داستان بازی‌ها

داستان بازی GTA V | شرحی کامل بر داستان بازی

روایتی از فساد، خیانت و جنایت

از زمان عرضه‌اش در سال ۲۰۱۳، محبوبیت بازی Grand Theft Auto V هر لحظه بیشتر ‌می‌شود و راکستار این محبوبیت را تا حد زیادی مدیون GTA Online است. بخش چندنفره‌ی این بازی تا حدی موفق بوده که برنامه‌های راکستار برای ساخت بسته‌های الحاقی بخش داستانی بازی بطور کامل لغو شوند اما با این حال باید خاطرنشان کرد که داستان بازی GTA V نیز بسیار هیجان‌انگیز بوده و بخش بزرگی از بازی را دربر می‌گیرد.

با جهان گسترده، شخصیت‌های عالی، خیانت‌ها و جنایت‌ها و توطئه‌های دولتی، داستان بازی GTA V بسیار پیچیده‌تر چیزی است که در نگاه اول به چشم می‌آید. امروز با ما در پیکسل آرتس همراه باشید تا داستان GTA V را شکافته و عمیقا وارد آن شویم.

gta 5 kicks off with a robbery goes south 1570823825

شروع داستان، سرقتی که طبق برنامه پیش نمی‌رود

داستان بازی در سال ۲۰۰۴ آغاز می‌شود، زمانی که گروهی از سارقین بانک که شامل تِروِر، مایکل تاونلی، بِرَد و همچنین لستر می‌شود، سعی می‌کنند یک شرکت امنیتی را مورد سرقت قرار دهند. همه چیز عالی پیش می‌رود تا زمانی که ترور یک گارد امنیتی را به قتل رسانده و آن محل پر از پلیس می‌شود. در ادامه، راننده‌ی خودروی فرار تیم کشته شده و بعد از تصادفی سینمایی با یک قطار، سایر اعضای باند با پای پیاده به فرار کردن می‌پردازند و در همین لحظه است که مایکل و بِرَد تیر خورده و ترِور پا به فرار می‌گذارد. در ادامه مشخص می‌شود که مایکل در حقیقت با FIB (همان FBI در دنیای GTA V) معامله‌ای کرده بود تا اعضای گروه خود را لو دهد و در ازای این کار شروعی تازه در شهر Los Santos را داشته باشد. در نهایت خبری رسمی منتشر شده که به مرگ مایکل و به زندان رفتن بِرَد اشاره می‌کند.

۹ سال بعد، مایکل تحت درمان روانی قرار گرفته و اکنون نام جدید مایکل دی سانتا (Michael De Santa) را برای خود اختیار کرده است. او و همسرش خانواده‌ای را آغاز کرده و مشغول زندگی‌ای مرفه در Los Santos هستند. با این حال مایکل از این زندگی احساس بدبختی می‌کند و هر از گاهی دلتنگ آن هیجان زندگی قدیمی‌اش می‌شود.

michael meets franklin 1570823825

ملاقات مایکل و فرانکلین

فرانکلین یکی از شخصیت‌های اصلی داستان بازی GTA V است. او و دوستش لامار (Lamar) برای شخصی به‌نام سیمیان (Simeon) کار می‌کنند که با دزدی، خودروهایی که به مشتری‌هایش فروخته را بازپس می‌گیرد. با ورود فرانکلین به زندگی‌ مایکل، او باری دیگر طعم زندگی جنایی قدیمی خود را می‌چشد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که فرانکلین خودروی پسر مایکل را دزدیده و از شانس بد فرانکلین، مایکل در پشت ماشین پنهان شده بود.

داستان بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice
خواندن

مایکل برای انتقام، فرانکلین را مجبور کرده که همان خودرو را با تمام سرعت به سمت فروشگاه سیمیان بکوبد. بعد از نابودی کار و کاسبی سیمیان، فرانکلین از نابودی شغلش به مایکل گله می‌کند و مایکل نیز او را دعوت کرده که بعدا باهم صحبتی داشته باشند. از دیگر نگرانی‌های فرانکلین، لامار بوده که بیشتر و بیشتر به سمت کارهای خطرناک می‌رود.

the start of a beautiful friendship 1570823825

آغاز یک دوستی زیبا

فرانکلین بعد از جان سالم در بردن از یک معامله مواد مخدر، تصمیم می‌گیرد تا سراغ مایکل رفته و با دوستی با او موقعیت خود را بهبود دهد. وقتی فرانکلین مایکل را می‌بیند، واکنش اولیه او تصور این است که مایکل نیز یک آدم پولدار عجیب و غریب دیگر می‌باشد. با این حال، بعد از اینکه جیمی، پسر مایکل، با پدرش تماس گرفته، همه چیز عوض می‌شود. جیمی سعی داشته قایق گران‌قیمت مایکل را به فروش برساند اما در دردسر افتاده و اکنون گروهی از دزدان در حال خارج شدن از شهر با قایق مایکل و جیمی در داخل آن هستند.

یک تعقیب و گریز پرسرعت رخ می‌دهد و فرانکلین به مایکل کمک کرده تا جیمی را نجات دهد. او از خودروی در حال حرکت مایکل روی قایق پریده و جیمی را نجات می‌دهد. فرانکلین برای جیمی تبدیل به یک الگو برای زندگیش می‌شود و مایکل نیز تصمیم می‌گیرد هر کاری برای فرانکلین پیدا کرد، به او خبر دهد.

madrazo and the first heist of gta 5 1570823825

ورود Madrazo به داستان و اولین سرقت داستان بازی GTA V

با اینکه جیمی سالم به آغوش خانواده برگشته است، مایکل مدتی بعد متوجه می‌شود همه چیز در خانه‌ عالی نیست و همسرش با مربی تنیسش به مایکل خیانت کرده است. مایکل به شدت عصبانی شده و با کمک فرانکلین، مربی تنیس را تا خانه‌ای در Vinewood Hills تعقیب کرده و آن خانه را با خاک یکسان می‌کنند.

داستان بازی Crysis
خواندن

متاسفانه این خانه گران قیمت متعلق با آن مربی تنیس نبوده و صاحب اصلی آن همسر ماترین مادراتزو (Martin Madrazo)، از قدرتمندان عرصه‌ی مواد مخدر می‌باشد که بلافاصله افرادی را برای کشتن مایکل و فرانکلین می‌فرستد. مادراتزو به مایکل وقت می‌دهد تا غرامتی برای خراب‌کاریشان پرداخت کنند وگرنه جان آن‌ها را می‌گیرد. مایکل که به شدت نیاز به پول نیاز دارد، با دوست قدیمی‌اش لِستر تماس گرفته و حال لستر در ازای کمکش، از مایکل می‌خواهد مدیرعامل شرکت Lifeinvader را به قتل برساند. بعد از به پایان رسیدن این ماموریت مایکل، حال نوبت به سرقت می‌رسد. با تمام شدن برنامه‌ریزی‌ها، مایکل، فرانکلین و چند فرد دیگر، به یک جواهرفروشی دستبرد زده و با پولی که از آن بدست آوردند، بدهیشان به مادراتزو را تسویه می‌کنند. بالاخره دردسرهای مایکل و فرانکلین تمام می‌شوند. البته برای مدتی کوتاه.

trevor enters the story 1570823825

ورود تِرور به داستان بازی GTA V

اخبار مربوط به سرقت جواهرفروشی، توجه ترور را به خود جلب می‌کنند. ترور که وسط بیابان زندگی می‌کند بلافاصله متوجه می‌شود که مایکل زنده است. در چند سال اخیر، ترور با خودش فکر می‌کند که به دوست قدیمی‌اش بِرد که در زندان است نامه می‌نویسد و مایکل نیز مرده است. این در حالی بوده که نه تنها مایکل زنده است بلکه برد مرده و کسی که به نامه‌های ترور پاسخ می‌دهد، مامور FIB داستان ما یعنی دیو نورتون است. نورتون با اینکار نه تنها داستان تقلبی مایکل را باورپذیر نگه می‌دارد، بلکه همواره از وضعیت ترور باخبر می‌شود.

ترور با بازی دادن گروه‌های خلافکار مختلف منطقه‌اش و همچنین تولید و فروش شیشه، زندگی را می‌گذراند. اکنون بعد از به قتل رساندن جانی کلبیتز ( Johnny Klebitz )، رییس دسته‌ی موتورسواران آن منطقه ( و شخصیت اصلی GTA IV: The Lost and the Damned) سراغ دیگر رقبای خود رفته و سایر اعضای دسته‌ی جانی را کشته و همچنین اعضای مافیای چینی که وارد منطقه شده‌اند را نیز به قتل می‌رساند. حال که همه مشکلاتش از سر راه برداشته شدند، ترور با همراهی دوستش وِید (Wade) به سمت Los Santos رفته تا مایکل را پیدا کنند.

تجدید دیداری نه چندان خوشایند

ترور در میان دعوای خانوادگی مایکل و همسرش وارد خانه‌ او می‌شود. هیچکس از دیدن ترور خوشحال نیست چون حضور او بدین معنی است که آن‌ها بیشتر از همیشه در خطر هستند. با این حال، این تجدید دیدار خیلی زود به پایان می‌یابد و دلیل آن هم این است که دختر مایکل یعنی تریسی قرار است با آزمون دادن برای مسابقه‌ی Fame or Shame مورد تمسخر قرار بگیرد. Fame or Shame توسط لَزلو جونز، سلبریتی فاسد تلوزیونی، میزبانی می‌شود.

داستان بازی Doom 2016
خواندن

مایکل و ترور آزمون را متوقف کرده و به دنبال میز‌بان برنامه می‌روند. بعد از کتک زدن و تحقیر کردن لزلو،  مایکل و ترور برای مدتی کوتاه روزهای قدیمی‌شان را بخاطر می‌آورند و قبول می‌کنند که باهم در تماس باشند. ترور و وید با زور وارد خانه‌ی پسرعموی وید، فلوید، شده و او را مجبور می‌کنند که به آن‌ها جا و مکان دهد و در نهایت ترور شروع به برنامه‌ریزی برای گسترش کارش تا Los Santos می‌کند.

working for the feds 1570823825

کار کردن برای FIB

خبر بازگشت مایکل به دنیای جرم و جنایت به FIB نیز رسیده و آن‌ها علیرغم اینکه مایکل اصرار می‌‌کند این کار را برای تسویه حساب با مادراتزو انجام داده است، از این قضیه خوشحال نیستند. حال دیو نورتون که مسئول پرونده‌ی مایکل است، به مایکل می‌گوید که باید یکسری کار پشت پرده برای FIB انجام دهد تا اسرار او فاش نشوند. اولین ماموریتی که مایکل باید انجام دهد، دزدیدن اطلاعات از یک سازمان اطلاعاتی دیگر به‌نام IAA است و بعد از تیراندازی و تعقیب و گریزی هیجان‌انگیز، مایکل با اطلاعات موردنیاز FIB بازگشته و حال باید بوسیله آن اطلاعات بدنبال یک تروریست بگردند.

مایکل و دار و دسته‌اش تروریست سیاه‌بخت که فردیناند کریمو نام دارد را دزیده و تحویل ترور و استیو هینز (یک مامور FIB فاسد دیگر) می‌دهند. ترور با شکنجه‌های وحشیانه‌ای، مکان فردی دیگر که FIB نیاز دارد کشته شود را پیدا کرده تا مایکل و نورتون به سراغش بروند. بعد از اتمام ماموریت، هینز به ترور دستور کشتن کریمُو را می‌دهد اما از آنجایی که کریمُو بی‌گناه از آب در آمده، ترور او را در فرودگاه پیاده کرده و آزادش می‌کند. برای مدتی کوتاه، FIB چیزی که می‌خواهد را دارد و اسرار مایکل مخفی خواهند ماند.

داستان بازی Bioshock 2
خواندن

living the life 1570823825

زندگی با طعم جنایت!

اوضاع برای همه بخوبی پیش‌ می‌رود. خانواده مایکل از خانه رفته و مایکل بالاخره در آرامش است. فرانکلین بعد از انجام چند کار برای لستر توانسته یک خانه‌ی گران‌قیمت برای خود خریداری کند و بالاخره از خانه‌ی عمه‌اش بیرون رفت. در همین حال، ترور از ارتباطات و منافعی که شغل فلوید برای او ایجاد می‌کرد توانست محموله‌ای باارزش که سازمان نظامی خصوصی Merryweather جابجا می‌کند را ردیابی نماید. با کمک مایکل و فرانکلین، ترور نقشه‌اش را عملی کرده و محموله را می‌دزدند و در همین حال، لستر به آن‌ها اصرار می‌کند که باید محموله را پس دهند. طبق صحبت‌های لستر، این محموله یک ابرسلاح آزمایشی بوده که اگر پس داده نشود مورد هدف دولت قرار خواهند گرفت.

در ابتدا، ترور با پس دادن دستگاه موافقت نکرد اما مایکل به او قول سرقت‌های بهتر و بزرگتری را می‌دهد و در نهایت قانع می‌شود که سلاح را پس دهد.

devin weston enters gta 5s picture 1570823825

ورود دِوین وستِن به داستان GTA 5

بعد از دستبرد زدن به یک ماشین حمل پول، گروه با دوین وستن آشنا می‌شود، شخصی قدرتمند و پولدار که حداقل تعدادی از اعضای FIB برای او کار می‌کنند. مشخص می‌شود که تعداد زیادی از ماموریت‌هایی که مایکل و دیگران انجام داده‌اند برای پیشبرد اهداف دوین وستن بوده، بنابراین وستن قول یک میزان پول زیاد را به گروه داده و به آن‌ها پیشنهاد چند کار دیگر را می‌دهد. همچنین وستن مایکل را که عاشق فیلم‌سازی است، به سالامن ریچاردز، از تهیه‌کنندگان و کارگردانان Vinewood (ورژن خیالی Hollywood) معرفی می‌کند تا این دو بتوانند فیلمی موفق بسازند و سرمایه‌گذاری وستن روی استودیوی ریچاردز سودآورتر شود. وستن به فرانکلین و ترور نیز ماموریت دزدیدن چند ماشین گران‌قیمت را می‌دهد، کاری که فرانکلین کاملا با آن آشنایی دارد.

در همین زمان است که مارتین مادراتزو به مایکل و ترور پیشنهاد کار می‌دهد اما ترور با دیدن رفتار بد ماترین با همسرش عصبانی شده و همسر مادراتزو، پاتریشیا، را می‌رباید و عاشقش می‌شود. این در حالی است که مایکل و ترور وسط بیابان سعی دارند از مادراتزو مخفی بمانند.

the train job 1570823825

سرقت از قطار

درحالی که هنوز مشغول مخفی ماندن هستند، ترور باری دیگر سراغ Merryweather رفته و یکی از هواپیما‌های آن‌ها را می‌رباید.

داستان سری بازی‌های The Legend of Zelda
خواندن

مدتی کوتاه بعد از این اتفاق، ترور پیشنهاد دزدیدن قطاری که قرار است محموله‌ای ارزشمند را جابجا کند، به مایکل می‌دهد. طبیعتا سرقتشان به‌خوبی پیش نمی‌رود اما در نهایت این دو سارق جان سالم بدر می‌برند. محموله‌ای که به سرقت بردند، یک اثر باستانی است و از آنجایی که مادراتزو به این وسایل علاقه دارد، مایکل به ترور پیشنهاد می‌دهد که اثر باستانی و پاتریشیا را تحویل مادراتزو دهند.

علیرغم اینکه ترور در ابتدا مخالفت می‌کند، مایکل باری دیگر قول سرقت‌های بزرگتر و بهتر را می‌‍‌دهد. او به ترور قول داده Union Depository که یک سپرده‌گذاری عظیم بوده و از کل ایالت پول وارد آن می‌شود را به سرقت ببرند.

trevor learns the truth 1570823825

ترور از حقیقت آگاه می‌شود

مایکل به خانه بازگشته و برنامه‌ی خود برای ورود به زندگی بازنشستگی را می‌چیند. در همین حال، ترور از دست فلوید و همسرش عصبی شده و هردوی آن‌ها را می‌کشد و سراغ مدیر یک کلاب رفته و با کشتن او صاحب کل کلاب می‌شود. بعد از این ماجرا، ترور به حقیقت تلخ و شوک‌آوری پی می‌برد.

بعد از اینکه ترور نقشه‌اش برای نجات دادن برد از زندان را برای مایکل تعریف می‌کند، مایکل اشتباها ترور را متوجه می‌کند که برد چندین سال است که زنده نیست. ترور با عصبانیت به شهر محل زندگی قدیمی‌شان رفته و قبری که “مایکل” در آن دفن شده بود را پیدا می‌کند. مایکل نیز بدنبال ترور رفته و زمانی که به قبرستان می‌رسد ترور متوجه می‌شود که برد در قبر مایکل دفن شده است. ترور و مایکل تفنگ‌هایشان را به سمت هم گرفته و شاهد یک صحنه‌ی کلاسیک سینمایی هستیم و در همین لحظه است که مافیای چینی‌ای که ترور اعضای آن‌ را کشته بود برای انتقام سراغش آمده و اشتباها مایکل را گروگان می‌گیرند.

در حالی که مایکل گروگان گرفته شده، ترور و فرانکلین آخرین کارشان را برای دوین وستن انجام می‌دهند و در نهایت متوجه می‌شوند که وستن هیچوقت قصد نداشت پولی به آن‌ها بدهد. بعد از این اتفاق، فرانکلین و لستر مایکل را پیدا کرده و او را نجات می‌دهند.

a star is born a bunch of other guys are killed 1570823825

طعم خوش آزادی

داستان بازی Mafia | به شهر بهشت گمشده خوش آمدید
خواندن

مایکل یک ماموریت نهایی از دیو نورتون گرفته و آن هم ورود به مقر FIB و دزدیدن چند مدرک مبنی بر فاسد بودن نورتون و هینز می‌باشد. با انجام دادن این کار، سابقه‌ی مایکل و بقیه بطور کامل پاک شده و کاملا آزاد خواهند شد. در حالی مایکل مشغول آماده‌سازی برای این ماموریت بود، متوجه می‌شود که دوین وستن فیلمش را پخش نکرده و می‌خواهد از پولی که بیمه برای روند توسعه‌ی “شکست خورده” به او پرداخت می‌کند استفاده نماید. مایکل برای تلافی فیلم را دزدیده و طی انجام این کار وکیل وستن کشته می‌شود.

مایکل و فرانکلین مدارک را در مقر FIB از بین برده و دیو نورتون قبول می‌کند به قولش عمل نماید. متاسفانه در میان صحبت مایکل و نورتون، چندین گروه مختلف برای انتقام در صحنه حاضر شده که شامل Merryweather ،IAA و خود Steve Haines می‌شوند. مایکل با کمک ترور فرار کرده و علیرغم اینکه ترور هنوز از خیانت مایکل ضربه خورده است، آن دو با هم صلح کرده و تصمیم می‌گیرند به Union Depository دستبرد بزنند.

best friends forever 1570823825

بزرگترین سرقت تاریخ 

مدتی کوتاه بعد از اتفاقات اشاره شده، فرانکلین پی می‌برد که لامار توسط گروهی به نام Ballas گروگان گرفته شده و تصمیم می‌گیرد به کمک مایکل و ترور او را نجات دهد. با این حال وقتی به خانه می‌رسد دیو نورتون و استیو هینز را می‌بیند که به ملاقات او آمدند. این دو مامور FIB به او می‌گویند که باید ترور را به قتل برساند چون او پتانسیل از بین بردن تمام اعضای گروه را دارد.

در همین حال مایکل که رابطه‌اش با خانواده رو به بهبود است، تصمیم می‌گیرد فیلمش را اکران کند. وستن در مراسم اکران فیلم حضور پیدا کرده و به مایکل هشدار می‌دهد که افرادی را بدنبال خانواده‌اش فرستاده است. بعد از اینکه مایکل و پسرش این افراد را از پا در آوردند، مایکل برنامه‌ای برای انتقام از وستن می‌چیند.

با این حال قبل از انتقام گرفتن از وستن، مایکل، ترور و فرانکلین باید به بانک عظیم Union Depository دستبرد بزنند. علیرغم مداخله Merryweather و پلیس شهر Los Santos، ماموریت‌شان با موفقیت پایان می‌یابد و همه با مقدار زیادی پول به خانه‌شان می‌روند اما اوضاع در خانه‌ی فرانکلین کمی فرق دارد. دوین وستن به خانه‌ی فرانکلین آمده و به او می‌گوید که باید مایکل را بکشد. اینجاست که فرانکلین سه انتخاب دارد: کشتن مایکل، کشتن ترور و یا پیدا کردن راهی دیگر.

داستان بازی Control
خواندن

franklin is given the final choice in gta 5s story 1570823825

فرانکلین، مسئول آخرین انتخاب داستان بازی GTA V

داستان بازی GTA V سه پایان مختلف دارد و اینکه کدام پایان رخ می‌‌دهد بستگی به انتخاب نهایی فرانکلین دارد. اگر فرانکلین تصمیم بگیرد ترور را بکشد، ترور بعد از درگیری با فرانکلین در آتش خواهد سوخت.

اگر فرانکلین تصمیم بگیرد از وستن پیروی کرده و مایکل را بکشد، او از ترور درخواست کمک می‌کند. با این‌حال ترور علاقه‌ای به دیدن مایکل نداشته و هنوز هم بدلیل لو دادن گروهشان در ۹ سال پیش او را یک خائن می‌داند. فرانکلین به تنهایی سراغ مایکل رفته و در نهایت مایکل از یک پل افتاده و به کام مرگ کشانده می‌شود. بعد از این اتفاق، خانواده‌ی مایکل پی می‌برند که فرانکلین پشت قتل پدر خانواده بوده و همسر مایکل به او می‌گوید که از خانواده‌شان دور بمانند و جیمی نیز با فحش دادن به فرانکلین ناراحتی خود را نسبت به خیانتش ابراز می‌کند.

the gta 5 story can have a happy ending too 1570823825

پایان خوب بازی

حال اگر فرانکلین تصمیم بگیرد به دوستانش خیانت نکند، سراغ لستر رفته و از او کمک می‌خواهد تا راهی پیدا کند که همه از آن زنده در بیایند. با کمک ترور و مایکل، آن‌ها نقشه‌ای می‌ریزند که از شر تمامی دشمنان‌شان خلاص شوند. مایکل رییس گروه Ballas را کشته، ترور سراغ استیو هینز می‌رود و فرانکلین نیز سران مافیای چینی را از پا در می‌آورد.

بعد از این اتفاقات، ترور باری دیگر با Merryweather درگیر شده تا آخرین نفر لیست را نیز به قتل برساند: دوین وستن. مایکل، ترور و فرانکلین وستن را پشت یکی از ماشین‌های گران‌قیمتی که دزدیده بود گذاشته و از یک صخره به پایین حل می‌دهند.

حال، دشمنان کشته و سوابق مایکل، ترور و فرانکلین پاک شده‌اند. این سه نفر تصمیم می‌گیرند برای مدتی بی سر و صدا زندگی کرده و باهم دوست باقی بمانند. در جهان Grand Theft Auto این حمام خون یک پایان بسیار خوشحال‌کننده برای داستان بازی GTA V به‌حساب می‌آید.

عضویت
اطلاع از
guest

66 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Amir
Amir
4 سال قبل

خیلی عالی دمتون گرم

گیمر خان
گیمر خان
4 سال قبل

سلام مطلب عالی و کامل ممنون از شما

kian
kian
3 سال قبل

بایان سوم بازی عالیه

پارسا
پارسا
Reply to  kian
3 سال قبل

اره

rayan
rayan
3 سال قبل

عالی بود من خوندم خیلی خوب بود
Perfect

امیر
امیر
4 سال قبل

سلام عالی بود.میشه لینک رو کپی کرد؟

امیرحسین دهنوی
امیرحسین دهنوی
مدیر
Reply to  امیر
4 سال قبل

کپی لینک یا محتوا با ذکر منبع موردی نداره.

Alireza
Alireza
3 سال قبل

با سلام و خسته نباشید می هواستم ببینم من می خواستم ویدیو یوتیوب بگیرم ایراد داره کل متنو تو ویدیوم بگم؟ و ازش درامدزایی کنم یعنی کل متنو یا بیشترشو تو ویدیوم بگم شما راضی هستید؟

Alireza
Alireza
Reply to  Alireza
3 سال قبل

و همچنین داستان بازی های دیگه رو

امیر
امیر
Reply to  Alireza
3 سال قبل

بله دوست عزیز

M.m
M.m
4 سال قبل

عالی و کامل??

رابین هود
رابین هود
3 سال قبل

سلام ببخشید منبعتون رو میگید؟ من از ویکی پدیا یه داستان دیگه شنیدم ولی به نظرم
این واقعی تره.

محمد مهدی پیرهادی
محمد مهدی پیرهادی
3 سال قبل

عالی بود

.....
.....
3 سال قبل

مرسی

нσssειη.к
нσssειη.к
3 سال قبل

عالی??????

ساس ماست
ساس ماست
3 سال قبل

اخرش مایکل یا زنش چی شد؟ مربی رو کشت یا چی؟

Arman
Arman
Reply to  ساس ماست
3 سال قبل

رفتن مشاوره باهم خوب شدن،مربی تنیسرو نکشت،خونشو خراب کرد،که فهمید خونه ی اون نبوده مال یکی دیگه بوده که رفت طلافروشی دزدی کرد پول اونو داد

Moonaw
Moonaw
3 سال قبل

من بازی رو تموم کردم و همه ی داستان رو هم همینطور اما بازم هشتاد درصدمم!
میشه بگین چیکار کنم کلا بازی تموم بشه!؟
ینی ۱۰۰ درصد بشهه!؟؟
کسی میدونه چیکار کنمم!؟؟

امین
امین
Reply to  Moonaw
3 سال قبل

نمیشه چون که جی تی ای وی کلا ۸۰ مرحله است مال من هم همیطوره

مهرزاد
مهرزاد
Reply to  امین
3 سال قبل

اره

رضا
رضا
Reply to  مهرزاد
3 سال قبل

باید چندتا مرحله مخفی بری منم چندتا مرحله مخفی دارم میرم الان ۹۰ درصدم. تو گوگل سرچ کنی مرحله مخفی واست میاره

آرین
آرین
Reply to  Moonaw
2 سال قبل

شما باید مراحل فرعی بازی،یعنی همون علامت های سوال رو انجام بدی تا بازی ۱۰۰درصد بشه

Ara
Ara
Reply to  Moonaw
1 سال قبل

از کجا بفهمم چند درصدم؟

Martin
Martin
3 سال قبل

من این بازی را ۶ بار تمام کردم ولی هنوز ان کیف اولین بار برای وجود دارم و معتقدم راکستار شاهکار کرده است

پارسا
پارسا
Reply to  Martin
3 سال قبل

واقعا….من منتظره جی تی ای وی ایم…..کاشکی جی تی ای وی ای ادامه همین داستان بود…..همین کارکترا بودن ولی با یه شروع و داستان دیگه

آرین
آرین
Reply to  پارسا
2 سال قبل

داستان جی تی ای ای وی قبل از داستان جی تی ای وی هست و در برزیل اتفاق میفته و اشاره ایی به جوانی مارتین مادرازو داره که تو بعضی مراحل مارتین مادرازو به کارکتری که ما داریم ماموریت میده تا با یک باند مواد مخدر مبارزه کنیم و اون رو نابود کنیم و…
اینا رو من تو اینترنت خوندم

Mahdi
Mahdi
3 سال قبل

میتونم در یوتیوب با محتوای شما ویدیو بسازم؟

Ali
Ali
3 سال قبل

عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی

رادین
رادین
3 سال قبل

بهترین بازی دنیا جی تی ای وی هست واقعا حال میده

پارسا
پارسا
3 سال قبل

دمتون گرم…….بهترین پایان،این هست که ۳ تاشون زنده بمونن

Sahel
Sahel
3 سال قبل

Kheyli khob va mofid

.........
.........
3 سال قبل

بعد از این چه اتفاقی میوفته دوباره سرقت یا . …انجام میدن

ماکانی دو آتیشه
ماکانی دو آتیشه
Reply to  .........
3 سال قبل

نه دیگه انسان میشن در آخر

امین
امین
Reply to  ماکانی دو آتیشه
3 سال قبل

???

رادین
رادین
Reply to  .........
3 سال قبل

اگه سرقت انجام ندن دیگه جی تی ای جی تی ای نمیشه

آرین
آرین
Reply to  .........
2 سال قبل

بعدش اینا با هم دوست میمونن اما سرقت انجام نمیدن، ولی شما میتونی اگه دلت خواست اینکارو انجام بدی،بعنوان مثال اگر داری با کارکتر مایکل بازی میکنی میتونی گوشی اش رو در بیاری و زنگ بزنی به فرانکلین و گزینه هنگز اوت رو بزنی بعدش هم زنگ بزنی به ترور و دوباره گزینه هنگز اوت رو بزنی،بعدش رو نقشه دوتاعلامت ادمک سفید میاد روش کلیک کن و مسیری که نشون میده رو برو تا به ترور و فرانکلین برسی اونوقت یک بوق بزن تا ترور و فرانکلین سوار ماشین مایکل بشن اونوقت میتونی باهاشون بری مغازه ها رو سرقت کنی… ادامه مطلب »

پارسا
پارسا
3 سال قبل

ممنون عالی من دوستم گفت فقط میشه یا مایکل یا تروور رو کشت ولی من دوست ندارم بکشمشون شما گفتین که میشه بازی بدون کشتن تموم شه

Gta gamer
Gta gamer
Reply to  پارسا
3 سال قبل

اره میشه

پارسا رئیسی
پارسا رئیسی
2 سال قبل

خیلی عالی بود کسانی که GTA V دارند واین سایت را نخواندن کلّ داستان بازی را نمیدانند؛ عالی بود♥♥♥♥♥♥

علی اصغر مرادی میرشکاری
علی اصغر مرادی میرشکاری
2 سال قبل

خیلی خوب بود ولی میشه بعد از اینکه ترور رو بسوزونم تیکه تیکه تیکه تیکه اش کنم اخه دوسش ندارم???

محمدامین
محمدامین

قیافش???

علی اصغر مرادی میرشکاری
علی اصغر مرادی میرشکاری
2 سال قبل

یعنی هم دوستش دارم هم دوستش ندارم میشه بعدن باهاش بازی کنم???

پارسا
پارسا

نه

حمید
حمید
2 سال قبل

فدایی داری هوارتا

Ara
Ara
1 سال قبل

سلام دوستان من همین الان بازی رو تموم کردم و ترور رو کشتم الان که این مطلب رو خوندم فهمیدم میشه پایان رو عوض کنم؟چطوری بازم برگردم به بازی

امیر
امیر
1 سال قبل

سلام من توی اون مرحله اخر اشتباهی زدم ترور بکشه و بازی صددرصد کردم راهی ندارد بتونم بجاش راه سوم برم که همه زنده بمونن؟

امیر
امیر
11 ماه قبل

اگر مایکل رو بکشیم پول بیشتری میده

محمد
محمد
2 ماه قبل

دوستان میارزه الان جی تی ای وی بخرم؟

مهرزاد
مهرزاد
3 سال قبل

کدام گزینه را در گوشی باید زد که نه مایکل کشته شود و نه ترور بعد آگه هیچ کسی رو نکشیم باز هم پول ۲۶ میلیون دلار میده؟

پارسا
پارسا
Reply to  مهرزاد
3 سال قبل

نگاه وقتی میخوای رو گزینه ها انتخاب کنی….اونی که ماله مایکله عکس خودش روش مال ترور هم همینطور……یدونه بدون عکسه اونه……….بعد گیر هر کارکتر ۱۰ ملیون دلار میاد

من من
من من
3 سال قبل

من که مخم ترکید آخرشم نفهمیدم چی شد ?
ولی در کل خوب بود ممنون

مجتبی اویاما
مجتبی اویاما
2 سال قبل

چرا ترور، فلوید و همسرش را کشت؟

پارسا
پارسا
Reply to  مجتبی اویاما
2 سال قبل

چون درد داشت ??

Kim jisoo Lover^-^
Kim jisoo Lover^-^
2 سال قبل

عالی بود^^?
ببخشید ی سوال داشتم…
چطور میتونم تو بازی فقط یه شلوارک تن کاراکترم کنم و لباس نداشته باشه:/؟
(میدونم سول چرتیه ولی لطفا بگید چطوری????)
توی خونه کاراکترم رفتم سمت کمد
ولی نتونستم این کارو بکنم
ممنون میشم اگ جواب بدین??

پدرام
پدرام
4 سال قبل

اخه سیمیان! نه واقعا سیمیان اقا سایمون یا سایمِن با تلفظ درس

گیمر خان
گیمر خان
Reply to  پدرام
4 سال قبل

اتفاقا سیمیان درسته

Moones
Moones
Reply to  گیمر خان
3 سال قبل

عالیه دستتون دردنکنه

M.MAHDI.K
M.MAHDI.K
Reply to  پدرام
3 سال قبل

خود فرانکلین هم بهش میگفت سیمیان

منوچهر
منوچهر
3 سال قبل

بعد از کشتن ترور میتونیم با همین کاراکتر بازی کنیم خواهشا جواب بدین
تو همین مرحله ام لطفا

جواد
جواد
Reply to  منوچهر
3 سال قبل

خا آقا ترور رو نکش کسی مجبورت که نکرده

امین
امین
Reply to  منوچهر
3 سال قبل

البته که میتونی اگه هیچ کدوم رو نکشی میشه

Ara
Ara
Reply to  امین
1 سال قبل

من ترور رو کشتم بازی تموم شد نمیتونم دیگه کاری کنم؟؟پایان رو عوض کنم؟

ssss
ssss
3 سال قبل

agha gta v daray neshan sheitan parastie.in neshan ha baes nofoz bishtar sheitan be ensan mishavad bray hamin estefade az har chizi ke neshan on ha ra dahte bashad haram ast

Kim jisoo Lover^-^
Kim jisoo Lover^-^
Reply to  ssss
2 سال قبل

ودف:/

shayan
shayan
Reply to  ssss
1 سال قبل

حرف زیادی نزن

علیبابا
علیبابا
Reply to  ssss
5 ماه قبل

چرا چرت میگی

دکمه بازگشت به بالا
66
0
Would love your thoughts, please comment.x