راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Hello Neighbor

به‌همراه نکات و ترفندهای مورد نیاز

Hello Neighbor یک بازی در سبک «مخفی کاری» (Stealth) و «ترس و بقا» (Survival Horror) است و از فضای پر هرج و مرجی بهره می‌برد. بازیکنان در این عنوان وظیفه دارند تا خود را به زیرزمین اسرار آمیز خانه‌ی همسایه‌شان برسانند که از هوشیاری بالایی برخوردار بوده و تلاش می‌کند تا با استفاده از ابزار مختلفی نظیر تله‌های متنوع، سیستم مانیتورینگ و آژیرهای اعلام خطر، مانع از پیشروی بازیکنان شود. این بازی از هوش مصنوعی پیشرفته‌ای برخوردار است و در صورت ایجاد هرگونه صدایی توسط بازیکنان، صاحب خانه به سرعت آن‌ها را شناسایی می‌کند.

در این راهنما روش‌هایی را جهت پشت سر گذاشتن مراحل مختلف بازی Hello Neighbor ارائه کرده‌ایم که به شما اجازه می‌دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن مراحل این بازی را به اتمام برسانید.

فهرست مطالب این راهنما:

 • نکات و ترفندهایی که باید پیش از شروع بازی بدانید
 • «مرحله‌ی اول» (Act 1)
 • «مرحله‌ی دوم» (Act 2)
 • «مرحله‌ی سوم» (Act 3)
 • «مرحله‌ی سوم» (Act 3): چطور کلید قرمز را بدست آورید؟
 • «مرحله‌ی سوم» (Act 3): چطور کلید سبز را بدست آورید؟
 • «مرحله‌ی سوم» (Act 3): چطور کلید دسترسی به زیرزمین را بدست آورید؟
 • پایان بازی
 • کلیه‌ی مکان‌هایی که در هر مرحله می‌توان در آن‌ها مخفی شد

نکات و ترفندهایی که باید پیش از شروع بازی بدانید

 1. به یاد داشته باشید: هرگونه صدای مضطرب کننده و تاریک شدن صفحه نمایش بدین معنی است که همسایه در حال نزدیک شدن به شما است. در چنین مواردی بهتر است که به سمت خانه‌ی خود بروید تا در امان باشید. زمانی که از دست همسایه فرار می‌کنید، مراقب آیتم‌های چسبناکی که او به سمت شما پرتاب می‌کند باشید، چراکه آن‌ها می‌توانند سرعت شما را کاهش دهند.
 2. استفاده از مکان‌های مخفی: زمانی که وارد خانه‌ی همسایه شدید، باید با مهارت بالایی در اتاق‌های مختلف آن جابجا شوید و مراقب باشید که توسط صاحب خانه به دام نیفتید. بعضی اوقات، مخصوصاً زمانی که همسایه به سمتتان حرکت می‌کند، گشتن و حرکت کردن به اطراف، عوامل کافی‌ای جهت پنهان شدن از دست او نبوده و باید از مکان‌های مخفی‌ای نظیر کمدها استفاده کنید.
 3. بدنبال آیتم‌های مختلفی بگردید: در راهنمای بازی Hello Neighbor تمام آیتم‌هایی که قابلیت استفاده از آن‌ها را در مراحل مختلف این بازی خواهید داشت را به شما معرفی کرده‌ایم؛ بطور مثال برداشتن چتر به شما کمک می‌کند تا به شکل راحت‌تری روی قسمت‌های مختلف پشت بام خانه‌ی همسایه حرکت کنید.
 4. به یاد داشته باشید که تنها چهار آیتم را می‌توانید در فهرست دارایی‌های خود ذخیره کنید: در زمان اجرای این بازی تنها قادرید چهار آیتم را با خود حمل کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که آیتم‌های کارآمد و مفیدی که قابلیت حمل آن‌ها را ندارید، در خانه‌ی خود قرار داده تا هر زمان که به این آیتم‌ها نیاز داشتید، به راحتی قابلیت دسترسی به آن‌ها را داشته باشید و نیاز نباشد که در خانه‌ی همسایه بدنبال آن‌ها بگردید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

راهنمای مراحل

مرحله‌ی اول بازی Hello Neighbor

وظیفه‌ی شما در مرحله‌ی اول بازی Hello Neighbor بدست آوردن کلید قرمز رنگی است که امکان عبور از دری را فراهم می‌کند که شما را به محلی اسرار آمیز هدایت خواهد کرد.

راهنمای بازی Hello Neighbor

به محض در اختیار گرفتن کنترل شخصیت اصلی بازی، به سمت توپی حرکت کنید که در مقابل خود مشاهده می‌کنید. پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، توسط همسایه‌تان گرفتار خواهید شد؛ این موضوع غیر قابل اجتناب است، پس تلاشی برای فرار از دست او نکنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

خود را مقابل درب خانه‌ی همسایه مشاهده خواهید کرد؛ ابتدا به سمت راست رفته و وارد خانه‌ی خود شوید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

ابتدا چیزی را برای شکستن شیشه (نظیر کنترل تلویزیون) و سپس دو جعبه‌ی مقوایی را بردارید.

حال به سمت خانه‌ی همسایه و موقعیتی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید بروید. در سمت چپ تصویر بالا، پنجره‌ی خانه‌ی همسایه را مشاهده می‌کنید که در کنار آن قفسه‌ای قرار دارد؛ خود را به بالای قفسه برسانید.

راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Cube Escape: The Cave
خواندن

زمانی که در بالای قفسه‌ی گفته شده قرار گرفتید، به شکلی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، جعبه‌های مقوایی که از خانه‌تان برداشتید را در گوشه‌ی قفسه بگذارید. با این کار قابلیت رفتن روی پشت بام را بدست خواهید آورد.

راهنمای بازی Hello Neighbor

روی پشت بام رفته و سپس روی قسمت دیگری از پشت بام که در تصویر بالا مشخص شده بپرید؛ قبل از پرش، چند قدمی از لبه‌ی پشت بام فاصله گرفته و سپس به سرعت دویده و به سمت قسمت گفته شده بپرید. اگر پیش از پرش ندوید، قابلیت رسیدن به قسمت مورد نظر را نخواهید داشت. از طرف دیگر، مراقب باشید که آن قدر هم زیاد نپرید که از سمت دیگر پشت بام به پایین بیفتید!

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از پرش به قسمت دیگر پشت بام، خود را به لبه‌ی دیگر آن برسانید و اولین پنجره از دو پنجره‌ای که مشاهده می‌کنید را بشکنید و وارد اتاق شوید.

پس از ورود به اتاق، اهرمی را روی دیوار مشاهده خواهید کرد که به شما اجازه می‌دهد تا سکویی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید را حرکت دهید؛ برای حرکت دادن اهرم می‌توانید از پنکه‌ای که در کنار آن قرار دارد نیز استفاده کنید اما پیش از آن باید نیروی برق مورد نیاز پنکه را تامین کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در اتاقی که اهرم در آن قرار دارد، تابلوی نقاشی بزرگی را مشاهده می‌کنید که در سمت چپ درب سفید رنگ اتاق قرار دارد (به تصویر بالا توجه کنید.)؛ تابلو را برداشته و آن را به فهرست دارایی‌های خود اضافه کنید. با برداشتن تابلوی گفته شده، حفره‌ای را روی دیوار مشاهده خواهید کرد که از طریق آن قادر خواهید بود خود را به اتاق مجاور برسانید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از ورود به اتاق مجاور، سوئیچی را روی دیوار مشاهده خواهید کرد (به تصویر بالا توجه کنید.)، از آن استفاده کنید تا پنکه‌ی مورد نظر شروع به کار کند.

راهنمای بازی Hello Neighbor

حال زمان آن رسیده که از اهرم مورد نظر استفاده کنید تا سکویی که بوسیله‌ی آن کنترل می‌شود، حرکت کرده و پایین بیاید. در اینجا باید خود را بوسیله‌ی این سکو، به طبقه‌ی بالا برسانید؛ برای این کار، پس از پایین آوردن سکو، چیزی نظیر یک جعبه را در مقابل پنکه قرار دهید تا به مرور زمان و بوسیله‌ی پنکه به اهرم نزدیک شده و آن را حرکت دهد تا سکو بالا برود، در همین حال باید خودتان به سرعت به سمت سکو رفته و پس از قرار گرفتن روی آن، منتظر بمانید تا اهرم حرکت کرده و سکو به سمت بالا حرکت کند. این کار را به سرعت انجام دهید چراکه اگر دیر به سکو برسید، ممکن است جعبه به اهرم رسیده و منجر به حرکت سکو به سمت بالا شود، در نتیجه مجبور خواهید شد که مراحل گفته شده را مجدداً تکرار نمایید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از بالا رفتن سکو، وارد اتاقی شوید که در پیش روی شما قرار می‌گیرد؛ در اینجا ممکن است که همسایه متوجه‌ی حضور شما شود، بنابراین بسیار هوشیار باشید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از ورود به اتاق، در سمت چپ میزی را مشاهده خواهید کرد که روی آن کلید قرمز رنگ قرار دارد، آن را بردارید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از گیر افتادن توسط همسایه، به محل دیگری منتقل خواهید شد، از دری که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید جهت خروج از این موقعیت جدید استفاده نمایید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

حال باید وارد خانه‌ی همسایه شوید؛ برای این کار از درب جلویی خانه استفاده کنید. پس از ورود به خانه، بلافاصله وارد اولین اتاق از سمت راست شوید، این کار را سریع انجام دهید چراکه پس از ورود به خانه، همسایه متوجه حضور شما شده و به سمتتان حرکت خواهد کرد.

راهنمای بازی Hyper Scape
خواندن

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از ورود به اتاق گفته شده، دری را مشاهده خواهید کرد که روی آن قفل قرمز رنگی وجود دارد؛ از کلید قرمز رنگی که کمی قبل‌تر پیدا کردید برای باز کردن این قفل استفاده نمایید تا به موقعیت جدیدی دسترسی یابید.

در موقعیت جدید، ماشین لباس شویی را مشاهده خواهید کرد، آن را باز کنید؛ این کار امکان ادامه‌ی مسیر را برای شما فراهم خواهد کرد؛ نگرانی‌ای هم بابت حضور ناگهانی همسایه در موقعیت فعلی‌تان نداشته باشید.

مسیری که در پیش رویتان قرار دارد را ادامه دهید تا به اتاقی برسی که در آن یک تشک کاهی وجود دارد. از کنار تشک، قوطی را برداشته و از آن برای شکستن پنجره‌ای که در این موقعیت قرار دارد استفاده کنید. پس از شکستن پنجره، از مسیر باز شده برای خروج از اتاق استفاده نمایید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

به سمت چپ رفته و از اهرمی که در سمت چپ تصویر بالا قابل مشاهده است، استفاده کنید تا امکان ادامه‌ی مسیر فراهم شود.

راهنمای بازی Hello Neighbor

مسیر را تا رسیدن به محل مشخص شده در تصویر بالا ادامه دهید. در این موقعیت یک چراغ قوه پیدا خواهید کرد (جایی که نور را مشاهده می‌کنید.)؛ چراغ قوه می‌تواند در مکان‌های تاریک کمک مفیدی باشد، بنابراین آن را برداشته و سپس از اهرمی که در کنار آدمک قرار دارد استفاده کنید و وارد اتاق دیگری شوید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در داخل اتاق جدید، تابلوی نقاشی‌ای که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید را خواهید دید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

این تابلو را روی فنسی که در آن نزدیکی قرار دارد بگذارید تا بتوانید خود را به سمت دیگر فنس برسانید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در سمت دیگر فنس، ژنراتور برقی را خواهید دید، آن را روشن کنید؛ بدون روشن کردن ژنراتور گفته شده، امکان ادامه‌ی بازی را نخواهید داشت.

راهنمای بازی Hello Neighbor

آیتم‌های موجود در این ناحیه را به شکل بالا در کنار هم قرار دهید تا بتوانید از روی فنس عبور کرده و خود را به موقعیت پیشین برسانید. حال اولین دری که مشاهده می‌کنید را باز کرده و وارد اتاق جدیدی شوید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

حرکت خود را به سمت جلو ادامه داده و از درهای مختلفی که در مسیرتان قرار دارند عبور کنید. اگر در مسیر حرکتتان به دو در رسیدید، از اولین در عبور کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در نهایت با همسایه روبرو خواهید شد؛ فرار نکنید، چراکه دستگیر شدن توسط او، برای شما مزیتی را به همراه خواهد داشت و بطور خودکار به موقعیتی منتقل می‌شوید که قصد رفتن به آن را دارید!

راهنمای بازی Hello Neighbor

حال وارد اتاقی شوید که تابلوی نقاشی‌ای را در آن مشاهده می‌کنید. در اینجا مراقب همسایه باشید، چراکه او در حال گشت‌زنی در این ناحیه است. از اهرمی که در تصویر بالا قابل مشاهده است، استفاده کنید؛ توجه نمایید که پیش از روشن کردن ژنراتور برق، این اهرم فعال نبود و نمی‌توانستید از آن استفاده نمایید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از رسیدن به راهرویی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، همسایه به تعقیب شما خواهد پرداخت؛ از دست همسایه فرار کرده و خود را به انتهای راهرو و دربی که در آنجا قرار دارد برسانید. دربی که در انتهای راهرو قرار دارد قفل است و امکان فرار از دست همسایه را نخواهید داشت، در نتیجه توسط او دستگیر خواهید شد. در اینجا مرحله‌ی اول از بازی Hello Neighbor به پایان خواهد رسید.

مرحله‌ی دوم بازی Hello Neighbor

وظیفه‌ی شما در مرحله‌ی دوم بازی Hello Neighbor خروج از خانه‌ی همسایه است.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از در اختیار گرفتن کنترل شخصیت اصلی بازی، به دری که در موقعیت شما قرار دارد نزدیک شده و از طریق سوراخ کلید آن، به سمت دیگر در نگاه کنید و تا زمان مشاهده‌ی یک شخصیت نقاشی شده، به این کار ادامه دهید تا در باز شود.

راهنمای بازی Two Point Hospital - نکاتی که تجربه شما را بهتر می‌کنند
خواندن

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از خروج از اتاق، به سمت چپ رفته و خود را به دریچه‌ی کانال تهویه‌ی هوا برسانید. دریچه را برداشته و وارد کانال شوید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از خروج از کانال تهویه‌ی هوا، به سمت راست رفته و از نردبانی که در آنجا مشاهده می‌کنید بالا بروید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

اکنون در حیات خلوت خانه‌ی همسایه قرار دارید. جعبه‌های مقوایی را روی زمین مشاهده می‌کنید، چهار عدد از آن‌ها را بردارید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در مقابل خانه، نردبانی را مشاهده خواهید کرد (به تصویر بالا نگاه کنید.)، از آن بالا بروید تا روی سکویی قرار بگیرید. در اینجا خیلی مراقب باشید، چراکه سر و صدای شما می‌تواند منجر به بیدار شدن همسایه شود و در اینصورت، او به تعقیب شما خواهد پرداخت.

راهنمای بازی Hello Neighbor

از روی سکو، باید به سمت تخته‌ی پرش قرمز رنگی بپرید که آن را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید؛ برای این کار، از لبه‌ی سکو فاصله گرفته و به سرعت به سمت تخته‌ی پرش بدوید و سپس پرش بلندی را صورت دهید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

حال چهار جعبه‌ی مقوایی که پیش از این از حیات خلوت خانه‌ی همسایه برداشته بودید را روی یکدیگر (در محلی که در تصویر بالا مشخص شده است.) قرار دهید؛ جعبه‌ها را به شکلی روی هم قرار دهید که لبه‌ای در کنار آن‌ها قرار داشته باشد و بتوانید از آن‌ها برای بالا رفتن از جعبه‌ها استفاده نمایید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از قرار دادن چهار جعبه روی یکدیگر، از آن‌ها بالا رفته و سپس به گونه‌ای روی تخته‌ی پرش بپرید که بتوانید خود را به سمت دیگر حصار چوبی برسانید. با عبور از روی حصار چوبی، مرحله‌ی دوم بازی Hello Neighbor به پایان خواهد رسید.

مرحله‌ی سوم بازی Hello Neighbor

مرحله‌ی سوم، آخرین مرحله از بازی Hello Neighbor به حساب می‌آید و در طول آن باید به کاوش در خانه‌ی همسایه و همچنین مبارزه با او بپردازید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

این مرحله را در یک آپارتمان آغاز خواهید کرد. منتظر بمانید تا نامه‌ای را دریافت کنید؛ پس از خواندن نامه‌ی گفته شده و مشاهده‌ی یک میان پرده، خود را در موقعیت جدیدی مشاهده خواهید کرد.

راهنمای بازی Hello Neighbor

از صندوق عقب ماشین، کلیدی را برداشته و سپس وارد خانه‌ی سبز رنگ شوید. پس از مشاهده‌ی میان پرده‌ای دیگر، تلفن را بردارید. میان پرده‌ی دیگری را مشاهده خواهید کرد که پس از پایان آن، کنترل کامل شخصیت اصلی بازی را در اختیار خواهید گرفت.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در ابتدا از طریق درب جلویی، وارد خانه‌ی همسایه شده و از راهرویی که در سمت راست قرار دارد عبور کنید تا به پلکانی برسید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. از پلکان بالا بروید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

حال روی لامپی بپرید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

سپس از روی لامپ، به سمت موقعیتی بپرید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

تابلوهایی را روی دیوار مشاهده خواهید کرد، با جابجایی یکی از آن‌ها، راه مخفی‌ای را جهت ادامه‌ی مسیر باز خواهید کرد.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از جابجایی تابلو و باز شدن مسیر مخفی، دو راه برای خروج از موقعیت فعلی خواهید داشت؛ یا همانطور که وارد این موقعیت شدید (یعنی از طریق لامپ) از آن خارج شوید، یا از اهرمی که روی دیوار قرار دارد استفاده کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

مسیر مخفی‌ای که در بالا مورد اشاره قرار گرفت را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید؛ از مسیر باز شده عبور کنید.

در تصاویر بالا اتاق‌هایی را مشاهده می‌کنید که باید از آن‌ها عبور کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در ادامه به اتاقی خواهید رسید که از طریق آن می‌توانید وارد موقعیت جدیدی شوید اما پیش از ورود به موقعیت جدید، دیلم نشان داده شده در تصویر بالا را بردارید، البته در حال حاضر بدلیل داغ بودن این وسیله، قابلیت برداشتن آن وجود ندارد اما پس از گذشت مدت زمانی، دمای آن کاهش یافته و می‌توانید آن را بردارید. پس از برداشتن دیلم گفته شده، به پایین پریده و وارد موقعیت جدید شوید. در موقعیت جدید چتری را مشاهده خواهید کرد، آن را بردارید، چراکه در آینده بسیار بدردتان خواهد خورد.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 (قسمت دوم)
خواندن

راهنمای بازی Hello Neighbor

روی سکویی که در موقعیت جدیدتان قرار دارد ایستاده و سپس چیزی (نظیر صندلی یا جعبه‌ی مقوایی) را به سمت کلیدی پرتاب کنید که آن را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید؛ با این کار سکویی که روی آن ایستاده‌اید بالا می‌رود.

پس از رسیدن سکو به بالا، از دری که در آنجا قرار دارد عبور کنید تا وارد موقعیت جدیدی شوید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در موقعیت جدیدی که در آن قرار گرفته‌اید، باید چرخ دستی را در حالیکه پنج محصول مختلف در آن قرار گرفته‌اند، به انتهای سالن برسانید و در این بین آدمک‌ها مانع از حرکت شما خواهند شد. در صورتیکه آدمک‌ها به شما برسند، محصولات از درون چرخ دستی ناپدید شده و این قسمت را باید از ابتدا آغاز کنید. اگر آدمکی را دیدید که در حال نزدیک شدن به شما بود، به سرعت خم شوید، چراکه با این کار مانع از حرکت او خواهید شد، اما اگر آدمک همچنان به حرکت خود ادامه داد، به سرعت از آنجا فرار کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پنج محصول مختلفی که باید در چرخ دستی قرار دهید را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. کلیه‌ی محصولات مورد نظر را می‌توانید از روی قفسه‌هایی که در طول مسیرتان قرار دارند بردارید. همانطور که گفته شد، بدون وجود این پنج مخصول در چرخ دستی، نمی‌توانید این موقعیت را ترک کنید. پس از عبور از صندوق پول، از دری که روی آن علامت «خروج» (Exit) درج شده عبور کنید تا به خانه‌ی همسایه بازگردید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

به پشت خانه رفته و از طریق جعبه‌ی مقوایی، خود را به پنجره‌ی کوچکی برسانید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. از طریق پنجره، اهرمی که در آنجا قرار دارد را حرکت دهید تا درب‌های داخلی خانه باز شوند. جهت ورود به خانه می‌توانید از درب جلویی آن استفاده کنید اما بهتر است پنجره‌ای که در آن نزدیکی قرار دارد را شکسته و سپس به سمت چپ بروید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

از نردبان بالا رفته و خود را به بالاترین طبقه برسانید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

دری که در موقعیت جدیدتان قرار دارد را باز کرده و سپس روی مسیر حرکت قطار بپرید؛ حال روی موقعیتی بپرید که در تصویر بالا مشخص شده است و سپس از حفره‌ای که در آنجا قرار دارد عبور کرده تا وارد اتاق دیگری شوید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

برای روشن کردن قطار، از کلید و اهرمی که در آنجا قرار دارند استفاده کنید؛ در نتیجه شاهد حرکت قطار روی پشت بام خانه خواهید بود.

مرحله‌ی سوم بازی Hello Neighbor: چطور کلید قرمز را بدست آورید؟

راهنمای بازی Hello Neighbor

حالا باید کلید قرمز را بدست آورید؛ برای این کار باید به اتاقی بروید که در آن یک دیلم و چتر پیدا کردید. با استفاده از اهرمی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، قادر خواهید بود که جلوی حرکت قطار را بگیرید، گرچه قابلیت استفاده از این اهرم به روش معمول وجود نداشته و برای استفاده از آن باید چیزی نظیر کفش را به سمتش پرتاب کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

زمانی که به موقعیت مورد نظر رسیدید، بدنبال محفظه‌ای بگردید که در تصویر بالا مشخص شده است تا کلید قرمز رنگ را پیدا کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از برداشتن کلید، به سمت واگن قطار بازگشته و آن را در محلی که در تصویر بالا مشخص شده است متوقف کنید. در اتاقی قرار دارید که پیش از این نیز در آن حضور داشتید. جعبه‌ها و صندلی موجود در اتاق را در مسیر حرکت قطار قرار دهید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

ابتدا روی لوله‌هایی که در سمت راست قرار دارند و سپس روی سقف ماشین بپرید. حال روی سقف خانه‌ای بپرید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

راهنمای بازی Spotlight Room Escape
خواندن

راهنمای بازی Hello Neighbor

از طریق پشت بام به درخت‌هایی می‌رسید، از آن‌ها عبور کرده تا به دریچه‌ای برسید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. دریچه را باز کرده و چیزی نظیر یک جعبه‌ی مقوایی به داخل آن پرتاب کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در کنار دریچه، سقفی قرار دارد که از طریق آن می‌توانید خود را به لوله‌هایی برسانید؛ روی لوله‌ها راه رفته تا به پشت بامی برسید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید؛ روی پشت بام بپرید. جهت انجام کارهای گفته شده در بالا، باید یک چتر در اختیار داشته باشید؛ بدون چتر، قادر نخواهید بود که خود را به ساختمان مورد نظر برسانید. پس از ورود به ساختمان، دری را با یک قفل قرمز رنگ مشاهده خواهید کرد. از کلید قرمز رنگی که کمی قبل‌تر بدست آوردید برای باز کردن قفل استفاده کرده و از در عبور کنید تا به موقعیت جدیدی برسید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

از مبلمان برای بالا رفتن از ناحیه‌ای که در آن قرار دارید استفاده کرده و خود را به موقعیتی برسانید که در تصویر بالا مشخص شده است. در موقعیت جدید خود، یک فنجان را به سمت قفسه پرتاب کنید تا امکان ادامه‌ی مسیر را به سمت علامت «خروج» پیدا کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

زمانی که به علامت «خروج» رسیدید، روی توستر پریده تا شما را به سمت قفسه‌های بالاتر پرتاب کند.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در اینجا چند دارت (آن‌ها را بردارید، در ادامه بدردتان خواهند خورد.) و یک هواپیمای کاغذی پیدا خواهید کرد. هواپیما را هل داده و وارد آن شوید، اینگونه به سمت دیگر قفسه خواهید رفت.

راهنمای بازی Hello Neighbor

به حرکت خود ادامه دهید تا به موقعیتی برسید که برای ادامه مسیر و رسیدن به قفسه‌های بالاتر، نیاز به استفاده از دارت‌های خود خواهید داشت، بدون دارت‌ها امکان رسیدن به قفسه‌های بالایی را نخواهید داشت. سیبل دارت روی مبل قرار دارد، دارت‌ها را به سمت آن پرتاب کنید تا قابلیت بالا رفتن را بدست آورید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در نهایت به سمت لامپی که در موقعیت جدیدتان قرار دارد بپرید. در اینجا بازی به شما نحوه‌ی پرش مجدد (پرش دوگانه) را آموزش خواهد داد؛ طبق آموزش بازی، پرش دیگری را انجام داده تا به موقعیت بعدی برسید. از اینجا به بعد امکان انجام پرش‌های دوگانه را خواهید داشت.

مرحله‌ی سوم بازی Hello Neighbor: چطور کلید سبز را بدست آورید؟

راهنمای بازی Hello Neighbor

اکنون زمان آن رسیده که کلید سبز رنگ را بدست آوریم. به اتاقی بروید که از طریق آن، خود را به پشت بام رساندید و سپس از طریق درخت‌ها به ادامه‌ی مسیر پرداختید. باید خود را از شر جعبه‌هایی که در تصویر بالا می‌بینید خلاص کنید و سپس برای ادامه‌ی مسیر، تعدادی از جعبه‌ها را روی هم قرار دهید. توجه داشته باشید که همچون مرحله‌ی دوم، جعبه‌ها را به شکلی روی هم قرار دهید که لبه‌ای در کنار آن‌ها قرار داشته باشد و بتوانید از آن‌ها برای بالا رفتن از جعبه‌ها استفاده نمایید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

با ادامه‌ی مسیر به اتاقی خواهد رسید که کلید سبز رنگ را در آنجا پیدا خواهید کرد.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از برداشتن کلید، از دربی که در تصویر بالا می‌بینید عبور کنید. جهت راهنمایی: این درب، در کنار پلکانی قرار دارد که از طریق آن راه مخفی‌ای را با جابجا کردن یکی از تابلوهای روی دیوار پیدا کردید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از عبور از در گفته شده، به موقعیت جدیدی خواهید رسید. در حالیکه آدمک‌های موجود در این موقعیت تلاش می‌کنند تا شما را بگیرند، باید خود را به انتهای اتاق (دری که روی آن علامت «خروج» درج شده است.) برسانید.

جهت رسیدن به در مورد نظر، باید به شکل ماهرانه‌ای از میان آدمک‌ها حرکت کنید و در صورت نیاز در لاکرهای مدرسه‌ای که در این موقعیت قرار دارند مخفی شوید. هر زمان که توسط آدمکی گرفتار شوید، به ابتدای این موقعیت باز خواهید گشت و مجدداً باید از میان آدمک‌ها فرار کنید و خود را به موقعیت مورد نظر برسانید.

راهنمای Need for Speed Heat - بهترین راه‌ برای پول در آوردن
خواندن

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از رسیدن به در مورد نظر (که آن را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.)، از آن عبور کرده و این قسمت را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید.

مرحله‌ی سوم بازی Hello Neighbor: چطور کلید دسترسی به زیرزمین را بدست آورید؟

کلید دسترسی به زیرزمین را در فریزر موجود در خانه‌ی همسایه پیدا خواهید کرد. حضور کلید مورد نظر در فریزر، منجر به یخ زدن آن شده و نمی‌توان آن را برداشت، در نتیجه ابتدا باید منبع نیروی فریزر را قطع کرد تا یخ‌زدگی کلید برطرف شود و بتوان آن را برداشت.

راهنمای بازی Hello Neighbor

به مسیر حرکت قطار بازگشته و خود را به موقعیتی برسانید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. اینجا جایی است که ژانراتور برق فریزر در آن قرار دارد اما متاسفانه این وسیله درون قفس قفلی قرار گرفته است و نمی‌توان آن را خاموش کرد، بنابراین ابتدا باید قفل قفس را باز کرد تا به ژنراتور دسترسی پیدا کنیم.

راهنمای بازی Hello Neighbor

همانطور که مشاهده می‌کنید، سیم متصل به ژنراتور به داخل اتاقی رفته است که در مقابل شما قرار دارد؛ از چتر استفاده و به درون این اتاق بپرید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

دری را مشاهده خواهید کرد که روی آن قفلی وجود دارد، قفل در را باز کرده و وارد اتاق شوید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از ورود به اتاق، تصویری را مشاهده می‌کنید که نشان می‌هد پیش از این اتاق چه شکلی داشته و هر وسیله در کجا قرار داشته است. آیتم‌های موجود روی زمین را برداشته و آن‌ها را براساس تصویر گفته شده، در جای صحیح خود قرار دهید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

با قرار دادن آیتم‌های موجود در اتاق در جای صحیحشان، قفل قفسی که ژنراتور فریزر در آن قرار دارد باز می‌شود. به سمت آن رفته و ژنراتور را خاموش کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از مدتی، یخ‌زدگی کلید دسترسی به زیرزمین برطرف شده و می‌توانید آن را بردارید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

اکنون زمان استفاده از دیلم فرا رسیده است، اگر آن را پیش از این بر نداشتید، می‌توانید دیلمی را در اتاقی پیدا کنید که از درب موجود در آن، خود را به موقعیتی رساندید که باید چرخ دستی‌ای را از میان آدمک‌ها عبور می‌دادید. حال به سمت در زیرزمین رفته و میخ‌ها را بوسیله‌ی دیلم بیرون بکشید تا امکان‌ ادامه‌ی مسیر فراهم شود.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از بیرون کشیدن میخ‌ها، از کلید دسترسی بدست آمده استفاده کنید تا وارد زیرزمین خانه‌ی همسایه شوید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از وارد شدن به محلی که مشابه موقعیتی است که در مرحله‌ی اول در آن قرار داشتید، به سمت چپ رفته و خود را به انتهای راهرو برسانید.

در نهایت به محلی خواهید رسید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. روی لوله‌ای که در آن نزدیکی قرار دارد پریده و سپس از روی فنس عبور کنید؛ حال از دری که روی آن عبارت «خروج» درج شده است عبور کنید تا به راهرویی برسید. به انتهای راهرو رفته تا به در سفید رنگی برسید. از در سفید رنگ عبور کنید تا به آخرین موقعیت از بازی Hello Neighbor برسید.

پایان بازی Hello Neighbor

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از یک میان پرده‌ی کوتاه، در موقعیتی قرار خواهید گرفت که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. خود را به سازه‌ای برسانید که در مقابلتان قرار دارد.

راهنمای بازی Hello Neighbor

چهار جعبه‌ی مقوایی را از روی زمین بردارید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در این ناحیه یک کلید (سوئیچ) قرار دارد (در تصویر بالا نشان داده شده است.) که باید جعبه‌های مقوایی را به سمت آن پرتاب کنید تا فعال شود.

راهنمای بازی Hello Neighbor

پس از فعال کردن کلید گفته شده، به سمت موقعیتی بروید که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

تمام کدهای تقلب GTA IV
خواندن

راهنمای بازی Hello Neighbor

جهت رسیدن به توستر از مبل بالا بروید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

به درون توستر بپرید تا به سمت بالا پرتاب شوید و سپس خود را به قفسه‌ی سبز رنگ برسانید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در ادامه به کلیدی که در تصویر بالا مشخص شده خواهید رسید، از آن استفاده کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

این کلید سکویی که در آنجا قرار دارد را فعال می‌کند، روی سکو بپرید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

سکوی گفته شده شما را به اتاق کوچکی می‌برد. زمانی که وارد اتاق شدید، از گلدانی که در آنجا قرار دارد بر ضد پنجره استفاده کنید تا امکان ادامه‌ی مسیر برای شما فراهم شود.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در نهایت به کلیدی خواهید رسید، زدن آن منجر به خرابی طبقه‌ای که در آن قرار دارید خواهد شد، بنابراین خیلی مراقب باشید. پس از زدن کلید، شاهد حضور چترهای متعددی خواهید بود، بلافاصله یکی از آن‌ها را گرفته و آن را باز کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

از چتر برای رفتن به موقعیتی که در تصویر بالا مشخص شده است استفاده کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

زمانی که به موقعیت مورد نظر رسیدید، یکی از شمع‌های موجود را برداشته و سپس به سمت همسایه بپرید.

در کنار همسایه‌تان چند وسیله‌ی آتش بازی وجود دارد، آن‌ها را با استفاده از شمع روشن کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

مجدداً به سمت توستر بروید و از آن برای رسیدن به قفسه‌ای استفاده کنید که در تصویر بالا قابل مشاهده است. در موقعیت مورد نظر چند توپ سفید رنگ را مشاهده خواهید کرد، یکی از آن‌ها را به درون دستگاهی بیندازید که در آنجا قرار دارد.

راهنمای بازی Hello Neighbor

حال به سمت سکویی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید رفته و از شمع جهت پرتاب یک موشک استفاده کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

مجدداً از توستر استفاده کرده و به سمت گرامافونی بروید که در تصویر بالا مشخص شده است. زمانی که به گرامافون رسیدید، پرشی را به پشت خانه‌ی همسایه صورت دهید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

در داخل خانه با پسری ملاقات خواهید کرد. در اینجا شاهد تخریب تدریجی خانه خواهید بود؛ پسر بچه را تا زمان تخریب کامل خانه دنبال کنید.

راهنمای بازی Hello Neighbor

به موقعیت عجیب و غریبی خواهید رسید که در آن با همسایه‌تان روبرو خواهید شد. جهت پایان بازی تنها کافی است که درب سبز رنگی که در آنجا قرار دارد را باز کنید. تبریک می‌گوییم در همینجا بازی Hello Neighbor را به پایان رساندید. جهت خرید این بازی جذاب از این سایت استفاده نمایید.

کلیه‌ی مکان‌هایی که در هر مرحله می‌توان در آن‌ها مخفی شد

در این قسمت محل تمام کمدهایی که در قسمت‌های مختلف بازی Hello Neighbor پخش شده‌اند و می‌توان در آن‌ها مخفی شد را مشاهده خواهید کرد.

مرحله‌ی اول

اولین کمد را در اولین اتاق در سمت راست درب ورودی خانه‌ی همسایه مشاهده خواهید کرد.

کمد بعدی در راهرویی قرار دارد که درب ورودی اتاق گفته شده در بالا در آن واقع شده است.

پس از ورود به خانه‌ی همسایه، به سمت جلو حرکت کنید تا کمد بعدی را ببینید.

در قسمتی از بازی به موقعیتی خواهید رسید که برای ادامه‌ی مسیر، باید از اهرمی استفاده کنید؛ در آنجا شاهد کمد دیگری خواهید بود.

پس از عبور از موقعیت گفته شده در بالا، به راهرویی خواهید رسید که در آن کمد دیگری را خواهید یافت.

آخرین کمد مرحله‌ی اول را پس از عبور از فنسی که در کنار آن ژنراتور برقی قرار دارد، مشاهده خواهید کرد.

مرحله‌ی دوم

اولین کمد مرحله‌ی دوم را درست پس از ورود به خانه‌ی همسایه، در سمت راست خواهید دید. کمد دیگری را در اتاقی که در سمت چپ درب ورودی خانه قرار دارد خواهید یافت.

مرحله‌ی سوم

اولین کمد را در اولین اتاق در سمت راست درب ورودی خانه مشاهده خواهید کرد.

کمد دیگری را در انتهای راهرویی که در سمت راست درب ورودی خانه قرار دارد خواهید یافت.

منبع
GamePressure
برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
25 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن