داستان بازی‌هامنتخب سردبیر

داستان بازی Nioh

نبردی برای پس گرفتن یک عزیز

شاید عنوان قبل‌تر منتشر شده Nioh، پس از ایجاد سر و صداهای بازی Sekiro در ماه‌های اخیر خصوصا بعد از برنده شدن جایزه بهترین بازی سال از The Game Awards 2019، کمی فراموش شده باشد. اما علاقمندان به افسانه‌های ژاپنی و هواداران سری بازی‌های سولز هنوز باید بازی Nioh را تجربه کنند، خصوصاً که دنباله آن، Nioh 2، به زودی منتشر خواهد شد. باقی خوانندگان نیز شاید فقط نیازی به یاد‌آوری داستان این بازی داشته باشند.

پیش‌زمینه داستانی

بازی Nioh در یک ورژن خیالی، فانتزی و تاریک از ژاپن در دوره سنگوکو در سال‌های ۱۶۰۰ رخ می‌دهد. شخصیت اصلی بازی Nioh ویلیام نام داشته، که یک ملوان ایرلندی تبدیل شده به سامورایی است. هنگامی که ملکه اسپانیا الیزابت اول (Elizabeth I) ویلیام را استخدام می‌نماید تا سنگ‌های طلایی آمریتا (Amrita) را از ژاپن وارد کند، وی توسط کشور انگلیس دستگیر شده و به زندان انداخته می‌شود تا این جاه‌طلبی‌های انگلیس و اسپانیا به صورت یک راز باقی بماند، زیرا مشخص شده که این درخواست ملکه به جنگ میان انگلیس و اسپانیا مرتبط بوده و البته ویلیام از این موضوع اطلاعی نداشته است.

پس از فرار ویلیام از سلول خود در زندان لندن، به لطف یک روح آب به نام سورشا (Saoirse) که از بچگی همراه ویلیام بوده است، وی شخصی با به نام ادوارد کلی (Edward Kelly) روبرو شد، که او نیز به دنبال سنگ‌های ژاپنی آمریتا بود. کلی از یک روح اژدهای مخصوص به نام اوروبوروس (Ouroboros) استفاده نموده تا سورشا را گرفته و از قدرت‌های او در ژاپن استفاده کند. توانایی سورشا در یافتن آمریتا برای کلی بسیار مفید واقع خواهد شد.

راهنمای بازی Control - نکاتی که باید برای شروع بدانید
خواندن

البته، همانطوری که مشخص می‌شود، سنگ‌های آمریتا از قدرت بسیار زیادی برخوردار بوده و هر دو کشور اسپانیا و انگلیس، به دنبال آن هستند تا مقدار زیادی از آن‌ها را بدست آورده و دیگری را در جنگ شکست دهند. این سنگ‌ها قابلیت برگرداندن مردگان از مرگ را داشته و می‌توانند با دادن قدرت‌های فوق بشری به انسان‌ها، آنان را به شیاطین تبدیل کنند.

به سمت ژاپن

ویلیام سفر خود را به ژاپن آغاز کرده تا سورشای عزیزش را از دست ادوارد کلی نجات دهد، هرچند با رسیدن به ژاپن وی خود را میان یک جنگ داخلی دیده که در این سرزمین جریان دارد. برای قرن‌ها جنگی برای بدست آوردن قدرت در میان چند سلسله در ژاپن در حال رخ دادن است. هرچند مبلغان انگلیسی و اسپانیایی در ژاپن نیز در این درگیری‌ها نقش داشته و از آمریتا برای ایجاد نا آرامی در منطقه استفاده می‌کنند. دو کشور از این موقعیت سو استفاده کرده و با برگرداندن مقادیر زیادی آمریتا به اروپا، از آن‌ها برای نبرد با یکدیگر استفاده نموده و مردگان را باز می‌گردانند تا برایشان بجنگند.

در عین حال، مشخص می‌شود که ادوارد کلی یک جادوگر بوده، و تلاش می‌کند تا با استفاده از آمریتا یک ارباب جنگ بدنام به نام اودا (Oda) را زنده نماید، تا بدین ترتیب جنگ در ژاپن ادامه پیدا کرده و کلی بتواند به راحت مقدار زیادی آمریتا برای انگلیس بدست آورد. این موضوع برتری قابل توجه‌ای به کشور انگلیس در مقابل آمریتای تأمین شده برای اسپانیا خواهد داد.

تصمیم ویلیام برای کمک کردن به ژاپن

در طول راه، ویلیام با نکوماتا (Nekomata) ملاقات کرده، که به وی یاری رسانده و پیشینه جنگ را به ویلیام می‌گوید. تلاش‌های ویلیام در شکست دادن ارواح خبیث و نجات دادن اشخاص مهم، باعث می‌شود تا او مورد لطف توکوگاوا ایاسو (Tokugawa leyasu)، بنیان‌گذار اولین شوگان، قرار بگیرد. با توجه به افزایش قدرت توکوگاوا، یک ارباب جنگ دیگر به نام میتسوناری (Mitsunari)، با ادوارد کلی متحد شده تا قدرتش را با توکوگاوا برابر کند. اما ویلیام متوجه می‌شود که توکوگاوا خود نیز آنچنان بی‌گناه نبود و برای حفظ قدرتش به عنوان رهبر، تعداد زیادی از اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده است.

راهنمای بازی Dauntless - نکاتی که باید در ابتدای بازی بدانید
خواندن

در همین حین، میتسوناری و کلی تعداد بسیاری از اعضای مرده خانواده اودا را زنده کرده تا جلوی ویلیام، و سایر اشخاص تاریخی جنگ طلب، از جمله دو دوست قدرتمند ویلیام یعنی هاتوری (Hattori) و تنکای (Tenkai) را بگیرند. در همین برهه، ویلیام اتحادهای شکننده خود را از بین برده و با نجات یکی از دختران توکوگاوا خشم او را برمی‌انگیزد. دختر توکوگاوا که خود در حال فرار از دست پدرش بوده، از وضعیت و جایگاه پدرش به عنوان رهبر سلسله خانوادگیشان راضی نیست.

مبارزه نهایی و پایان بازی Nioh

نهایتا ویلیام کلی را درون مخفیگاهش پیدا و گوشه‌گیر نموده، و پس از تلاش‌های بی‌فرجام کلی برای متوقف کردن ویلیام، کلی به دست او کشته می‌شود. هرچند پیش از مردن، او به ویلیام می‌گوید که سنگ‌های آمریتا را برای اربابش، جان دی (John Dee)، در انگلستان می‌فرستاده است.

حال که بالاخره بار دیگر به سورشا پیوسته، ویلیام تصمیم می‌گیرید که این ماجراجویی‌های مرگ‌آورش را کنار گذاشته، و با جعل کردن مرگ خود از شر کشته شدن توسط توکوگاوا نیز در امان بماند.

در همین حین، حال پس از شکست خوردن کلی و میتسوناری دیگر خطری رهبری توکوگاوا را تهدید نکرده، از این رو او کنترل ژاپن را به صورت کامل در اختیار می‌گیرد. این موضوع آغازگر دوره ادو (Edo) در ژاپن خواهد شد. چند سال بعد در کشور انگلیس، ویلیام با ارباب کلی یعنی دی روبرو می‌شود. دی به ویلیام پیشنهاد داده تا به اتحاد انگلیس در آمده و پس از مرگ ملکه اسپانیا الیزابت اول، این کشور را به صورت کامل فتح کنند، اما ویلیام پیشنهاد او را قبول نمی‌نماید. درون برج مخفی دی، وی مقادیر بسیار زیادی آمریتای ذخیره شده را رو کرده و با جذب آن‌ها به هیولایی به نام هزار چشم بدل (Hundred Eyes) می‌شود.

داستان بازی Little Nightmares
خواندن

پس از شکست دادن دی، ویلیام تصمیم می‌گیرد تا او را نکشد اما بجایش او را کور کرده و قدرت‌های جادوییش را از او می‌گیرید. هر چند قبل از رفتن، یکی از گوی‌های دی تصویری از آینده را به ویلیام نشان داده که در آن دوست او هاتوری کشته می‌شود. این موضوع دلیلی برای بازگشت ویلیام به ژاپن و پایان بازی Nioh است.

خلاصه داستان

اگر بخواهیم به صورت ساده داستان بازی را خلاصه کنیم، کلی می‌خواست اودا را احیاء کند تا جنگی بزرگ در ژاپن رخ داده، و بتوانند به راحتی مقادیر زیادی آمریتا را از چنگ ژاپن در آورده و با استفاده از آن‌ها اسپانیا را شکست دهند. اما کلی شخص اشتباهی (ویلیام) را برای دزدیدن یک روح و پیدا کردن آمریتا در ژاپن در وضعیت بی‌قانونی و هرج و مرجش، انتخاب نمود. در روایتی با موضوع انتقام، ویلیام کلی را تا ژاپن تعقیب نموده و او و اربابش دی را کشته و روح خود را پس می‌گیرد، و در عین حال برای پایان دادن به نبرد خونین در ژاپن، مجبور می‌شود تا با شیطان کوچکتر و ارباب جنگی که در دسترسش بود، متحد شود.

در مجموع داستان بازی Nioh روایتی خیالی از یک ژاپن تاریک و فانتزی بوده که جنگ‌های داخلی سال‌های ۱۶۰۰ را بازگو می‌کند، حال هواداران باید آماده انتشار بازی Nioh 2 در مارس سال ۲۰۲۰ باشند. داستان این دنباله در واقع پیش از نسخه ابتدایی بازی اتفاق افتاده و در سال‌های ۱۵۰۰ رخ خواهد داد، که در آن هواداران خود شخصیت اصلی بازی را می‌سازند. داستان Nioh 2 بر روی یک ارباب جنگ تاریخی به نام تویوتومی هیدیوشی (Toyotomi Hideyoshi) و تلاش او برای متحد کردن یک ژاپن تقسیم شده در میان جنگ‌های فرقه‌ای، تمرکز دارد.

۱۰ بازی نقش‌آفرینی برتر سال ۲۰۱۹
خواندن

بازی Nioh 2 هم‌اکنون در حال توسعه بوده و قرار است در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۲۰ به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شود.

منبع
GameRant
عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن