داستان بازی‌ها

داستان بازی مکس پین

همه چیز از یک شب سرد و تاریک شروع شد

مکس‌پین نام یک بازی ویدئویی هیجان انگیز است که در سال ۲۰۱۱ توسط دو استودیوی محبوب «رمدی» (Remedy) و «راسک‌استار» (Rockstar) ساخته شد؛ داستان منحصر بفرد این بازی توسط نویسندگان بزرگ و معروفی همچون «سم لیک» (Sam Lake) نوشته شده که روی عناوینی همچون Alan Wake ،Quantum Break و Control نیز کار کرده است.

داستان بازی مکس‌پین: مقدمه

داستان بازی از سال ۱۹۹۸ آغاز می‌شود؛ «مکس‌پین» (Max Payne) یکی از افسران پلیس شهر نیویورک است که وقتی به خانه خود بازمی‌گردد، سه فرد که ماده مخدر جدیدی به نام Valkyr مصرف کرده‌اند، وارد خانه او می‌شوند؛ مکس با دیدن این صحنه، به سرعت به کمک خانواده‌اش می‌شتابد اما او دیر رسیده و در نتیجه، همسر و فرزند دختر تازه متولد شده‌اش کشته می‌شوند؛ پس از مراسم خاکسپاری خانواده مکس، او به واحد DEA منتقل می‌شود.

در سال ۲۰۰۱، مکس به عنوان یک مامور مخفی به خانواده Punchinello Crime نفوذ می‌کند که مسئول قاچاق ماده مخدر Valkyr هستند. یکی از همکاران مکس (به نام B.B.) در واحد DEA برای او پیامی اسال می‌کند و از مکس می‌خواهد که یکی دیگر از همکارانشان (و یکی از دوستان صمیمی مکس‌پین) به نام «آلکس بالدر» (Alex Balder) را در ایستگاه مترو واقع در خیابان Roscoe ببیند؛ زمانیکه مکس به محل قرار می‌رسد، آلکس توسط یک آدمکش ناشناس مورد حمله و اصابت گلوله قرار می‌گیرد؛ پلیس که مظنون دیگری بجز مکس ندارد، او را به اتهام کشتن آلکس دستگیر می‌‌کند، از طرف دیگر، خانواده Punchinello متوجه می‌شوند که مکس یک افسر پلیس است و در نتیجه، تصمیم می‌گیرند که او را نابود کنند.

داستان بازی Doom 2016
خواندن

در ادامه داستان، مکس به تعقیب فردی به نام «جک لوپینو» (Jack Lupino) می‌پردازد که مسئول توزیع ماده مخدر Valkyr برای خانواده Punchinello است؛ پس از به دام انداتخن لوپینو، مکس با یک آدمکش حرفه‌ای به نام «مونا ساکس» (Mona Sax) ملاقات می‌کند؛ مونا درون نوشیدنی مکس مقداری ماده آرامش بخش می‌ریزد و پس از بیهوش کردن او، مکس را رها می‌کند تا توسط اعضای مافیا پیدا شود؛ نقشه مونا طبق برنامه پیش رفته و مکس توسط مافیا دستگیر شده و مورد بازجویی قرار می‌گیرد.

مقدمه بازی مکس‌پین

داستان بازی مکس‌پین: دستان پشت پرده

مکس موفق می‌شود از دست اعضای مافیا فرار کند و در حین فرار، به محموله اسلحه متعلق به یک باند خلافکار روسی دسترسی پیدا می‌کند؛ او تصمیم می‌گیرد تا از سلاح‌های موجود در این محموله جهت نفوذ به خانه Don Punchinello (سرکرده مافیا) استفاده کند. در ادامه مکس متوجه می‌شود که Don تنها یک عروسک خیمه شب بازی است و مسئول تهیه و توزیع ماده مخدر Valkyr، شرکتی به نام Aesir Corporation است؛ پس از آنکه Don توسط افراد «نیکول هورن» (Nicole Horne) به عنوان مدیر عامل شرکت Aesir Corporation کشته می‌شود، نیکول دوز بالایی از ماده مخدر Valkyr را به مکس تزریق کرده و او را رها می‌کند تا بمیرد.

زمانیکه مکس به هوش می‌آید، آخرین حرف‌های هورن را به یاد می‌آورد که از محافظین خود خواسته بود، او را به Cold Steel ببرند؛ در ادامه مکس به یک کارخانه نظامی قدیمی می‌رسد و در آنجا متوجه می‌شود که ماده مخدر Valkyr، حاصل یک پروژه نظامی ارتش آمریکا است که قرار بود قدرت و توانایی سربازان را چندین برابر کند اما پروسه پیشرفت پروژه بدلیل نتایج نامطلوب آن، متوقف شد؛ مکس همچنین متوجه می‌شود همسر او زمانیکه در دفتر دادستان منطقه فعالیت داشته است، بصورت تصادفی اطلاعاتی از ماده مخدر Valkyr بدست آورده است و در نتیجه، هورن تصمیم می‌گیرد افرادیکه این ماده مخدر را مصرف نموده‌اند، به خانه مکس ارسال کند و این تصمیم او، منجر به کشته شدن همسر و فرزند مکس می‌شود.

داستان بازی Uncharted 3: Drake's Deception
خواندن

پس از ترک کارخانه، مکس تماسی از سوی B.B. دریافت می‌کند که از او می‌خواهد B.B. را در یک گاراژ ملاقات کند؛ زمانیکه مکس به محل ملاقات می‌رسد، متوجه می‌شود B.B. همان فردی است که آلکس را کشت و مرگ او را به گردن مکس انداخت؛ در همینجا یک مبارزه و همچنین تعقیب و گریزی میان مکس و B.B. صورت می‌گیرد که در نهایت منجر به کشته شدن B.B. می‌شود؛ پس از کشتن B.B.، مکس تماسی از سوی فردی به نام «آلفرد وودن» (Alfred Woden) دریافت می‌کند که از مکس می‌خواهد به ساختمان Asgard برود؛ آلفرد یکی از اعضای انجمن مخفیی به نام «دایره داخلی» (Inner Circle) است.

پس از رسیدن مکس به محل قرار، وودن اطلاعاتی از هورن را در اختیار مکس قرار می‌دهد و به او می‌گوید که انجمن دایره داخلی نمی‌تواند خودش به تعقیب هورن بپردازد چراکه دستانشان بسته است اما مکس با محدودیتی روبرو نبوده و می‌تواند هورن را نابود کند؛ وودن به مکس می‌گوید که در ازای کشتن هورن، آن‌ها کلیه اتهامات مکس را از روی پرونده‌اش پاک خواهند کرد، پس از پایان ملاقات مکس و وودن، محل حضور آن‌ها توسط افراد هورن مورد حمله قرار می‌گیرد و در نتیجه، تمام افراد حاضر در آنجا بجز (طبق معمول!) مکس کشته می‌شوند.

دستان پشت پدره بازی مکس‌پین

داستان بازی مکس‌پین: شبیه‌خون

پس از فرار مکس، او به ساختمان مرکزی شرکت Aesir می‌رود تا هورن را یکبار و برای همیشه نابود کند؛ مکس مسیر پیش روی خود را با نابودی گارد امنیتی و همچنین مزدوران هورن باز می‌کند و به پیش می‌رود اما ناگهان با مونا روبرو می‌شود؛ مونا پس از آنکه از شلیک کردن به مکس خودداری می‌کند، توسط هورن مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد.

داستان بازی Mafia | به شهر بهشت گمشده خوش آمدید
خواندن

پس از آنکه مکس با هورن روبرو می‌شود، به او می‌گوید که تمام این وقایع زمانی آغاز شدند که همسر او از پروژه Valkyr مطلع شد؛ هورن بار دیگر پای به فرار می‌گذارد و به پشتبام برج می‌رود تا از طریق هلیکوپتر فرار کند؛ مکس به تعقیب هورن پرداخته و درست زمانیکه همه چیز از دست رفته بنظر می‌رسد، با یک M79 به آنتن نصب شده روی پشتبام برج شلیک می‌کند و با اینکار خود، باعث افتادن آنتن روی هلیکوپتر می‌شود.

پس از نابودی هلیکوپتر، افسران پلیس از راه رسیده و مکس را بازداشت می‌کنند؛ در حالیکه گروه ضربت (SWAT)، مکس را از ساختمان خارج می‌کنند، او آلفرد وودن را می‌بیند و با توجه به آنکه آلفرد به مکس قول داده بود که کلیه اتهامات او را پاک خواهند کرد، مکس لبخندی زده و داوطلبانه به سمت آینده‌ای قدم بر می‌دارد که برای او رقم خورده است.

«جدول زمانی» (Timeline) داستان بازی مکس‌پین

یک باور غلط در خصوص بازی مکس‌پین وجود دارد! برخی از افراد فکر می‌کنند که حوادث (بجز مقدمه) این بازی در یک شب روی می‌دهند، اما اینطور نیست! بطور مثال در مرحله ایستگاه Roscoe، بازی اعلام می‌کند که شهر نیویورک به مدت سه روز، زیر بارش شدید برف قرار داشته است؛ از طرف دیگر، مکس در طول حوادث بازی، چندین بار تحت تاثیر مواد مخدر قرار می‌گیرد و از هوش می‌رود، در نتیجه این احتمال وجود دارد که تا زمان بی اثر شدن تاثیر مواد مخدر، چند شب سپری شده و مکس به خواب فرو رفته باشد.

داستان بازی Resident Evil 6
خواندن

شبیه‌خون بازی مکس‌پین

با توجه به جزئیاتی که در ادامه ارائه خواهند شد، احتمال می‌دهیم که حوادث بازی از ماه فوریه سال ۲۰۰۱ آغاز شده باشند:

  • در بازی مکس‌پین ۲، گزارشی از شبکه خبری نیویورک مشاهده خواهیم کرد که در آن، Kyra Silver اعلام می‌دارد که حوادث مربوط به ماده مخدر Valkyr در سال ۲۰۰۱ روی داده‌اند.
  • مکس‌پین، دو ماه زودتر از ماه دسامبر، از یک خبرچین، جزئیاتی در مورد ماده مخدر Valkyr که توسط خانواده Punchinello توزیع می‌شود، بدست می‌آورد.
  • در نسخه رایانه‌های شخصی این بازی، شاهد حضور برج‌های تجارت جهانی هستیم (این برج‌ها در سال ۲۰۰۱ فرو ریختند.).
  • حوادث بازی در فصل زمستان روی می‌دهند.
منبع
FANDOM
عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Randy
Randy
1 سال قبل

آیا غیر اینه؟!

Handshake between Madara and Hashirama ۳۰۰۴۲۰۲۱۱۵۱۳۲۹.jpg
دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن