راهنمای بازی

کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft

کدها و دستورات مهم برای یک بازی راحت و موفقیت آمیز

کمتر بازی وجود دارد که با گذشت ۱۰ سال از انتشار آن، همچنان در صدر برترین‌ها و محبوب‌ترین‌ها باشد؛ اما عنوان ماینکرفت به قدری خاص می‌باشد که هیچ بازی تاکنون نتوانسته به مانند آن و بهتر از آن منتشر شود و با داشتن سبکی جذاب و داستانی بی‌انتها، هیچ‌کس نمی‌تواند حتی تا سالیان آینده هم از تجربه آن خسته شود و حتی اگر هم این اتفاق بیوفتد، مطمئن باشید دوباره به سوی این بازی برخواهد گشت.

این بازی درست مانند بازی‌های دیگر دارای چندین راه و کد تقلب می‌باشد که می‌تواند بازی را برای شما بسیار راحت‌تر کند. برای تقلب در بازی ماینکرفت باید از دستورات درون بازی استفاده کنید، کدها عبارات مختلف کوتاهی هستند که می توانید تایپ کنید تا تغییرات مورد نظر را در بازی اعمال کنید. به دلیل چگونگی وارد کردن آن‌ها؛ متأسفانه این کدها فقط در کامپیوتر کار می‌کنند، بنابراین شما نمی‌توانید از آن‌ها در دیگر پلتفرم‌ها مانند سوییچ، ایکس‌باکس، پلی‌استیشن یا تلفن همراه استفاده کنید. با استفاده از این کدها شما می‌توانید هر تغییری را که می‌خواهید در بازی اعمال کنید؛ زمان روز را تغییر دهید، آب و هوا را تغییر دهید، خود را به هر مکانی در دنیای ماینکرفت تلپورت کنید، آیتم‌ها و موجودات مختلف را اسپان کنید، لول خود را افزایش دهید و کلی تغییر دیگر را در بازی اعمال کنید. در ادامه این راهنما از وب سایت پیکسل آرتس، ما تمام کدها و دستوراتی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دقت کنید که برخی از کدها در بازی آفلاین زیاد قابل استفاده نیستند و تنها در بخش آنلاین بازی است که از آن‌ها استفاده می‌‌شود (در صورتی که ادمین باشید).

نحوه استفاده از کدهای تقلب در بازی Minecraft

برای شروع کار، کافیست که کلید (/) را بزنید تا پنجره چت جهت وارد کردن دستور باز شود. می‌توانید از کلیدهای جهت دار بالا و پایین برای حرکت بین حروف کلمه‌ای که وارد کرده‌اید استفاده کنید و همچنین با فشار دادن کلید Tab ادامه دستور را به طور خودکار کامل کنید. برای اینکه این کدها عمل کنند، باید بازی جدیدی که در آن کدهای تقلب عمل می‌کنند را ایجاد کنید. وارد بخش LAN شوید و یک بازی ایجاد کنید، گزینه “Allow Cheats” را فعال کنید (حتی اگر قصد ندارید که به صورت LAN بازی کنید) و سپس وارد بازی شوید.

به جای تایپ کردن اسم کامل بازیکنان، می‌توانید از میانبرهای زیر برای انتخاب بازیکن مورد نظر و اعمال دستورات بر روی آن استفاده کنید:
p = نزدیکترین بازیکن به شما
r = انتخاب یک بازیکن به صورت تصادفی
a = همه بازیکنان جهان
e = همه موجودات جهان
s = شما

برای وارد کردن مختصات، ابتدا باید با آن آشنا شده و سپس بدانید که هر حرف به چه منظوری استفاده می‌شود. مختصات به صورت xyz بیان می‌شود، x فاصله شرق (+) یا غرب (-) از نقطه مبدا، z فاصله جنوب (+) یا شمال (-) از نقطه مبدا، و y  ارتفاع می‌باشد که از ۰ تا ۲۵۵ مقداردهی می‌شود، خوب است بدانید که ۶۴ سطح دریا می‌باشد. شما همچنین می‌توانید از علامت (~) یا (^) به همراه یک عدد برای بیان مختصات نسبی جابجایی از موقعیت فعلی خود استفاده کنید. علامت (~) بر اساس مختصات جهان کار می‌کند، بنابراین مختصات <~5 ~ ~5-> برابر با ۵ بلوک در x (شرق)، ۰ بلوک در y (همان ارتفاع) و ۵- بلوک در z (شمال) خواهد بود. اما علامت (^) براساس جهتی است که سر بازیکن در امتداد محورهای چپ، بالا و جلو قرار دارد می‌باشد، بنابراین مختصات <^5 ^ ^5-> برابر با ۵ بلوک باقی مانده، ۰ بلوک رو به بالا (همان ارتفاع) و ۵ بلوک عقب خواهد بود.

کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft
کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft

دستورات مرتبط با بازیکن در بازی Minecraft

kill [player]/

خود را بکش (یا بازیکن انتخاب شده)

<tp [player] <x y z/

تلپورت خودتان (یا بازیکن مورد نظر) به مختصاتی که وارد می‌کنید.

effect <player|entity> <effect> [duration]/

با وارد کردن این کد، شما تاثیراتی بر روی بازیکن و یا موجود انتخاب شده می‌گذارید، در <effect> شما باید افکت مورد نظر و در [duration] زمان آن را (در صورت تمایل) مشخص کنید. برای دیدن لیست افکت‌ها بر روی این لینک کلیک کنید.
مثال: من می‌خواهم که به پلیر X ضربه وارد شود، برای اینکار باید از کد instant_damage استفاده کنید.

effect clear <player|entity> [effect]/

با استفاده از این کد می‌توانید تمام افکت‌های اعمال شده بر روی موجود و یا بازیکن انتخاب شده را پاک کنید. می‌توانید با وارد کردن افکت مورد نظر در [effect]، فقط آن افکت نوشته شده را حذف کنید.

enchant <player> <enchantment> [level]/

جادوی (enchantment) مورد نظر را در <enchantment> وارد کرده و سپس در<player> نام بازیکن مورد نظر را وارد کنید تا آیتم آن جادویی شود. برای مثال من می‌خواهم که شمشیر پلیر X آتشی شود، برای اینکار از کد flame استفاده می‌کنم. برای دیدن لیست جادوها بر روی این لینک کلیک کنید.

<experience add <player> <amount/

برای افزایش لول خود و یا بازیکن دیگری می‌توانید از این کد استفاده کنید.

کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft
کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft

دستورات مرتبط با دنیا و محیط بازی Minecraft

seed/

کد دانه تولید می‌کند تا بعداً بتوانید دنیای خود را دوباره بسازید.

setworldspawn [x y z]/

مکان اسپان شدن بازیکنان را در مختصاتی که شما وارد می‌کنید تنظیم می‌کند.

gamemode <type> [player]/

نوع حالت بازی (حالت بقا (survival)، حالت بی‌نهایت (creative)، حالت کریتیو (adventure) یا حالت تماشاچی (spectator)) را برای خود یا یک بازیکن مشخص تنظیم کنید.

gamerule <rule> [value]/

قوانین فعلی بازی را مشاهده می‌کنید و در صورت نیاز آن را تغییر می‌دهید. برای دیدن لیست قوانین مختلف بر روی این لینک کلیک کنید.

<difficulty <level/

درجه سختی را تنظیم می‌کند (صلح آمیز (peaceful)، آسان (easy)، عادی (normal) یا سخت (hard))

<time set <value/

زمان بازی را تنظیم می‌کند، از ۰ (سحر)، ۱۰۰۰ (صبح)، ۶۰۰۰ (نیمه روز)، ۱۲۰۰۰ (غروب) یا ۱۸۰۰۰ (شب) به عنوان مقدار استفاده کنید.

gamerule doDaylightCycle false/

چرخه روز/شب را متوقف می‌کند، برای فعال سازی مجدد false را با true جایگزین کنید.

weather <type> [duration]/

نوع هوا را تنظیم می‌کند (هوای صاف (clear)، بارانی (rain) یا طوفانی (thunder)). می‌توانید مدت زمان آن را هم نیز تنظیم کنید.

gamerule doWeatherCycle false/

تغییرات آب و هوایی را متوقف می‌کند، برای فعال سازی مجدد false را با true جایگزین کنید.

<clone <x1 y1 z1> <x2 y2 z2> <x y z/

با استفاده از این کد می‌توانید بلوک‌ مورد نظر را در مختصات وارد شده کپی کنید (در ساختمان سازی بسیار مفید خواهد بود).

کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft
کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft

دستورات مرتبط با آیتم‌ها و موجودات (Mob) در بازی Minecraft

give <player> <item> [quantity]/

با استفاده از این کد می‌توانید آیتم مورد نظر را به هر تعدادی (در [quantity] وارد کنید) که می‌خواهید به inventory بازیکن مورد نظر اضافه کنید. برای دیدن لیست آیتم‌ها بر روی این لینک کلیک کنید.

gamerule keepInventory true/

آیتم‌های موجود در inventory خود را پس از مرگ نگه‌ دارید، برای غیر فعال کردن آن، false را به جای true قرار دهید.

summon <entity> [x y z]/

موجود مورد نظر شما در مختصاتی که وارد می‌کنید اسپان خواهد شد. برای دیدن لیست موجودات بر روی این لینک کلیک کنید.

راهنما در همینجا به پایان می‌رسد و به اندازه‌ای کد برای شما قرار داده‌ایم که بتوانید یک بازی خاص و سرگرم کننده داشته باشید. از کدام یک از این کدها بیشتر استفاده می‌کنید و کدام یک از آن‌ها بسیار کاربردی‌تر است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

عضویت
اطلاع از
guest
5 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن