راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Samsara Room

به‌همراه راهنمای مربوط به مرحله‌ی مخفی

بازی Samsara Room اولین عنوان ویدئویی «راستی لیک» (Rusty Lake) به حساب می‌آید که در سبک «اتاق فرار» (Room Escape) ساخته شده است؛ در این عنوان، بازیکنان در اتاقی قرار خواهند گرفت که در آن شاهد یک تلفن، آینه، ساعت پدالی بزرگ و اشیاء عجیب دیگری خواهند بود که قابلیت شناسایی آن‌ها وجود ندارد؛ بنظر می‌رسد که تنها راه فرار از اتاق گفته شده، استفاده از قوه‌ی تفکر باشد. Samsara Room یک بازی ماجراجویانه‌ی «پوینت اند کلیک» (Point-and-Click) جدید و جذاب به حساب می‌آید و از معماهای متنوع، خط داستانی منحصر بفرد و گرافیک قابل توجهی برخوردار بوده و وظیفه‌ی ساخت موسیقی متن آن را «ویکتور بوتزلار» (Victor Butzelaar) برعهده داشته است.

در این مقاله تلاش کرده‌ایم که راهنمای کاملی از نحوه‌ی پشت سر گذاشتن مراحل مختلف بازی Samsara Room و همچنین نحوه‌ی حل کردن تمامی معماهای موجود در آن را به شما آموزش دهیم تا بدون هیچ مشکلی این بازی جذاب را به اتمام برسانید.

راهنمای Samsara Room

راهنمای بازی Samsara Room: شمایل انسانی

شمع را از داخل گلدانی که روی کمد لباس قرار دارد بردارید، سپس به آینه نگاه کنید؛ با کمی دقت در آینه، سمبلی را مشاهده خواهید کرد (مطابق تصویر زیر)، شکل این سمبل را به یاد داشته باشید، در ادامه به آن نیاز خواهید داشت.

بازی Samsara Room

به سمت چپ رفته و معمایی که روی کمد لباس قرار دارد را حل کنید تا شمع دیگری را بدست آورید. کشوهای کمد لباس را باز کنید تا یک چاقو، ماهی و شمع دیگری را پیدا نمایید.

برگشته و به سمت محل قرار گیری آینه بروید. ضربه‌ای به میز حاضر در آنجا وارد کرده و نامه را بررسی کنید؛ از چاقویی که از داخل کشوی کمد پیدا کردید، جهت باز کردن درب نامه استفاده کنید؛ پس از باز کردن نامه، کاغذی که داخل آن قرار دارد را بیرون کشیده تا به سرنخی دست یابید. روی کاغذ نامه، عبارت ENLIGHTEN ME را مشاهده خواهید کرد. حال گوشی تلفن را برداشته، عبارت ENLIGHTENME را وارد کرده و سپس کبریت‌ها را بردارید.

به سمت راست بروید، پنجره‌ای که در آنجا مشاهده می‌کنید را باز کرده و سپس کاغذ دیواریی که در آنجا قرار دارد را نابود نمایید تا چهار جایگاه مخصوص شمع (شمعدان) را مشاهده کنید. شمعی درون یکی از شمعدان‌ها قرار دارد، سه شمعی که پیش از این بدست آوردید را در جایگاه‌های دیگر قرار داده و سپس آن‌ها را بوسیله‌ی کبریت روشن کنید. ماهی بدست آمده از کشوی کمد را روی بشقابی که در پایین و وسط صفحه قرار دارد گذاشته و سپس به حفره‌ی بزرگ و سیاه رنگی که در وسط صفحه (بالای بشقاب) قرار دارد ضربه بزنید، سپس ضربه‌ی دیگری را به مکعب سفید رنگ وارد کنید.

راهنمای بازی Samsara Room: شمایل ماهی

اکنون خود را در اتاق جدیدی مشاهده می‌کنید که شباهت زیادی به اتاق قبلی دارد. در مقابل آینه‌ای که در آنجا قرار گرفته است بایستید و خود را ببینید، مشاهده خواهید کرد که سرتان شبیه به سر یک ماهی شده است. صدف را از روی آینه برداشته و سپس با دقت در آینه نگاه کنید تا سمبل دیگری (مطابق تصویر زیر) را پیدا نمایید.

راهنمای مراحل Samsara Room

مجدداً گوشی تلفن را بردارید و به حباب‌هایی که مشاهده می‌کنید ضربه بزنید؛ کار خود را از حبابی که در سمت چپ (تاریک‌ترین حباب) قرار دارد شروع کرده و به سمت راست بروید تا سرنخ دیگری را بدست آورید: “LET IT SINK IN”.

به قایق کاغذیی که در آنجا قرار دارد ضربه‌ای وارد کرده تا باز شود؛ کلیدی را مشاهده خواهید کرد، آن را بردارید؛ از این کلید برای باز کردن قفل کمد شیشه‌ای استفاده کرده و ظرف شیشه‌ای را از داخل آن بردارید.

به سمت راست رفته و ماهی را بردارید. مجدداً به سمت راست رفته و بطریی که در آنجا قرار دارد را از نزدیک نگاه کنید؛ به بطری ضربه‌ای وارد نمایید تا بشکند؛ به ضربات خود ادامه داده تا در نهایت به صدف دیگری دسترسی یابید، آن را بردارید.

راهنمای بازی Hyper Scape
خواندن

کنار ساعتی که در آنجا قرار دارد را بررسی کنید و میخ شل شده را بیرون بکشید. به تمام چیزهایی که در این موقعیت مشاهده می‌کنید ضربه زده تا در نهایت دستی را ببینید؛ چاقویی که در اختیار دارید را به دست داده تا برایتان یک قلب بیاورد، قلب را بگیرید. مجدداً به سمت راست رفته و صدف را از داخل جعبه‌ای که در آنجا قرار دارد بردارید. به لکه‌ی خاکستری رنگ عجیبی که مشاهده می‌کنید ضربه وارد کرده و سپس به تمام برآمدگی‌هایی که در زیر آن‌ها لکه‌ی سیاه رنگ قرار ندارد، ضربه بزنید؛ صدف دیگری را مشاهده خواهید کرد، آن را نیز بردارید.

در حال حاضر باید چهار صدف در اختیار داشته باشید، به سمت راست رفته تا به چهار شمعدانی روی دیوار برسید (همان محلی که پیش از این نیز شاهد آن بودید و سه شمع را در جایگاه‌های خود قرار دادید)؛ هر صدف را روی یکی از شمعدانی‌ها قرار داده و سپس قلب را روی بشقابی که در وسط و پایین قرار دارد بگذارید تا دریچه‌ای که در بالای بشقاب قرار گرفته است، باز شود. از حفره‌ای که در پشت دریچه‌ی باز شده قرار دارد عبور کنید تا به اتاقی که در ابتدای بازی در آن قرار داشتید برگردید.

به سمت راست رفته و از ظرف شیشه‌ای که در اتاق قبل بدست آوردید، برای گرفتن مارمولک سبز رنگی که روی دیوار قرار دارد استفاده کنید. حال به محل شمعدانی‌ها بازگشته، قلب را از روی بشقاب برداشته و سپس مارمولک را بجای آن بگذارید؛ بار دیگر از حفره‌ی بالای بشقاب عبور کنید تا وارد اتاقی شوید که همه چیز در آن وارونه (برعکس) است.

راهنمای بازی Samsara Room: شمایل مارمولک

توجه داشته باشید که وقتی به آینه‌ی موجود در اتاق جدید نگاه کنید، مشاهده خواهید کرد که سرتان شبیه به سر یک مارمولک شده است. ابتدا سنگی که روی (در واقع باید گفت در زیر) کمد، در داخل گلدان قرار دارد را برداشته و سپس به آینه نگاه کنید تا سمبل دیگری را مشاهده نمایید.

سمبل Samsara Room

به سمت راست رفته و شمع‌های خاموش را از طریق کبریتی که در اختیار دارید، از شمع کوچک به بزرگ روشن کنید تا سنگ دیگری را بدست آورید. مجدداً به سمت راست بروید؛ سه تابلو نقاشی روی دیوار مشاهده خواهید کرد، روی تابلوی نقاشی‌ای که در سمت چپ قرار دارد کلیک نمایید تا آن را از نزدیک ببینید؛ تابلو نقاشی را به چپ کشیده و سپس رها کنید تا نقاشی پاره شود؛ نقاشی را به پایین کشیده تا سنگی که در پشت آن قرار دارد را مشاهده کنید، سنگ را بردارید.

پس از برداشتن سنگ، بار دیگر به ۳ تابلو نقاشی نگاه کنید، اینبار به سراغ تابلویی بروید که در وسط قرار دارد. در پایین (در واقع در بالای تابلو) شاهد عبارت ۰۳:۵۵ خواهید بود، بنابراین به سراغ ساعتی که در بالای نقاشی‌ها قرار دارد رفته و عقربه‌های آن را روی ۰۳:۵۵ تنظیم نمایید؛ برای تنظیم ساعت، عقربه کوچک را روی عبارت IV (در واقع نزدیک به IV نه دقیقاً روی IV) برده و عقربه بزرگ را روی XI ببرید؛ با تنظیم صحیح عقربه‌های ساعت، آیتم دیگری به نام Triangle Key بدست خواهید آورد.

بار دیگر به سمت راست بروید، سنگ دیگری را روی قفسه‌ی کتاب (در واقع پایین و سمت چپ قفسه‌ای که در این اتاق قرار دارد) مشاهده خواهید کرد، آن را بردارید. اکنون باید آرایش و ترتیب قرار گیری کتاب‌ها را بگونه‌ای تغییر دهید تا کتابی که سمبل S روی آن درج شده است، دقیقاً در جایگاه مورد نظر خود قرار بگیرد تا بتوانیم کتاب را از درون قفسه برداریم؛ آرایش کتاب‌ها را مطابق تصویر زیر مرتب کنید:

بازی Samsara Room

اکنون باید چهار سنگ در اختیار داشته باشید. به اتاقی که شمعدانی‌ها در آن قرار دارند رفته و چهار سنگ را در گوشه‌ها (محل قرار گیری شمع‌ها) بگذارید تا دریچه‌ی حفره باز شود؛ سپس ماهی را جایگزین مارمولک کرده و در نهایت بار دیگر از حفره عبور کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls
خواندن

وارد اتاق دیگری می‌شوید، در سمت چپ و بالای اتاقی که در آن آینه‌ای قرار دارد، کتاب معلقی به نام Samsara را مشاهده خواهید کرد که روی آن علامت ساعتی قرار دارد که ساعت ۰۲:۱۵ را نشان می‌دهد؛ به سمت راست رفته و خود را به اتاقی برسانید که در آن ساعتی واقع شده است؛ عقربه‌های ساعت را روی ۰۲:۱۵ تنظیم کنید تا آیتم Triangle Key دیگری بدست آورید.

پس از دریافت آیتم Triangle Key، بطری شیشه‌ای خالی را با اعمال آن در هر کجای صفحه که دوست دارید، پر از آب کنید. حال باید به اولین موقعیتی که در آن قرار داشتید (ابتدای بازی) بروید، برای این کار به اتاقی که شمعدانی‌ها در آن قرار گرفته‌اند رفته و پس از جایگزین کردن قلب بجای ماهی، روی حفره‌ی وسط صفحه ضربه بزنید.

پس از بازگشت به موقعیت اول (اگر در آینه نگاه کنید به فرم انسانی خود بازگشته‌اید) به اتاقی بروید که شمعدانی‌ها و حفره‌ی سیاه در آن قرار دارند؛ در اتاق مورد نظر کتابی را روی زمین مشاهده خواهید کرد که اگر از نزدیک به آن نگاهی بیندازید با سرنخ دیگری مواجه خواهید شد که اعلام می‌دارد: THE SEED OF SACRIFICE؛ در صفحه‌ی بعدی کتاب با سرنخ دیگری روبرو خواهید شد: REMEMBER THE TIME.

در صفحه‌ای که در آن عبارت REMEMBER THE TIME را مشاهده می‌کنید، همچنین شاهد سه سمبل خواهید بود. در صفحه‌ی بعدی کتاب با سرنخ دیگری روبرو می‌شوید: THE PAST IS NEVER DEAD؛ همچنین در این صفحه شاهد ساعتی خواهید بود که زمان ۰۸:۲۵ را نشان می‌دهد. صفحات کتاب را بار دیگر ورق زده تا با آخرین سرنخ موجود در آن مواجه شوید: MIRRORS NEVER LIE.

به اتاقی بروید که ساعتی در آن قرار دارد؛ زمان را روی ۰۸:۲۵ قرار دهید تا سومین Triangle Key را بدست آورید. حال باید از سه Triangle Key بدست آمده استفاده کنید، برای این کار، به بدنه‌ی ساعت نگاه کرده و روی قفل آن کلیک نمایید و سپس سه Triangle Key را در جایگاه خود قرار دهید و پس از آن روی قفل زرد رنگ ضربه بزنید تا درب ساعت باز شده و یک جسد از داخل آن بیرون بیفتد؛ به دست جسد ضربه‌ی وارد کنید تا دانه‌ی سبز رنگی نقش زمین شود؛ دانه را بردارید.

حال به اتاقی که آینه در آن قرار دارد برگردید؛ در بالای قفسه‌ای که روی دیوار قرار گرفته یک گلدان را مشاهده خواهید کرد، دانه را درون آن قرار داده و سپس بطری پر از آب را روی گلدان اعمال کنید تا شاهد رشد دانه باشید. با آن که دانه رشد می‌کند، اما قسمت بالایی آن بخوبی مشخص نیست، به همین دلیل باید به موقعیت دیگری برویم تا بتوانیم گیاه رشد کرده را بطور کامل ببینیم.

اکنون باید به فرم مارمولک خود تبدیل شوید (یعنی به اتاقی بروید که بجای سر یک انسان، سر یک مارمولک روی بدنتان قرار دارد)؛ برای این کار به اتاقی که در آن شمعدانی‌ها قرار دارد رفته و جای قلب و مارمولک را عوض کنید و سپس از حفره عبور کنید.

پس از ورود به موقعیت جدید، گیاه رشد کرده را بطور کامل مشاهده خواهید نمود؛ ظاهراً دانه‌ای که پیدا کرده بودیم مربوط به یک گل زیبا است؛ تمامی گلبرگ‌های گل را با ضربه زدن به آن‌ها بکنید تا در نهایت به کرم سبز رنگی برسید؛ کرم را بردارید.

راهنمای بازی Samsara Room: شمایل کرم

به اتاق مربوط به شمعدانی‌ها رفته و جای مارمولک و کرم را تغییر دهید و سپس از حفره عبور کنید تا وارد موقعیت جدیدی شوید که اگر در آینه بنگرید، سر یک کرم بجای سر مارمولک قرار گرفته است (شکل کرمی شخصیت بازی). با بررسی دقیق آینه‌ی موجود در اتاق، سمبل دیگری را مشاهده خواهید کرد.

کدهای تقلب Red Dead Redemption 2 – تیر بی‌نهایت و موارد بیشتر
خواندن

سمبل Samsara Room

اتاق‌های مختلف موجود در موقعیت جدیدتان را بررسی کنید؛ به اتاقی خواهید رسید که در آن تنها پایه‌های کشوی لباس را مشاهده خواهید کرد، کمی بعد شاهد افتادن یکی از گلبرگ‌های گل خواهید بود؛ برای برداشتن این گلبرگ، باید آن را به اتاقی هدایت کنید (در حالی که روی هوا قرار دارد، مدام به آن ضربه بزنید تا مجدداً بالا برود و به حرکت خود ادامه دهد) که در آن تنها شاهد پایه‌های کشوی لباس بودید. پس از برداشتن گلبرگ، به اتاقی بروید که در آن جسدی (که از دست او یک دانه بدست آوردید) قرار دارد.

زمانی که به اتاق مورد نظر رسیدید، در کنار جسد، درب باز شده‌ی ساعت را مشاهده خواهید کرد، از نزدیک به داخل آن نگاهی بیندازید و چاقو را از آنجا بردارید، همچنین با جابجا کردن تکه چوب‌هایی که در سمت چپ چاقو قرار گرفته‌اند، قادر خواهید بود که گلبرگ دیگری را بدست آورید.

حال به اتاقی بروید که کتابی در کف زمین آن قرار دارد، از چاقو علیه کتاب استفاده کنید تا گلبرگ دیگری را بدست آورید؛ سپس به اتاقی بروید که آینه‌ای در آن قرار گرفته است. به تلفنی که روی میز واقع شده چند بار ضربه زنید تا گوشی آن روی زمین بیفتد. قسمت بالایی گوشی تلفن را از نزدیک نگاه کرده و پیچ‌های آن را بوسیله‌ی چاقو باز کنید؛ پس از باز کردن پیچ‌ها، باید مداری که در مقابل شما قرار می‌گیرد را مطابق تصویر زیر اصلاح کنید تا در نهایت شاهد اتصال تلفن و افتادن گلبرگی در کنار آن باشید؛ گلبرگ را بردارید تا تعداد گلبرگ‌هایتان به ۴ عدد برسد.

گوشی تلفن Samsara Room

حال به اتاقی بروید که جسدی در آن قرار داد و از نزدیک به بررسی دهان آن بپردازید. چند بار روی دهان جسد کلیک کنید تا به تصویری از درختان برسید (بار اول دهان او باز می‌شود، بار دوم حلق او را خواهید دید و در نهایت به تصویر مورد نظر خواهید رسید). اکنون روی شاخه‌های درختان سیاهی که در سمت چپ قرار دارند کلیک کنید تا شاهد نور یک کرم شب تاب باشید؛ در سه تصویر دیگری که در این موقعیت قرار دارند نیز کار گفته شده (کلیک روی شاخه‌های درخت و مشاهده‌ی نور کرم شب تاب) را تکرار نمایید تا در نهایت به تصویری برسید که در آن چهار بطری روی سکویی حضور دارند و درون بطری‌ها کرم‌های شب تابی قرار گرفته‌اند. بطری‌ها را از نزدیک نگاه کنید.

درون هر بطری نمادی را مشاهده خواهید کرد: قلب (انسان)، ماهی، مارمولک و کرم؛ در بالای هر بطری یک نماد یونانی قرار گرفته است. برای حل این معما باید عقربه‌ی متناسب با هر نماد که با علامت یونانی منحصر بفردشان مشخص شده‌اند را روی سبمل مرتبط با آن‌ها قرار دهید؛ سمبل مرتبط با هر نماد، همان سمبل‌هایی هستند که در آینه‌ی هر موقعیت (موقعیت انسانی، مارمولکی، ماهی و کرمی) مشاهده کردید. عقربه‌ها را در جایگاه‌هایی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید قرار دهید و تخم مرغی که در سمت چپ به شما نمایش داده می‌شود را بردارید.

کرم شب تاب Samsara Room

تذکر: توجه داشته باشید که اگر بخواهید مرحله‌ی مخفی بازی Samsara Room را تجربه کنید، دو راهکار وجود دارد:

 1. بجای آنکه ادامه‌ی راهنما (پاراگراف بعدی) را دنبال کنید، ابتدا به سراغ مرحله‌ی مخفی بازی بروید، در اینصورت امکان ادامه‌ی بازی را پس از پایان مرحله‌ی مخفی خواهید داشت. اگر دوست دارید که هم اکنون به سراغ مرحله‌ی مخفی بروید، به پایین صفحه و قسمت “مرحله‌ی مخفی بازی Samsara Room” رفته و پس از پایان مرحله، به همین قسمت از راهنمای بازی برگشته و به ادامه‌ی مراحل گفته شده در راهنما بپردازید.
 2. اما اگر بخواهید که ابتدا مراحل راهنما را بطور کامل سپری کرده و سپس به سراغ مرحله‌ی مخفی بروید، بازی به شما چنین اجازه‌ای نخواهد داد (که پس از پایان بازی به سراغ مرحله‌ی مخفی بروید) و مجبور خواهید بود که بازی را از اول تا بدینجا مرور کرده و سپس به سراغ مرحله‌ی مخفی بروید.
۱۰ سلاح برتر Hunt: Showdown و روش به دست آوردن‌شان
خواندن

حال بازگشته و خود را به اتاق شمعدانی‌ها برسانید و پس از آن که چهار گلبرگ بدست آمده در طول این مرحله را در جایگاه‌هایشان قرار دادید، جای کرم و تخم مرغ بدست آمده را عوض کنید و سپس از حفره عبور نمایید.

راهنمای بازی Samsara Room: شمایل کلاغ

زمانی که در موقعیت جدید قرار گرفتید، به آینه نگاه کنید، ظاهری شبیه به کلاغ پیدا کرده‌اید. به سمت راست رفته تخم مرغ را بردارید. مجدداً به سمت راست رفته و تخم مرغ را در کنار دو تخم مرغ دیگری بگذارید که درون لانه‌ای در سمت چپ ساعت قرار دارند. حال که سه تخم مرغ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، شروع به زدن ضرباتی روی آن‌ها نمایید تا همه‌ی تخم مرغ‌ها شکسته و از درون هر یک از آن‌ها جوجه‌ای خارج شود. اکنون به ترتیب زیر، جوجه‌ها را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که پس از هر انتخاب، جوجه یا هر آیتم دیگری که از درون تخم مرغ‌ها بیرون می‌آید، پایین رفته و آیتم‌های جدیدی بیرون می‌آیند و مجدداً باید از میان آن‌ها آیتم درست را انتخاب کنید؛ این کار چندین بار تکرار می‌شود تا در نهایت، به پری دسترسی یابید؛ ترتیب انتخاب عبارت است از:

 • جوجه با دهان باز (تخم مرغ شکسته سمت چپ).
 • جوجه‌ی جدید (متفاوت با دو جوجه‌ی دیگر) که سینه‌ی قرمزی دارد (تخم مرغ شکسته سمت راست).
 • جوجه با سینه‌ی قرمز که دهان او باز است (تخم مرغ شکسته وسط).
 • جوجه‌ی خاکستری رنگ (تخم مرغ شکسته وسط).
 • انگشت (تخم مرغ شکسته سمت چپ).
 • جوجه‌ی سفید رنگ با دهان باز (تخم مرغ شکسته سمت چپ).
 • جوجه‌ی سفید رنگ با دهان باز (تخم مرغ شکسته وسط).
 • جوجه‌ی سفید رنگ که سر آن پایین است (تخم مرغ شکسته سمت چپ).

در نهایت در صورتی که انتخاب‌های درستی را مطابق راهنمای بالا انجام داده باشید، در تخم مرغ وسط شاهد یک پر خواهید بود، آن را بردارید.

اکنون به سمت راست رفته و وزنه‌ای را از کشوی پایین بردارید؛ در کشوی بالایی و همچنین اولین کشو، صفحات کاغذی را پیدا خواهید کرد.

 

حال به اتاقی بروید که آینه‌ای در آن قرار دارد. در بالا و سمت چپ اتاق، چهار ابر مشاهده خواهید کرد، آن‌ها را از نزدیک نگاه کرده و سپس ابرها را به اطراف (گوشه‌ها) حرکت دهید تا شاهد تغییر شکل آن‌ها (مطبق تصویر زیر) باشید؛ در صورتی که ابرها را به نقاط صحیحی ببرید، شاهد یک کرم، مارمولک، ماهی و تخم مرغ خواهید بود.

نماد Samsara Room

ابر دیگری به شما نمایش داده خواهد شد، آن را نیز حرکت دهید تا فرمی شبیه به یک ساعت (مطابق شکل زیر) بگیرد که ساعت ۰۷:۲۵ را نشان می‌دهد.

بازی Samsara Room

به اتاقی بروید که ساعتی در آن قرار دارد؛ زمان را روی ۰۷:۲۵ قرار داده و سپس از چهار حالت شبانه روزی که در بالای عقربه‌های ساعت قرار گرفته‌اند، عصر یا غروب آفتاب (خورشید قرمز رنگ) را انتخاب کنید. حال به لانه‌ای که در سمت چپ ساعت وجود دارد نگاه کنید، گل آفتاب گردانی در آن قرار گرفته است، گل را بردارید.

ساعت Samsara Room

اکنون به سمت راست بروید؛ موشک کاغذی را مشاهده خواهید کرد که از سمت چپ صفحه وارد اتاق می‌شود، چند بار به آن ضربه بزنید تا روی زمین قرار بگیرد؛ موشک را از نزدیک بررسی کرده و ضرباتی را به قسمت‌های مختلف آن وارد کنید تا باز شود. درون موشک یک پر و سرنخی را مشاهده خواهید کرد؛ پر را برداشته و به سرنخ “RISE UP” که در زیر نماد گوشی تلفن قرار گرفته نگاه کنید. به اتاقی بازگردید که تلفنی در آن قرار دارد و گوشی تلفن را بردارید؛ در هوا حروفی به نمایش در خواهند آمد، به ترتیب RISEUP را انتخاب کنید و سپس روی بالن قرمز رنگی که از پایین صفحه شروع به بالا آمدن می‌کند کلیک نمایید تا از صفحه نمایش خارج شود؛ حال باید بالن را پیدا کنید. به اتاقی بروید که ساعتی در آن قرار دارد.

راهنمای بازی Dreams - نکاتی برای شروع
خواندن

در سمت راست ساعت شاهد بالن بزرگی خواهید بود؛ اجازه دهید که بالن کامل بالا آمده و سپس روی قسمت بالایی سبد آن (جایی که شعله‌ی گاز قرار دارد) ضربه بزنید تا آن قسمت را از نزدیک ببینید؛ ابتدا گاز را با ضربه زدن روی شیر آن باز کرده و سپس بوسیله‌ی کبریت، آتشی ایجاد کنید تا بالن شروع به بالا رفتن نماید، کمی صبر کنید تا بالن بالا رفته و کیسه‌ی ماسه‌ای که از آن آویزان است بخوبی نمایش داده شود، سپس از طریق چاقو، کیسه‌ی ماسه را ببرید، با این کار بالن از صفحه خارج شده و کیسه‌ی ماسه نیز روی زمین کنار ساعت خواهد افتاد.

کیسه‌ی ماسه را از نزدیک مورد بررسی قرار دهید؛ چند بار روی کیسه ضربه بزنید تا آیتم‌هایی (ترازو، ماسه و جعبه) از درون آن به بیرون پرتاب شوند. ترازو و ماسه را از روی زمین بردارید اما فعلاً کاری به جعبه نداشته باشید. به اتاقی بروید که در آن یک گلدان روی کمد لباس قرار دارد. ابتدا ماسه و سپس گل آفتاب گردان را روی گلدان اعمال نمایید؛ حال خورشید که در سمت راست گلدان قرار دارد را به گوشه‌ی بالا و سمت راست برده و آن را آنقدر حرکت دهید (با این کار گل آفتاب گردان حرکت می‌کند) تا گلدان افتاده و یک دانه‌ی گل آفتاب گردان در کنار گلدان قرار بگیرد؛ دانه‌ی گل آفتاب گردان را بردارید.

حال به اتاقی بروید که آینه‌ای در آن قرار دارد. دو قلاب از سقف اتاق آویزان شده‌اند، آن‌ها را از نزدیک بررسی کرده و دو ترازوی بدست آمده از کیسه‌ی ماسه را به آن‌ها آویزان کنید و سپس اقدام به وزن نمودن آیتم‌های مختلف نمایید؛ نتیجه به شرح زیر خواهد بود:

 • وزنه: ۱
 • مارمولک: ۱
 • کرم: ۰
 • کبریت‌ها: ۲
 • چاقو: ۳
 • قلب: ۴
 • ماهی: ۵

اکنون باید به سراغ سرنخی بروید که در کشوی لباس‌ها پیدا کردید. مطابق این سرنخ، زمان شب معادل است با ماهی کرم : قلب کرم، بنابراین ساعت ۰۴:۱۵ بدست می‌آید. به سراغ ساعت رفته و پس از تغییر زمان به ۰۴:۱۵، زمان شب را انتخاب نمایید.

ساعت Samsara Room

حال به اتاقی بروید که کشوی لباس‌ها در آن قرار دارد؛ ابتدا روی جغد ضربه بزنید تا پرواز کند، سپس ماه را از نزدیک ببینید و از چاقوی خود بر ضد شکاف کوچکی که در وسط آن قرار دارد استفاده کنید، با این کار شکاف بزرگی ایجاد خواهد شد، سپس روی شکاف ایجاد شده چند بار ضربه بزنید تا بخوبی باز شود و بتوانید چشم درون آن را بطور کامل ببینید؛ چشم را حرکت داده و چهار گوشه صفحه را ببینید تا شاهد چهار سبمل متفاوت باشید.

به اتاقی بروید که ساعتی در آن قرار دارد، مشاهده خواهید کرد که جغد سفیدی بر بالای ساعت نشسته است؛ اکنون زمان آن فرا رسیده که به سراغ جعبه‌ای بروید که در کنار ساعت و روی زمین افتاده است و از سمبل‌هایی که توسط چشم به نمایش درآمدند برای باز کردن آن استفاده کنید؛ در تصویر زیر سمبل‌هایی که برای باز کردن جعبه باید انتخاب کنید را مشاهده خواهید کرد:

جعبه Samsara Room

درون این جعبه یک ساعت خراب را پیدا خواهید کرد. ساعت را از نزدیک بررسی کرده و سپس ضربه‌ای به درب آن وارد کنید تا دنده‌های داخلی ساعت را ببینید؛ اکنون باید با جابجا کردن دنده‌ها، ساعت را درست کنید.

دنده‌ها را مطابق شکل زیر جابجا کنید. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، زمانی که دنده‌ها را در جایگاه صحیحشان قرار دهید، شاهد زمان ۰۷:۴۵ خواهید بود.

راهنمای بازی NBA 2K22
خواندن

ساعت Samsara Room

بار دیگر به سراغ سرنخ‌هایی بروید که در کشوی لباس‌ها قرار دارند؛ براساس سرنخ‌ها، جهت ادامه‌ی بازی و دریافت پری دیگر، جغد باید سر خود را در چهار جهت مختلف بگرداند که این جهت‌ها به ترتیب عبارتند از: راست، مستقیم به جلو (به شما نگاه کند)، چپ، مستقیم به جلو (به شما نگاه کند) و پشت (پشتش به شما باشد)؛ برای اعمال جهت‌ها، به اتاقی که ساعتی در آن قرار دارد رفته و سپس جغد سفید رنگ را از نزدیک ببینید و جهت‌های گفته شده را اعمال کنید.

اگر جهت‌های گفته شده را بدرستی اعمال نمایید، جغد پرواز کرده و پری را از خود بجای خواهد گذاشت؛ پر را برداشته و سپس به سراغ ساعت بروید و زمان ۰۷:۴۵ را تنظیم کرده و بازه زمانی شبانه روز را روی صبح قرار دهید.

ساعت Samsara Room

با اعمال زمان جدید، در لانه‌ای که در سمت چپ ساعت قرار دارد شاهد حضور یک مرغ ماهی خوار خواهید بود. روی مرغ ماهی خوار ضربه زده و به عنوان غذا، به او کرم، مارمولک، ماهی و قلب بدهید، سپس چند بار روی او ضربه بزنید تا بچه‌ای را از دهان خود به بیرون پرتاب کند؛ بچه را بردارید. مجدداً به سراغ ساعت رفته و زمان را روی ۰۲:۰۰ تنظیم کرده و بازه زمانی شبانه روز را روی عصر یا غروب آفتاب قرار دهید. اگر اکنون به سرنخی که در کشوی اول کمد لباس‌ها قرار دارد نگاهی بیندازید، مشاهده خواهید کرد که در صفحه‌ی سمت چپ، تمامی ساعات درج شده‌اند و دیگر فضای خالیی وجود ندارد.

اکنون به اتاقی بروید که کشوی لباس‌ها در آن قرار گرفته؛ در سمت چپ کشوی لباس‌ها شاهد سنجابی خواهید بود که روی شاخه‌ی درختی ایستاده است و پر سفید رنگی را در دست دارد؛ برای آن که پر را بدست آورید، سنجاب را از نزدیک بررسی کرده و دانه‌ی گل آفتاب گردان را به او بدهید؛ با این کار، سنجاب پر را روی زمین خواهد انداخت؛ پر را بردارید. اکنون چهار پر سفید رنگ را در اختیار دارید. به اتاقی بروید که شمعدانی‌ها در آن قرار دارند. پرها را در جایگاه‌هایشان قرار داده و در بشقاب وسط نیز نوزاد را قرار دهید؛ حال از حفره‌ی ایجاد شده عبور کرده و مرتباً روی صفحه ضربه بزنید تا بازی به پایان برسد.

در همینجا راهنمای بازی Samsara Room به پایان می‌رسد اما اگر دوست دارید که مرحله‌ی مخفی این بازی را نیز مشاهده می‌کنید، به ادامه‌ی راهنما توجه نمایید.

مرحله‌ی مخفی بازی Samsara Room

زمانی که به موقعیتی از بازی رسیدید که در مقابل چهار بطری شیشه‌ای قرار گرفتید (که درون هر یک از آن‌ها کرم‌های شب تابی در حال پرواز بودند)، بجای آن که مطابق دستورالعمل ارائه شده در راهنمای بازی عمل کنید، عقربه‌ها را مطابق تصویر زیر مرتب نمایید تا یک میگو به شما داده شود.

مرحله مخفی Samsara Room

میگو را برداشته و به اتاقی بروید که شمعدانی‌ها درون آن قرار دارند؛ پس از قرار دادن چهار گلبرگ در جایگاه‌های مخصوصشان، میگوی بدست آمده را در بشقاب قرار داده و سپس از حفره عبور کنید.

راهنمای بازی Samsara Room: شمایل میگو

به موقعیتی خواهید رسید که اگر به آینه‌ی روی زمین نگاه کنید، مشاهده خواهید کرد که تبدیل به یک میگو شده‌اید. زمانی که به آینه نگاه می‌کنید، شاهد یک قطره آب خواهید بود، آن را بگیرید. به سمت راست رفته و به درون جعبه‌ای که در سمت چپ و روی زمین قرار دارد نگاهی بیندازید؛ خرده چوب‌هایی را درون این جعبه مشاهده خواهید کرد، با استفاده از کبریت، خرده چوب‌ها را آتش زده و سپس روی آتش حاصل از خرده چوب‌ها ضربه بزنید تا آیتمی به نام آتش را دریافت نمایید. در سمت راست اتاقی که در آن قرار دارید، گلدانی را خواهید دید، از نزدیک به گلدان نگاه کرده و ضربه‌ای به آن بزنید تا از درون آن مقداری ماسه بیرون بریزد؛ ماسه‌ها را بردارید.

راهنمای انتخاب بهترین دروازه‌بان‌های FIFA 21
خواندن

گوشی تلفنی که در کنار گلدان قرار دارد را برداشته و سپس ترتیب اعدادی که به شکل یک دایره در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند را تغییر داده و ترتیب آن‌ها را مطابق با صفحه‌ی ساعت کنید (مطابق با تصویر زیر)؛ به محض مرتب کردن اعداد، زمان ۰۲:۴۵ به شما نمایش داده خواهد شد.

مرحله مخفی بازی Samsara Room

به سمت راست رفته و از کنار کمد لباسی که روی زمین قرار دارد یک مداد بردارید و سپس به سراغ ساعت رفته و زمان را روی ۰۲:۴۵ تنظیم کنید؛ پس از تنظیم ساعت، یک بطری در محفظه‌ی بالای صفحه‌ی ساعت نمایش داده خواهد شد، آن را بردارید.

راهنمای Samsara Room

به سمت راست رفته و زمانی که به میگوی بزرگ رسیدید، از نزدیک به آن نگاه کرده و سر او را از بدنش جدا کنید تا شاهد جسدی باشید؛ روی صورت جسد ضربه‌ای زده و سپس از طریق بطری بدست آمده، ماده‌ی سبز رنگی که در دهان جسد قرار دارد را بردارید. حال به اتاقی بازگردید که آینه‌ای در آن قرار دارد؛ به میزی که در وسط اتاق مشاهده می‌کنید ضربه‌ای وارد کرده تا آن را از نزدیک ببینید؛ روی کاغذی که در وسط میز قرار دارد دو بار کلیک کنید (بار اول کاغذ مچاله شده و بار دوم کاغذ مجدداً باز می‌شود) و سپس مداد را روی کاغذ اعمال کنید تا شمایل یک کلید روی کاغذ کشیده شود؛ پس از آن مجدداً روی کاغذ دو بار کلیک نمایید تا یک کلید واقعی در وسط آن قرار بگیرد؛ کلید را بردارید.

از کلید بدست آمده برای باز کردن قفل کابینتی استفاده کنید که در سمت راست میز قرار دارد؛ پس از باز کردن قفل درب کابینت، ضربه‌ای به درب کابینت وارد کنید تا باز شود و سپس از درون ظرف شیشه‌ای که درون کابینت قرار گرفته، یک حباب بدست آورید.

راهنمای بازی Samsara Room: عناصر تشکیل دهنده‌ی جهان

به سمت اتاقی که شمعدانی‌ها در آن قرار دارند رفته و اکسیر بدست آمده از جسد را بجای میگو روی بشقاب قرار دهید و سپس در شمعدان‌ها چهار عنصر اصلی حیات را بگذارید؛ این عناصر شامل آب، آتش، هوا (حباب) و خاک (ماسه) می‌شوند؛ عناصر گفته شده را در اطراف اکسیر قرار داده (ترتیب آن‌ها اهمیتی ندارد) و سپس از حفره عبور کنید و مرتباً روی صفحه ضربه بزنید تا شاهد پایان مخفی بازی Samsara Room باشید.

اگر این بازی را در گذشته به پایان رسانده‌اید و تنها برای مشاهده‌ی مرحله‌ی مخفی، یک بار دیگر آن را اجرا نموده‌اید و دیگر دوست ندارید که این بازی را ادامه دهید، به شما بابت اتمام این بازی تبریک می‌گوییم؛ اما اگر دوست دارید که Samsara Room را یک بار دیگر به پایان برسانید و یا اگر بواسطه‌ی تذکر ما، بازی را از میانه‌های راهنما رها کرده‌اید و به سراغ مرحله‌ی مخفی آمده‌اید و اکنون قصد دارید که بازی را ادامه دهید، عبارت «ادامه» (Continue) که پس از مشاهده‌ی پایان مخفی Samsara Room نمایش داده می‌شود را انتخاب کرده تا به موقعیت ابتدایی بازی بروید؛ سپس تنها کافی است که به اتاق شمعدانی‌ها رفته و تخم مرغ را در بشقاب وسط صفحه قرار داده و از حفره عبور کنید تا به موقعیت جدیدی برسید؛ از اینجا به بعد جهت ادامه‌ی بازی می‌توانید به نکات گفته شده‌ی پس از تذکر، مراجعه کرده و آن‌ها را قدم به قدم تا زمان به پایان رساندن بازی اجرا نمایید.

توجه داشته باشید که تذکر ما در خصوص مرحله‌ی مخفی، از بعد از دریافت تخم مرغ اعلام شده است، بنابراین هم اکنون باید این آیتم را در اختیار داشته باشید اما اگر این آیتم را در اختیار ندارید و پیش از دریافت تخم مرغ به سراغ مرحله‌ی مخفی آمده‌اید، برای ادامه‌ی بازی ابتدا باید تخم مرغ را دریافت کنید.

در ادامه شاهد راهنمای تصویری بازی Samsara Room خواهید بود:

عضویت
اطلاع از
guest

24 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Morse
Morse
3 سال قبل

دمت گرم واقعا پست عالی بود خیلی کمکم کرد❤️?

Sali
Sali
2 سال قبل

جغد رو من چطوری ازش پر بگیرم

رامین
رامین
3 سال قبل

من گیاهم رشد نکرده
فقط گذاشتمش تویه گلدون
کاره دیگه هم باد میکردم ؟
الان یه هفته گذشته گیاهم رشد نکرده
چیکار باید بکنم ؟
میشه راهنماییم کنید
ممنون

امیرعلی
امیرعلی
Reply to  رامین
3 سال قبل

برو ماهی شو و شیشه رو پر آب کن

امیرعلی
امیرعلی
Reply to  امیرعلی
3 سال قبل

بریز برای گل

رامین
رامین
Reply to  امیرعلی
3 سال قبل

خیلی مشتی هستی داداش ممنون

رامین
رامین
Reply to  امیرعلی
3 سال قبل

خیلی متشکرم

Last edited 3 سال قبل by رامین
زهرا
زهرا
1 سال قبل

چطوری از جفد پر بگیرم میشه بیشتر راهنمایی کنید تشکر

Akazawa
Akazawa
3 سال قبل

من همون اول بازی هنگ کردم
اما با کمک هاتون تونستم تموم کنمش و واقعا ممنون ازتون
بازی عجیبی بود
اما ارزش امتحان کردن رو داره

Game
Game
3 سال قبل

تو مرحله جغد سفید و جوجه ها هرکاری رو انجام میدم پیش نمیره

مهدیه
مهدیه
Reply to  Game
3 سال قبل

جغد راحته جوجه رو منم گیر کردم

درخشانی
درخشانی
Reply to  Game
1 سال قبل

من هم برای جغد موندم بخاطر جغد چندبار تا الان بازی رو ریست کردم ولی اصلا نمیشه

مهدیه
مهدیه
3 سال قبل

این تخم مرغا پر رو نمیدن .پدرم درومد کمکم کنییییییید

nor
nor
3 سال قبل

من میزنم رو شیشه که مارمولک رو بگیرم میگه آب میخواد نمیدونم چه کنم

آرین
آرین
Reply to  nor
1 سال قبل

تو دنیای ماهی اگه دقت کنی همه چی معقله
چون اونجا پر از آبه
شیشه رو بزن رو فضای اتاق پر شه

مری
مری
1 سال قبل

وزنه ها باید چجوری باشه؟؟؟؟؟؟

یگانه
یگانه
3 سال قبل

من مرحله اولم.چجوری مارمولکو بگیرم

B.N
B.N
Reply to  یگانه
3 سال قبل

اول باید بطری شیشه ای رو بگیری بعدش روی مارمولک زوم کنی و ایتم بطری شیشه ای رو فعال کنی بعدش هم روی مارمولک ضربه بزن
اول بطری شیشه ای زیر مارمولک ظاهر میشه بعد روی بطری شیشه ای بزن
بعد هم تمام
مارمولک به دست امد

...
...
1 سال قبل

چطوری کاری کنیم جغد بپره ؟

گلبرگ از دست داده:))))
گلبرگ از دست داده:))))
3 سال قبل

من توی مرحله کرمه نتونستم یه گلبرگ بگیرم :)))))) ۳ تا گرفتم چیکار باید بکنم؟

Last edited 3 سال قبل by گلبرگ از دست داده:))))
بهار
بهار
2 سال قبل

عاقا من اون اولا که میگی مارمولکو بردار جاش ماهی بزار ک وارد اتاقی بشی که توش یه کتاب به اسم سمساراس اونجا من ماهیو میزارم اما نمیره تو همچین اتاقی میره تو همون اتاق اولی چراااا

نازنین
نازنین
1 سال قبل

من فقط سه تا صدف پیدا کردم یکی روی آینه یکی توی جعبه یکی هم توی لکه خاکستری. چهارمی کجاست؟
لطفا راهنمایی کنید

بدون نام
بدون نام
1 سال قبل

من مارمولکم گم شده که بخوام بدمش به مرغ ماهی خوار

Last edited 1 سال قبل by بدون نام
سحر
سحر
2 ماه قبل

لطفا این جمله رو ویرایش کنید جوجه‌ی سفید رنگ با دهان باز بعدی سفید با دهان بسته(تخم مرغ شکسته وسط).

دکمه بازگشت به بالا
24
0
Would love your thoughts, please comment.x