راهنمای بازی

راهنمای بازی Ghost Recon Breakpoint – نکات و ترفندهایی که باید بدانید

۱۷ نکته کاربردی برای موفقیت در Ghost Recon Breakpoint

عنوان Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint بسیار پیچیده‌تر از نسخه قبلی این مجموعه است. همانند Wildlands، این بازی نیز دارای دنیایی بزرگ برای گشت و گذار بوده که می‌توان ماموریت‌های بسیاری در آن انجام داد. هرچند در کنار آن Breakpoint شامل لوت و سیستم‌هایی برای پیشرفت شخصیت شما نیز می‌باشد، که تجربه به مراتب جامع‌تر را به شما ارائه خواهد داد. به هنگام شروع بازی ممکن است منوها و آموزش‌های مختلف شما را گیج کرده و باعث شوند بدون آنکه حتی خودتان متوجه شوید، اطلاعات مهمی در مورد سیستم‌های این عنوان را نادیده بگیرید.

برای یاری رساندن به شما در ماموریتتان برای پس گرفتن مجمع‌الجزایر Auroa، ما نکات و ترفندهایی را جمع‌آوری نموده‌ایم تا شما را برای روبرویی با خطرات پیش رو آماده کنیم. فرقی نمی‌کند که یکی از بازیکنان قدیمی این مجموعه بوده یا این اولین باری است که این سری را تجربه می‌کنید، نکات زیر شما را برای تبدیل شدن به یکی از مامورهای حرفه‌ای Ghost Recon، آماده می‌کنند.

B1

بر روی درجه سختی Advanced یا بالاتر بازی کنید

شاید در بخش‌های ابتدایی بازی احساس کنید که باید راه مشخصی را بروید، اما اگر شما از آن دست افراد هستید که از پیشروی در یک مسیر خطی متنفر بوده و دلتان می‌خواهد بدون تفکر به هر جایی که دوست دارید بروید، بازی این آزادی را به شما داده است. به محض آنکه اولین سلاح‌های خود را گرفتید، به هر سمتی که دوست داشتید بروید. با استفاده از این موقعیت لوت‌های جدیدی بدست آورده و به حرکات شخصیت شما در هنگام جابجایی، مبارزات و مخفی کاری عادت کنید.

راهنمای بازی Death Stranding - نکاتی حیاتی برای تازه‌واردان
خواندن

B2

حالت Exploration را فعال نمایید

همانند بازی Assassin’s Creed Odyssey، عنوان Breakpoint نیز گزینه‌ای داشته که نشانه‌ها و مکان‌های هر ماموریت را از روی نقشه پاک کرده و شما را مجبور می‌کند تا از مهارت‌های بینایی و تحقیقاتی خود برای مسیریابی استفاده کنید. این حالت تجربه‌ای چالش‌ برانگیزتر را ارائه کرده که کاملا ارزشش را دارد. شما می‌توانید این گزینه را از درون تنظیمات بازی فعال نمایید.

B3

ماشین لازم نیست، فقط هلیکوپتر!

مجمع‌الجزایر Auroa بسیار غول‌آسا بوده پس همانطور که انتظار دارید، جابجای بین مکان‌های مختلف آن بسیار وقت‌گیر خواهد بود. در حالی که وسایل نقلیه‌ای چون ماشین‌ها، موتورهای خاکی و قایق‌ها همگی از جایگاه خود در عنوان Breakpoint برخوردار هستند، هیچ چیز بهتر از هلیکوپتر نیست. بعد از سفر سریع (Fast Travel) هلیکوپترها سریع‌ترین راه برای جابجایی در نقشه بوده و در عین حال شما را نیز از خطر دور نگه می‌دارند. هرچند حواستان باشد که در ارتفاعات پایین پرواز نکنید، زیرا ممکن است پهباد‌های ضدهوایی موجود در نقشه شما را شناسایی کنند.

B4

به هنگام پرواز کردن در بالای نقشه با هلیکوپتر شما متوجه دودهایی در سراسر جزیره خواهید شد. این دودها نشان دهنده نقاط سفر سریع در این بازی بوده که به آن‌ها Bivouacs گفته می‌شود. معمولا شما با بدست آوردن اطلاعات (Intel) در بازی نقاط Bivouacs را در نقشه باز خواهید کرد. اما راه ساده‌تر برای باز کردن این نقاط، پرواز کردن با هلیکوپتر در بالای دود‌های موجود در نقشه می‌باشد. در این حالت شما باید ارتفاع خود را کم کرده تا بازی شناسایی آن نقطه توسط شما را تایید کند.

ساخت اکانت PSN | چگونه اکانت پلی‌استیشن خود را بسازیم
خواندن

B5

از Bivouacsها استفاده نمایید

علاوه بر پیدا کردن Bivouacsها، معمولا ایده خوبی است که در کنار این کمپ‌ها استراحت کرده تا انرژی و مهمات از دست رفته خود را بدست آورده و خستگی شخصیتتان را برطرف نمایید. هرچند این کمپ‌ها تنها مکانی برای استراحت نیستند. شما همچنین قابلیت خرید سلاح، ارسال وسیله نقلیه از گاراژ و ساختن آیتم‌ها را در اینگونه کمپ‌ها خواهید داشت. Bivouacsها همچنین از Preparationهای خوبی برخوردار هستند، که قابلیت‌های ویژه‌ یک ساعته‌ای چون «مقاومت بیشتر در مقابل مصدومیت» یا «افزایش دقت در تیراندازی» را برای شما فراهم می‌سازند. شما در آن واحد فقط می‌توانید از یک Preparation (آماده سازی)، استفاده کنید، پس قبل از انتخاب آماده‌سازی خود، نوع ماموریت را در نظر داشته و بهترین قابلیت را برای انجام آن انتخاب نمایید.

B6

با برداشتن منابع خوراکی برای خود جیره غذایی درست کنید

Preparationها اثرات مثبت طولانی مدت برای شخصیت شما به همراه خواهند داشت، اما شما می‌توانید با استفاده از جیره‌های غذایی اثرات مثبت بیشتری برای شخصیت خود فراهم سازید. تنها تفاوت اثرات بدست آمده توسط جیره غذایی مدت زمان کوتاه‌تر آن‌ها به نسبت Preparation است. به عنوان مثال شما می‌توانید اثر مثبت یک ساعته «۴۰+ مقاومت علیه مصدومیت» را با ۱۰ دقیقه «٪۵+ مقاومت علیه تمامی آسیب‌ها» ترکیب کرده یا آنکه می‌تواند با خوردن جیره‌ای مشابه با اثر مثبت اولیه، مدت زمان مقاومت علیه مصدومیت را افزایش دهید.

جیره‌های غذایی توسط منابع خوراکی موجود در محیط ساخته می‌شوند، پس برای تهیه آن‌ها ابتدا باید به جمع‌آوری سبزیجات،میوه‌ها و گوشت در دنیای بازی بپردازید. توصیه ما به شما این بوده که به طور کلی همیشه موقع گشت و گذار در بازی اینجور منابع خوراکی را جمع‌آوری کنید. پس از بدست آوردن منابع مورد نیاز به یکی از کمپ‌های Bivouacs رفته، گزینه ساختن (Craft) را انتخاب نموده، به سربرگ جیزه غذایی (Rations) بروید، و غذایی که اثر مثبت (Buff) مورد نظرتان را دارد درست کنید. شما حتی می‌توانید در بخش بازیکن علیه بازیکن (PvP) این عنوان که Ghost War نام داشته نیز به جمع‌آوری این منابع خوراکی بپردازید.

راهنمای بازی Battlefield V: انتخاب بهترین اسلحه‌ برای هر کلاس
خواندن

B7

به Erewhon و سایر مکان‌های مرکزی هر Faction برگردید

Erewhon مکان مرکزی اصلی و نقطه اجتماعی (برای بازی کردن بخش آنلاین) در Breakpoint بوده، و مکان مهمی است که باید همیشه به آن بازگردید. هر چه در بخش داستانی جلوتر بروید، ماموریت‌های بیشتری از NPCها موجود در بازی در Erewhon برای شما باز خواهد شد. هرچند، Erewhon تنها مکانی نیست که می‌توانید در آن ماموریت‌های جدید پیدا کنید؛ مکان‌های مرکزی هر Faction نیز چالش‌ها و ماموریت‌های جدیدی در طول بازی بدست خواهند آورد. به یاد داشته باشید که در طول بازی به این مکان‌ها برگشته و ماموریت‌های تازه‌ای از آن‌ها بگیرید.

B8

شما می‌توانید کلاس شخصیت‌ها خود را تغییر دهید

در ابتدای بازی از شما خواسته می‌شود تا کلاس شخصیتتان را انتخاب کنید، اما نگران نباشید، شما می‌توانید هر زمان که خواستید کلاس شخصیت‌ها را عوض کنید. برای عوض کردن کلاس خود می‌توانید به Bivouac مراجعه کرده و سپس به سربرگ Tactics بروید.

B9

نکته‌ای برای بازیکنانی که تنهایی این عنوان را بازی می‌کنند

اگر شما از آن دست بازیکنانی هستید که به تنهایی Breakpoint را بازی می‌کنید، توصیه ما به شما این بوده که کلاس Field Medic (بهیار میدانی) را به عنوان یک کلاس پشتیبان باز نمایید. اگر حس می‌کنید که در مراحل سخت‌تر بازی زیادی کشته می‌شوید، می‌توانید به توانایی خود بهبودی کلاس Field Medic تکیه کنید. این توانایی به شما در موقعیت‌های دشوار یاری رسانده و احتمال زنده ماندن شما در درجات سختی بالاتر را افزایش خواهد داد.

B10

تاکتیک‌هایی برای مقابله با پهبادها

مهمترین دشمنان اضافه شده به این مجموعه در بازی Breakpoint پهبادها هستند، و کنار آمدن با این دشمنان، خصوصا اگر بخواهید به صورت مخفی‌ کاری پیش بروید، کار بسیار دشواری است. بهترین راه برای پنهان شدن از این سردردهای مکانیکی استفاده از Cloaking Spray بوده که شما را برای مدت زمان کوتاهی برای پهبادها غیر قابل رویت خواهد کرد. هرچند اگر شما کلاس Panther را انتخاب نکرده باشید، این قابلیت را تا قبل از تمام کردن ماموریت فرعی Cover Up بدست نخواهید آورد. این ماموریت توسط Christina Cromwell یکی از دانشمندان گروه Skell به شما داده خواهد شد.

راهنمای بازی FIFA 20 - نکاتی جهت حمله، شوت زدن و گل‌زنی
خواندن

اگر شما مبارزه روبرو با پهباد‌ها را ترجیح می‌دهید، پس توصیه می‌کنیم نارنجک‌های EMP و موشک‌های بسیاری همراه خود داشته باشید. پهبادهای زمینی نمی‌توانند به مکان‌های مرتفع دسترسی پیدا کنند پس بهتر است با حمله به آن‌ها از نقاط مرتفع، توانایی‌های مبارزه‌ای آنان را کمتر کنید. برای پهبادهای قویتر بهتر است از هلیکوپترهای تهاجمی مجهز به موشک استفاده کنید، خصوصا اگر سطح (Level) شما پایین‌ است.

B11

مراقب استقامت خود باشید

اگر شما با لیز خوردن از بالای تپه‌ها استقامت خود را کاهش دهید، خط استقامت شما کوچکتر خواهد شد. شما می‌توانید با خوردن آب از قمقمه خود، استقامت از دست رفته‌تان را باز گردانید. قمقمه شما فقط سه بار قابل استفاده بوده، پس حواستان به آب موجود در آن باشد تا در موقعیت‌ بدی قرار نگیرید. شما می‌توانید قمقمه خود را در آب‌های جاری تمیز پر کنید.

B12

از Perkهای خود استفاده کنید

با باز کردن گره‌های جدید در درخت مهارت، حواستان به توانایی‌های باشد که مشخصا می‌گویند برای بهره بردن از آن‌ها باید انتخابشان کنید. عنوان Breakpoint به این توانایی‌ها Perk می‌گوید. ممکن است بازیکنان فکر کنند که این توانایی‌ها نیز به صورت خودکار فعال خواهند شد، اما اینگونه نبوده و برای استفاده از آن‌ها باید حتما از منوی Loadout، توانایی مورد نظر خود را انتخاب و فعال نمایید.

B13

اگر شما بخش آموزشی فروشگاه Maria را بدون مطالعه کردن رد کرده باشید – که احتمال آن زیاد می‌باشد – پس احتمال آنکه در مورد نحوه عملکرد Blueprints (طرح‌ها) گیج شده باشید بسیار زیاد است. همانطور که می‌توانید حدس بزنید، تمامی اسلحه‌ها و تعلقات (Attachments) موجود در بازی را نمی‌توان از فروشگاه‌ها تهیه کرد یا آنکه در محیط بازی به صورت آماده یافت. بجای آن شما باید به دنبال طرح‌های آن‌ها بگردید. معمولا شما می‌توانید این طرح‌ها را در جعبه‌های مخصوص، در بخش‌های مختلف Auroa در پایگاه‌های نظامی و مناطق مسکونی پیدا کنید. هرچند اگر در یافتن این جعبه‌ها مشکل دارید، می‌توانید با تعامل با نقاط اطلاعات (Intel Points) سرنخ‌های در مورد مکان این جعبه‌ها پیدا کنید.

راهنمای بازی State of Decay 2
خواندن

پس از پیدا کردن طرح یک سلاح یا تعلقات، شما می‌توانید آن را از فروشگاه‌های موجود در بازی خریداری کنید. در صورتی که به سلاح فعلی خود علاقه پیدا کرده‌اید، می‌توانید آن سلاح را نیز مجددا از فروشگاه‌ها خریداری کنید، که اینبار سلاح شما با سطح فعلی شخصیتتان یکی بوده و از قدرت بیشتری نیز برخوردار خواهد بود.

B14

بر روی تعلقات سرمایه‌گذاری نمایید

در حالی ک ممکن است شما وسوسه شوید تا پول‌های خود را ذخیره کرده و به تعلقات ابتدایی سلاح‌های خود بسنده کنید، توصیه ما به شما این بوده که از ابتدای بازی بر روی تعلقات جدید سرمایه‌گذاری نمایید. پس از خریداری این تعلقات شما می‌توانید بدون نگرانی از آن‌ها بر روی تمامی سلاح‌های موجود در آن دسته‌ از اسلحه‌ها (به عنوان مثال تمامی شاتگان‌ها) استفاده کنید. همیشه داشتن تعلقات مختلف ایده خوبی است، زیرا هیچوقت نمی‌دانید بسته به موقعیت به چه نوع کاربردهایی از سلاح‌های خود نیاز پیدا می‌کنید.

B15

دشمن‌های بدون کلاه را می‌توان به راحتی از پای در آورد

حال که نحوه آسیب رسانی به دشمنان براساس سیستم‌های نقش‌آفرینی مانند طراحی شده است، شاید با خود فکر کنید که دیگر نمی‌توان به شلیک تیر به سر دشمنان آن‌ها را با یک تیر از پای در آورد. نیازی نیست نگران باشید؛ تا زمانی که دشمنان شما از کلاه جنگی استفاده نکنند، هر چقدر هم که پیشرفته و سطح بالا باشند باز هم شما می‌توانید به شلیک یک تیر به سر آن‌ها از پای درشان آورید. شما همچنین می‌توانید کلاه دشمنان سطح بالا را نیز با یک تیر از روی سرشان برداشته و سپس با شلیک تیر دوم به سر آن‌ها کارشان را تمام کنید.

راهنمای انتخاب بهترین مدافعان FIFA 21
خواندن

B16

قابلیت Skin Override برای رسیدن به بهترین استایل در لباس پوشیدن

آیا از طرح لباس‌های که بدست آورده‌اید ناراحت هستید؟ خب، نیازی نیست نگران باشید! Breakpoint گزینه‌ای برای تغییر ظاهر شخصیت شما به نام Skin Override داشته، که به شما اجازه می‌دهد تا بدون تغییر قدرت و اثرات مثبت هر لباس، طرح ظاهری آن را به هر لباس دیگری که تا الان پیدا کرده‌اید تغییر دهید.

برای رسیدن به بهترین استایل ظاهری، در منوی اصلی به سربرگ Customize رفته و حالت ظاهری پیش‌فرض خود بدون در نظر گرفتن لباسی که پوشیده‌اید را انتخاب و ویرایش کنید. چندین سربرگ مختلف در این بخش وجود داشته پس بی‌درنگ وارد جزییات شده و صورت شخصیتتان، رنگ تجهیزات، خالکوبی‌ها و موارد بیشتر را بنا به سلیقه‌تان تغییر دهید. با پیشروی در بازی گزینه‌های ظاهری بیشتری در این بخش باز خواهند شد، پس هر از چندگاهی به این بخش سر زده و ظاهر شخصیت خود را به روز نگه دارید.

B17

سلاح‌های خود را برای بخش Ghost War نگه دارید

وقتی در بخش داستانی اسلحه‌های خود را فروخته و یا برای قطعاتشان از هم باز می‌کنید، حواستان باشد تا تعدادی از سلاح‌هایتان را برای بخش آنلاین و رقابتی  بازیکن علیه بازیکن (PvP) این عنوان یعنی Ghost War نگه دارید. سلاح‌هایی که در بخش داستانی دیگر کارایی ندارند، ممکن است از تعادل بسیار خوبی برای نبردهای PvP برخوردار باشند.

منبع
GameSpot
عضویت
اطلاع از
guest

3 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
کوروش
کوروش
3 سال قبل

سلام
میخواستم بگم که من ۲ تا ماشین خریدم
ولی نمیدونم از کجا باید از ماشین استفاده کنم
میشه لطفا راهنمایی کنید

طاها
طاها
Reply to  کوروش
2 سال قبل

سلام خود ماشین ها برای زمان نیاز در مراحل بازی اسپان/Spown می شوند و می تونی از آنها استفاده کنید خیلی ساده مثل خودم

Abolfazl Hashemi
Abolfazl Hashemi
1 سال قبل

آقا من بعضی از این درا رو نمیتونم باز کنم باس چیکار کنم
ممنون میشم اگه کمکم کنید

دکمه بازگشت به بالا
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن