راهنمای بازی

راهنمای بازی Call of Duty: Warzone | نکاتی اساسی برای پیروزی

بر میدان جنگ حکم‌فرمایی کنید...

بعد از مدت‌ها انتظار، بخش بتل رویال بازی Call of Duty با نام Warzone عرضه شد. اکنون زمان این رسیده که شما و دوستان‌تان طعم پیروزی را در این بتل رویال ۱۵۰ نفره نیز بچشید.

Warzone تغییرات جدیدی را در سبک Battle Royale ایجاد کرده است و به نوعی یک استایل جدید و خاصی از این سبک را به ارمغان می‌آورد که باعث می‌شود ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

وقتی Warzone را نصب کردید، شما یکی از ۱۵۰ نفری خواهید بود که وارد مپ بازی می‌شوند و بی‌شک برای شروع کار در این بازی نیاز به راهنمایی خواهید داشت تا بتوانید بر Warzone حکم‌فرمایی کنید. امروز در Pixelarts با ۱۰ نکته مهم برای پیروزی در این بازی با شما همراه خواهیم بود.

۱- Ping کردن را فراموش نکنید

Warzone به نوعی تلفیقی از تمام بتل‌رویال‌های بازار می‌باشد. در این مورد، IW سیستم بسیار کارآمد Ping را از Apex Legends الهام گرفته است. این به شما اجازه می‌دهد تا با فشردن یک دکمه لوت‌ها، مکان‌های مختلف و موقعیت دشمنان را برای خود و دوستانتان نمایش دهید.

این امر باعث راحت‌تر شدن کار تیمی می‌شود و شما باید همواره در حال Ping کردن باشید. یادتان باشد با دوبار فشار دادن دکمه‌ی مخصوص Ping، نشانه‌ی آن قرمز شده و می‌توانید از آن برای نشان دادن موقعیت دشمنان استفاده نمایید. باور کنید دانستن موقعیت تقریبی تیم مقابل بسیار کارآمد خواهد بود.

۲-پول را تقسیم کنید

در پایین و سمت چپ صفحه، وضعیت هم‌تیمی‌هایتان نشان داده شده است و این شامل مقدار پولی که دارند نیز می‌شود.

راهنمای بازی The Division 2 – نکات مهم پیش از شروع بازی
خواندن

این موضوع بسیار کارآمد است چون اگر شما کشته شوید نیاز به هم‌تیمی‌تان دارید تا با پرداخت ۴۵۰۰ دلار واحد پول درون بازی، شما را به میدان نبرد برگردانند. حال اگر همه‌ی اعضای تیم پول کافی داشته باشند این‌کار راحت‌تر خواهد شد پس همیشه باید پول‌ها را تقسیم کنید و نگذارید یک‌نفر پول بسیار بیشتری از سایر تیم داشته باشد.

۳-تجهیزات را از Buy Stationها خریداری کنید

پول در Warzone بسیار راحت پیدا می‌شود و به راحتی نیز می‌توان آن‌را خرج کرد. علاوه بر اینکه شما می‌توانید پول‌تان را خرج Killstreakها کنید، آیتم‌های دیگری مانند Armor و Self-Revive Kit نیز وجود دارند که می‌توان آن‌ها را از Buy Stationها خرید.

این نکته را یادتان باشد که Buy Stationها معمولا دیگر بازیکنان را نیز جذب خود می‌کنند پس در نزدیکی آن‌ها حواستان را جمع کنید.

۴- Killstreakها کمی متفاوت از Killstreakهای بخش چند‌نفره هستند

کلمه‌ی “Killstreak” در Warzone می‌تواند کمی نادرست باشد؛ چون شما با کیل گرفتن آن‌ها را بدست نمی‌آورید – البته ممکن است آن‌ها را  از جنازه دشمنان لوت کنید – ولی به طور معمول باید آن‌ها را از Buy Stationها خریداری نمایید. Killstreakها در اواخر بازی بسیار کارآمدتر هستند و دلیل آن‌هم کوچک بودن محل برخوردشان است. UAV تنها تا شعاع ۱۰۰ متری را پوشش داده و Cluster Strike و Precision Strike تنها محل کوچکی را بمباران می‌کنند. به همین دلیل است که باید از آن‌ها در دایره‌های آخر بازی استفاده کرد تا دشمن راه فراری نداشته باشد.

در نهایت Shield Turret تنها زمانی مناسب است که قصد محافظت از منطقه‌ای خاص را داشته باشید. این Killstreak با اینکه دمیج بالایی دارد، در آن شما یک هدف ثابت خواهید بود که از پشت هیچ کاوری ندارید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 5 را خاموش کنیم
خواندن

۵- زره به تن کنید!

برخلاف دیگر عناوین بتل رویال که در آن‌ها Armorهای مختلفی برای سَر و بدن وجود دارد، در Warzone شما تنها باید سه نوار مخصوص Armor را بوسیله Armor Plateها پر کرده تا میزان سلامتی شما از ۱۰۰ به ۲۵۰ پوینت برسد. شما می‌توانید تا حداکثر پنج Plate را با خود حمل کرده و از آن‌ها در آینده و در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید و یا حتی به یاران خود بدهید.

زمانی که به دشمنان شلیک می‌کنید، نماد زره مانندی به نمایش در می‌آید و این بدین معنی است که آن‌ها هنوز Armor دارند. حال زمانی که با تیر زدن نماد آبی رنگی با شکل یک زره شکسته نشان داده شود این بدین معنی است که ۳ لایه زره آن‌ها شکسته شده و شما به راحتی با چند تیر دیگر آن‌ها را خواهید کشت.

شایان ذکر است که Warzone برخلاف تمامی بتل رویال‌های موجود در بازی فاقد آیتم‌های Healing است و سلامتی شما زمانی که درحال مبارزه نباشید بصورت خودکار پر خواهد شد.

۶- مراقب وسایل نقلیه باشید

Warzone وسایل نقلیه مختلفی را در اختیار بازیکنان می‌گذارد و تمامی آن‌ها یک نکته‌ی منفی بسیار بزرگ دارند و آن‌هم چیزی نیست جز صدای بلندی که تولید می‌کنند. اگر در حال راندن یک موتور ATV، یک کامیون یا مخصوصا یک هلیکوپتر باشید، یک هدف عالی برای Sniperها و RPGها خواهید بود.

از آنجایی که وسایل نقلیه در حال حرکت با رنگ قرمز و موقعیت دقیق روی نقشه بازی نشان داده می‌‌شوند بهتر است در صورت استفاده از آن‌ها در لبه‌ی دایره‌ی Play Zoneها باشید و یا از تیراندازی‌ها دوری کنید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت اول
خواندن

اگر نیاز شدیدی به یک وسیله نقلیه دارید، به یاد داشته باشید که آن‌ها تقریبا همیشه در مکان‌های خاصی ظاهر می‌شوند.

۷-با استفاده از Contractها پول کسب کنید

Contractها یک ویژگی جدید در سبک بتل رویال هستند که ماموریت‌های رندومی را در هر راند به بازیکن ارائه می‌دهند.

Contractها در نقشه بازی معلوم بوده و سه نوع مختلف از آن‌ها وجود دارد. Bounty شما را به سمت یک بازیکن دشمن هدایت می‌کند. با کشتن آن بازیکن Contract تکمیل شده و تیم شما مقداری پول و XP دریافت خواهد کرد. دومین نوع Scavenger بوده که ماموریت آن باز کردن چندین جعبه‌ی مشخص روی نقشه می‌باشد. آخرین مورد Recon است که به شما منطقه‌ی خاصی را روی نقشه نشان می‌دهد و شما باید آن‌را تصرف کنید تا پاداش‌های این Contract را دریافت نمایید. شایان ذکر است که هر تیم تنها می‌تواند یک Contract فعال داشته باشد و همچنین Recon، مکانی که در حال تصرف آن هستید را برای دیگر بازیکنان نیز مشخص می‌کند.

۸- چیزی به نام Attachment وجود ندارد!

با اینکه یکی از لذت‌های PUBG و Apex Legends، اضافه کردن Attachmentهای مختلف به سلاح‌ها بود، Warzone راه Fortnite را در پیش گرفته است. سلاح‌‌های Common هیچگونه Attachmentیی نداشته و با بالاتر رفتن سطح‌شان تعداد Attachmentها بیشتر می‌شود. سلاح‌های سطح‌بالا نام خاصی دارند و شامل تعداد خاصی از تجهیزات اضافه می‌شوند.

این نوع سلاح‌ها ممکن است همه جا پیدا شوند اما شانس وجود داشتن آن‌ها در Contract Crateها و همچنین جعبه‌های قرمز رنگ بیشتر است.

اما فکر نکنید که به هیچ وجه نمی‌توانید از Attachmentهای متنوع Call of Duty استفاده کنید. درست مانند بخش چندنفره، Warzone نیز شامل سیستم Loadout می‌باشد. شما قادر هستید سلاح مخصوص خود را با انواع Attachmentهای مورد علاقه‌تان ساخته و در داخل بازی با باز کردن Loadout Crateها به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. شایان ذکر است که در ابتدا، سلاح‌های بازی قفل هستند و شما باید با بالاتر بردن سطح اکانت خود آن‌ها را باز کنید. این قضیه در مورد Attachmentها نیز صادق است با این تفاوت که آن‌ها با بالا بردن سطح خود سلاح باز خواهند شد.

راهنمای بازی Crusader Kings 3 | راهنمای تازه‌واردان
خواندن

۹- مرگ پایان کار نیست

یکی از فرق‌های اساسی Warzone نسبت به دیگر عناوین بتل رویال، این است که شما شانسی دوباره برای زنده شدن دارید، البته اگر بتوانید از آن استفاده کنید.

تا زمان خاصی از بازی، مرگ شما را به زندان Gulag خواهد برد و شما نبردی یک‌ به یک با بازیکن دیگر بر سر زنده ماندن خواهید داشت. در صورتی که بتوانید در زندان پیروز شوید، به بازی برخواهید گشت.

شایان ذکر است که همانطور که قبلا اشاره کردیم، حتی اگر در Gulag نیز پیروز نشدید، هم‌تیمی‌هایتان می‌توانند با پرداخت ۴۵۰۰ دلار درون بازی شما را به میدان نبرد برگردانند.

معرفی بهترین سلاح‌های بازی Call of Duty: Warzone

۱۰- در Plunder، طمع همه چیز است

در حالی که بخش بتل رویال در Warzone بیشتر به چشم می‌آید، بخش دیگری به‌نام Plunder نیز در بازی وجود دارد.

در این بخش پول همه چیز است. شما باید همه چیز را سریعا لوت کرده و با کشتن دشمنان از آن‌ها نیز پول بدست آورید. تیمی که در نهایت بیشترین میزان پول را داشته باشد برنده خواهد شد.


Call of Duty: Warzone هم‌اکنون بصورت رایگان روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و ایکس باکس وان قابل دسترسی است. در بخش دیدگاه‌ها، نظرات خود را در رابطه با Warzone با ما به اشتراک بگذارید.

عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن