داستان بازی‌ها

داستان بازی Mafia 2

جنایات و مکافات ویتو اسکالتا

پس از بررسی داستان قسمت اول بازی Mafia حالا به ایستگاه دوم از این مجموعه پرطرفدار رسیدیم و در این مطلب به بررسی داستان این بازی می‌پردازیم. با پیکسل آرتس همراه باشید تا داستان بازی Mafia 2 را مرور کنیم.

رویای آمریکایی

شخصیت اصلی داستان بازی Mafia 2، ویتو اسکالتا است. ویتو در سیسیل ایتالیا به دنیا آمده. سیسیل شهری است که از آن به عنوان زادگاه باند خلافکاری مافیا یاد می‌شود. پدر ویتو از زندگی در سیسیل خسته شده بود و با توجه به داستان‌هایی که در رابطه با کشور امریکا می‌شنود و این که همه می‌گویند کشور امریکا، مکانی برای فرصت‌ها و رویاها است. به همراه خانواده خود از سیسیل به آمریکا می‌رود، با این امید که بتواند به سرعت در این کشور پولدار شود.

در حالی که اروپا در بحبوحه جنگ جهانی دوم بود، آمریکا هر لحظه در حال رشد و پیشرفت بود و به همین دلیل شاهد اوج گرفتن مهاجرت به امریکا بودیم. پدر ویتو به همراه خانواده‌اش با هزاران امید پا به آمریکا می‌گذارد تا بلکه در این کشور که برای او کشور آرزوها است، بتواند پولدار شود. خانواده اسکالتا در شهر امپایر بی مستقر می‌شوند. روزها سپری شده و ویتو اسکالتا با دوست خود یعنی جو بزرگ می‌شود. امریکا برای ویتو تبدیل به کشور اصلی شده و حالا او با فرهنگ این کشور در حال بزرگ شدن است.

با این که خانواده اسکالتا با هزاران امید به آمریکا مهاجرت کردند اما تنها از پس از گذشت مدتی رویای امریکایی آن‌ها به کابوس بدل می‌شود. خانه خانواده اسکالتا در پایین ترین محله شهر قرار گرفته و پدر ویتو مجبور است تا برای گذراندن زندگی پول قرض بگیرد.  پس از مدتی او می‌میرد و خانواده اسکالتا در فقر کامل قرار می‌گیرند. ویتو و دوست او یعنی جو که دیگر تحمل زندگی این چنینی و پر از فقر را ندارند، اقدام به دزدی می‌کنند، اما درست در حین دزدی، پلیس ویتو را دستگیر می‌کند.

داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice
خواندن

ویتو دستگیر شده تصمیم می‌گیرد تا به جای زندان به جبهه جنگ جهانی دوم در سیسیل برود تا برای کشور دوم خود یعنی آمریکا با افتخار بجنگد. ویتو در طول جنگ زخمی می‌شود و برای استراحت او را یک ماه به شهر خود یعنی امپایر بی برمی‌گردانند. زمانی که ویتو به آمریکا برمی‌گردد فصل زمستان است. هر کسی که در شهر ویتو را می‌بینید به او به عنوان یک سرباز امریکایی احترام می‌گذارد و حتی همسایه‌ها نیز به ویتو افتخار می‌کنند.

بازگشت به خانه

زمانی که ویتو به خانه‌شان می‌آید با مادر و خواهر خود رو به رو می‌شود. دیوار خانه خانواده اسکالتا پر از پوستر‌های مذهبی و صلیب است که نشان می‌دهد خانواده فقیر اسکالتا همچنان ایمان خود را حفظ کرده اند. حتی در هنگام غذا خوردن نیز خانواده اسکالتا در کنار هم دعا می‌خوانند. ویتو می‌بیند که مادر و خواهرش شاد هستند و او نیز ویتو از دیدن آن‌ها خوشحال می‌شود.

بعد از خوردن شام، ویتو به اتاق قدیمی‌اش می‌رود. روی دیوار اتاق ویتو پوستر قهرمان‌های بیس بال و ماشین‌های گران قیمت وجود دارد. تمامی این پوسترها نشان دهنده همان رویای امریکایی است که خانواده اسکالتا به امید رسیدن به آن وارد خاک این کشور شده اند اما هیچ چیزی نصیب شان نشده. جو به عنوان دوست ویتو با استفاده از رابط‌های خود کمک می‌کند تا ویتو از جنگیدن معاف شود. ویتو از این اتفاق خوشحال است اما متوجه می‌شود که این تازه شروع ماجرا است و مشکلات او تازه آغاز شده است.

ویتو متوجه می‌شود پدرش قبل از مرگ مقدار زیادی پول قرض گرفته حالا طلبکارش یک هفته به خانواده اسکالتا مهلت داده تا پول را پرداخت کنند. مقدار این پول ۲ هزار دلار است و ویتو که می‌داند جمع کردن دو هزار دلار در یک هفته کار غیر ممکن است به سراغ جو می‌رود. جو که به نسبت گذشته وضعیت مالی خوبی دارد به ویتو یک کار خلاف پیشنهاد می‌دهد. ویتو برای پرداخت پول طلبکار پدرش مجبور می‌شود تا این کار را قبول می‌کند و پس از انجام کار پول بسیار زیادی بدست می‌آورد.

داستان بازی Little Nightmares
خواندن

همین پول زیاد است که باعث وسوسه او می‌شود. مادر ویتو که نمی‌خواهد پسرش بیش از این به راه خلاف کشیده شود با او صحبت کرده و ویتو را پیش یکی از دوستان قدیمی پدرش می‌فرستد تا کار کند. دوست پدر ویتو به او می‌گوید که اگر تمام جعبه‌های انبار را بار یک کامیون کند، به او ۱۰ دلار می‌دهد.

در این بخش از بازی Mafia 2 گیم پلی به نحوی است که گیمر به صورت ناخودآگاه درگیر یک فرآیند خسته کننده می‌شود چرا که حمل کردن این جعبه‌ها بسیار طولانی است. ویتو که از انجام این کار خسته شده، متوجه می‌شود که مسیر خلاف تنها روشی است که می‌تواند او را به پول برساند. دوباره ویتو وارد مسیر خلاف می‌شود و همه چیز تغییر می‌کند. آرام آرام تمامی ارزش‌های معنوی از بین رفته و دزدی و جنایت راه خود را به شخصیت ویتو باز می‌کنند.

غرق در فساد

ویتو هر لحظه با انجام کار خلاف پولدار می‌شود و می‌تواند بدهی پدر خود را صاف کند اما به خاطر یکی از ماموریت‌هایی که انجام داده بود دستگیر شده و دوباره به زندان می‌افتد. در زندان ویتو می‌فهمد که مادرش فوت کرده. مرگ مادر ویتو باعث می‌شود تا اندک انسانیت موجود در شخصیت ویتو نیز از بین برود، چون  مادر او تنها کسی بود که ویتو را از انجام کار خلاف بازمی داشت اما حالا با مرگ او، ویتو بیشتر از قبل غرق در مسیر خلاف می‌شود.

پس از آزادی ویتو از زندان او متوجه می‌شود که امریکا در طی این چند سال پیشرفت بسیار زیادی داشته و در زمانی که اروپایی‌ها به خاطر اثرات جنگ جهانی مجبور بودند تا دوباره شهرهای خود را بازسازی کنند، امریکا در تکنولوژی پیشرفت تولید کرده است. شما می‌توانید این پیشرفت را در این بخش از بازی Mafia 2 به وضوح مشاهده کنید.

داستان بازی Battlefield 5
خواندن

پس از آزادی از زندان ویتو به صورت رسمی وارد یک خانواده مافیایی می‌شود. حتی در بخشی از بازی Mafia 2 می‌بینیم که در یک مجلس نمادین، ویتو خون دست خودش را بر عکس مریم مقدس می‌ریزد که نشان می‌دهد چگونه ویتو روحیه معنوی خود را فروخته است.

شخصیت ویتو تغییر بسیاری می‌کند و از یک سرباز شجاع تبدیل به یک هیولا می‌شود که کاری به جز ترویج فساد در شهر و کشور ندارد. ویتو کاملا تغییر کرده و حتی خواهرش هم با او به مشکل خورده و به ویتو می‌گوید که از او فاصله بگیرد.

ویتو در بخشی از بازی Mafia 2 متوجه می‌شود که پدرش هم یک خلافکار بوده. ویتو جمله‌ای دارد که در آن می‌گوید: من در تمام زندگی ام سعی کردم تا شبیه پدرم نباشیم ولی هر قدمی که جلو می‌رفتم بیشتر شبیه به او می‌شدم. با جلو رفتن بازی می‌بینم که ویتو بیشتر درگیر دنیای مادی شده است. ویتو با امید این که با خلاف بتواند رشد کند و به رویای آمریکایی‌اش دست پیدا کند اما با جلو رفتن او همه چیز خود را از دست داد. خانه‌اش همراه با پول هایش می‌سوزد و در یک بخش از بازی Mafia 2 او حتی لباسی هم برای پوشیدن ندارد.

ویتو و جو که می‌بینند آنچنان که باید نتوانسته اند به رویای آمریکایی خود برسند، ریسک می‌کنند و وارد معامله مواد مخدر می‌شوند. در کل برای مافیا معامله مواد مخدر کار پر ریسکی است که می‌تواند برای مافیا میلیون‌ها به ارمغان بیاورد یا باعث نابود شدن او شود. ویتو، جو و دوست شان هنری این ریسک را قبول کرده و وارد یک معامله مواد مخدر می‌شوند.

داستان بازی Dragon Age: Origins
خواندن

پایان

هنری کسی است که در طول بازی بارها به ویتو و جو ماموریت‌های مختلف مافیایی می‌دهد و باعث می‌شود تا آن‌ها کارهای خلاف مختلفی انجام دهند. جو و ویتو بدون اجازه گرفتن از خانواده وارد کار مواد می‌شوند. ماجرا فروش مواد اما خوب پیش نمی‌رود و هنری در این مسیر کشته می‌شود. ویتو و جو دوباره مجبور هستند تا کارهای خلاف مافیایی را انجام دهند. در یکی از ماموریت‌ها به ویتو و جو گفته می‌شود که باید یک مرد را بکشند. وقتی ویتو و جو به سراغ آن مرد می‌روند، با کات سین پایانی بازی Mafia 1 مواجه می‌شویم و می‌فهمیم که دو نفری که توماس آنجلو، شخصیت اصلی نسخه اول را کشتند، ویتو و جو بودند.

در انتهای بازی ویتو و جو مجبور می‌شوند تا برای دست کردن کارهای اشتباهی که بدون گفتن آن‌ها به خانواده مافیا انجام داده اند، به سراغ یکی از بزرگترین مافیاهای شهر به اسم فالکون بروند و او را بکشند. ویتو و جو در نهایت می‌توانند این کار را انجام دهند، اما بعد از این اتفاق جو و ویتو را از یکدیگر جدا کرده و آن‌ها را سوار دو تا ماشین مختلف می‌کنند و از صحبت‌های رد و بدل شده می‌فهمیم که جو قرار است کشته شود.

در این لحظه داستان بازی Mafia 2 به پایان می‌رسد. بازی که نشان داد چگونه یک فرد می‌تواند مسیر روشنایی به سمت تاریکی را با سرعت طی کرده و غرق در فساد و تباهی شود. تباهی که در نهایت نه تنها دامن خود فرد، بلکه اطرافیان او را نیز می‌گیرد.

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن