راهنمای بازی

راهنمای بازی Genshin Impact

نکاتی برای تازه‌واردان

بازی اکشن نقش آفرینی گاچا Genshin Impact دارای عناصر و سیستم‌های بسیاری است که می‌توانند در ابتدا ترسناک باشند. هرچند نیازی نیست خود را با این موارد نگران کنید زیرا ما در این راهنمای بازی Genshin Impact تمامی نکات و ترفندهای لازم تازه‌واردان جهت شروع این بازی را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

راهنمای بازی Genshin Impact

در حالی که شاید به ظاهر بازی Genshin Impact یک عنوان ساده موبایلی به نظر برسد، و تا حدودی نیز این موضوع درست است، اما در عمل مکانیزم‌های نقش آفرینی آن بسیار عمیق هستند.

راهنمای بازی Genshin Impact – کمیسیون‌های روزانه را باز کنید

در بازی Genshin Impact، کمیسیون‌های روزانه (Daily Commissions) مانند مأموریت‌های روزانه هستند که پس از رسیدن بازیکن به یک سطح ماجراجویی (Adventure Rank) خاص، باز می‌شوند.

کمیسیون‌های روزانه وظایف ساده‌ای هستند که بازیکنان می‌توانند جهت دستیابی به پاداش‌های مفید آن‌ها را انجام دهند. کمیسیون‌های روزانه در بازی Genshin Impact در سطح ماجراجویی ۱۲ باز می‌شوند، و می‌توان با مراجعه به انجمن ماجراجویان (Adventure Guild) آن‌ها را آغاز کرد.

بازیکنان می‌توانند تا حداکثر ۴ کمیسیون روزانه داشته باشند که در نقشه با رنگ بنفش مشخص می‌شوند. جوایز آن‌ها بسته به دسته‌بندی ماجراجویی (بسته به سطح ماجراجویی‌تان) که در آن قرار دارید متفاوت خواهند بود. هرچه سطح ماجراجویی شما بیشتر باشد، جایزه بهتری نیز دریافت خواهید کرد. در ادامه می‌توانید دسته‌بندی‌های ماجراجویی موجود در بازی را مشاهده کنید.

  • ۱۲-۱۳
  • ۱۶-۱۹
  • ۲۰-۲۴
  • ۲۵-۲۹
  • ۳۰-۳۴

بازیکنان همچنین پس از انجام تمام وظایف و تحویل آن به انجمن ماجراجویان، Adventurer Treasure Pack سطح یک را دریافت خواهند کرد.

راهنمای بازی Genshin Impact – به جمع‌آوری Ley Linesها بپردازید

در بازی Genshin Impact، آیتم‌های Ley Lines سرچشمه‌های جادویی هستند که هنگام لمس کردن آن‌ها جوایزی به شما داده می‌شود. دو نوع از این اقلام وجود دارند: Ley Lines of Revelation که در سطح ماجراجویی ۸ باز می‌شوند. و نوع دیگر آن‌ها یعنی Ley Lines of Wealth که پس از رسیدن به سطح ماجراجویی ۱۲ برای شما باز خواهند شد.

Ley Lines of Revelation حلقه‌های آبی رنگ موجود در نقشه هستند که به شما XP و مواد اولیه می‌دهند. از سوی دیگر، Ley Lines of Wealth حلقه‌های طلایی موجود در نقشه بوده و به بازیکن Mora، که واحد پول در بازی Genshin Impact است را می‌دهند.

برای فعال کردن یک Ley Line شما باید نزدیک آن رفته و لمسش کنید. در این مرحله تعدادی دشمن ظاهر شده و شما را به چالش می‌کشند که برای دستیابی به جوایز این Ley Line باید آن‌ها را از میان بردارید. پس از انجام این کار یک شکوفه پدیدار شده که برای باز کردن آن (و دریافت جوایز) باید ۲۰ Resin پرداخت کنید.

راهنمای بازی Genshin Impact – افزایش استامینا به وسیله Statue of the Seven Blessings

امکان ندارد که راهنمای بازی Genshin Impact را بنویسید اما در مورد سیستم استامینا (استقامت) موجود در این بازی صحبت نکنید. استامینا بخش حیاتی در این عنوان بوده زیرا برای دویدن، بالا رفتن، شنا کردن، استفاده از کایت برای مدت طولانی‌تر و جاخالی دادن، به آن نیاز خواهید داشت. پس از اتمام استامینا شما باید مدتی کوتاه صبر کنید تا استامینای شما مجدداً به صورت خودکار پر شود.

شما می‌توانید با جمع‌آوری Anemoculus و اهدای آن‌ها به مجسمه‌های هفت خدا (Statues of the Seven)، میزان استامینای خود را افزایش دهید.

Anemoculus گوی‌های آبی (و طلایی) رنگی هستند که در سراسر نقشه پخش شده‌اند. زمانی که به یکی از این گوی‌ها نزدیک باشید، مکان آن روی نقشه کوچک شما با علامت ضربدر ستاره مانند، مشخص می‌شود.

پس از جمع‌آوری یک Anemoculus می‌توانید آن را به مجسمه‌های موجود در سراسر نقشه اهدا کنید. این مجسمه‌ها در نقشه با گوی‌های آبی رنگ (که سر آن‌ها کمی تیز است) مشخص شده‌اند. پس از رسیدن به این مجسمه‌ها، Anemoculusهای خود را اهدا نمایید تا استامینای شما افزایش یابد.

راهنمای بازی Genshin Impact – فعال‌سازی قابلیت کیمیاگری و استفاده از آن

کیمیاگری (Alchemy) در بازی Genshin Impact از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا به شما اجازه می‌دهد تا سلاح‌ها و مواد اولیه Ascension (معراج – پروسه افزایش سطح کلی سلاح‌ها و شخصیت‌ها) مخصوص خود را بسازید.

برای باز کردن قابلیت کیمیاگری پیش شخصیت Timaeus بروید که یکی از فروشگاه‌های موجود در شهر Mondstadt را اداره می‌کند. این فروشگاه در سمت راست فواره موجود در مرکز ورودی شهر قرار دارد. در اینجا، با سکوی قرار گرفته پیش روی او تعامل داشته باشید تا وارد منوی کیمیاگری شوید. در این منو می‌توان با ترکیب مواد و اقلام مختلف، آیتم‌های جدیدی به وجود آورد.

با استفاده از منوی کیمیاگری شما توانایی آن را خواهید داشت تا روغن‌های کاربردی، سلاح‌ها و مواد اولیه برای Ascension شخصیت‌ها و سلاح‌ها و چندین آیتم دیگر را بسازید.

راهنمای بازی Genshin Impact – نحوه فعال‌سازی سیستم Dispatch/Expedition

در بازی Genshin Impact، سیستم Dispatch/Expedition به شما اجازه می‌دهد تا به صورت منفعل به جمع‌آوری آیتم‌ها و مواد اولیه بپردازید. برای باز کردن این قابلیت باید خود را به سطح ماجراجویی ۱۴ برسانید. پس از رسیدن به این سطح، مأموریت کوتاهی به شما داده می‌شود که در آن باید به انجمن ماجراجویان در شهر Mondstadt بروید.

در این بخش شما توانایی آن را خواهید یافت تا شخصیت‌های قابل بازی خود را برای انجام مأموریت‌های اکتشافی بفرستید. برای فرستادن یک شخصیت به این مأموریت‌ها، باید یک منطقه و سپس ساعت مأموریت را انتخاب کنید (هر چه یک مأموریت طولانی‌تر باشد، پاداش آن نیز بهتر است). شایان ذکر است که شما توانایی آن را دارید تا در هر زمان شخصیت خود را از این مأموریت‌ها بازگردانده و مأموریت مورد نظر را لغو کنید.

این مأموریت‌ها حتی زمانی که شما آفلاین هستید و از بازی خارج شده‌اید نیز ادامه پیدا می‌کنند.

راهنمای بازی Genshin Impact – روی افزایش Resin خود تمرکز نمایید

سیستم Resin اقدامات روزانه قابل انجام شما در Genshin Impact را محدود می‌سازد. Resin با گذر زمان بازیابی می‌شود و برای انجام بسیاری از فعالیت‌های درون بازی (مثل دانجن‌های مختلف یا انجام چالش‌ها) کاربرد دارد.

بازیکنان می‌توانند در هر لحظه تا حداکثر ۱۲۰ Resin داشته باشند. پس از کم شدن Resin شما، بازی به صورت خودکار هر ۸ دقیقه یک Resin را بازیابی خواهد کرد. در ادامه می‌توانید لیستی از فعالیت‌هایی که به Resin نیاز دارند را مشاهده کنید:

  • گوی‌های لی لین: ۲۰ Resin
  • باس‌های هفتگی: ۶۰ Resin
  • Abyssal Domains (دانجن‌ها): ۲۰ Resin
  • Hypostasis (ذات حقیقی): ۴۰ Resin

به یاد داشته باشید که شما هنوز می‌توانید بدون Resin نیز در این چهار فعالیت شرکت نمایید، هرچند برای دریافت جوایز حاصل از آن‌ها به Resin نیاز خواهید داشت.

شما همچنین می‌توانید به وسیله تعدادی از آیتم‌ها Resin خود را افزایش دهید. Fragile Resin یکی از این آیتم‌ها بوده که هنگام استفاده به شما ۶۰ Resin خواهد داد، هرچند این آیتم کمیاب است پس در استفاده از آن نهایت دقت را داشته باشید.

می‌توان از Primogems (که واحد پولی اصلی برای شرکت در سیستم گاچا و بدست آوردن شخصیت هستند) نیز برای دریافت ۶۰ Resin، به مدت شش بار در طول یک روز استفاده کرد. هرچند پس از هر بار استفاده از این روش، قیمت بازیابی Resin افزایش خواهد یافت. قیمت استفاده از Primogemsها برای بازیابی Resin به ترتیب ۵۰، ۱۰۰، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰ و ۲۰۰ است. البته همانطور که بالاتر گفتیم، Primogemsها واحد پولی اصلی شما برای استفاده در سیستم Wish یا همان گاچای بازی برای بدست آوردن شخصیت‌های جدید و سلاح‌های قدرتمند هستند، پس شاید استفاده از آن‌ها برای بدست آوردن Resin کار خردمندانه‌ای نباشد.

راهنمای بازی Genshin Impact – پختن غذا

در بازی Genshin Impact برای غذا پختن به مواد اولیه مناسب این کار نیاز دارید. شما می‌توانید در آتش‌های غذاپزی که در سراسر نقشه قابل یافتن هستند، به پختن غذا بپردازید. غذاها به شما و اعضای تیمتان کمک می‌کنند تا میزان سلامتی خود را کامل نگه‌ دارید. زمانی که به یک آتش غذا‌پزی یا ظرف غذاخوری نزدیک شدید، گزینه Cook روی صفحه ظاهر می‌شود. با استفاده از این گزینه منوی آشپزی بالا آمده و بسته به دستورات آشپزی موجود و مواد اولیه‌ای که در دسترس دارید، می‌توانید به پختن غذاهای مختلف بپردازید.

شایان ذکر است که برای پختن یک غذا، هم به دستور پخت آن و هم به مواد اولیه مورد نظر آن دستور نیاز خواهید داشت. دستور پخت‌ها را می‌توان از طریق مأموریت‌ها، رستوران‌های Good Hunter و گشت و گذار در محیط بدست آورد. در صورتی که مواد مورد نیاز برای تهیه یک غذا را نداشته باشید، در منوی آشپزی نماد دستور پخت/غذای مورد نظر به رنگ خاکستری در می‌آید.

پختن غذا نیز با یک مینی‌گیم ساده همراه بوده که باید در آن با زمان‌بندی مناسب غذای خود را تهیه کنید. هر چه موقع پختن غذا این کار را به صورت بی‌نقص (Perfect) انجام دهید، توانایی شما در تهیه آن غذا نیز بالاتر خواهد رفت. نهایتاً پس از پختن چندین باره هر غذا به صورت بی‌نقص، توانایی پختن خودکار آن غذا را بدست خواهید آورید. شایان ذکر بوده که هر شخصیت در پختن غذاهای خاصی تبهر دارد، از این رو همیشه خواستان باشد که پیش از پختن غذا لیست شخصیت‌ها را بررسی نموده و اگر کسی برای آن غذا دارای امتیازات ویژه است، از او برای تهیه غذای خود استفاده کنید.


با ذکر این نکته به پایان راهنمای بازی Genshin Impact می‌رسیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. بازی Genshin Impact هم‌اکنون به صورت رایگان روی رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه هوشمند و پلی‌استیشن ۴ قابل دسترسی است.

منبع
Segment Next
عضویت
اطلاع از
guest
6 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن