داستان بازی‌ها

داستان بازی Doom Eternal

بررسی داستان، شخصیت‌ها و پس‌زمینه داستانی مجموعه Doom

شاید Doom Slayer به داستان و پس‌زمینه وقایع رخ داده در بازی Doom Eternal اهمیت ندهد، اما می‌دانیم که بی‌شک این موضوع برای تعدادی از شما مهم است. در این مقاله ما با بررسی سندهای موجود در بازی به توضیح داستان، پس‌زمینه داستانی، افسانه‌ها، پایان و شخصیت‌های عنوان Doom Eternal می‌پردازیم. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

در این مقاله مطالب زیر را مطالعه خواهید کرد:

 • توضیح داستان Doom Eternal
 • Maykrها و Father چه کسانی هستند؟
 • Khan Maykr کیست و Transfiguration چه چیزی است؟
 • Argent D’Nur ،Night Sentinels و Argenta چه چیزهایی هستند؟
 • Unholy One چه کسی است و Divinity Machine چیست؟
 • آیا Doom Slayer یک Night Sentinel است؟
 • در نسخه اولیه Doom، دنباله آن Doom 2 و Doom 64 چه وقایعی رخ می‌دهند؟
 • پس آیا Doom 3 اصلاً اهمیتی دارد؟
 • چه اتفاقی در Sentinel Prime رخ داد؟
 • چه بلایی سر Argent D’Nur آمد؟
 • Argent Energy چه می‌کند؟
 • چرا Khan Maykr می‌خواهد Argent Energy را بدست آورد؟
 • چه به سر Taras Nabad و Divinity Machine آمد؟
 • آیا Doom Guy همان Doom Slayer است؟
 • Argent Energy چیست؟
 • چرا Khan Maykr شیاطین را کنترل می‌کند؟
 • چه بلایی سر Night Sentinelها آمد؟
 • Betrayer (خائن) کیست؟
 • Icon of Sin چیست؟
 • Doom Slayer چگونه به مریخ رسید؟
 • در Doom 2016 چه اتفاقی افتاد؟
 • بین Doom 2016 و Doom Eternal چه اتفاقاتی رخ داده است؟
 • توضیح پایان Doom Eternal

توضیح داستان بازی Doom Eternal

برای آسان کردن توضیح داستان و درک بهتر وقایع آن، ما تمامی اتفاقات رخ داده در Doom Eternal و پیش از آن را به ترتیب زمان وقوع برای شما گرد‌آوری نموده‌ایم، تا بتوانید به صورت عادی آن‌ها را مطالعه کنید. هرچند ما هر بخش را با سوالاتی از هم جدا کرده‌ایم که احتمالاً در طول بازی برای اکثر بازیکنان پیش آمده‌اند، پس اگر به دنبال جواب خاصی می‌گردید، به بخش مربوط به آن سوال مراجعه کنید. ما همچنین می‌دانیم که ممکن است بازیکنان درک متفاوتی از بعضی وقایع بازی داشته باشند یا اطلاعات جدیدی در مورد این عنوان کشف شود، که در این صورت ما مقاله فعلی را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

Maykrها و Father چه کسانی هستند؟

برای شروع داستان، ما باید به…. ابتدای وقایع این دنیا یعنی شهری پیشرفته و فضایی به نام Urdak بازگردیم. هرچه وقایع رخ داده در بازی Doom Eternal قدیمی‌تر باشند، توضیحات پیرامون آن‌ها نیز مبهم‌تر است، اما ما می‌دانیم که Urdak توسط یک موجود فضایی پیشرفته و هوشمند به نام Father (پدر) ساخته شده است، و او این شهر را با موجودات مقدسی به نام Maykrها (میکر) پر کرده. البته این موضوع بهایی فیزیکی برای پدر به همراه داشت. پدر یا خود را تقسیم نموده و تبدیل به میکرها شده و یا آن که با شهر Urdak ادغام گشته است. دقیقاً اصل این موضوع مشخص نیست.

داستان بازی GTA V | شرحی کامل بر داستان بازی
خواندن

در هر صورت، پدر تقریباً به صورت کامل از بین رفته و فقط عناصر یا اسانسی از او در سازه‌ای به نام Luminarium باقی مانده بود که میکرها مانند یک معبد از آن بازدید نموده تا از آن جواب و راهنمایی دریافت کنند. در حالی که تمامی این اتفاقات در حال رخ دادن بوده، بیان شده که Urdak در بُعدی «بالاتر» از جهان عادی، و مجزاء از واقعیت قرار دارد.

Doom-Eternal-Khan-Maykr
خان میکر در مرکز اتفاقاتی که به Doom Eternal منتهی می‌شوند قرار دارد

Khan Maykr کیست و Transfiguration چه چیزی است؟

در زمینه داستانی Doom Eternal نام Khan یک اسم عادی نبوده در واقع یک لقب است. Khan Maykr (خان میکر) در واقع فرمانروای شهر Urdak و ساکنین آن یعنی میکرها بوده، که هر ۱۰ هزار سال یکبار براساس آگاهی جمعی میکرها به وجود می‌آید. سایر میکرها توانایی سرپیچی از دستورات او را نداشته و پس از اتمام زمان وی، یک خان جدید برای جایگزینی‌اش ایجاد می‌شود.

میکرها پس از گذر مدت زمان مشخصی، رویه‌ای مرگ مانند به نام Transfiguration را تجربه کرده که در آن کشته شده و سپس دوباره زنده می‌شوند یا تناسخ می‌یابند. مجدداً باید بگوییم که جزئیات این بخش نیز مبهم هستند، اما می‌دانیم که این رویه و پروسه ساخت خان میکر هر دو به مقداری (هرچقدر کم) از اسانس پدر نیاز دارند.

و البته، چیزی این وسط اشتباه پیش می‌رود. در زمان مشخصی در گذشته، اسانس پدر از Luminarium ناپدید شده و می‌گویند که میکری به نام Seraphim (صرافیم) آن را دزدیده است. هیچکس نمی‌دانست چرا این اتفاق افتاده، صرافیم چه کسی بوده و پدر سر از کجا در آورده، اما این مشکلی بزرگ است. بدون پدر، جایگزینی یک خان جدید غیرممکن بوده و رویه Transfiguration نیز فاسد شده بود. جزئیات این تغییرات به صورت دقیق برای ما مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد حال میکرها پس از مرگ دوباره زنده نشده و تناسخ نخواهند یافت. این موجودات فرشته مانند، به گونه‌ای فانی بدل شده بودند.

Argent D’Nur ،Night Sentinels و Argenta چه چیزهایی هستند؟

ساده‌ترین راه برای توصیف Argentaها (آرژنتا)، شناسایی آنان به عنوان «وایکینگ‌های فضایی» بوده و Argent D’Nur نیز سیاره آن‌ها است. مردمانی تشکیل شده از مبارزان نجیب، آرژنتا‌ها بخاطر توانایی‌های بی‌نظیرشان در مبارزات، از مدت‌ها قبل توجه میکرها را به خود جلب کرده و قراری میان آن‌ها گذاشته شد که به واسطه آن آرژنتا‌ها به پرستش میکرها و خان آن‌ها می‌پرداختند و در ازای آن تکنولوژی و دانش دریافت نموده و پس از مرگشان نیز به صورتی در شهر Urdak زندگی می‌کردند (این بخش کاملاً مشخص نبوده و ممکن است اصلاً درست نباشد). آرژنتا‌ها که حال به تکنولوژی میکرها مجهز بودند، دنیا به دنیا جابجا شده تا سخنان میکرها را پخش کرده و تمام اشتباهاتی (مذهبی) که با آن‌ها روبرو می‌شدند را درست کنند.

داستان بازی Mafia | به شهر بهشت گمشده خوش آمدید
خواندن

در تمام این جابجایی‌ها، آنان توسط پر افتخار‌ترین سربازان خود یعنی Night Sentinelها که از قبیله شوالیه‌های شب (Night Knights) هستند، هدایت می‌شدند. این شوالیه‌ها زندگی خود را وقف حفاظت از جامعه آرژنتا نموده‌اند. در این برهه می‌توانیم اینگونه برداشت کنیم که میکرها و خان آن‌ها از پیدا کردن پدر و پس گرفتن جاودانگی خود دست کشیده و سعی داشتند تا در زمان محدودی که پیش روی جامعه‌شان قرار گرفته، بیشترین تأثیر را روی جهان بگذارند. بدون داشتن توانایی برای ایجاد میکرهای جدید یا زنده کردن دوباره میکرهای قبلی، این تمدن در حال انقراض بود.

Doom Eternal Lore Sculpture
مردمان جنگجوی آرژنتا اتحادی با موجودات خداگونه میکر ایجاد کردند

Unholy One چه کسی است و Divinity Machine چیست؟

در حالی که همه چیز برای آرژنتا به خوبی پیش می‌رفت، خان میکر خود بی‌قرار بود. به گفته او کامپیوترهایش حضور شخصی به نام Unholy One (نامقدس) یا Destroyer (نابودگر) را پیش‌بینی کرده بودند که احتمالاً از سیاره Argent D’Nur برخواسته و باعث انقراض میکرها می‌شود. پادشاه آرژنتا که می‌خواست میکرها را راضی نگه دارد، قبول کرد تا تمامی سربازانش را از دستگاه ساخته شده‌ای توسط میکرها بگذارد. این دستگاه که Divinity Machine (ماشین الهی) نام داشت، وجود ناخالصی در روح سربازان آرژنتا را بررسی نموده تا از ورود احتمالی نامقدس به شهر Urdak جلوگیری کند.

آیا Doom Slayer یک Night Sentinel است؟

خب، هم بله و هم خیر. روزی یک دروازه (پورتال) باز شده و شخصی زره‌پوش، که در Argent D’Nur با نام بیگانه (Outlander) شناخته می‌شد را به این سرزمین آورد. این شخص مملو از مشکلات عصبی بی‌پایان بوده و با زبانی نا‌آشنا سخن می‌گفت. همچنین وی از سر تا پا با سلاح‌ها و زره‌‌ پوشانده شده بود، که تا پیش از این نمونه آن‌ها را در میان مردم آرژنتا ندیده بودند.

بله، احتمالاً می‌توانید حدس بزنید این شخصیت چه کسی است. بیگانه از هیولاهایی عجیب در یک سرزمین آتشین سخن می‌گفت که نمونه آن را تاکنون مردمان آرژنتا و میکرها ندیده بودند، هرچند این سخنان توجه خان میکر را به خود جلب کرد.

در نسخه اولیه Doom، دنباله آن Doom 2 و Doom 64 چه وقایعی رخ می‌دهند؟

در اینجا ما با وقفه‌ای کوتاه به زمانی پیش از آغاز تاریخ باز می‌گردیم – یعنی سال ۱۹۹۳ و انتشار اولین Doom. تاکنون مطالب زیادی در مورد Doom و دنباله‌های آن نوشته شده که پیدا کردن این توضیحات کار دشواری نیست، پس ما توضیحات خود را کوتاه می‌کنیم: Doom Guy یک سرباز امنیتی بی‌نام و نشان در یکی از پایگاه‌های علمی واقع در سیاره مریخ، در قرن ۲۱۰۰ بود، جایی که در آن دانشمندان به اشتباه دروازه‌هایی را به جهنم باز کردند. پس از آنکه شیاطین خرگوش خانگیش دیزی را کشتند (خیر شوخی نمی‌کنیم و کاملاً جدی هستیم) Doom Guy مملو از خشمی بی‌پایان شده و دروازه شیاطین را بست. در Doom 2 نیز وی از حمله شیاطین به زمین جلوگیری کرده و در Doom 64 او با سفر به جهنم، مبارزه را به خانه شیاطین برد و در مرحله جدیدی از این عنوان مشخص می‌شود که خواهر شیطان مادر (Mother Demon)، با تلپورت کردن Doom Guy به مکانی دور دست، احتمالاً Argent D’Nur، سعی می‌کند تا شیاطین را از شر وی نجات دهد. در این نقطه از داستان، می‌توان گفت که Doom Guy کاملاً دیوانه بوده و به واسطه خشم و نفرت بی‌پایانش برای هرگونه موجود شیطانی تعریف می‌شود.

داستان بازی مکس پین ۲
خواندن

پس آیا Doom 3 اصلاً اهمیتی دارد؟

خیر. هیچکس به Doom 3 اهمیت نمی‌دهد. اگر استودیوی id آن را فراموش کرده، ما نیز می‌توانیم این نسخه را فراموش کنیم.

چه اتفاقی در Sentinel Prime رخ داد؟

Sentinel Prime مقر Night Sentinelها در سیاره Argent D’Nur بوده، که در واقع یک استادیوم کلوسیوم بسیار بزرگ است که زندانیان به آنجا فرستاده می‌شوند. Doom Guy نیز به آنجا فرستاده شد. تونایی‌های وحشیانه و فریاد‌های مداوم «پاره کن و جر بده» (Rip and Tear) او، وی را به شخصی محبوب میان مردم بدل کرد. علاوه بر آن، Doom Guy موفق شد تا نظر پادشاه آرژنتا یعنی نوویک (Novik) را نیز به خود جلب کند. به واسطه هوسی لحظه‌ای، پادشاه نوویک تصمیم گرفت تا Doom Guy در تمرینات Night Sentinelها شرکت نماید و با وجود برخی نگرانی‌ها در میان اعضای این گروه، Doom Guy خود را در تمرینات ثابت کرده و لیاقت خود جهت عضویت در این گروه رو نشان داد. وی نهایتاً نه تنها به این گروه پیوسته، بلکه یکی از بهترین اعضای آن‌ها نیز شد.

Doom Eternal Rip and Tear
پس از دستگیر شدن، Doom Guy در آرنا برای خود شهرتی به پا کرد

چه بلایی سر Argent D’Nur آمد؟

مدت کمی پس از پدیداری Doom Guy، شیاطین نیز به واسطه دروازه‌هایی وارد Argent D’Nur شده و شروع به کشت و کشتار در این سیاره کردند، هرچه نباشد حمله کردن سرگرمی مورد علاقه شیاطین است. درست مشخص نشده که شیاطین چگونه به Argent D’Nur آمدند یا راه آن را پیدا کردند، اما خب اشاراتی صورت گرفته که نشان می‌دهد یافتن این سیاره اتفاقی نبوده و کسی آن‌ها را به آنجا هدایت کرده است. در هر صورت، «جنگ‌های نامقدس» (Unholy Wars) آغاز شدند، جنگی یکساله که در آن میکرها و آرژنتاها با یکدیگر متحد شده و علیه شیاطین جنگیدند.

در ابتدا، این جنگ افتضاح پیش رفت. نه میکرها و نه مردمان آرژنتا هیچکدام این نوع جادوهای شریرانه‌ای که شیاطین استفاده می‌کردند را ندیده بودند و نمی‌دانستند چگونه باید با آن مقابله کنند. این موضوع را با عدم وجود ترس در شیاطین و داشتن افراد به ظاهر بی‌شمار ترکیب کنید، تا بدانید که این جنگ چه شروع بدی داشت.

Argent Energy چه می‌کند؟

هرچند، شرایط وقتی عوض شد که گروهی از کشیش‌ها (Priests) تعدادی از شیاطین را گرفته و با آزمایش روی آن‌ها کشف کردند که انرژیی عجیب به نام «اسانس» (Essence) این شیاطین و جادوی آن‌ها را تغذیه می‌کند. «اسانس» منبع قدرتی تمام نشدنی بوده که اگر به درستی از آن استفاده شود، تونایی انجام هر کاری را دارد – می‌توان از آن برای توسعه تکنولوژی، درمان، زنده کردن مردگان و تغییر ماده استفاده کرد. احتمالاً حتی اگر آن را بخورید، مزه خوبی نیز خواهد داشت. کشیش‌ها و خان میکر از این قدرت جدید شگفت‌زده شده بودند و مردم آرژنتا شروع به استفاده از این قدرت جهت تقویت سلاح‌های خود و استفاده از قدرت شیاطین برای مقابله با این نژاد شرور کردند. با همراهی Doom Guy، آرژنتا شیاطین را به عقب رانده و نبرد را به خود جهنم کشاندند. و با وجود آن که این قدرت جدید Argent Energy، شروع به رخنه در تمامی بخش‌های جامعه آرژنتا و میکرها نمود، Night Sentinelها حس خوبی نسبت به آن نداشته و از آن دوری می‌کردند.

داستان بازی GTA IV
خواندن

چرا Khan Maykr می‌خواهد Argent Energy بدست آورد؟

کشیش‌های خان حتی در زمان جنگ نیز مشغول ساخت و ساز کارخانه‌هایی در جهنم بودند تا Argent Energy را جمع‌آوری کرده و به شهر Urdak بفرستند. خان میکر کشف نمود که می‌توان از Argent Energy برای افزایش طول عمر میکرها و عقب انداختن رویه ترسناک Transfiguration استفاده کرد. اثر این انرژی همیشگی نبوده اما استفاده منظم از Argent Energy می‌توانست میکرها را برای همیشه زنده نگه دارد، البته پس از هر بار استفاده باید دفعه بعدی میزان مصرفی آن را افزایش داد.

چه به سر Taras Nabad و Divinity Machine آمد؟

ورق جنگ زمانی برگشت که شیاطین دروازه‌ای به Taras Nabad، یکی از بزرگترین شهرهای Argent D’Nur باز کردند. هدایت شده توسط یک شیطان غول‌آسا از نوع تایتان (Titan)، شیاطین شهر را نابود کرده و تقریباً تمامی مردم آ‌ن را از بین بردند. تنها بازمانده‌های این شهر Doom Guy و تعدادی از اعضای گروه Night Sentinelها بودند که تا انتها به نبرد با شیاطین پرداختند. زمانی که شرایط از قبل نیز بدتر شده بود، یک میکر صرافیم به نام سامور (Samur) پدیدار گشته و در خفا با Doom Guy صحبت کرد. سامور که خود مشاور خان است، با وجود آنکه دستوری از خان دریافت نکرده بود، Doom Guy را پیش ماشین الهی برده و به او قول داد که این رویه به او کمک خواهد کرد. بجای آن که همانند طراحی اصلیش، Doom Guy را پاک‌سازی و تطهیر کند، ماشین الهی به صورتی عجیب قدرت و سرعتی فوق‌العاده‌ و همسان با خشونت Doom Guy به او اهدا نموده و او را علناً به یک ابرانسان با بعضی خصلت‌های الهی بدل کرد.

Doom Eternal Divinity Machine
اعمال توضیح داده نشده سامور، Doom Guy را به جنگجویی الهی به نام Doom Slayer بدل نمود

آیا Doom Guy همان Doom Slayer است؟

بله، همینطور است! عروج او در ماشین الهی در واقع همان لحظه‌ای بوده که طی این رویه عجیب، وی از Doom Guy به Slayer (سلاخ‌گر) تغییر می‌کند. هیچکس نمی‌توانست توضیح دهد که چرا این اتفاق افتاده است و با وجود آن که خان میکر به این قهرمان تازه‌اش اعتماد نداشت، Doom Slayer با استفاده از قدرت‌های جدیدش موفق شد تا شیاطین را به جهنم بازگرداند و در حین انجام این کار شیطان نوع تایتان را نیز با فرو کردن شمشیر صلیبی (Crucible Sword) در قلب او، از پای در آورد. حال بار دیگر جنگ به نفع آرژنتا در جریان بود، البته باید بگوییم که سامور پس از تبدیل Doom Slayer، بدون بیان حتی یک کلمه ناپدید شد و مشخص نیست که خود به دلیل سرپیچی از دستورات خان میکر و ترس از عواقب کارش فرار کرده، یا آن که خان میکر به همین دلیل او را تبعید نموده است. حتی تئوری وجود دارد که می‌گوید سامور همان صرافیمی بوده که اسانس پدر را دزدیده و هنگام قرارگیری Doom Slayer در ماشین الهی، اسانس پدر را درون Doom Slayer قرار داده است، هرچند این تئوری هنوز تأیید نشده.

Argent Energy چیست؟

با فشار آوردن به جهنم و ورود به آن، Sentinelها یک لشکرکشی خونین را به رهبری Doom Slayer و قدرت جدید او آغاز کردند که با کشف راهی توسط کشیش‌ها برای ایجاد دروازه به جهنم و از آن، برتری بیشتری نیز بدست آوردند. هرچند همه چیز زمانی به صورت بسیار بدی اشتباه پیش رفت که Sentinelها یکی از کارخانه‌های ساخته شده توسط کشیش‌ها را کشف کرده و به راز نهفته Argent Energy پی بردند: آن‌ها در واقع نوشیدنی‌های مغذی روحی بودند.

داستان بازی Death Stranding
خواندن

بله، Argent Energy از مردم بدست می‌آید، یا بهتر است بگوییم از روح مردم. به نظر می‌رسد در دنیای Doom Eternal هر شخصی پس از مرگ، ورای خوبی‌ها و بدی‌هایش به جهنم می‌رود، و روحی که به اندازه کافی شکنجه شده باشد، بالاخره از پا در آمده، می‌شکند و در کنار ایجاد یک شیطان، مقداری Argent Energy نیز آزاد می‌کند. کشیش‌ها و خان میکر از ابتدا از این موضوع آگاه بوده اما تصمیم گرفتند تا آن را از Argent D’Nur مخفی نگه دارند، زیرا نمی‌خواستند مردم آرژنتا متوجه شوند که فرهنگ جدیدشان از زجرهای بی‌پایان دوستان و عزیزانشان بدست آمده است.

ناراحت‌ کننده‌تر از این موضوع، آن بوده که واقعاً نیازی نبود آن‌ها نگران کشف حقیقت توسط مردم آرژنتا باشند. Argent D’Nur چنان به Argent Energy وابسته شده بود که فاش شدن حقیقت در مورد نحوه ایجاد این انرژی تأثیر آنچنانی روی مردم این سیاره نگذاشته زیرا می‌خواستند شیوه فعلی زندگی خود را ادامه دهند. هرچند افرادی نیز وجود داشتند که از این قضیه ناراضی بودند: Doom Slayer، گروه Night Sentinelها، تعدادی پراکنده از مردمان آرژنتا و گروهی از کشیشان به نام Order of Deag.

Doom Eternal Khan Explanation
خان میکر به صورتی واضح بیان می‌کند که برای ادامه بقای میکرها و شهر Urdak، آن‌ها به منبعی مداوم از روح‌های شکنجه شده نیاز دارند

چرا Khan Maykr شیاطین را کنترل می‌کند؟

زمانی صبر این گروه مقاومت به سر آمد که جنگ به دلیل ایجاد قراردادی میان شیاطین و خان به اتمام رسید: آرژنتا دست از حمله به شیاطین برداشته و بجای آن میکرها اجازه دسترسی شیاطین به تمام دنیاهای شناخته شده توسط آن‌ها را خواهند داد، البته بجز Urdak، که اجازه دسترسی به آن را ندارند. در ازای آن، شیاطین به ساخت کارخانه‌های بزرگ‌تر در جهنم ادامه داده و Argent Energy حاصل از آن‌ها را به هر دو سرزمین Urdak و Argent D’Nur انتقال می‌دهند، تا این دو تمدن برای همیشه ادامه پیدا کنند.

البته که Doom Slayer، کشیش‌ها و Sentinelها اجازه این کار را به آن‌ها نمی‌دادند. با اتمام جنگ‌های نامقدس، یک جنگ داخلی آغاز شده که در آن شورشیان قصد براندازی میکرها، نابودی تمامی مخازن Argent Energy و البته شیاطین را داشتند.

چه بلایی سر Night Sentinelها آمد؟

جنگ داخلی سال‌ها ادامه داشت تا آن که شورشیان نقشه‌ای طراحی کردند – به زور راه خود را به داخل جهنم باز کرده و شهر Nekroval را که تمامی Argent Energyها از آنجا به Urdak ارسال می‌شد، نابود کنند. بدین وسیله آن‌ها منبع قدرت خان را برای همیشه از بین می‌بردند. شورشیان به هر صورتی بود خود را به جهنم رساندند اما در آنجا یک تله بزرگ انتظارشان را می‌کشید و آن‌ها از یکدیگر جدا گشته و در یک نبرد نهایی، سلاخی شدند. کسی از درون نیروی مقاومت نقشه را به شیاطین لو داده بود. سورپرایز، سورپرایز، این خیانت کار گروه دیگری غیر از کشیش‌های Order of Deag نبوده که حال بخاطر خیانتشان به شورشی‌ها، مورد لطف خان قرار گرفته و تبدیل به افسران او شدند. این سه کشیش نهایتاً به کشیش‌های جهنمی (Hell Priests) بدل می‌شوند.

داستان بازی Alan Wake
خواندن

Betrayer (خائن) کیست؟

با وجود خیانت کشیش‌ها، این پایان ماجرا نبود. یکی از افراد گروه Setinelها، فرمانده والن (Commander Valen)، به دلیل مرگ پسرش و اسیر بودن آن در جهنم، توسط شیاطین در عذاب بود. والن که با وعده بازگرداندن پسرش از مرگ فریب خورده، تمام تاکتیک‌ها و نقاط ضعف Sentinelها را به شیاطین گفته، و عملاً پیروزی آن‌ها در نبرد علیه Sentinelها را تضمین کرده بود.

Doom Eternal Betrayer
یکی از اعضای ننگین گروه Sentinel، والن خائن به دلیل گناهی که انجام داده بود برای همیشه در جهنم باقی ماند تا زجر بکشد

Icon of Sin چیست؟

والن فوراً از تصمیم خود پشیمان گشت، خصوصاً وقتی مشخص شد که شیاطین او را فریب داده‌اند. شیاطین پسر او را زنده کردند… اما نه به صورت یک موجود فانی بلکه به عنوان شیطانی افسانه‌ای که با نام Icon of Sin (نماد گناه) شناخته می‌شود. قلب جدا شده و در حال تپش او، وسیله‌ای برای کنترل این نماد بود. والن پس از این رویداد با نام خائن (Betrayer) شناخته شده و به تصمیم خودش برای همیشه در جهنم ماند تا تاوان گناهش را پس دهد.

Doom Slayer چگونه به مریخ رسید؟

توضیح دادن این بخشی کمی دشوار است – پس از مرگ باقی Sentinelها، Doom Slayer موفق شد تا از این تله جان سالم به در ببرد، اما به نحوی فریب خورده و داخل یک تابوت سنگی بزرگ قرار گرفت و از زره خود نیز جدا شد. پس از آن، وی تا شروع وقایع بازی Doom 2016 در این تابوت سنگی باقی ماند، زیرا به نظر می‌رسد هیچ شیطانی شجاعت آن را نداشت تا پس از قرارگیری Doom Slayer در این تابوت، آن را باز کند.

در روی مریخ، تسهیلاتی تحت اداره UAC در حال انجام آزمایشاتی در رابطه با باز کردن دروازه به سوی جهنم بوده و طی یکی از اردوهای نظامی سنگین آن‌ها به جهنم، یکی از کارخانه‌های Argent را کشف می‌کنند. بدون آگاهی در مورد این انرژی و دلیل وجود آن در این مکان، آن‌ها شروع به استخراج آن نموده تا شاید بتوانند بحران کمبود منابع در زمین به دلیل ساخت و ساز بیش از حد را جبران کنند. آن‌ها همچنین تابوت سنگی که Doom Slayer در آن قرار داشت را پیدا کرده و آن را نیز با خود به مریخ بازگرداندند. متأسفانه یکی از دانشمندان به نام اولیویا پیرس (Olivia Pierce) توسط شیاطین وسوسه شده و وسواسی فرقه‌‌مانند در رابطه با آن‌ها پیدا کرد. وی دروازه‌های بسیاری به جهنم باز نمود که باعث شد شیاطین این تسهیلات را تسخیر کرده و تمامی افراد موجود در آن‌ها را بکشند.

در Doom 2016 چه اتفاقی افتاد؟

با آگاهی از آن که شرایط قرار است بدتر شود، ساموئل هیدن (Samuel Hayden)، رئیس هیئت مدیره UAC (که البته ذهن یک انسان بوده که در بدن یک ربات اسیر شده است… زیاد فکر خود را درگیر این موضوع نکنید)، Doom Slayer را بیدار کرده تا با خطر شیطانی موجود در مریخ مقابله کند. Doom Slayer نیز همین کار را انجام داده و پیرس را کشت، اما او همچنین جمع‌کنندگان Argent را از بین برده و باعث عصبانیت هیدن شد. Doom Slayer یک هوش مصنوعی قدرتمند به نام وگا (Vega) را نیز دزدیده تا به او در مسیرش یاری برساند. در انتهای این عنوان، هیدن Doom Slayer را دستگیر کرده و یک شمشیر صلیبی دیگر را از او گرفت که مملو از Argent Energy بود. هیدن که قصد داشت تا کار خود را دوباره از سر بگیرد، و بحران انرژی در زمین را حل کند، Doom Slayer را به وسیله یک دروازه به مکانی دور تلپورت نموده تا نتواند در کار او دخالت نماید.

داستان بازی Prince of Persia
خواندن

بین Doom 2016 و Doom Eternal چه اتفاقاتی رخ داده است؟

مشخص بوده که مدت زمانی بین این دو عنوان سپری شده اما اساس داستان Doom Eternal نسبتاً ساده است. Argent Energy خان میکر در حال اتمام می‌باشد. وی به مقادیر بیشتر و بیشتری احتیاج دارد تا بتواند از Transfiguration خود بگریزد و مردم نیز به اندازه کافی نمی‌میرند (تا تولید این انرژی به صورت عادی از سرعت کافی برخوردار باشد). با گرفتن رد Doom Slayer و پیدا کردن منشأ اصلی او که سیاره زمین است، خان از کشیش‌های جهنمی استفاده نموده تا دروازه‌های غول‌آسایی روی زمین باز کند و با کشتن بیلیون‌ها نفر، سوخت کافی برای تولید Argent Energy در کارخانه‌های جهنم را تأمین نماید. Doom Slayer نیز در سفینه‌ای از گروه Sentinelها به نام Fortress of Doom مسیر خود را از هرجایی که هیدن در نسخه قبلی او را به آنجا فرستاده بود، به سمت زمین پیدا کرده و قصد دارد تا با کشتن خان و کشیش‌ها که پیش از این هر دوی آن‌ها به او و Sentinelها خیانت کرده بودند، زمین را نجات دهد. تمامی وقایع رخ داده در بازی برای دستیابی به این اهداف هستند.

توضیح پایان Doom Eternal

با در نظر داشتن تمامی اطلاعاتی که در این مقاله به بررسی آن‌ها پرداختیم، پایان Doom Eternal به توضیح آنچنانی نیاز ندارد. نماد گناه – پسر شیطان شده خائن – پس از نابودی قلب تپنده‌اش توسط Doom Slayer که نماد گناه را در یک جا ثابت نگه می‌داشت، به زمین حمله می‌کند. هدف Doom Slayer آزادی نماد گناه از وضعیت فعلیش بوده زیرا او نیز در زمان زنده بودنش یکی از همرزمان Doom Slayer در گروه Sentinelها بود. پس از شکست نماد، در حالی که Doom Slayer مشغول تماشای این موضوع است، صدایی – که در واقع به پادشاه نوویک تعلق دارد – این حقیقت که Doom Slayer همیشه محافظی بین بشریت و نسل شیاطین و حال شاید حتی میکرها (البته اگر از میان آن‌ها کسی زنده مانده باشد) باقی خواهد ماند را تکرار می‌کند.

حال شما از تمامی وقایع رخ داده در دنیای Doom که به واسطه فایل‌های صوتی عجیب و اسناد نوشتاری در جای جای بازی پیدا می‌شدند، آگاه هستید. جای تأسف است که همگان نمی‌توانند مانند Doom Slayer، داستان خود را به صورت خلاصه و مفید در یک جمله مثل «پاره کن و جر بده» بیان کنند.

Doom Eternal Super Shotgun
خب دیگر هرچقدر در مورد داستان بازی مطالعه کردید دیگر بس است. حال شاتگان خود را برداشته و شیاطین را پاره پاره کنید.

بالاخره به پایان این مقاله طولانی از محتویات داستان بازی Doom Eternal رسیدیم. هرچند اگر توضیحات بالا برای شما کافی نبودند و هنوز Doom خونتان کم است، ما مقالات بیشتری در رابطه با این سری عناوین زیبا برای شما داریم! از اینجا می‌توانید نقد بازی Doom Eternal در سایت پیکسل آرتس را مطالعه کنید. همچنین اگر به بررسی دقیق‌تری از داستان نسخه قبلی Doom علاقمند هستید، می‌توانید از اینجا داستان عنوان Doom 2016 را مطالعه نمایید.

منبع
US Gamer
عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
مهدی
مهدی
1 سال قبل

در مورد نماد گناه بیشتر توضیح بده و بگو doom slayr کیست

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن