راهنمای بازی

راهنمای بازی Sea of Thieves | آموزش دریانوردی در Sea of Thieves

نحوه دریانوردی سریع، غرق کردن کشتی‌ها و فرامانروایی در دریای Sea of Thieves

دریانوردی در Sea of Thieves فوق‌العاده است، هرچند بخشی از این فوق‌العاده بودن، به مهارت بسیار زیاد مورد نیاز شما برای انجام اینکار به صورت مؤثر باز می‌گردد. کنار آمدن با باد، آب و هوا و حتی فراموش کردن اصطلاحات ساده دریانوردی می‌تواند برای شما دردسر ساز باشد، چه برسد که بخواهیم کشتی رقبا و سایر دشمنان را نیز به این معادله اضافه کنیم. از این رو تصمیم گرفتیم تا راهنمایی جهت آموزش دریانوردی در Sea of Thieves برای شما فراهم کرده و به بیان نکات کلیدی در این زمینه بپردازیم. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

در این مقاله به بررسی بعضی بخش‌های پیچیده‌تر دز زمینه دریانوردی در Sea of Thieves خواهیم پرداخت، مواردی چون چگونگی دریانوردی درون باد یا نحوه بیرون رفتن از آن، و همچنین بیان موارد پایه‌ای در مورد دریانوردی در Sea of Thieves.

در این صفحه مطالب زیر را مطالعه خواهید کرد:

 • توضیح اصطلاحات دریانوردی در Sea of Thieves
 • نحوه دریانوردی در Sea of Thieves
 • توضیح سرعت دریایی و نحوه دریانوردی درون باد و بیرون آمدن از آن برای کنترل سرعت کشتی
 • سایر مواردی که هنگام دریانوردی در Sea of Thieves باید حواستان به آن‌ها باشد

توضیح اصطلاحات دریانوردی در Sea of Thieves

برای شروع کار با اساسی‌ترین موارد، در ادامه توضیحاتی در مورد اصطلاحات دریانوردی در Sea of Thieves برای شما ارائه خواهیم داد؛ پس از استفاده از اصطلاحات زیر متوجه خواهید شد که برقراری ارتباط (در مورد مسائل مهم دریانوردی) بین خدمه بسیار آسا‌ن‌تر خواهد بود.

اصطلاحات دریانوردی در Sea of Thieves:

 • Galleon (گالئون) – یک کشتی سه یا چهار نفره، که با نام Galley نیز شناخته می‌شود.
 • Brigantine (بریگانتین) – یک کشتی میانی، ایده‌آل برای سه بازیکن، اما قابل استفاده توسط یک یا دو بازیکن برای ایجاد چالشی بزرگ‌تر.
 • Sloop (اسلوپ) – کوچکترین قایق موجود در بازی، طراحی شده برای استفاده تکی یا دو نفره.
 • Port – سمت چپ کشتی، زمانی که از سکان به سمت جلو نگاه کنید.
 • Starboard – سمت راست کشتی، زمانی که از سکان به سمت جلو نگاه کنید.
 • Bow – بخش انتهایی در جلوی کشتی.
 • Stern – بخش انتهایی در عقب کشتی.
 • Helm (سکان) – وسیله‌ای که با آن کشتی را هدایت می‌کنید. در بازی Sea of Thieves سکان همیشه به صورت یک چرخه است.
 • Crow’s Nest – سکوی دایره‌وار واقع در بالای دکل اصلی کشتی که از آن برای مشاهده فواصل دور استفاده می‌شود.
 • Mast (دکل) – ستون عمودی بزرگی که بادبان‌ها را نگه داشته است.
 • Boom – چوب افقی که به دکل وصل است و بادبان‌ها را نگه می‌دارد.
 • Capstan (چرخ لنگر) – چرخ دایره‌وار بزرگی که از آن برای بالا یا پایین آوردن لنگر استفاده می‌شود.
راهنمای بازی Wolfenstein Youngblood - چگونه به‌صورت رایگان با دوستان خود بازی کنیم
خواندن

حال که اصطلاحات لازم را توضیح دادیم، بیایید به بررسی نکات اساسی دریانوردی در Sea of Thieves پرداخته و ترفندهای آغازینی برای بهبود دوران شناوری شما در دریا، برایتان بگوییم.

برآمدگی بادبان‌ها، زمانی که کاملاً خود را با باد هم‌سو کرده باشید حس بسیار خوبی به شما می‌دهد. اگر در خواندن جهت باد مشکل دارید، به پرچم بالای دکل نگاه کنید.

نحوه دریانوردی در Sea of Thieves

دریانوردی مناسب به هماهنگی و داشتن ارتباطات مناسب با خدمه شما وابسته است – یا اگر تنها باشید، مهمترین نکته دانستن تمام عملکردهای کشتی و قابلیت انجام چندین کار به صورت همزمان خواهد بود.

یک گروه و خدمه سازمان‌یافته، تقریباً همیشه به آسانی در نبرد با رقبای پر هرج و مرج و بی‌برنامه خود پیروز خواهند شد، پس اولین نکته هنگام دریانوردی در Sea of Thieves دانستن آن بوده که چگونه وظایف را بین خدمه تقسیم کنید تا نقش‌های کلیدی به صورتی مؤثری اجرا شوند:

 • هدایت کشتی.
 • مدیریت طول و جهت بادبان‌ها.
 • مدیریت لنگر.
 • تعمیر سوراخ‌ها، دکل، چرخ لنگر، سکان، بیرون ریختن آب موجود در کشتی با سطل، خاموش کردن آتش.
 • پر کردن و شلیک توپ‌ها.
 • دیده‌بانی و مدیریت جهت حرکت، خصوصاً در کشتی‌های بزرگ‌تر که دید هدایت‌کننده سکان توسط بادبان‌ها مسدود شده و نقشه نیز خارج از محدوده دید است.
 • مبارزه با دزدان دریایی مهاجم روی کشتی.

نحوه مدیریت این فعالیت‌ها نهایتاً بستگی به سایز کشتی و خدمه شما و همچنین موقعیتی که در آن قرار دارید خواهد داشت – هیچ دلیلی ندارد که در زمان دریانوردی در بخشی آرام و خالی از سکنه از اقیانوس، شخصی را مسئول شلیک و پر کردن توپ‌ها بگذارید، اما در عین حال لازم نیست هنگامی که مشغول نبرد با کشتی‌های مختلف دشمنان هستید، شخصی مسئول دیده‌بانی و بررسی فواصل دور باشد.

از این رو هنگام هدایت یک گالئون چهار نفره شما باید یک نفر را مسئول سکان و هدایت کشتی، دو نفر را در زمان نیاز مسئول مدیریت بادبان‌ها و لنگر (بالا کشیدن لنگر در کشتی‌های بزرگ‌تر به صورت مرگباری آهسته است، اما زمانی که دو نفر مشغول اینکار باشند سرعت آن کمی افزایش می‌یابد)، و یک نفر نیز مسئول جهت دادن و بررسی افق‌ها برای مشاهده تهدیدهای احتمالی داشته باشید.

در گالئون‌های سه نفره یا بریگانتین‌ها، خدمه باید هنگام دریانوردی در Sea of Thieves کمی در نقش‌های خود انعطاف‌پذیری بیشتر داشته باشند، اما به صورت کلی بهتر است یک نفر را مسئول هدایت کشتی، یک نفر را برای مدیریت بادبان‌ها جهت استفاده حداکثری از جهت باد و همچنین شخص سوم را برای جهت‌یابی و دیده‌بانی قرار دهید.

راهنمای بازی FIFA 20 - نکاتی کلیدی برای دفاع کردن
خواندن

در یک اسلوپ یا بریگانتین دو نفره، ارتباطات و آمادگی کلید اصلی موفقیت در دریانوردی مناسب خواهند بود، اما در این حالت نیز اکثر اوقات یک نفر وظیفه هدایت کشتی را برعهده گرفته در حالی که شخص دوم باقی امور را مدیریت می‌کند. هرچند اگر برای انجام کاری به کمک بیشتری نیاز است، در این شرایط می‌توان در آب‌های باز و بی‌خطر مدتی سکان را رها کرده و به کمک هم‌تیمی خود بروید – فقط حواستان به جابجایی کشتی با موج باشد و جهت خود را طبق شرایط موجود تنظیم کنید.

یکی از ویژگی‌های مورد علاقه ما هنگام استفاده از اسلوپ‌های کوچکتر

در اسلوپ‌های تک نفره بدون شک تمام مدت مشغول خواهید بود اما نکاتی وجود دارند که می‌توانند دریانوردی در Sea of Thieves با این قایق‌ها را آسان‌تر کنند. به عنوان مثال بجای آنکه هر موقع نیاز به دانستن جهت داشتید به داخل اتاق نقشه بروید، به آسانی می‌توانید از بین فاصله موجود در پشت چرخ لنگر، نقشه را نگاه کنید. در عین حال، حرکت به سمت جهت باد (مخالف با آن) زمانی که مورد تعقیب یک کشتی دیگر قرار گرفته‌اید به شما اجازه می‌دهد تا فوراً فاصله خود را با دشمن افزایش داده و به تعمیر آسیب‌های وارده بر اسلوپ خود، یا دیگر تغییرات لازم بپردارید. و باید بگوییم که نیازی نیست از سوراخ شدن اسلوپ در شرایط پر هرج و مرج و ورود آب به درون آن دستپاچه شوید – آب با سرعت بسیار کمی وارد اسوپ شما شده و می‌توان با خالی کردن یک سطل آب پس از مدتی، آن را به آسانی مدیریت کرد.

اگر بخواهیم بررسی دقیق‌تری از دریانوردی در Sea of Thieves داشته باشیم، در ادامه می‌توانید جزئیات نحوه کارکرد سیستم‌های بازی و بهترین راه‌ها برای مدیریت آن‌ها را مطالعه کنید.

هدایت کردن

هدایت کردن از جمله مواردی بوده که با گذر زمان و آشنایی با سکان، در آن مهارت بیشتری بدست خواهید آورد، هرچند یک نکته مهم که باید آن را به یاد بسپارید موقعیت پیش‌ فرض سکان است. زمانی که برجسته‌ترین دستگیره سکان به سمت بالا باشد، بدین معنا است که کشتی مستقیماً به سمت جلو حرکت خواهد کرد. اگر هنگام چرخاندن سکان نیازمند آن هستید تا موقعیت مرکزی (متعادل) را پیدا کنید، حواستان را جمع کرده و منتظر شنیدن یک صدای آرام و عمیق باشید، این صدا به شما می‌گوید که سکان به موقعیت آغازین خود بازگشته است.

این موضوع بسیار مهم بوده، زیرا با چرخاندن سکان به صورت کامل در جهت عقربه‌های ساعت (یا خلاف آن)، برجسته‌ترین دستگیره چندین بار در موقعیت بالا قرار خواهد گرفت. اگر با قرارگیری این دستگیره به سمت بالا صدایی نشنیدید، بدین معنا بوده که برای حرکت در جهت مستقیم باید همچنان سکان را بچرخانید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild
خواندن

به یاد داشته باشید که چرخاندن سکان زمان زیادی می‌برد (خصوصاً در کشتی‌های بزرگ‌تر) پس برای رسیدن به جهت مناسب و جلوگیری از برخورد با موانع باید عادت کنید که سکان را زودتر از زمانی که به نظرتان می‌رسد بچرخانید.

استفاده از یک اسلوپ به صورت تک نفره دشوار بوده اما غیرممکن نیست. دقت کنید که فانوس‌هایمان خاموش است، بعداً در این زمینه بیشتر توضیح می‌دهیم…

جهت، نقشه‌ها و میزها

هر کشتی دارای میزهای ماموریت برای فعال و غیرفعال کردن Voyage و Tall Taleها و همچنین یک نقشه بزرگ برای دریانوردی در Sea of Thieves می‌باشد – نقشه به شما اجازه می‌دهد تا یک منطقه را بزرگنمایی کنید، نقاط مورد علاقه خود را علامت بزنید، و جهت و مسیرهای قبلی خود را ردیابی نمایید.

میزها در قایق‌های اسلوپ در عرشه میانی نزدیک به انتهای قایق، در کشتی بریگانتین در عرشه پایینی، و در گالئون‌ها در مکان‌های متفاوتی قرار دارند – در گالئون‌ها شما میز نقشه را فوراً در پایین عرشه خواهید یافت، در حالی که میز ماموریت را می‌توان در اتاق پر زرق و برق کاپیتان در زیر سکان پیدا کرد.

توضیح سرعت دریایی و نحوه دریانوردی درون باد و بیرون آمدن از آن برای کنترل سرعت کشتی

کشتی‌های مختلف دارای پیکربندی‌های متفاوتی برای دریانوردی در Sea of Thieves هستند – اسلوپ تنها یک پیکربندی دارد، بریگانتین دارای دو پیکربندی بوده و گالئون نیز سه پیکربندی دارد – اما همه آن‌ها به صورت یکسانی عمل می‌کنند.

هر بادبان به وسیله دو طناب در دو جهت بدنه کشتی متصل شده است؛ طنابی که به Bow (بخش انتهایی جلوی کشتی) نزدیک‌تر بوده برای تنظیم طول بادبان و دیگر طناب برای مشخص کردن زاویه آن استفاده می‌شود.

تغییر طول بادبان بر سرعت شما و زاویه چرخیدنتان تأثیر خواهد گذاشت؛ وقتی بادبان‌های شما کاملاً پایین باشند شما سریع‌تر حرکت نموده و دور زدنتان قوس کامل‌تری خواهد داشت، و با بالا بردن بادبان‌ها، شما از سرعتی کمتر و قوس پیچیدن کوچکتری بهره خواهید برد. البته باید اشاره کنیم که با چسباندن سکان به یک سمت و انداختن لنگر درون آب شما می‌توانید پیچ‌های بسیار تندی داشته باشید که در واقع معادل دستی کشیدن در خودروهای امروزی بوده و گاهی اوقات کشتی شما را ۱۸۰ درجه تغییر جهت خواهند داد.

این موضوع معمولاً هنگام تعقیب و گریز می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا تعقیب‌کنندگان شما احتمالاً با سرعت مستقیم از کنارتان عبور خواهند کرد زیرا انتظار ندارند که یک دفعه‌ای کاملاً متوقف شوید – هرچند در این حالت حواستان باشد که تمام خدمه آماده بالا کشیدن لنگر و از سرگیری هر چه سریعتر حرکت کشتی باشند.

راهنمای بازی Toon Blast | ترفند‌ها و نکات
خواندن

علاوه بر آن، می‌توان با شلیک و فرو کردن یکی از نیزه‌های جلوی کشتی به سطح محکمی که در حال عبور از کنار آن هستید – چه یک سنگ سفت باشد و چه کشتی دشمن – و جمع کردن سریع طناب آن و دور زدن سریع (و هیجان‌انگیز) پیرامون آن سطح، سرعت چرخیدن کشتی خود را افزایش دهید. اجرای این ترفند مشکل است اما پیاده‌سازی صحیح آن در کنار کاربردی بودنش، حس خیلی خوبی نیز به شما خواهد داد.

چگونه سرعت یک کشتی را به بالاترین حد ممکن برسانیم

هنگام دریانوردی در Sea of Thives برای رسیدن به بالاترین سرعت، شما باید بادبان‌های دکل اصلی را کاملاً باز کرده و آن‌ها را در زاویه‌ای قرار دهید که با باد هم‌سو باشند. برای سنجیدن جهت باد، زمانی که روی کشتی خود هستید به آسمان نگاه کرده و جهت تکان خوردن پرچم موجود روی دکل اصلی یا خط‌های سرگردان (باد) در آسمان باشید. در مرحله بعدی، بخش جلویی بادبان‌های خود را هم جهت با وزش باد قرار دهید – به عنوان مثال اگر باد از جنوب شرقی به شمال غربی می‌وزد، جلوی بادبان‌ها را به سمت شمال غربی تنظیم کنید.

وقتی بادبان‌ها به صورت صحیح با باد هم‌جهت شوند، بادبان صدای باز شدن رضایت‌بخشی از خود ساطع کرده و به سمت بیرون برآمده خواهد شد. در کشتی‌های بزرگتر هر چه بادبان‌ها باد بیشتری دریافت کنند، سرعت شما نیز افزایش خواهد یافت. روی گالئون‌ها و بریگانتین‌ها، زمانی که بادبان‌های شما در جهت صحیح باد قرار گرفته و کاملا باز باشند، و سرعت کشتی به حداکثر خود برسد، این موضوع به واسطه یک موسیقی کوتاه به شما اطلاع داده خواهد شد.

چگونه به درون باد دریانوردی کنیم

گاهی اوقات جهت باد با شما هم‌سو نبوده، و شما نمی‌توانید از حداکثر سرعت ایجاد شده به وسیله بادبان‌های کاملاً برآمده بهره ببرید. در این شرایط – که شما مجبور هستید مستقیماً به سمت بادهای جهت مستقیم (Headwind) یا بادهای وزیده شده از روبرو (Crosswind) حرکت کنید – پیکربندی‌های دریانوردی مختلفی وجود داشته که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به سریعترین سرعت ممکن در چنین وضعیت‌هایی دست یابید.

همانطور که یکی از کاربران سایت یوتیوب با نام Kiwhen این موضوع را امتحان و تأیید نموده است، زمانی که بادها از جهت مستقیم (Headwind) می‌وزند، تمامی کشتی‌ها اگر مستقیماً به درون این بادها رفته و بادبان‌هایشان به سمت جلو باشند، با سرعت بیشتری حرکت خواهند کرد. هرچند این مورد هنگام حرکت کردن به صورت مستقیم درون یک باد وزیده شده از روبرو (Crosswind) متفاوت است – این نوع بادها روی کشتی شما به صورت مورب از Bow (بخش انتهایی جلوی کشتی) به سمت Stern (بخش انتهایی عقب کشتی) می‌وزند.

راهنمای بازی .Plague Inc | آموزش چگونگی پیروزی در بازی Plague
خواندن

هنگام دریانوردی در Sea of Thieves در چنین شرایطی، بادبان‌های یک اسلوپ باید مستقیماً به سمت جلو باشند تا سرعت بیشتری بدست آورند. هرچند روی یک گالئون یا بریگانتین تمامی بادبان‌ها باید با زاویه‌ای ۹۰ درجه‌ای (یا نزدیک به آن)، در جهت مخالف باد ورودی قرار گیرند، تا به باد اجازه دهند که بدون هیچ مانعی بین دکل‌های کشتی حرکت کند.

بی‌شک تصور چنین چیزی دشوار است، پس بگذارید چند مثال برایتان فراهم کنیم. اجازه دهید برای ساده‌تر شدن این موضوع، تصور کنیم که کشتی شما به سمت شمال حرکت کرده و یک باد وزیده شده از روبرو (Crosswind)، از شمال شرقی به جنوب غربی می‌وزد. در چنین وضعیتی، شما می‌توانید با قرار دادن بادبان‌های گالئون یا بریگانتین به سمت شمال غربی، اجازه دهید تا باد آزادانه در کشتی شما حرکت کرده و باعث افزایش سرعتتان شود. به همین صورت اگر به سمت جنوب غربی حرکت می‌کنید و این نوع باد از سمت غرب می‌وزد، شما باید تمام بادبان‌های کشتی را به سمت جنوب قرار دهید تا سرعت کشتی افزایش یابد.

کدام کشتی‌ها سریع‌تر هستند؟

همانطور که احتمالاً خودتان می‌توانید حدس بزنید، یک گالئون وقتی هر سه بادبانش باز و هم‌سو با باد باشد سرعت بیشتری از یک بریگانتین با دو بادبان داشته، و آن نیز سرعتش بدون شک از یک اسلوپ با تنها یک بادبان بیشتر خواهد بود. هرچند، هنگام دریانوردی در Sea of Thieves به درون باد، سرعت اسلوپ بیشتر از گالئون و بریگانتین بوده، و همچنین بریگانتین نیز سرعتش از گالئون بیشتر خواهد بود. به همین دلیل، اصولاً هنگام تعقیب و گریز دریایی در بازی، کشتی‌های کوچکتر خود را در جهت خلاف باد قرار می‌دهند تا از دست کشتی‌های بزرگ‌تر فرار کنند، در حالی که کشتی‌های بزرگ‌تر باید برای بدست آوردن برتری و کم کردن فاصله‌شان، هم‌سوی باد حرکت نموده و بادبان‌های خود را به سرعت حداکثر برسانند.

سایر مواردی که هنگام دریانوردی در Sea of Thieves باید حواستان به آن‌ها باشد

همانند دیگر مقاله‌مان در مورد نکات لازم برای نبردهای دریایی در بازی Sea of Thieves، در ادامه می‌توانید ترفندهایی در رابطه با دریانوردی در Sea of Thieves مطالعه کنید؛ موارد کوچکی که جزء دسته‌های بالا قرار نگرفته اما دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست:

 • پیش از شروع یک ماجراجویی دریایی، همیشه زمانی را به انبار کردن مواد مورد نیاز خود – غذا، گلوله‌های توپ، تخته چوب‌ها – که می‌توان آن‌ها را بشکه‌ها در پایگاه‌های ابتدایی پیدا کرد، اختصاص دهید. این مواد را در بشکه‌های مشخص شده در کشتی‌تان ذخیره نمایید، تا برای هر آنچه ممکن است Sea of Thieves بر سر راه شما قرار دهد، آماده باشید.
 • همیشه حواستان به دور و بر خود باشد؛ افق‌ها را بررسی نموده و در سواحل جزایر به دنبال کشتی‌های دشمن باشید. بدین صورت، احتمال آنکه موقع انجام دادن یک مأموریت توسط دیگر بازیکنان غافلگیر شوید بسیار کمتر خواهد بود.
 • اگر می‌خواهد هنگام دریانوردی در Sea of Thieves احتمال مبارزه دریایی با سایر بازیکنان را کمتر نمایید، همیشه هنگام شروع دریانوردی ابتدا فانوس‌های پیرامون کشتی خود را خاموش کنید. این فانوس‌ها می‌توانند از راه دور موقعیت شما را برای دیگر بازیکنان تشنه PvP مشخص کرده و شما را به دردسر بیندازند.
 • احتمالاً در سفرهای خود به جزایر مختلف، یک قایق پارویی در سواحل آن‌ها خواهید دید. در این جور مواقع همیشه توقف کرده و قایق را به پشت کشتی خود وصل کنید. می‌توان این قایق‌ها را پر از گنج نموده و رفت و آمد میان کشتی و منطقه‌ای که گنج در آن واقع شده است را کاهش داد. همچنین در صورتی که توسط کشتی دیگری مورد حمله قرار بگیرید، می‌توانید با استفاده از این قایق‌ها گنج خود را مخفیانه به یک پایگاه در نزدیکی آن منطقه منتقل کنید.
راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Escape Machine City
خواندن

 • اگر کشتی را متوقف کرده اما سکان را در وضعیت مرکزی (متعادل) قفل نکنید، سکان به گردش آرام خود ادامه خواهد داد. از این رو خود را عادت دهید که همیشه سکان را در وضعیت مرکزی (متعادل) بگذارید تا در صورت آنکه لازم شد سریعاً از یک منطقه بگریزید، جهت سکانتان شما را گیج نکند.
 • اگر روی کشتی بزرگ‌تری هستید، شاید ترجیح دهید که بجای انداختن لنگر، برای توقف کشتی بادبان‌های خود را بالا ببرید. این عمل به شما اجازه خواهد داد تا در صورت لزوم، با سرعت بیشتری از آن منطقه فرار کنید.
 • امواج در بازی Sea of Thieves از سمت شمال غربی به جنوب شرقی حرکت کرده و به هنگام دریانوردی در اقیانوس، مسیر قایق شما را به آرامی تغییر می‌دهند. از این رو برای حفظ مسیر فعلی‌تان، شما باید به صورت مداوم به آرامی جهت خود را مجدداً تنظیم کنید.

 • در صورتی که نیاز دارید تا از یک تعقیب و گریز فرار کنید، طوفان‌ها (ابرهای مشکی دودکش مانند غول‌آسا) راهکاری مناسب برای دستیابی به این مهم خواهند بود، هرچند حواستان باشد که سریعاً کشتی خود را تعمیر کنید – امواج خروشان متناوباً کشتی شما را سوراخ نموده و آب باران به آرامی در بخش‌های پایینی عرشه جمع خواهد شد. علاوه بر آن، طوفان باعث می‌شود تا سکان شما به صورتی دیوانه‌وار چرخیده و قطب‌نمایتان نیز در نشان دادن جهت صحیح موفقیتی نداشته باشد، که این موضوع حفظ جهت صحیح هنگام عبور از چنین محیطی را دشوار می‌کند. برای مقابله با این هرج و مرج، پیش از ورود به طوفان کشتی خود را در جهتی که می‌خواهید به سمت آن بروید قرار داده و سپس وقتی وارد طوفان شدید، با سکان خود درگیر شده و سعی کنید تا با شنیدن صدای عمیق سکان (که بیانگر قرارگیری سکان در وضعیت مرکزی (متعادل) است)، کشتی را در مسیر مستقیم نگه دارید.
 • مه نیز راه مناسب دیگری برای فرار از دست تعقیب‌کنندگان می‌باشد، هرچند در مرکز مه قابلیت دید شما تقریباً به صفر خواهد رسید. از این رو بهتر است یکی از خدمه را به Crow’s Nest (بالای دکل مرکزی) فرستاده تا از بالای مه، مسیر را به شما بگوید.
 • صخره‌های پرت شده از آتشفشان‌های فعال در Devil’s Roar و توپ‌های اداره شده توسط اسکلت‌ها در جزایر، شلیک‌های خود را براساس مسیر و سرعت شما هدف‌گیری می‌کنند. از این رو شما می‌توانید با تغییر جهت خود به صورت مداوم و حرکت زیگزاگی در آب، نشانه‌گیری آن‌ها را مختل کنید.
راهنمای بازی Fallout 76: نکاتی که باید پیش از آغاز بازی بدانید
خواندن

 • اگر کشتی شما آتش گرفته است (بعضی اوقات پیش می‌آید)، شما می‌توانید با استفاده از پمپ آب در عرشه پایینی سطل را پر کرده و روی آتش بریزید. تا خاموش شدن آتش به صورت کامل این عمل را تکرار کنید.
 • نهایتاً، اگر لازم است از دست یه گروه فرار کنید – شاید آن‌ها دست از تعقیب شما برنمی‌دارند یا اصرار داشته که در زمان نبرد در یک منطقه پدیدار شدن کشتی اتراق کنند – گزینه Scuttle Ship از منوی Crew می‌تواند گزینه‌ای برای راحتی اعصاب شما باشد. این گزینه کشتی شما را غرق کرده (بدین معنی که متأسفانه شما گنج‌های خود را از دست می‌دهید)، و سپس کشتی را دوباره در جزیره‌ای در دور دست ظاهر می‌کند، به این معنا که می‌توانید با استفاده از پری دریایی خود را به کشتی رسانده و به امید خدا بدون مشکل به ماجراجویی خود ادامه دهید.
منبع
Eurogamer
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن