواهیم روی آن تمرکز کنیم دقیقاً همین موضوع است. لازم نیست از همان ابتدای کار خود را درگیر داشتن اهداف بزرگ نمایید. برای یکی دو بازی ابتداییتان، هدف را صرفاً مدیریت پادشاهی خود قرار دهید. سیستم‌های زیادی وجود داشته که در این زمینه شما را درگیر خواهند کرد تا از کسل‌کننده شدن گیم‌پلی جلوگیری نمایند. همچنین انجام این کار موقعیتی بی‌نقص برای آشنایی شما با وقایع رخ داده در بازی Crusader Kings 3 و نحوه تعامل با سیستم‌های آن به وجود می‌آورد.

راهنمای بازی Chivalry 2
خواندن

نهایتاً، هدف شما تضمین این موضوع بوده که خانواده و سلطنتتان تا انتهای بازی پابرجا باقی بماند. بار دیگر جا دارید تأکید کنیم که اگر وارث شما شخصی از خانواده خودتان باشد، حتی پس از مرگ حاکمی که ابتدا انتخاب کرده بودید، می‌توانید بازی را با این وارث جدید ادامه دهید.

هرچند اگر شما علاقه بیشتری به دیدن پیشرفت و بالا بردن ارقام خود دارید، بازی برای شما گزینه‌های مختلفی را در نظر گرفته است. با گسترش سرزمینتان و ایجاد حاکمان جدید، می‌توانید نهایتاً سطح امپراتوری خود را نیز بالا ببرید. اعمال شما، جدا از رتبه‌ای که دارید، گاهی اوقات برای شما امتیاز «اعتبار» (Prestige) به همراه خواهند داشت، که میزان شهرت شما بدین صورت مشخص می‌شود. به اندازه کافی اعتبار کسب کنید تا در سراسر دنیا شناخته شده، و اعمالتان در تاریخ میان نسل‌ها بازگویی شوند.

با پیشروی در بازی شما مواردی را پیدا می‌کنید که دوست دارید به انجام آن‌ها بپردازید. اگر یکی از حاکمان شمالی وایکینگ‌ها را به عنوان رهبر برگزیده‌اید، به عنوان مثال ممکن است بخواهید پادشاهی سوئد را تشکیل داده و خود را پادشاه آنجا بنامید. شما همچنین می‌توانید بخش نه چندان محبوب و کفرگرای مذهب فعلی سرزمینتان را انتخاب نموده، و با گذر زمان و انجام امور مختلف، آن را کم کم به مذهب رسمی و مورد تأیید سرزمین خود بدل کنید. بخشی از لذت تجربه بازی Crusader Kings 3 پیدا کردن این اهداف در طول بازی است، و شک نکنید که با پیشروی در این عنوان، شما راه‌های فرعی و اهداف شخصی بی‌شماری را در آن خواهید یافت.

راهنمای بازی Crusader Kings 3

تجربه بازی Crusader Kings 3 برای اولین بار

شما حاکم خود را انتخاب نموده و برای اولین بار به صفحه بازی نگاه می‌کنید. لازم به ذکر است که شما بازی را به صورت متوقف (Pause) شده آغاز خواهید کرد – زمان در بازی Crusader Kings 3 به صورت مداوم جریان دارد، اما شما می‌توانید با زدن دکمه‌ای که در پایین و سمت راست صفحه واقع شده، یا فشردن کلید Space روی صفحه کلید، بازی را متوقف کنید. زمان بازی همچنین در لحظاتی که بعضی تصمیم‌های مهم و حیاتی به شما ارائه می‌شوند نیز به صورت خودکار متوقف خواهد شد. پس از این لحاظ نگران نباشید – شما می‌توانید هر تصمیم‌گیری را با دقت انجام دهید، و از لحاظ زمانی به مشکل برنخواهید خورد.

ترفندها و نکات بازی Civilization 6 | معرفی بهترین رهبران، حاکمان و حکومت‌ها
خواندن

مدتی را برای آشناسازی خود با رابط کاربری بازی اختصاص دهید. یکی از مهمترین دکمه‌های موجود روی صفحه، خصوصاً وقتی که تازه این عنوان را آغاز کرده باشید، دکمه «مشکلات» (Issues) است. این دکمه در مرکز و بالای صفحه قرار داشته و دارای ظاهری شیشه‌ای با شکل یک به علاوه (+) می‌باشد. معمولاً در کنار این دکمه یک عدد واقع شده، که بیانگر تعداد مشکلاتی است که شما باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کنید. کلیک کردن روی این دکمه جزئیات کامل مشکلات را به شما نشان می‌دهد و می‌توانید با رفتن روی هر یک از اقلام لیست، اطلاعات بیشتری در رابطه با آن مشکل پیدا نمایید و یا به بخش مربوطه برای حل و فصل آن منتقل شوید. تا زمانی که در مدیریت سرزمین خود مسلط گردید، از این دکمه به عنوان راهنمایی جهت انجام امور بعدی خود استفاده کنید.

دکمه‌های الماس شکل واقع در کنار دکمه مشکلات، بیانگر معضلات انفرادی و فوری شما می‌باشند – شما باید این موارد را هرچه سریعتر برطرف نمایید، در غیر این صورت با یک نوع مجازات روبرو خواهید شد. در بدترین شرایط، ممکن است بعضی از این موارد باعث اتمام بازی و شکست خوردن شما به صورت کامل گردند، پس بدون شک باید دقت داشته و سریعاً به این مشکلات فوری رسیدگی کنید. نشانگر موس خود را روی این مشکلات ببرید تا از کاری که باید انجام دهید آگاه گردید، و سپس با کلیک چپ روی آن، به صفحه مربوط جهت رسیدگی به آن منتقل شوید.

یکی دیگر از نکات ساده اما مهمی که باید در این بخش از راهنمای بازی Crusader Kings 3 به آن اشاره کنیم، این بوده که شما با پیشروی در بازی، سیستم‌ها و مکانیزم‌های مختلفی از آن را خواهید آموخت، که این موضوع می‌تواند کمی پیچیده و غافلگیرکننده باشد. اما اگر به یاد بیاورید که به موقع بازی را متوقف کنید و به صورت مداوم لیست مشکلات را بررسی نمایید، می‌توانید مدیریت مناسبی روی خانواده و سرزمین خود داشته باشید.

خانواده و سلسله مراتب در بازی Crusader Kings 3

راهنمای بازی Crusader Kings 3 – شخصیت شما

برگه شخصیت (Character Sheet) شما دارای اطلاعات مفید بسیار زیادی بوده و شما به دفعات متعدد از آن استفاده خواهید کرد. می‌توانید با کلیک کردن روی مدل شخصیت خود در پایین و سمت چپ صفحه، به این برگه دسترسی یابید. بالا آوردن آن، به شما تصویری از شخصیت‌تان و همسر او، اگر ازدواج کرده باشید، ارائه می‌دهد. در سمت راست، شما تصویری از ارباب و وارث خود خواهید دید، البته اگر این موضوع در مورد شخصیت شما صادق باشد. هر کدام از این شخصیت‌های اضافی، دارای یک عدد قرمز یا سبز در بالای سرشان هستند، که این اعداد بیانگر احساسات آن‌ها نسبت به شخصیت شما می‌باشند (با بردن نشانگر موس روی این اعداد، می‌توانید دلیل تنفر یا علاقه آن‌ها نسبت به خود را مشاهده کنید).

راهنمای بازی Need for Speed Unbound
خواندن

پایین تصویر خود می‌توانید نام، سن و سلسه خود را مشاهده نمایید. دقیقاً پایین اسمتان، تعدادی نماد وجود داشته که بیانگر ویژگی‌ها و خصوصیات شخصیت شما هستند. در یک ردیف پایین‌تر، می‌توانید مهارت‌های خود را ببینید – این مهارت‌ها به ترتیب، دیپلماسی، نظامی، سرپرستی، دسیسه، یادگیری و قدرت هستند. شما همچنین فرهنگ و ایمان خود را در این بخش مشاهده می‌کنید.

منطقه پایین‌تر آن، قلمرو شما را نشان می‌دهد. قلمرو شامل مجموعه زمین‌هایی بوده که شما به صورت شخصی مالکشان هستید، در حالی که سرزمین شما شامل زمین‌های ذکر شده، همراه با بخش‌های کنترل شده توسط جانشینان شما می‌باشد. همانطور که با پیشروی در بازی متوجه آن می‌شوید، حفظ تعادل میان این دو گروه از دارایی‌ها، یکی از بخش‌های بسیار مهم از بازی Crusader Kings 3 است.

در این صفحه شما همچنین مقدار واحدهای موجود برای شخصیت خود را مشاهده خواهید کرد، که در ادامه راهنمای بازی Crusader Kings 3 به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت: ترس، طلا، اعتبار و تقوا، واحدهای موجود در بازی هستند. در کنار این موارد می‌توانید قدرت نظامی خود را ببینید. شما همچنین نشان‌های رسمی اشخاص/ملت‌هایی که با آن‌ها متحد هستید یا درگیر جنگ می‌باشید را، در این بخش مشاهده خواهید نمود. در ردیف پایین‌تر، القاب و عنوان‌هایی که به شما تعلق دارند را مشاهده می‌کنید. هر کدام از این بنرها و سپرها نشانگر یک عنوان بوده، که می‌توانید با کلیک روی آن‌ها، اطلاعات مربوطه را بررسی نمایید.

نهایتاً می‌رسیم به پایین‌ترین بخش از برگه شخصیتتان که متعلق به روابط شما می‌باشد. در اینجا شما تصاویر قابل کلیک کردنی از شخصیت‌های مهم سرزمین خود خواهید یافت – خانواده‌تان، جانشینان، معشوقه‌ها و درباریان. شما می‌توانید درون بازی روی هر کدام از این تصاویر کلیک راست نمایید تا منویی برای تعامل با آن شخصیت برایتان پدیدار گردد – پس اگر می‌خواهید یک ازدواج راه بیندازید یا دسیسه‌ای برای قتل شخصی خاص را در نظر دارید، معمولاً این مکان راحت‌ترین راه برای دستیابی به این اهداف است.

شما بالاخره مجبور می‌شوید تا در چندین جنگ شرکت کرده و حتی افراد مختلفی را در طول بازی Crusader Kings 3 به قتل برسانید. هرچند اگر بخواهید، می‌توانید با شاد نگه داشتن اکثر افرادی که به شما نزدیک هستند، از بسیاری از این کارها جلوگیری کنید – و بدین صورت احتمال کشته شدن خود توسط قاتلین را نیز کاهش دهید. پس به بررسی آن اعداد قرمز و سبزی که بالای سر شخصیت‌ها می‌بینید بپردازید.

راهنمای بازی Gears 5 - چگونه در بخش Horde ماهر شویم؟
خواندن

اعدد قرمز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند، زیرا آن افراد به دلایلی از شما خوششان نمی‌آید، و اگر این عدد بالاتر برود، این حس انزجار می‌تواند منجر به اقدام آن‌ها علیه شما گردد. همانطور که پیش‌تر در بخش‌های قبلی راهنمای بازی Crusader Kings 3 به آن اشاره داشتیم، شما می‌توانید با بردن نشانگر موس خود روی اعداد ذکر شده، از دلیل ناراحتی این افراد مطلع گردید و معمولاً راه‌حلی بیابید تا حس آن‌ها نسبت به شما بهتر شود. این موضوع خصوصاً در مورد اعضای شورای شما بسیار مهم هستند. به عنوان مثال، همیشه «استاد جاسوس‌ها» (Spymaster) خود را خوشحال نگه دارید، زیرا این کار طول عمر شما را به صورت چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

بازی Crusader Kings 3

نحوه اعلان جنگ در بازی Crusader Kings 3

خب در این مرحله از راهنمای بازی Crusader Kings 3 شما دیگر سرزمین خود، بزرگترین اشخاص آن و از همه مهمتر شخصیت خود را شناخته‌اید. اگر تا این لحظه کسی به شما حمله نکرده باشد، ممکن است دلتان بخواهد نگاهی به نقشه بیندازید و به فکر گسترش سرزمین خود بیفتید. چندین راه مختلف برای بدست آوردن القاب و زمین‌های جدید در بازی Crusader Kings 3 وجود دارد، که احتمالاً سرراست‌ترین آن‌ها جنگ می‌باشد.

هرچند برخلاف بسیاری از عناوین استراتژی دیگر، Crusader Kings 3 به شما اجازه نمی‌دهد تا هر لحظه دوست داشتید با هر کسی وارد جنگ شوید. در حالی که می‌توانید هر موقع که خواستید ارتش خود را توسعه دهید، برای آن که با سرزمین دیگری وارد نبرد شده و به فتح آن بپردازید، ابتدا باید اعلان جنگ کنید.

برای اعلان جنگ، روی سرزمینی که دوست دارید آن را تسخیر نمایید کلیک کرده، و تصویر شخصی که آنجا را کنترل می‌کند را بیابید. روی تصویر مورد نظر کلیک راست نموده و ببینید که گزینه اعلان جنگ (Declare War) به صورت رنگی مشخص شده است یا خیر. اگر این گزینه رنگی نیست، به معنای آن بوده که دلیل قانع‌کننده‌ای برای نزاع با این سرزمین ندارید – عملی خصمانه که باعث شود ملت شما به جنگ برود. اگر مصمم هستید تا این سرزمین را تسخیر کنید، باید یک دلیل جنگی ایجاد نمایید و مثل هر مورد دیگه‌ای، در این عنوان چندین روش مختلف برای دستیابی به این مهم وجود دارد، که در ادامه راهنمای بازی Crusader Kings 3 به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. بعضی ایمان‌ها و فرهنگ‌ها به شما اجازه می‌دهند تا فوراً با سایر سرزمین‌ها وارد نبرد شوید، اما برای اکثر حاکمان اروپایی موجود در بازی، شما باید دلیل مشخصی برای حمله به سرزمین مورد نظر خود داشته باشید.

بهترین سلاح‌های بازی Call of Duty: Warzone
خواندن

اگر حاکم سرزمینی که می‌خواهید با او وارد جنگ شوید، زمینی را در اختیار دارد که پیش‌تر تحت مالکیت خانواده شما بوده است، یا آن که این زمین بخشی از یک لقب بزرگ‌تر بوده که متعلق به شما می‌باشد، می‌توانید طبق چیزی که آن را یک مطالبه «قانونی» (de jure) می‌نامند، با آن سرزمین وارد جنگ شوید. شما همچنین می‌توانید طبق مطالبات درباریان خود نیز اعلان جنگ کنید، از این رو حائز اهمیت است که با استفاده از سربرگ «تصمیمات» (Decisions)، افراد جدیدی را به دربار خود دعوت نمایید – پس از گذشت مدتی، اشخاص جدیدی به سرزمین شما می‌آیند، و اگر تعدادی از آن‌ها مطالبات راحتی نسبت به سایر سرزمین‌ها دارند، شما می‌توانید با دعوت کردن آن‌ها به دربار خود، از این مطالبات به عنوان دلیلی برای اعلان جنگ استفاده کنید.

به هر صورت، زمانی که یک مطالبه داشته باشید، آماده شروع جنگ هستید. روی تصویر حاکم مورد نظر کلیک راست نمویده و گزینه «اعلان جنگ» (Declare War) را انتخاب کنید. صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که در آن دشمنان احتمالی و لیستی از دلایل جنگ را مشاهده خواهید کرد. هر یک از این موارد دارای اهداف جنگی متفاوتی بوده و هزینه‌هایشان نیز مشخص است – به عنوان مثال جنگ‌های مقدس (مذهبی) نیازمند تقوا هستند، در حالی که جنگ بر سر یک طالبه قانونی، به اعتبار نیاز دارد.

اگر ارتشتان آنچنان بزرگ نیست، روی پیشرفت دادن دارایی‌ها خود به وسیله ساختمان‌ها و ارتقاها تمرکز کنید. گزینه‌هایی مثل پادگان‌ها و زمین‌های تمرینی، تعداد سربازان رعیت شما را افزایش می‌دهند، در حالی که دارایی‌های شما باعث بهبود ارتشتان شده و دیگر ساختمان‌ها می‌توانند کیفیت آن‌ها را بالا ببرند. داشتن تعداد سربازان بیشتر همیشه ایده خوبی است، اما اگر نتوانید ساختمان‌های تمرینی برای آن‌ها ایجاد کنید، به مشکل برخواهید خورد. همچنین زمانی که به درآمد مناسب و مداومی دست یافتید، در سربرگ نظامی خود، چندین هنگ «سربازان آماده به رزم» (Men-at-Arms) نیز ایجاد نمایید. این دسته سربازان، نیروهای ویژه‌ای هستند که می‌توانند تجهیزات محاصره خاصی را با خود در میدان نبرد حمل کنند، که تسخیر مکان‌های کلیدی دشمن را بسیار سریعتر می‌نمایند.

اگر فرهنگ شما جزء دسته‌های «کافران» (Pagan) یا «قبیله‌ای» (Tribal) است، می‌توانید مراحل ذکر شده را فراموش کرده و مستقیماً دست به تجاوز به خاک دشمن بزنید. جنگ در بازی Crusader Kings 3 راه خوبی برای بدست آوردن مقداری پول و اعتبار به حساب می‌آید.

راهنمای بازی Ratchet & Clank: Rift Apart
خواندن

Crusader Kings 3

عجله نکنید

اگر تا اینجای کار بخش‌های قبلی راهنمای بازی Crusader Kings 3 را مطالعه نموده باشید، حال نحوه رفتن به جنگ با سایر سرزمین‌ها را فرا گرفته‌اید، هرچند در انجام این کار زیاده‌روی نکرده و عجول نباشید: سطح اعتبار و رتبه شما، میزان سرزمین‌هایی که می‌توانید کنترل کنید را محدود می‌سازد. حتی به عنوان یک امپراتور، شما تنها می‌توانید در آن واحد سرزمین‌های کوچکی را مستقیماً به صورت شخصی تحت کنترل داشته باشید. در بالا و سمت راست تصویر، حواستان به محدودیت قلمرو حاکمتان باشد – این مورد به شما خواهد گفت که چه میزان تا رسیدن به حداکثر حد زمین‌های قلمرو خود فاصله دارید. اگر از این حد فراتر بروید، باید شخصی را بیابید تا به او القاب حدیدی بدهید، در غیر این صورت در زمینه درآمدهای مالیاتی و پرداختی‌های رعیا، بازی شما را جریمه خواهد کرد. این موضوع همچنین باعث عصبانیت زیردستانتان شده و احتمال ایجاد گروهی علیه شما را افزایش می‌دهد.

شروعی کوچک داشته باشید، با مرور زمان سرزمین خود را گسترش دهید، حواستان را به پنل مشکلات خود جمع کنید و به صورت مداوم از کلید توقف استفاده نمایید. با شخصیت خود آشنا شوید و تلاش کنید تا مثل او بی‌اندیشید. اگر همه چیز افتضاح پیش رفت، یک کمپین جدید شروع نموده و از درس‌هایی که در کمپین قبلی گرفتید، جهت بدست آوردن تجربه‌ای بهتر استفاده کنید. زمانی که واقعاً تجربه بازی دستتان بیاید، به شخصیت‌های این عنوان و فرهنگ قرون وسطی علاقمند شده، و با وجود مشکلاتی که برای سرزمینتان پیش می‌آید، داستان آن‌ها را ادامه خواهید داد.

اما مهمترین نکته که در ابتدای راهنمای بازی Crusader Kings 3 نیز به آن اشاره‌ای داشتیم، این موضوع است که هیچ راه اشتباهی برای تجربه این بازی وجود ندارد – Crusader Kings 3 در مورد داستان‌های موجود در آن بوده و نه صرفاً شمارش تعداد پیروزی‌هایتان در نبرد، و گاهاً بهترین داستان‌های این بازی از دل شکست‌ها بیرون می‌آیند. یادگیری بازی Crusader Kings 3 آنقدر که به نظر می‌رسد دشوار نیست، و زمانی که در آن ماهر شوید، پاداش‌های بی‌شماری به شما خواهد داد. نکته نهایی که باید در مورد این بازی بدانید، آن بوده که برای لذت بردن از آن لازم نیست حتماً از تمام جزئیات و سیستم‌هایش آگاه باشید.

با ذکر این نکته پایانی، به انتهای مقاله راهنمای بازی Crusader Kings 3 می‌رسیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع
PCGamesN
عضویت
اطلاع از
guest

10 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
امین
امین
3 سال قبل

سلام و تشکر از راهنمایی خوبتون امکان فارسی سازی این بازی وجود دارد

Kia
Kia
Reply to  امین
3 سال قبل

جدی که نیستی؟

Amir M
Amir M
Reply to  Kia
3 سال قبل

داش فارسی سازی کار نداره

Kia
Kia
3 سال قبل

سلام یک موضوعی من رو داره تو بازی دیوونه میکنه
من وقتی بازی رو شروع میکنم این مشکل رو ندارم ولی وقتی دست به حمله های بزر گ به کشورهای دیگه میزنم کنترل شهر ها یی که گرفتم از دستم در میره هر چقدر هم که مارشال رو میفرستم تا شهر رو کنترل کنه فایده نداره بعضی وقت ها ده تا بیست سال زمان نشون میده تا شهر رو کنترل کنم راه حلی برای این مشکل دارید؟

King
King
Reply to  Kia
1 سال قبل

سلام. باید مناطق رو به افراد دیگر بدهید مثل فرزند یا داک های زیر دستتون.
روی گزینه ی grand title کلیک کنید و بخش مورد نظر رو به او بدهید.
با این کار علاوه بر کنترل با داک های زیر دست خود رابطه ی خوب میگیرید(+۴۰).

شاهد
شاهد
3 سال قبل

سلام.ببخشید اگه یکی از حاکم های ما خیلی از ما بدش بیاد و در سرش شورش باشه چطور می تونیم سرکوبش کنیم؟؟؟

مروارید
مروارید
2 سال قبل

چطوری باید ازدواج کنیم؟

Ali
Ali
Reply to  مروارید
1 سال قبل

این ویدئو می تونه کمکتون کنه
http://www.aparat.com/v/KcPoY?t=1

پوریا
پوریا
1 سال قبل

سلام من با فونتش خیلی مشکل دارم . نمیدونم چرا ولی هرکاری میکنم تنظیمات تغییر میدم بازم امکان خوندن پیاماشو ندارم . واقعا نمیدونم مشکل کجاش وقتیم که خیلی بزرگش میکنم خیلی چیزا از تصویر بیرون میرن چیکار باید بکنم .

Amirhoseinzarean
Amirhoseinzarean
3 سال قبل

سلام دوستان آموزش ویدیویی این بازی در یوتیوب Oda mist tv ب صورت فارسی هس

دکمه بازگشت به بالا
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن