راهنمای بازی

نکات و ترفندهای Resident Evil 3 Remake

14 نکته و ترفند که بقای شما در راکون سیتی را تضمین می‌کنند

آن چیز که قدیمی بوده، حال دوباره نو شده است – با انتشار نسخه بازسازی شده Resident Evil 3، افراد بسیاری بار دیگر به خرابه‌های شهر راکون سیتی بازگشته، و در نقش جیل ولنتاین (Jill Valentine) قرار می‌گیرند. در حالی که باید هنگام گریختن از چنگال غول‌آسای یک سلاح بیولوژیکی (Bioweapon) یک دنده، از شهر راکون سیتی نیز فرار کنند. بدون شک تجربه‌ای نفس‌گیر انتظار شما را می‌کشد اما خب، در این مقاله با ارائه نکات و ترفندهای Resident Evil 3 سعی کرده‌ایم تا انجام این بازی را برای شما آسان‌تر کنیم، خصوصاً در بخش‌های ابتدایی بازی که تازه می‌خواهید با سیستم‌های آن آشنا شوید. برای مطالعه کاربردی‌ترین ترفندهای Resident Evil 3 در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

از گیاهان سبز به صورت تکی استفاده نکنید

برای هواداران قدیمی Resident Evil، این موضوع باید یکی از ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین ترفند‌های Resident Evil 3 و سایر عناوین این مجموعه باشد. هرچند، بعضی اوقات در این عنوان شرایطی ایجاد شده که شما را وسوسه می‌کنند تا فقط با خوردن یک گیاه سبز (Green Herb) ساده، انرژیتان را کمی بهبود ببخشید. اما ما به شما می‌گوییم که باید در مقابله این وسوسه مقاومت کنید. همیشه قبل از استفاده، گیاهان خود را با یکدیگر ترکیب کنید تا میزان انرژی بیشتری را به شما باز گردانند – دو یا سه گیاه سبز انرژی قابل توجه‌ای را به شما می‌دهند، و ترکیب یک گیاه سبز با یک گیاه قرمز نیز مؤثرتر بوده و انرژی شما را کاملاً خوب می‌کند. میزان انرژی دریافتی از تنها یک گیاه سبز آنقدر کم بوده که شما به آسانی با دو یا سه ضربه دشمن (و گاهی اوقات فقط یک ضربه) به وضعیت قبلی بازگشته یا حتی حالتان بدتر نیز می‌شود. پس با وجود سادگی، بدون شک این نکته یکی از مهم‌ترین ترفند‌های Resident Evil 3 به هنگام تجربه این عنوان است. گیاهان خود را ذخیره کرده و پس از ترکیبشان، یک آیتم سلامتی کارا برای خود بسازید.

راهنمای بازی Plants vs Zombies: Battle for Neighborville - راهنمای شخصیت‌ها
خواندن

تیرهای شاتگان خود را ذخیره کنید

همچنین در این زمینه حواستان به باروت‌های که بدست می‌آورید (Gunpowder) و ترکیب آن‌ها با یکدیگر نیز باشد. در حالی که ممکن است بخواهید باروت‌های عادی را با باروت‌های عادی دیگر ترکیب کنید تا تعدادی تیر برای اسلحه دستی خود بدست آورید – خصوصاً که تعداد تیرهای بدست آمده از این راه قابل توجه است – بهتر بوده تا بجای این کار، باروت‌های خود را برای تبدیل آن‌ها به مهمات بهتری ذخیره کنید. می‌پرسید مهمات بهتر چیست؟ بدون شک تیرهای شاتگان. باروت‌های عادی خود را ذخیره کرده و آن‌ها را با باروت‌های سطح بالا (High-grade Gunpowder) ترکیب نمایید. شاتگان بسیار مفید و کاربردی بوده، و قدرت بسیار زیادی نیز دارد. از سوی دیگر شما تیرهای بسیاری برای سلاح دستی خود در محیط‌های بازی پیدا می‌کنید پس از این لحاظ نیز به مشکل برنخواهید خورد.

(هر گاه که امکانش بود) به جستجو در محیط بپردازید

به لطف روند سریع بازی Resident Evil 3، این عنوان برخلاف سنت همیشگی نسخه‌های قبلی این مجموعه – از جمله بازسازی Resident Evil 2 که پارسال منتشر شد – به شما اجازه نمی‌دهد تا به جستجو در محیط‌های زیادی بپردازید و روند بازی بیشتر به صورت خطی دنبال می‌شود. اما این موضوع بدین معنی نبوده که گشت و گذار در محیط هیچ‌ جایی در Resident Evil 3 ندارد. این از آن دسته ترفندهای Resident Evil 3 بوده که احتمالاً بازیکنان بسیاری در هیجان بخش داستانی این عنوان، آن را فراموش می‌کنند. چندین منطقه در بازی وجود داشته – خصوصاً در بخش‌های ابتدایی آن – که پشت زنجیر و قفل‌ها پنهان شده‌اند و شما تا زمان بدست آوردن قیچی آهن‌بر (Bolt Cutter) یا قفل بازکن (Lockpick)، نمی‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. باید بگوییم که دسترسی به این نقاط و گشت و گذار در آن‌ها، عموماً ارزش وقت شما را خواهد داشت. از ارتقاهای مختلف برای سلا‌ح‌ها تا بسته‌های مهمات و گیاهان و موارد دیگر، همیشه در انتهای این حواس‌پرتی‌های کوچک چیز با ارزشی برای پیدا کردن وجود دارد.

راهنمای بازی Clash Royale | بهترین ترکیب کلش رویال در سال 2020
خواندن

نقشه خود را به صورت مداوم بررسی کنید

سری بازی‌های Resident Evil همیشه رابط‌ کاربری و نقشه‌های کاربردی در خود داشته‌اند و عنوان Resident Evil 3 نیز از این قاعده مستثناء نیست. اگر در طول بازی برایتان سوال پیش آمد که آیا یک منطقه را به صورت کامل گشته و همه چیز را در آن پیدا کرده‌اید یا خیر، کافیست نقشه خود را برای رسیدن به جواب این سوال باز کنید. نقاط آبی رنگ در نقشه نشان دهنده مناطقی هستند که کاملاً پاکسازی شده‌اند، در حالی که نقاط قرمز هنوز آیتم‌های مخفی را در خود پنهان نموده‌اند. همچنین گاوصندوق‌ها، آیتم‌ها و درهای قفل شده‌ای که در مناطق قرمز پیدا نموده اما به آن‌ها رسیدگی نکرده‌اید نیز در نقشه با علامتی نشان داده می‌شوند که کار شما را بسیار راحت‌تر خواهد کرد. نقشه موجود در این عنوان تقریباً به صورتی کاملاً مشابه با نقشه موجود در نسخه بازسازی Resident Evil 2 عمل می‌کند، که این موضوع بسیار خوبی بوده، زیرا نقشه Resident Evil 2 عملکرد بی‌نظیری داشت.

به دنبال عروسک‌های Mr. Charlie بگردید

این بخش از بازی Resident Evil 3 نیز مشابه بازسازی قبلی این مجموعه یعنی Resident Evil 2 می‌باشد. در بازی Resident Evil 3 تعدادی عروسک‌های قابل جمع‌آوری به نام Mr. Charlies (همانند نسخه قبلی که Mr. Raccoonsها را داشت) در بخش‌های مختلف این عنوان پراکنده شده‌اند. حواستان جمع باشد و به دنبال این عروسک‌ها بگردید زیرا آن‌ها برای انجام چالش‌ها مفید بوده که می‌توانند تأثیر بسزایی در تکرار این عنوان در درجات سختی بالاتر داشته باشند. یکی از کاربردی‌ترین ترفندهای Resident Evil 3 برای پیدا کردن این عروسک‌ها، گوش دادن به صدایی بوده که آن‌ها از خود منتشر می‌کنند. اگر این صدا را می‌شنوید، یعنی یکی از این عروسک‌ها در نزدیکی شما قرار دارد.

ساخت اکانت PSN | چگونه اکانت پلی‌استیشن خود را بسازیم
خواندن

حواستان به اسناد و یادداشت‌های موجود در محیط باشد

وقایع گذشته و پیش‌زمینه‌های داستانی همیشه یکی از مهمترین بخش‌های مجموعه عناوین Resident Evil بوده‌اند – خصوصاً نسخه‌های که هواداران به خوبی از آن‌ها یاد می‌کنند (حداقل اکثر نسخه‌های محبوب این ویژگی را دارند) – و در حالی که بازسازی Resident Evil 3 در برخی نقاط ایراداتی دارد، این یکی از بخش‌های بوده که بازی به موفقیت قابل توجه‌ای در آن دست یافته است. داستان بازی Resident Evil 3 از همه لحاظ پیشرفت چشم‌گیری داشته و این موضوع در مورد بیان داستان به صورت غیر مستقیم نیز صادق است. بعضی از جالب‌ترین نکات داستانی این عنوان در اسناد و یادداشت‌های پخش شده در محیط‌های بازی بیان شده‌اند، پس همیشه به دنبال این آیتم‌ها بگردید – همانطور که این موضوع را باید برای سایر عناوین مجموعه Resident Evil نیز رعایت کنید.

زامبی‌هایی که نقش بر زمین شده‌اند را با چاقو بزنید

بار دیگر به یکی از مهمترین ترفندهای Resident Evil 3 هنگام تجربه این عنوان رسیده‌ایم: استفاده از چاقو. ذخیره‌سازی مهمات در این نسخه و کلاً مجموعه بازی‌های Resident Evil همیشه یکی از اساسی‌ترین نکاتی بوده که بازیکنان باید رعایت نمایند. هرچند اگر دشمنی را نقش زمین کرده‌اید اما مطمئن نیستید که او کاملاً مرده است یا آن که دوباره بعد از مدتی زنده می‌شود، تکلیف چیست؟ خب، شما آن را چندین بار با چاقو می‌زنید تا از مردن او اطمینان حاصل کرده یا پیش از آن که بتواند دوباره بلند شود، او را از پای در می‌آورید که این شیوه بسیار بهتر از هدر دادن مهمات سلاح‌هایتان می‌باشد. خوشبختانه چاقوی شما در بازی Resident Evil 3 آسیب نیز نخواهد دید پس می‌توانید هر چقدر که دوست دارید مثل یک قاتل زنجیری آن را پیرامون خود گردانده و به دشمنان آسیب برسانید.

راهنمای بازی Animal Crossing: New Horizons
خواندن

از تله‌های محیطی روی نمسیس (Nemesis) استفاده کنید

همانند نسخه اصلی این عنوان که در سال ۱۹۹۹ منتشر شده بود، استفاده از تله‌های محیطی شاید یکی از ترفند‌های Resident Evil 3 باشد که اکثر هواداران آگاهی درست و کاملی نسبت به آن ندارند، چه در نسخه اصلی این عنوان و چه در بازسازیش. بخش‌های ابتدایی بازی، جیل را در خیابان‌های راکون سیتی قرار می‌دهند که در آنجا تله‌های محیطی مختلفی وجود داشته که می‌توانید از آن‌ها به نفع خود استفاده کنید – بشکه‌های قرمز رنگ کلاسیک و جعبه‌های مدار الکتریکی که با انتشار موجی از الکتریسیته تمامی دشمنان پیرامون خود را شوکه و متوقف می‌کنند. هر گاه که امکانش را داشتید، از این تله‌ها روی نمسیس استفاده کنید، این تله‌ها نه تنها سرعت او را کاهش داده، بلکه با متوقف کردن نمسیس به شما اجازه می‌دهند تا با استفاده از نارنجک‌ها و سایر سلاح‌های قدرتمندتان آسیب جدی به نمسیس برسانید و شاید پس از شکست دادن او به صورت موقت، لوت‌های جذابی نیز به عنوان پاداش دریافت کنید.

جعبه‌های مدار الکتریکی دوباره شارژ می‌شوند

از میان دو تله محیطی ذکر شده، جعبه‌های مدار الکتریکی کاربرد بسیار بیشتری خواهند داشت. با وجود آن که بشکه‌های قرمز رنگ آسیب بسیار زیادی به دشمنان وارد می‌کنند، طبیعتاً تنها می‌توان یکبار از آن‌ها استفاده کرد. پس از نابودی این بشکه‌ها، دیگر نمی‌توان آن‌ها را برگرداند. هرچند در مورد جعبه‌های مدار الکتریکی این موضوع صدق نمی‌کند. حتی پس از شلیک شما به آن‌ها، این حعبه‌ها آرام آرام دوباره شارژ می‌شوند. پس حواستان به این جعبه‌ها باشد و در صورت روشن بودن چراغ آن‌ها، دوباره در زمان مناسب می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Nobodies
خواندن

مهارت خود در استفاده از قابلیت جاخالی دادن را افزایش دهید

همانند نسخه اصلی این عنوان، در بازسازی Resident Evil 3 نیز قابلیت جاخالی دادن (Dodge) وجود داشته و موفقیت در برخی بخش‌های این بازی، به میزان تبهر شما در استفاده از این توانایی بستگی دارد. از لحظاتی که نمسیس در حال دویدن به سمت شما می‌باشد، تا بخش‌هایی که توسط زامبی‌های گرسنه محاصره شده‌اید، انجام یک جاخالی بی‌نقص، مهارتی بوده که شما وابستگی بسیاری به آن خواهید داشت. انجام یک جاخالی با زمان‌بندی بی‌نقص زمان را برای مدت کوتاهی آهسته کرده و به شما اجازه می‌دهد تا به نقاط حساس دشمن آسیب برسانید، که این موضوع نیز می‌تواند از جمله نکات کاربردی و ترفند‌های Resident Evil 3 باشد که بازیکنان زیادی از آن بهره نمی‌برند.

از اسپم کردن و استفاده بی‌رویه از قابلیت جاخالی خودداری کنید

در حالی که مهارت جاخالی دادن بسیار مفید بوده، شما نباید همیشه به صورت بی‌رویه و بی‌هدف آن را اسپم کنید. اولاً ممکن است با انجام یک جاخالی بد موقع یا بی‌جا شما جیل را اشتباهاً در آغوش دشمنی بیندازید که قصد حمله به او را دارد. علاوه بر آن، جیل پس از انجام یک جاخالی، به مدت یک یا دو ثانیه مشغول اجرای انیمیشنی خواهد بود که امکان لغو آن وجود ندارد، از این رو انجام یک جاخالی با زمان‌بندی نامناسب می‌تواند برایتان عملی کشنده باشد، خصوصاً وقتی دشمنان زیادی پیرامون شما هستند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم جاخالی‌های خود را به صورت حساب شده و تنها زمانی که واقعاً به آن‌ها نیاز دارید، انجام دهید.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Samsara Room
خواندن

در مقابل هانتر گاماها (Hunter Gammas) از نارنجک استفاده کنید

نه تنها هانتر گاما در بازسازی Resident Evil 3 بازگشته‌اند، بلکه آن‌ها از جمله خطرناک‌ترین دشمنان در این عنوان نیز می‌باشند. با وجود آن که سریعترین دشمنان حاضر در این عنوان نیستند، در صورتی که هانتر گاماها به اندازه کافی به شما نزدیک شوند، شما را یک جا بلعیده و خواهند کشت. هرچند، هنگامی که یک هانتر گاما دهان خود را باز می‌کند، این بهترین زمان است تا شما یک نارنجک را به خورد او بدهید. معمولاً تنها یک نارنجک برای کشتن آن‌ها کافی است (حداقل در درجه سختی Normal). در حقیقت، نارنجک‌ها و تیرهای آتشین نارنجک‌انداز، کارایی بسیاری در مقابل هانتر گاماها دارند، حتی اگر شما منتظر باز شدن دهان آن‌ها نمانده و فوراً به سمتشان شلیک کنید.

از شاتگان برای مقابله با دشمنان Drain Deimos استفاده نمایید

Drain Deimosها نیز در بازسازی این عنوان بازگشته و این دشمنان ترسناک و سمی می‌توانند شما را اذیت کنند. به دلیل حرکات نامعقول و سرعت بالای آن‌ها، شلیک دقیق به این دشمنان می‌تواند گاهاً کار بسیار دشواری باشد. به همین دلیل استفاده از شاتگان بهترین راه برای از بین بردن این دشمنان است. نه تنها Drain Deimosها تنها با یک تیر شاتگان کشته می‌شوند، بلکه بُرد وسیع این اسلحه کار شما را آسان‌تر نموده و اجازه می‌دهد تا با دردسر کمتری از پس این دشمنان تیزپا بر بیایید. این نکته از جمله ترفندهای Resident Evil 3 بوده که اکثر بازیکنان بخاطر میل خود جهت ذخیره‌سازی مهمات با ارزش شاتگان، استفاده از آن را مناسب نمی‌دانند. توصیه می‌کنیم در این مورد خاص از تیرهای شاتگان خود دل کنده و آن‌ها را به کار بگیرید زیرا پیشروی در این بخش از بازی را برای شما بسیار آسان‌تر خواهند نمود.

راهنمای بازی Need for Speed Heat - نکاتی ساده که باید در ذهن خود بسپارید
خواندن

هنگامی که زامبی‌ها شما را گرفتند X (یا A) را پشت سر هم بزنید

این موضوع تقریباً غیرقابل اجتناب است – هنگام انجام بازی Resident Evil 3، به لطف تعداد زیاد دشمنان موجود در بخش‌های مختلف این عنوان، شما بدون شک بارها توسط زامبی‌ها گرفته خواهید شد. وقتی زامبی‌ها شما را گرفتند، بازی از شما می‌خواهد تا دکمه X (یا A اگر روی اکس باکس بازی می‌کنید) را پشت سر هم بزنید – هرچه بهتر این کار را انجام دهید، میزان آسیب وارده به جیل نیز کاهش خواهد یافت.


با ذکر این مورد به پایان این مقاله و نکات و ترفندهای Resident Evil 3 می‌رسیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. نظرات خود در رابطه با عنوان Resident Evil 3 را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

منبع
Gaming Bolt
عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن