داستان بازی‌ها

داستان بازی Little Nightmares

نگاهی به داستان کامل بازی Little Nightmares

بسیاری از بازی‌بازان که بازی Little Nightmares را به اتمام رسانده‌اند ممکن است فکر کنند که داستان بازی چیست و اتفاقاتی که افتاده، و پایان بازی به چه معناست. این قضیه تعجب‌آور نیست، زیرا Little Nightmares یک بازی جذاب و در عین حال ناراحت کننده است. در حالی که دنیای The Maw را توسط شخصیت اصلی بازی، یعنی Six جستجو می‌کنید، برای جلوگیری از مرگ حتمی باید مراقب هیولا‌های مختلف باشید. این امر منجر به این شده است که بازی‌بازان مجموعه جالبی از تئوری‌ها را درباره داستان بازی Little Nightmares ارائه دهند. با پیکسل آرتس همراه باشید تا با هم به داستان مرموز و تاریک بازی Little Nightmares و نظریه‌های حول پایان آن نگاهی بیندازیم.

طبیعتا این مقاله همان‌طور که از عنوان آن پیدا است، داستان و پایان Little Nightmares را لو می‌دهد و اگر علاقه به تجربه این عنوان دارید، پیشنهاد می‌کنیم از خواندن ادامه مطالب خودداری کنید.

خلاصه داستان بازی Little Nightmares

 

Little Nightmares - The Maw
داستان بازی داخل یک سازه کشتی مانند به نام The Maw اتفاق می‌افتد.

داستان با دختری کوچک و نُه ساله به نام Six آغاز می‌شود که یک کت بارانی زرد رنگ پوشیده و در ساختاری کشتی مانند در اقیانوس به نام The Maw گیر افتاده است. او برای فرار، سفر خود را از پایین ترین عرشه The Maw آغاز می‌کند. در راه خود، موجودات کوچکی به نام Nome‌ها روبرو می‌شود که از مهمانان و هیولا‌های داخل The Maw پنهان می‌شوند. در طی مراحل اولیه بازی، Six از مهارت‌ها و فندک بی‌پایان خود استفاده می‌کند تا از منطقه‌ای به نام “زندان” که در اعماق The Maw قرار دارد و پر از زالو‌های سیاه است فرار کند.

داستان بازی Crysis
خواندن
Little Nightmares - Nomes
موجوداتی به نام Nome در طی بازی Six را همراهی می‌کنند.

در ادامه راه خود، Six با هیولایی که ظاهرا سرایدار کشتی است روبرو می‌شود که نابینا است اما از حس بویایی بسیار قوی برخوردار است. پس از تعقیب و گریز Six با سرایدار، سرانجام رد خود را گم کرده و به اتاقی می‌رسد که دارای سیستم امنیتی چشم است. اگر Six توسط این چشم دیده شود، بلافاصله می‌سوزد. به همین دلیل، می‌آموزد که از سایه‌ها برای عبور از این چشم استفاده کند. جلوتر می‌فهمد که کودکان دیگری نیز در Maw وجود دارند که در قفس‌ها نگهداری می‌شوند. در حالی که برخی از این کودکان در قفس نگهداری می‌شوند، به نظر می‌رسد که برخی از آنها اتاق دارند، تغذیه می‌شوند و اسباب بازی‌هایی برای بازی دارند.

 

در طی اولین تجربه بازی‌باز با گرسنگی فلج‌کننده Six، کودکی در تاریکی تکه نانی را به سمت وی پرت می‌کند. با توجه به نقاشی‌های موجود در اتاق‌های مختلف بازی می‌توان حدس زد که برخی از این کودکان از خانه‌هایشان ربوده شده و داخل Maw زندانی شده‌اند. هدف از گرفتن این کودکان چیست؟ متأسفانه به نظر می‌رسد که آنها تبدیل به گوشتی می‌شوند که آشپز‌های دوقلو برای مصرف مهمانان می‌پزند. این مورد در ادامه توسط اجسادی که از قلاب‌ها آویزان شده‌اند، تاکید می‌شود. در یکی از کتاب‌های مصوری که از این بازی منتشر شده است، معلوم می‌شود که Six قبلا در شهری زندگی می‌کرده است و شخصی او را به Maw می‌آورد.

هنگامی که Six در تلاش برای فرار از Maw است، سرایدار با فریب دادن Six او را در قفس حبس می‌کند، اما Six موفق به فرار از قفس می‌شود و دوباره وارد تعقیب و گریزی می‌شود که این بار انتهای آن به اتاقی ختم می‌شود که درب فلزی بزرگی دارد و جعبه‌ای جلوی بسته شدن آن را گرفته است. در این وضعیت که سرایدار نمی‌تواند وارد اتاق شود و تنها دست‌هایش از زیر درب رد می‌شود، Six شروع به جدا کردن میله‌های جعبه می‌کند و سرانجام درب فلزی بسته شده و دست‌های محافظ را قطع می‌کند.

داستان بازی Little Nightmares 2 | خیانتی از جنس وفاداری
خواندن
3 1
آشپزهای دوقلو وظیفه پخت غذا برای مهمانان داخل Maw را دارند.

در ادامه، Six در آشپزخانه با دسته‌ای گوشت بسته‌بندی‌شده روبرو می‌شود که احتمالا گوشت کودکان است. اینجاست که با آشپز‌های دوقلو ملاقات می‌کند. آشپز‌ها سعی می‌کنند تا او را گرفته و در غذایی که برای مهمانان سرو می‌شود قرار دهند. با این حال، Six از دست آنها فرار کرده و خود را به عرشه‌های بالاتر Maw می‌رساند و در آنجا شاهد ورود مهمانان به داخل Maw می‌شود. این مهمانان برای شرکت در بوفه‌ای بی‌پایان که توسط زن مرموز معروف به “بانو” که شبیه یک گیشا است، به Maw می‌آیند. در ادامه تلاش خود برای فرار از این مکان، Six مجبور است از سالن غذاخوری عبور کند که پر از مهمانانی است که سعی دارند او را بخورند.

4 1
در این قسمت، Six باید از سالن غذاخوری عبور کند و از مهمانان گرسنه فرار کند.

Six پس از لغزیدن از شکاف‌های انتهای سالن غذاخوری و پرهیز از مهمانان، خود را در اقامتگاه بانو می‌یابد. متأسفانه Six دوباره گرسنه می‌شود، و Nome دلسوزی به او سوسیس می‌دهد، اما Six به صورت غافلگیر کننده‌ای سوسیس را رد کرده و در عوض تصمیم می‌گیرد تا Nome را بخورد. هنگامی که Six در حال خوردن Nome است در بالای صفحه نسخه‌ای تاریک‌تر از Six قابل مشاهده است. در طول بازی چند بار Six گرسنه می‌شود و در دفعات آخر وی شروع به خوردن موجودات زنده می‌کند و هر بار به تاریکی موسیقی و صفحه اضافه می‌شود. با استفاده از این و نسخه‌ی تاریک‌تر Six که پیش‌تر به آن اشاره شد، می‌توان حدس زد که این اتفاقات نمایانگر این است که Six کودکی عادی نیست و نیروی تاریکی که در داخل او وجود دارد در طول بازی بیشتر می‌شود.

داستان بازی مکس پین ۲
خواندن

پایان داستان بازی

Quarters
Six سرانجام به داخل اقامتگاه متعلق به بانوی مرموز راه پیدا می کند.

از آن جهت که بانو از آینه‌ها دوری می‌کند، هرگز انعکاس خود را ندیده است و ترجیح می‌دهد در سایه بماند، Six راهی برای شکست بانو پیدا می‌کند. او با استفاده از آینه‌ی کوچکی، موجب می‌شود تا بانو خود را در آینه ببیند که باعث ضعیف شدن وی می‌شود. بانوی شکست خورده، بی حرکت به زمین می‌افتد و در آخرین مرحله گرسنگی خود، Six بانو را خورده و قدرت‌هایش را به دست می‌آورد.

Lady
در پایان، Six بانو را شکست می دهد و تمام قدرت های آن را بدست می آورد.

در پایان، Six به سمت سالن غذاخوری رفته و با استفاده از نیرویی که به دست آورده است، روح مهمانانی که بیش از حد به او نزدیک می‌شوند را مصرف می‌کند. همانطور که Six در حال لذت بردن از قدرت‌های جدید خود است، به سمت نور در حال حرکت است و Nome‌ها او را هنگامی که در حال ترک کردن Maw است تماشا می‌کنند. پس از تیتراژ پایانی، Six را می‌توان در جزیره‌ای کوچک به همراه یک فانوس دریایی و صدا‌یی مانند کشتی در دور دست مشاهده کرد. جایی که Six ایستاده، در واقع بخش بالایی Maw است که در زیر آب پنهان شده است. در اینجا بازی‌بازان می‌توانند نماد چشم را روی سازه ببینند که به نظر می‌رسد نقش دودکش را برای Maw دارد. به دلیل تجربه‌ای که Six در Maw داشته، که باعث رشد خشونتی سیری ناپذیر در او شده، در واقع به نوعی “کابوس کوچک” تبدیل شده است.

Screenshot 2021 02 02 200628
تصویر ۵ بانو که بر نظریه اینکه Six همان بانو است جان بخشیده است.

برخی بر این باورند که Six ممکن است دختر بانو باشد. به این دلیل که در اتاق بانو شاهد نقاشی‌هایی از دختری کوچک که شبیه به Six است مشاهده شده است. اما نظریه‌ای دیگر وجود دارد که با استفاده از نقاشی‌ای دیگر که ۵ بانو را در کنار هم نشان می‌دهد، بیان می‌کند که Six در واقع خود بانو است که به نوعی دوباره به دنیا آمده است و همانطور که از اسم شخصیت اصلی مشخص است، ششمین بانو است و ممکن است اتفاقاتی که تجربه کرده‌ایم قبلا نیز اتفاق افتاده و به صورت یک چرخه بی‌نهایت باشد. بزودی نسخه دوم این بازی مرموز منتشر می‌شود و انتظار می‌رود تا از راز‌های بیشتری پرده برداری شود.

منبع
HyperX Gaming
عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
مهرداد
مهرداد
1 سال قبل

عالی بود مرسی خسته نباشید

LITTLE NIGHTMARES
LITTLE NIGHTMARES
1 سال قبل

خیلی بازیشو دوست داشتم واقعا یکی از بازی های مرموز مورد علاقم🧡

SOBHAN
SOBHAN
1 سال قبل

دمت گرم عالی فقط برای گوشی هست

postimg-5401.jpg
امیر حاجی
امیر حاجی
1 سال قبل

بنده متوجه نشدم الان شما داستان بازیو توضیح دادید که خودمونم تجربه اش کردیم یا تحلیلشو؟
من که هیچ تحلیلی ندیدم واقعا

دکمه بازگشت به بالا
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن