راهنمای بازی

راهنمای بازی Spellbreak | نکاتی برای تازه‌واردان

نکاتی برای تبدیل شدن به یک جادوگر موفق

این موضوع حقیقت دارد که اگر شما یک سیستم مبارزات سبک بتل رویال را تجربه کرده باشید، اساساً تمام مبارزات این سبک را تجربه نموده‌اید. این سبک «آخرین بازیکن باقی مانده» که توسط Fortnite و PlayerUnknown’s Battleground به محبوبیت رسیده، متکی بر یک فرمول ثابت است: نقشه‌ای که به آرامی کوچک می‌شود، تلاش برای بدست آوردن لوت و مبارزاتی حساس برای بقاء. بازی Spellbreak نیز از همین پایه و اساس استفاده نموده و با افزودن مقداری عناصر جادویی، این سبک را تبدیل به یک بازی نقش آفرینی فانتزی نموده است. در ادامه می‌توانید راهنمای بازی Spellbreak را مطالعه کنید. با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

از زمان عرضه این بازی در تاریخ ۳ سپتامبر تاکنون طبق آمارهای اعلام شده، بیش از ۵۷ هزار کانال در سایت توییچ، به مدت بیش از ۵ میلیون ساعت گیم‌پلی این بتل رویال جادویی را پخش کرده‌اند. اگر شما نیز نسبت به تجربه این عنوان خاص کنجکاو هستید، در این راهنمای بازی Speelbreak هر آنچه که باید در مورد گردنبندها، دستکش‌ها و اشیاء باستانی موجود در Hollow Lands بدانید را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

فهرست محتوا

در ابتدای کار، بازی Spellbreak مکان ظاهر شدن رقبای شما را نشان می‌دهد

ممکن است در بازی Spellbreak جادو داشته باشیم، اما بدون شک اتوبوس مدرسه‌ای پرنده در آن وجود ندارد. شما مانند یک چترباز در سرزمین Hollow Lands فرود نخواهید آمد. بجای آن، بازیکنان در ابتدای بازی می‌توانند از میان مکان‌های مختلف موجود در نقشه یکی را انتخاب نمایند – قلعه‌ها، شهرها و دیگر دژها – و سپس دقیقاً بالای آن مکان تلپورت شده و به سمت محل مورد نظر خود پرواز کنند. این مورد بیشتر حس و حال آن را داشته که شبیه به مرد آهنی به صورت آنی وارد نبرد شوید بجای آن که با چتربازی و آهسته خود را به میدان مبارزه برسانید.

به عنوان اولین نکته در راهنمای بازی Spellbreak باید به شما بگوییم که بهتر است هنگام انتخاب نقطه آغازین خود، مدتی را صرف بررسی نقشه نمایید. حلقه‌های موجود پیرامون هر منطقه، نشان می‌دهند که آیا دشمنان نیز در نزدیکی آن ناحیه فرود می‌آیند یا خیر. اگر می‌خواهید شروع بی‌سر و صدایی داشته باشید و کمی بدون دردسر لوت کنید، حلقه‌های سفید رنگ را انتخاب نمایید – بهترین گزینه برای دستیابی به این مورد انتخاب نقطه‌ای در گوشه نقشه است.

به دنبال مبارزه هستید؟ مکانی را انتخاب نمایید که حلقه آن برنزی باشد. سایر بازیکنان یا گروه‌ها همان حلقه را در نقشه انتخاب کرده‌اند. برای انجام مبارزات بزرگ‌تر، یکی از نقاط مرکزی نقشه مانند دژها یا شهرها را انتخاب نموده و سپس آماده نبرد گردید.

راهنمای بازی Spellbreak – به محض فرود آمدن یک کمربند پیدا کنید

در کنار سلاح‌های مخصوص این عنوان که در قالب دستکش‌های اجرا کننده طلسم در بازی قرار دارند، Spellbreak دارای سه نوع تجهیزات است – گردنبندها، کمربندها و کفش‌ها – که هر کدام از این سه نوع مزایایی را برای شما به ارمغان می‌آورند، که در این بخش از راهنمای بازی Spellbreak به بررسی مزایای هر کدام خواهیم پرداخت. گردنبندها مانا (Mana) شما را افزایش می‌دهند، که یعنی می‌توانید قبل از شارژ مجدد آن، طلسم‌های بیشتری را استفاده کنید. کمربندها در کنار خط سلامتیتان، یک نوار زره نیز به شخصیتتان می‌افزایند. کفش‌ها نیز باعث افزایش سرعت شما می‌شوند که این مورد هنگام گریختن از یک نبرد یا فرار از لبه‌های طوفان بسیار مفید خواهد بود.

راهنمای بازی Anthem – پانزده نکته‌ای که پیش از شروع باید بدانید
خواندن

نقاط ضربه اضافه شده توسط کمربندهای با کیفیت می‌توانند در نبردهای ابتدایی بازی کمک شایانی برای شما باشند. تا زمانی رسیدن به پایان بازی، می‌توان فرض را بر آن داشت که بازیکنان جعبه‌های بسیاری را باز کرده و بهترین تجهیزات را دارند. هرچند – در آن چند دقیقه ابتدایی نبرد – حتی یک کمربند عادی نیز می‌تواند با محافظت کمی که برای شما ایجاد می‌نماید، بگذارد تا شما و تیم‌تان از نبردهای حساس زنده بیرون بیایید.

زمانی که برای خود کمربند یافتید، هم‌تیمی خوبی باشید و کمربندهای اضافی موجود در نزدیکی خود را برای اعضای گروه پینگ کنید.

بسته به بازی کردن به صورت گروهی یا تکی، دستکش‌های خود را تغییر دهید

همانطور که در بخش‌های قبلی راهنمای بازی Spellbreak به آن اشاره داشتیم، در این عنوان دستکش‌ها حکم سلاح‌های شما را دارند. شش دستکش عنصری موجود در بازی Spellbreak دارای مزایا و معایب مخصوص خود هستند. ممکن است ترکیبی از دستکش‌ها که در یک تیم سه نفره از آن‌ها استفاده می‌کنید، لزوماً برای بازی به صورت تک نفره نیز مناسب نباشند.

به عنوان مثال هنگام بازی کردن در یک گروه با دوستان، من عموماً Frostborn را انتخاب کرده و از راه دور نیزه‌های یخی شلیک می‌کنم. با این وجود، زمانی که به تنهایی بازی می‌کنید، پیروزی در یک نبرد نزدیک با استفاده از نیزه‌های یخی (که اساساً نقش اسلحه تک تیراندازی را ایفا می‌کنند) کار بسیار دشواری است. از این رو هنگام تنها بازی کردن، من دستکش‌های آتش و رعد و برق را به عنوان طلسم اصلیم انتخاب می‌کنم که می‌توان در همه شرایط از طلسم‌های آنان به خوبی استفاده کرد. به صورت کلی، شما هنگام بازی کردن به صورت تک نفره، باید دستکشی را انتخاب کنید که ورای از فاصله رقیبتان با شما، بتوانید به راحتی با وی مبارزه نمایید.

راهنمای قدم به قدم بازی Machinarium
خواندن

البته در این بخش از راهنمای بازی Spellbreak باید اشاره‌ای نیز به هماهنگی موجود میان چندین دستکش داشته باشیم. به عنوان مثال، دستکش نیزه یخی می‌تواند همراه با دستکش سنگی، که با استفاده از موج شوک مخرب خود قدرت بالایی در بُرد متوسط دارد، تعادل خوبی را ایجاد کند. به شرایطی فکر کنید که در آن‌ها غالباً این احساس را دارید که دشمن از سلاح‌های بهتری نسبت به شما برخوردار است. اگر این موضوع برای شما زیاد اتفاق میفتد، شاید وقت آن رسیده تا با تعویض دستکش‌های خود، ترکیب بازی جدیدی بیابید که با آن راحت هستید.

راهنمای بازی Spellbreak – بجای استفاده بیهوده از طلسم‌ها، برنامه‌ریزی داشته باشید

هنگامی که در یک مبارزه تیمی تحت فشار هستید، ممکن است پشت سر هم از یک طلسم استفاده نمایید تا دشمنان را از بین ببرید، اما جادویی که به واسطه هر شش دستکش در اختیار شما قرار دارد را از یاد نبرید. زمانی که به صورت مؤثر استفاده شوند، خصوصاً وقتی که با طلسم‌های دیگر ترکیب گردند، این حملات جادویی قوی‌ترین حملات موجود در بازی هستند. یک پرتاب سنگ (Boulder Shot) دقیق از سوی دستکش سنگی می‌تواند به کل اعضای یک گروه آسیب وارد کند.

جادوگری در بازی Spellbreak به خوبی با چیدن تاکتیک و برنامه‌ریزی هماهنگ است. به عنوان مثال، می‌توان از یک دیوار آتشین برای زندانی کردن دشمنان استفاده نمود یا آن که به صورت یک دیوار محافظ آن را به کار گرفت. ابرهای سمی Noxious که از دستکش سمی تولید می‌شوند را می‌توان با یک ضربه آتشین، برافروخته و به آتش کشید. با استفاده از جادوگری دشمنان خود را در موقعیت‌هایی قرار دهید که برای شما و ابزاری که برداشته‌اید مفید باشند، حال چه مبارزه روی زمین، در فاصله نزدیک یا از فواصل دور در جریان باشد.

پنج کاری که پس از تمام کردن Assassin's Creed Odyssey می‌توانید انجام دهید
خواندن

با توجه به مدت زمانی که در مسابقه هستید، اشیاء باستانی خود را تغییر دهید

اشیاء باستانی (Runes) به بازیکنان توانایی‌های مفیدی برای جابجایی در نقشه ارائه می‌دهند، هرچند بعضی از این اشیاء در مراحل مختلف یک مسابقه به کار می‌آیند. در این بخش از راهنمای بازی Spellbreak به بررسی تعدادی از این اشیاء باستانی پرداخته و کاربرد آن‌ها را به شما می‌گوییم. شیء باستانی پرواز، همانطوری که از اسمش پیداست، بهترین راه برای جابجایی در نقشه در یک مدت زمان کوتاه است. هرچند در استفاده از این شیء باید کمی دقت نمایید زیرا پرواز کردن در سراسر نقشه و به صورت مدوام، ممکن است توجه رقبایتان را جلب کند. یک شیء باستانی پرواز برای اوایل بازی گزینه بسیار مناسبی بوده، زیرا با استفاده از آن می‌توانید به آسانی از دست طوفان (که نقشه را کوچک می‌کند) بگریزید.

از سوی دیگر، شیء باستانی «خون گرگ» (Wolf’s Blood) به بازیکنان اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان محدودی، سایر دشمنان نزدیک به خود را ببینند، که این موضوع در بخش‌های پایانی مسابقه که بازیکنان همگی در کنار هم بوده و ممکن است در هر مکان دشمنی پنهان شده باشد، برتری قابل توجه‌ای به دارنده این شیء می‌بخشد. پس بسته به شرایط خود، از انداختن یک شیء باستانی و برداشتن شیء باستانی دیگر هراس نداشته باشید. بجای انتخاب چیزی که الان به کار شما می‌آید، شاید بهتر باشد شیء را بردارید که ممکن است پنج دقیقه دیگر نقشی کلیدی در بقای شما ایفا کند. بدین صورت، شما برای بخش‌های پایانی بازی Spellbreak آماده خواهید بود.

راهنمای بازی Rainbow Six: Extraction
خواندن

راهنمای بازی Spellbreak – اگر به روح تبدیل شدید، مکان اعضای گروه خود را لو ندهید

قبل از آن که در بازی کاملاً کشته شوید، شما در آخرین تلاش‌های خود به زندگی چنگ زده و تبدیل به یک روح خواهید شد – یک گوی معلق که سایر اعضای تیم می‌توانند آن را به زندگی بازگردانند. به عنوان یک گوی معلق، شما هنوز می‌توانید برای تیم خود مفید واقع شوید. به عنوان مثال، موقعیت سایر اعضای تیم دشمن را بیان کرده و صرفاً برای گرفتن یک Revive (زنده شدن دوباره) به سمت اعضای تیم خود یورش نیاورید. در صورت انجام این کار ممکن است به آسانی سایر دشمنان را به سمت اعضای تیم خود هدایت کنید.

با ذکر این نکته به پایان راهنمای بازی Spellbreak می‌رسیم. امیدواریم این راهنما مورد توجه شما قرار گرفته باشد. عنوان Spellbreak هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ قابل دسترسی است.

منبع
Washington Post
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن