راهنمای بازی

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion

11 نکته برای روزهای ابتدایی شما در بازی

Watch Dogs: Legion عنوانی عجیب و جاه‌طلبانه است. شما در این بازی می‌توانید در نقش تمام شخصیت‌های موجود در دنیای آن بازی کنید، و قابلیت آن را دارید تا هر کسی را جذب گروه هکری خود، یعنی DedSec، نمایید. پیچیدگی بازی Watch Dogs: Legion نیز در همین سیستم استخدام نیروی آن نهفته است، اینکه چه شخصیت‌هایی را زودتر جذب کنید، چه توانایی‌ها را بردارید و به چه صورتی بازی کنید. ما در این راهنمای بازی Watch Dogs: Legion بهترین نکات و ترفند‌های خود را برای چند روز اول شما جمع‌آوری کرده‌ایم – نکاتی که با خود می‌گفتیم ای کاش پیش از شروع بازی آن‌ها را می‌دانستیم. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – مرگ دائمی (Permadeath) را فعال کنید

Permadeath (یا مرگ دائمی) به معنای آن بوده که هر گاه افراد شما بمیرند، مرگ آن‌ها دائم و همیشگی خواهد بود. این موضوع شاید سختگیرانه به نظر برسد و ما نیز هنگام شروع بازی آن را فعال نکردیم. اما چند ساعت بعد از این تصمیم پشیمان شدیم – و این موردی نیست که بتواند در طول بازی آن را تغییر دهید و باید حتماً دوباره از ابتدا بازی را آغاز نمایید.

سؤال اینجاست که چرا باید با حالت فعال بودن Permadeath بازی کنید؟ دلیل آن سادگی بیش از حد Watch Dogs: Legion و نبود هیچگونه ریسک در بازی است. هیچ شخصیت اصلیی در بازی وجود ندارد. شما می‌توانید تمام مردم لندن را جذب گروه خود کنید، و این بدین معناست که هر شخصیتی را می‌توان جایگزین کرد. بازی کردن با حالت فعال بودن Permadeath این موضوع را در نظر می‌گیرد.

راهنمای استریم در Mixer | راهنمایی برای تازه‌واردین
خواندن

موضوعی که بازی Watch Dogs: Legion را جذاب می‌کند، این فانتزی قدرتمند بودن و داشتن چندین راه برای انجام هر کاری است. اما از دید ما فعال کردن Permadeath عواقب قابل لمسی به تصمیمات ما می‌افزاید. علاوه بر آن، همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم می‌توانید کل جمعیت لندن را عضو تیم خود کنید، پس نگران از دست دادن شخصیت و توانایی‌های خود نباشید.

WDL4

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – نگران انتخاب اولین مأمور DedSec خود نباشید

در مورد تصمیم‌گیری صحبت کردیم، بازی Watch Dogs: Legion پس از اتمام بخش مقدماتی به شما گزینه انتخاب از میان چندین شهروند عادی (که به صورت اتفاقی ایجاد شده‌ا‌ند) به عنوان اولین مأمورتان را می‌دهد. این افراد هر یک تعدادی ویژگی داشته – هر کدام یک ویژگی – اما این ویژگی‌ها آنچنان مهم نیستند. دیری نمی‌گذرد که شما شخصیت‌های بهتر با چندین ویژگی مختلف باز نموده و توانایی آن را خواهید یافت که هرکسی را جذب گروه خود کنید.

شاید اولین مأمورتان از لحاظ احساسی جایگاه ویژه‌ای در قلبتان داشته باشد، اما زمانی که بتوانید یک شخصیت شبیه به جیمز باند با اسلحه صداخفه‌کن و سه ویژگی‌ کلیدی را باز کنید، استفاده از اولین مأمورتان بی‌معنی است.

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – جستجو کرده و بازی خود را دائماً ذخیره کنید

مهمترین ویژگی Watch Dogs: Legion این بوده که هر شخصی که در خیابان می‌بینید، قابل بازی کردن است. وقتی دکمه هک را روی یک شخصیت نگه دارید (L1/LB)، شما نام، شغل و بعضی ویژگی‌های آنان را مشاهده خواهید کرد. بعضی از این ویژگی‌ها مضر هستند – مثل ویژگی Doom، که باعث می‌شود شخصیت شما بدون هیچ دلیلی یکدفعه‌ای بمیرد. اما بعضی شخصیت‌ها دارای چندین ویژگی و مزایای مثبت هستند، مثل داشتن تکنولوژی‌های پیشرفته یا برتری در مخفی‌کاری.

راهنمای بازی Rainbow Six: Extraction
خواندن

برای جذب یک نیروی جدید شما باید یک مأموریت فرعی برای او انجام دهید که غالباً اینکار چندین دقیقه از وقت شما را گرفته و مسافت زیادی را برای انجام آن باید طی کنید.

در عین حال، مأموریت‌های اصلی بازی Watch Dogs: Legion از شما می‌خواهند تا بخش‌هایی از شهر لندن را از دست حاکمان آن‌ها نجات دهید، از این رو نمی‌توانید تمام وقت خود را صرف جستجو و جذب شخصیت‌های جدید کنید. اما اگر شخصیتی را دیدید که از ظاهرش خوشتان می‌آمد، می‌توانید با نگه داشتن یک دکمه آن‌ها را به عنوان گزینه‌های احتمالی برای جذب کردن ذخیره نمایید. وقتی فرصتش را داشتید، می‌توانید مأموریتی برای پیدا کردن آن‌ها تعیین کنید – بازی مکان دقیق آن شخصیت را به شما خواهد گفت – و با انجام دادن مأموریت فرعیش، آن‌ها را وارد خانواده DedSec کنید.

WDL3

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – ابزارها، ارتقاءها، هک‌ها و سلاح‌ها برای تمام اعضای تیمتان فعال می‌شوند

لازم نیست پیش از مصرف کردن امتیازات تکنولوژی (Tech Points) خود، که واحد ارتقا دادن ابزار در Watch Dogs: Legion هستند، نگران جذب یک مأمور فوق خفن باشید. تمام ارتقاءهای اعمال شده روی سلاح‌ها، ابزار و تکنولوژی‌های شما برای تمام شخصیت‌های تیمتان به حساب می‌آیند. حتی هنگام تغییر شخصیت، بازی به صورت خودکار اسلحه و ابزارهای فعلی شما را به آن شخصیت نیز خواهد داد.

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – وقتی پرواز هست چه نیازی به بالا رفتن دارید؟

در ساعات اولیه بازی شما در Watch Dogs: Legion، یک پهباد باربری (Cargo Drone) خواهید یافت (شما همچنین در صورت پیدا کردن یک پد پهباد که با یک علامت مربع و دایره‌ای در وسطش در نقشه نمایش داده می‌شود، می‌توانید این نوع پهباد‌ها را به سمت خود بیاورید). شما می‌توانید بدون نیاز به ارتقاء شخصیت خود این پهبادها را هک نمایید. هدف در نظر گرفته شده برای آن‌ها، برداشتن آیتم‌ها و انداختن آن‌ها روی سر دشمنان است – که بسیار لذت‌بخش می‌باشد. اما آن‌ها به انداز‌ه‌ای بزرگ هستند که بتوانید روی آن‌ها قرار بگیرید، پس اگر آن‌ها را تا ارتفاع مشخصی پایین آورید و رویشان بروید، می‌توانید با آن‌ها پرواز کنید – اینکار حتی لذت بیشتری نیز دارد!

8 نکته ضروری برای پیروزی در بازی Fortnite
خواندن

شما می‌توانید با استفاده از این پهباد‌های باربری به هر مکانی که دوست دارید بروید، از جمله سقف یا راهروی ساختمان‌هایی که آن سمت خیابان قرار دارند. این بهترین روش برای جابجایی در بازی Watch Dogs: Legion است. از آن بهتر این موضوع بوده که شما پس از انجام چندین مأموریت یک شخصیت کارگر ساختمانی باز خواهید نمود که می‌تواند در هر زمان یک پهباد باربری را احضار کند.

WDL1

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – بگذارید ربات‌هایتان کارها را انجام دهند

هیچ روش اشتباهی برای بازی کردن عنوان Watch Dogs: Legion وجود ندارد، اما اگر می‌خواهید با تنبلی (بخوانید هوشمندانه) بازی کنید، بهتر است از ربات‌های خود استفاده نمایید.

بعضی شخصیت‌ها به عنوان خصوصیات و شخصیت خود دارای پهباد هستند، و تمام شخصیت‌ها نیز می‌توانند از ربات عنکبوتی (Spiderbot) استفاده کنند. ترکیب این ابزار می‌تواند بازی شما را بسیار ایمن نماید. ما عاشق این کار هستیم که با استفاده از پهباد باربری پرواز کرده و سپس ربات عنکبوتی خود را داخل پایگاهی که باید به آن نفوذ کنیم بیندازیم.

ربات عنکبوتی تقریباً می‌تواند تمام کارهای شخصیت شما را انجام دهد، از جمله ناکار کردن دشمنان به صورت مخفیانه و انجام هک‌های تعاملی مستقیم (هک‌هایی که شخصیت شما باید روبروی دستگاه بایستد و آن را هک کند). و اگر ربات عنکبوتی شما از بین برود، تنها کافیست چند ثانیه برای بدست آوردن یک ربات عنکبوتی جدید صبر کنید. اگر شما قابلیت Permadeath را فعال کرده باشید، ربات عنکبوتی می‌تواند نجات‌دهنده جان مأمورانتان باشد. حتی اگر در حالت عادی بازی می‌کنید، شکستن یک ربات عنکبوتی بهتر از آن است که بهترین مأمورتان به مدت یک ساعت دستگیر شود.

راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla | چگونه شمشیر Excalibur را به دست آوریم
خواندن

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – استفاده از Autodrive را فراموش نکنید

شاید این مورد بیشتر به عادت ما بستگی داشته باشد، اما طبق چیزی که ما در زندگی روزانه با آن سر و کار داریم، مردم انگلستان در سمت اشتباه خیابان رانندگی می‌کنند.

اگر شما نیز مثل ما نمی‌توانید با این موضوع کنار آمده و در سمت اشتباه جاده رانندگی می‌کنید، بد نیست قابلیت رانندگی خودکار (Autodrive) را امتحان نمایید. ماشین‌های هوشمند (آن‌هایی که دارای نماد کوچک Wi-Fi بوده و روی شیشه‌شان A نوشته شده است) دارای ویژگیی به نام رانندگی خودکار هستند، و دقیقاً به همان صورتی که از اسمش برداشت می‌کنید عمل می‌نمایند.

سوار ماشین شوید، مسیری را در نقشه علامت بزنید، گزینه رانندگی خودکار را انتخاب نمایید، و دو سه دقیقه تا رسیدنتان به مقصد با خیال راحت توییتر خود را در واقعیت چک کنید. شایان ذکر است که سرعت رانندگی در این بخش به صورت قابل توجه‌ای کمتر از رانندگی عادی شماست، اما خب از زمان استفاده از این قابلیت ما شهروندان بسیار کمتری را زیر گرفته‌ایم.

WDL2

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – از همان ابتدا روی مختل کردن بخش‌ها تمرکز کنید

پس از انجام چندین مأموریت ابتدایی، شما آزاد خواهید بود تا هرکاری که دوست دارید انجام دهید. شما می‌توانید به انجام مأموریت‌های اصلی بپردازید، یا آن که کمی از این مأموریت‌ها دور شده و بجای آن روی تبدیل کردن چند بخش (Borough) به حالت «مخالف» (Defiant) تمرکز کنید.

آزاد کردن بخش‌ها از کنترل Albion چندین برتری مختلف برای شما به همراه خواهد داشت. اول از همه باعث می‌شود تا مکان تمام امتیازات تکنولوژی (Tech Points) روی نقشه ظاهر شود، که اگر بخواهید تجهیزات خود را ارتقاء دهید کمک بسیار زیادی به شما خواهند کرد. در مرحله بعد، اگر شما یک بخش را آزاد نمایید، یک مأمور ویژه با قابلیت‌های بسیار خوب و قدرتمند بدست می‌آورید. این یکی از بهترین روش‌ها برای پر کردن تیم خود با مأموران و شخصیت‌های سطح بالا از همان ابتدای بازی است. آزادسازی بخش‌ها همچنین جذب نیروی جدید به گروه DedSec را بسیار آسان‌تر می‌کند.

چگونه غار Megamycete را در بازی Resident Evil 8 Village پیدا کنیم؟
خواندن

هیچ ایرادی ندارد که داستان اصلی بازی را ادامه دهید، اما خب هر از چندگاهی توقف کردن و آزادسازی تعدادی از بخش‌ها می‌تواند پاداش‌های خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – همیشه یک سیستم تهویه، دوربین یا دانلود در محیط وجود دارد

بازی Watch Dogs: Legion مملوء از پازل بوده، هرچند آن‌ها آنچنان دشوار نیستند. دلیل این موضوع آن بوده که تمام پازل‌ها از یک زبان مشابه استفاده می‌کنند – وقتی راه‌حل یکی را پیدا کنید، به صورت کلی ایده حل کردن تمام آن‌ها را بدست خواهید آورد. در ساعات ابتدایی ماجراجویی خود سعی کنید تا زبان Watch Dogs: Legion را بیاموزید. آیا اتاقی وجود داشته که نمی‌توانید واردش شوید؟ ببینید آیا دوربینی برای هک کردن وجود داشته یا آنکه خروجی یک تهویه نزدیک به شما است یا خیر. اگر نمی‌توانید وارد اتاق شوید، احتمالاً باید با هک کردن چندین دوربین راه خود را باز نمایید.

تمام معماهای موجود در Watch Dogs: Legion دارای راه‌حل‌های مشابه‌ای هستند. زمانی که با زبان بازی آشنا شده و شبیه یک مأمور DedSec فکر کنید، می‌توانید در حل معماها رکورد بزنید.

WDL0

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – سلاح خود را کنار بگذارید

اگر روی دی‌پد (D-pad) جهت چپ را بزنید یا آنالوگ سمت چپ را به سمت پایین فشار دهید، سلاحتان را در آورده و ماسک DedSec خود را می‌پوشید. در حالی که ممکن است در چنین حالتی خفن و ترسناک به نظر برسید، سلاح و ماسک شما می‌توانند توجه افراد اشتباهی را به سمت شما جلب کنند. البته شما می‌توانید با زدن جهت پایین روی دی‌پد به سرعت سلاح خود را پایین آورده و ماسکتان را بردارید. اگر پلیس دنبالتان باشد شخصیت شما ماسک خود را برنخواهد داشت، اما به صورت کلی عدم استفاده از سلاح و زدن ماسک می‌تواند راه خوبی برای کم کردن توجه اهالی شهر لندن به شما باشد.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 8 Village
خواندن

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion – حواستان به برعکس کردن کنترل دوربین باشد

اگر شما یک شخص عادی بوده و هنگام بازی کردن کنترل دوربین و نشانه‌گیری خود را در حالت برعکس (Inverted) قرار می‌دهید، هنگام تنظیم این بخش حواستان جمع باشد زیرا دو نوع تنظیم برای برعکس کردن محور عمودی (Y-axis) وجود دارد.

گزینه‌ای که شما به دنبالش هستید Invert Camera Y Axis است – این گزینه محور عمودی روی آنالوگ سمت راست را برای نشانه‌گیری و کنترل دوربین تغییر می‌دهد. دیگر گزینه یعنی Invert Y Axis، محور عمودی آنالوگ سمت چپ را تغییر داده و باعث می‌شود که در جهت اشتباهی بدوید (و احتمالاً ناسزاهای بسیاری بگویید).


با ذکر این نکته به پایان راهنمای بازی Watch Dogs: Legion می‌رسیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. عنوان Watch Dogs: Legion هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی و گوگل استدیا در دسترس بوده و با انتشار دو کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس، روی آن پلتفرم‌ها نیز قابل بازی خواهد بود

علاقمندان همچنین می‌توانند از اینجا نقد بازی Watch Dogs: Legion در سایت پیکسل آرتس را مطالعه کنند.

منبع
Polygon
عضویت
اطلاع از
guest

3 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
ابوالفضل
ابوالفضل
3 سال قبل

سلام.وقت بخیر.ببخشید ب غیر از سلاح هایی که تو قسمت tech هس میتونیم سلاج دیگه بخریم یا برداریم؟

ابوالفضل
ابوالفضل
3 سال قبل

آرایشگاه بازی با چ علامتی نشون داده شده؟

امیر
امیر
3 سال قبل

دمت گرم راهنمایی خوبی بود?

دکمه بازگشت به بالا
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن