نقد و بررسی

بررسی بازی Remnant II

جوخه خودکشی

شاید استودیوی فرام سافتور هیچ‌وقت فکرش را هم نمی‌کرد که شاهکارش در سال ۲۰۰۹ منجر به تولد یکی از تاریخ‌سازترین بازی‌های تاریخ در سال ۲۰۱۱ شود. در مورد Dark Souls صحبت می‌کنیم که از یک بازی خاص با هوادارانی مشخص، تبدیل به یک پدیده در دنیای بازی‌های ویدیویی شد و تب و تاب آن حتی برای دیگر سازندگان نیز آن قدری زیاد بود که استودیوهای فراوانی سعی در پیاده‌سازی قوانین و فرمول‌های آن نقش‌آفرینی محبوب ژاپنی در بازی‌های خود کردند. در واقع، تعداد بازی‌هایی که با الهام از دارک سولز ساخته شده‌اند، حالا آن‌قدر زیاد شده که می‌توان سولزکلون‌ها را یک زیرژانر منحصر به فرد در سبک نقش‌آفرینی قلمداد کرد. در این بین بازی Remnant عرضه چراغ خاموشی داشت ولی توانست نشان دهد که چارچوب لازم برای تبدیل شدن به یک فرنچایز جذاب را در خود دارد. حالا، این شوتر سوم شخص آنلاین‌محور دارک سولزمانند به ایستگاه دوم خود رسیده و نشان می‌دهد که یک تجربه جذاب را برای بازیکنان تدارک دیده است.

remnant 2 how to unlock all archetypes and dual class features gunslinger 1 1920x1080 ab4019009fa7

پیش از هر چیز، باید اشاره کرد که Remnant II لزوما یک بازی چندنفره نیست، ولی چیزی که این دارک سولزِ با اسلحه را جذاب می‌کند، پی بردن آن با حضور دو نفر از دوستان‌تان است. بله، مشکلی در پیش‌برد بازی به صورت تک‌نفره نیست، اما با توجه به ذات چالش‌برانگیز و دشوار بازی و همچنین جذابیت پیشروی در مناطق پیچیده رمننت ۲ که به شکلی تصادفی پر از دشمنان و آیتم‌های مختلف می‌شوند، این بازی را تبدیل به عنوانی کرده که می‌توان آن را ذاتا یک بازی چندنفره‌محور دانست. داستان بازی بعد از Subject 2923 به عنوان آخرین بسته الحاقی نسخه اول مجموعه یعنی Remnant: From the Ashes اتفاق می‌افتد، جایی که شما به عنوان یک بازمانده بی‌نام و نشان وظیفه دارید تا از نابودی جهان به دست یک گونه متخاصم از موجودات تحت عنوان The Root جلوگیری کنید.

بررسی بازی Generation Zero
خواندن

داستان بازی در همین چند خط خلاصه می‌شود و اگر واقعا به دنبال یک بازی پر پیچ و خم از لحاظ داستانی هستید، قطعا در جای اشتباهی به دنبال آن هستید. داستان رمننت ۲ اگرچه شاید می‌توانست قوی‌تر باشد و پیچ و خم‌های گسترده‌ای را در خود جای دهد، ولی مشخص است که تمرکز سازندگان روی نقاط دیگر آن بوده و از این لحاظ البته به آن‌ها خرده‌ای نمی‌توان گرفت. رمننت ۲ یک بازی اکشن – نقش‌آفرینی شگفت‌انگیز است که در یک جهان فانتزی جذاب جریان دارد و در هر لحظه می‌تواند شما یا گروه شما و دوستان‌تان را برای چند ساعت ماجراجویی به چالش بکشد و سرگرم کند.

جوهره اصلی نسخه اول رمننت در نسخه دوم نیز به شکلی حتی پررنگ‌تر و گسترده‌تر به کار گرفته شده است: اینجا هم بسیاری از چیزها، از جمله ساختار کلی ماموریت‌ها، چینش دشمنان در هر منطقه از بازی و حتی اشیا و حال و هوای کلی هر منطقه به شکلی تصادفی ایجاد می‌شود. در واقع، هر کاری که شما در هر نقطه‌ای از بازی انجام می‌دهید، به شکلی تصادفی تعبیه شده و این یعنی در هر لحظه از بازی می‌توانید منتظر تجربه‌ای باشید که احتمالا هیچ‌کس دیگری جز شما با آن مواجه نشده است؛ و البته،‌ این یعنی با هر بار سر زدن به اقصی نقاط جهان بازی باید منتظر اتفاقات و تجربه‌ای تازه باشید.

remnant 2 how to unlock all archetypes and dual class features gunslinger 4 1920x1080 6c0af9d8fc3c

این بازی یک دارک سولز تمام عیار است. با این که خبری از داستان‌سرایی منحصر به فرد دارک سولز در این بازی نیست و شما با اسلحه‌های گرم سر و کار دارید، اما جریان کلی مراحل حسابی شما را به یاد یک دارک سولز می‌اندازد. موجودات عجیب و سرسختی که از بین بردن آن‌ها صبر و حوصله و گاهی اوقات سرعت عمل زیادی می‌طلبد، هر لحظه آماد‌ه‌اند تا شما را به خاطر خطاهایتان مجازات کنند. رمننت ۲ یک لوتر شوتر بسیار جذاب است که چالش‌برانگیز بودن در آن ذوب شده و به شکلی کامل، در تار و پود آن تنیده شده است. پیش بردن بازی یعنی رسیدن به تجهیزات یا مهارت‌ها و گزینه‌های جدید برای شخصی‌سازی و قدرتمندتر کردن شخصیت‌تان و برایند قوی‌تر شدن شما یعنی آمادگی برای پیشروی بیشتر در بازی و کشتن دشمنان سرسخت‌تر و رسیدن به تجهیزات و آیتم‌های بهتر! این چرخه البته بسیار اعتیادآور و جذاب است و به خصوص اگر در کنار دوستان‌تان قدم در جهان رمننت ۲ بگذارید، خواهید دید که کنار گذاشتن کنترلر تبدیل به دشوارترین کار دنیا برای‌تان خواهد شد!

بررسی بازی Marvel's Avengers
خواندن

لوکیشن‌های بازی آن‌قدر منحصر به فرد و جالب هستند که انگار یک بازی و چندین بسته الحاقی را در قالب یک پکیج تجربه می‌کنید. این حس نو بودن باعث شده تا در ترکیب با تصادفی ساخته شدن بسیاری از چیزها در بازی، شما همیشه حس و حال جدیدی داشته باشید. مبارزه با باس‌ها یکی از بخش‌های جذاب بازی است که در آن‌ها نیز عنصر تنوع رعایت شده است. البته که بازی از لحاظ طراحی باس‌ها با پدر معنوی خود فاصله زیادی دارد، اما هنوز هم در این بازی شاهد مبارزات بسیار جذابی هستیم که باس فایت‌ها را تبدیل به تجربه‌ای به یاد ماندنی از رمننت ۲ کرده است.

به دست آوردن تجهیزات جدید، آزاد کردن مادهای جدید و ارتقای مهارت‌ها جزئی جدانشدنی از رمننت ۲ است. با این که در ابتدای بازی شما کلاس خود را انتخاب می‌کنید، اما کماکان داشتن تصمیماتی درست از آن جا به بعد به شما کمک می‌کند تا در طی این سفر پر از سختی، کمتر مشقت بکشید. بازی به خوبی حس تازگی خود را به خاطر داشتن قابلیت‌های منحصر به فرد و توانایی‌ها و تجهیزات مختلف حفظ می‌کند و به همین خاطر، ارزش تکرار رمننت ۲ بسیار بالا ارزیابی می‌شود.

Remnant 2 Controls Guide

رمننت ۲ از لحاظ گرافیکی یکی از عناوین قابل قبول سال ۲۰۲۳ است. در شرایطی که برخی از بازی‌های امسال با مشکلات گرافیکی و فنی مواجه بودند، خوشبختانه رمننت ۲ زیبا است و هم بهتر از برخی دیگر از بازی‌های سال روی کنسول‌ها اجرا می‌شود. رمننت ۲ اساسا یک بازی دیوانه‌وار و پرهرج و مرج است و به همین خاطر، داشتن یک نرخ فریم ثابت کمک زیادی به داشتن بهترین تجربه ممکن از این بازی می‌کند. با این حال، افت فریم در برخی از لحظات می‌تواند کنترل کار را تا حدی از دست‌تان خارج کند و به همین خاطر نمی‌توان گفت که رمننت ۲ از لحاظ فنی عیب و نقص ندارد. از لحاظ موسیقی هم خوشبختانه با یک بازی سطح بالا طرف هستیم و ضرباهنگ خوب موسیقی‌ها در خلال تجربه برخی از چالش‌برانگیزترین مبارزه‌هایی که در بازی‌های ویدیویی پشت سر می‌گذارید، به خوبی شما را در اتمسفر بازی فرو می‌برد.

بررسی بازی Lost Judgement
خواندن

دومین نسخه از رمننت ویژگی‌های خوبی که در بازی پیشین مجموعه وجود داشت را ارتقا می‌دهد و تبدیل به یکی از بهترین‌ بازی‌هایی می‌شود که با الهام از دارک سولز ساخته شده. رمننت ۲ یک بازی اکشن – نقش‌آفرینی چالش‌برانگیز اما بسیار جذاب است که ویژگی های مثبت پرشمار آن، باعث می‌شود تا کنار گذاشتن کنترلر برای شما تبدیل به یکی از تصمیمات ناراحت‌کننده و سخت شود. رمننت ۲ یکی از بهترین بازی‌های سال است که پتانسیل سرگرم ساختن شما برای مدت‌ها را در خود جای داده است.

بررسی بازی Remnant II

رمننت ۲ یک بازی اکشن - نقش‌آفرینی چالش‌برانگیز اما بسیار جذاب است که ویژگی های مثبت پرشمار آن، باعث می‌شود تا کنار گذاشتن کنترلر برای شما تبدیل به یکی از تصمیمات ناراحت‌کننده و سخت شود. رمننت ۲ یکی از بهترین بازی‌های سال است که پتانسیل سرگرم ساختن شما برای مدت‌ها را در خود جای داده است.

گیم‌پلی اعتیادآور و جذاب
وجود موارد بسیار برای ارتقا
لوکیشن‌های جالب و متنوع
طراحی خوب باس‌ها
داستان و روایت (اگر اهمیت زیادی برای آن قائلید!)
برخی مشکلات فنی

امتیاز بازی : 9 [فوق العاده ]
شدیدا به شما پیشنهاد می‌کنیم این بازی را تجربه کنید. عناوینی با چنین نمره‌ای در طول بازی گاها ما را شگفت زده کردند، گیم‌پلی هوشمندانه یا روایتی خاص و حتی بخش چندنفره جذاب و تک‌نفره درگیر کننده، می‌تواند از دلایل آن باشد؛ این بازی از دیگر رقیبان ژانر خود یک سر و گردن بالاتر است حال چه یک برداشت تازه از یک ایده قدیمی باشد یا سیستمی نوین را به‌ گیم‌پلی و ژانر خود اضافه می‌کند.
فوق العاده
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x