راهنمای بازی

ترفندها و نکات بازی Crusader Kings 3

11 نکته و ترفند که کمک بسیاری به شما خواهند کرد

احتمالاً پیش از این از طریق اینترنت یا به وابسته دوستان خود، داستان‌هایی در مورد تجربه بازیکنان عنوان Crusader Kings 2 شنیده باشید. در مورد تلاش‌هایشان برای سرنگونی یک امپراتوری و دسسیه‌چینی‌هایی که نسل‌ها به طول انجامیده، تا آن که بالاخره مثل یک استاد جاسوسی ماهر به ثمر نشستند. یا آن که شاید در مورد ازدواج با یک اسب و قرار دادن آن به عنوان وارث پادشاهی شنیده باشید. این مجموعه بازی‌ها شاید در توضیحات کوتاه فوق‌العاده به نظر برسند – همانند مجموعه Game of Thrones – اما واقعیت آن‌ها خود را در قالب نقشه‌ها، آمار و ارقام و لیست غول‌آسایی از اصطلاحات و مفاهیم مبهم و کسل کنند، پدیدار می‌نماید. اگر از آن دسته بازیکنان هستید که دوست دارید این سری را تجربه کنید، اما عمق و پیچیدگی آن برای شما ترسناک است، در این مقاله قصد داریم با بیان ترفندها و نکات بازی Crusader Kings 3 شما را برای داشتن تجربه‌ای راحت در این عنوان آماده کنیم. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

CK3 10

بدون شک بازی Crusader Kings 3 بهترین نقطه برای آغاز این سری است. اولاً، این نسخه به صورت ظاهری بسیار جذاب‌تر از نسخه‌های قبلی به نظر می‌رسد. دیگر نقاشی‌های دو بعدی و کم کیفیت این سری جای خود را به مدل‌های سه‌ بعدی و زیبایی داده‌اند، که با پیشروی در بازی زخم‌های ایجاد شد در نبردها را می‌توان روی آن‌ها دید، یا حتی شاهد پیر شدنشان به صورت موقر یا با شرمساری بود. ثانیاً، این نسخه تازه منتشر شده و هنوز به‌روزرسانی‌ها و بسته‌های الحاقی مختلف آن را تکه تکه نکرده و به جهات مختلف نکشیده‌اند (اتفاقی که برای نسخه دوم این سری افتاد). و ثالثاً، بازی Crusader Kings 3 بیشتر از همیشه علاقمند به آن بوده تا موقعیتی ایجاد نماید و بازیکنان جدید را به سمت خود و جذابیت‌های بسیارش بکشاند. بخش تمرینی بازی بسیار مناسب است، یک دانشنامه مفید در بازی وجود دارد، و به نظر می‌رسد که بی‌نهایت نکات آموزشی درون بازی قرار داده شده باشد. پس همه چیز برای جذب بازیکنان جدید آماده است.

با این وجود، هنوز شروع یک کمپین در این بازی می‌تواند بسیار دشوار باشد، خصوصاً زمانی که خود را روبروی نقشه‌ای غول‌آسا، مملوء از سرزمین‌ها، فرهنگ‌ها و مردمان مختلف ببینید که به خوبی آن‌ها را درک نمی‌کنید. ترفندها و نکات بازی Crusader Kings 3 که در این مطلب برای شما فراهم آورده‌ایم، باید بتوانند به شما در کنار گذاشتن حس ترس از تجربه این مجموعه برای اولین بار، یاری برسانند. در این مطلب به استراتژی‌های پیشرفته نخواهیم پرداخت، اما این نکات بازی Crusader Kings 3 باید به اندازه‌ای مفید باشند که شما را در شروع بازی و آمادگی برای یادگیری موارد بیشتر، آماده سازند.

راهنمای بازی Can You Escape The 100 Room IV
خواندن

CK3 09

نکات بازی Crusader Kings 3 – شما یک شخص هستید

اولین نکته که از جمله مهمترین نکات بازی Crusader Kings 3 نیز به حساب می‌آید، درک این موضوع است که شما کنترل یک شخصیت را برعهده دارید، نه یک تمدن، پادشاهی، شهر یا ایالت. بدون شک شخصیت شما نسبتاً مهم است – شما دارای مقداری زمین می‌باشید، گاهی اوفات نیز مقدار بسیار زیادی زمین – با این وجود، هنوز فقط یک آدم هستید. پس زمانی که انتخاب نمایید تا در نقش Duke Vratislav از بوهم بازی کنید، نظارت چندین منطقه در نزدیکی پراگ را برعهده خواهید داشت، و مطالباتی بر چندین منطقه دیگر نیز دارید. اما با وجود آن که برادر شما یعنی Konrad، کنت چندین منطقه در نزدیکی شما است، نمی‌توانید به او بگویید که چگونه رفتار کند. در حقیقت، از آنجایی که وی مطالباتی روی تمام مناطق شما دارد، احتمالاً او بزرگترین رقیب شما نیز خواهد بود. در عین حال، بوهم خود نیز تنها یک دوک‌نشین کوچک و زیرمجموعه امپراتوری مقدس رم به حساب می‌آید. در این مثال، از سال ۱۰۶۶ به بعد، امپراتور Heinrich IV، اساساً رئیس شما به حساب می‌آید، پس رسیدگی به این رابطه، احتمالاً مهمتر از رقابت با برادرتان است.

CK3 11

می‌توانید هر زمان که خواستید در نقش شخص دیگری بازی کنید

شاید یکی از قابل توجه‌ترین نکات بازی Crusader Kings 3 که به صورتی واضح نشان می‌دهد این بازی در مورد «برنده شدن» نیست، و توجه‌اش بیشتر به ایجاد داستان‌های خاص و منحصر به فرد توسط بازیکنان می‌باشد، این قابلیت بوده که به شما اجازه می‌دهد تا هر زمان که خواستید در نقش شخص دیگری بازی کنید. بله درست خواندید، می‌توانید در هر زمان که دلتان خواست دکمه Esc را بزنید، گزینه «تغییر شخصیت» (Switch character) را انتخاب نمایید و کمپین فعلی را در نقش هر کدام از حاکمان سرزمین‌های دیگر که دوست دارید، ادامه دهید (دقت کنید که در صورت بازی کردن با استفاده از قوانین Ironman، گزینه تعویض شخصیت برای شما غیرفعال خواهد بود). یک جنگ را در مقابل پادشاه انگلستان باخته‌اید؟ ذره‌ای باعث شرمساری نیست که شخصیتتان را تغییر داده و خود کنترل پادشاه انگلستان را در دست بگیرید. از مبارزات قبیله‌ای اسکاندیناوی خسته شده‌اید؟ شخصیت خود را عوض کرده و کنترل ماهاراجای منطقه پالا را در دست بگیرید. هزاران زندگی مختلف در این بازی وجود دارند که منتظر هستند تا شما آن‌ها را تجربه کنید.

راهنمای بازی Rise of Kingdoms | آموزش نکات مهم
خواندن

CK3 05

کار خود را از ایرلند آغاز نمایید

ایرلند همیشه منطقه آغازین در عناوین استودیوی پارادوکس بوده، و این موضوع در مورد بازی Crusader Kings 3 نیز صادق است. بازی کردن در نقش Petty King Murchad، دوک Munster، که یکی از شخصیت‌های برجسته سال ۱۰۶۶ در کمپین Rags to Riches است، بهترین راه برای آشنایی با موارد پایه و اساسی بازی می‌باشد. ایرلند کوچک بوده و تقریباً جدا از سایر مناطق بازی می‌باشد، بدین صورت شما باید با سرزمین‌ها و عناوین/القاب نسبتاً کمی دست و پنجه نرم کنید. Murchad قوی‌ترین پادشاه منطقه می‌باشد و نه انگلستان و نه اسکاتلند هنوز آمادگی آن را ندارند تا به صورت دریایی به این کشور حمله نمایند، پس نیازی نیست در حین گسترش سرزمین خود، نگران این موضوع باشد که پادشاهی دیگری شما را مورد حمله قرار دهد. و شاید یکی از اساسی‌ترین نکات بازی Crusader Kings 3 در این مورد خاص، این بوده که شما اگر بخش آموزشی بازی را انجام دهید، به هر صورت کار خود را با Murchad آغاز خواهید کرد. که این موضوع ما را به نکته بعدی این مقاله می‌رساند.

بخش آموزشی را انجام دهید

بدون شک بسیاری از بازیکنان جدید به این موضوع واقف هستند، اما جا دارد ما نیز تأکیدی بر آن داشته باشیم. بخش آموزشی را بازی کنید. این بخش به خوبی شما را با مفاهیم و ایده‌های اساسی بازی آشنا کرده، و در عین حال به شما یاد می‌دهد تا بعضی اقدامات کلیدی را انجام دهید. البته این بخش به هیچ عنوان یک آموزش جامع نیست، و در حالی که شما را با این مورد که هر بخش از رابطه کاربری چه کاری انجام خواهد داد و بعضی ویژگی‌ها چگونه عمل می‌نمایند، آشنا می‌کند، شخصاً بر این باور هستم که سازندگان می‌توانستند توضیحات بهتری برای بازیکنان جدید فراهم آورند که باید در بعضی وضعیت‌های خاص، دست به کدام اقدامات بزنند. با وجود این کوتاهی، بخش آموزشی تا قبل از آن که شما را کاملاً به حال خود رها نماید، به شما اجازه خواهد داد تا به خوبی سلطه خود را روی سرزمین ایرلند اعمال کنید. هرچند، بعد از اتمام این بخش نیز شما کاملاً رها و سردرگم نخواهید شد، زیرا دانشنامه درون بازی (نماد کتاب کوچکی که در مرکز و پایین صفحه قرار دارد) و ابزار بیان نکات مرتبط با بازی، حتی اگر نگوییم به آموزش شما ادامه می‌دهند، دست کم اطلاعات مرتبط بسیاری را برایتان فراهم می‌آورند.

راهنمای انتخاب بهترین مهاجمین FIFA 21
خواندن

CK3 13

درجه سختی

پنجمین موضوع از نکات بازی Crusader Kings 3 که باید در مورد آن با شما صحبت کنیم، درجه سختی است. هنگام شروع یک بازی جدید (New Game) ، این عنوان سه درجه سختی را پیش روی شما قرار خواهد داد: متوسط، آسان و بسیار آسان. «متوسط» درجه سختی پیش‌فرض بازی بوده و بنده نیز آن را توصیه می‌کنم، حتی اگر مشغول یادگیری بازی باشید. بخشی از دلیل آن که می‌گویم بازی را روی درجه سختی متوسط بروید، این موضوع بوده که درجه سختی آسان عبور از بخش‌های مختلف نقشه را برای شما آسان‌تر نمی‌کند – یا همانند بازی‌های دیگر، ارتش شما آسیب بیشتری به دشمن وارد نمی‌نماید. بجای این مورد، در بازی Crusader Kings 3 روی درجات سختی آسان‌تر احتمال رخ دادن وقایع منفی علیه شخصیت شما کاهش می‌یابد. مثلاً اگر قرار است نقشه‌ای برای قتل شما کشیده شود، احتمالاً این عمل ناموفق خواهد بود، یا احتمال ایجاد گروه‌های شورشی برای قیام علیه حکومت شما کمتر می‌شود. شخصاً بر این باور هستم که چنین تغییراتی فقط به میزان جذابیت بازی آسیب می‌رسانند. اجازه دهید یکی از اولین نکات بازی Crusader Kings 3 که در این مقاله به آن اشاره داشتم را دوباره بازگو کنم: Crusader Kings 3 در مورد برنده شدن نیست، در مورد داستان‌پردازی است. پس در حقیقت، درجات سختی آسان‌تر در این عنوان تنها پتانسیل شما برای گفتن داستان‌های متفاوت و جذاب‌تر را کاهش می‌دهند.

CK3 08

نمی‌توانید بی‌دلیل اعلان جنگ کنید

شما چندین استان را در اختیار دارید، اما احتمالاً بدتان نمی‌آید کنترل چندین استان دیگر را نیز در دست بگیرید. شاید آن استانی که سمت شرق شما قرار دارد بسیار وسوسه‌انگیز باشد، هرچند وقتی روی حاکم آن کلیک می‌کنید، گزینه اعلان جنگ (Declare War) خاکستری است. دلیل این موضوع آن بوده که شما قبل از این کار باید همیشه مطالبه‌ای روی یک عنوان دیگر (اساساً تعدادی زمین) داشته باشید، تا بتوانید سر آن به جنگ بروید. گاهی اوقات شما، خانواده یا جانشینانتان مطالبه‌ای را به ارث برده‌اند که شما می‌توانید آن را دنبال کنید. دیگر اوقات می‌توانید وزیر خود را بفرستید تا با جستجو در میان کتاب‌های قانونی، بهانه‌ای به عنوان مطالبه برای شما دست و پا کند. البته یکی از اساسی‌ترین نکات بازی Crusader Kings 3 در زمینه جنگ که آن را نسبت به دیگر عناوین متمایز می‌سازد، این بوده که جنگ شما سر آن مطالبه‌ای است که آغازگر نزاع بوده. یعنی پس از آن که تمام خون و خونریزی‌ها و خیانت کردن‌ها به پایان رسید، برنده جنگ آن بخش مورد مطالبه را بدست می‌آورد. به عنوان مثال، اگر شما با مطالبه‌ای در زمینه حق مالکیت کویمبرا یک جنگ راه بیندازید، برای پیروزی در این نبرد باید قلعه براگا در پورتو را محاصره کنید، اما پس از پیروزی در این جنگ تنها کویمبرا را بدست خواهید آورد. در مثال فوق، با وجود فتح پورتو، این شهر به شما داده نمی‌شود. این موضوع می‌تواند در ابتدا کمی گیج‌کننده باشد. مطمئن شوید که می‌دانید سر کدام مطالبه وارد جنگ شده‌اید و هنگام پایان جنگ اصول (و شرایط) آن را با دقت مطالعه کنید.

راهنمای بازی Scarlet Nexus
خواندن

CK3 12

سربرگ مشکلات دوست شما است

نمادی که بازیکنان باید بیش از همه روی آن کلیک نمایند، نماد شیشه‌ای در بالا و مرکز تصویر است. این عمل سربرگ مشکلات شما را باز خواهد نمود، که معمولاً شامل لیستی از نگرانی‌های فوری بوده، که بهتر است هر چه زودتر نسبت به حل کردن آن‌ها اقدام نمایید. البته به یاد داشته باشید که این لیستی از دستورالعمل‌های بازی نیست. به چشم یک سری مأموریت‌ها یا لیست اهداف نیز به آن نگاه نکنید. این طرز تفکر را نداشته باشید که باید حتماً از تک تک دستورات آن پیروی نمایید. با این وجود، سربرگ مشکلات مطمئناً اشاره‌ای مناسب برای شما می‌باشد تا در مسیر اصلی خود باقی بمانید. شخصاً توصیه می‌کنم ماهی یکبار سربرگ مشکلات را بررسی کنید تا ببینید چه اتفاقات جدیدی در آن ذکر شده‌اند، و به صورت جدی به پیشنهادات آن فکر کنید. اما صرفاً بخاطر آن که این سربرگ می‌گوید شما می‌توانید با انگلستان بجنگید، بدین معنا نیست که شما همین الان باید اعلان جنگ نمایید.

سرعت عادی

گردش زمان در بازی Crusader Kings 3 به صورت واقعی شبیه‌سازی شده است، با این تفاوت که به عنوان مثال یک هفته در این بازی ممکن است طی چندین ثانیه سپری شود، از این رو شاید با خود فکر کنید که بهتر بوده تا زمانی که مشغول یادگیری هستید، بازی را روی آرام‌ترین درجه سرعت انجام دهید. این کار را نکنید. با سرعت پیش‌فرض بازی بمانید. نمی‌توان روند بازی را دقیقاً نامنظم خواند، اما زمان‌های طولانیی وجود خواهد داشت که کاری برای انجام دادن در آن نداشته یا نمی‌خواهید کاری را انجام دهید، و اشکالی ندارد اگر در چنین مواقعی آرامش خود را حفظ کرده و منتظر بمانید. رویدادهای مهم زمان بازی را متوقف خواهند کرد و به شما اجازه می‌دهند تا اقدامات مورد نظرتان (نسبت به آن‌ها) را انتخاب کنید، پس نیازی نیست نگران این موضوع باشید. همچنین ایده بدی نیست که هر چند هفته/ماه یک بار (طبق زمان بازی البته)، زمان را متوقف نموده و موارد متفاوتی را بررسی کنید. مثلاً این که آیا مهمان جدیدی به دربار شما آمده است، یا آیا یکی از استان‌هایتان طلای کافی برای ساخت یک پادگان را دارد یا خیر. این موضوع را به خاطر بسپارید که شما یک حاکم هستید و لازم نیست هر مورد ریزی را به صورت شخصی مدیریت کنید؛ اعضای دربار و جانشینان شما برای رسیدگی به این امور در بازی وجود دارند.

لیست اچیومنت/تروفی‌های بازی Wolfenstein: Youngblood
خواندن

CK3 00

نکات بازی Crusader Kings 3 – اصطلاحات

بازی Crusader Kings 3 اصطلاحات بسیاری را پیش روی شما قرار خواهد داد. حتی زمانی که بخش آموزشی با صبر و حوصله مشغول توضیح دادن معنی اصطلاحاتی چون «de jure» می‌باشد یا تفاوت میان بارونی و دوک‌نشین را بیان می‌کند، گیج شدن شما در روبرویی با تمام این موارد کاملاً عادی است. نهایتاً به درجه‌ای خواهید رسید که درک میان موفقیت «پارتیشن کنفدراسیون» و موفقیت «پارتیشن» عادی، و نتایج حاصل از هر یک، برای شما مهم و حائز اهمیت خواهد شد. اما لزومی ندارد که از همان ابتدای کار در مورد چنین جزئیاتی وسواس به خرج دهید. وقایع مختلف حتی بدون نیاز به انجام کاری از سوی شما، در دنیای بازی Crusader Kings 3 رخ می‌دهند، و شما آنقدر درگیر موارد مختلف خواهید بود، که نیازی نیست در مورد موضوعاتی که هنوز کاملاً برایتان جا نیفتاده‌اند نیز نگران شوید. هر موقع که اصطلاح ناآشنایی در بازی پدیدار شد، نشانگر موس را روی آن برده و توضیحاتش را بخوانید، با مرور زمان و کسب تجربه این موارد برای شما قابل درک می‌شوند.

CK3 06

هیچ اشکالی ندارد که عملکرد مناسبی در بازی نداشته باشید

یا آن که بهتر است بگوییم، ایرادی ندارد اگر اتفاقات بدی برایتان رخ دهند. بدون شک این یکی از مهمترین نکات بازی Crusader Kings 3 بوده که باید حتماً آن را به یاد بسپارید. تازه در صورت رخ دادن وقایع ناخوشایند (برای شخصیتتان) بازی می‌تواند حتی جذابتر نیز بشود. اتفاقاً باید بخواهید تا وقایع بد – رویدادهای افتضاح و تراژیک – در بازی رخ دهند. و زمانی که بالاخره با چنین اتفاقاتی روبرو شدید، با آغوشی باز پذیرایشان باشید. در خلال این وقایع نیز به نقش‌آفرینی بپردازید. بگذارید آن‌ها بخش دیگری از داستان زندگی حماسی شما را بنویسند. به همین دلیل توصیه می‌کنم که در مقابل وسوسه استخدام افرادی که فقط بهترین قابلیت‌ها را دارند یا انتخاب همسری که دارای توانایی‌های بسیار خوبی است، خودداری نمایید. بدون شک عالی خواهد بود اگر بتوانید استاد جاسوسیی پیدا کنید که آمار و ارقامش وحشتناک بالا باشد، یا آن که همسر آینده‌ای برای وارثتان پیدا نمایید که همراه با خود ارث و میراث زیادی برای شما و فرزندتان به ارمغان بیاورد. اما زمانی که برعکس این کار را نیز انجام دهید، باز همه چیز فوق‌العاده خواهد بود. بدترین نیروی نظامی دنیا را استخدام کنید، فرزند خود را به عقد دختر عقیم مکارترین جانشینتان در آورید، و بدون لحظه‌ای درنگ با آغوشی باز به استقبال نگهبان مشکوکی بروید، که یک روز بدون هیچ دعوتی از سوی شما به صورت ناگهانی به دربار آمده و فقط می‌تواند برای شما چاپلوسی کند. شک ندارم که هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. اگر هم پیش آمد، حداقل داستان خیلی خوبی برای تعریف کردن به دوستانتان خواهید داشت.

راهنمای بازی Journey to the Savage Planet
خواندن

CK3 07

تمام موارد قبلی به کنار، باید دقیقاً درون بازی چه کار کنیم؟

هر کاری که دوست دارید! بازی Crusader Kings 3 یا در سال ۸۶۷ میلادی و یا سال ۱۰۶۶ میلادی آغاز شده و به صورت پیش‌فرض در سال ۱۴۵۳ به پایان می‌رسد (هرچند می‌توانید این مورد را در تنظیمات در بخش قوانین بازی تغییر دهید). در این مدت شما زندگی خود، وارثتان، وارث وارثتان و به همین صورت اشخاص بعدی را ادامه داده و تجربه خواهید کرد، تا آن که یا دیگر وارثی نداشته باشید یا به روز پایانی بازی که بالاتر اشاره کردیم برسید. این که با این زندگی‌ها چه کاری انجام دهید، کاملاً برعهده خودتان است.

البته بدون شک زمانی که بازی برای شما هدفی نگذارد، بازیکنان تازه‌وارد در مورد تصمیماتشان مطمئن نخواهند بود. این موضوع طبیعی است. تعداد انتخاب‌های بیش از حد موجود در بازی باعث می‌شوند احساس سردرگمی داشته باشید یا استرس بگیرید و یا ترکیبی از هر دوی آن‌ها را تجربه کنید. بار دیگر می‌گویم، نگران نباشید! بهتر است به بازی Crusader Kings 3 به عنوان یک بازی نقش آفرینی نگاه کنید. ویژگی‌های شخصی، آمار و مزایای شخصیت فعلی خود را بررسی نموده و بسته به آن‌ها برای هر یک اهداف بلند و کوتاه مدت تعیین کرده، و بدین صورت به نقش آفرینی در قالب آن شخصیت مشغول شوید. پادشاهی دارید که مملوء از هوس بوده و پتانسیل بارور کردن اشخاص بسیاری را دارد؟ پس نقش یک پدر با فرزندان بسیار زیاد را بازی کنید. خلیفه‌ای هستید که آمار نظامیش به صورت فوق‌العاده‌ای بالا است؟ به جنگ بروید و پس از پیروزی در آن جنگ، یک جنگ جدید را آغاز کنید. ایده خوبی بوده که در هر زمان فقط روی یک مورد تمرکز نمایید، حال این مورد می‌تواند بدست آوردن نظر مثبت همسایگانتان برای آن باشد که سپس جانشین شما شوند یا آن که دسیسه‌چینی برای کشتن یکی از رقبای جدیتان باشد. می‌توانید منابع خود را جهت ترویج فرهنگ خود به کار ببرید یا آن که بهترین تحصیلات را برای فرزندانتان تضمین کنید.

تمام کدهای تقلب GTA V: لیست کامل و طریقه‌ی وارد کردن آن‌ها
خواندن

در بخش انتهایی مقاله ترفندها و نکات بازی Crusader Kings 3 باید بگویم که هیچ راه درست یا غلطی برای تجربه این عنوان وجود ندارد. بازیکنی که خاورمیانه و آفریقا را فتح کرده باشد، بر بازیکن دیگری که سرزمین ایرلند را متحد نموده و پادشاهیش را برای نوه دوست داشتنی خود بجا گذاشته، پیروز نشده است. آن‌ها فقط هر کدام راه متفاوتی را برگزیده‌اند. کمی به بازی زمان دهید و به تجربه آن بپردازید، بدون شک شما نیز راه خود را خواهید یافت.

منبع
Gamespot
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن
بستن