راهنمای بازی

راهنمای بازی Mortal Kombat 11 | ترفندها و نکات بازی Mortal Kombat 11

10 نکته حرفه‌ای که باید بدانید

هواداران سبک فایتینگ بازی Mortal Kombat را به خاطر فیتالیتی‌های وحشیانه و ظاهر منحصر به فردش دوست دارند. هر چه نباشد این یک سری دیوانه‌وار بوده که در آن راهب‌ها، خدایان، امپراتورها و نینجاها با یکدیگر جنگیده تا از خانه خود دفاع کنند. از این رو، قابل درک است که Mortal Kombat 11: Aftermath چگونه موفق شده تا هواداران فعلی و قدیمی را دوباره جذب خود نماید. حرفه‌ای‌های این مجموعه به تازه‌کاران می‌گویند که به لطف سیستم کمبوزنی روانش، تجربه این عنوان بسیار آسان است. علاوه بر آن، بخش بزرگی از لذت بازی زمانی به وجود می‌آید که بازیکنان این کمبوها را با یکدیگر ترکیب کرده تا «جریان» مخصوص خود را ایجاد نمایند. هرچند افرادی که می‌خواهند در هنر نبرد استاد شوند، باید چیزی بیشتر از «کمبوها» را یاد بگیرند. در ادامه برای مطالعه ترفندها و نکات بازی Mortal Kombat 11 با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

بازیکنان حرفه‌ای Mortal Kombat چه کارهایی را برای رسیدن به پیروزی انجام می‌دهند؟ در کنار ذکاوت و مهارتشان در استفاده از شخصیت‌های مورد علاقه خود، آن‌ها ممکن است نکاتی را دنبال نمایند که درک بازی را برای آن‌ها بسیار آسان‌تر خواهد کرد.

۱۰. تنظیمات کنترل مناسب را آماده کنید

هواداران سبک فایتینگ می‌دانند که آن‌ها نه تنها با شخصیت‌های خود در مبارزات شرکت می‌کنند، بلکه تکنیک‌های آن‌ها نیز در این نبردها نقش اساسی دارند. هرچند، آن‌ها این کار را صرفاً با حفظ کردن تکنیک‌ها انجام نمی‌دهند. بازیکنان حرفه‌ای اطمینان حاصل نموده که می‌توانند به واسطه کنترل‌های بازی به راحتی تکنیک‌ها را اجرا نمایند. این یکی از مهمترین نکات بازی Mortal Kombat 11 بوده که توضیح می‌دهد چرا اکثر بازیکنان حرفه‌ای کنترل‌های بازی را بسته به سلیقه خود تغییر می‌دهند.

راهنمای بازی Clash Royale | بهترین ترکیب کلش رویال در سال 2020
خواندن

بازیکنانی که می‌خواهند در بازی Mortal Kombat بهتر شوند نیز می‌توانند همین کار را انجام دهند. آن‌ها باید در منوی تنظیمات کنترل‌ها را تغییر دهند تا به کنترل دلخواه خود برسند. گزینه‌هایی چون بررسی وضعیت نگه‌داشتن دکمه‌ها برای Krushing Blows، کنترل‌های جایگزین و بررسی رهاسازی دکمه، می‌توانند تغییرات قابل توجه‌ای در Mortal Kombat ایجاد کنند از این رو بازیکنان باید آن‌ها را بررسی نمایند.

۹. سیستم چینش دکمه‌ها در Mortal Kombat ساده‌تر است

یکی از ساده‌ترین نکات بازی Mortal Kombat 11 و کلا این مجموعه بازی‌ها، که اکثر بازیکنان زیاد به آن توجه نمی‌کنند. در کنار سادگی کمبوها، چینش دکمه‌ها در این عنوان نیز بسیار ساده‌تر از عناوین دیگر می‌باشد. در حالی که باقی بازی‌های موجود در مراکز آرکید چون Street Fighter و Tekken دارای حملات بالا، متوسط و پایین هستند، Mortal Kombat اینگونه نیست.

در این مجموعه بازیکنان می‌توانند دکمه‌های خاصی را برای مشت و لگدهای جلو و عقب مختلف و همچنین دکمه‌های جداگانه‌ای را برای دفاع، پرتاب و تغییر سبک مبارزه تنظیم کنند. به لطف این سیستم، در حین کمبو زدن شما باید نگران دکمه‌های کمتری باشید. و به دلیل ماهیت قابل دسترس بودن سیستم‌ها در عناوین اخیر این مجموعه از جمله Mortal Kombat 11، بازیکنان بیشتری می‌توانند در زمانی کوتاه بر این عنوان تسلط پیدا کنند.

۸. کنترل‌های جایگزین مناسب هواداران سبک فایتینگ هستند

در حالی که Mortal Kombat 11 مانند عناوین معمول سبک فایتینگ «بازی» نمی‌شود، استودیوی NetherRealm اجباری برای استفاده از این محدودیت‌ها نگذاشته است. علاقمندان سبک فایتینگ که دوست دارند Mortal Kombat 11 را مانند بازی Street Fighter تجربه کنند، می‌توانند از کنترل‌های جایگزین استفاده نمایند. با فعال کردن گزینه «کنترل جایگزین» (Alternate Control) بازیکنان توانایی استفاده از کنترل‌های مورب را خواهند داشت.

راهنمای بازی PUBG - بهترین اسلحه‌های بازی
خواندن

این گزینه می‌تواند دسترسی به سیستم‌های بازی Mortal Kombat 11 را برای علاقمندان به سایر بازی‌های سبک فایتینگ بسیار آسان‌تر نماید. این یکی از مهمترین نکات بازی Mortal Kombat 11 برای افراد کهنه‌کار سبک فایتینگ است. به یاد داشته باشید که Mortal Kombat در حقیقت به طور معمول در لیست حرکات خود ورودی‌های مورب ندارد. به عنوان مثال فن Hadouken در بازی Street Fighter نیازمند یک ورودی مورب است. در حالی که در بازی Mortal Kombat می‌توان نمونه‌های این فن را تنها با زدن ورودی «پایین + جلو» اجرا کرد. شما می‌توانید این گزینه را با استفاده از «کنترل جایگزین» تغییر دهید.

۷. میانبر‌ دکمه‌ها به بازیکنان اجازه اجرای کمبو‌ها به صورت کلان را می‌دهند

بسیاری از گزینه‌های مبارزه در بازی Mortal Kombat در مورد کلان‌دستور‌ها نیز صدق می‌کنند، که انجام حرکات و کمبوها را آسانتر می‌نمایند. به صورت ایده‌آل، این گزینه مبارزات را سریع‌تر، روان‌تر و هموارتر می‌کند. بازیکنانی که می‌خواهند به صورت بسیار آسان‌تر حرکات ویژه را اجرا نمایند، می‌توانند به گزینه میانبر دکمه‌ها تکیه کنند.

این گزینه که یکی از کاربردی‌ترین نکات بازی Mortal Kombat 11 نیز می‌باشد، به بازیکنان اجازه می‌دهد تا برای حرکات ویژه، کلان‌دستورهای از پیش تعیین شده‌ای مشخص کنند. به عنوان مثال می‌توان حرکات گرفتن و پرت کردن را با استفاده از دکمه L1 انجام داد. هرچند، میانبر دکمه‌ها به بازیکنان اجازه می‌هد تا با ترکیب مشت جلو + لگد جلو (مربع + X) عمل پرتاب را انجام دهند. این گزینه می‌تواند برای تازه‌واردان Mortal Kombat مفید باشد، اما بازیکنان قدیمی‌تر از همان کنترل‌های سنتی بازی استفاده می‌کنند.

کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft
خواندن

۶. «بررسی رهاسازی دکمه‌» می‌تواند برنامه‌ریزی برای اجرای حرکات پیشرفته‌تر را آسان‌تر کند

شاید بازیکنان «بررسی رهاسازی دکمه‌» (Release Checks) را با نام دیگرش یعنی Negative Edge بشناسند. هنگام فعال بودنش، «بررسی رهاسازی دکمه‌» به شخصیت‌ها اجازه می‌دهد تا در زمان نگه داشتن دکمه حمله، با پیاده‌سازی دستورات ورودی (به وسیله D-pad یا آنالوگ‌ سمت چپ) حرکات ویژه را اجرا کنند. به عنوان مثال حرکت بسیار معروف Flying Dragon Kick از شخصیت Liu Kang باید با انجام دستور «عقب + جلو + X» اجرا شود. حال در صورت فعال بودن گزینه «بررسی رهاسازی دکمه»، بازیکنان می‌توانند ابتدا X را نگه دارند سپس «عقب + جلو» را بزنند و دکمه X را نیز رها کنند، و Liu Kang همچنان حرکت Flying Dragon Kick خود را اجرا خواهد کرد. این موضوع «بررسی رهاسازی دکمه» را به یکی از مفید‌ترین نکات بازی Mortal Kombat 11 تبدیل می‌کند که متأسفانه بسیاری از بازیکنان ناآشنا به این مجموعه ممکن است به دلیل نام مبهمش از آن دوری کنند.

البته باید بگوییم که بعضی بازیکنان با نحوه پیاده‌سازی این گزینه در بازی نیز مشکل دارند، زیرا گاهی اوقات بازی ورودی دکمه‌های مختلف را درست شناسایی نمی‌کند. Mortal Kombat 11 اصولاً وضعیت نگه داشتن یک دکمه را برای مدتی طولانی (حتی بعد از رها کردن دکمه) به حساب آورده و از این رو زدن یک دکمه دیگر ممکن است منجر به اجرای یک حرکت ویژه کاملا جدید شود و شما به حرکتی که مد نظرتان بود دست نیابید. در صورت رخ دادن این موضوع، برنامه‌ریزی دقیق شما برای پیاده‌سازی یک چند ضربه‌ای به آسانی نابود می‌شود.

راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Cube Escape: The Cave
خواندن

۵. «زمان‌بندی بازه ورودی‌ها» به اجرای حرکات ویژه کمک می‌کند

بازیکنانی که می‌خواهند در اجرای کمبوهای شخصیت محبوب خود مسلط شوند، به لطف «زمان‌بندی بازه ورودی‌ها» (Input Window Timing) می‌توانند بسیار راحت‌تر به این مهم دست یابند. این گزینه به شما اجازه می‌دهد تا ببینید که هنگام اجرای حرکات ویژه، زمان‌بندی شما باید تا چه حد «بی‌نقص» باشد. تازه‌واردان اگر هنوز با سیستم‌های بازی آشنا نشده‌اند باید از تنظیمات «طولانی» در این بخش استفاده کنند. بیشتر بازیکنان این تنظیمات را روی «متوسط» می‌گذارند زیرا نقطه میانی برای دقت دکمه به حساب می‌آید. بعضی بازیکنان ممکن است بسته به شخصیت مورد استفاده‌شان این تنظیمات را تغییر دهند.

بازیکنانی که به دنبال چالش بیشتر هستند نیز توانایی استفاده از تنظیمات «کوتاه» را دارند. این تنظیمات بدین معنا بوده که شما باید برای اجرای حرکات ویژه در کمبوهایتان بسیار دقیق باشید. شاید دیگران فکر کنند که این کار زیاده‌روی است، اما در حقیقت بازیکنان حرفه‌ای باید دقیق‌ترین زمان‌بندی را داشته باشند تا حرکات مخصوص را طبق خواسته خود و به صورت جداگانه اجرا نمایند، نه آنکه به صورت اتفاقی به دنبال پیاده‌سازی آن‌ها در طول مبارزه باشند. در هر حال، استفاده از این گزینه یکی از نکات بازی Mortal Kombat 11 بوده که برای هر دو قشر تازه‌کار و قدیمی این مجموعه می‌تواند بسیار مفید باشد.

۴. «بررسی وضعیت نگه‌داشتن دکمه‌ها برای Krushing Blows» می‌تواند در ذخیره کردن حملات شما مؤثر باشد

در کنار حرکات ویژه و کمبوها، بازی Mortal Kombat 11 دارای ضربات Krushing Blows نیز می‌باشد. این حرکات آن دسته ضربات اسلوموشنی بوده که بخشی از اجزای بدن دشمن را «له» می‌کنند و بازیکنان در حین انجام این کار یک X-Ray از صحنه له شدن عضو مورد نظر را نیز خواهند دید. هرچند، از این Krushing Blowها فقط می‌توان یک بار در طول بازی استفاده کرد. Krushing Blows Held Check یا همان «بررسی وضعیت نگه‌داشتن دکمه‌ها برای Krushing Blows» به بازیکنان اجازه می‌دهد تا این حملات خود را برای بخش‌های بعدی مبارزه «ذخیره» کنند.

راهنمای بازی Call of Duty: Mobile - هفت نکته برای رسیدن به آخرین حلقه در بخش بتل رویال
خواندن

نحوه عملکرد «بررسی وضعیت نگه‌داشتن دکمه‌ها برای Krushing Blows» بدین صورت است که در صورت فعال بودن این گزینه، بازیکنان برای اجرای Krushing Blowها باید حتما دکمه حمله پایانی خود را نگه دارند. به عنوان مثال، حمله Rising Doom از شخصیت Sub Zero را می‌توان هنگام ضربه خوردن وی با انجام ورودی «پایین + ۲» اجرا کرد. بازیکنان شخصیت Sub Zero ممکن است اشتباهی در طول یک مبارزه این ورودی را اجرا کرده و حرکت خود را بی‌موقع هدر دهند. خوشبختانه با فعال کردن این «بررسی وضعیت»، برای اجرای Rising Doom بازیکنان باید دکمه ۲ را نگه دارند. استفاده از این سیستم می‌تواند از جمله کلیدی‌ترین نکات بازی Mortal Kombat 11 برای پیاده‌سازی درست حرکات قدرتمند در طول یک مبارزه حساس باشد. پس شدیداً توصیه می‌کنیم که پس از آشنایی با شخصیت خود و Krushing Blowهای وی، این گزینه را فعال نمایید.

۳. از خطوط ویژه خود برای قوی کردن حملات و دفاع مناسب استفاده کنید

بازیکنان می‌توانند خارج از ضربات ویژه، فیتالیتی‌ها و Krushing Blowها از عناصر دیگر بازی نیز برای شکست دادن دشمنان خود بهره ببرند. موضوعی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم از آن دسته نکات بازی Mortal Kombat 11 می‌باشد که برای هواداران این سبک یک مورد واضح بوده، اما شاید تازه‌کاران این مجموعه و سبک فایتینگ با آن آشنایی کافی را نداشته باشند. در بازی Mortal Kombat 11 بازیکنان به یک خط ویژه حمله و یک خط ویژه دفاع دسترسی دارند که با گذر زمان به صورت خودکار پر می‌شوند. بازیکنان باید به یاد داشته باشند تا از خط ویژه حمله خود برای قوی‌تر کردن ضرباتشان و آسیب‌رسانی بیشتر به دشمن استفاده نمایند. آن‌ها همچنین می‌توانند با بهره‌گیری از خط ویژه دفاع، از یک جاخالی (Roll) استفاده کرده و خود را از خطر کمبو‌های حریف دور کنند.

راهنمای Crash Team Racing Nitro-Fueled - بدست آوردن سکه، اقلام فروشگاه و موارد بیشتر
خواندن

علاوه بر آن، بازیکنان می‌توانند از خط ویژه حمله‌شان برای تعامل با اشیای موجود در محیط، چون سلاح‌های مختلف بهره بگیرند. این حملات نه تنها خلاقانه‌تر بوده بلکه چاشنی جالبی برای هر مسابقه به حساب می‌آیند. بازیکنان همچنین می‌توانند از هر دو خط ویژه‌ خود برای اجرای حرکات Wake Up یا انجام یک دفاع بی‌نقص استفاده کنند، که هر دو توانایی ذکر شده می‌توانند شما را از موقعیت‌های دشوار نجات دهند.

۲. یک دفاع مناسب به یک حمله خوب ختم می‌شود

بازیکنان هنگام مبارزه با سایر رقبا باید حواسشان به گزینه‌های دفاعی موجود باشد. به یاد داشته باشید که دشمنان شما احتمالاً تصمیم می‌گیرند تا تهاجمی بازی کرده و هر چه زودتر مبارزه را به اتمام برسانند. بازیکنان می‌توانند با استفاده به موقع از دفاع، گرفتن و پرتاب، چندضربه‌ای‌های برنامه‌ریزی شده دشمنانشان را خراب کنند.

به همین دلیل، بازیکنان باید حواسشان باشد هنگام بلند شدن با یک ضربه حریف را بدل نمایند (بالا + مشت/لگد)، از Roll (عقب/جلو + L2) برای دور شدن از دشمن استفاده کنند، و حتی با بهره‌گیری از Breakaways (پایین + R2) میزان آسیب وارده به خود را کاهش دهند. در صورت امکان بازیکنان باید مقداری با تمام شخصیت‌ها بازی نمایند تا با نحوه شروع ضربات ویژه آن‌ها آشنا شده و بتوانند در مقابل آنان به موقع از خود دفاع کنند.

۱. بخش Kustomization را نادیده نگیرید

این موضوع که آخرین ترفند ذکر شده توسط ما نیز است، یکی دیگر از نکات بازی Mortal Kombat 11 بوده که هواداران مجموعه عناوین استودیوی NetherRealm به آن واقف بوده اما شاید بسیاری دیگر از آن آگاهی نداشته باشند. برخلاف سایر بازی‌های سبک فایتینگ، عنوان Mortal Kombat 11 گزینه‌های شخصی‌سازی بسیار زیادی برای شخصیت‌های این بازی ارائه می‌دهد. در حالی سایر بازی‌ها تنها می‌گذارند لباس مبارزتان را تغییر دهید، MK11 به شما اجازه داده تا عناصر مختلف موجود در تمام شخصیت‌ها را طبق سلیقه خود ویرایش کنید. Kustom Variation به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با تغییر حرکات قابل استفاده، سبک بازی مورد علاقه خود را ایجاد کنند.

چگونه در Mortal Kombat 11 شخصیت Frost را آزاد کنیم؟
خواندن

این گزینه به بازیکنان اجازه داده تا Build‌های مخصوص یک نوع سبک بازی خاص را بسازند، و حتی Loadoutهای ویژه برای مقابله با دشمنان خاصی را از قبل طراحی کرده و به موقع از آن‌ها بهره ببرند. علاه بر آن، چنین گزینه‌ای صدها ترکیب مختلف برای هر شخصیت ایجاد نموده که حتی در صورت بازی کردن با شخصیت‌های تکراری در مسابقات آنلاین، باز هم این مبارزات تازگی خود را حفظ می‌کنند.

منبع
Gamerant
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن