داستان بازی‌ها

داستان بازی Dying Light 2

نجات شهر، مسئله این است

داستان بازی Dying Light 2 دنباله‌ای نسبتا معمولی برای نسخه‌ی اول این سری به‌شمار می‌رود. هردو بازی دنیایی یکسان، اما داستانی متفاوت دارند. دنیای هردو بازی، آخرالزمانی است که در آن زامبی‌ها به جان مردم میفتند. در ادامه داستان نسخه‌ی دوم از این سری را برای شما تعریف می‌کنیم؛ با پیکسل آرتس همراه باشید.

داستان بازی Dying Light 2

یکی از مهم‌ترین دلایل فروش نسخه‌ی دوم سری دایینگ لایت، این بود که تصمیمات شما در طول بازی بر نحوه‌ی تعریف داستان تاثیر می‌گذارد و با سه اندینگ اصلی و تعداد زیادی اندینگ جزئی برای هر شخصیت، تک‌لند (Techland) این بازی را ارائه داد.

به‌هر‌حال، خط داستانی اصلی بازی روی اِیدن (Aiden) و کاوش او برای پیدا کردن خواهرش، میا (Mia) تمرکز دارد. ایدن و میا به‌همراه تعدادی از بچه‌های دیگر، بخشی از مجموعه‌آزمایشاتی بودند که GRE روی کودکان به امید یافتن درمانی برای ویروس THV انجام می‌داد. این آزمایش‌ها ناموفق بودند و آزمایشگاهی که ایدن و میا در آن بودند، سوخت و والتز (Waltz) (مرد مسئول انجام این آزمایشات) مجبور شد تحقیقات خود را رها کند. حال بیایید نگاهی به داستان بازی Dying Light 2 بندازیم.

داستان بازی Dying Light 2

بعد از آن آتش‌سوزی ایدن و میا از هم جدا شدند.

چندین سال از آن اتفاق گذشت؛ حالا ایدن با دیلن (Dylan)، یک خبرچین که از محل اختفای والتز با‌خبر است، درتماس است. اما یک اتفاق چوب لای چرخ ایدن می‌کند. در حالی که ایدن به‌دنبال والتز می‌گردد، او توسط یک فراری گَزیده می‌شود و دیلن هم نمی‌تواند او را نجات دهد.

با این‌ حال، تمام کاری که دیلن می‌کند این است که کلید دسترسی به GRE را به ایدن می‌دهد و به او می‌گوید که به حلقه‌ی مرکزی در ویلدور (Villedor) برود تا کلید را به شخصی به‌نام لاوان (Lawan) بدهد. در ادامه معلوم می‌شود والتز نیز به دنبال همان کلید GRE است و دیلن حاضر است خودش را قربانی کند تا والتز نتواند به آن کلید دست پیدا کند.

والتز، دیلن را می‌کشد و ایدن برای جانش هم که شده، شروع به فرار می‌کند. او در بازار Old Villedors توقف می‌کند. بازاری‌ها که متوجه شدند ایدن در‌شرف تبدیل شدن به زامبی است، می‌خواهند او را بکشند؛ با این حال، شخصی به نام هیکن (Hakon) او را نجات می‌دهد و برای به تاخیر انداختن تبدیل شدن ایدن به یک زامبی، یک مهارکننده به او تزریق می‌کند.

داستان بازی Bioshock Infinite
خواندن

پس از بیدار شدن ایدن از خواب، هیکن به ایدن توضیح می‌دهد که او قبل از اینکه به دنبال راهی برای رسیدن به حلقه مرکزی باشد، به یک بایومارکر (Biomarker) (مچ‌بندی که پیشرفت بیماری را نظارت می‌کند) نیاز دارد.

هیکن به ایدن کمک می‌کند تا یک بایومارکر در بیمارستان Saint Joseph پیدا کند.

داستان بازی Dying Light 2

سپس، آن‌ها به این نتیجه می‌رسند که بهترین راه برای رسیدن به حلقه مرکزی عبور از تونل‌های مترو است. اما یک مشکل وجود دارد؛ حافظان صلح (یک جناح نظامی) آن تونل‌ها را کنترل می‌کنند.

ایدن در نهایت با آیتور، فرمانده نیروهای حافظ صلح در Old Villedor تماس می‎‌گیرد. آن دو با هم معامله می‌کنند. ایدن به آیتور کمک می‌کند تا آیتور، قاتل لوکاس (فرمانده‌ی قبلی حافظان صلح) را پیدا کند؛ در عوض، آیتور تونل‌های مترو را برای ایدن باز می‌کند.

داستان بازی Dying Light 2

 

به دلیل قتل لوکاس، تنش‌ها در Old Villedor بین دو جناح اصلی بالاست؛ حافظان صلح و بازماندگان دربرابر شما درطول بازی یک‌سری تصمیم می‌گیرند که شما را به سمت یکی از آن‌ها سوق می‌دهد.

در ادامه، ایدن متوجه می‌شود که، هیکن، لوکاس را به دستور والتز کشته. ایدن با اطلاع از این موضوع، به جایی می‌رود که هیکن قرار بود با والتز ملاقات کند. در آنجا والتز به ایدن حمله می‌کند و کلید دسترسی به GRE را از او می‌گیرد.

ایدن برای اینکه کلید را پس بگیرد به دنبال والتز می‌رود؛ اما موقعی که بالاخره والتز را پیدا می‌کند، والتز دوباره به او حمله‌ور می‌شود.

داستان بازی Dying Light 2 3

 

این دفعه به نظر می‌رسد که ایدن زنده نمی‌ماند، اما یک زن مرموز او را نجات می‌دهد. ایدن کلید را پس می‌گیرد و همراه با آن زن از طریق تونل‌های مترو از دست والتز فرار می‌کند. بعد از فرار، آن زن خودش را به‌ اسم لاوان معرفی می‌کند.

داستان بازی The Last of Us
خواندن

به گفته لاوان، لوکاس کلید دسترسی به GRE را پیدا کرد و آن را به دیلن داد. سپس با لاوان تماس گرفت تا او بتواند قبل از اینکه والتز دیلن را پیدا کند، دیلن را از شهر خارج کند. اما والتز قبل از اینکه این اتفاق بیفتد به سراغ او رفت.

برق برای اولین بار پس از سال‌ها دوباره در شهر وصل می‌شود و لاوان و ایدن می‌توانند وارد حلقه‌ی مرکزی شوند.

لاوان یکی دیگر از بچه‌هایی بود که در آزمایشات والتز استفاده شد. او به ایدن می‌گوید که باید به دنبال یکی از پایگاه‌ داده‌های GRE بگردند تا بفهمند چرا والتز آن کار را انجام داد.

در ادامه آن‌ها متوجه می‌شوند که یک پایگاه داده در رصدخانه‌ای در شهر وجود دارد. مشکل این است که این رصدخانه سال‌ها پیش بمباران شده و اکنون چیزی جز ویرانه وجود ندارد. بنابراین، همه‌ی امیدها از دست رفته.

داستان بازی Dying Light 2 4

 

با این حال، ایدن با سرگرد جک مت (کسی که بیشترین قدرت را در بین حافظان صلح دارد)، ملاقات می‌کند. او به ایدن می‌گوید که برخی از پزشکان GRE در شهر پنهان شده‌اند، بنابراین حافظان صلح می‌توانند آ‌ن‌ها را پیدا کرده و بازجویی کنند تا ایدن به پاسخ‌هایی که می‌خواهد برسد. در ازای کمک، مت از ایدن می‌خواهد تا در طرحی برای فعال کردن مجدد آنتن رادیویی واقع در بلندترین ساختمان شهر کمک کند.

از اینجا، می‌توانید انتخاب کنید به کمک به مت ادامه دهید یا در کنار خوان، حافظ صلح دیگری باشید که فکر می‌کند مت چیزی را پنهان می‌کند. همچنین باید در کنار فرانک، رهبر سابق Nightrunners قرار بگیرد.

در حالی که انتخاب‌های مختلف منجر به تغییراتی در داستان می‌شود، همه‌ی آن‌ها ایدن را به سمت ورونیکا رایان (Veronika Ryan)، اداره‌کننده GRE می‌برند. او مسئول بخشی از GRE بود که آزمایشات در آن انجام می‌شد. داستان بازی Dying Light 2 اینجا کمی جذاب‌تر می‌شود.

داستان بازی Dying Light 2 5

 

ورونیکا، ایدن را به پایگاه داده‌ی GRE می‌برد و هر دوی آن‌ها متوجه یک حقیقت نگران کننده می‌شوند: وقتی والتز کلید GRE را از ایدن گرفت، یک ترکیب قدیمی به نام X13 را فعال کرد. با انجام این کار، او همچنین پروتکل Failsafe را آغاز کرد که چندین موشک را به داخل شهر پرتاب می‌کند و همه را می‌کشد.

داستان سری بازی‌های The Legend of Zelda
خواندن

علاوه بر این، ایدن متوجه می‌شود که هیچ اطلاعاتی در مورد میا در پایگاه داده‌ وجود ندارد و هر دارویی که والتز به او و بچه‌های دیگر داده، بیشترین تأثیر را بر ایدن داشته. به همین دلیل است که ایدن گاهی کنترل بدن خود را از دست می‌دهد و بیشتر شبیه یک فرد آلوده عمل می‌کند تا یک انسان.

والتز دوباره ظاهر می‌شود، به ایدن حمله‌ور می‌شود و یک بار دیگر کلید را می‌دزدد.

ایدن برای مقابله با والتز باید به منطقه‌ی X13 برود و خوشبختانه او یک پادزهر برای عوارض جانبی‌ای X13 درپی دارد، پیدا می‌کند.

ایدن با پیدا کردن والتز در داخل مرکز، سرانجام حقیقت را فهمید: میا زنده است، اما دیگر خواهر او به‌حساب نمی‌آید. او در واقع دخترخوانده‌ی والتز است.

داستان بازی Dying Light 2

 

در تمام این سال‌های بعد از انفجار آزمایشگاه، والتز تلاش کرد برای هر بیماری‌ای که میا داشت، درمانی پیدا کند. اما قبل از اینکه بتواند به آزمایشات خود ادامه دهد، GRE آزمایشات او را تعطیل کرد.

والتز برای فعال کردن امکانات X13 و ادامه‌ی تحقیق برای درمان میا به کلید دسترسی GRE نیاز داشت. اما تنها مشکل این بود که با فعال شدن X13، حملات موشکی به سمت شهر شروع می‌شود و هر طوری هم که شده، نباید این حملات شروع شود. اتفاقاتی که در اینجا میفتد، اندینگ‌های اصلی بازی را تشکیل می‌دهد.

داستان بازی Dying Light 2 | پایان‌های بازی دایینگ لایت ۲

هم‌اکنون پایان‌های بازی و دلایلی که باعث می‌شود شما یک پایان را ببینید یا نبینید به شما نشان داده می‌شود.

نجات شهر

 

داستان بازی Dying Light 2 7

اگر تصمیم بگیرید که شهر را نجات دهید، لاوان بمب به موشک‌ها متصل می‌کند و قبل از پرتاب آن‌ها را منفجر می‌کند. انتخاب این گزینه منجر به مرگ لاوان می‌شود؛ مگر اینکه در گذشته هیکن را نکشته باشید، در این صورت، او لاوان را نجات می‌دهد و او زنده می‌ماند.

داستان بازی Prince of Persia
خواندن

در این سناریو، حافظان صلح، بازماندگان و یا جنگجویان می‌توانند شهر را کنترل کنند. اینکه چه کسی قدرت را بدست می‌آورد، به انتخاب های شما بستگی دارد.

شهر به دست چه کسی میفتد؟

داستان بازی Dying Light 2 8

 

تصمیماتی که شما در طول بازی می‌گیرید، تاثیر مستقیمی روی سرنوشت ویلدور و داستان بازی Dying Light 2 دارد و تصمیمات شما هستند که تعیین می‌کنند چه کسی ویلدور را اداره خواهد کرد.

در ادامه لیستی از اتفاقی که ممکن است در پایان بازی برای ویلدور بیفتد و داستان بازی Dying Light 2 تغییر دهد را مشاهده می‌کنیم:

۱- فرانک زنده است و بازماندگان را هدایت می‌کند تا بتواند شهر را کنترل کند، زیرا جک مت برکنار شده و مایر (یکی از شخصیت‌های جانبی بازی) جایگزین او شده. (خوان در طول بازی به شما گفت که به جک مت شک دارد، اگر شما به خوان اعتماد کنید و به او کمک کنید این اتفاق میفتد.)

۲- فرانک دعوت حق را لبیک گفته و جک مت نیروهای حافظ صلح را هدایت می‌کند تا شهر را کنترل کنند. (اگر که به جک مت اعتماد کنید و سرهنگ ویلیامز (او رهبر گروهی از زندانیان سابق است که با نام Renegades شناخته می‌شوند.) را بکشید.)

۳- خوان راینر شهر را کنترل می‌کند، در حالی که بازماندگان اعتراض می‌کنند، خوان مواد غذایی را احتکار می‌کند و در قلعه‌ی شناور حافظان صلح پنهان شده. (اگر شما حرف خوان را باور کنید و جک مت را برکنار کنید و همچنین سرهنگ ویلیامز را بکشید؛ این اتفاق میفتد.)

۴- خوان راینر به طور مشترک با سرهنگ ویلیامز شهر را کنترل می‌کند، اما مردم هنوز از او متنفرند. (اگر ویلیامز زنده بماند، این اتفاق میفتد.)

علاوه بر این، اتفاقاتی هم برای Old Villedor میفتد:

اگر طرف بازماندگان باشید، اتفاقی که میفتد این است: سوفی (او که یکی از اعضای بازماندگان است، یک رهبر باهوش است که عمیقاً به جناح خود اهمیت می‌دهد. شما برای اولین بار او را در طول ماموریت Only Way Out ملاقات می‌کنید، جایی که او به سرعت مظنون به قتل لوکاس می‌شود.) به جای کارل (یکی از دیگر نفراتی که در ماموریت Only Way Out با او آشنا می‌شوید.)، رهبری بازمانده‌ها را در آنجا به عهده بگیرد و البته که محبوبیت او در بین مردم شهر به‌ وفور دیده می‌شود.

داستان بازی Alan Wake
خواندن

اما اگر طرف حافظان صلح باشید، بازار ویران می‌شود و مردم آن پراکنده می‌شوند. این‌ها مواردی‌ست که روی داستان بازی Dying Light 2 تاثیرگذار است.

نجات لاوان

داستان بازی Dying Light 2

 

اگر لاوان را نجات دهید، ایدن قبل از اینکه لاوان بتواند موشک‌ها را منفجر کند، او را نجات می‌دهد و باعث می‌شود موشک‌ها پرتاب شوند و تقریبا همه افراد شهر را بکشند. در این سناریو، هیچ کس کنترلی بر ویلدور نخواهد داشت.

سرنوشت کاراکتر‌ها در داستان بازی Dying Light 2

سرنوشت ایدن

 

داستان بازی Dying Light 2 10

اگر از اینکه چه اتفاقی برای لاوان و ویلدور میفتد، صرف نظر کنیم، ایدن بعد از اندینگ اصلی بازی، به این نتیجه می‌رسد که بدتر شدن وضعیت او به‌عنوان یک فرد آلوده، برای مردم شهر به شدت خطرناک است، بنابراین او شهر را ترک می‌کند و به ناکجاآباد می‌رود. بسته به انتخاب شما و اینکه چه کسی زنده مانده، ممکن است او به تنهایی سفر نکند:

۱- اگر شما تصمیم بگیرید که لاوان را نجات دهید و علاوه بر این هیکن هم همچنان زنده است؛ هیکن به همراه شما به ناکجاآباد می‌آید.

۲- اگر ویلدور را نجات داده‌اید، آنتن رادیویی VNC را به فرانک داده‌اید و علاوه بر این هیکن هم زنده است؛ هیکن پس از اینکه لاوان موشک‌ها را منفجر می‌کند، او را نجات خواهد داد. در این پایان، لاوان کسی است که در پایان به ایدن می‌پیوندد.

۳- اگر لاوان یا هیکن تا پایان بازی بمیرند؛ ایدن تنها خواهد رفت.

سرنوشت میا

 

داستان بازی Dying Light 2 11

او در هر صورت می‌میرد و متاسفانه کاری نیست که در داستان بازی Dying Light 2 بتوانید انجام دهید تا نجات یابد.

داستان بازی هیلو | همه آنچه که باید از دنیای هیلو بدانید
خواندن

سرنوشت هیکن

داستان بازی Dying Light 2 12

یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های کل بازی، خیلی زود در خط داستانی اتفاق میفتد: شما باید بین کمک به هیکن (زمانی که لاوان نزدیک انتهای بخش Old Villedor به او شلیک می‌کند.) یا رها کردن او برای مرگ یکی را انتخاب کنید. آن وقت شما این را نمی‌دانید، اما گرایش هیکن نسبت به شما، تعیین می‌کند که آیا می‌توان موقعی که مجبور شدید در ادامه بازی با او مبارزه کنید، او را متقاعد به مبارزه نکردن کنید یا خیر.

اگر هیکن را بکشید یا اجازه دهید لاوان او را بکشد، او نمی‌تواند در پایان بازی لاوان را نجات دهد، یعنی لاوان می‌میرد.

به اندازه کافی جالب توجه است؛ اگر در طول ماموریت Broadcast با خوان راینر کنار بیایید، داستان ملاقات دوباره‌ی هیکن تبدیل به یک ماموریت جانبی می‌شود. این بدان معناست که اگر او را زودتر رها کنید تا بمیرد، می‌توانید از رویارویی دوباره با او اجتناب کنید. با این حال، هیکن در طول ماموریت X13 برای مبارزه با شما ظاهر می‌شود، اما وقتی لاوان را می‌بیند، تسلیم می‌شود و به شما ملحق می‌شود.

سرنوشت فرانک

 

داستان بازی Dying Light 2 13

فرانک یکی دیگر از شخصیت‌های کلیدی داستان، در رابطه با نوع پایان‌هایی است که می‌توانید داشته باشید.

اگر در طول ماموریت Broadcast، دسترسی فرستنده‌ی برج VNC را به فرانک ندهید، او نمی تواند برای تخلیه برج، ارتباط رادیویی برقرار کند و در تلاش برای کمک به بازماندگان به شدت مجروح می‌شود و این اتفاق منجر به مرگ او می‌شود.

اگر دسترسی فرستنده‌ی برج VNC را به فرانک بدهید، همچنان باید با ماندن در کنار او در هنگام شلیک یک تیر سمی، مطمئن شوید که او تا پایان بازی زنده می ماند. در غیر این صورت، او می‌میرد. زنده‌ ماندن فرانک کلید اصلاح گروه Nightrunners و همچنین تبدیل شدن بازماندگان به گروه برتر در پایان بازی است. علاوه بر این، زنده ماندن و یا مردن فرانک، تعیین می‌کند که آیا لاوان در پایان بازی همراه با ایدن به ناکجا‌آباد می‌رود یا خیر.

داستان بازی Red Dead Redemption
خواندن

اگر می‌خواهید فرانک از حمله‌ی تیرهای سمی جان سالم به در ببرد، باید جان آیتور را در حین ماموریت او نجات دهید. اگر اجازه دهید او بمیرد، اتفاقاتی می‌افتد که در آخر منجر به مرگ فرانک می‌شود.

سرنوشت خوان

 

داستان بازی Dying Light 2 14

خوان در داستان بازی Dying Light 2 تاثیر گذار بود. اگر در طول ماموریت Welcome on Board در کنار جک مت قرار بگیرید و به او دسترسیِ رادیوی آنتن VNC را بدهید، او متوجه می‌شود که خوان با سرهنگ ویلیامز ارتباط برقرار کرده؛ در این صورت جک مت، خوان را می‌کشد.

اگر به او دسترسی به آنتن VNC را بدهید، او در نهایت شهر را کنترل خواهد کرد و همچنین اگر آنتن را به فرانک بدهید، خوان باز هم زنده می‌ماند.

سرنوشت لاوان

 

داستان بازی Dying Light 2 15

همانطور که در بالا گفته شد، لاوان بسته به انتخاب شما در آخرین کوئست اصلی می‌تواند بمیرد یا زنده بماند. سایر تغییرات عمده‌ای که می‌تواند برای لاوان اتفاق بیفتد در ادامه ذکر شده:

اگر کنترل آنتن را به فرانک بسپارید، او گروه Nightrunners را به حالت قبل برمی‌گرداند و اگر لاوان را متقاعد کنید که هیکن را نکشد، فرانک، لاوان را یک Nightrunner می‌کند.

سرنوشت والتز

 

داستان بازی Dying Light 2 16

والتز در آزمایشگاه X13 می‌میرد و این تنها داستان بازی Dying Light 2 در مورد اوست.

سرنوشت جک مت

 

داستان بازی Dying Light 2 17

جک مت از آن شخصیت‌هاست که در داستان بازی Dying Light 2 پایان‌های متفاوتی دارد.

اگر آنتن را به فرانک بدهید و تصمیم بگیرید که حرف سرهنگ ویلیامز را باور کنید، متوجه خواهید شد که جک مت پشت قتل فرانک بوده و حافظان صلح، دیگر از او را پیروی نخواهند کرد.

اگر بعد از اینکه آنتن را به فرانک دادید، او بمیرد، مایر رهبر حافظان صلح می‌شود.

اگر آنتن را به خوان بدهید، او کنترل شهر را در دست خواهد گرفت و به مردم اجازه نمی‌دهد حتی نام جک مت را به زبان بیاورند، بنابراین می‌توان تصور کرد که جک مت در این سناریو مرده.

در اینجا به پایان داستان بازی Dying Light 2 رسیدیم. امیدواریم که از آن لذت برده باشید.

منبع
IGN
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x