نقد و بررسی

بررسی محتوای دانلودی Resident Evil 4: Separate Ways

حالا نوبت خودنمایی ایداست!

اگر نسخه اورجینال بازی Resident Evil 4 را بازی کرده باشید، احتمالا این نکته که این بازی دارای یک محتوای جداگانه با محوریت ایدا وانگ (Ada Wong) است در گوشه‌ای از ذهن‌تان جا دارد. این محتوا Separate Ways یا همان سپرت ویز نام داشت و به ماجراهای ایدا در خلال خط داستانی اصلی بازی می‌پرداخت. وقتی مشخص شد که در ریمیک رزیدنت ایول ۴ خبری از این بخش مخصوص ایدا نیست، در ابتدا نظرات منفی زیادی به پا شد ولی با توجه به پر و پیمان بودن آن ریمیک، خیلی جو نامناسبی برای بازی به وجود نیامد. حالا، سپرت ویز با قیمتی ۱۰ دلاری عرضه شده و نشان می‌دهد که در زمانه‌ای که بازی‌های دارای تگ قیمتی پریمیوم (شصت یا هفتاد دلار) هم به اندازه کافی محتوا ندارند، یک دی‌ال‌سی ۱۰ دلاری می‌تواند عجب جواهری باشد! با بررسی محتوای دانلودی Resident Evil 4: Separate Ways همراه پیکسل آرتس باشید.

photo 2023 09 25 11 49 47 2

پیش از هر چیز باید گفت که سپرت ویز حالا یک محتوای دانلودی ۱۰ دلاری است و برای تجربه آن، باید نسخه اصلی رزیدنت ایول ۴ را روی کنسول خود نصب داشته باشید؛ بنابراین، خبری از استندالون بودن این محتوای جدید نیست. اگر هنوز در مورد خرید نسخه اصلی مردد هستید، توصیه می‌کنیم که نقد و بررسی بازی Resident Evil 4 Remake پیکسل آرتس را بخوانید تا راحت‌تر تصمیم‌گیری کنید. درست به مانند نسخه سال ۲۰۰۵، اینجا هم سپرت ویز ماجراهای ایدا وانگ را در شرایطی دنبال می‌کند که تقریبا به شکلی همزمان با لیان، در حال تلاش برای به دست آوردن ماده‌ای به نام Amber برای یک مشتری خاص است و البته باید با یکی دو مسئله شخصی هم سروکله بزند. در این بین، همان‌طور که در بازی اصلی هم دیدیم، ایدا با شخصیت‌های دیگر بازی مثل خود لیان، لوئیس و … هم چند باری در شرایط مختلف دیدار می‌کند و تجربه این ملاقات‌های مختلف از زاویه دید ایدا تجربه لذت‌بخشی است.

بررسی بازی Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge
خواندن

photo 2023 09 25 11 49 47 3

خط داستانی سپرت ویز درست مثل رزیدنت ایول ۴ ریمیک، تفاوت‌هایی با نسخه سال ۲۰۰۵ دارد. با این که حال و هوای کلی و بسیاری از لحظات کماکان تداعی‌گر همان نسخه کلاسیک هستند، ولی تغییراتی در راستای همسو بودن با نسخه ریمیک در سپرت ویز جدید ایجاد شده تا مخاطبانی که نسخه جدید را ملاک قرار داده‌اند نیز بتوانند به راحتی از آن لذت ببرند. اگر نسخه اصلی را بازی کرده باشید، سیر کلی داستانی این محتوای الحاقی را هم می‌دانید، اما در عین حال اضافات جدید در ریمیک به خصوص در زمینه دشمنان یا لوکیشن‌هایی که ایدا به آن‌ها سر می‌زند، می‌تواند شما را سر ذوق بیاورد چرا که ممکن است انتظار آن‌ها را نداشته باشید!

ایدا وانگ یکی از شخصیت‌های پررمز و راز فرنچایز رزیدنت ایول است و نسخه چهارم مجموعه، دقیقا نقطه عطف حضور او به شمار می‌آید. ایدا هر چند در ریمیک رزیدنت ایول ۴ هم حضوری کوتاه در بازی داشت، اما حالا فرصت برای خودنمایی او در سپرت ویز محیا بوده و خوشبختانه، دقیقا همان ایدای مصمم و جسور که بر خلاف ظاهر اغواگرش با هیچ‌کس سر شوخی ندارد، در سپرت ویز هم حضور پیدا کرده است. کار صداپیشه او یعنی لیلی گائو در این زمینه واقعا تحسین‌برانگیز بوده است. علی‌رغم انتقاداتی که از اجرای او در نسخه ریمیک شده بود، ولی با در نظر گرفتن این خصوصیات شخصیتی ایدا وانگ، باید گفت که صدای گائو واقعا روی این شخصیت نشسته و انتقادات بیشتر از سر طرفداری بیش از حد از عناصر کلاسیک است تا هر چیز دیگر.

بررسی بازی Nine Monkeys of Shaolin
خواندن

photo 2023 09 25 11 49 47

گیم‌پلی بازی همان حال و هوای کلی نسخه ریمیک را دارد. دوربین بازی همان است، لوکیشن‌هایی هم که به آن سرک می‌کشید عموما همان است و حتی تجهیزات و تسلیحات مورد استفاده ایدا هم عموما همان مواردی است که در نسخه ریمیک رزیدنت ایول ۴ دیده‌اید. تفاوت اصلی اینجاست که حالا با یک ترتیب جدا به مناطقی سر می‌زنید که با لیان به آن‌ها سر زده بودید و از طرف دیگر، در عمده مواقع به جاهای دیگری از همان مناطق آشنا سر خواهید زد که در کمپین اصلی خبری از سر زدن به آن‌ها نبود. به همان نسبت، دسترسی شما به برخی مناطق نیز محدود شده چرا که اساسا ماموریت ایدا با لیان متفاوت است. وجود یک اسلحه قلاب‌مانند (یا به اصطلاح ساده‌تر Grapple Gun) سبب شده تا حالا بازی حالت عمودی بیشتری پیدا کند و خیلی اوقات لازم باشد که از این ابزار پرکاربرد استفاده نمایید.

تمامی نکات مثبتی که در ریمیک رزیدنت ایول ۴ وجود دارد، در سپرت ویز هم به چشم می‌خورد. مبارزات بازی جذاب هستند و استفاده از سلاح‌های مختلف و به کار بردن هوش در استفاده از المان‌های محیطی کماکان هیجا‌ن‌انگیز است، پی بردن به رمز و رازهای مختلف جذابیت خود را دارد و حتی ماموریت‌های فرعی که در نسخه ریمیک معرفی شد حالا در سپرت ویز هم به کار گرفته شده‌اند تا ارزش تکرار بازی حتی بیشتر از قبل شود. در واقع، همه‌چیز در سر جای خود قرار دارد تا نهایت لذت را از ماجراجویی با ایدا وانگ ببرید. از لحاظ گرافیکی هم بازی دقیقا به مانند نسخه ریمیک است، حتی شباهت در این زمینه که مثل کمپین اصلی، اینجا هم در هنگام عرضه با مشکلات ریز گرافیکی همچون دیر لود شدن بافت‌ها یا برخی افت فریم‌ها طرف هستیم! همچنین، موسیقی‌های سپرت ویز نیز شگفت‌انگیزند و دقیقا ضرباهنگ و حال و هوای لازم در هر سکانس را به شما منتقل می‌کنند.

بررسی بازی Twelve Minutes
خواندن

photo 2023 09 25 11 49 46

محتوای دانلودی Separate Ways تمام مواد اولیه لازم برای تبدیل شدن به بهترین محتوای دانلودی چند سال اخیر را دارد. از طرفی، مدت زمان قابل‌توجه و حدودا ۳.۵ ساعته بازی در ترکیب با کیفیت ساخت فوق‌العاده و تمام چیزهایی که نسخه اصلی را تبدیل به یک تجربه ماندگار کرده بود را باید در نظر گرفت و سپس فاکتور قیمت که فقط ۱۰ دلار در نظر گرفته شده را به این ترکیب افزود، آن‌وقت خواهیم دید که چرا تجربه Separate Ways بر تمامی دارندگان Resident Evil 4 Remake واجب است!

بررسی محتوای دانلودی Resident Evil 4: Separate Ways

محتوای دانلودی Separate Ways تمام مواد اولیه لازم برای تبدیل شدن به بهترین محتوای دانلودی چند سال اخیر را دارد. از طرفی، مدت زمان قابل‌توجه و حدودا ۳.۵ ساعته بازی در ترکیب با کیفیت ساخت فوق‌العاده و تمام چیزهایی که نسخه اصلی را تبدیل به یک تجربه ماندگار کرده بود را باید در نظر گرفت و سپس فاکتور قیمت که فقط ۱۰ دلار در نظر گرفته شده را به این ترکیب افزود، آن‌وقت خواهیم دید که چرا تجربه Separate Ways بر تمامی دارندگان Resident Evil 4 Remake واجب است!

قیمت فوق‌العاده مقرون به صرفه با توجه به زمان مورد نیاز برای تجربه این محتوای دانلودی
بازسازی عالی کمپین مختص به ایدا در Resident Evil 4
به کار بردن تمامی نکات مثبت در کمپین لیان
ارزش تکرار بالا
به کار بردن استادانه موسیقی‌های متناسب با ریتم و حال و هوای هر سکانس
برخی مشکلات ریز فنی

امتیاز بازی : 9.5 [فوق العاده ]
شدیدا به شما پیشنهاد می‌کنیم این بازی را تجربه کنید. عناوینی با چنین نمره‌ای در طول بازی گاها ما را شگفت زده کردند، گیم‌پلی هوشمندانه یا روایتی خاص و حتی بخش چندنفره جذاب و تک‌نفره درگیر کننده، می‌تواند از دلایل آن باشد؛ این بازی از دیگر رقیبان ژانر خود یک سر و گردن بالاتر است حال چه یک برداشت تازه از یک ایده قدیمی باشد یا سیستمی نوین را به‌ گیم‌پلی و ژانر خود اضافه می‌کند.
فوق العاده
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x