راهنمای بازی

راهنمای بازی The Witcher 3 | مهم‌ترین نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید

راه و رسم هیولاکُشی در بازی The Witcher 3: Wild Hunt

بازی The Witcher 3: Wild Hunt عنوانی بزرگ، غنی و پر محتوا است، به حدی که حتی در این مقاله نیز اشاره کردیم که دارای یکی از بزرگ‌ترین جهان‌های بازی‌های ویدئویی می‌باشد. عنوانی که هر کس پس از تجربه‌ی آن، به دوست یا شریک خود تجربه‌ی بازی را توصیه می‌کند. از آن جایی که بازی به شدت عمیق، بزرگ و پر از مکانیزم‌های مختلف است، امروز تصمیم گرفتیم تا راهنمایی هرچند کوتاه برای شما عزیزان فراهم کنیم. در این راهنما به مرور نکاتی می‌پردازیم که پیش از شروع بازی باید در نظر بگیرید و رعایت این موارد، در آسان‌تر شدن بازی و البته لذت‌بخش‌تر شدن آن تاثیر بسزایی دارد. پس با من و پیکسل‌آرتس همراه باشید تا مروری هرچند کوتاه بر راهنمای Witcher 3 داشته باشیم.

بخش Alchemy را حتما جدی بگیرید

13

اولین موردی که باید در راهنمای Witcher 3 به آن اشاره کرد، بخش Alchemy است. به کرات مشاهده شده که بازی‌بازان این بخش را به کلی در بازی نادیده می‌گیرند. ولی یک ویچر واقعی، به هیچ وجه خطر استفاده نکردن از معجون‌های مختلف را به جان نمی‌خرد. بگذارید ابتدا کمی روی معرفی این معجون‌ها وقت بگذاریم. طی آزمایش‌های مختلف و متفاوتی که روی بدن ویچرها انجام می‌شود، آن‌ها توانایی استفاده کردن از معجون‌هایی را دارند که برای مردم عادی به شدت کشنده است. این معجون‌ها به ویچرها قدرت‌هایی عجیب و فرابشری را به مدت کوتاهی می‌دهند. برای مثال، بعضی معجون‌ها بوی بدن شما را به کلی از بین می‌برند؛ پس هیچ هیولایی نمی‌تواند از روی بوی بدنتان جای شما را تشخیص دهد و شما به راحتی می‌توانید در لانه‌ی او کمین کنید. معجونی دیگر می‌تواند خون سرتاسر بدن شما را سمی کند؛ این معجون زمانی به کمک شما می‌آید که می‌دانید هیولایی که قرار است با آن مبارزه کنید، در حملات خود قصد دارد تا بخشی از خون شما را بخورد، بدین صورت شما حتی در زمانی که ضربه می‌خورید نیز در حال صدمه زدن به حریف هستید. از بخش معارفه که بگذریم، به توضیح بخش Alchemy می‌رسیم. به مرور زمان و با پیشروی در بازی، دستور ساخت معجون‌های بیشتری برای شما آشکار می‌شود و شما می‌توانید معجون‌های بیشتری را بسازید. فراموش نکنید که شاید یک مبارزه‌ی به شدت سخت می‌تواند با استفاده از یک معجون معمولی، برای شما به مراتب آسان‌تر شود.

راهنمای بازی Last Day on Earth
خواندن

جادوی Quen را قوی کنید

رکن ابتدایی یک مبارزه، دفاع است

هر یک از جادوهای بازی Witcher 3 هدفی دارند و هر یک از آنان می‌توانند در طی مبارزات به شدت تاثیرگذار باشند. شما می‌توانید دشمنانتان را به آتش بکشید، آنان را منجمد کنید و یا کاری کنید که به یاران خود حمله کنند. این موارد تنها گوشه‌ای از کاربرد جادو در مبارزات بازی است، ولی در درجات سختی بالا، همانقدر که حمله به دشمن مهم است، دفاع کردن نیز اهمیت دارد. به عنوان جادوی اصلی برای بخش دفاعی مبارزات، سازندگان جادوی Quen را معرفی کرده‌اند؛ جادویی که یک حفاظ یا سپر دور شما درست می‌کند و می‌تواند یک ضربه از دشمن را به خود جذب نماید. البته این قابلیت شاید به نظر شما کمی بی استفاده باشد، ولی با قوی‌تر کردن جادوی Quen می‌توانید به مراتب دست بالاتر را در مبارزات بازی داشته باشید.

بگذارید کمی توضیح بیشتری در این رابطه بدهم. همانطور که عرض کردم، در اوایل بازی و در درجه‌ی اول جادوی Quen، تنها یک حفاظ دور شما کشیده می‌شود که توانایی جذب یک ضربه را دارد. با قوی‌تر کردن این جادو و باز کردن قابلیت ثانویه‌ی آن، جادوی Quen توانایی جذب ضربات را تا زمانی دارد که نوار استامینای شما خالی شود. این بدان معنا است که شاید ۵ یا ۶ ضربه از حملات دشمنان شما کاملا بلا استفاده می‌گردند. تازه این تمام ماجرا نیست، با قوی‌تر کردن دوباره‌ی این جادو، تغییر بزرگی در نوع عملکرد آن رخ می‌دهد. با هر ضربه‌ای که به شما برخورد می‌کند، در حالت عادی شما باید مقداری از نوار سلامتی خود را از دست بدهید. اما اگر از جادوی Quen استفاده کنید، نه تنها این میزان ضربه از نوار سلامتی شما کم نمی‌کند، بلکه به همان میزان به سلامتی شما اضافه می‌شود. در مرحله‌ی قدرتمند‌تر این جادو، علاوه بر اضافه شدن به نوار سلامتی، به همان میزان از نوار سلامتی حریف شما کاسته می‌شود. با این حساب، شاید شما بتوانید با قوی‌تر کردن جادوی Quen و بدون دست زدن به شمشیرهای نقره‌ای یا آهنی، دشمنان خود را از پای درآورید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت دوم
خواندن

جادوی Axii نیز ارزش قوی‌تر کردن دارد

ذهن مردم را به بازی بگیرید، دنیا را بدست آورید

جادوی Axii نه تنها در حین مبارزات کاربردی است، بلکه خارج از جنگ و در مکالمات بازی نیز نقش مهمی دارد. ابتدا به سراغ بخش مکالمات می‌رویم و سپس بخش مبارزات را توضیح می‌دهیم. در طی داستان بازی، زمان‌های وجود دارد که دیگر شخصیت‌های بازی باب میل گرالت عمل نمی‌کنند و او نیز نیاز شدید برای رسیدن به هدف خود دارد. در این مواقع معمولا سه راه پیش روی شما است: ۱) طرف مقابل را با پول بخرید و رضایت او را برای رسیدن به هدف خود بدست آورید. ۲) مبارزه‌ای خونین را شروع کنید که در نهایت طرف مقابل تن به خواسته‌ی شما دهد ۳) از جادوی Axii استفاده کنید. همان‌طور که احتمالا خودتان نیز می‌دانید، ۲ روش اول ممکن است برای شما گران تمام شود، ولی روش سوم نه تنها هیچ نکته منفی ندارد، بلکه راه را برای شما بسیار هموار می‌کند و تقریبا آسان‌ترین روش ممکن برای رسیدن به هدفتان حساب می‌شود.

اما بخش مبارزات بازی. در ابتدای بازی جادوی Axii تنها توانایی گیج کردن دشمنان را برای مدتی کوتاه در حین مبارزه دارد که همین مدت کوتاه نیز می‌تواند موقعیت مناسبی برای انجام یک Finisher باشد. زمانی که این جادو را قوی‌تر کنید، می‌توانید ذهن یکی از دشمنان را در اختیار خود بگیرید و او شروع به حمله‌‎ی به دوستان خود می‌کند. در اصل، شما در مبارزه برای مدتی یک یار خواهید داشت و دشمنانتان یک نفر کم‌تر خواهند بود. در مبارزاتی که تعداد دشمنان زیاد است و احساس می‌کنید که تک نفره از پس آنان بر نمی‌آیید، جادوی Axii به شدت می‌تواند کمک حال شما باشد.

راهنمای بازی Bleeding Edge - نکاتی که قبل از شروع باید بدانید
خواندن

استفاده از روغن‌ها را جدی بگیرید

8

روغن‌ها نیز بخش دیگری از بازی است که سازندگان تمرکز زیادی روی آن داشتند ولی من به شخصه کم‌تر کسی را دیدم که از آن استفاده کند. روغن‌ها در اصل برتری نسبی و کوتاهی هستند که شما روی شمشیرهایتان اعمال می‌کنید تا بر دشمنی خاص چیره شوید. برای مثال، در ابتدای بازی که شما مجبور به مبارزه با یک گرگینه می‌شوید. در این مبارزه به دلیل قابلیت خود التیامی که این گرگینه دارد، تقریبا شکست او غیر ممکن بوده یا بسیار سخت است. اما این مبارزه با استفاده از یک روغن مناسب که باید روی شمشیرتان اعمال کنید، می‌تواند بسیار ساده‌تر گشته و کفه‌ی ترازو به سمت شما سنگین‌تر شود.

تابلوی اعلانات هر روستا و شهر را چک کنید

ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در Witcher 3

شاید این ایده برای شما کمی مسخره باشد، ولی چک کردن تابلوی اعلانات مراکز مختلف علاوه بر این که ماموریت‌های مختلفی را برای شما فراهم می‌کند، می‌تواند مناطق مختلفی را نیز به شما نشان دهد که برای جست و جو به آنان مراجعه کرده و اتفاقا وسایل، تجهیزات و امکانات خوبی را کشف می‌کنید. فراموش نکنید که ویچر بودن در حقیقت شغل شما است و شما در این دنیای بزرگ باید نقش خود را به درستی ایفا نمایید. انجام ماموریت‌های مختلف و قراردادهای متنوع، همگی با خواندن و مراجعه به همین تابلوهای اعلانات امکان‌پذیر است. بالاخره روش درست ایفای نقش هم باید جزء نکات Witcher 3 محسوب شود!

از قابلیت Dodge و Roll به موقع استفاده کنید

یک بار جستی ملخک...دو بار جستی ملخک...تو همیشه بجه گرالت

به عنوان راهنمای Witcher 3، نمی‌توان حرفی از مبارزات بازی نزد. همه‌ی ما تفاوت میان Dodge و Roll را به خوبی می‌دانیم، ولی در بازی Witcher 3 شما باید به خوبی و به موقع از هر کدام از این قابلیت‌ها استفاده کنید. ابتدا به سراغ Dodge برویم. این قابلیت یا همان جاخالی دادن، حرکتی کوتاه و پرش مانند به جهتی است که شما دستور دهید. با استفاده از این قابلیت گرالت خود را از مسیر حمله‌ی دشمن کنار می‌زند و در عین حال، شما فرصتی کوتاه برای ضربه زدن به حریف پیدا می‌کنید. این قابلیت برای دشمنان کوچک‌تر همانند انسان‌ها یا هیولاهای ریز جثه بسیار کاربردی محسوب می‌شود. اما برای دشمنان بزرگ‌تر و کسانی که حملاتشان محیط بیشتری ار در بر می‌گیرد، Dodge کردن اصلا توصیه نمی‌شود، به چند دلیل. ۱) شاید حمله‌ی حریف شما به قدری محیط اطرافش را در بر بگیرد که Dodge کردن نه تنها به نفع شما نباشد، بلکه حتی ضربه بخورید. ۲) دشمنان بزرگ‌تر معمولا می‌توانند چندین ضربه را پشت سر هم بزنند که در این صورت، شما دوباره در معرض ضربه‌ی حریف قرار می‌گیرید. در این مواقع، شما باید از قابلیت Roll استفاده کنید. با انجام این حرکت، گرالت به طرفی که شما مشخص کرده‌اید خودش را پرتاب می‌کند، مسافت بیشتری از حریف دور می‌شود و در عوض، زمان بیشتری نیاز دارد که دوباره آماده‌ی حمله شود. ولی با این حال، بهترین روش برای مبارزه با دشمنان بزرگ همانند گریفین‌، Roll کردن است؛ چرا که مانع از ضربه خوردن شما شده و بدین صورت شما می‌توانید کنترل بهتری روی مبارزه داشته باشید.

راهنمای بازی Call Of Duty: Modern Warfare - نکاتی برای تازه‌کاران
خواندن

قابلیت Parry کردن را به خوبی یاد بگیرید

بهترین دفاع حمله ‌است...حتما Parry را یاد بگیرید

به جز قابلیت‌هایی که بالاتر اشاره کردم، شما می‌توانید حملات حریف خود را Parry کنید؛ بدان معنا که حمله‌ی او را قطع کرده و زمانی کوتاه برای ضد حمله داشته باشید. Parry کردن به زمان بندی بسیار دقیقی نیاز دارد و تلاش و تمرین شما را می‌طلبد. در حقیقت، شما باید زمانی اقدام به Parry کردن ضربه‌ی حریف بکنید که حریف شما تنها یک ثانیه با زدن شما فاصله دارد. البته این مورد را نیز در نظر داشته باشید، در مورد انسان‌ها می‌توانید به خوبی از این قابلیت استفاده کنید ولی در رابطه با هیولاهای مختلف، تنها توانایی Parry کردن ضربات آن دسته از هیولاهایی را دارید که یا هم جثه‌ی شما هستند و یا از شما کوچک‌تر.

Saddlebag های خوب برای اسبتان تهیه کنید

4

در جهان بازی Witcher 3، چیزهای زیادی وجود دارد که شما یا دلتان می‌خواهد بردارید، یا باید بردارید. در هر صورت، موردی که محدود کننده‌ی این امر است، Saddlebag سوار بر اسب شما است. شما می‌توانید با بهتر کردن Saddlebag یا تهیه‌ی یک نمونه‌ی بهتر، بیشترین وزن قابل حمل خود را افزایش دهید و به همین صورت اشیاء بیشتری را با خود حمل کنید. این موضوع را از کسی می‌شنوید که بالغ بر ۱۰۰۰ ساغت این مجموعه را تجربه کرده است: همیشه برای خود یک ست زره کامل و شمشیرهای جایگزین داشته باشید، هیچ وقت نمی‌دانید که مبارزه‌ای که پیش رو دارید تا چه حد می‌تواند دشوار باشد و چقدر طول می‌کشد.

خارج از ماموریت‌ها، بازی را به مرور ذخیره کنید

خیلی زیاد بازی را ذخیره کنید...خیلی زیاد

در طول ماموریت‌های مختلف، بازی به صورت خودکار پیشرفت شما را ذخیره می‌کند و در این مورد حرفی نیست. اما بخش زیادی از زمان شما در بازی Witcher 3 مربوط به گشت و گذار خارج از ماموریت‌ها تعلق دارد که بازی در این مورد ذخیره کردن را به عهده‌ی خود شما گذاشته است. به شما توصیه می‌کنم که هر ۵ الی ۱۰ دقیقه یک بار بازی خود را ذخیره کنید؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است به صورت کاملا اتفاقی از بالای یک بلندی سقوط کنید و به واسطه‌ی سیستم Fall Damage جالب Witcher 3، بمیرید. سپس پس از لود کردن آخرین فایل ذخیره‌ی خود، متوجه می‌شوید که بازی از ۴۵ دقیقه‌ی قبل شما را ظاهر می‌کند و این موضوع می‌تواند برای بسیاری از بازی‌بازان عذاب‌آور باشد. به عنوان وظیفه و هدف راهنمای‌ Witcher 3، باید این مورد را نیز ذکر کنم که Fall Damage در بازی به شدت زیاد است پس باید حواستان را جمع کنید.

راهنمای بازی Need for Speed Heat - نکاتی ساده که باید در ذهن خود بسپارید
خواندن

به نوار سلامتی خود اهمیت دهید

نوار سلامتی‌تان را پر نگه دارید

نوار سلامتی در بازی Witcher 3 تنها خارج از مبارزه و آن هم خیلی کند پر می‌شود. بهترین پیشنهادهای ممکن برای بالا نگه داشتن خط سلامتی، استفاده از یک خوردنی یا نوشیدنی است. دیگر روش‌های ممکن استفاده از قابلیت‌های درخت مهارت گرالت می‌باشد. شما می‌توانید با خرید قابلیت‌های مختلف، کاری کنید که نوار سلامتی در روز با سرعت بیشتر و نوار استامینا در شب با سرعت بیشتری پر شود. می‌توانید قابلیتی را خریداری کنید که ۵۰۰ واحد به خط سلامتی شما اضافه کند و آخرین راه حل که به نظر من بهترین است، استفاده از جادوی Quen بوده که در درجات بالاتر و قوی‌تر، به شدت برای پر نگه داشتن خط سلامتی مفید و ضروری به نظر می‌رسد. به حرف بنده اعتماد کنید و مطمئن باشید قوی‌ کردن این جادو از مهم‌ترین نکات Witcher 3 محسوب می‌شود.

هر چیزی که به دستتان می‌رسد را بردارید

همه چیز را جمع کنید

در راستای مورد قبلی که گفتیم یک saddlebag خوب تهیه کنید، به شما توصیه می‌کنم که هر مورد دم دستتان را بردارید. از کجا می‌دانید که کدام یک کجا به درد شما می‌خورد؟ گل و گیاه‌های مختلف می‌توانند در بخش Alchemy بازی به شدت مفید واقع شوند. شمشیرهای دشمنان شما اگر قوی‌تر از سلاح خودتان نباشد، ارزش نسبتا خوبی دارند و شما در قبال فروختن آنان می‌توانید پول خوبی به جیب بزنید. هر یک از مواد معدنی برای ساخت زره یا شمشیر مختلف مورد نیاز است. اجزای بدن هیولاهای مختلف نیز برای ساخت بعضی زره‌ها مخصوصا زره‌هایی که برای مدارس مختلف ویچرها است، ضروری به نظر می‌رسد. پس در برداشتن هر چیزی که دم دستتان بود به هیچ  وجه شک نکنید و مطمئن باشید که روزی به درد شما می‌خورد.

راهنمای استفاده از بخش Photo Mode | ثبت بهترین تصاویر از بازی‌های محبوب‌تان
خواندن

در این مقاله، تلاش کردیم تا راهنمای Witcher 3 را به ابتدایی‌ترین صورت ممکن برای شما فراهم کنیم، راهنمایی که اگر قصد شروع بازی را دارید، می‌تواند قطعا برای شما مفید باشد. به جز راهنمای Witcher 3، چه راهنماهای دیگری مد نظر دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
Gamesradar
برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest

5 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
میثم
میثم
3 سال قبل

مطلبتون خیلی مفید و باحال بود
دمتون گرم
اگه میشه یه مطلب هم راجب alchemy های مختلف بذارید

مهرداد
مهرداد
3 سال قبل

سلام خسته نباشید ببخشید خواستم بدونم که چرا دستان بازی ویچر رو هنوز نذاشتین چون خیلی طرفدارای زایدی داره
خیلی خیلی ممنون میشیم که داستان این بازی پرطرفدار رو هم داخل سایتتون بذارید

توحید
توحید
3 سال قبل

سلام چطوری فقط معموریت اصلی رو انجام بدم فقط فرعی هارو نشان میده

سام
سام
3 سال قبل

چرا پاسخگو نیستید من ۲ بار بازیو تموم کردم ولی دفعه سوم میزنه مراحل تمام نشده در حالی که همرو رفتم تمامی دی ال سی هارو گرفتم و تمامی استوری ها رو لطفا جواب بدید این دفعه ی صدمه که درخواست دادم

امیرحسین
امیرحسین
Reply to  سام
2 سال قبل

سلام داداش اسب من نیست اصلا چیکار کنم حالا اصلا تو مپ نیست گمش کردم چه کنم

دکمه بازگشت به بالا
5
0
Would love your thoughts, please comment.x