راهنمای بازی

راهنمای بازی NBA 2K20 – بررسی نکات اساسی برای تازه‌واردان

دویدن، پاس‌های فریبنده، الیوپ و موارد بیشتر

در این راهنما از عنوان NBA 2K20 ما به شما در یادگیری و استفاده از حرکات پایه‌ای کمک خواهیم نمود. شما همچنین می‌توانید این مقاله را راهنمایی برای تازه‌کاران به حساب آورید، زیرا نکات ذکر شده برای افرادی که برای اولین‌ بار این مجموعه عناوین را تجربه می‌کنند نیز بسیار مفید و موثر خواهد بود. عناوین ورزشی همانند NBA 2K20 شاید از دور بازی‌های ساده‌ای به نظر برسند، اما در این دسته از عناوین همیشه حرکات و سیستم‌های پایه‌ای ویژه‌ای وجود داشته که راه موفقیت در این سری بازی‌ها به درک درست این سیستم‌‌های ساده اما اساسی بستگی دارد.

در این راهنما ما بر روی تمامی حرکات و سیستم‌های پایه‌ای مورد نیاز برای درست بازی کردن عنوان NBA 2K20، تمرکز نموده‌ایم. سیستم‌های ذکر شده در عنوان NBA 2K20 شامل دویدن، الیوپ، دزدیدن توپ از حریف، پاس دادن صحیح به هم‌تیمی‌ها و تمارض به پاس دادن جهت فریب بازیکنان حریف و بدست آوردن فضای خالی مورد نیاز برای کسب امتیاز، خواهد بود.


بررسی نکات پایه‌ای – راهنمای NBA 2K20

در این راهنما ما با بررسی موارد پایه‌ای نحوه صحیح تجربه عنوان NBA 2K20 را به شما آموزش خواهیم داد.


دویدن

دویدن یکی از سیستم‌های اساسی NBA 2K20 بوده که نباید به سادگی از کنار آن عبور کنید. هر کدام از بازیکنان تیم شما از میزان مشخصی استقامت برخوردار بوده و می‌توانند تا اتمام آن به دویدن ادامه دهند. شما با نگاه کردن به خط استقامتی که در کنار اسم هر بازیکن وجود داشته می‌توانید میزان استقامت باقی مانده او را مشاهده نمایید. باید به یاد داشته باشید که دویدن بیش از اندازه و بی‌فکرانه شما را با تیمی از بازیکنان خسته مواجه کرده که دیگر توانایی مقابله با بازیکنان حریف را ندارند.

شما در استفاده از توانایی دویدن خود باید شیوه‌ای راهبردی را در پیش بگیرید. بجای نگه داشتن دکمه دویدن، آن را برای مدت کوتاهی فشار دهید تا بدون هدر دادن استقامت سرعت بازیکنتان را به میزان کافی افزایش داده و خود را از موقعیت‌های خطرناک نجات دهید. بجای آنکه با بی‌دقتی در زمین بدوید، به سرعت در مسافت‌های کوتاه دویده، سرعت خود را کاهش دهید و دوباره با افزایش سرعت خود مسافت کوتاه دیگری را طی کنید. اینگونه شما بازیکنان تیم حریف را نیز سردرگم خواهید کرد. برای دویدن در عنوان NBA 2K20 تنها کافی است که دکمه مورد نظر آن در پلتفرم خود را فشار دهید. (دکمه R2 برای پلی‌استیشن ۴، دکمه RT برای ایکس‌باکس وان و دکمه ZR برای نینتندو سوییچ)

شما همچنین متوجه خواهید شد که با پیشروی در هر مسابقه میزان استقامت بازگردانده شده به بازیکنان شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد. این مورد بخاطر سیستم شبیه ساز خستگی موجود در بازی است. به همین دلیل شما نباید بیهوده در زمین بدوید و بجای آن با حفظ استقامت خود آن را برای اواخر بازی نگه داشته یا از آن در موقعیت‌های حساسی که برای امتیاز گیری یا دفاع از حلقه خود نیاز دارید، استفاده کنید.


از پاس‌های ساختگی به نفع خود استفاده کنید

باید اعتراف کنیم که ایجاد پاس‌های ساختگی و تمارض به پاس دادن یکی از سیستم‌های پیچیده در عنوان NBA 2K20 است، اما به نظر ما شما اگر از ابتدای کار با این سیستم آشنا شده و آن‌ را تمرین کنید، این مورد در آینده می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی عملکرد شما بگذارد. پاس ساختگی، همان‌گونه که از اسمش پیداست به عملی گفته شده که شما در آن وانمود کرده که می‌خواهید به هم‌تیمی خود پاس دهید، اما در عمل توپ را پیش خود نگه می‌دارید.

هنگام محاصره شدن توسط بازیکنان حریف یک پاس ساختگی می‌تواند شما را از وضعیت حساسی که در آن قرار دارید نجات دهد. در این حالت بازیکن حریف با این تفکر که توپ به زودی از مالکیت شما خارج خواهد شد، تمرکزش را از روی شما برداشته و به سمت دریافت کننده بعدی توپ حرکت خواهد کرد. برای پیاده سازی یک پاس ساختگی کافی است تا دکمه مثلث و مربع را در نسخه پلی‌استیشن ۴ این عنوان به صورت همزمان فشار دهید. (دکمه‌های Y و B در پلتفرم ایکس‌باکس وان و دکمه‌های X و A در کنسول نینتندو سوییچ).

پس از فشار دادن این دو دکمه و حرکت آنالوگ به سمتی که مورد نظرتان است، بازیکن شما وانمود کرده که می‌خواهد توپ را به آن سمت پاس دهد و بدین صورت تمرکز سایر بازیکنان برای مدت کوتاهی از روی بازیکنتان برداشته شده و شما یک فضای آزاد بدست خواهید آورد. به خوبی از این قابلیت در مسابقات خود استفاده کنید.


الیوپ

الیوپ (حرکتی که در آن بازیکن توپ را به سمت تخته می‌اندازد، سپس بلافاصله پریده و توپ را به سمت حلقه پرتاب می‌کند) یکی دیگر از حرکات قابل استفاده در عنوان NBA 2K20 است. الیوپ حرکت چندان موثری در بازی به حساب نمی‌آید، اما این حرکت می‌تواند باعث عصبانیت حریف شما شده و او را به انجام اشتباهات احمقانه وادار کند. دو راه برای انجام حرکت الیوپ در این عنوان وجود دارد. شما می‌توانید این حرکت را با توپ یا بدون توپ انجام دهید. قبل از آنکه به توضیحات خود ادامه دهیم، باید بدانید که اجرای این حرکت در پلتفرم پلی‌استیشن ۴ با دو بار زدن دکمه مثلث، در ایکس‌باکس وان با دو بار زدن دکمه Y و در نینتندو سوییچ با دو بار زدن دکمه X، انجام می‌گیرید.

خب برسیم به آموزش نحوه اجرای این حرکت. ابتدا نحوه اجرای الیوپ بدون داشتن توپ را توضیح می‌دهیم. اجرای این حرکت ساده بوده، تنها کافی است آنالوگ را به سمت حلقه فشار داده و (بسته به پلتفرم خود) دکمه ذکر شده در بالا را دو بار پش سر هم بزنید. اگر توپ در دستان شما باشد پس از دو بار فشار دادن دکمه مورد نظر یکی از بازیکنان شما زیر حلقه قرار گرفته و آماده دانک کردن خواهد بود. مطمئن شوید که در این حالت جهت بازیکن شما به سمت حلقه بوده تا این حرکت به درستی اجرا شود.


دزدیدن توپ

در عنوان NBA 2K20 همیشه توپ در دستان شما نبوده و اتفاقا اکثر اوقات توپ در اختیار حریف شما می‌باشد. در این مواقع شما باید قبل از امتیازگیری حریف توپ را از آن‌ها بدزدید. توپ دزدی در عنوان NBA 2K20 شاید ساده به نظر برسد اما برای موفقیت در این عمل بهتر است چندین نکته را رعایت کنید. برای شروع باید بگوییم که دکمه پیش فرض برای دزدیدن توپ در پلتفرم پلی‌استیشن ۴ مثلث، بر روی پلتفرم ایکس‌باکس وان Y و در پلتفرم نینتندو سوییچ X می‌باشد.

برای دزدیدن توپ از حریف شما باید منتظر زمان مناسب آن باشید. بهترین زمان برای دزدیدن توپ موقع جدا شدن توپ از دستان بازیکن بوده، خصوصا هنگام زمین زدن توپ. حواستان به زمین زدن توپ توسط بازیکنان حریف باشد و اقدام به توپ گیری خود را به صورتی زمان‌بندی کنید که توپ را به راحتی از دستان حریف بقاپید.

نکته مهم: از زدن پشت سر هم دکمه توپ دزدی خودداری نمایید، زیرا در این حالت نه تنها موقعیت مناسب برای توپ ربایی را از دست داده بلکه به آسانی جا می‌مانید.


پرتاب بی‌نقص

به هنگام امتیازگیری همیشه سعی کنید تا پرتابی بی‌نقص (Perfect Shot) داشته باشید. در عنوان NBA 2K20 به لطف سیستم نشانه‌گیری بصری رسیدن به این مهم بسیار آسان‌تر شده است. دکمه پیش فرض برای پرتاب کردن توپ به سمت حلقه در پلتفرم پلی‌استیشن ۴ مثلث، بر روی پلتفرم ایکس‌باکس وان Y و در پلتفرم نینتندو سوییچ نیز X می‌باشد. بسته به میزان نگه داشتن دکمه مورد نظر، شما می‌توانید در هر موقعیت بهترین پرتاب را داشته باشید. به محض نگه داشتن این دکمه در نزدیکی حلقه، خط انرژیی بر روی صفحه پدیدار شده که با هر چه بیشتر نگه داشتن دکمه، انرژی درون آن نیز بیشتر می‌شود.

هدف شما در این بخش رها کردن دکمه درست در زمانی بوده که این انرژی به بالاترین نقطه از این خط رسیده باشد. برای انجام پرتاب بی‌نقص باید از دقت بالایی برخوردار بوده و دکمه را به موقع رها کنید. رها کردن دکمه در بالاترین بخش این خط یک پرتاب بی‌نقص را برای شما به ارمغان می‌آورد. در اکثر مواقع پرتاب‌های بی‌نقص توپ را مستقیما به درون حلقه خواهند فرستاد. حتی اگر توپ به درون حلقه هم نرود شما مجددا می‌توانید توپ را تصاحب کرده و پرتاب خود را تکرار کنید. با کمی تمرین در این زمینه، شما به راحتی در انجام پرتاب‌های بی‌نقص تبهر پیدا خواهید کرد.


همیشه از تاکتیک‌های مختلف استفاده کنید

همه می‌توانند عنوان NBA 2K20 را بازی کنند. اما همه نمی‌توانند به موقع از تاکتیک‌های مورد نیاز خود استفاده نمایند. تعویض تاکتیک به هنگام انجام یک مسابقه یکی از حیاتی‌ترین نکات برای روبرویی با موقعیت‌های مختلف در زمین بسکتبال است. عنوان NBA 2K20 تاکتیک‌های متنوع بسیاری داشته که شما می‌توانید در طول بازی با زدن یک دکمه به راحتی از آن‌ها استفاده کنید. توصیه ما به شما این است که ابتدا نکات پایه‌ای و اساسی بازی کردن در این عنوان را یاد گرفته، و سپس تمرکز خود را بر روی تغییر تاکتیک و یادگیری این بخش قرار دهید. هرچند به نظر ما تغییر تاکتیک هنوز یک سیستم پایه‌ای به حساب آمده زیرا در جایی میان بازی ساده و پیشرفته قرار دارد.

شما در NBA 2K20 تاکتیک‌های دفاعی و هجومی مختلفی داشته که با زدن یک دکمه می‌توانید آن‌ها را اعمال کنید. دکمه پیش‌‌فرض برای استفاده از تاکتیک‌ها در پلتفرم پلی‌استیشن ۴ دکمه L2، بر روی پلتفرم ایکس‌باکس وان LT و در پلتفرم نینتندو سوییچ نیز ZL می‌باشد. برای گرفتن بهترین نتیجه در مسابقات خود، حتما بسته به موقعیت قرار داشته در آن از تاکتیک‌های دفاعی و تهاجمی استفاده کنید.

با بیان این نکته به پایان این آموزش از عنوان NBA 2K20 می‌رسیم. امیدواریم این آموزش توانسته باشد شما را برای تجربه هر چه بهتر این بازی آماده نماید.

منبع
GamesHedge
عضویت
اطلاع از
guest
2 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن