راهنمای بازی

ترفندها و نکات بازی Civilization 6 | معرفی بهترین رهبران، حاکمان و حکومت‌ها

برترین گزینه‌ها برای دستیابی به هر نوع پیروزی

در بازی Civilization 6 بازیکنان ۶ راه مختلف برای برنده شدن دارند: فرهنگ، دیپلماسی، سلطه، دین، علم و امتیاز. بجز امتیاز باقی موارد ذکر شده همگی از انواع مختلف پیروزی می‌باشند، اما دانستن آن که باید کدام رهبر را برای خود انتخاب کنید، می‌تواند نقش اساسی در پیروزی شما داشته باشد. در این راهنمای ترفند‌ها و نکات بازی Civilization 6 ما به معرفی بهترین رهبران و همچنین انواع مختلف حکومت‌ها و برترین حاکمان موجود در بازی خواهیم پرداخت. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

با وجود آنکه لازم نیست حتماً بازیکنان در ابتدای بازی نوع پیروزی مورد نظر خود را تعیین کنند، انجام اینکار به آنان کمک خواهد کرد تا بدانند که در بخش‌های ابتدایی بازی کدام تمدن و رهبر را انتخاب کرده و مسیری مشخص برای پیشروی در این عنوان داشته باشند. البته هنگام پیشروی در بازی داشتن انعطاف‌پذیری بسیاری مهم است.

civ 6 victory

البته باید اشاره کنیم که با وجود آن که کسب نوع خاصی از پیروزی برای بعضی رهبران آسان‌تر از سایرین می‌باشد، تمامی رهبران و تمدن‌های موجود در بازی می‌توانند به همه حالات پیروزی دست یابند. همچنین یکی از نکات بازی Civilization 6 که باید در این رابطه به یاد بسپارید، آن است که استفاده از رهبران ذکر شده در این مقاله شانس شما را برای کسب یک نوع پیروزی خاص افزایش داده، اما تضمین کننده آن نخواهد بود. پس صرفاً استفاده از یک رهبر و تمدن به معنای تضمین پیروزی نبوده و شما باید همچنان در بازی مراقب باشید.

ترفندها و نکات بازی Civilization 6 – معرفی بهترین رهبران

civilization 6 kristina

فرهنگ – Kristina از سوئد

Kristina رهبر سوئد بوده و برای بدست آوردن پیروزی فرهنگی مزایای قابل توجه برای شما فراهم می‌آورد. برای بدست آوردن پیروزی فرهنگی بازیکنان باید روی بهبود فرهنگ و گردشگری خود تمرکز نمایند، و قابلیت رهبری Kristina برای رسیدن به این مهم عالی است. هر گونه Great Work (کار عالی) انجام شده روی یک ساختمان یا عجایب دنیا به صورت خودکار تمی بدست آورده، که نتیجه آن فراهم آوردن پاداشی اضافه برای گردشگری شما است. علاوه بر آن، موزه بدون سقف سوئد (Sweden’s Open Air Museum) نیز پاداش بیشتری برای فرهنگ شما به همراه خواهد داشت. پس اگر شما از دسته بازیکنان فرهنگی هستید، به یاد داشته باشید که استفاده از Kristina به عنوان رهبرتان یکی از اساسی‌ترین نکات بازی Civilization 6 برای موفقیت در سبک بازی شما خواهد بود. البته شایان ذکر است که Kristina برای دستیابی به پیروزی دیپلماسی نیز گزینه مناسبی می‌باشد، اما برترین گزینه برای آن روش پیروزی شخص دیگری است.

راهنمای بازی Tricky Doors | راهنمای کامل مراحل بازی
خواندن

civ 6 canada

دیپلماسی – Wilfrid Laurier از کانادا

پیروزی به سبک دیپلماسی یکی از دشوارترین پیروزی‌ها در بازی Civilization 6 است، هرچند این روش می‌تواند یک گیم‌پلی درگیرکننده و مملو از همکاری را برای شما به ارمغان بیاورد. این شیوه از پیروزی تنها در دو بسته الحاقی Rise and Fall و Gathering Storm قابل دسترسی است. بازیکنان باید لطف‌های دیپلماسی بدست آورده و از آن‌ها برای گرفتن امتیازات پیروزی دیپلماسی استفاده کنند. به صورت معمول بازیکنان می‌توانند لطف‌های دیپلماسی را از حکومت خود، حق شهروندی شهرها و ایالت‌ها و برقراری اتحاد تأمین کنند، هرچند Laurier یک راه دیگر را نیز جلوی پای شما می‌گذارد. Four Faces of Peace (چهار چهره صلح) به کانادا اجازه می‌دهد تا در ازای هر ۱۰۰ گردشگر یک لطف دیپلماسی بدست آورد، و همچنین لطف‌های دیپلماسی بدست آمده شما از رقابت‌های امتیازی یا اضطراری را دو برابر می‌کند.

civilization 6 alexander

سلطه – Alexander the Great از مقدونیه

Alexander the Great می‌تواند مقدونیه و بازیکنان را به ساده‌ترین پیروزی ممکن در بازی Civilization 6 برساند. اگر به دنبال پیروزی کم دردسر می‌باشید، استفاده از Alexander the Great و انتخاب پیروزی به وسیله سلطه یکی از مهمترین نکات بازی Civilization 6 برای شما است. شرایط بدست آوردن این پیروزی سر راست بوده اما انجام آن شاید کمی دشوار باشد. Alexander the Great به وسیله توانایی To the World’s End خود دستیابی به این مهم را آسان‌تر می‌کند، زیرا در صورت تصاحب شهری که دارای عجایب دنیا باشد، این توانایی انرژی نیروهای نظامی شما را به صورت کامل پر خواهد کرد. علاوه بر آن، دو نیروی ویژه او یعنی Hetairoi و Hypaspist در مبارزات نزدیک فوق‌العاده قوی هستند. همچنین باید بگوییم که در کنار توانایی‌ها نظامی، مقدونیه راه‌های بسیار زیادی برای پیشرفت سایر بخش‌های تمدنش دارد، مثلاً ساختمان‌های منحصر به فردی که مختص این کشور هستند.

راهنمای قدم به ‌قدم بازی Alcatraz: The Room Escape Game
خواندن

civilization 6 peter

دین – Peter the Great از روسیه

بدست آوردن پیروزی دینی می‌تواند کمی ناخوشایند باشد اما Peter the Great از روسیه انجام آن را بسیار راحت‌تر می‌کند. روسیه دارای منطقه‌ منحصر به فردی به نام Lavra می‌باشد که جایگزین Holy Site (صحن مقدس) شده و در کنار ارائه دو برابر امتیاز Great Prophet (پیامبر بزرگ)، مخارج ساخت و سازش را نیز نصف حالت عادی خواهد کرد. اگر شما این سبک از پیروزی را ترجیح می‌دهید، یکی از کاربردی‌ترین نکات بازی Civilization 6 و کلید بدست آوردن پیروزی دینی به وسیله کشور روسیه آن است که در بخش‌های ابتدایی بازی با تمام قدرت وارد میدان شوید، زیرا روسیه می‌تواند پیش از سایر تمدن‌ها خود را از لحاظ دینی توسعه دهد.

civilization 6 korea

علم – Seondeok از کره

آخرین نوع پیروزی در این عنوان پیروزی به وسیله علم بوده که در واقع آسان‌ترین شرایط پیروزی در بازی Civilization 6 نیز می‌باشد. همانند روسیه، کره نیز بخاطر منطقه منحصر به فردش یعنی Seowon که جایگزین منطقه زمین آزاد (Campus) می‌شود، در زمینه علم بسیار قدرتمند است. اگر هیچ منطقه‌ای در کنار Seowon بنا نکنید، این منطقه به شما در بخش علمی برتری +۴ خواهد داد، و ساخت آن نسبت به زمین آزاد نیز بسیار ارزان‌تر است. برای پیروزی علمی، بازیکنان کافیست تا هر چه سریع‌تر منطقه Seowon خود را ساخته و پس از آن خود را امن نگه داشته و صرفاً به افزایش بخش‌های علمی خود بپردازند.

civ 6 governors

ترفندها و نکات بازی Civilization 6 – معرفی بهترین حاکمان

Civilization 6 به بازیکنان هشت حاکم مختلف پیشنهاد داده تا با استفاده از آن‌ها شهرهای تمدنشان را به دوره‌های بعدی ببرند. در کنار رهبرانی که بالاتر ذکر کردیم، انتخاب بهترین حاکم‌ها نیز برای دستیابی به برخی پیروزی‌های خاص بسیار مهم است. با این وجود، هر کدام از حاکمان موجود در بازی در موارد خاصی تخصص داشته از این رو تشخیص آنکه کدام حاکم بهترین است می‌تواند بسیار دشوار باشد.

راهنمای انتخاب بهترین وینگرهای FIFA 21
خواندن

بخواهیم خلاصه بگوییم، هیچکدام از حاکمان به معنای واقعی کلمه «بهتر» از یکدیگر نیستند. همانطوری که پیش‌تر به آن‌ها پرداختیم، مشاهده کردید که Civilization 6 شرایط پیروزی متفاوتی دارد، و بعضی حاکمان به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر به بعضی شرایط پیروزی خاص دست پیدا کنید. با این وجود، تعدادی از حاکمان موجود در بازی آنقدر خوب هستند که بازیکنان نباید آن‌ها را از دست بدهند و می‌توان از آنان برای پیروزی در هر شرایطی استفاده کرد.

هشتمین حاکم موجود در بازی یعنی Ibrahim، مختص تمدن عثمانی است از این رو با وجود آنکه وی برای دستیابی به پیروزی دیپلماسی یا سلطه بسیاری مناسب می‌باشد، بخاطر محدودیتی که در استفاده از وی وجود دارد، ما نام او را در این لیست قرار نخواهیم داد. انتخاب یک حاکم خوب بی‌شک یکی از مهمترین نکات بازی Civilization 6 است، پس بسته به نیاز خود گزینه مناسب را برگزینید.

pingala civ 6 governor

Pingala

Pingala یکی از هفت حاکم پایه‌ای بوده که توسط تمام تمدن‌ها قابل انتخاب است و چیزی که او را بسیار کارآمد و مفید می‌کنید، توانایی ارتقای Grants (اهداء) وی می‌باشد. Grants امتیازات Great People (مشاهیر) تولید شده در شهری که Pingala بر آن حکم‌فرمایی نموده را دو برابر می‌کند، و یکی از مفید‌ترین ارتقاهای موجود در کل بازی Civilization 6 به حساب می‌آید. امتیازات Great People تقریباً می‌توانند شما را در دستیابی به تمامی حالات پیروزی کمک کنند، زیرا اجازه می‌دهند تا بازیکن مواردی چون ژنرال‌های بزرگ برای بخش نظامی یا دانشمندان بزرگ برای بخش علمی خود بدست آورند. دیگر ارتقاهای Pingala نیز مفید هستند زیرا ارتقاهای اولیه وی میزان تولید ساختمان‌های موجود در Campus و Theater Squareها را بالاتر برده، و ارتقاهای پایانیش پروژه‌های تسلیحات هسته‌ای و فضایی را بهبود می‌بخشند.

راهنمای بازی Ghost Recon Breakpoint - نکات و ترفندهایی که باید بدانید
خواندن

liang governor civ 6

Liang

Liang نیز به دلیل تنوع بالای توانایی‌هایش و آسان بودن دسترسی به او، در لیست ما جا گرفته است. می‌توان گفت که بهترین توانایی Liang، در واقع همان توانایی آغازین وی می‌باشد که اجازه می‌دهد کارگران آموزش دیده در شهر او یک شارژ اضافی برای ساخت ساز بدست آورند. این موضوع برای حفظ منابع تولیدی و ساخت و ساز سریع مناطق در بخش‌های ابتدایی بازی بسیار مهم است. برای افرادی که می‌خواهند سریعاً شهر خود را توسعه دهند، استفاده از Liang می‌تواند یکی از کلیدی‌ترین نکات بازی Civilization 6 باشد. کارگران با سه شارژ کار خود را آغاز نموده و زمانی که این موضوع با دیگر ویژگی‌هایی چون سیاست‌ها یا Great Pyramids (اهرام بزرگ) ترکیب شوند، توانایی هر کارگر به صورت قابل توجه‌ای افزایش می‌یابد. از آنجایی که این توانایی آغازین Liang است، گرفتن آن تنها یک لقب حاکم برای شما خرج داشته و کاملاً ارزش این سرمایه‌گذاری کوچک را دارد. علاوه بر آن، توانایی میان بازی وی یعنی Reinforced Materials (مواد اولیه تقویت شده) برای بخش بازی جدید Apocalypse (آخرالزمان) بسیار مفید است زیرا جلوی آسیب‌های وارده به پیشرفت‌ها، ساختمان‌ها و مناطق شما توسط اثرات محیطی را می‌گیرد.

البته جا دارد بگوییم که با وجود ویژگی‌های مناسب دو حاکم ذکر شده در بالا، به هیچ عنوان نباید آن‌ها را حاکمانی برتر و همه چیز تمام دانست. به عنوان مثال اگر به دنبال پیروزی دینی در بازی هستید، Moksha با اختلاف برترین حاکم برای دستیابی به این مهم است. همچنین اگر هدف شما دستیابی به پیروزی فرهنگی باشد، Amani به سادگی از تمام حاکمان ذکر شده قبلی برای شما بهتر است. نهایتاً باید بسته به سبک بازی و سلیقه خود گزینه‌ای که می‌خواهید را انتخاب کنید، اما Pingala و Liang می‌توانند برای شروع حاکمان بسیار خوبی باشند.

راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Escape Machine City
خواندن

Civilization 6 Sludgehaven

ترفندها و نکات بازی Civilization 6 – معرفی انواع حکومت‌ها

بازیکنان در بازی Civilization 6 ویژگی‌های بسیاری داشته که به آن‌ها اجازه می‌دهند تا شهرها و تمدن خود را نسبت به سایر بازیکنان کاملاً منحصر به فرد بسازند. یکی از این ویژگی‌ها «حکومت» می‌باشد که اجازه می‌دهد تا بازیکنان حکومت‌هایی با برتری و جایگاه‌های مختلف داشته باشند که تقریباً در هر زمان می‌توان به آسانی آن‌ها را تغییر داد.

چهار نوع مزایای مختلف در بازی Civilization 6 وجود دارند که آن‌ها را با نام «سیاست‌» (Policies) می‌شناسیم:

 • نظامی
 • اقتصادی
 • دیپلماسی
 • خردمند

همچنین چهار نوع جایگاه مختلف در بازی وجود داشته که هر کدام با سیاست‌های ذکر شده تناسب دارند، بجز جایگاه آزاد (Wildcard) که می‌توان هر نوع سیاستی را در آن قرار داد، و تنها جایگاهی بوده که می‌تواند سیاست خردمند را پذیرا باشد.

Civilization 6 Governments

انواع حکومت‌ها

Civilization 6 در مجموع دارای ۱۰ نوع حکومت مختلف می‌باشد و بازیکنان در ابتدا به صورت خودکار بازی را با خان‌سالاری (Chiefdom) آغاز می‌کنند:

 • خان‌سالاری – ۱ جایگاه نظامی و ۱ جایگاه اقتصادی
 • یکه‌سالاری (Autocracy) – (قابل باز شدن از طریق Political Philosophy) 2 جایگاه نظامی، ۱ جایگاه اقتصادی و ۱ جایگاه آزاد
 • جمهوری کلاسیک (Classical Republic) – (قابل باز شدن از طریق Political Philosophy) 2 جایگاه اقتصادی، ۱ جایگاه دیپلماسی و ۱ جایگاه آزاد
 • گروه‌سالاری (Oligarchy) – (قابل باز شدن از طریق Political Philosophy) 1 جایگاه نظامی، ۱ جایگاه اقتصادی، ۱ جایگاه دیپلماسی و ۱ جایگاه آزاد
 • سلطنت (Monarchy) – (قابل باز شدن از طریق Divine Right) 3 جایگاه نظامی، ۱ جایگاه اقتصادی، ۱ جایگاه دیپلماسی و ۱ جایگاه آزاد
 • جمهوری تُجار (Merchant Republic) – (قابل باز شدن از طریق Exploration) 1 جایگاه نظامی، ۲ جایگاه اقتصادی، ۱ جایگاه دیپلماسی و ۲ جایگاه آزاد
 • دین‌سالاری (Theocracy) – (قابل باز شدن از طریق Reformed Church) 2 جایگاه نظامی، ۲ جایگاه اقتصادی، ۱ جایگاه دیپلماسی و ۱ جایگاه آزاد
 • کمونیسم (Communism) – (قابل باز شدن از طریق Class Struggle) 3 جایگاه نظامی، ۳ جایگاه اقتصادی، ۱ جایگاه دیپلماسی و ۱ جایگاه آزاد
 • فاشیسم (Fascism) – (قابل باز شدن از طریق Totalitarianism) 4 جایگاه نظامی، ۱ جایگاه اقتصادی، ۱ جایگاه دیپلماسی و ۲ جایگاه آزاد
 • دموکراسی (Democracy) – (قابل باز شدن از طریق Suffrage) 1 جایگاه نظامی، ۳ جایگاه اقتصادی، ۲ جایگاه دیپلماسی و ۲ جایگاه آزاد
راهنمای بازی Dreams - نکاتی برای شروع
خواندن

مزایای هر حکومت در تصویر بالا قابل مشاهده است. بخش مربوط به حکومت سلطنتی که در تصویر مشخص نیست، توضیح می‌دهد که براساس هر سطح از دیوارهای موجود در شهر، شما برتری +۱ برای خانه‌های خود دریافت خواهید کرد.

Civilization 6 Shoggoth

بهترین حکومت‌ها

همانطور که مشاهده می‌کنید، هر حکومت مزایای مخصوص خود را داشته و همان گونه که انتظار می‌رود، حکومت‌هایی که در انتهای بازی قابل دسترسی هستند مزایای بیشتری هم به همراه دارند. هرچند انتخاب بهترین نوع حکومت به نوع پیروزی که برای بازی خود در Civilization 6 در نظر دارید وابسته است. در ادامه می‌توانید بهترین انواع حکومت بسته به شرایط پیروزی را مشاهده کنید.

 • پیروزی دینی – دین‌سالاری
 • پیروزی سلطه‌گری – فاشیسم
 • پیروزی فرهنگی – دموکراسی
 • پیروزی علمی – کمونیسم

امیدواریم از این راهنمای ترفند‌ها و نکات بازی Civilization 6 لذت برده باشید. علاقمندان می‌توانند این عنوان را هم‌اکنون روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ، اکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، لینوکس و iOS تجربه کنند.

منبع
Gamerant
عضویت
اطلاع از
guest

3 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
احسان
احسان
2 سال قبل

کجای تنظیمات میشه کاری کرد که لیدر ها تکان بخورند

Mojib
Mojib
Reply to  احسان
2 سال قبل

بستگی به رم سیستم شما داره اگه چهار باشه امکان پذیر نیست ولی اگه از هشت به بالا باشه جوابگو هست

احسان
احسان
Reply to  Mojib
2 سال قبل

رمم ۶ بود با لگ کار کرد ولی بازم بد نیست , بهتر از یه چوب خوشکه

دکمه بازگشت به بالا
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن