راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Uncharted: The Lost Legacy (قسمت دوم)

دردسرهای یک میراث گم شده (راهنمای مراحل پنجم تا پایان)

با قسمت دوم و نهایی از راهنمای بازی Uncharted: The Lost Legacy در خدمت شما هستیم. شما می‌توانید بخش اول این راهنما را از این لینک مطالعه کنید.


۵. صعود | نبرد بزرگ (The Great Battle)

در این بخش به بررسی مرحله پنجم عنوان Uncharted: The Lost Legacy خواهیم پرداخت، که «The Great Battle» نام دارد. این یکی از طولانی‌ترین مراحل بازی است. در این مرحله شما باید از مناطق مختلف بالا رفته، از خرابه‌های فراموش شده بازدید کنید، از دست ماشین زره‌پوش دشمن فرار کرده و از نبردی با آساو جان سالم بدر ببرید. همچنین، نباید رازهای موجود در این مرحله را فراموش کنیم، که در مجموع ۱۵ عدد می‌باشند.

صعود

719720877

مرحله را با دنبال کردن مسیر خطی آغاز کنید. تنها مکانی که باید در آن کمی توقف نمایید، پس از پایین پریدن روی یک لبه سنگی است – باید یک نماد گفتگو بالای سر نیدین پدیدار شود که نشان می‌دهد شما می‌توانید یک گفتگوی اختیاری (۱/۵) با او داشته باشید.

هرچند این گفتگوی اختیاری تنها رازی نبوده که می‌توانید در این بخش از نقشه آن را کشف کنید. شما همچنین باید منطقه‌ نزدیک به پرتگاه را بررسی نمایید زیرا همانند تصویر بالا در این مکان یک گنجینه (۱/۶ – Padouk Tee Caddie) پیدا خواهید کرد.

719720893

بار دیگر بر روی یک لبه پایین‌تر پریده و خود را به درختی برسانید که روی آن قابلیت استفاده از طناب و قلاب وجود دارد. شما باید در اینجا تاب بخورید، پس از آن روی یکی از لبه‌ها پریده و به سمت چپ حرکت کنید. خود را به لبه سنگی بالایی برسانید، در آنجا مکانی برای عکس گرفتن (۱/۴) وجود دارد.

پس از آن شما باید به دنبال دیواری بگردید که بار دیگر اجازه بالا رفتن را به شما می‌دهد، در این بخش همچنین به استفاده دوباره از کلنگ کوهنوردی مشغول خواهید شد. پس از بالا رفتن از این دیوار، اولین کاری که باید انجام دهید پایین پریدن بر روی لبه سنگی میانی بوده که پیش از این قابلیت دسترسی به آن را نداشتید. منطقه پیرامون خود را بررسی نموده و به دنبال خرابه کوچکی در کنار آبشار بگردید (تصویر آن در بالا قابل مشاهده است). در آنجا گنجینه (۲/۶ – Engraved Ewer) را پیدا خواهید نمود.

719720908
به هنگام بالا رفتن، در یک بخش شما باید به سمت عقب نگاه کرده و بپرید

پس از پیدا کردن یک راز دیگر، حال شما باید به دنبال مکانی گشته که با استفاده از آن بتوانید پرش بلندی به سوی دیوار مخالف داشته باشید. حواستان باشد که در بخش انتهایی پرش‌تان دکمه مربع را بزنید، زیرا باید کلنگ کوهنوردی خود را درون دیوار فرو کنید.

بار دیگر به دنبال مکانی برای استفاده از قلاب خود گشته و با کمک آن کلویی را به یک بنای تاریخی غول‌آسا برسانید. پس از رسیدن به این نقطه شما باید در یک مسیر خطی به بالا رفتن ادامه دهید. حتی پس از سقوط کلویی و گرفتن یک لبه پایین‌تر، به حرکت کردن به سمت چپ ادامه دهید. مقداری جلوتر شما باید به سمت عقب نگاه کرده و بپرید. در این بخش باید روی انگشتان این مجسمه جابجا شده و خود را به لبه‌ای که نیدین روی آن قرار دارد برسانید.

719720924
برای جلوگیری از سقوط کلویی بر پشت نیدین آویزان شوید

از لبه کناری بالا رفته و منتظر فعال شدن گزینه‌ای برای یک گفتگوی اختیاری (۲/۵) باشید. پس از آن باید بالای سر خود را نگاه کرده و بار دیگر طناب‌تان را به سمت گیره‌ای بی‌اندازید. با طناب خود تاب خورده تا توانایی پریدن بر روی یک لبه سنگی که در سمت چپ یک آبشار کوچک واقع شده است را بدست آورید.

در اینجا شما باید بار دیگر از یک بنای تاریخی غول‌آسا بالا بروید. این بخش نیز همانند بخش قبلی آنچنان دشوار نبوده هرچند در بعضی جاهای آن باید از طناب خود برای تاب خوردن استفاده کرده و در نقاط خاصی باید بر روی لبه‌ها در جهات کناری حرکت کنید. در بخش‌های انتهایی این صعود شما باید برای جلوگیری از سقوط خود، آماده آویزان شدن و بالا رفتن از بدن نیدین باشید. به زودی شما به نقطه مرتفعی رسیده و یک میان پرده جدید را مشاهده خواهید کرد.

719720939

پس از مشاهده کات‌سین و رسیدن به نقطه مرتفع جدید، کمی به سمت چپ بازگردید. در اینجا شما اولین موقعیت برای عکس گرفتن از نیدین را بدست خواهید آورد. این نیز مکانی برای گرفتن یک عکس اختیاری دیگر (۲/۴) می‌باشد. حال می‌توانید راه خود به سمت چپ را ادامه داده و مکانی برای استفاده از قلاب خود پیدا کنید.

719720955

پس از تاب خوردن و پریدن، به صعود و راه رفتن بر روی لبه‌های سنگی باریک ادامه دهید. به هنگام پیشروی در مسیر خود، می‌توانید مکان نشان داده شده در تصویر بالا را بررسی کنید. در اینجا می‌توان با نگاه کردن به یک تخته سنگ، یک مکالمه اختیاری (۳/۵) را فعال کرد.

۵. بررسی غار

719865911

مسیر خود را به صورت مستقیم ادامه داده تا به مکانی برسید که دوباره بتوانید از طناب خود استفاده کنید. این بار پس از انداختن طنابتان باید روی آن به سمت پایین لیز خورده (دکمه L1 را نگه دارید) تا خود را به تالار غول‌آسای پایینی که دو مجسمه بزرگ از Parashurama و Ganesha در آن حضور دارند، برسانید.

پس از رسیدن به این تالار مجدداً باید به دنبال مکان دیگری برای استفاده از قلاب خود گشته، و به بخش پایین‌تر غار بروید. در آنجا شما مکانی را برای عکس گرفتن (۳/۴) از دو مجسمه غول‌آسایی که پیش از این به آن‌ها اشاره داشتیم پیدا خواهید کرد. علاوه بر آن، شما همچنین باید گوشه این محیط، در پشت سر مجسمه فیل کوچک، که آن را درون عکس علامت‌گذاری نموده‌ایم، را بررسی کنید. در آنجا یک گنجینه (۳/۶ – Bidri Hookah Bowl) جدید خواهید یافت.

719865927

پیدا کردن راه خروجی از این غار می‌‌تواند کمی دشوار باشد. راه خروج این غار سوراخ کوچکی در کنار درختی که نور روی آن افتاده، است که می‌توانید تصویر آن را در بالا مشاهده کنید. از آنجا درون یک تونل رفته و به تالاری بزرگ‌تر خواهید رسید. شما باید این تالار را با دقت بررسی نمایید زیرا در آن گنجینه‌ای (۴/۶ – Gold Cased Ivory Dentures) در کنار اسکلت‌ها قرار دارد.

به دری که دارای مکانیزمی مشابه با قلعه Ganesha از مرحله چهار است، نزدیک شوید. خوشبختانه نیازی نیست شما کاری انجام دهید زیرا این مسیر به صورت خودکار باز خواهد شد. پس از ورود به اتاق بعدی، موقعیتی برای انجام یک مکالمه اختیاری (۴/۵) دیگر خواهید داشت.

719865942

لبه‌های قابل تعامل بر روی یکی از دیوارها را یافته تا با کمک آن‌ها از تالاری که در آن قرار دارید، خارج شوید. پس از رسیدن به مکانی بزرگ‌تر که نبردی کوچک در آن رخ داده است، می‌توانید منطقه سمت چپ خود را بررسی کنید. پس از رسیدن به آنجا، گنجینه (۵/۶ – Palm Leaf Manuscript) جدیدی را بدست خواهید آورد (تصویر بالا).

از پلکان برای بالا رفتن و پیدا کردن سوراخی که دو قهرمان ما می‌توانند خود را در آن جای دهند، استفاده کنید. سفر خود به تالار بزرگ‌تر را به پایان برسانید. درون این تالار شما معمای نسبتاً پیچیده‌ای را پیدا نموده که باید در آن سایه‌ها را جابجا کنید.

راه‌حل‌ معماهای سایه‌ای

719865958

کار خود را با استفاده از مکانیزم چرخشی روبرویتان آغاز نمایید، این عمل به شما اجازه می‌دهد تا پازل این تالار را فعال کنید. هدف شما جابجا کردن اشیای موجود بر روی صحنه، به صورتی بوده که سایه‌های آنان با دو نقاشی‌ روی دیوارها هماهنگ شوند. هر یک از این ۱۲ مکانیزم، شیء که روبروی شما قرار داشته را جابجا می‌کنند، بدین معنی که شما باید از قبل حرکات خود را برنامه‌ریزی کرده باشید. راه‌حل ما نه تنها به شما اجازه می‌دهد تا این پازل را کامل کنید، بلکه تروفی Shadow Theater (حل کردن این پازل در ۱۰ حرکت یا کمتر) را نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد.

حرکت اول – از سوییچ شماره ۱۲ استفاده کنید.

حرکت دوم – از سوییچ شماره ۵ استفاده کنید.

حرکت سوم – از سوییچ شماره ۱ استفاده کنید.

حرکت چهارم – از سوییچ شماره ۶ استفاده کنید.

حرکت پنجم – از سوییچ شماره ۳ استفاده کنید.

حرکت ششم – از سوییچ شماره ۸ استفاده کنید.

حرکت هفتم – از سوییچ شماره ۶ استفاده کنید.

حرکت هشتم – از سوییچ شماره ۱۱ استفاده کنید.

حرکت نهم – از سوییچ شماره ۸ استفاده کنید.

719865974

راه حل را می‌توانید در تصویر بالا ببینید – سایه‌های افتاده روی هر دیوار باید به صورت کامل با نقاشی‌ها هم‌پوشانی داشته باشند. تکمیل کردن این پازل راهی را در یک گوشه از این تالار باز نموده و به شما اجازه می‌دهد تا به ماجراجویی خود ادامه دهید.

راهنمای بازی The Last of Us Part 2‌ - قسمت اول: صندوق‌های روز 1-2
خواندن
719865989
به سرعت از آسانسور آسیب دیده بالا بروید

به دستگاه جدید نزدیک شده و آن را راه‌ اندازی کنید. این عمل یک بالابر بزرگ را فعال خواهد کرد. متأسفانه سفر شما با مشکلات جدیدی روبرو شده و شما باید قبل از سقوط محور آسانسور مرکزی سریعاً از آنجا خارج شوید. پس از آنکه کنترل کلویی را در دست گرفتید، باید به بالا و سمت چپ تصویر خود حرکت کنید، هرچند باید همچنین آماده رفتن به سمت مخالف سازه غول‌آسایی که در محیط آویزان است نیز، باشید.

پس رسیدن به بالا، شما باید مستقیم دویده و یک پرش بلند انجام دهید. از بنای تاریخی جدید که روی آن آویزان هستید بالا بروید. با پیشروی در این مسیر به بالای سد رسیده و دوباره با نیدین ملاقات خواهید کرد.

۵. عبور از خرابه‌ها

719949122
بهترین راه برای از میان برداشتن مزدوران استفاده از یک حمله تیمی است

وقتی کنترل کلویی را در دست گرفتید، نیدین را دنبال نمایید. بهتر است که از طناب و قلاب خود نیز هرگاه امکانش بود، استفاده کنید. شما به زودی با دو نگهبان روبرو خواهید شد. این بهترین موقعیت بوده تا از یک حمله تیمی استفاده نمایید – نیدین نگهبان سمت چپ را از پای در آورده و شما کار نگهبان سمت راست را یکسره می‌کنید.

به جلو حرکت کرده و از دیوار بلندی که پیش رویتان قرار دارد بالا بروید. پس از رسیدن به بالای دیوار باید از روی آن بپرید، که این عمل باعث لیز خوردن شما در یک سراشیبی خواهد شد. در این بخش شما باید به اولین دشمنی که بر سر راه شما پدیدار می‌شود شلیک کنید.

719949138

دشمنان دیگری در خرابه‌های نزدیک شما حضور دارند، اما درگیری با آن‌ها کار عاقلانه‌ای نیست زیرا به زودی یک ماشین زره‌پوش در این خرابه‌ها پدیدار می‌شود. شما نارنجک یا موشک اندازی همراه خود ندارید، از این رو بهتر است با سرعت از میان خرابه‌ها عبور کنید، و به هنگام گریختن از این محیط باید از سنگرها استفاده نموده و تنها دشمنانی را بکشید که دقیقاً سر راه شما قرار گرفته‌اند. شما همچنین لازم است تا در این محیط از چند مکان بالا بروید، حواستان باشد که به هنگام انجام اینکار خود را زیاد در معرض دید دشمن نگذارید.

هنگام فرارتان باید مواظب باشید، به عنوان مثال، حواستان باشد که در تصویر بالا، به هنگام لیز خوردن حتماً به موقع از قلاب خود استفاده کنید. مسیر موجود در این خرابه خطی و ساده است، هرچند، حتی اگر گم شدید، با پیدا کردن نیدین می‌توانید مسیر صحیح را شناسایی کنید. هدف شما رسیدن به یک دروازه کوچک بوده که کلویی و نیدین باید آن را باز کنند.

719949153

حال شما در دخمه مردگان (Catacombs) قرار داشته، و از شانس خوبتان، دیگر نیازی نیست نگران ماشین زره‌پوش یا مزدوران دشمن باشید. محیط پیرامون مکان ورودی به دخمه را جستجو کنید زیرا همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، در کنار یکی از اسکلت‌ها گنجینه‌ای (۶/۶ – Khanjarli Curved Dagger) قرار گرفته است.

در نزدیکی سقف سوراخی پیدا کرده و از آن برای بیرون آمدن از این محیط استفاده کنید. در محیط بعدی، دیوار کوچکتری که یک کانال آب در پشت آن قرار دارد را بررسی کرده و سپس از دیوار بزرگ‌تر که خورشید به درون آن می‌تابد بالا بروید. با انجام اینکار میان پرده‌ای پخش خواهد شد.

۵. روبرویی با آساو

720060491
پس از انجام چند جاخالی موفقیت‌آمیز و پس از آنکه نیدین بر روی آساو پریده است، به او حمله کنید

پس از میان پرده شما با آساو روبرو خواهید شد. به محض آنکه موقعیتش را بدست آوردید دکمه مثلث را بزنید تا کلویی اسلحه را از دستان آساو دور کند. پس از آن یک مبارزه غیرمعمول آغاز شده که در بخش ابتدایی آن باید با زدن دکمه دایره از حملات آساو جاخالی دهید. پس از چندین جاخالی موفقیت آمیز، امکان حمله با دکمه مثلث را بدست خواهید آورد.

در بخش‌های پایانی این مبارزه، شما باید خود را از دستان دشمن آزاد کرده (با زدن دکمه مثلث به صورت ریتمی)، و همچنین به نیدین که او نیز در حال حمله به آساو است، کمک نمایید. این مبارزه با پرت شدن شما به درون آب پایان می‌یابد.

720060507

در آخرین بخشی که شما در حال لیز خوردن در کانال آب می‌باشید، حواس خود را جمع کرده و همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، برای گرفتن قلاب خود به موقع دکمه L1 را بزنید. با طناب تاب خورده و روی یک لبه جدید بپرید. پس از اتمام میان پرده، شما باید نیدین را دنبال نموده و صبر کنید تا آخرین نماد گفتگوی اختیاری (۵/۵) بالای سر او پدیدار شود.

پس از بازگشت به جنگل، باید از فضای کوتاهی بالا رفته و به سمت دروازه بزرگ حرکت کنید. برای باز کردن دروازه از مکانیزم پیش رویتان استفاده نمایید. پس از آن یک میان پرده جدید نشان داده شده و شما مرحله پنجم را تمام می‌کنید.

720060522

بعد از برگشتن به جنگل، بالا رفته تا به انشعاب برسید. به سمت چپ بروید، برخلاف جهت دروازه بزرگی که از آن برای اتمام مرحله پنجم استفاده نمودید. پس از انجام اینکار به مکان جدیدی برای عکس گرفتن (۴/۴) خواهید رسید که در تصویر بالا نیز قابل مشاهده است. حال به سمت دروازه بزرگی که پیش‌تر به آن اشاره داشتیم بازگشته و با استفاده از مکانیزم روبروی آن، دروازه را باز نموده، یک میان پرده را مشاهده کرده و این مرحله را به پایان برسانید.

۶. The Gatekeeper

در این بخش از راهنما به بررسی مرحله ششم Uncharted: The Lost Legacy می‌پردازیم که «The Gatekeeper» نام دارد. این مرحله شامل دو بخش مختلف خواهد بود. در بخش اول شما باید نیدین را پیدا کنید، که شامل پاکسازی منطقه‌ای در گهات غربی بوده که توسط مزدوران و یک ماشین زره‌پوش (APC) تسخیر شده است. در بخش دوم این مرحله شما باید به جستجو در خرابه‌ها بپردازید که شامل مقادیر زیادی بالا رفتن و گشت و گذار در محیط خواهد بود.

پیدا کردن نیدین

721983219

این مرحله در گهات غربی رخ خواهد داد، جایی که به دلیل یک طوفان شدید و فعال شدن کانال‌های آب، دسترسی شما به اکثر بخش‌های نقشه مسدود می‌باشد. از این رو شما باید یک مسیر کاملاً خطی را دنبال نموده و خود را به خرابه‌های موجود در کنار برج مرکزی گهات برسانید. به هنگام جستجو در این مناطق، از پایین پریدن از بخش‌هایی که ارتفاع زیادی دارند خودداری کنید. در چنین شرایطی مسیرهای گلی را دنبال نمایید (کلویی بر روی این مسیرها لیز می‌خورد) یا آنکه با چندین قطعه سنگ بزرگ روبرو خواهید شد که کلویی می‌تواند به آسانی از روی آن‌ها به سمت پایین بپرد.

در جهت شرق، به سوی برجی بروید که در مرحله ۴ آن را جستجو نمودید. مسیرهای عادی که به سوی برج می‌رفتند همگی بسته شده‌اند، اما می‌توانید از نقطه مشخص شده در تصویر قبلی، از آن بالا بروید.

721983235
یک C4 را بر روی دیوار انداخته و آن را منفجر کنید

شما به اتاق کوچکی می‌رسید که در آن یک جعبه مهمات قرار دارد. محتویات این جعبه را بردارید، زیرا در کنار یک تفنگ (Rifle) شما همچنین مواد منفجره C4 نیز پیدا خواهید کرد. باید از این C4 برای نابود کردن دیوار استفاده کنید. پس از آنکه نحوه استفاده از C4 را یاد گرفتید، از سراشیبی لیز خورده تا به خرابه‌های بزرگ برسید.

دشمنانی در این خرابه‌ها قرار دارند، اما خطر بزرگتری که شما را تهدید می‌کند، ماشین APC (نفربر زره‌پوش) بوده که مشغول گشت‌زنی در این منطقه است. توصیه می‌شود که این بخش از بازی را به صورت مخفی‌کاری پیش بروید، و همانند سایر بخش‌های این عنوان، به هنگام مخفی‌کاری می‌توانید از سنگرها و علف‌های بلند به نفع خود استفاده کنید. اگر دشمن شما را دید، سریعاً خود را به بخش دیگری از این خرابه‌ها برسانید. در چنین شرایطی تلاش کنید تا درون یک ساختمان پنهان شوید، زیرا در مکان‌های باز (حتی اگر در علف‌های بلند قایم شده باشید)، امکان آن وجود دارد که APC از روی شما عبور کند.

721983250
شما می‌توانید در مکانی که APC زیاد از آنجا عبور می‌کند، تعدادی C4 کار بگذارید

سعی کنید تا با استفاده از حملات دستی یا سلاح صدا خفه‌ کنی که در این خرابه‌ها پیدا نموده‌اید، دشمنان را یکی یکی و بی‌سر و صدا از پای در آورید. APC مشکل بزرگتری بوده که دو راه برای نابودی آن خواهید داشت. راه اول استفاده از چندین مواد منفجره C4 است. شما ابتدا باید در گوشه و کنار این خرابه‌ها شروع به جمع‌آوری C4 کنید (تلاش نمایید تا حداقل ۴ عدد C4 بیابید، زیرا اینکار تروفی برای شما به همراه خواهد داشت). سپس آن‌ها را در مسیر APC گذاشته (هر چهار C4 باید در یک نقطه کاشته شوند) و در زمان مناسب منفجرشان کنید.

راهنمای بازی Two Point Hospital - نکاتی که تجربه شما را بهتر می‌کنند
خواندن
721983266
درون جعبه‌های قفل شده RPG وجود دارد

راه دیگر استفاده از RPG برای نابودی این ماشین است. برای پیدا کردن RPG به دنبال جعبه‌های قفل شده (۱/۳)(۲/۳) بگردید. بهتر است هر دو جعبه را پیدا کنید، تا در صورت خطا رفتن یک تیر شما، بتوانید یکبار دیگر شانس خود را امتحان نمایید.

حواستان باشد که حمله کردن به APC، باعث می‌شود تا سایر دشمنان نیز از حضور شما در منطقه آگاهی یابند، به همین دلیل بهتر است قبل از درگیری با APC، تا جایی ممکن سربازان پیاده را به صورت مخفیانه از پای در آورید. نهایتاً دشمنان دیگری نیز پدیدار گشته که منطقه‌ بلندی در کنار برج را در اختیار خواهند گرفت. در اینجا مواظب دشمنان سنگین‌تر که از شاتگان و دیگر سلاح‌های قدرتمند استفاده می‌کنند، باشید. همچنین، به هنگام مبارزه با این گروه از سنگرها استفاده نموده، اما در صورت پرتاب نارنجک توسط دشمن، سنگر خود را ترک کرده و به مکان دیگری بروید.

721983281

پس از پایان مبارزه، به بلندی موجود در بخش شمال شرقی خرابه‌ها، که پیش از این به آن اشاره داشتیم بروید. در اینجا مکانیزم چرخشی که در تصویر بالا قابل مشاهده است را پیدا کنید. کلویی و نیدین باید با فعال کردن آن، یک مسیر زیرزمینی را باز کنند.

جستجو در زیر زمین

721983297

مسیر رفتن به سمت منطقه زیرزمینی در ابتدا خطی است. در مسیرتان شما می‌توانید آیتم قابل تعاملی را در کنار دیوار مشاهده کنید – گنجینه (۱/۵ – ۱۰th Century Oil Bottle) که در تصویر بالا قابل رؤیت است.

به راه خود ادامه داده و از راهرویی که در آن باید خم شوید عبور کنید. در مکان بعدی از پله‌ها بالا رفته و گنجینه (۲/۵ – Aged Silver Anklet) دیگری بیابید.

721983313

به مسیر خود ادامه دهید و به زودی پیش فیل ماده‌ای می‌رسید که زیر یک ستون گیر افتاده است. به لبه‌ای که در بالا قرار داشته رسیده و دکمه مشخص شده را پشت سر هم فشار دهید تا ستون را به سمت دیگر بی‌اندازید. این عمل، آغاز کننده سواری شما بر روی فیل خواهد بود. به هنگام قرار داشتن بر پشت فیل، دکمه‌های مشخص شده بر روی صفحه را فشار دهید. همچنین، شما می‌توانید با زدن دکمه مربع، فیل را با میوه تغذیه کنید.

سواری شما با رسیدن به مکانی که فیل‌ها در آن حضور دارند به اتمام می‌رسد. در اینجا شما می‌توانید موقعیت عکس گرفتن (۱/۲)، که در تصویر بالا قابل مشاهده است را بدست آورید.

721983328
یکی از گنجینه‌ها را می‌توان در یک معبد کوچک پیدا کرد

در کنار تصویر ذکر شده، شما همچنین می‌توانید ۳ راز دیگر را در غار فیل‌ها پیدا کنید. اولین آن‌ها گنجینه‌ای (۳/۵ – Ceremonial Sugar Hammer)، درون یک معبد کوچک در کنار آبشار است. یکی دیگر از رازهای این بخش یک مکالمه اختیاری (۱/۱) می‌باشد. نماد این مکالمه پس از بالا رفتن از یک لبه بر روی سر نیدین نمایان خواهد شد.

بعد از بالا رفتن از پله‌های عریض، شما به سومین شیء مخفی در این مکان خواهید رسید – یک جعبه قفل (۳/۳). درون این جعبه تفنگ Arrowhead A3c و یک C4 وجود دارد. در کنار این جعبه، یک جعبه مهمات باز شده نیز وجود داشته که برداشتن تجهیزات آن اختیاری می‌باشد.

721983344

از مسیر اصلی پیروی نموده و از صخره بالا بروید. در نزدیکی این بخش سه راز دیگر وجود دارند. ابتدا به سمت لبه‌ای که در کنار شما قرار داشته بپرید و از این موقعیت برای گرفتن یک عکس دیگر (۲/۲) استفاده کنید.

منطقه دیگری که باید بررسی کنید، طاقچه نشان داده شده در تصویر بالا بوده، که می‌توانید با استفاده از طناب و قلاب خود به آن برسید. در اینجا شما یک گنجینه (۴/۵ – Agate Gemstone Box) پیدا خواهید نمود.

721983359

برای بدست آوردن سومین شیء قابل جمع‌آوری، شما باید از روی لبه‌های کوچک‌تر پریده و خود را به مکان نشان داده شده در تصویر بالا برسانید. در اینجا به صورت نشسته حرکت کرده تا مسیر خود را ادامه دهید. شما گنجینه (۵/۵ – Raja Raja Gold Kavahanu) دیگری در این نقطه خواهید یافت.

721983375

پس از پیدا کردن تمام موارد مخفی ذکر شده، از قلاب خود را برای تاب خوردن به سمت دیواری که در تصویر بالا نشان داده شده است، استفاده کنید. پس از پرش شما می‌توانید لبه دیوار را بگیرید، اما برای بالا رفتن از آن باید از تیشه خود استفاده نمایید.

به بالا رفتن ادامه داده و هنگام عبور از غار، نیزه بلند را بگیرید. در ادامه برای آخرین بار در این بخش از قلاب خود برای جابجایی استفاده کنید. پلکان عریض شما را به مکانی برده که از آنجا می‌توانید بلور (Belur) را مشاهده کنید. این شروع مرحله بعد خواهد بود.

۷. اولین بخش بلور را جستجو کنید | میراث گم شده (The Lost Legacy)

در این بخش از راهنما به بررسی مرحله هفتم بازی Uncharted Lost Legacy خواهیم پرداخت که «Lost Legacy» نام دارد. این مرحله بسیار طولانی بوده و تمام آن در شهر مخفی بلور اتفاق خواهد افتاد. همچنین مرحله هفتم این عنوان با یک مبارزه آغاز خواهد شد. پس از کنار آمدن با سربازان آساو، شما باید از چندین مکان متروکه عبور کنید. نکته‌ای که اینجا مهم بوده، جستجوی دقیق برای رسیدن به مقاصد بعدی و در عین حال پیدا کردن تمامی اشیای مخفی موجود در این محیط است.

956773600
خود را بر روی لبه‌ها به سمت چپ رسانده تا از دیده شدن توسط دشمن جلوگیری کنید

پس از شروع این مرحله چند قدم به جلو حرکت کرده تا موقعیتی برای عکس گرفتن (۱/۷) پیدا کنید.

پس از عکس گرفتن از بلور، خود را به لبه رسانده و سمت سازه سنگی بپرید. این عمل تک تیراندازهای موجود در این خرابه را فعال کرده و از اینجا به بعد باید حواستان باشد تا توسط آن‌ها دیده نشوید. سعی نکنید خود را به بالای این سازه سنگی برسانید یا آنکه به تک تیراندازها شلیک کنید. بجای آن، به آرامی و با آوایزان شدن در نقاط مختلف، خود را به آن‌ها نزدیک کنید. در چندین نقطه شما باید کمی پایین‌تر بروید، اما صرف نظر از موقعیتی که در آن قرار دارید، با دقت بسیار رفتار نموده و عجله نکنید.

956773616

تنها زمانی از این سازه بالا بروید که به آخرین لبه رسیده‌اید، البته دقت کنید که زمان بالا رفتن توسط دشمن دیده نشوید. سریعاً به سمت بالکن بزرگ چرخیده و با استفاده از طناب و قلاب‌تان خود را به آنجا برسانید.

همچنین، پس از رسیدن به درون خرابه‌ها، شما باید حداقل در ابتدا به صورت مخفی کاری پیش بروید. بر روی بالکنی باقی‌ مانده و منتظر بمانید تا پس از نزدیک شدن یکی از دشمنان به شما او را از پای در آورید. شما همچنین می‌توانید به سایر دشمنان از مکان پناه گرفته خود حمله کنید، ولی به یاد داشته باشید که در ابتدا، آن‌ها از لحاظ ارتفاع نسبت به شما برتری دارند. در این مکان جعبه‌ای (۱/۱) وجود داشته که در تصویر بالا قابل مشاهده است، هرچند چیز قابل توجه‌ای در آن قرار ندارد.

956773631

956773647

صرف نظر از آنکه شما شناسایی شده‌اید یا نه، با استفاده از قلاب خود به منطقه بعدی بروید (درون خرابه‌ها، در بالای بالکن‌های بیرونی). در این بخش پیشروی به صورت مخفی‌کاری بسیار دشوار خواهد بود زیرا دشمنان شما از تجهیزات بهتری برخوردار بوده و در فواصل نزدیک به یکدیگر ایستاده‌اند.

شما باید خصوصاً حواستان به دو دشمنی که از زره سنگین استفاده می‌کنند باشد (همانند تصویر شماره ۱)، به ویژه که آن‌ها از مسلسل‌های سنگین نیز بهره می‌برند. بهتر است تا در مقابل این دشمنان از سلاح‌های قدرتمند استفاده کنید. برای بدست آوردن چنین سلاحی، می‌توانید دشمنانی که RPG دارند (همانند تصویر شماره ۲) یا سربازانی که از نارنجک‌انداز استفاده می‌کنند را از پای در آورده و اسلحه آن‌ها را بردارید. علاوه بر آن شما می‌توانید مقداری C4 را در این محیط جمع‌آوری نموده و آن‌ها را در مسیر سربازان بگذارید. همچنین به یاد داشته باشید که این دشمنان سنگین، بسیار آهسته حرکت می‌کنند، به همین دلیل می‌توان به آسانی از دست آن‌ها فرار کرد.

956773663

هدف شما این است که ابتدا کل این منطقه را پاکسازی نمایید و پس از آن خود را به در بزرگی که در انتهای این منطقه قرار دارد برسانید. شما می‌توانید این در را با همکاری نیدین باز کنید.

با پریدن به سمت لبه‌های زرد رنگ و بر روی یک طاقچه متوسط، جستجوی خود در این منطقه را آغاز نمایید. پیرامون خود را بررسی کرده و خودتان را به منطقه نزدیک به آبشار که در تصویر بالا قابل مشاهده است برسانید. در تصویر بالا به سمت طاقچه نشان داده شده بپرید و سوراخ کوچک موجود در آنجا را بررسی کنید، بدین صورت شما گنجینه (۱/۱۶ – Lakshmi Marriage Ornament) را پیدا خواهید نمود.

راهنمای بازی Escape Game Home Town Adventure
خواندن

با استفاده از طناب و قلاب‌تان خود را به طاقچه دیگری رسانده تا مسیر را ادامه دهید.

خود را به بلندی قبلی برسانید، با نگاه به بالا، از طاقچه‌های پیش روی خود بالا بروید. به هنگام صعودتان شما می‌توانید یک دماغه سنگی را بررسی کنید، هرچند این عمل اختیاری است. از طاقچه بالا رفته، قلاب را انداخته و تاب بخورید. شما باید به سمت طاقچه‌های روبرویتان بپرید.

همچنین در این بخش به هنگام بالا رفتن از محیط، باید چندین بار از تیشه خود استفاده نمایید. در این لحظه شما باید خود را به منطقه‌ای با مجسمه Ganesi برسانید، که تعداد زیادی پله و زیور‌آلات در دو سوی آن قرار دارند. در بخش مرکزی این منطقه پشت درخت را چک کرده و گنجینه (۲/۱۶ – Hanuman Brass Bell) را بدست آورید.

956773678
شما در این نقطه باید شیرجه بزنید

از پله‌ها بالا رفته و شکافی برای صعود کردن پیدا کنید. تونل باریک را تا رسیدن به تالاری که یک استخر و دو دشمن در آن قرار دارند دنبال نمایید. شما می‌توانید سریعاً به آن‌ها شلیک نموده، یا صبر کنید تا ابتدا گفتگویشان را به اتمام برسانند. در هر دو حالت، مسیر فرو ریخته و شما باید راه جایگزینی برای رد شدن پیدا کنید.

با جستجو در تمام گوشه‌های این اتاق، می‌توانید گنجینه (۳/۱۶ – Enameled Betel Box) را بیابید. درون استخر پریده و متوجه سوراخ مربعی در مرکز آن شوید. شما می‌توانید از اینجا به درون آب شیرجه زده و خود را به مکان جدیدی برسانید.

۷. بازدید از کتابخانه

نقطه کلیدی هنگام جستجو در این مرحله، زمان رسیدن شما به کتابخانه و بررسی آن برای پیدا کردن اشیای باستانی، از جمله محرابی با یک عاج بزرگ است.

956880492

پس از رسیدن به بخش دیگری از خرابه‌ها به واسطه تونل زیرآبی، برای بالا رفتن از پله‌ها عجله نکرده و مناطق پیرامون خود (که در تصویر بالا نشان داده شده‌اند) را بررسی کنید. در اینجا شما باید بار دیگر به زیر آب رفته تا گنجینه (۴/۱۶ – Jeweled Pipe Mouthpiece) را بیابید.

حال شما می‌توانید به سمت پلکان بزرگ شنا کرده اما هنوز از آن بالا نروید، زیرا در اینجا موقعیتی برای عکس گرفتن (۲/۷) خواهید داشت. پس از گرفتن عکس، به سوی نیدین بیایید که حال آماده یک گفتگوی دیگر است. به لطف این عمل شما یک گفتگوی اختیاری (۱/۳) دیگر را انجام می‌دهید. پس از بدست آوردن تمامی رازهای مخفی این بخش، از پله‌ها بالا رفته تا به واسطه راهرویی کوچک به کتابخانه برسید.

956880508
پس از یافتن دو گنجینه موجود در این اتاق، محراب را بررسی کنید

در کتابخانه شما می‌توانید اشیای مختلفی که بر روی قفسه‌ها وجود دارند را بررسی کنید. چیزی که از اهمیت بیشتری برخوردار بوده، یافتن دو گنجینه (۵/۱۶ – Handcarved Sheesham Breadbox؛ ۶/۱۶ – Silver Comb Perfume Flask) در این بخش است.

پس از جمع‌آوری اشیای موجود در این اتاق، به محراب نزدیک شده و با بررسی عاجی که در مرکز آن وجود دارد، یک میان‌پرده جدید را آغاز کنید.

956880523

از مسیر باز شده استفاده نمایید، پس از رسیدن به مکان بعدی، نماد دوربین را پیدا نموده تا یک عکس دیگر (۳/۷) بگیرید. پس از آن به درون آب بپرید. در اینجا شما باید به اعماق آب شیرجه زده تا در انتهای این حوضچه گنجینه (۷/۱۶ – Bronze Deccan Incense Burner) را پیدا کنید.

بار دیگر در مکان نشان داده شده در تصویر بالا شیرجه بزنید. وقتی زیر آب هستید خود را به ریشه‌هایی که راه را بسته‌اند رسانده و با زدن دکمه نمایش داده شده، مسیر را برای شنا کردن به منطقه بعدی باز کنید.

956880539

پس از بیرون آمدن از آب، منطقه را بررسی نمایید زیرا گنجینه (۸/۱۶ – Satavahana Hourglass) دیگری در اینجا وجود دارد. سپس از آن صخره‌ها بالا بروید. در این بخش نیز چندین بار از تیشه خود استفاده خواهید کرد. نهایتاً شما به نقطه‌ مرتفعی می‌رسید که نیدین در آنجا قرار دارد. این موقعیت دیگری برای عکس گرفتن (۴/۷) است. در اینجا نیدین به شوخی کلویی را درون آب می‌اندازد و شما دوباره باید از این مسیر بالا بیایید.

از مسیری که در سمت راست جایی که از آن عکس گرفتید قرار داشته، با عبور از میان سنگ‌ها، گذر کنید. به مکانی برسید که قلاب شما قابل استفاده باشد و با استفاده از آن به جایی بروید که پیش از این قابل دسترسی نبود (طاقچه سنگی که آب از روی آن به پایین می‌ریزد).

956880555

همانند تصویر بالا در کنار بخش غرق شده تالار بایستید تا موقعیت عکس گرفتن (۵/۷) دیگری برایتان پدیدار شود. علاوه بر این با بررسی تمامی گوشه‌های این تالار، گنجینه‌ای (۹/۱۶ – Chalukya Griffin Candlestick) را پیدا کنید.

956880570

پس از جستجوی این منطقه و یافتن تمامی موارد مخفی، نقطه جدیدی بیابید که در آن می‌توان با شیرجه زدن در آب از یک تونل زیر آبی کوچک عبور کرد (به تصویر بالا مراجعه کنید). نیازی نیست در یک حرکت از کل این تونل عبور نمایید و می‌توانید در مکان‌های خاصی، برای هوا گرفتن به سطح آب بازگردید.

شما از درون تونل دیگری عبور نموده و خود را به یک غار بزرگ، که مجسمه شیوا در آن حضور دارد خواهید رساند. در این بخش پازلی وجود داشته که در قسمت بعدی راهنما به آن خواهیم پرداخت.

راهنمای پازل مجسمه شیوا (Shiva)

هدف این پازل راه اندازی جریان آب در چندین نقطه مختلف است. علاوه بر حل این پازل، شاید ایده خوبی باشد که اشیای مخفی موجود در این تالار را نیز جمع‌آوری کنید.

جستجوی اولیه در تالار

957712523

به محض ورود به تالاری که مجسمه غول‌آسای شیوا در آن وجود دارد، جلوی مجسمه بایستید. پس از پدیدار شدن نماد عکاسی، می‌توانید یک عکس (۶/۷) اختیاری دیگر بگیرید.

البته این عکس تنها راز مخفی موجود در این تالار نیست. در سطح «همکف» این تالار، سه گنجینه دیگر نیز وجود دارند. اولین گنجینه (۱۰/۱۶ – Bronze Medallion Flask) دشوارترین آن‌ها برای پیدا کردن نیز می‌باشد. این گنجینه در زیر آب و پشت یکی از صخره‌ها قرار گرفته است، و برای یافتن آن باید بخش غرق شده وسیع موجود در این تالار را جستجو نماید (تصویر بالا). دومین گنجینه (۱۱/۱۶ – Bichwa Dagger) نیز دقیقاً جلوی پای مجسمه قرار گرفته است. سومین گنجینه (۱۲/۱۶ – Jadeite Bottle) را هم می‌توان در سمت راست مجسمه، در یک گوشه تاریک، پیدا کرد.

957712539

پس از بررسی دقیق سطح همکف، منطقه قرار گرفته در سمت چپ مجسمه را بررسی نموده و لبه‌های نشان داده شده در تصویر را پیدا کنید. از این راه شما به بالکنی سمت چپ خواهید رسید.

در اینجا منطقه سمت راست را بررسی و لبه‌های برای بالا رفتن بیابید. به لطف اینکار شما گنجینه (۱۳/۱۶ – Harappan Ivory Dice) دیگری خواهید یافت.

957712555

پس از گرفتن این گنجینه به پایین برگشته و از پله‌ها استفاده کنید. سپس از دیوار بالا رفته و خود را به خرابه‌های بالایی برسانید. در اینجا توجه خود را به مکانیزم چرخشی نشان داده شده در تصویر بالا در سمت چپ مجسمه شیوا، معطوف نمایید. تعامل با این مکانیزم یکی از دست‌های سنگی را جابجا می‌کند.

هنوز بر روی این دست نپرید. به سمت نیدین نگاه کرده و منتظر پدیدار شدن نماد گفتگو روی سر او باشید. با زدن دکمه مشخص شده، گفتگوی اختیاری (۲/۳) دیگری با نیدین انجام دهید.

رسیدن به مکانیزم موجود در سمت چپ سر شیوا

957712570

بر روی دستی که لحظاتی پیش تکان خورد بپرید. در آنجا باقی مانده و توجه خود را بر روی دست دیگر شیوا که در تصویر بالا مشخص است، بگذارید. به سمت لبه پریده و از دست آن بالا بروید. پس از آن با یک پرش بلند خود را به بخش جدیدی از خرابه‌ها برسانید.

پس از پرش ذکر شده، بجای بالا رفتن به سمت پایین حرکت کنید. شما باید به بالکنی که زیر پای شما قرار دارد رسیده و آن را برای یافتن یک گنجینه (۱۴/۱۶ – Ivory Chess Pieces) بررسی نمایید.

957712586

به بالا بازگشته و بخش‌های جدید خرابه‌ها را جستجو کنید. به آخرین نقطه در این مسیر رفته (باید از طاقچه دیگری بالا بروید) تا گنجینه (۱۵/۱۶ – Gold Chola Earrings) را بیابید.

در مسیر رفتن به سوی گنجینه، احتمالاً متوجه مکانیزم چرخشی شده‌اید. خود را به آنجا رسانده و این مکانیزم را فعال کنید تا دستی که عصای سه دندانه را در بر گرفته است، بالا برود – تصویر بالا. سریعاً به دنبال لبه‌های برای بالا رفتن بگردید. پس از آن به سمت عصا پریده و از آن بالا بروید.

راهنمای قدم به قدم بازی Uncharted: The Lost Legacy (قسمت اول)
خواندن

957712601

دست بالایی مجسمه به زودی به حالت قبلی خود باز خواهد گشت، هرچند این موضوع چیزی را تغییر نداده، زیرا حال شما از عصا به صورت عمودی بالا خواهید رفت (این مجسمه عناصر زیادی برای بالا رفتن دارد).

شما برای رسیدن به طاقچه موجود در سمت چپ سر شیوا که در تصویر بالا قابل مشاهده است، باید کاملاً از عصای سه دندانه بالا رفته و از طناب و قلاب خود استفاده کنید. مکانیزمی برای کنترل آبشار در آنجا وجود دارد. آن را فعال کرده تا میان پرده‌ای ببینید و سپس با پریدن درون کانال آب پایین بیایید.

رسیدن به مکانیزم موجود در سمت راست سر شیوا

957712617

پس از پایین آمدن، شما به منطقه‌ای که دستان پایینی شیوا در آن قرار داشته خواهید رسید. اینبار به سمت راست مجسمه و خرابه‌های که هنوز آن‌ها را بررسی نکرده‌اید بروید. برای رسیدن به آنجا شما باید به سمت سنگ‌های کوچکی که از دیوار بیرون زده شده‌اند پریده و از آنجا بالا بروید.

کار خود را با جستجوی این منطقه آغاز کنید. تا حد امکان به سمت راست بروید، مکانی که می‌توان در آن به سمت پایین پرید را بیابید تا آخرین گنجینه (۱۶/۱۶ – Bridal Maang Tikka)، که در تصویر بالا نیز نشان داده شده است، را بدست آورید.

957712633

به مجسمه شیوا بازگردید. در خرابه‌های سمت راست، دو مکانیزم چرخشی وجود دارند، توجه خود را به مکانیزم نشان داده شده در تصویر بالا، که به دو دست جدید شیوا نزدیک‌تر است، جلب کنید. این مکانیزم را فعال نموده تا دستی که یک زنگ بزرگ را نگه داشته است پایین بیاورید.

سریعاً به پایین‌ترین دست برگشته و تنها پس از رسیدن به آنجا، به سمت زنگ پریده و خود را به آن بگیرید.

957712648

از زنگ بالا بروید. همانند دستی که عصای سه دندانه را نگه داشته بود، این زنگ نیز به زودی به مکان قبلی خود باز می‌گردد اما این قضیه در بالا رفتن شما اشکالی ایجاد نمی‌کند. پس از آنکه زنگ از حرکت ایستاد، به سمت لبه‌های نشان داده شده در تصویر بالا پریده، و به طاقچه‌ای برسید که مکانیزم دوم بر روی آن قرار دارد. با فعال نمودن این مکانیزم دومین آبشار را راه‌اندازی کنید.

رسیدن به مکانی که منشورها در آنجا قرار دارند

957712664

شما تنها زمانی می‌توانید این مکان را ترک کنید که هر دو مکانیزم موجود در دو سوی سر مجسمه شیوا را فعال کرده باشید (ترتیب انجام این مکانیزم‌ها به خودتان بستگی دارد). پس از فعال کردن دو مکانیزم ذکر شده، راه‌های در نزدیکی آن‌ها باز خواهند شد. با استفاده از یکی از این راه‌ها و بالا رفتن از پلکان، خود را به مکانیزم مرکزی نشان داده شده در تصویر بالا برسانید.

957712679
بر روی طناب تاب خورده و خود را به منطقه منشورها برسانید

تعامل با این مکانیزم یک میان‌ پرده را نشان داده و سپس قفسی با دستگیره‌ای برای پرتاب کردن قلابتان بر روی آن، از بالای سقف پدیدار خواهد شد. خود را به این دستگیره گرفته و پس از تاب خوردن با طناب، به سمت لبه‌های که در سوی دیگر این تالار قرار گرفته‌اند، بپرید. در این منطقه پازلی با منشورها وجود داشته که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

راه حل معمای منشورها

هدف این معما آن بوده که شما با جابجایی مجسمه‌های قابل تعامل، نور را از درون آینه‌ها بازتاب داده تا قطعات پی‌در‌پی موجود در قفسه آویزان شده در تالار بزرگ را روشن کنید. پس از حل این معما باید با گروهی از دشمنان مبارزه نمایید که این عمل آنچنان دشوار نخواهد بود.

957745549

پس از استفاده از طناب برای رسیدن به بخش دیگری از این غار، به اولین مجسمه‌ای که منشور بالای سر آن قرار دارد نزدیک شوید. آن را چندان بار در جهات مختلف بچرخانید سپس از آن فاصله گرفته و منتظر باشید تا نماد گفتگوی اختیاری (۳/۳) بر روی سر نیدین پدیدار شود.

پس از آن، سراغ این معما بروید. شما باید مجسمه را به گونه‌ای بچرخانید  و در زاویه مناسب قرار دهید که منشور آن نور خورشید را به سمت مجسمه‌ی دیگری که در تصویر بالا می‌بینید، که از نقطه آغازین شما در این بخش در سمت چپتان قرار دارد، بازتاب دهد (نور خورشید همچنین توسط منشور اولین مجسمه که لحظاتی پیش با آن درگیر بودید نیز بازتاب خواهد شد، اما بعداً به این موضوع می‌پردازیم).

957745564

957745580

به سمت چپ مکانی که معما را از آنجا آغاز نمودید بروید (می‌توانید برای جابجایی سریع‌تر از قلاب خود استفاده کنید). فعلاً دومین مجسمه را نادیده گرفته و خود را به سومین مجسمه نشان داده شده در تصویر شماره ۱ برسانید. می‌توانید این مجسمه را بر روی یک خط آهن به صورت مستقیم حرکت دهید. همانند تصویر شماره ۲، آن را در زیر آینه‌ای که از سقف آویزان شده است، نگه دارید.

حال به مجسمه دوم بازگشته و آن را به صورتی بچرخانید که نور را به سمت مجسمه‌ای که بر روی خط آهن قرار داشت، بازتاب کند (جالب است بدانید که در این بخش می‌توان از نیدین خواست تا مجسمه دوم را برای شما بچرخاند).

957745596

پس از رسیدن به این مرحله از معما، باید نور از مجسمه سوم و آینه‌ای که درون قفس آویزان در مرکز غار (که از آن برای رسیدن به بخش بالایی غاز استفاده کردید) قرار گرفته است، بازتاب کند. وضعیت فعلی در تصویر بالا نشان داده شده است.

957745611

به منطقه‌ای بروید که نسبت به نقطه آغازین شما در این بخش، در سمت راست قرار گرفته و تاکنون آن سمت را جستجو نکرده‌اید. به بخشی برسید که همانند تصویر بالا، یک مجسمه شکسته شده بر روی آن قرار دارد. پس از بررسی این مجسمه، نیدین پیشنهاد می‌دهد که بجای مجسمه ایستاده و آینه را نگه دارد. زیاد از این مکان دور نشوید زیرا پس از آنکه نیدین آینه را در دست می‌گیرد، موقعیتی برای عکس گرفتن (۷/۷) خواهید داشت (کلویی در حالی که نیدین آینه را نگه داشته از او عکس خواهد گرفت).

957745627

حال می‌توانید پیش مجسمه‌ای بروید که در دور دست قرار داشته و آینه‌ای روی آن وجود دارد. آن را به مکانی که در تصویر بالا نشان داده‌ایم ببرید، تا آینه نور را به سمت سقف بازتاب دهد. و بدین صورت شما معمای این بخش را حل کردید.

957745642

میان‌ پرده‌ای پخش می‌شود و به محض پایان یافتن آن شما باید از این مکان خارج شده و در عین حال افراد آساو که سر راه شما قرار گرفته‌اند را بکشید. پس از چرخیدن به سمت چپ شما با اولین گروه بزرگ از دشمنان روبرو خواهید شد. حواستان به مزدورانی که شاتگان دارند باشد، و در صورت وجود از نارنجک یا C4 برای کشتن آن‌ها استفاده کنید.

در مکان تصویر قرار گرفته در بالا، گروه بزرگ دیگری پدیدار شده و به دلیل سقوط بخشی از بالکنی، کشتن آن‌ها کمی دشوارتر خواهد بود. به راه خود ادامه و با گروه بزرگتری از دشمنان روبرو شوید. این بخش از بازی با میان پرده‌ای طولانی به پایان رسیده که در آن شخصیت‌های اصلی توسط آساو دستگیر می‌شوند.

حل معمای Parashurama و Ganesha

در این بخش که آخرین قسمت از مرحله هفتم Uncharted: The Lost Legacy می‌باشد، شما دو هدف اصلی خواهید داشت – به درخواست آساو معما را حل کنید و شخصیت‌های اصلی را از مرگ نجات دهید.

957777810

پس از آنکه کنترل کلویی را به صورت نیمه کاره در دست گرفتید، راهروی طولانی را دنبال کرده و دروازه بزرگ به تالار بعدی را باز کنید. در اینجا با دو اهرم تعامل داشته و مکانیزم مرکزی را بررسی نمایید تا بخش اول معما آغاز شود.

در این معما شما باید عناصر چرخشی را دستکاری نموده تا آن‌ها را با یکدیگر هماهنگ کنید. کار خود را با کوچک‌ترین حلقه آغاز نموده و با بزرگترین حلقه به پایان برسانید. بهتر است حتماً از این شیوه پیروی نمایید زیرا در این بخش جابجایی یک حلقه، سایر حلقه‌ها را نیز تکان خواهد داد. می‌توانید راه‌حل این معما را در تصویر بالا ببینید – هدف شما کامل کردن یک نقاشی از Parashurama و Ganesha است.

957777825

در بخش دیگر این معما از شما خواسته می‌شود تا با دستکاری کردن اجزای بدن Ganesha، مجسمه او را با تصویر مشاهده شده بر روی دیوار هماهنگ کنید. در این بخش با دکمه مثلث دست انتخاب شده را تغییر داده و با استفاده از آنالوگ سمت چپ، آن را جابجا می‌کنید. ترکیب صحیح در تصویر بالا قابل مشاهده است. پس از قرار دادن هر دست در مکان مناسب، آن را با دکمه دایره تأیید نمایید. خوشبختانه حتی اگر اشتباه کنید، می‌توانید دوباره از اول این پازل را انجام دهید.

8 نکته ضروری برای پیروزی در بازی Fortnite
خواندن
957777841
به لطف یک قفل باز‌کن، کلویی و سایر شخصیت‌ها را نجات خواهید داد

در بخش پایانی این مرحله شما باید هر سه شخصیت را قبل از آنکه این تالار پر از آب شود آزاد کنید. کار خود را با انجام مینی‌گیم قفل باز کردن آغاز نموده و کلویی را آزاد نمایید. سپس نیدین و سم را نیز (به واسطه یک مینی‌گیم دیگر و زدن دکمه‌های صحیح نشان داده شده) از بند اسارت نجات دهید. پس از آزاد شدن هر سه شخصیت، به سمت بالا شنا کنید. این عمل یک کات‌سین را فعال نموده و شما را به مرحله بعدی خواهد برد.

۸. رسیدن به ایستگاه قطار | شرکاء (Partners)

در این بخش از راهنما به اولین قسمت از مرحله هشتم بازی Uncharted: The Lost Legacy که «Partners» نام دارد، می‌پردازیم. در این مرحله مقادیر زیادی بالا رفتن و جستجو در محیط وجود داشته، اما خوشبختانه خبری از معماهای چالش برانگیز نیست. همچنین، شما باید با مزدوران شورلاین (Shoreline) مبارزه کرده و دشواری کار آنجا بوده که نمی‌توانید مبارزات را به صورت مخفیانه آغاز کنید.

105535518

درست پس از شروع این مرحله، چند قدم به جلو حرکت کرده و منتظر باشید تا نماد گفتگو بر روی سر سم پدیدار شود. دکمه مشخص شده را زده تا یک مکالمه اختیاری (۱/۴) با او داشته باشید.

علاوه بر آن، در تصویر بالا علامت مشخص شده در سمت چپ را نگاه کنید. شما می‌توانید با آویزان شدن بر لبه یا پریدن به آن سمت، خود را به مکان مشخص شده رسانده و گنجینه (۱/۸ – Jeweled Snuff Bottle) را بدست آورید. پس از گرفتن این گنجینه به نقطه آغازین مرحله بازگردید.

105535534

مسیر خطی را دنبال کنید. در این مسیر بر روی زمین لیز خورده، روی طاقچه‌های پایینی می‌پرید، بر روی یک تنه درخت سقوط کرده در کنار یک آبشار کوچیک راه می‌روید و خود را به سختی درون یک غار کوچک جا می‌کنید. در طول مسیر، شما برای اولین بار متوجه حضور هلیکوپتر دشمن می‌شوید، هرچند تا مبارزه شما با آن هلیکوپتر زمان زیادی باقی مانده است.

پس از رسیدن به یک آبشار بزرگ‌تر که در آن می‌توان درون آب پرید، از پیشروی در مسیر اصلی دست بکشید. در این بخش، همانند تصویر بالا به درون آب شیرجه زده تا در اعماق آن گنجینه (۲/۸ – Brass Ewer) را پیدا کنید. پس از بدست آوردن آن، به سمت شکاف پیش رویتان پریده تا وارد یک غار بزرگ شوید.

105535549

از غار عبور کرده و نهایتاً پس از رسیدن به مکان مشخص شده در تصویر بالا توقف کنید. درون زمین گلی پریده تا به سمت پایین لیز بخورید. هنگام لیز خوردن توجه‌تان را به لبه‌های موجود در سمت چپ تصویر جلب کنید. در زمان مناسب به سمت آن‌ها پریده و از آنجا بالا بروید (باید از تیشه خود در این بخش استفاده کنید). در این قسمت شما گنجینه (۳/۸ – Mamluk Brass Bowl) دیگری را بدست خواهید آورد. همچین می‌توانید به سمت پایین و درون مخزنی بپرید که این عمل تروفی Cannonball! را برای شما باز خواهد کرد.

به ورودی غار بازگردید و پس از لیز خوردن، به سمت لبه‌های موجود در سمت راست بپرید. به بالا رفتن ادامه دهید. شما مسیر خود را با نیاز برای عبور کردن از منطقه‌ای تنگ در میان ریشه‌ها پیدا خواهید کرد.

105535565

به زودی شما لیز خوردن نه چندان لذت بخش دیگری را آغاز می‌کنید. آماده باشید تا برای جلوگیری از سقوطتان از قلاب و طناب خود استفاده کنید. روی طناب تاب خورده و به سمت سه لبه‌ی سبز رنگ بپرید (هر کدام را که توانستید بگیرید). به زودی نیدین نیز به شما خواهد پیوست، و قبل از ادامه دادن مسیرتان، منتظر موقعیتی برای داشتن یک گفتگوی اختیاری (۲/۴) دیگر با نیدین باشید.

همانند تصویر بالا، خود را به مکانی برسانید که در آن یک حصار در همسایگی آبشاری قرار گرفته است. گوشه تاریک را بررسی کنید که در آن یک گنجینه (۴/۸ – Crescent Flask) دیگر پنهان شده است. پس از گرفتن آن، بر روی حصار رفته و از روی آن عبور کنید (تا در بخش بیرونی آن قرار بگیرید). حواستان به عناصر آهنی بالای سرتان باشد که به لطف آن‌‌ها می‌توانید از این بخش بالا رفته و خود را به مسیر راه‌ آهن برسانید.

105535581
در اینجا یک نردبان خواهید یافت

توجه خود را به سکوی قرار گرفته بر روی راه‌ آهن معطوف کنید، که باید آن را به سمت مکان آسیب دیده ریل، که سم در آنجا قرار دارد، هل دهید. میان پرده‌ای مشاهده می‌کنید که طی آن مجدداً سم به شما خواهد پیوست. منتظر موقعیتی دیگر برای داشتن یک مکالمه اختیاری (۳/۴) با سم بمانید.

دیواری که نردبان بالای آن قرار دارد را پیدا کرده و زیر آن بایستید تا نیدین را به سمت بالا بفرستید. پس از بالا رفتن سم و نیدین، از روی لوله بالا رفته و به آن‌ها بپیوندید.

105535596
بر روی تیرک حرکت نموده تا به پیشروی خود ادامه دهید

به تیرک آهنی که در کنار ریل‌ها قرار دارد نزدیک شده، بر روی آن پریده و به سمت راست حرکت کنید. ۱۸۰ درجه چرخیده و از روی عناصر فلزی بالا بروید. هنگام بالا رفتن، شما باید از قلاب و طناب خود روی درخت استفاده کنید.

کلویی به زودی پایین افتاده و هنگام لیز خوردن باید در یک زمان مناسب پریده تا از سقوط در پرتگاه جلوگیری کند.

105535612

پس از فرود آمدن روی یک لبه امن، به سمت چپ بروید. خود را به لبه‌های سبز مشخص شده در تصویر برسانید. از لبه‌ها بالا رفته تا خود را به مخفی‌گاه کوچکی برسانید که گنجینه (۵/۸ – Soapstone Jewelry Box) در آن قرار دارد.

حال به لبه‌ای بازگردید که پس از لیز خوردن روی آن فرود آمده بودید. به سمت راست بروید، منتظر بمانید تا طناب به سوی شما ارسال شود و با زدن دکمه X آن را بگیرید. به اندازه‌ای از آن بالا بروید که بتوانید به منطقه آزاد کنار آبشار برسید.

105535627
می‌توانید کنار سم مانده و دشمنان را با کمک یکدیگر از بین ببرید

میان پرده کوتاهی مشاهده نموده و متوجه خواهید شد به مکانی رسیده‌اید که توسط مزدوارن شورلاین تسخیر شده است. شما نمی‌توانید در این بخش به صورت مخفی‌کاری پیشروی کنید زیرا نیدین به سمت آن‌ها یورش برده و مبارزه را آغاز خواهد کرد.

مهم‌ترین نکته در این مبارزه پیدا کردن یک سلاح مناسب است، به عنوان مثال شاتگان S-12. جلوتر شما می‌توانید آن را با یک شاتگان خودکار (یکی از سلاح‌های طلایی) که توسط دشمنان استفاده می‌شود، تعویض نمایید. صرف نظر از سلاحی که استفاده می‌کنید، دائماً مکان خود را تغییر دهید، البته می‌توانید در کنار سم نیز باقی مانده و با حملات مشترک دشمنان را از پای در آورید. علاوه بر آن، حواستان به سیلندرهای گازی متعدد موجود در این محیط باشد که می‌توان با شلیک کردن، آن‌ها را منفجر نمود. در مجموع شما باید دو موج از دشمنان را شکست دهید (موج دوم مدتی پس از شروع مبارزه به نبرد خواهد پیوست).

105535643
تا قبل از صحبت کردن با نیدین و باز کردن این مورد مخفی، فروریختگی مسیر را بررسی نکنید

پس از مبارزه، خود را به خروجی فرو ریخته غار برسانید. در کنار نیدین ایستاده و منتظر بمانید تا نماد گفتگو بالای سر او پدیدار شود. به لطف این عمل، شما می‌توانید یک گفتگوی اختیاری (۴/۴) دیگر با نیدین داشته باشید. پس از آن مسیر فرو ریخته را بررسی کنید. با انجام این عمل شما یک تیرک بزرگ را از این فروریختگی برداشته و به مسیر خود ادامه خواهید داد.

درست بعد از اینکار شما لیز می‌خورید. منتظر زمان مناسب برای استفاده از قلاب خود باشید. پس از پریدن باید مقداری پایین آمده و مجدداً چندین پرش دیگر انجام دهید.

105535659

پس از آخرین پرش شما به یک دیوار عمودی رسیده و باید از آن بالا بروید (در این بخش باید از تیشه خود استفاده کنید). پس از رسیدن به یک طاقچه جدید، به دنبال علامت دوربین بگردید زیرا این یک موقعیت دیگر برای عکس گرفتن (۱/۱) است (اشیای که از آن‌ها عکس گرفته خواهد شد، مسیر راه‌ آهن و واگن‌های موجود بر روی آن است).

در همین بخش، شیء قابل جمع‌آوری دیگری وجود داشته که در تصویر بالا نشان داده شده است. شما نمی‌توانید با یک پرش ساده به آنجا برسید و باید از صخره و لبه‌ها بالا بروید. با اینکار به سلامت خود را به طاقچه رسانده و گنجینه (۶/۸ – Peacock Nut Cutter) را بدست خواهید آورید.

105535674

لبه سبز بر روی دیوار صخره‌ای را گرفته و از روی آن بالا بروید. شما باید به مکان مشخص شده در تصویر بالا برسید، که در آنجا می‌توانید از قلاب و طناب خود روی سازه‌ فلزی که سم و نیدین در کنار آن قرار دارند، استفاده کنید. به زودی بخشی از این سازه فرو ریخته و شما برای بالا رفتن از طناب باید دکمه L1 را نگه دارید.

راهنمای استخدام بهترین افراد در بازی Watch Dogs: Legion
خواندن

پس از پیوستن به دوستانتان، منطقه‌ای که ریل‌های آهنی در آنجا قرار دارند را بررسی کنید. سکوی جدیدی در اینجا حضور داشته که شما با کمک نیدین باید شروع به هل دادن آن بکنید.

105535690
پس از هل دادن سکو به انتهای مسیر، از سوییچ استفاده کنید

سکو را تا رسیدن به مسیر فرو ریخته هل دهید. سپس پیش سوییچ رفته و از آن استفاده کنید. حال پیش سکو بازگشته و آن را به جهت مخالف، به سمت دیواری که در سوی دیگر راه آهن قرار دارد، هل دهید.

سکو سرعت گرفته و به دیوار برخورد می‌کند. نتیجه این عمل فرو ریختن دیوار بوده که حال به لطف آن شما می‌توانید به آن سوی سنگر بروید. در اینجا نردبانی خواهید یافت که نیدین و کلویی باید سم را به بالای آن بفرستند.

105535705

حال می‌توانید درون غار مانده و مکالمه شخصیت‌ها را بشنوید، یا آنکه به مکان قبلی (که راه‌ آهن در آن قرار داشت) برگردید. در اینجا شما باید سکو را به مکان اولیه خود بازگردانید. همانند دفعه قبل، در زمان مناسب سوییچ را فعال نمایید تا سکو روی ریل‌های سمت راست قرار بگیرد. سم جعبه‌ای را روی سکو می‌اندازد (تصویر بالا)، از آن برای بالا رفتن استفاده کنید.

پس از پیوستن به سم، به سمت چپ رفته تا بخشی از غار که سم را به آنجا فرستاده بودید بررسی نمایید. در اینجا شما گنجینه (۷/۸ – British Powder Flask) را خواهید یافت.

105535721

پیش سم و نیدین بازگشته و از جایی که بالا آمده بودید به سمت راست بروید. از دیوار صعود کرده تا خود را به لبه بالایی برسانید. کمی جلوتر باید از قلاب خود استفاده کنید. پس از پرتاب قلاب‌تان، هنگام آویزان بودن ۱۸۰ درجه چرخیده و به سمت لبه کوچکی که در تصویر بالا نشان داده شده است، تاب بخورید. با پریدن به آنجا (باید دقیق باشید، در غیر این صورت به ته دره سقوط خواهید کرد) می‌توانید گنجینه (۸/۸ – Strange Skull) دیگری بدست آورید. بلافاصله این گنجینه را دورن Inventory خود بررسی نمایید، زیرا این آیتم خاصی بود که می‌توان با استفاده از آن تروفی Shake for Your Fortune را باز کرد.

مجدداً از قلاب و طناب خود برای رسیدن به ساختمان‌های کنار راه‌ آهن استفاده نمایید. با رسیدن شما به یکی از پنجره‌ها، میان پرده‌ای به نمایش در خواهد آمد.

۸. نابود کردن هلیکوپتر دشمن

در این بخش از راهنما تماماً روی مبارزه با گروه متعددی از دشمنان در ایستگاه راه آهن تمرکز خواهیم نمود. هدف اصلی شما از بین بردن هلیکوپتری است که پیرامون محیط می‌گردد، که برای رسیدن به این مهم باید با منطقه آشنا شده و حرکات خود را برنامه‌ریزی کنید.

105582599
هلیکوپتر پیرامون ایستگاه خواهد گشت – از ایستادن در محیط‌های باز خودداری نمایید زیرا ممکن است خلبان شما را شناسایی کند

ایستگاه راه آهن منطقه وسیعی می‌باشد، اما قبل از بررسی آن، باید چندین نکته را درک کنید. برخلاف مبارزه قبلی در این مرحله، شما می‌توانید این مبارزه را به صورت مخفی‌کاری انجام دهید، در حقیقت شدیداً توصیه می‌کنیم که این بخش را مخفیانه بروید زیرا کار شما را بسیار ساده‌تر خواهد کرد. شما می‌توانید درون حوض آب (موقع شنا کردن به سطح آب نیایید)، گیاهان بلند، ساختمان‌های متعدد، واگن‌ها و سایر اشیاء قایم شوید.

به هنگام جستجو در محیط، شما نه تنها باید حواستان به دشمنان باشد (خصوصاً دو نگهبانی که در محیط پرسه می‌زنند و تک تیر‌اندازها)، بلکه مراقب هلیکوپتری که در محیط گشت خواهد زد نیز باشید. هدف شما نابودی هلیکوپتر بوده که رسیدن به این مهم، مرحله هشتم این عنوان را به پایان خواهد رساند (حتی اگر هنوز دشمنانی در ایستگاه باقی مانده باشند).

105582615

کاربردی‌ترین وسیله برای از بین بردن هلیکوپتر، RPGهای هستند که در جای جای ایستگاه درون جعبه‌های نارنجی رنگ (۱/۵ – ۵/۵) پخش شده‌اند. نیازی نیست که همه این RPGها را پیدا کنید، مگر آنکه بخواهید تمامی اشیای مخفی این عنوان را جمع‌آوری نمایید. احتمالاً شما جعبه موجود در سمت چپ ایستگاه (در کنار یکی از ریل‌ها) و دو جعبه حاضر در سمت راست (یکی پشت کامیون و دیگری در سمت راست پل بالای کامیون) را نخواهید دید.

پیدا کردن دو جعبه دیگر نباید کار سختی باشد. اولی درون واگن موجود در تصویر بالا، در مرکز ایستگاه و زیر پلی قرار داشته که یک تک‌ تیرانداز بر روی آن کمین کرده است. آسان‌ترین راه برای رسیدن به این جعبه، پریدن به درون آب از نقطه ابتدایی این بخش و سپس حرکت کردن میان علف‌های بلند است.

105582631

جعبه دیگری که پیدا کردن آن آسان می‌باشد، در انتهای این منطقه در کنار یک دیوار و در قفل قرار داشته، که می‌توانید تصویر آن را در بالا مشاهده کنید. خبر خوب آن بوده که به صورت پیش‌فرض دشمنی در این منطقه وجود نداشته پس شما به آسانی می‌توانید این جعبه را باز نمایید.

105582646
دو موشک به هلیکوپتر شلیک کنید

پس از آنکه حداقل دو RPG بدست آوردید، قبل از شلیک کردن به هلیکوپتر، مکانی را پیدا نمایید که دشمنان موجود در ایستگاه به آسانی نتوانند پس از اولین شلیک‌تان، شما را تحت فشار بگذارند. صبر کنید تا هلیکوپتر در معرض دید شما قرار گرفته و سپس به سمت آن شلیک کنید. درست پس از اولین شلیک‌تان، دومین موشک را نیز شلیک نمایید زیرا ممکن است تیرتان به هدف نخورد یا آنکه پس از اولین ضربه، توسط شلیک‌های هلیکوپتر یا سایر دشمنان موجود در منطقه کشته شوید.

105582662
خود را به هلیکوپتر گرفته و از آن بالا بروید

پس از آنکه دو بار به هلیکوپتر شلیک کردید، منتظر موقعیت مناسب مانده و با قلاب خود آن را بگیرید (مکانی برای پرتاب قلاب‌تان بر روی هلیکوپتر وجود خواهد داشت). اگر گرفتن هلیکوپتر از روی زمین برایتان دشوار بود، خود را به مکان بلند‌تری برسانید، به عنوان مثال روی یکی از واگن‌ها بروید. به محض آنکه قلاب‌تان به هلیکوپتر گیر کرد، سریعاً از آن بالا بروید زیرا سایر دشمنان به سوی شما شلیک خواهند نمود (شما می‌توانید قبل از شلیک به هلیکوپتر با کشتن تعدادی از دشمنان موجود در ایستگاه، این بخش را برای خود آسان‌تر کنید).

105582677
ابتدا مربع و سپس مثلث را بزنید

به بالا رفتن ادامه داده تا خود را به در کناری هلیکوپتر برسانید. با باز کردن در، مبارزه خود را با یکی از حرفه‌ای‌ترین سربازان شورلاین یعنی اورکا (Orca) آغاز نمایید. هنگام درگیری با اورکا، منتظر مانده و در زمان‌های مشخص شده دکمه مربع را بزنید. پس از آنکه نیدین نیز وارد هلیکوپتر شد، باید از دکمه مثلث استفاده کنید. هلیکوپتر به زودی سقوط کرده و پس از نمایش یک میان پرده، مرحله پایانی این عنوان آغاز خواهد شد.

نکته – اگر از زمان نمایش آخرین میان پرده (پس از رسیدن به ایستگاه)، تا بالا رفتن از هلیکوپتر، هیچ یکی از دشمنان کوچک‌تر را نکشید (مخفیانه خود را به جعبه‌ها رسانده و پس از دوبار شلیک کردن به هلیکوپتر، سریعاً از آن بالا بروید)، تروفی Right Under Your Nose را بدست خواهید آورد.

۹. پایان راه (End of the Line)

در این بخش به بررسی مرحله نهم و پایانی عنوان Uncharted: The Lost Legacy خواهیم پرداخت که «End of the Line» نام دارد. صحنه‌های اکشن موجود در این بخش نسبت به بخش‌های قبلی بازی متفاوت بوده زیرا در آن کلویی باید میان واگن‌های یک قطار متحرک جابجا شده و در یک تعقیب و گریز هیجان‌انگیز با ماشین شرکت کند. این مرحله با یک مبارزه دستی و نسبتاً ساده با آساو به پایان خواهد رسید که در آن می‌توانید با کمی همکاری، یک بار و برای همیشه دشمن خود را شکست دهید.

340901793
با هل دادن موتورسیکلت‌ها را از میان بردارید زیرا مسافران آن‌ها می‌توانند بر روی جیپ شما پریده و مشکل بزرگی برایتان ایجاد کنند

اولین بخش این تعقیب و گریز نباید آنچنان دشوار باشد. با استفاده از جیپ خود قطار را تعقیب نموده و حواستان به انشعابات ایجاد شده در مسیر، که به زودی به جاده اصلی وصل خواهند شد، باشد. می‌توان به راحتی از میان سنگرهای چوبی عبور کرد – هرچند از برخورد با صخره‌ها، درختان بزرگ و سایر موانع «شکست ناپذیر» خودداری کنید.

موتور سوارها برای شما مزاحمت ایجاد خواهند کرد. آن‌ها را به کنار هل دهید (این عمل یک تروفی برای شما باز خواهد کرد)، هرچند حواستان باشد تا در مسیر اصلی خود باقی مانده و از برخورد با موانع ناخواسته جلوگیری کنید. از حرکت موتورها در کنار جیپ‌تان خودداری نمایید، زیرا آن‌ها ممکن است با پریدن بر روی جیپ، تلاش شما برای رسیدن به قطار را مختل کنند.

340901808
موفق می‌شوید تا خود را به واگن آخر برسانید

نگران فاصله خود با قطار نباشید، زیرا این تعقیب و گریز تنها یک سکانس تعاملی ساده بوده که در انتهای آن در لحظه از پیش تعیین شده‌ای شما به آخرین واگن این قطار خواهید رسید. جیپ خود را به صورت موازی با آخرین واگن قرار داده و دکمه X را بزنید تا روی قطار بپرید.

راهنمای گلزنی در FIFA 22 | چطور در فیفا ۲۲ گل بزنیم؟
خواندن

340901824

حال شما سوار قطار خواهید شد. هدف شما عبور از واگن‌ها و رسیدن به کابین راننده بوده تا قبل از رسیدن قطار به یک پل خراب شده، موتور آن را متوقف کنید. شایان ذکر است که این بخش از بازی هیچ محدودیت زمانی مشخصی ندارد، و شما می‌توانید به آرامی از میان واگن‌ها عبور کرده تا نهایتاً به موتور قطار برسید.

می‌توانید به دو صورت در این قطار جابجا شوید – راه اول استفاده از نرده‌های موجود در بخش‌های جلویی و رفتن روی سقف قطار است یا راه دوم که عبور از درون واگن‌ها در زمان‌های که امکان آن وجود دارد، خواهد بود. هنگام روبرویی با اولین واگن، از راه دوم استفاده نمایید، زیرا درون آن گنجینه‌ای (۱/۳ – United India Company Pistol) بدست خواهید آورد.

340901840

به پیشروی در قطار ادامه دهید تا آنکه نهایتاً به واگن نشان داده شده در تصویر بالا برسید. محیط درونی و سقف این واگن مسدود شده، اما می‌توانید با استفاده از لبه‌ی قرار گرفته در سمت چپ آن، خود را به آن سوی واگن برسانید. پس از عبور از این بخش، به پشت سر خود نگاه کرده تا گنجینه (۲/۳ – Viceroy’s Penbox) دیگری را بردارید.

340901855
بعضی از واگن‌ها به شما اجازه می‌دهند تا از قلاب خود استفاده کنید

واگن بعدی قفل است. با خم شدن به سمت بیرون، قلاب خود را بر روی مکان مشخص شده انداخته و با عبور از مانع پیش رویتان، خود را به داخل واگن قفل شده برسانید. مسیر خود را ادامه دهید. در یکی از واگن‌ها باید از پنجره به بیرون پریده و با استفاده از نرده‌ها خود را به سقف قطار برسانید.

شما با دشمنان دیگری روبرو می‌شوید که سعی دارند شما را متوقف کنند. می‌توانید با سنگر گرفتن پشت اشیای که بالای هر واگن قرار گرفته‌اند، تعدادی از این دشمنان را به صورت مخفیانه از پای در آورید. هرچند، امکان درگیری مستقیم و نبرد سنگین نیز وجود دارد، زیرا به محض روبرویی با دشمنان می‌توانید آن‌ها را نابود کنید (البته به شرط آنکه سلاح خوبی با خود به همراه داشته باشید).

340901871
بسته به نظر خود با موتور و جیپ‌ها درگیر شوید، اما به یاد داشته باشید که مسیر اصلی شما عبور از درون قطار است

بعضی دشمنان زره‌های سنگینی به تن دارند. نه تنها این دسته از دشمنان می‌توانند مدت زمان بیشتری زنده بمانند، بلکه با شاتگان‌های خودکاری تجهیز شده‌اند، که قدرت تخریب‌پذیری بسیار بالایی خواهند داشت. در صورتی که از سلاح مناسب برای مقابله با آن‌ها برخوردار نیستید، واگن‌های پیرامون خود را برای یافتن نارنجک جستجو کنید. علاوه بر آن شما می‌توانید از سیلندرهای گازی سفید رنگ موجود در محیط نیز استفاده نمایید.

به زودی جیپ‌ها و موتورها به تعقیب قطار خواهند پرداخت. خود را زیاد درگیر موتورها نکنید (یا با تیراندازی دقیق آن‌ها را از پا در آورید)، و به جای آن تمرکزتان را روی جیپ و کامیون‌ها بگذارید که از تعداد نفرات بیشتری برخوردار بوده و می‌توانند دردسرهای زیادتری برای شما ایجاد کنند. شایان ذکر است که در صورت نزدیک شدن وسایل نقلیه به موقعیت فعلی شما، می‌توان بر روی آن‌ها پریده و کنترلشان را برای مدت کوتاهی در دست گرفت (البته نمی‌توان از وسایل نقلیه برای رسیدن به واگن‌های جلوتر استفاده نمود).

340901886

نبردتان شما را به یک تانکر سوخت غیر قابل دسترس که در تصویر بالا نشان داده شده است، خواهد رساند. این مخزن مسیر شما برای رسیدن به آخرین بخش قطار را مسدود نموده – تنها راه شما پریدن روی یکی از جیپ‌های کناری و استفاده از آن برای عبور از مخزن است.

مسیر بار دیگر توسط یک واگن غیرقابل دسترسی بسته خواهد بود. شخصیت‌های بازی با کامیونی که از سمت راست جاده پدیدار می‌شود، درگیر خواهند شد. کمی به عقب بازگشته و منتظر زمان مناسب برای پریدن روی یک وسیله نقلیه دیگر باشید.

340901902

جیپ دزدیده شده را تا نزدیکی کامیونی که مسلسل بر روی آن قرار دارد برانید و منتظر باشید تا علامت استفاده از قلاب پدیدار شود (همانند تصویر بالا). قلاب خود را انداخته و طناب آن را بکشید.

دشمنی که پشت مسلسل قرار داشت را شکست داده و کنترل مسلسل را در دست بگیرید. می‌توان از این اسلحه برای نابود کردن سایر وسایل نقلیه موجود در جاده یا دشمنان حاضر بر روی قطار استفاده کرد. یکی از این دشمنان دارای زره‌ سنگینی بوده و می‌تواند حتی پس از دریافت چندین گلوله باز هم زنده بماند – تمرکز خود را روی این دشمن گذاشته و او را از پای در آورید. پس از پاکسازی منطقه، تا قبل از آنکه کامیون منفجر شود، بار دیگر روی قطار بپرید.

340901918

حرکت خود روی قطار را ادامه دهید. در کنار سومین واگن ایستاده و به سوی لبه‌ سمت چپ حرکت نمایید تا آنکه آخرین گنجینه (۳/۳ – United India Company Coins) این عنوان را نیز پیدا کنید.

به ورودی واگن برگشته و از آن استفاده نمایید. در آبی رنگی که در مسیر رسیدن به واگن بعدی قرار دارد را باید باز کنید – با انجام این عمل میان پرده‌ای نشان داده خواهد شد. در مقابل را باز نموده تا از این واگن خارج شوید.

340901933
از عناصر بیرون زده برای رسیدن به بالای موتور استفاده کنید

حال موفق شده‌اید تا به موتور قطار برسید. با استفاده از لبه سمت راست، تلاش کنید تا دری که شما را به کابین راننده خواهد رساند، باز نمایید. مسیر خود را با رسیدن به دریچه‌ای که بالای موتور قرار دارد ادامه دهید. از کنار در قفل شده پایین آمده و به سمت راست حرکت کنید تا نهایتاً به جلوی لوکوموتیو برسید. به بالای سقف رفته تا متوجه شوید که آخرین دریچه نیز قفل است.

میان پرده را نگاه کرده و سپس به سمت جیپی که در سمت راست موتور قرار دارد بپرید.

340901949

هدف جدید شما رسیدن به ایستگاه قطاری بوده که از نقطه آغازین قابل مشاهده است. همانند بخش قبلی، از برخورد با موانع شکست ناپذیر خودداری کرده و ماشین‌ها و موتورها را از سر راه خود کنار بزنید. سم خود را به شما رسانده و می‌توانید با دنبال کردن او به مقصدتان برسید.

پس از رسیدن به ایستگاه، از ماشین پیاده و خود را به سوییچ نشان داده شده در تصویر بالا برسانید. کلویی و سم برای متوقف کردن قطار باید این سوییچ را تغییر دهند.

340901964
از سطح شیب‌دار بیرون زده از زمین برای برگشتن روی قطار استفاده نمایید

متأسفانه تلاش آن‌ها با پدیدار شدن گروه جدیدی از مزدوران خنثی خواهد شد. به سمت سیلندر گازی سفید شلیک کرده و سپس دشمنانی که از این انفجار جان سالم به در برده‌اند را از پای در آورید. به سوییچ بازگشته و دوباره از آن استفاده کنید.

پس از آن خود را در یک سکانس تعقیب و گریز کوتاه خواهید یافت. مسیر اصلی را تا رسیدن به یک سطح شیب‌دار دنبال کنید، سپس با استفاده از آن روی قطار فرود بیایید. این عمل یک میان پرده جدید را به شما نشان می‌دهد. از واگن بالا رفته تا نبرد نهایی خود با آساو را آغاز کنید.

340901980
جاخالی داده و منتظر زمان مناسب برای اجرای ضدحمله خود باشید

این مبارزه بسیار ساده است – دکمه دایره را زده تا از حملات آساو جاخالی دهید و منتظر بمانید تا در لحظات مناسب به او حمله کنید.

ابتدا نیدین نیز در این مبارزه به شما کمک خواهد کرد، اما پس از مدتی او از این نبرد خارج شده و شما باید به تنهایی کار آساو را به اتمام برسانید. تمرکز خود را روی جاخالی دادن و حمله به حریف بگذارید. به زودی آساو شما را خواهد گرفت – در این بخش به صورت پشت سر هم دکمه مثلث را بزنید تا نهایتاً نیدین به کمک شما بیاید.

340901996

حال به سخت‌ترین لحظه در این نبرد خواهید رسید. کلویی خود را به یکی از نرده‌های کنار واگن گرفته و باید با بالا و پایین رفتن در زمان مناسب، از برخورد با موانع موجود در محیط جلوگیری کند. راهی برای جاخالی دادن از آخرین مانع نخواهید داشت، هرچند خوشبختانه واگن جلوی تصادف شما را خواهد گرفت. خود را به واگن بازگردانده و با استفاده از قلاب‌تان، به میدان نبرد برگردید.

آخرین بخش این مبارزه آسان خواهد بود. آساو نمی‌تواند از حملات شما جاخالی دهد، پس به حمله کردن ادامه داده تا نهایتاً او را به بمبی که پشت سرش قرار دارد برسانید.

340902011
قلاب شما را از سقوط به درون پرتگاه نجات می‌دهد

قطار به پرتگاه رسیده و در بخش پایانی، شما باید با پریدن بر روی واگن‌های مختلف از سقوط کردن فرار کنید. شما با پریدن از روی آخرین واگن و استفاده از قلاب خود، موفق می‌شوید تا خود را از این مهلکه نجات دهید. تبریک می‌گوییم – در این لحظه بازی Uncharted: The Lost Legacy را تمام کردید!

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن