راهنمای بازی

راهنمای بازی GWENT

نکاتی برای تازه‌واردان

اگر شما بازی The Witcher 3: Wild Hunt  را بازی کرده ‌باشید، حتما اسم GWENT، بازی کارتی که در دنیای ویچر وجود‌ دارد را شنیده‌اید. با وجود هواداران زیاد، استودیوی CD Projekt Red نسخه‌ای جداگانه از این بازی را برای پلتفرم‌های مختلف منتشر کرده است که بازی‌بازان بتوانند بیشتر طعم این بازی جذاب را بچشند. از این جهت که این بازی ممکن است برای تازه‌واردان کمی پیچیده باشد، با پیکسل آرتس همراه شوید تا مروری بر قوانین بازی جذاب GWENT داشته ‌باشیم.

راهنمای بازی GWENT 

راهنمای بازی GWENT | چگونه بازی کنیم؟

ابتدا با نکات پایه‌ای بازی شروع می‌کنیم، هر یک دست GWENT از سه راند تشکیل می‌شود. هدف شما بردن دو راند است. در هر ‌کدام از راند‌ها شما باید سعی کنید تا امتیاز‌های بیشتری از رقیب خود به دست آورید. بازیکنان به صورت نوبتی کارت‌های خود را بازی می‌کنند؛ تا زمانی که یکی از آنها نخواهد بیشتر از کارت های خود استفاده کند و کناره گیری یا به اصطلاح Pass نماید. بازیکن دیگر می‌تواند به بازی خود ادامه داده و هر ‌چقدر کارت که می‌خواهد را بازی کند. شاید در ابتدا فکر کنید که برای تضمین برد خود هر‌چه کارت بیشتری بگذارید بهتر است، اما این را در نظر داشته باشید که در راند دوم، ۲ کارت، و در راند سوم، ۱ کارت به دست شما اضافه خواهد شد. این بدین معناست که اگر شما در راند اول خود کارت‌های زیادی مصرف کنید، در راند‌های بعدی با مشکل کمبود کارت مواجه خواهید شد. اگر در راند اول فکر می‌کنید که نمی‌توانید رقیب خود را شکست دهید، بهترین گزینه کناره‌گیری خواهد بود و در نتیجه در راند اول کارت کمتری مصرف خواهید کرد.

راهنمای بازی FIFA 20 - نکاتی جهت حمله، شوت زدن و گل‌زنی
خواندن

راهنمای بازی GWENT | کدام فرقه؟

اکنون که پایه‌های بازی را یاد گرفتید، نوبت آن است که فرقه (Faction) خود را انتخاب کنید. در GWENT شما پنج فرقه مختلف برای انتخاب داشته که هر کدام سبک بازی منحصر ‌به‌ فرد خودشان را دارند. بهتر است که شما هر ۵ فرقه را امتحان کرده و هر‌کدام که با سبک بازی شما همخوانی داشت را انتخاب کنید. این پنج فرقه به صورت زیر هستند:

فرقه Northern Realms – قابلیت این فرقه این است که با استفاده از زره‌‌ای، از نیرو‌های خود در برابر صدمه محافظت می‌کند و علاوه بر آن دارای مزایای دیگری نیز است. این فرقه دارای روش‌های زیادی برای آسیب زدن به نیرو‌های رقیب نیز می‌باشد؛ در این فرقه شما می‌توانید با استفاده از ماشین‌های جنگی، منجنیق و Ballista به کارت‌های رقیبانتان صدمه وارد کنید.

فرقه Monsters – این فرقه، اصلی‌ترین فرقه‌ی آب و هوایی بازی است. آب و هوا در شکل‌های مختلفی در بازی ظاهر می‌شود و هر‌کدام دارای تاثیراتی منفی بر رقیب هستند. فرقه Monsters دارای کارت‌هایی است که با این کارت‌های آب‌ و هوایی همکاری می‌کنند؛ مانند کارت‌هایی که به شما کمک می‌کنند تا آب و هوا را پیدا کنید، یا کارت‌هایی که هنگام استفاده از شرایط آب و هوایی خاص، قدرتمند‌‌تر می‌شوند. این فرقه دارای الگوهای دیگری نیز است که با مصرف یا کشتن کارت‌های خودتان، می‌توانند به شما سود برسانند.

فرقه Scoia’tael – این فرقه بیشتر دارای کارت‌های Elf  و Dwarf است. شما می‌توانید دسته‌هایی بسازید که با این نوع کارت‌ها همکاری کنند. در بازی انواع دسته وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها قدرت کارت‌های خود را بیشتر کرده، یا اینکه کارت‌های خاص زیادی بازی کنید.

راهنمای انتخاب بهترین بازیکنان جوان بازی FIFA 21
خواندن

قرقه Skellige – این فرقه شاید از فرقه‌های سخت بازی برای تازه‌واردان باشد. Skellige به شما اجاره می‌دهد که برای بدست آوردن قابلیت‌هایی، به نیرو‌های خود صدمه بزنید. این حرکت با استفاده از کارت‌هایی همانند Greatsword انجام می‌شود. شما گزینه‌های زیادی برای زنده کردن کارت‌های خود از قبرستان دارید و می‌توانید ازاین مکانیک فرقه در استراتژی خود استفاده کنید. از سوی دیگر شما می‌توانید از همکاری کارت‌ها در گروه‌ها استفاده کنید که در این فرقه تاثیر‌بسزایی دارد؛ از جمله کارت‌هایTuirseach Veterans  و Cursed Units.

فرقه Nilfgaard – فرقه ای آب‌زیرکاه که از قابلیت‌های آن می‌توان به آشکار کردن کارت‌ها اشاره کرد، که با نشان دادن کارت‌های خود به رقیب، و یا دیدن کارت‌هایشان، سود کسب می‌کنید. شما می‌توانید کارت‌های جاسوس در طرف رقیب قرار دهید تا از مزایای آن مانند کسب امتیاز بیشتر، بهره‌مند شوید. از سوی دیگر، شما می‌توانید دسته‌هایی را بسازید که با برچسب Alchemy  همکاری می‌کنند تا نیرو‌های خود را قوی‌‌‌تر کرده و به نیرو‌های رقیبتان صدمه  بیشتری وارد نمایند.

راه خوبی برای یاد گرفتن و آزاد کردن فرماندهان فرقه‌ها، کامل کردن چالش‌های تک‌نفره بازی است. کامل کردن این چالش‌ها، برای هر‌کدام از فرقه‌ها دو فرمانده جدید باز می‌کند و در نهایت شما ایده بهتری از سبک بازی هر‌کدام خواهید داشت و فرقه مورد علاقه خود را انتخاب خواهید کرد. علاوه بر موارد ذکر شده، کامل کردن چالش‌ها به شما Ore نیز می‌دهد که واحد پول داخل بازی است و می‌توانید با آن Card Keg بخرید و صاحب کارت‌های بیشتری شوید.

راهنمای بازی GWENT 

راهنمای بازی GWENT | Card Kegها

پس از اینکه فرقه مورد نظر خودتان را انتخاب کردید، اکنون نوبت این است که مجموعه کارت‌هایتان را بیشتر کنید. با پیروزی در راند‌های بازی، جوایز روزانه برای شما باز می‌شوند. برای مثال اگر شما روزی ۶ راند ببرید، ۱۰۰ Ore بدست خواهید آورد. این میزان Ore برای یک Keg کافی است. اگر ۱۲ راند ببرید، ۷۵ Ore دیگر کسب خواهید کرد. این روند با بردن راند‌های بیشتر ادامه دارد. نکته اینجاست که شما برای این کار لازم نیست تا پشت سر هم بازی‌ها را ببرید، پس اگر شما دستی را ببازید، اما یکی از راندها را برده باشید، باز هم یک قدم به جایزه روزانه نزدیک‌ترمی‌شوید. برای بازیکنان تازه‌وارد، بهتر است که روی بردن حداقل یک راند از بازی تمرکز کنند تا به مرور مهارتشان در بازی بهتر شود.

راهنمای قدم به قدم بازی Nobodies
خواندن

باز کردن یک Keg به شما ۵ کارت خواهد داد. ۴ کارت اول به صورت تصادفی، و پنجمین کارت از بین سه کارت دیگر، به انتخاب خودتان است. انتخابی بودن کارت پنجم، ساختن دسته‌های کارت را برای فرقه خود آسان‌تر می‌کند. اگر در انتخاب کردن کارت ها به مشکل بر می‌خورید، می‌توانید از فروم‌های GWENT  استفاده کنید.

راهنمای بازی GWENT 

راهنمای بازی GWENT | ساختن کارت

راه دیگر برای بدست آوردن کارت‌ها، ساختن آنهاست. کارت ها را می‌توانید تنها با استفاده از Scrap درست کنید. این واحد تنها با بازیافت کارت‌هایی که دیگر به آنها احتیاج ندارید کسب می‌شود. توجه داشته باشید که فرمانده‌های اولیه و آنهایی که در چالش‌های تک‌نفره باز می‌شوند را نمی‌توان از داخل Kegها به دست آورد. اگر آنها را بازیافت کنید، باید دوباره بسازید. در رابطه با ساختن کارت‌ها، پیشنهاد من این است که با کارت‌های Neutral شروع کنید. این کارت‌ها در هر دسته‌ای و با هر فرقه‌ای قابل استفاده هستند. کارت Muzzle کارت افسانه‌ای خوبی برای تازه‌واردان است که به شما اجازه می‌دهد تا کارتی با قدرت ۸ یا کمتر از رقیب خود بدزدید. انتخاب خوب دیگر کارت Geralt: Igni است. با این کارت می‌توانید نیرو‌های یکی از ردیف‌های رقیب که جمع امتیاز‌های آن بیشتر از ۲۵ است را نابود کنید. هر دو این کارت‌ها را می‌توان در تمامی دسته‌ها استفاده کرد و دارای ارزش زیادی هستند. بهتر است قبل اینکه کارتی را بسازید، به تمامی مجموعه کارت‌ها نگاهی بیندازید.

راهنمای بازی GWENT | بخش Ranked

هنگامی که به لول ۱۰ برسید، می‌توانید در بخش Ranked به بازی بپردازید و با برد و باخت رتبه کسب کنید. در ابتدا ممکن است این بخش کمی ترسناک به نظر برسد، اما راه خوبی برای کسب جوایز بیشتر و افزایش مهارت است. با بالا رفتن رتبه شما در این بخش، جوایز مختلفی را کسب می‌کنید؛ از جمله Keg، Scrap، و Meteorite Powder. با استفاده از Meteorite Powder شما می‌توانید کارت‌های ویژه و دارای انیمیشن بسازید. علاوه بر این هنگامی که یک فصل رتبه‌بندی به اتمام برسد، نسبت به رتبه‌ای که دارید، جوایز بیشتری را کسب می‌کنید. نسبت به بخش Casual، Ranked گزینه بهتری برای پیشرفت است، اما می‌توانید استراتژی‌های جدید خود را در بخش Casual امتحان کنید.

راهنمای بازی Rainbow Six Siege
خواندن

اکنون که با پایه‌های بازی آشنا شدید، قدم بعدی شروع بازی است. عنوان GWENT: The Witcher Card Game هم اکنون برای پلتفرم‌های ویندوز، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، iOS و اندروید قابل دسترسی است.

عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن