راهنمای بازی

راهنمای بازی Sea of Thieves | چگونه در نبردهای دریایی Sea of Thieves پیروز شویم

بقا و پیروزی در دریای بازی Sea of Thieves

پیروزی در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves از جمله مهارت‌هایی بوده که در صورت روبرو شدن با مشکل در دریا – که اکثراً این اتفاق رخ می‌دهد – می‌تواند بسیار مفید باشد. پایه و اساس نبردهای دریایی Sea of Thieves بین تمامی کشتی‌های موجود در بازی یکسان است، هرچند نبرد واقعی می‌تواند بسته به سایز کشتی و خدمه شما بسیار متفاوت باشد. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

در این مقاله به شما توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves سایر کشتی‌ها را شکست دهید، اساس استفاده از توپ‌ها چگونه می‌باشد، و اینکه پس از اتمام نبرد، (اگر خدمه‌ای در کنار خود دارید) به چه صورت می‌توانید کشتی خود را تعمیر کنید.

در این صفحه موارد زیر ر مطالعه خواهید کرد:

 • چگونه در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves پیروز شوید
 • چگونه از توپ‌ها و گلوله‌های توپ در بازی Sea of Thieves استفاده کنید
 • چگونه کشتی در حال غرق شدن خود را در بازی Sea of Thieves تعمیر نمایید

بدون هیچ معطلی بیایید کار خود را با توضیح نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves و نحوه پیروزی در آن‌ها، آغاز کنیم.

چگونه در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves پیروز شوید

قبل از هر چیز شما باید نکات کلیدی برای دریانوردی در بازی Sea of Thieves را بدانید – زمانی که نحوه حرکت دادن کشتی و جابجایی در دریا را به صورت مؤثر بیاموزید، سپس می‌توانید عملکرد بهتری در نبردهای دریایی داشته باشید.

در ادامه می‌توانید نکاتی را برای دستیابی به پیروزی در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves مطالعه کنید:

 • قبل از شروع نبرد دریایی، ابتدا خطرات و پاداش‌های احتمالی هر مبارزه را بسنجید – چه میزان لوت در کشتی خود دارید؟ دشمن شما چقدر لوت دارد؟ تعداد دشمنان به نسبت شما چند نفر است؟ کشتی شما از قبل چه میزان آسیب دیده است؟ آیا در نشانه‌گیری ماهر هستید؟ پیش از حمله و شروع نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves همیشه به این سؤالات پاسخ دهید – از کجا معلوم، شاید اگر شما اولین شلیک را نمی‌کردید، کشتی مقابل نیز شما را نادیده می‌گرفت.
 • مستقیماً به سمت دشمن نروید – منظورم این نیست که «کشتی خود را به دشمن نزنید» (که اتفاقاً در صورت کم بودن انرژی کشتی شما، در بخش‌های پایانی نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves می‌تواند استراتژی نهایی خوبی باشد)، منظور این بوده که از روبرو به سمت آن‌ها حرکت نکنید. خصوصاً اگر کشتی دشمن در یک سمت شما قرار دارد. به معنای دیگر…
 • همیشه دشمن را در یک سمت خود نگه دارید – دلیل این موضوع آن است که توپ‌های شما در دو سمت کشتی قرار داشته و نمی‌توانند به سمت جلو یا عقب شلیک کنند. هر چه زمان بیشتری دشمن را در یک سمت کشتی و در محدوده توپ‌های خود نگه دارید، شانستان برای پیروزی در دوئل‌های دریایی نیز بیشتر می‌شود.
 • فانوس‌های خود را خاموش کنید – می‌توان فانوس‌های موجود در پیرامون کشتی را خاموش کرد که این موضوع تأثیر قابل توجه‌ای در قابلیت دیده شدن شما توسط دشمن خواهد گذاشت، خصوصاً برای فواصل طولانی‌تر. اگر می‌خواهید از دیده شدن خود جلوگیری کنید – برای دوری از نبردهای دریایی یا نزدیک شدن به دشمن به صورت مخفیانه – پس چرخه سریع روز/شب در بازی، خاموش کردن فانوس‌هایتان را به امری حیاتی بدل می‌کند.

 • آرامش خود را حفظ کنید – بسیار آسان است که هنگام روبرویی با یک حمله غافگیرانه از سوی دشمن، آرامش خود را از دست داده و دستپاچه شوید، هرچند ما توصیه می‌کنیم که تمرکز خود را حفظ نموده و آرام بمانید. حفظ سازمان‌بندی گروه و پیاده‌سازی امور مربوط به نقش تعیین شده‌تان، در این مواقع می‌تواند نکته‌ای حیاتی برای دستیابی به پیروزی در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves باشد.
 • سریعاً نقش‌های خدمه را تعیین کنید – به عنوان مثال دیده‌بان خود را از بالای دکل پایین آورده و وظیفه تعمیر کشتی را به او بسپارید. همچنین اطمینان حاصل کنید که همگی از نقش‌های خود آگاه هستند و آن که کلیدی‌ترین نقش‌ها (هدایت کشتی، تعمیر، شلیک با توپ و نبرد مستقیم با دشمنانی که سوار کشتی می‌شوند) پوشش داده شده باشند.
 • گاهی اوقات بهترین حمله در واقع بهترین دفاع است، و گاهی اوقات نیز این موضوع صادق نیست – استفاده از توپ‌ها برای شلیک کردن دزدان دریایی به کشتی دشمن یکی از سرگرم‌ کننده‌ترین کارها در طول نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves است، هرچند ریسک خطا کردن در این حالت بسیار بالاست. اگر موفق شدید تا خود را به کشتی دشمن برسانید، تلاش نمایید تا: لنگر آن‌ها را بیندازید (تا حرکت آن‌ها را کند نمایید)؛ بعضی از بشکه‌های انفجاری را بترکانید؛ یا حواس خدمه‌ای که پایین عرشه مشغول تعمیر کشتی هستند را پرت کنید.
 • اگر کشتی شما دزدیده شد توانایی Scuttle کردن آن را خواهید داشت – در این شیوه که عملکرد آن مانند فرستادن شخصی به Brig به واسطه رأی دادن است، در صورت دزدیده شدن کشتی شما و عدم وجود راهی برای پس گرفتنش، تیمتان در هر زمان می‌تواند به وسیله یک رأی‌گیری، کشتی را اصطلاحاً Scuttle (غرق و مجدداً ظاهر) کند.
 • به حالت Broadside بروید – در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves این باید هدف نهایی شما باشد، خصوصاً هنگام استفاده از یک گالئون. Broadside به حالتی گفته می‌شود که طی آن یک سمت از کشتی شما به صورت کامل (و ترجیحاً مداوم) به سوی یک سمت از کشتی دشمن شلیک می‌کند. اگر موقعی که کشتی دشمن به صورت مستقیم به سمت شما می‌آید بتوانید در زمان مناسب جهت خود را تغییر داده و یک سمت از کشتی‌تان را روبروی آن‌ها قرار دهید و چندین شلیک توپ دقیق را بر پیکر کشتی دشمن بنشانید، علناً شکستن خوردن شما در آن نبرد غیرممکن خواهد شد.

 • توپ‌ها را به سمت پایین نشانه‌گیری کنید – آسیب رسانی به کشتی دشمن در بخش‌های بالاتر از خط آب (بخش‌های که در آب فرو نمی‌روند) بجز پرت کردن یکی از دزدان دریایی آن‌ها (تازه اگر گلوله‌تان به کسی برخورد نماید) منفعت دیگری برای شما نخواهد داشت. در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves هدف شما غرق کردن کشتی دشمن است، از این رو باید به بخش‌های برابر با سطح آب یا پایین‌تر از آن شلیک کنید، پس بهتر است برای تأثیرگذاری بیشتر شلیک‌هایتان، تمرکز خود را روی شلیک به پایین‌ترین بخش‌های کشتی دشمن بگذارید. اگر نزدیک‌تر از آن هستید که بتوانید در سطح مناسب به دشمن شلیک نمایید، بهتر است مهمات خود را هدر ندهید.
 • هر چه سریع‌تر دزدان دریایی مهاجم روی کشتی خود را بکشید – شاید به نظرتان مختل کردن وظایف چندین نفر برای از بین بردن یک دزد دریایی مهاجم کار اشتباهی باشد، اما باور کنید که انجام این کار و نابودی هر چه سریع‌تر دزد دریایی دشمن با استفاده از چندین عضو خدمه، بسیار بهتر از آن بوده که دزد دریایی مورد نظر در کشتی شما آزادانه گشته و با نبردهای یک به یک افراد مختلف را درگیر خود کند.
 • نهایتاً، همیشه آماده باشید – اگر آماده نبرد نباشید، پس بهتر است برای شکست خوردن آماده شوید. هرگاه سفر دریایی خود را آغاز کردید، سه اقدام روبرو را انجام دهید: از جزیره‌ای که در آن قرار دارید مقدار زیادی موز، گلوله توپ و تخته چوب (برای تعمیر کشتی) بار بزنید، اطمینان حاصل نمایید که انبارهای کشتی (از مواد ذکر شده) پر باشند و مقداری از آن‌ها را نیز در لیست اقلام شخصیتان (Inventory) داشته باشید. از همان ابتدا کار درون تمام توپ‌ها یک گلوله قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانید فوراً آن‌ها را شلیک نمایید. همیشه در زمان‌های عادی و خارج از نبرد، وقتی روی عرشه هستید سلاح خود را پر نگه دارید، زیرا رفتن به پایین عرشه برای آوردن مهمات در طول یک نبرد دریایی می‌تواند یک کابوس باشد. و نهایتاً: همیشه حواستان را جمع کرده و به دنبال دشمن بگردید! زمانی که باد با کشتی دشمن هم جهت باشد، شما به راحتی می‌توانید غافلگیر شده و کشتی دشمن را در کنار خود ببینید. همیشه چشمانتان به افق باشد، رفقا!

چگونه از توپ‌ها و گلوله‌های توپ در بازی Sea of Thieves استفاده کنید

توپ‌ها مهمترین عنصر در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves می‌باشند و می‌توان با نگه داشتن گلوله‌ها در دستانتان و تعامل با یک سمت توپ، آن‌ها را با گلوله‌های مختلفی پر کنید. پس از پر شدن (شما می‌توانید با یک نظر و در صورت مشاهده یک تکه طناب کوچک در بخش انتهایی توپ از پر بودن آن گاه شوید)، فقط کافیست آن را گرفته تا جابجایش کنید، هدف خود را نشانه‌گیری نمایید و شلیک کنید. در صورتی که درون لیست اقلام خود گلوله دیگری داشته باشید، می‌توانید بدون نیاز به رها کردن توپ مجدداً آن را پر نموده و آماده شلیک شوید.

افراد نترس نیز می‌توانند خود را درون توپ گذاشته و با شلیک کردن آن، خودشان را به یک منطقه‌ای در دور دست بفرستند (در صورتی که تنهایی بازی می‌کنید، پیش از قرارگیری درون توپ باید ابتدا محلی که می‌خواهید در آنجا فرود بیایید را نشانه‌گیری نمایید). این عمل برای رسیدن به سطوح بالاتر در یک جزیره، دسترسی به لبه‌هایی که امکان رسیدن به آن‌ها وجود ندارد و پرواز در بالای اقیانوس جهت نفوذ سریع به کشتی دشمن، می‌تواند بسیار مفید باشد. البته دقت کنید که در صورت برخورد کردن با زمین سفت پس از شلیک از یک مکان دور (و مرتفع)، شما آسیب خواهید دید و انرژیتان کم می‌شود. هرچند می‌توانید بدون هیچ‌گونه آسیب‌دیدگی با استفاده از توپ‌ها خود را به مناطق دور دست در دریا/آب بفرستید.

از زمان عرضه بازی Sea of Thieves تا کنون، تعداد گلوله‌های مختلف توپ‌ها افزایش چشم‌گیری داشته و شما می‌توانید در ادامه لیست و توضیحاتی از اثرات هر کدام از آن‌ها را مطالعه نمایید:

گلوله‌های توپ استاندارد – کاربردی برای سوراخ کردن بخش‌های پایین عرشه کشتی دشمن، یا از بین بردن دکل اصلی، سکان یا چرخه لنگر (برای بالا و پایین بردن) آن‌ها. بمب‌های Blunder – آسیب کمی به کشتی می‌رساند اما می‌تواند محورهای کنترل کشتی را تغییر دهد که آن را به گزینه‌ای مناسب برای خراب کردن نشانه‌گیری توپ‌های حریف در نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves بدل کرده است. بمب‌های آتشین – این بمب‌ها پس از برخورد، منطقه پیرامون خود را به آتش کشیده، که این آتش تا زمانی که توسط آب خاموش نشود در سراسر کشتی گسترش خواهد یافت. شلیک زنجیری – یک زنجیر در حال چرخش که آسیب زیادی به بدنه کشتی وارد نکرده اما می‌تواند تنها با یک ضربه باعث از بین رفتن دکل اصلی، سکان یا چرخه لنگر گردد و دشمن را به تعمیر هر چه سریع‌تر آن‌ها وا دارد. گلوله‌های توپ نفرین شده – آسیب مستقیم به کشتی وارد نمی‌کنند اما بجای آن می‌توانند اثرات دردسرسازی برای کشتی (گلوله‌های توپ نفرین شده بنفش رنگ) یا خدمه (گلوله‌های توپ نفرین شده سبز رنگ) که در شعاع انفجار آن‌ها قرار دارند، ایجاد کنند.

گلوله‌های توپ نفرین شده بنفش رنگ

 • Anchorball – لنگر کشتی مورد اصابت قرار گرفته را پایین آورده یا بالا می‌کشد.
 • Ballastball – سطح کشتی را در آب پایین‌تر آورده، تا آب دریا از سوراخ‌های واقع در یک سطح بالاتر از حالت عادی بدنه کشتی وارد آن شوند.
 • Barrelball – برای مدتی کوتاه قابلیت دسترسی به تمامی بشکه‌های پشتیبانی را از دشمن می‌گیرد.
 • Helmball – برای مدتی کوتاه سکان کشتی را قفل می‌کند.
 • Peaceball – زاویه تمام توپ‌های موجود در منطقه برخورد را تا بالاترین سطح افزایش می‌دهد.
 • Riggingball – تمامی بادبان‌ها را بالا برده که باعث می‌شود سرعت کشتی تحت تأثیر قرار گرفته به پایین‌ترین حد خود برسد.

گلوله‌های توپ نفرین شده سبز رنگ

 • Grogball – برای مدتی کوتاه بازیکنان را مست می‌کند.
 • Jigball – باعث می‌شود بازیکنان برای مدتی کوتاه سر جای خود برقصند.
 • Limpball – برای مدتی کوتاه سرعت حرکت بازیکنان را محدود می‌کند.
 • Venomball – برای مدتی کوتاه بازیکنان را مسموم خواهد کرد.
 • Wearyball – برای مدتی کوتاه بازیکنان را خواب می‌کند.

چگونه کشتی در حال غرق شدن خود را در بازی Sea of Thieves تعمیر نمایید

تمامی کشتی‌ها در بازی Sea of Thieves دارای چهار منطقه قابل آسیب دیدن هستند: بدنه، سکان، چرخه لنگر و دکل – که می‌توانند توسط گلوله‌های مختلف، خطرات زیست محیطی، دشمنان غول‌آسا و یا به وسیله هدایت بد کشتی، آسیب ببینند. آسیب دیدن بدنه باعث شده تا آب به درون کشتی نفوذ کرده و نهایتاً کشتی غرق شود، در حالی که در صورت آسیب‌دیدگی کامل سکان، چرخه لنگر و دکل، عملکرد آن‌ها متوقف خواهد شد، پس انجام تعمیرات در طی نبردهای دریایی بازی Sea of Thieves از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

انجام تعمیرات نیازمند آن بوده تا یکی از خدمه یک تخته چوب (Plank) را برداشته و با نقطه آسیب دیده تعامل نموده تا آن را تعمیر کند. تعمیر سوراخ‌های بزرگتر در بدنه، به نسبت سوراخ‌های کوچکتر زمان بیشتری می‌برد (یادتان نرود که پس از تمام شدن تعمیرتان، آب‌های موجود در بخش‌های پایینی کشتی را از دو سوی آن تخلیه کنید!)، و در صورتی که سکان، چرخه لنگر و دکل چندین‌ بار آسیب دیده باشند، برای تعمیر آن‌ها به چند تخته چوب نیاز دارید. همچین به یاد داشته باشید که اگر بادبان شما به صورت کامل شکسته باشد، ابتدا باید آن را با استفاده از طناب‌هایش سر جای خود بازگردانده و سپس با استفاده از تخته چوب‌ها، مناطق آسیب دیده آن‌ را تعمیر کنید.

در حالی که اولویت‌بندی تعمیرات شما بسته به موقعیتی که در آن قرار دارید می‌تواند متفاوت باشد، به صورت معمول هنگام استفاده از کشتی‌های گالئون و بریگانتین بهتر است تمرکز خود را روی تعمیر بدنه بگذارید، زیرا نفوذ سریع آب به درون کشتی می‌تواند جلوی فرار سریع شما از نبرد دریایی را گرفته و منجر به غرق کشتی‌تان شود. از سوی دیگر، سرعت ورود آب به اسلوپ‌ها به نسبت کمتر بوده، و گاهی اوقات بهتر است ابتدا از منطقه خطر گریخته، اجاز دهید تا آب به صورت آهسته از پایین عرشه وارد قایق شما شود و سپس زمانی که به یک نقطه امن رسیدید آن را تعمیر کنید. در هر صورت، ورای کشتی مورد استفاده شما، زمانی که کشتی‌تان یک صدای ناله مانند خشن از خودش در آورد، متوجه می‌شوید که در حال غرق شدن است.

به یاد داشته باشید که سوراخ‌های ایجاد شده در سطوح بالاتر از سطح آب، بدین معنا بوده که آبی از آن‌ها وارد کشتی شما نشده و می‌توانید آخر از سایر سوراخ‌ها به تعمیر این دسته از آسیب‌ها بپردازید. تنها استثناء برای این مورد زمانی بوده که رقیب شما را با یک Ballastball مورد هدف قرار دهد و یا آنکه در آب‌های ناآرام و طوفانی قرار داشته باشید که در این صورت سوراخ‌های بالایی نیز باعث ورود آب به درون کشتی‌تان می‌شوند.

دیگر راهنماهای بازی Sea of Thieves را نیز می‌توانید در ادامه مطالعه کنید:

راهنمای بازی Sea of Thieves | آموزش دریانوردی در Sea of Thieves
خواندن
راهنمای بازی Sea of Thieves | آموزش نکات اساسی در بازی Sea of Thieves
خواندن
منبع
Eurogamer
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن