راهنمای بازی

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را روی پلی‌استیشن ۵ اجرا کنیم

آشنایی با نحوه اجرای بازی‌های نسل هشتم روی پلی‌استیشن 5

اینکه بدانیم چگونه بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را روی پلی‌استیشن ۵ اجرا کنیم، تعداد عناوینی که می‌توانیم روی کنسول نسل نهمی شرکت سونی اجرا کنیم را بطرز قابل توجهی افزایش می‌دهد؛ در واقع یکی از بهترین ویژگی‌های پلی‌استیشن ۵، قابلیت اجرای بازی‌های پلی‌استیشن ۴ روی آن است.

برای اولین‌بار، سونی توجه ویژه‌ای به قابلیت «پشتیبانی از نسل قبل» (Backwards Compatibility) داشته و در نتیجه، امکان اجرای عناوین پلی‌استیشن ۴ را بدون هیچگونه مشکلی، روی پلی‌استیشن ۵ امکان‌پذیر کرده است؛ شرکت سونی پای خود را از این هم فراتر گذاشته و به مشترکان «پلی‌استیشن پلاس» (PS Plus) خود، مجموعه‌ای از بازی‌های کلاسیک را بدون دریافت هیچگونه هزینه اضافه، ارائه کرده است. با توجه به موارد گفته شده، بسیاری از بازی‌های پلی‌استیشن ۴ قابلیت اجرا روی کنسول نسل نهمی سونی را خواهند داشت و شاید بهتر باشد بجای ارائه لیستی از این عناوین، لیستی از بازی‌هایی را ارائه کنیم که قابلیت اجرا روی پلی‌استیشن ۵ را ندارند (یا لااقل در حال حاضر ندارند.)، چراکه مطمئناً با لیست کوتاه‌تری طرف خواهیم بود؛ بصورت کلی در حال حاضر (براساس اعلام شرکت سونی) تنها هفت بازی قابلیت اجرا روی پلی‌استیشن ۵ را ندارند که عبارتند از: Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One ،TT Isle of Man ،Ride on the Edge 2 Just Deal With It! ،Robinson: The Journey ،We Sing ،Hitman Go: Definitive Edition و Shadwen.

بطور خلاصه، تقریباً می‌توان تمام بازی‌های خوب پلی‌استیشن ۴ را روی پرچم‌دار جدید خانواده پلی‌اسیتشن اجرا نمود، بنابراین اگر این سوال را در ذهن دارید که آیا می‌توان عناوین کنسول نسل هشتمی شرکت سونی را روی کنسول نسل نهمی آن‌ها اجرا کرد یا خیر، پاسخ ما به شما مثبت خواهد بود، گرچه سونی هشدار داده است که شاید برخی از قابلیت‌های بازی‌های پلی‌استیشن ۴ روی پلی‌استیشن ۵ عملکردی نداشته باشند و همچنین بازیکنان در مواردی با ارورها و مشکلات غیرمنتظره‌ای روبرو شوند.

۱۰ سلاح برتر Hunt: Showdown و روش به دست آوردن‌شان
خواندن

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن 4 را روی پلی‌استیشن 5 اجرا کنیم 1

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را روی پلی‌استیشن ۵ اجرا کنیم: بازی‌های دیجیتالی

اگر مجموعه بزرگی از عناوین دیجیتالی پلی‌استیشن ۴ را در اختیار دارید یا یکی از مشترکین قدیمی پلی‌استیشن پلاس هستید که در لیست بازی‌های شما، تعداد زیادی از عناوین پلی‌استیشن ۴ حضور دارند، بنابراین ساده‌ترین راه جهت اجرای این عناوین روی پلی‌استیشن ۵، استفاده از Game Library خواهد بود.

۱- وارد بخش Game Library کنسول پلی‌استیشن ۵ شوید.

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن 4 را روی پلی‌استیشن 5 اجرا کنیم 2

زمانیکه صفحه اصلی کنسول بالا است، به سمت راست رفته تا به Game Library برسید؛ آیکون این قسمت شامل شش بلوک (کوچک) با یک دسته بازی در کنار آن‌ها است.

۲- بازی‌های پلی‌استیشن ۵ خود را فیلتر کنید.

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن 4 را روی پلی‌استیشن 5 اجرا کنیم 3

در Game Library تمام بازی‌های شما نمایش داده خواهند شد، جهت مشاهده بهتر عناوین پلی‌استیشن ۴، توصیه می‌کنیم که عناوین پلی‌استیشن ۵ را فیلتر کنید؛ برای اینکار، آیکونی که در سمت چپ قرار دارد (که دارای نماد یک فلش رو به پایین و سه خط است.) را انتخاب کنید.

۳- عبارت Platform را اتنخاب کنید.

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن 4 را روی پلی‌استیشن 5 اجرا کنیم 4

از منوی باز شده، عبارت Platform را انتخاب کرده و کلید X را بفشارید.

۴- عبارت PS4 را انتخاب کنید.

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن 4 را روی پلی‌استیشن 5 اجرا کنیم 5

تیک قسمت مربوط به PS4 را بزنید.

۵- بازی مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس آن را نصب نموده و در نهایت اجرا نمایید.

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن 4 را روی پلی‌استیشن 5 اجرا کنیم 6

اکنون لیستی در مقابل شما قرار دارد که تنها شامل بازی‌های پلی‌استیشن ۴ است؛ عنوان مورد نظر خود را پیدا نموده، آن را دانلود کرده و سپس اجرا نمایید و لذت ببرید.

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را روی پلی‌استیشن ۵ اجرا کنیم: بازی‌های فیزیکی

راهنمای بازی The Witcher 3 | مهم‌ترین نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید
خواندن

جهت اجرای بازی‌های فیزیکی (دارای دیسک)، پروسه ساده‌تری را باید بپیمایید؛ تنها کافی است که دیسک را درون درایور پلی‌استیشن ۵ قرار داده و سپس شروع به نصب بازی نمایید؛ سپس بازی را از طریق منو انتخاب نموده و آن را اجرا کنید؛ البته اگر نسخه دیجیتالی پلی‌استیشن ۵ را خریداری کرده باشید، قابلیت اجرای دیسک‌های پلی‌استیشن ۴ را روی آن نخواهید داشت و در صورتی هم که بخواهید از یک درایور بلوری خارجی استفاده کنید، با مشکلاتی روبرو خواهید شد.

چگونه بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را روی پلی‌استیشن ۵ اجرا کنیم: بازی‌های واقعیت مجازی

اجرای بازی‌های واقعیت مجازی، همچون روشی خواهد بود که در بالا گفتیم، اما به دو نکته زیر نیز باید توجه داشته باشید:

۱- باید از دوربین پلی‌استیشن ۴ استفاده کنید.

این جمله بدین معنی نیست که کنسول پلی‌استیشن ۵ فاقد دوربین است؛ دوربین، یکی از لوازم جانبی کنسول نسل نهمی شرکت سونی است اما این دوربین با عناوین واقعیت مجازی موجود، سازگاری ندارد و در نتیجه، جهت اجرای این عناوین به دوربین کنسول پلی‌استیشن ۴ نیاز خواهید داشت؛ البته قابلیت استفاده از دوربین گفته شده روی پرچم‌دار جدید شرکت سونی، بدون استفاده از آداپتور مناسب، امکان‌پذیر نبوده و در نتیجه، خریداران پلی‌استیشن ۵ می‌توانند درخواست ارسال یک آداپتور (بصورت رایگان) را برای شرکت سونی ارسال کنند؛ تنها چیزیکه باید برای شرکت سونی ارسال کنید، سریال نامبر دستگاهتان خواهد بود.

۲- احتمالا به یک پد DualShock 4 نیاز خواهید داشت.

قابلیت استفاده از کنترلر DualSense روی اکثر عناوین پلی‌استیشن ۴ وجود دارد، اما این موضوع در خصوص عناوین واقعیت مجازی، بگونه دیگری است، چراکه این کنترلر فاقد نوار نور پشتی است که توسط دوربین دیده می‌شود؛ البته تمام بازی‌ها از این نوار استفاده نمی‌کنند اما جهت اجرای عناوینی که نیاز به این نوار خواهند داشت، بایستی پد DualShock 4 را به پلی‌استیشن ۵ خود متصل نمایید.

منبع
tomsguide
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x