راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Street of Rage 4

راهنمایی قدم به قدم برای شورش در شهر!

شکی نیست که تمامی ما در دوران کودکی بازی‌های متفاوتی را تجربه کرده‌ایم ولی در این میان، یک سری عناوین هستند که تقریبا همه آنان را دوست دارند، تجربه کرده‌اند و به آنان عشق می‌ورزند. بدون هیچ تردید، بازی Street of Rage دقیقا در میان همین دسته قرار دارد و حتی ما ایرانی‌ها اسمی کاملا جدید برای این مجموعه در نظر گرفتیم که به نظر من بیشتر از اسم اصلی مناسب بازی است: شورش در شهر! امروز پس از راهنماهای کوچکی که پیش از این برای شما نوشته بودیم، قصد داریم تا نگاهی دقیق به این بازی بیندازیم تا باری دیگر در خیابان‌های شلوغ و پر از دعوای این مجموعه با هم قدم زده و نکات ریز و درشت آن را بررسی کنیم. به شما این اطمینان را می‌دهم که با مطالعه‌ی راهنمای Street of Rage 4، تقریبا نیازی به هیچ راهنمای دیگری نداشته و به راحتی تمام نکات مورد نیاز و رازهای مخفی بازی را متوجه خواهید شد.

خب در ابتدا باید یک سری توضیح کلی در رابطه با بازی به شما بدهم. بازی در کل دارای ۱۲ مرحله است که هر یک در محیطی متفاوت روایت می‌شود. شما می‌توانید از میان شخصیت‌ها، کاراکتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و بازی را تجربه کنید. اساس گیم‌پلی بازی تقریبا شبیه به نسخه‌های قبلی بوده و تفاوت زیادی با آنان ندارد. شما تنها با یک دکمه می‌توانید به دشمنان حمله کنید (D)، یک دکمه برای حرکت ویژه‌ی شخصیت در نظر گرفته شده (E) و ترکیب دو دکمه نیز یک حرکت «بسیار ویژه» برای هر شخصیت قرار داده شده است (E+W). زمانی که شما از حرکت ویژه‌ی E استفاده کنید، میزانی از خط سلامتی شما کاسته می‌شود که البته باید دقت کنید می‌توانید بدون ضربه خوردن و با ضربه زدن به دشمنان، آن را پر کنید. حتما این مورد را در نظر داشته باشید که با اولین ضربه، دیگر توانایی بازیابی آن قسمت از خط سلامتی‌ برای شما وجود ندارد. استفاده از این حرکت در دو حالت دفاعی و تهاجمی در بازی گنجانده شده است. اگر شما جهتی را بگیرید و این حرکت را استفاده کنید، شخصیت شما با حالت تهاجمی این فن را اجرا می‌کند و اگر بدون هیچ جهتی صرفا E را بزنید، شخصیت شما با حالتی تدافعی این حرکت را اجرا می‌کند.

مورد دیگری که در بازی جای داده شده است، ترکیب دو دکمه‌ی E+W است که حرکت بسیار ویژه‌ی هر شخصیت بوده و برای انجام آن باید دارای ستاره باشید که در طول مراحل آنان را کسب می‌کنید. هر شخصیت حرکت مختص به خود را در این بخش دارد که بعضی از آن‌ها تمام صفحه و بعضی دیگر تنها بخشی از زمین مبارزه را در بر می‌گیرند. قبل از شروع راهنما، لازم است که چندین مورد را به صورت نکته‌وار به شما یادآوری کنم.

  1. در استفاده از دکمه‌ و حرکت E مخصوصا در درجات سختی بالاتر، به شدت دقت کنید. میزان سلامتی که ممکن است از دست بدهید به مراتب بیشتر از آسیبی است که به دشمنان وارد می‌شود.
  2. اگر تازه می‌خواهید پا به این سبک بگذارید، بازی را روی درجه‌ی Normal شروع کنید. بازی در حالت Easy به قدری آسان است که اصلا چالشی ندارد و در حالت Hard سخت‌تر از چیزی است که برای یک فرد تازه وارد مناسب باشد. تنها در صورتی که خود را دیوانه و معشوق این سبک و سری Street of Rage می‌دانید بازی را روی درجه‌ی آخر تجربه کنید؛ چرا که تعداد دشمنان و آسیبی که به شما می‌رسانند به طور دیوانه‌وار و ناجوانمردانه‌ای زیاد است.
  3. در بازی مراحل مخفی وجود دارد که برای تجربه‌ی آنان نیاز به انجام کارهای خاصی است، در این راهنما به صورت مفصل به آنان خواهیم پرداخت.
  4. حتی اگر یک بازیکن با تجربه در این سبک هستید، یک همراه برای تجربه‌ی بخش Boss Rush داشته باشید. در این قسمت بازی شما را مستقیم با باس‌فایت‌های بازی روبرو می‌کند و شما بدون داشتن هیچ امکانی برای زنده شدن دوباره، باید تمامی باس‌های بازی را یک به یک از پا در بیاورید.
  5. بهترین کامبو برای تازه‌کاران، DD مکث، DD مکث، DDDDD است.
  6. تلاش کنید به صورت عمودی به دشمنان نزدیک شوید، در صورتی که افقی به سمت آنان بروید احتمال این که ضربه بخورید به مراتب بیشتر است.

اکنون زمان آن رسیده که تک تک شخصیت‌های بازی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. پیش از این نیز ذکر کردیم که بازی ۵ شخصیت اصلی در اختیار شما می‌گذارد ولی شما می‌توانید با کسب امتیاز، شخصیت‌های قدیمی این سری را نیز بدست آورید.

Axel 

104813

خب به طور قطع تقریبا همه با این شخصیت آشنایی دارند. کسی که از ابتدای آغاز این فرانچایز به عنوان یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های بازی حضور داشت و بازی‌بازان به شدت به او علاقه دارند. او در بازی به کلی شخصیت سرعتی محسوب نمی‌شود و سبک مبارزاتش نیز قدرتی است. پیش از اتفاقات بازی او یک پلیس بوده و جالب است که بدانید تفریحاتش در زمان بیکاری، بازی‌های ویدئویی است. برای کسانی که می‌خواهند بازی را تازه شروع کنند، Axel Stone انتخاب نسبتا مناسبی است.

Blaze 

104815

این شخصیت تفاوت چندانی با Axel ندارد و تنها می‌توان او را حالت تدافعی‌تر Axel دانست. حرکت ویژه‌ی او حالت تدافعی‌تری نسبت به بقیه دارد و همانند Axel، او نیز شخصیتی سنگین و قدرتی محسوب می‌شود. سبک مبارزات او جودو است. این شخصیت مناسب کسانی بوده که به یک کاراکتر مونث علاقه دارند یا از پیش Blaze را به عنوان شخصیت مورد علاقه‌ی خود انتخاب کرده‌اند.

راهنمای بازی Need for Speed Unbound
خواندن

Cherry

104808

Cherry آن شخصیتی است که اگر به دنبال کاراکتر سرعتی هستید، باید انتخابش کنید. بدون هیچ شکی این شخصیت سریع‌ترین، تکنیکی‌ترین و البته یکی از سخت‌ترین کاراکترهای درون بازی است. آسیبی که به دشمنان می‌زند به مراتب کم‌تر از دیگر شخصیت‌های بازی بوده ولی از طرفی دیگر، به واسطه‌ی سرعت عمل بالا می‌توانید کامبوهای خود را به یکدیگر متصل کرده و میزان زیادی از خط سلامتی دشمن را کم کنید. Cherry شخصیت سرعتی بازی محسوب می‌شود ولی برای استفاده از او تمرین زیادی نیاز دارید.

Floyd

104811 1

Floyd دقیقا نقطه‌ی مقابل شخصیت Cherry است. او را می‌توان کندترین شخصیت کلی بازی دانست و از طرفی دیگر قدرت او تمام این کمبود سرعت را جبران می‌کند. اگر همه‌ی شخصیت‌های بازی توانایی درگیری با یک حریف را دارند، Floyd می‌تواند در یک زمان با دو دشمن به صورت مستقیم مبارزه کند و اتفاقا به خوبی از پس این کار بر می‌آید. برای آن دسته از دوستانی که سبک مبارزات قدرتی و کند را ترجیح می‌دهند، Floyd انتخابی عالی و شگفت‌انگیز است.

Adam

104814

شخصیت Adam تقریبا همان Axel است ولی با مهارت‌های بهتر. از نظر سرعت و قدرت تقریبا تفاوتی میان این دو شخصیت نیست ولی برای تازه واردان به این سبک، Adam قطعا انتخاب بهتری نسبت به Axel محسوب می‌شود. او سرراست‌تر مبارزه می‌کند و تنها روی حریف روبرویش متمرکز است، برخلاف Axel که گاهی اوقات بر اطراف خود نیز تمرکز می‌کند. در مجموع، Adam یکی از آسان‌ترین و مناسب‌ترین شخصیت‌های بازی محسوب می‌شود که هر کسی به راحتی می‌تواند با آن بازی را تجربه کند.

حال که شما می‌دانید کدام شخصیت را می‌خواهید برای شروع بازی انتخاب کنید، نوبت آن است که به سراغ دشمنانی برویم که قرار است کل شهر با آنان مبارزه کنید.

Galsia

104654104644

ابتدایی‌ترین دشمنان بازی هستند. بسیار راحت می‌توانید این دشمنان را از سر راه بردارید و بیشتر حالت تمرینی دارند. شما می‌توانید با استفاده از این دشمنان آسان به راحتی امتیاز خودتان را بالاتر ببرید. همچنین حواستان باشد، این نوع از حریف معمولا برای پرت کردن حواس شما از دشمنان قوی‌‌تر استفاده می‌شود.

اما نوع دوم این حریف که چاقو به دست دارد می‌تواند کمی برای شما دردسر ساز باشد. جواستان را جمع کنید، تنها در دو حالت می‌توانید از ضربه‌ی این شخصیت جان سالم به در ببرید: الف) به صورت مستقیم و با زمان بندی دقیق به او مشت بزنید، دقت کنید که اگر کاملا روبروی حریف نباشید تاثیری نخواهد داشت. ب) بپرید و روی هوا با لگد او را بزنید که این روش راحت‌تر و کارآمدتر خواهد بود.

Signal

104652 1

این نوع از دشمنان با لباس‌های مختلف در بازی ظاهر می‌شوند که البته خط سلامتی متفاوتی نیز خواهند داشت، ولی فنون یکسانی را استفاده می‌کنند. ۲ حرکت در این شخصیت می‌تواند برای شما ایجاد دردسر کند. ۱) حریف شما حالتی تکل مانند روی شما می‌زند و بهترین راه ممکن برای مقابله با آن پریدن از روی آن است. ۲) حریف شما ابتدا رنگ قرمز به خود می‌گیرد و سپس به قصد پرتاب کردن به شما حمله‌ور می‌شود. دوباره بهترین روش برای جلوگیری از پرت شدن توسط حریف همان پریدن و لگد زدن به او در هوا است.

Donovan

104641

این نوع از دشمنان نسبت به انواع قبلی دامنه‌ی ضربه‌ی بیشتری دارند ولی خب نسبتا آسان هستند. موردی که باید دقت کنید آن است که به هیچ وجه تلاش نکنید به سمت این نوع از حریف بپرید، چرا که بدون شک روی هوا شما را می‌زند. تلاش نمایید که ابتدا به صورت غیر مستقیم به او نزدیک شوید، سپس او را گرفته و کامبوی خود را روی او پیاده کنید.

Dylan 

104642 1

این نوع از دشمن نیز نباید چندان حریف سختی برای شما باشد، تنها باید دقت کنید که گاهاً، آن دسته از این حریفان که رنگ زرد دارند، به سمت شما پریده و با لگد شما را می‌زنند. میزان خط سلامتی این دشمنان بسیار کم بوده پس به راحتی می‌توانید آن‌ها را از پا در بیاورید. برای مبارزه با آنان، بهترین تکنیک این است که از سر راه پرش و لگدشان کنار رفته و سپس به راحتی او را از پا در بیاورید.

Koobo

104648

با این نوع دشمن رویارویی زیادی ندارید، ولی همان مبارزات کوچک نیز واقعا سخت هستند. چند نکته در رابطه با مبارزه با Koobo وجود دارد. اول آن که تلاش کنید در سریع‌ترین حالت ممکن هر سلاحی که او در دست دارد را بر زمین انداخته و بر علیه خودش استفاده کنید. این مورد بسیار می‌تواند در روند مبارزه به شما کمک کند. دوم این که Koobo گاهی اوقات به آسمان می‌پرد و شما باید به سرعت جای خود را عوض کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید، او روی سر شما فرود خواهد آمد و آسیب زیادی می‌بینید. حمله‌ی سوم او باعث می‌شود که اشیاء اطراف شما همگی معلق شده و به سمت شما پرتاب شوند. تا جایی که امکان دارد نگذارید مبارزه به این مرحله برسد، اگر هم رسید، یک گوشه کمین کنید تا پرواز اشیاء تمام شود و دوباره به دشمن حمله‌ور شوید.

Ferroccio

104643

در رابطه با این نوع دشمن، اصلا جای نگرانی نیست. آن دسته از پلیس‌هایی که لباس آبی به تن دارند، به کلی شبیه به حریف تمرینی هستند و نگران آن نباشید که در مبارزات مشکلی برای شما ایجاد کنند. از طرفی دیگر، آن دسته از پلیس‌هایی که لباس مشکی دارند، واقعا عذاب‌ آور هستند. آن‌ها تلاش می‌کنند که شما را گرفته و با شوکر به شما برق بزنند و این کار را از فاصله‌ی نسبتا خوبی نیز انجام می‌دهند. همانند بسیاری از حرکات دشمنان که راه فراری برای آنان نیست، در این مورد نیز تنها راه چاره پریدن و لگد زدن روی هوا است که به خوبی حمله‌ی حریف شما را قطع می‌کند. در نظر داشته باشید که نمی‌توانید بدون این حرکت از دست این نوع از دشمنان فرار کنید.

چگونه ضریب امنیتی استیم را افزایش داده و اکانت‌های دزدیده شده را پس بگیریم
خواندن

Murphy

104649

بله! در بازی پلیس ضد شورش هم وجود دارد! این پلیس‌ها یک سپر دارند که کار را کمی سخت می‌کند، ولی پس از شکستن سپر، با اختلاف تبدیل به آسان‌ترین دشمنان بازی می‌شوند. برای شکستن سپر، باید ابتدا ۲ یا ۳ مشت به آن بزنید، سپس به بالا یا پایین بروید تا دشمنتان حرکت خود را انجام دهد. سپس دوباره به روبروی او رفته و با یک کامبوی کامل سپرش را بشکنید. این مورد را نیز در ذهن داشته باشید که سپر این نوع از دشمنان تنها با دو ضربه‌ی شوکر از بین می‌رود… پس می‌توانید از این نوع استراتژی نیز استفاده کنید.

Big Ben

104640

سه نوع از این دشمن در بازی حضور دارد. نوع اول تلاش می‌کند با نفس آتشین خود شما را ناکار کند. به هیچ وجه سعی نکنید با این دسته از دشمنان شاخ به شاخ شوید. بگذارید حمله‌ی خود را تمام کند، سپس او را گرفته، ۲ یا ۳ مشت به او بزنید و سپس او را به زمین بکوبید. کوبیدن این دسته از حریفان به زمین می‌تواند نجات‌دهنده‌ی شما در مبارزه باشد. دسته‌ی دوم تلاش می‌کنند که خود را شبیه توپ کنند و شما را زیر بگیرند. تنها راه مبارزه با این افراد نیز همانند همیشه، لگد روی هوا است. این تکنیک برای دسته‌ی بعدی از همین دشمنان به کار می‌رود که به هوا می‌پرند و تلاش می‌کنند شما را زیر خودشان له کنند. پس در حین مبارزه با یک Big Ben، همیشه لگد روی هوا و جاخالی دادن را مد نظر داشته باشید.

Honey 

104647

یکی از اعصاب خردکن‌ترین دشمنان شما در طول بازی، همین شخصیت است. با این حال، اگر روش مبارزه با او را بلد باشید به مراتب راحت‌تر هستید. بگذارید که به عقب خم شود، سپس حمله‌ی خود را انجام دهد. برای مقابله با حمله‌ی او بهتر است یا جاخالی داده و یا با لگدی روی هوا جوابش را بدهید. حواستان را جمع کنید، گاهی اوقات دشمن شما به رنگ قرمز در می‌آید که در این مواقع سریعا تلاش کنید روی هوا او را بزنید، چرا که در غیر این صورت Honey خودش را به شما می‌رساند و ضربه‌ای سهمگین و خطرناک به شما وارد می‌کند.

Victoria

104653

یکی دیگر از دشمنانی که در حالت تک نفره آسان، ولی اگر به صورت دسته جمعی حمله کنند بسیار سخت به نظر می‌رسد. این دسته از حریف‌ها که مشاهده می‌کنید، شیشه‌های مختلفی از جمله برق، آتش و اسید همراه خود دارند که به سمت شما پرتاب می‌کنند. بهترین روش برای از بین بردن این نوع از دشمنان، آن است که منتظر بمانید تا دستشان خالی شود، سپس به سمت آنان حمله‌ور شوید. مراقب باشید که اگر شیشه‌ای در دستشان باشد، پس از این که ضربه بخورند احتمال دارد شیشه را روی زمین رها کنند که در این صورت شما نیز ضربه می‌خورید.

Garnet

104645

شاید این دشمن نوار سلامتی زیادی نداشته باشد، ولی به واسطه‌ی حمله‌ی خاصی که دارد بسیار آزاردهنده است. او تلاش می‌کند که به روی هوا پریده و با هر دو پا به صورت شما بکوبد که برای این کا باید به سمت بالا یا پایین جاخالی دهید. دقت کنید که اگر به صورت دسته جمعی حمله کنند می‌توانند واقعا برای شما دردسر ساز شوند. به واسطه‌ی نوار سلامتی کوتاهی که دارند می‌تواند به راحتی با گرفتن آنان، چند ضربه و کوبیدنشن به زمین آن‌ها را از بین ببرید.

Goro

104646

یکی دیگر از کسانی که ظاهر و ابهت زیادی دارد، ولی شکست دادنش به مراتب آسان‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد.در مبارزه با این نوع از دشمنان، تنها دو نکته را مد نظر داشته باشید. اول ان که تلاش نکنید با مشت و ضربات عادی این دسته از حریفان را شکست دهید؛ چرا که ضربه‌ی شما را دفع کرده و شروع به ضربه زدن به خودتان می‌کنند. دوم آن که بهترین روش برای شکست دادن Goro آن است که او را از پشت گرفته و به زمین بکوبید. زمانی که او را می‌گیرید، باید به سرعت او را به زمین بکوبید وگرنه خودش را از چنگ شما رها می‌کند.

Raven

104651

با اختلاف اعصاب‌ خردکن‌ترین دشمن بازی مخصوصا اگر به صورت دسته جمعی حمله کنند. بهترین استراتژی برای مقابله با این دشمنان آن است که بگذارید حمله‌ی خود را که دقیقا در عکس بالا نشان داده شده است، انجام دهند، سپس قبل از این که به لاک دفاعی فرو روند، به سراغشان بروید. اگر شروع به دفاع کردن حملاتتان نمودند، جلوتر رفته و بگیریدشان، چند ضربه زده و سپس به زمین بکوبیدشان.

Assassin Agent

104639

در مبارزه‌ی از دور به شدت قدرتمند و در مبارزه‌ی نزدیک بسیار آسان هستند. تنها حمله‌ی این نوع دشمن تیراندازی با تفنگی است که در دست دارد، پس مبارزه با او از فاصله‌ی نزدیک اصلا نباید مشکل خاصی برای شما به وجود بیاورد. از طرفی دیگر، زمانی که سرگرم مبارزه با دیگر دشمنان هستید، تیرهای این دسته از دشمنان می‌تواند بسیار اعصاب‌خردکن و البته یکی از بزرگ‌ترین دلایل باخت شما باشد.

کدهای تقلب Red Dead Redemption 2 – تیر بی‌نهایت و موارد بیشتر
خواندن

Shadow 

104672

شما تنها در مرحله‌ی آخر بازی با این نوع حریف روبرو می‌شوید که البته بسیار هم آسان هستند. تنها نوع حمله‌ی Shadow، پرتاب کردن ستاره‌های مخصوص نینجاها است که با جاخالی دادن آن‌ها، به راحتی می‌توانید به سراغشان رفته و کارشان را یک سره کنید.

پیش از آن که به سراغ راهنمای قدم به قدم برویم، نکاتی وجود دارد که لازم است برای شکست دادن هر یک از باس‌های بازی بدانید. این نکات تقریبا عمومی هستند و روی تمامی باس‌های بازی عملکرد مناسب و درستی دارند:

  1. پس از این که هر باس به زمین می‌افتد، بلافاصله پس از بلند شدن، ضربه‌ای می‌زند که قابل دفاع کردن نیست و بدون شک به ضرر شما تمام خواهد شد؛ پس بعد از این که هر باس را زمین زدید، ابتدا برای چند ثانیه از او فاصله بگیرید و سپس دوباره به سراغ او بروید.
  2. هر یک از باس‌های بازی قبل از این که حرکتی غیرقابل دفاعی بخواهند اجرا کنند، به رنگ سفید در می‌آیند. در این مواقع از آن‌ها دور شوید.
  3. بهترین روش برای این که بتوانید باس‌های بازی را به راحتی شکست دهید، تجربه‌ی این عنوان به همراه یک دوست یا به صورت آنلاین است.
  4. ست حرکات و عملکرد هر باس چه در درجه‌ی Easy و چه در درجه‌ی Hard کاملا یکسان است، پس اگر می‌خواهید تنها با نوع مبارزه‌ی یک باس آشنایی بیشتری داشته باشید، ابتدا در درجات پایین‌تر با او مبارزه کرده و سپس در درجات بالاتر به مقابله با او بروید.

خب حالا که به صورت کامل با هر دوست و دشمنی آشنایی کامل دارید، بیایید مروری دقیق بر مراحل بازی داشته باشیم. همان‌طور که گفتم، بازی به صورت کلی دارای ۱۲ مرحله‌ی مختلف است که هر کدام در محیطی متفاوت روایت می‌شود. شما در این راه باید با انواع دشمنان مبارزه کنید و در انتهای هر مرحله نیز با Boss آن منطقه مبارزه خواهید کرد که برای مبارزه با هر یک از آنان راهنمای دقیقی در اختیار شما می‌گذاریم.

مرحله‌ی اول: The Streets

خب از آن‌جایی که بازی همانند Street of Rage 4 چندان نیاز به بررسی دقیق و ثانیه به ثانیه ندارد، تنها به مرور نکات مهم می‌پردازیم. ابتدا که وارد مرحله‌ می‌شوید، با چند تن از دشمنان ابتدایی و آسان بازی روبرو گشته که به راحتی‌ می‌توانید از شرشان خلاص شوید. قبل از این که از پله‌ها بالا بروید، به سطل آشغال بالای صفحه چندین ضربه بزنید تا از بین برود. اینجا شما اولین آیتم بازیابی سلامتی خود که یک سیب است را پیدا می‌کنید. البته اولین اچیومنت یا تروفی بازی نیز در همین زمان بدست می‌آید.

Capture10

به راهتان ادامه دهید و می‌بینید که یک Donovan از چاه فاضلاب بیرون می‌پرد. او را زده و کار دیگر دشمنان را یکسره کنید. میله‌ای که Donovan در دست داشت را برداشته، به دیوار پرتاب کنید، سپس دوباره ان را در هوا بقاپید. با این کار دومین تروفی بازی را نیز به دست می‌آورید. به راه خود ادامه دهید. به جایی می‌رسید که باید مسافتی را به صورت عمودی به سمت پایین طی کنید. حواستان باشد که به محض افقی شدن مسیر، یک ماشین قرار است به شما بکوبد، پس به موقع بپرید. تعدادی دشمن آسان در این نقطه نیز به سراغ شما می‌آیند که باید حساب آنان را برسید. سپس به سراغ ماشین رفته و شروع به زدن آن کنید. پس از نابودی ماشین، سومین تروفی بازی نیز کسب می‌شود. به راه خود ادامه دهید و با اولین دشمن قوی بازی روبرو می‌شوید: Koobo. پیش از این نیز روش مبارزه با او را توضیح داده‌ایم، فقط به یاد داشته باشید که هر چه سریع‌تر کار او را تمام کنید تا او فرصت نکند اشیاء روی زمین را معلق کرده و به سمت شما پرتاب کند. پس از نابودی Koobo، باید وارد یک قطار شوید و پس از آن، می‌توانید به سراغ اولین باس‌فایت بازی بروید.

104656

Diva اولین باس‌فایت بازی است و اگر هم بخواهیم صادق باشیم، چندان مشکل زیادی برای شما ایجاد نمی‌کند. او به صورت کلی ۳ نوع جمله‌ی متفاوت دارد:حمله با مار که شما می‌توانید با بالا و پایین رفتن از این حمله جاخالی دهید، حمله‌ای که با آن زمین را در محوطه‌ای کوچک برقی می‌کند که شما باید به سرعت از آن منطقه دور شوید و در نهایت، حمله‌ای که Diva زمانی انجام می‌دهد که خط سلامتی‌اش نصف شده و حالت قدرمندتر حمله‌ی دوم او است. در میان مبارزه، افراد دیگری نیز مزاحم شما می‌شوند که بهترین استراتژی آن است که ابتدا آنان را گرفته و به سمت دیگر دشمنان پرتاب کنید. در این میان فرصت زیادی نیز برای ضربه زدن به خود Diva فراهم می‌شود که برای شکست دادن او کافی است.

مرحله دوم: Police Precinct

در این مرحله شما بازی را در یک زندان آغاز می‌کنید. در همان ابتدای بازی که ظاهر می‌شوید، چند نفر اطراف شما هستند که باید زحمت از بین بردنشان را بکشید. در این مرجله با دشمنانی روبرو می‌شوید که شوکر به دست دارند. تلاش کنید همان ابتدا پلیس‌ها را خلع سلاح کنید چرا که حملات آنان با شوکر می‌تواند کمی اعصاب خرد کن باشد. حواستان را جمع کرده که از شوکر استفاده نکنید، چرا که برای باز کردن یک مرحله‌ی مخقی لازمتان می‌شود. پس از شکست دادن دشمنان، شوکر را برداشته و به سراغ کنسول بازی آرکید در محل تصویر زیر رفته و با شوکر به آن ضربه بزنید.

راهنمای بازی Remnant: From the Ashes - نکات و ترفندها
خواندن

Capture10 1

شما به یکی از مراحل قدیمی این سری فرستاده می‌شوید که لازم است تنها با یک دشمن مبارزه کنید. پس از این که او را شکست دادید، یک ستاره دریافت کرده و خط سلامتی‌تان نیز کاملا پر می‌شود. در مرحله ادامه‌ی راه را بروید و دشمنان را از سر راه بردارید. در این قسمت هیچ نکته خاصی وجود ندارد پس با خیال راحت به آخر مرحله برسید. دومین باس‌فایت بازی در این مکان انتظار شما را می‌کشد.

104655

باس فایت دوم بازی، Commissioner، همانند نمونه‌ی اول، ۳ حمله‌ی اصلی دارد. اولین حمله‌ی او یک آپرکات است که شما می‌توانید با ضربه زدن به او، این حمله‌اش را دفع کنید، پس مشکل زیادی با این مورد نخواهید داشت. دومین حمله‌ی او ضربه‌ای از بالا به پایین است که نمی‌توان آن را دفع کرده و تنها راه نجات از آن، فرار کردن از حیطه‌ی دسترسی او است. سومین‌ حمله‌ی او که کمی خطرناک‌تر است، باعث می‌شود تا Commissioner از یک طرف اتاق به سمت دیگر شیرجه زده و شما را بگیرد و سپس به دیوار روبرو بکوبد. بسته به میزان نوار سلامتی Commissioner، او ممکن است این کار را در هر دفعه یک، دو یا سه بار انجام دهد. تلاش کنید که با بالا یا پایین رفتن از سر راه شیرجه‌ی او کنار بروید. تکنیک خوب برای شکست دادن این باس، فرار از ضربه‌های او و حمله در زمانی بوده که Commissioner در حال حرکت به موضعی جدید است. در این صورت Commissioner نیز نباید باس سختی برای شما باشد.

مرحله‌ی سوم: Cargo Ship

به محض ظاهر شدن در این مرحله، یک بشکه در قسمت پایینی صفحه وجود دارد. آن را شکسته و میله‌ای که پدیدار می‌شود را بردارید. ۳ دشمن به طرف شما می‌آیند، تلاش کنید با میله هر سه را به صورت همزمان بزنید. با این کار یک تروفی دیگر نیز به کلکسیون تروفی‌هایتان اضافه می‌شود. به احتمال خیلی زیاد با این کار یک تروفی دیگر نیز برای شما آزاد خواهد شد که هدف از آن، رسیده به Super Combo و آسیب زدن به حریف به میزان ۲۵۰ تا است. در این مرحله حواستان به بشکه‌هایی باشد که منفجر می‌شوند. از آن‌ها می‌توانید به نقع خودتان استفاده کرده و چندین دشمن را با همدیگر به دیار باقی بفرستید. تلاش کنید در این مرحله بیشترین کامبو را بدست آورید چرا که به واسطه‌ی همین بشکه‌های منفجر شونده، سلاح‌های متعدد و نوع قرارگیری دشمنان، یکی از بهترین فرصت‌ها برای بدست آوردن امتیاز و کامبوی بالا به وجود آمده است.

Capture10 2

زمانی که به باس این مرحله رسیدید، پیش از هر کاری میز روبرو خود را شکسته و یک بطری بردارید. یا آن را بر سر باس زده و بشکانید، یا پرتابش کنید که بشکند. در هر صورت، شما یک تروفی دیگر نیز دریافت خواهید کرد! حال نوبت می‌رسد به باس مرحله‌ی سوم. Nora یکی از اسان‌ترین باس‌های کل بازی است، در حقیقت شکست دادن دیگر دشمنانی که در این مکان به سراغ شما می‌آیند، سخت تر از شکست دادن Nora است. Nora این قابلیت را دارد که دشمنان شما را تقویت کند که این مورد باعث افزایش میزان قدرت آنان می‌شود و در عین حال، حملات شما دیگر مانع از حرکت و حمله‌ی دشمن نمی‌شوند؛ پس در اولین فرصت و بدون هیچ گونه تردیدی، تلاش کنید ابتدا دشمنان متفرقه را از بین ببرید. مطمئن باشید که شکست دادن Nora جزو آسان‌ترین کارهایی است که در این بازی انجام خواهید داد.

مرحله چهارم: Old Pier

در این مرحله شما چندین و چند موقعیت دارید که یک تروفی دیگر نیز بدست آورید. شما می‌توانید با پرتاب کردن یکی از دشمنان خود به درون چاه، سوراخ یا چاله‌های بازی، این تروفی را بگیرید. دقت کنید که در ادامه‌ی بازی خیلی کم این فرصت به دست خواهد آمد. جلوتر که به دسته‌ای از دشمنان شوکردار بر می‌خورید، حواستان را جمع کنید که از شوکر استفاده نکنید، چرا که یک ماشین آرکید دیگر در این مرحله وجود دارد که می‌توانید با استفاده از شوکر، دوباره به مراحل قدیمی این سری بازگردید. در تصویر زیر می‌توانید محل دقیق این ماشین آرکید را مشاهده کنید.

streets of rage 4 retro levels secret feat

بقیه‌ی مرحله نه چندان چالش بزرگی برای شما ایجاد می‌کند و نه نکته‌ی خاصی دارد، ادامه دهید تا به باس‌فایت این مرحله برید.

104667

باس این مرحله برخلاف باس‌های قبلی، ۴ حرکت جداگانه دارد. اول آن که از بالا مشتی به سر شما می‌زند و شما زمین می‌خورید. برای جاخالی دادن از این حرکت می‌توانید به سمت بالا یا پایین رفته تا از دسترس او خارج شوید. دومین حمله‌ی او زمانی است که شما به سمت او بپرید، او درجا شما را روی هوا می‌زند و در اصل، پرش در این مبارزه در هر صورت به ضرر شما تمام می‌شود. حمله‌ی سوم او لگد زدن است که باز با بالا یا پایین رفتن می‌توانید به راحتی از آن جاخالی دهید. از اواسط مبارزه به بعد، علاوه بر یارهای کمکی، موشک‌هایی نیز به سمت شما پرتاب می‌شوند که برای جاخالی دادن از آن‌ها باید از حیطه قرمز مشخص شده روی زمین فرار کنید. دقیقا همانند باس مرحله‌ی دوم، زمانی که حریف قصد به حرکت کرد، بهترین موقعیت شما برای ضربه زدن به او محسوب می‌شود.

مرحله‌ی پنجم: Underground

به محض ورود به این مرحله، شما یک تروفی دریافت خواهید کرد که به دلیل آزاد کردن شخصیت Adam است. از این پس، شما می‌توانید از این شخصیت نیز به عنوان یکی از یاران اصلی خود استفاده کنید. همان طور که پیش از این نیز ذکر کردم، Adam یکی از بهترین شخصیت‌ها و روان‌ترین آنان برای مبارزان تازه‌کار است. زمانی که وارد کافه شدید، دوباره حواستان باشد که نباید از شوکری که در دست دشمنانتان است استفاده کنید، باز هم یک ماشین آرکید دیگر در این مرحله وجود دارد که با آن به مراحل قدیمی این سری سفر کرده و در انتها نیز یک ستاره و نوار سلامتی کامل به شما می‌رسد. زمانی که به باس این مرحله رسیدید، ابتدا تمام موتورهای این منطقه را از بین ببرید تا یک تروفی دیگر نیز بدست آید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild
خواندن

104665 1

بدون شک Barbon یکی از سخت‌ترین باس‌های بازی است. او تنها یک حمله دارد ولی همان یک حمله غیرقابل پیش بینی بوده و دیگر دشمنانی که به سر شما سرازیر می‌شوند نیز واقعا اعصاب خردکن هستند. ابتدای مبارزه تلاش کنید تا تنها دشمنان جانبی را از بین ببرید. آن‌ها را به سمت یکدیگر پرتاب کرده و اگر فرصتی نیز پیش آمد، ضربه‌ای به Barbon بزنید. پس از نابودی دشمنان جانبی، می‌توانید با میله‌هایی که روی زمین هستند یا با قطعات باقی مانده از موتورها به سراغ Barbon بروید. تلاش کنید تا از دسترس لگدهای او دور باشید تا او نتواند به راحتی به شما ضربه بزند.

مرحله‌ی ششم: Chinatown

این مرحله جایی است که شما می‌توانید ۲ تروفی بدست آورید. زمانی که وارد آموزشگاه هنرهای رزمی می‌شوید، نیزه‌ای را روی زمین می‌بینید. آن را برداشته و بیشترین تعداد دشمنانی که می‌توانید را با آن شکست دهید. این کار نباید سخت باشد؛ چرا که با نیزه اولا تمام دشمنان پس از ضربه خوردن، به عقب پرتاب می‌شوند، دوما این که میزان آسیب این نیزه بسیار زیاد است. پس از این که نیزه شکست، شما یک تروفی دریافت می‌کنید. در این مرحله تلاش کنید تا جان خود را از دست ندهید؛ چرا که جزو یکی از طولانی‌ترین مراحل کل بازی است و باس آن نیز کمی بد قلق می‌باشد.

Capture10

Shiva یکی از بد قلق‌های بازی است و دارای سه حرکت مختلف می‌باشد. در نظر داشته باشید که پس از شکست دادن او، می‌توانید تروفی جدیدی نیز بدست آورید. حرکت اول او احضار یک بدل از خود است که می‌تواند بسیار اعصاب خردکن باشد. شما تمرکز اصلی خودتان را روی مبارزه با Shiva بگذارید و تلاش کنید تنها از حملات بدل او جاخالی دهید. حرکت دوم او پرشی به هوا است که با یک لگد همراه می‌باشد. با بالا یا پایین رفتن می‌توانید از این حرکت جاخالی دهید و بلافاصله پس از تمام شدن حرکت Shiva، موقعیت مناسبی است که چندین ضربه به او بزنید. حرکت سوم او نیز تنها در یک مشت ساده خلاصه می‌شود که پس از اتمام این حرکت، دوباره پنجره‌ی زمانی کوتاهی برای حمله به او برای شما باز خواهد شد. دقت کنید که Shiva حریف سریعی بوده و کلید برنده شدن شما، پیش‌ بینی حرکت بعدی او است. اگر بتوانید حدس بزنید که او قصد دارد چه کاری انجام دهد، به طور قطع پیروز خواهید شد. در حین مبارزه چندین دشمن عادی نیز مزاحم شما می‌شوند ولی تلاش کنید آنان را سریعا از سر راه بردارید تا تمام تمرکزتان روی Shiva باشد.

مرحله‌ی هفتم: Skytrain

این مرحله چالش جدیدی پیش پای شما می‌گذارد. باید دقت کنید که قطار در حال حرکت است و بلافاصله بعد از این که کلمه‌ی UP روی صفحه پدیدار می‌شود، شما باید بپرید تا از برخورد با موانع سر راه قطار جان سالم به در ببرید. نکته‌ی خوب آن است که این موانع برای دشمنان شما نیز وجود دارد و آسیب قابل ملاحظه‌ای به آنان می‌زنند. انتظار نداشته باشید که در همان ابتدا بتوانید به راحتی با این مرحله کنار بیایید، ولی بعد از ۳ یا ۴ بار امتحان، به خوبی با آن هماهنگ می‌شوید. تروفی خاصی در این مرحله وجود ندارد و تنها ادامه دهید تا به باس نهایی مرحله برسید.

104655 104668در این مرحله شما باید در حقیقت با ۲ باس مبارزه کنید. اما چندان نگران نباشید. اگر به صورت دو نفره بازی می‌کنید، هر کدام می‌توانید به سراغ یک باس رفته و اگر به تنهایی مشغول تمام کردن بازی هستید، تنها روی Estel (باس مونث این مرحله) تمرکز کنید. به محص این که او را شکست دهید مرحله به صورت خود به خود تمام می‌شود. نسبت به دفعه‌ی پیش که با این شخصیت مبارزه کردید، کار آسان‌تری در پیش دارید؛ چراکه به راحتی می‌توانید برای کامبوهای بلند بالا از باس دیگر مرحله استفاده کنید و همچنین دیگر خبری از نارنجک‌هایی نیست که تمام مدت شما را آزار دهند. اکنون نارنجک‌ها کمی ضعیف‌تر شده‌اند و شما نیز می‌توانید از آنان بر علیه حریف استفاده کنید.

مرحله‌ی هشتم: Art Gallery

در این مرحله یک تروفی مخفی وجود دارد که مهم‌ترین بخش آن است. دشمنان این مرحله چندان دردسر بزرگی برای شما نیستند و تنها به گرفتن تروفی تمرکز می‌کنیم. در اوایل مرحله، به یک مرغ طلایی برخورد می‌کنید. ابتدا تمام دشمنان را شکست دهید و سپس این مرغ را بردارید. به هیچ عنوان اصلا از این مرغ به عنوان اسلحه استفاده نکنید؛ چراکه به سرعت می‌شکند. هر جا که لازم به مبارزه بود، مرغ را به زمین انداخته و با مشت‌های خود به مصاف دشمنان بروید.

sor4 streets of rage 4 family reunion guide 2052020 2 orig

پس از مدتی که مرغ را با خود حمل کنید، به جایی می‌رسید که تعداد زیاد دیگری از این مرغ‌ها روی زمین ریخته. در همین جا است که یک تروفی مخفی بدست می‌آورید که تنها تا کنون ۸ درصد دیگر بازی‌بازان آن را کسب کرده‌اند. کمی جلوتر، دوباره یک دستگاه آرکید وجود دارد و یک شوکر. با شوکر به ان ضربه بزنید، وارد مرحله‌ی قدیمی شده، دشمنتان را شکست دهید و با نوار سلامتی پر و یک ستاره بیشتر به بازی برگردید.

چگونه در بازی Resident Evil 8 Village یک Juicy Game بدست آوریم؟
خواندن

104671

در این مرحله نیز با دو باس باید سر و کله بزنید. یکی از آنان حملات آتشین داشته و دیگری حملات سمی. ابتدا به سراغ باس سمی بروید. حملات او آسیب زیادی به شما نمی‌زنید و می‌توانید به راحتی سلامتی خود را بازیابی کنید. پس از شکست دادن او، به سراغ باس آتشین بروید که کمی دشوارتر است. حملات او شما را به عقب پرتاب می‌کند و از طرفی دیگر سلامتی از دست رفته‌ی شما قابل بازیابی نیست. مجموعا، با این که با دو باس باید مبارزه کنید ولی یک مبارزه‌ی نسبتا آسان در انتظار شما است.

مرحله‌ی نهم: Y Tower

در طول مرحله مورد خاصی وجود ندارد، تا زمانی که به بخش آسانسور برسید. آسانسوری که در آن باید مبارزه کنید، شیشه‌ای بوده و هر دو شیشه قابل شکستن خواهند بود. تروفی مخصوص این قسمت آن است که هر دو شیشه‌ی آسانسور را بشکنید. این کار با پرتاب کردن دشمنان به سمت شیشه یا با مشت زدن به آن امکان‌پذیر است و حدود ۱۰ ضربه نیاز دارد. در قسمت زیر می‌توانید تصویر این مورد را تماشا کنید.

104818 1

در درجات سخت‌تر بازی، این آسانسور یکی از عذاب‌های شما خواهد بود، چرا که مدام از پنجره‌ها به بیرون پرتاب می‌شوید و تعداد دشمنان این قسمت نیز به شدت بالا است. به شما توصیه می‌کنم که حتما یک جان برای آسانسور ذخیره کنید. پس از پاک‌سازی آسانسور به باس این مرحله یعنی Max می‌رسید.

Capture10 1

Max می‌تواند در عین اعصاب‌خردکن بودن، باسی نسبتا آسان برای شکست دادن باشد. حواستان باشد زمانی که به رنگ قرمز در می‌آید، باید او را با لگدی روی هوا بزنید تا مانع از حمله‌ی او شوید. در غیر این صورت، واقعا شکست دادن او به واسطه‌ی حملات از راه نزدیکش یک عذاب است. Max نیز همانند اکثر باس‌های بازی ۳ نوع حمله دارد: حرکت اول آن است که با شانه به سمت شما یورش می‌برد و این کا را مستقیما به سمت شما انجام می‌دهد، پس برای جاخالی دادن به زمان‌بندی بسیار دقیقی نیاز دارید. حمله‌ی دوم آن است که به دور خود می‌چرخد و شما هر طرف او که باشید ضربه خواهید خورد. در این زمان نیز تلاش کنید تا فاصله‌تان را با او حفظ کرده تا کم‌ترین خسارت به شما وارد شود. حرکت سوم که آسان‌ترین آن‌ها است، لگد او روی هوا بوده که تنها با بالا یا پایین رفتن می‌توانید از آن جاخالی دهید. زمانی که او حملاتش را انجام داد، به سرعت به سراغش رفته و کامبوی خود را پیاده کنید. پس از آن به سرعت دور شده و منتظر جاخالی دادن باشید. با شکست دادن این باس شما یک تروفی بدست می‌آورید. همچنین اگر در طول مبارزه خود را از چنگ Max رها کنید که این کار با دکمه‌ی L3 امکان‌پذیر است، تروفی دیگری نیز برای شما کسب می‌شود.

مرحله‌ی دهم: To the Concert

در این مرحله شما با یک توپ فلزی بزرگ روبرو می‌شوید که از آسمان آویزان شده است. می‌توانید با ضربات قدرتی و یا با لگدی روی هوا آن را به حرکت درآورید که البته با برخورد به هر کسی من جمله شما، می‌تواند آسیب نسبتا خوبی وارد کند. با کشتن یکی از دشمنان به کمک این توپ، تروفی جدیدی به دست می‌آورید. مراقب باشید چون این توپ همانقدر که می‌تواند به نفع شما عمل کند، می‌تواند به ضرر شما تمام شود و کار شما را یک سره نماید. در درجات سختی بالاتر تقریبا بدون استاد شدن در استفاده از این توپ امکان ندارد بتوانید مرحله را به اتمام برسانید.

104666

DJ K-Washi با این که باس آسانی است، اما بر خلاف بقیه دارای ۴ حمله‌ی مختلف می‌باشد. ۲ حلقه‌ی سبز که روی زمین به صورت افقی حرکت می‌کنند و شما با پریدن از روی آنان می‌توانید جاخالی دهید. یک حلقه‌ی سبز رنگ بزرگ که دوباره به صورت افقی و با سرعت کم تری حرکت می‌کند. این حمله را نیز با پرش می‌توانید جاخالی دهید. شلیک تیرهای آبی که با بالا و یا پایین رفتن می‌توانید از سر راهشان کنار روید. آخرین حمله‌ی DJ K-Washi که اتفاقا بیشترین صدمه را در صورت برخورد به شما  می‌زدند، شلیک تیر نارنجی رنگ است که باز هم با بالا یا پایین رفتن می‌توان از آن جاخالی داد. این باس یک سپر حفاظتی به دور خود دارد که البته به راحتی شکسته می‌شود. پس از شکستن این سپر باید به سرعت و تا قبل از این که دوباره پر شود، کامبوی خود را بر سر باس بخت برگشته وارد کنید. در این مبارزه ممکن است چندین دشمن فرعی نیز به سراغ شما بیایند که می‌توانند چالشی به مراتب سخت‌تر از باس اصلی باشند. دقت کنید هنگامی که کسی شما را پرتاب می‌کند، قبل از برخورد با زمین می‌توانید دکمه‌ی پرش را بزنید و از ضربه‌ی اضافه جلوگیری کرده و در عین حال روی دو پای خود فرود بیایید.

مرحله‌ی یازدهم: Airplane Level

این مرحله هیچ تروفی خاص و مورد عجیبی ندارد که بخواهیم در رابطه با آن به شما اخطار دهیم. با این حال، دقت کنید که همیشه بهترین راه و سریع‌ترین راه برای از بین بردن یک دشمن، پرتاب کردن او به پایین از چاه‌ها یا ارتفاع است. بدون مشکل تقریبا می‌توانید به باس این مرحله برسید که کمی شما را به چالش می‌کشد خصوصاً اگر شخصیت سنگینی را انتخاب کرده باشید.

راهنمای بازی Assassin's Creed Valhalla | نکاتی برای تازه‌واردین
خواندن

104669

یکی از تاکتیک‌هایی که من همیشه به آن معتقد بوده‌ام، آن است که سرعت در بیشتر مواقع می‌تواند پیروز میدان باشد. اگر دشمن شما کند است، سریع حرکت کنید و نگذارید تا حرکات شما برای او قابل پیش‌بینی شوند. اگر دشمن شما سرعتی است، سریع‌تر از او باشید تا نفس او را ببرید. Mr. Y که باس مرحله‌ی یازدهم بازی است، تقریبا سرعتی ترین باس و دشمنی است که در این عنوان با آن روبرو خواهید شد، پس بهترین راه برای مقابله با او استفاده از یک شخصیت سرعتی است. Mr. Y به صورت کلی ۳ حمله‌ی مختلف دارد. اول تلاش می‌کند با سلاح خود به سمت شما شلیک نماید که اگر به اندازه کافی سریع باشید و به پشت او حرکت کنید، به راحتی می‌توانید از این حمله جان سالم به در ببرید. دومین حمله‌ی او، پرتاب چندین و چند نارنجک به صورت همزمان است که باز هم برای جاخالی دادن از آن‌ها باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. سومین و آخرین حمله‌ی او، استفاده از یک راکت لانچر است که اگر تیرش با شما برخورد کند، قسمت زیادی از نوار سلامتی خود را از دست خواهید داد. این حمله را با بالا یا پایین رفتن نیز به راحتی می‌توانید دفع کنید. باز هم عرض می‌کنم، بهترین روش برای از بین بردن این باس، استفاده از یک شخصیت سرعتی است.

مرحله‌ی دوازدهم: Y Island

آخرین مرحله‌ی بازی! شاید بگویم سخت‌ترین مرحله نیز همین مرحله است. در درجات سختی بالا، به معنای واقعی کلمه از هر جای ممکن دشمن به سر شما می‌ریزد و شما باید با آنان روبرو شوید. در ابتدای مرحله، شما باید نوار سلامتی خود را پر کنید که توصیه می‌کنم این کار را به صورت کامل انجام دهید. اگر موفق به انجام این کار نشدید، مرحله را از اول شروع کنید؛ چرا که بسیار بعید است بتوانید مرحله را به پایان برسانید. به دلیل تعداد دشمنان زیاد این مرحله، یکی از راه‌های مناسب برای مقابله با آنان، این است که آن‌ها را به سمت یکدیگر پرتاب کرده و همه را در یک سمت خود جمع کنید. در غیر این صورت، به راحتی شما از دو طرف ضربه خواهید خورد و کار برای شما بسیار مشکل خواهد شد. زمانی که به قصر رسیدید، دو لوستر وجود دارد که با طناب به زمین وصل شده‌اند. با ضربه زدن به طناب‌ها، لوستر‌ها به زمین می‌افتند و کسانی که زیر آن باشند درجا می‌میرند. اگر این کار را با یک دشمن انجام دهید، تروفی جدیدی نیز کسب می‌کنید. مرحله را ادامه دهید و تلاش کنید که با کامبوهای خود، حداقل یک جان اضافه برای خود فراهم کنید.

104819

در این مرحله، ۲ بار باید با باس مبارزه کنید. برای بار اول، تنها Ms. Y با شما مبارزه می‌کند که اتفاقا یکی از آسان‌ترین مبارزات کل بازی است. حتی نیازی نیست تا حملات او را توضیح دهیم چرا که به راحتی همه‌شان را جاخالی خواهید داد. پس از این که Ms. Y را شکست دادید، او به بیرون فرار می‌کند و شما باید در یک محیط باز، هم با Ms. Y و هم با Mr. Y مبارزه کنید. در این مبارزه تلاش نمایید تا تمرکز خود را روی Mr. Y بگذارید. زمانی که نصف نوار سلامتی او را خالی کنید، او سوار یک ربات می‌شود که دوباره باید تمرکز خود را روی ربات بگذارید. بهترین روش برای مبارزه با ربات این است که در گوشه‌ی بالا سمت راست یا چپ صفحه کمین کرده و زمانی که ربات بی‌حرکت می‌شود به او حمله کنید. Ms. Y در این زمان نباید چندان مشکل زیادی برای شما ایجاد کند؛ چرا که همانند قبل قدرت زیادی ندارد و به راحتی می‌توانید او را به سمت دیگری پرتاب نمایید. پس از این که ربات را شکست دادید، Ms. Y سوار ربات می‌شود و شما باید دوباره همین تکنیک را استفاده کنید تا مبارزه تمام شود. پس از شکست دادن این دو باس، تروفی پنهانی را کسب می‌کنید که آخرین تروفی در یک بار تمام کردن داستان است.

اگر فکر می‌کنید که قضیه‌ی تروفی‌ها همینجا به پایان می‌رسد، سخت در اشتباه هستید. اکنون بازی را ۷ بار دیگر باید تمام کنید تا تروفی‌های مختلفی را بدست آورید. باید بازی را به صورت تک‌نفره با همه‌ی شخصیت‌ها به پایان برسانید، سپس بازی را با شخصیت‌های نسخه‌های اول، دوم و سوم به پایان برسانید. نگران نباشید، مبارزات بازی نه تنها از چشم شما نمی‌افتند، بلکه به مرور زمان مهارت شما بیشتر شده و بازی لذت بیشتری به شما می‌دهد.

۳ تروفی در بازی باقی می‌ماند که اتفاقا سخت‌ترین تروفی‌های ممکن هستند. اول آن که باید یکی از مراحل را درجه‌ی S بگیرید. اصلا کار آسانی نیست و به تکنیک، صبر و مهارت بالا نیاز دارد. سخت‌تر از ان، تروفی دوم است! شما باید روی درجه‌ی سختی Hard یا بالاتر، بتوانید درجه‌ی S را در تمام مراحل به دست آورید! تروفی آخر، مربوط به بخش Arcade است که باید روی درجه‌ی سختی Hard یا بالاتر آن را به اتمام برسانید. برای این بخش نگران نباشید چراکه به راحتی می‌توانید با کامبوهای بالا، تعداد جان‌های خود را افزایش دهید و اگر بخواهیم صادق باشیم، این تروفی به مراتب راحت‌تر از دو تروفی دیگر است.

عضویت
اطلاع از
guest

5 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
محمد
محمد
3 سال قبل

بی نظیر بود

یوسف مومنی
یوسف مومنی
3 سال قبل

سلام آیا میشه شخصیت شیوا رو آزاد کرد شیوای جدید

امیرسام
امیرسام
Reply to  یوسف مومنی
1 سال قبل

آره اگه بروز رسانی کنی شیوا و مکث و استل باز میشن!

امیرسام
امیرسام
Reply to  امیرسام
1 سال قبل

لباس جدیدشون.

مهزیار
مهزیار
8 ماه قبل

چگونه می توان دونفره روی پی سی بازی کرد

دکمه بازگشت به بالا
5
0
Would love your thoughts, please comment.x