نقد و بررسی

بررسی بازی Wild Hearts

فصل شکار هیولا

سری مانستر هانتر (Monster Hunter) به لطف عرضه نسخه مانستر هانتر ورلد (Monster Hunter World) توانست محبوبیت بیشتری نزد گیمرها پیدا کند و علاقه‌مندان به شکار هیولاها بیش از هر وقت دیگری با این مجموعه همراه شدند. البته، هنوز هم نمی‌توان گفت که این مجموعه جزو پرطرفدارترین فرنچایزهای دنیای بازی‌های ویدیوی است ولی مانستر هانتر ورلد به خوبی توانست نقش یک بازی تعیین‌کننده برای افزایش محبوبیت فرنچایز خود را ایفا کند و نقشه راهی باشد برای سازندگانی که قصد دارند بازی‌هایی شبیه به آن بسازند. بازی وایلد هارتس (Wild Hearts) با الگو قرار دادن مانستر هانتر ورلد و ترکیب مکانیک‌های استاندارد این سبک با یک سری ویژگی نوین، قصد داشته تا محصولی باشد که هم برای مخاطبان شرقی و هم مخاطبان غربی تجربه‌ای لذت‌بخش خلق کند. با بررسی وایلد هارتس همراه ما باشید.

ezgif 5 7c0f9cd844

وایلد هارتس در مورد شکار هیولاهاست. حال، یا شما به صورت انفرادی به سراغ شکار می‌روید یا در کنار دوستان‌تان ولی هدف، درست به مانند سری مانستر هانتر، شکار هیولاهاست. سخت است که در مورد ایده کلی وایلد هارتس حرف بزنیم و اسمی از مانستر هانتر به میان نیاید. در وایلد هارتس، شما با حیوانات عجیبی سر و کار دارید که مشغول لطمه زدن به محیط‌های شهری اطراف خود و شهروندان هستند و به همین خاطر، تهدیدی برای اجتماع به حساب می‌آیند. بازی سعی کرده تا با دخالت دادن شخصیت‌های مختلف، کمی رنگ و لعاب به خود بگیرد ولی در حقیقت داستان آخرین دلیلی است که می‌توان به واسطه آن افراد را به تجربه وایلد هارتس تشویق کرد. دانستن این که این حیوانات در حال ضرر زدن به انسان‌ها هستند و شکارچیان باید آن‌ها را از بین ببرند، کافی است و واقعا نیازی به دانستن جزئیات بیشتر از لحاظ داستانی نیست. وایلد هارتس خیلی زود به شما ثابت می‌کند که بهتر است روی همان رکن از بازی تمرکز کنید که واقعا به خاطر آن می‌توان بازی جدید استودیوی امگا فورس (Omega Force) را تحسین کرد؛ گیم‌پلی!

بررسی بازی Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered
خواندن

ezgif 5 66068450c0

مبارزات وایلد هارتس همان چیزی است که آن را تبدیل به یک عنوان درخشان کرده است. البته، بهتر است در ابتدا راجع به طراحی فوق‌العاده حیوانات وحشی در این بازی صحبت کنیم. با الهام از اساطیر و افسانه‌های ژاپنی و البته ترکیب آن‌ با ذهن خلاق طراحان، هیولاهای این بازی بسیار جالب هستند و ترکیبی از حیوانات واقعی با المان‌های طبیعی همچون یخ و برف و … به شمار می‌آیند. شما باید با ترکیبی از سلاح‌های سرد و البته ساخت و ساز در هنگام مبارزه که شاید در نگاه اول عجیب به نظر بیاید ولی واقعا کمک حال شما در مبارزات خواهد بود، این هیولاها را از بین ببرید. قدم اول در از بین بردن دشمنان، شناخت حرکات آن‌ها، قابلیت‌های اسلحه خودتان و البته زیر نظر گرفتن محیط است. در واقع، استراتژی از بین بردن هیولاها را باید با دقت تنظیم کرد و همه مسائل را در نظر گرفت چرا که اساسا با یک بازی چالش‌برانگیز طرف هستیم که می‌تواند حسابی شما را به دردسر بیندازد و مواجه شدن با صفحه مرگ و اجبار به بارگذاری آخرین سیو، امری طبیعی به شمار می‌آید.

درست به مانند مانستر هانتر ورلد، در وایلد هارتس هم شما می‌توانید در کنار دوستان خود بازی را پیش ببرید. در واقع، امکان رفتن به سراغ هیولاهای سرسخت و چغر این بازی در قالب گروه‌های سه نفره فراهم است و به این ترتیب، می‌توانید بازی را به شکلی متفاوت‌تر و جذاب‌تر پیگیری کنید. در مورد ساخت و ساز در دنیای بازی صحبت کردیم که می‌تواند حسابی به شما در طول مبارزات کمک کند. در مورد سازه‌هایی حرف می‌زنیم که به طور مثال می‌توانند شما را به سمتی دیگر پرتاب کنند یا مانع از حمله سنگین دشمن شوند و به نوعی مثل یک پوشش موقت برای شما به شمار می‌آیند. حتی این سازه‌ها در قالب یک مشعل بزرگ یا جعبه‌ای که به کمک آن می‌توانید اوج بگیرید تا ضربه‌ای قدرتمند به دشمنان وارد کنید، می‌توانند حالت تهاجمی‌تر نیز به خود بگیرند. نکته جالب در مورد این سازه‌ها باقی ماندن آن‌ها (البته در صورت سالم ماندن!) در محیط بازی است و این یعنی چه بازیکنی به صورت آنلاین به شما بپیوندد یا خودتان به ماجراجویی در آن منطقه در زمانی دیگر ادامه دهید، آن‌ سازه‌ها قابل استفاده خواهند بود.

بررسی بازی Jon Shafer's At the Gates
خواندن

ezgif 5 92b41bd28a

بخش جذاب دیگر وایلد هارتس در مورد اسلحه‌ها و زره‌های موجود در این بازی است. ارتقای زره‌ها به خصوص یکی از اعتیادآورترین کارها در بازی است که با شکار هیولاها و ساخت و ارتقای زره‌ها می‌توانید خود را برای نبردهای سخت‌تری که پیش رویتان است، آماده کنید. این چرخه جذاب و اعتیادآور بخشی جدانشدنی از سری مانستر هانتر به حساب می‌آید که حالا در وایلد هارتس هم به درستی مورد استفاده قرار گرفته و باعث می‌شود تا پیشروی در بازی واقعا حس بهتری داشته باشد. بازی نسبتا طولانی است و حدود ۲۵ الی ۳۰ ساعت زمان لازم دارید تا کمپین بازی را به اتمام برسانید، بنابراین حفظ تنوع در بازی هم که شده، باید به بخش زره‌ها و اسلحه‌ها توجه کافی به عمل می‌آمد که همین‌طور هم شده است.

وایلد هارتس جهان زیبایی دارد. با این که بازی را اساسا نمی‌توان اپن ورلد (Open-World) در نظر گرفت، ولی دارای چندین لوکیشن وسیع است که می‌توان در آن‌ها به گذشت و گذار پرداخت و پس از اتمام کار، به هاب اصلی بازی بازگشت. این لوکیشن‌ها طراحی زیبایی هم دارند و گشت و گذار و به مبارزه کشیدن هر هیولا در آن‌ها، هیجان و جذابیت خاصی را در خود نهفته است. با این حال، علی‌رغم زیبایی هنری وایلد هارتس، این بازی را از لحاظ فنی نمی‌توان جزو بازی‌های پیشرو و سطح بالای سال دانست. بازی بیشتر از این که روی استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها تمرکز داشته باشد تا یک بسته حرفه‌ای از لحاظ گرافیکی تحویل مخاطب دهد، بیشتر روی جنبه‌های هنری تاکید داشته که البته به خودی خود چیز بدی نیست؛ ولی وقتی پای مشکلات فنی بازی از جمله افت فریم به بحث باز می‌شود، دیگر نمی‌توان به بازی خرده نگرفت. با توجه به ذات چالش‌برانگیز و البته سریع بازی، افت فریم چیزی است که بازی را با مشکلاتی مواجه می‌کند و از سوی دیگر، بازی تنها کنسول‌های نسل نهم را هدف گرفته که برای اجرای بدون مشکل عنوانی مثل وایلد هارتس، مشکل خاصی ندارند.

بررسی بازی Attack on Titan 2: Final Battle
خواندن

Wild Hearts Highest 1536x864 1

وایلد هارتس یک بازی جذاب برای طرفداران مانستر هانتر است و اگر به شکار هیولاها به شکل انفرادی یا در کنار دوستان خود علاقه‌مند هستید، می‌تواند انتخاب جذابی برای شما باشد. این بازی ویژگی‌های نوینی از جمله سیستم ساخت و ساز را نیز در خود قرار داده و در مجموع، می‌تواند ساعات مفرحی را برای شما پدید آورد.

بررسی بازی Wild Hearts
انتخاب سردبیر

وایلد هارتس یک بازی جذاب برای طرفداران مانستر هانتر است و اگر به شکار هیولاها به شکل انفرادی یا در کنار دوستان خود علاقه‌مند هستید، می‌تواند انتخاب جذابی برای شما باشد. این بازی ویژگی‌های نوینی از جمله سیستم ساخت و ساز را نیز در خود قرار داده و در مجموع، می‌تواند ساعات مفرحی را برای شما پدید آورد. 

سیستم مبارزات جذاب
زره‌های متنوع
طراحی جذاب هیولاها
لوکیشن‌های گوناگون
سیستم ساخت و ساز در محیط
داستان نه چندان جذاب
مشکلات فنی از جمله افت فریم

امتیاز بازی : 8.5 [عالی ]
این بازی ارزش زمان و هزینه شما را دارد. این بازی تغییری «پایه‌ای» در ژانر خود ایجاد نمی‌کند و تنها به تقویت پایه‌های گذاشته شده توسط بازی‌های بزرگ بسنده می‌کند. مطمئنا طرفداران ژانر بازی از آن لذت می‌برند. در این بین مشکلاتی نیز در بازی دیده می‌شود که البته بخاطر کیفیت دیگر بخش‌ها، تاثیر آن‌ها را به‌ندرت حس می‌کنیم. ممکن است در این بین مشکلاتی وجود داشته باشد اما به‌هیچ‌عنوان به تجربه اصلی بازی لطمه‌ای وارد نمی‌کند.
عالی
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x