راهنمای بازی

راهنمای بازی Rise of Kingdoms | آموزش نکات مهم

توضیحاتی در خصوص تمدن‌ها، فرماندهان، پرداخت‌های درون برنامه‌ای و ...

کمتر بازی موبایلی در سبک استراتژیک وجود داشته که از محبوبیت و معروفیت بازی Rise of Kingdoms برخوردار باشد و این موضوع علت خوبی هم دارد؛ سازندگان Rise of Kingdoms تلاش کرده‌اند تمام آن چیزی که بازیکنان از یک عنوان استراتژیک انتظار دارند را در این بازی قرار دهند، چیزهایی مثل روش‌های متعدد جهت توسعه‌ی شهر، در اختیار داشتن واحدهای نظامی متعدد، وجود فرماندهان مختلفی که هر کدام از آن‌ها ویژگی منحصر بفردی دارند و نبردهایی که بصورت Real-time رخ می‌دهند.

راهنمای بازی Rise of Kingdoms

برخلاف دیگر بازی‌های استراتژیک محبوب (نظیر Guns of Glory و King of Avalon) که جنگ‌های آن‌ها بصورت خودکار روی می‌دهند و معیار پیروزی هر فرد بر مبنای قدرت واحدهای نظامی او در نظر گرفته می‌شود، در بازی Rise of Kingdoms هر بازیکن یک درجه‌ی مهارت دارد که در زمان مبارزه‌ی او با سایر بازیکنان اعمال خواهد شد؛ به عبارت دیگر، در زمان نبردها، شما به چیزی فراتر از ارتشی بزرگ و واحدهای نظامی قدرتمند نیاز دارید تا بتوانید به جمع قدرتمندترین فرماندهان این بازی بپیوندید.

گرچه وجود چنین قابلیت‌های منحصرد بفردی، این بازی را به یک عنوان استراتژیک کامل تبدیل نموده است اما از سوی دیگر، در کنار هم قرار گرفتن آن‌ها، نحوه‌ی اجرای این بازی و نحوه‌ی پیشرفت در آن را متمایز از سایر عناوین مشابه کرده. اگر در گذشته عناوین استراتژیک مشابهی را بازی کرده باشید، احتمالاً برایتان سخت خواهد بود که خود را سریعاً با بازی Rise of Kingdoms انطباق دهید و نحوه‌ی اجرای آن را یاد بگیرید؛ گرچه این را هم باید متذکر شویم که یادگیری اصول اجرای این بازی تنها یکی از نگرانی‌های شما خواهد بود و در صورتی که تبحر زیادی در میادین نبرد نداشته باشید، شاید با مشکل مواجه شوید.

در زمینه‌ی ساخت و ساز ساختمان‌ها، سازندگان Rise of Kingdoms همچون هر بازی استراتژیک دیگری، یک مدت زمان ساخت و ساز را برای ساختمان‌های آن در نظر گرفته‌اند که اگر این مدت زمان را با سایر عناوین مقایسه کنیم، بنظر می‌رسد که سازندگان این بازی زمان بیشتری را برای تکمیل پروسه‌ی ساخت هر ساختمان در نظر داشته‌اند؛ البته همچون هر بازی مشابه دیگری، سازندگان این امکان را برای بازیکنان در نظر گرفته‌اند تا با پرداخت پول، مدت زمان ساختمان سازی یا انجام پروژه‌های تحقیقاتی را کاهش دهند و در نتیجه در زمان صرفه جویی کرده و همچنین پیشرفتی سریعتر از سایر بازیکنان داشته باشند، البته این را هم باید متذکر شویم که اگر قصد استفاده از این قابلیت را دارید، باید پول قابل توجهی را برای آن در نظر بگیرید.

راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Escape Machine City
خواندن

بازی Rise of Kingdoms

با توجه به قابلیت‌های متعددی که در این بازی قرار داده شده است، تصمیم گرفتیم که این مطلب را تحت عنوان راهنمای بازی Rise of Kingdoms برای علاقه‌مندان به این عنوان استراتژیک آماده و در آن توضیحات مهمی را در مورد ویژگی‌های مختلف این بازی ارائه کنیم تا بازیکنان بتوانند به شکل ساده‌تری در آن پیشرفت نمایند. در این مقاله شاهد نکات مهمی خواهید بود که از ابتدای شروع بازی باید نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشید، سپس به سراغ ارائه‌ی نکات مهمی می‌رویم که هم برای مبتدیان و هم برای افراد حرفه‌ای مناسب هستند. اگر از بازیکنان جدید Rise of Kingdoms می‌باشید، جزئیات ارائه شده در این مقاله کمک زیادی به شما خواهند کرد، اگر هم از بازیکنان قدیمی این بازی به حساب می‌آیید، باز هم خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم چراکه ممکن است در آن نکاتی را مشاهده کنید که تا به امروز اطلاعی از آن‌ها نداشته‌اید.

بازی Rise of Kingdoms

راهنمای بازی Rise of Kingdoms: نکات ابتدایی

برخلاف اکثر عناوین استراتژیک، بازیکنان در Rise of Kingdoms کار خود را با انتخاب تمدنشان شروع می‌کنند. در اینجا بطور مختصر به بیان ویژگی‌های هر تمدن خواهیم پرداخت اما پیش از آن باید به این موضوع اشاره کنیم که هر تمدن دارای قدرت‌ها و فرمانده آغازین (فرمانده‌ای که از ابتدای بازی در اختیار شما قرار می‌گیرد) مختص به خود است، به همین دلیل انتخاب بهترین تمدن (از نظر ویژگی‌های آن) بسیار مهمتر از آن است که یک تمدن را صرفاً بدلیل نام یا جذابیت آن انتخاب کنید؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که در زمان انتخاب تمدن، توجهی به نام آن نداشته و صرفاً به ویژگی‌های تمدن مورد نظر توجه نمایید.

راهنمای بازی Star Wars: Jedi Fallen Order - نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

تمدن‌های بازی Rise of Kingdoms

پس از انتخاب تمدن مورد نظر خود، وارد دنیای بازی شده و شاهد یک آموزش کوتاه خواهید بود؛ در این آموزش بطور مختصر با قسمت‌های مختلف بازی و منوهای آن آشنا خواهید شد، گرچه بنظر می‌رسد که این دوره‌ی آموزشی، عملکرد خیلی خوبی نداشته و به بازیکنان نشان نمی‌دهد که کار خود را از کجا و چگونه آغاز کنند. یکی از مهمترین قسمت‌های این بازی، لیست ماموریت‌های آن است که به شما کمک می‌کند تا بخوبی در دنیای بازی Rise of Kingdoms پیشرفت کنید، این لیست همچنین به شما نشان می‌دهد که در صورت انجام هر ماموریت، چه مقدار منابع بدست خواهید آورد.

صرفنظر از روشی که برای پیشرفت در دنیای این بازی در پیش می‌گیرید، اهدافی که توسط Rise of Kingdoms برایتان تعیین می‌شوند به شما کمک خواهند کرد تا:

  • شهرتان را توسعه دهید.
  • «سطح» (Level) «سالن شهر» (City Hall) را ارتقاء داده تا بتوانید به ساختمان‌ها و قابلیت‌های جدید و بیشتری دسترسی پیدا کنید.
  •  ارتش خود را با آموزش واحدهای نظامی مختلف، گسترش داده و قدرتمند کنید.

بطور کلی هدف بازی این است که به شما کمک کند تا یکی از قدرتمندترین بازیکنان سرور خود شوید، گرچه برای رسیدن به این هدف، بهتر است که عضو یک اتحاد شده و با سایر بازیکنان همکاری کنید.

بازی Rise of Kingdoms را از طریق BlueStacks روی رایانه‌ی شخصی خود اجرا کنید

با وجود آنکه بازی Rise of Kingdoms سازگاری بسیار خوبی با گوشی‌های هوشمند دارد و به شما اجازه می‌دهد که آن را در هر زمان و مکانی اجرا کنید، اما اجرای این بازی روی تلفن‌های همراه با محدودیت‌هایی همراه است. محدودیت‌هایی نظیر کوچک بودن صفحه نمایش که به شما اجازه نمی‌دهد از تمام جزئیات این بازی هیجان انگیز بهره ببرید، یا عملکرد بد و نامطلوب تلفن‌های همراهی که از قدرت گرافیکی پایین یا سیستم عامل منسوخ شده‌ای برخوردار هستند، به شما اجازه نخواهند داد که از این بازی لذت ببرید.

راهنمای بازی Gears 5 - بهترین سلاح‌ها
خواندن

اجرای بازی Rise of Kingdoms روی رایانه‌ی شخصی

خوشبختانه BlueStacks این امکان را فراهم کرده است که بازی Rise of Kingdoms را روی رایانه‌ی شخصی خود اجرا کنید و بجای استفاده از صفحه نمایش‌های کوچک تلفن‌های همراه، از صفحه نمایش‌های بزرگ رایانه‌های شخصی و همچنین موس و کیبورد جهت اجرا و کنترل بازی استفاده نمایید؛ از طرف دیگر، BlueStacks از قدرت گرافیکی بسیاری از گران قیمت‌ترین تلفن‌های همراه هوشمند موجود در بازار بیشتر است و در نتیجه، در زمان اجرای بازی با مشکلی روبرو نشده و همچنین قادر خواهید بود که آن را با نرخ فریم بسیار بهتری اجرا نموده و مدت زمان کمتری را جهت بارگذاری صفحات مختلف بازی منتظر بمانید.

اگر هنوز هم از قابلیت‌هایی که رایانه‌های شخصی در زمان اجرای بازی Rise of Kingdoms در اختیار شما قرار می‌دهند رضایت ندارید و بدنبال قابلیت‌های بیشتری هستید، BlueStacks در کنار فراهم نمودن امکان اجرای این بازی روی رایانه‌های شخصی، ابزاری کمکی نظیر Keymapping و Macro Recorder را هم در اختیار شما قرار می‌دهد که کیفیت گیم‌پلی بازی را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهند. Keymapping این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به سفارشی‌سازی موس و کیبورد پرداخته و بازی Rise of Kingdoms را همچون سایر عناوین استراتژیک مخصوص رایانه‌های شخصی اجرا نمایید؛ Macro Recorder نیز یک ابزار اتوماسیون قدرتمند است که بجای شما، یکسری از وظایف تکراری و خسته کننده‌ی بازی را انجام می‌دهد و در نتیجه، به شما اجازه خواهد داد تا توجه خود را روی قسمت‌های دیگر بازی معطوف کنید.

راهنمای بازی Rise of Kingdoms: چطور شهر خود را توسعه دهیم؟

همانطور که پیش از این نیز گفتیم، یکی از اهداف بازی Rise of Kingdoms توسعه‌ی شهر بازیکنان است تا آن‌ها در نهایت بتوانند ارتش بزرگی را برای خود مهیا کرده و سپس در فعالیت‌های مختلف و سرگرم کننده‌ی این بازی نظیر نبرد با سایر بازیکنان شرکت کنند. توجه داشته باشید که جهت توسعه‌ی شهرتان، قادرید که هر ساختمانی را بسازید، اما در این بازی روش‌هایی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها، ساخت و سازها را بهینه سازی کرده و به شکل موثرتری شهر خود را توسعه دهید. لازم به ذکر است که لیست ماموریت‌های بازی می‌تواند روی پیشرفت شما تاثیرگذار باشد و به پیشرفتتان کمک کند، اما به محض آنکه به مرحله‌ی خاصی از پیشرفت رسیدید، این لیست دیگر کارایی خود را از دست خواهد داد.

۱۲ نکته که باید در مورد بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening بدانید
خواندن

پیشرفت در بازی Rise of Kingdoms

سالن شهر یکی از مهمترین ساختمان‌ها در بازی Rise of Kingdoms به حساب می‌آید؛ برای آنکه بتوانید به تمامی ساختمان‌های موجود در این بازی دسترسی پیدا کنید و همچنین آن‌ها را ارتقاء دهید، ابتدا باید سطح سالن شهر خود را بالا ببرید؛ به عبارت دیگر، سطح هیچ یک از ساختمان‌های شما نمی‌تواند بیشتر از سطح سالن شهر باشد. یکی از مهمترین نکاتی که باید در Rise of Kingdoms به آن توجه داشته باشید، این است که همواره افزایش سطح سالن شهرتان را در اولویت کارهای خود قرار دهید تا تمامی محدودیت‌ها را بردارید؛ در ابتدا سعی کنید که سطح این ساختمان را به پنج برسانید، بدین شکل دومین March Slot برای شما فعال شده و همچنین شما اجازه خواهید یافت که دو ارتش را بصورت همزمان به خارج از شهر خود ارسال کنید.

افزایش سطح سالن شهر به شما اجازه خواهد داد که علاوه بر افزایش سطح ساختمان‌های دیگر، به قابلیت‌های جدید و همچنین نیروهای قدرتمندتری دسترسی پیدا کنید. اولین سطح مناسب برای سالن شهر، سطح پنج است که دومین March Slot را برای شما فعال خواهد کرد و در نتیجه، قادر خواهید بود که منابع بیشتری را در زمان سریع‌تری جمع آوری کنید. سومین، چهارمین و پنجمین March Slot بازی با رسیدن سطح سالن شهر به ۱۱، ۱۷ و ۲۲ در دسترس شما قرار خواهند گرفت.

از اینکه اولویت ساخت و ارتقاء ساختمان‌های شهر خود را روی سالن شهر قرار دهید، نگرانی نداشته باشد، چراکه سایر ساختمان‌های شما به مرور زمان و با تکمیل ماموریت‌ها، ساخته یا ارتقاء داده خواهند شد؛ به این نکته نیز توجه داشته باشید که در بعضی موارد، پیش از آنکه ساختمان سالن شهر را ارتقاء دهید، مجبور خواهید بود که ابتدا ساختمان‌های دیگری را ساخته یا ارتقاء دهید و سپس به سراغ سالن شهر بروید، در واقع می‌توان گفت که در بعضی موارد، ساخت یا ارتقاء ساختمان‌های دیگر، پیش نیاز ارتقاء ساختمان سالن شهر خواهد بود.

راهنمای بازی .Plague Inc | آموزش چگونگی پیروزی در بازی Plague
خواندن

ساختمان سالن شهر بازی Rise of Kingdoms

بهترین روش برای سرعت بخشیدن به مدت زمان ساخت و سازها، دست یافتن به سطح شش VIP است که یک Slot اضافی کارگر را بصورت دائمی در اختیار شما قرار می‌دهد و در نتیجه قادر خواهید بود که بصورت همزمان، دو ساختمان را در شهر خود بسازید. جهت افزایش سطح VIP خود می‌توانید به روش‌های مختلفی اقدام به جمع آوری VIP Experience نمایید؛ سریع‌ترین راه برای افزایش سطح VIP، خرید آن از طریق واحد پولی بازی (الماس) است که در بخش بعد به آن پرداخته‌ایم.

راهنمای بازی Rise of Kingdoms: چطور پول خود را خرج کنیم؟

بصورت کلی پیشنهاد می‌کنیم که پول ارزشمند خود را در بازی‌های ویدیویی خرج نکنید اما این یک مسئله شخصی است و تصمیم آن به علائق هر شخص بستگی دارد. در رابطه با Rise of Kingdoms، اگر قصد دارید که پولی را جهت پیشرفت سریعتر پرداخت کنید، توصیه می‌کنیم که اقدام به خرید بسته‌های متنوعی نمایید که در این بازی ارائه شده‌اند.

پرداخت درون برنامه‌ای بازی Rise of Kingdoms

بدون تردید بهترین بسته‌ای که می‌توان در بازی Rise of Kingdoms خریداری کرد، بسته‌ی ۳۰ روزه‌ی الماس است که ده دلار قیمت دارد و بیش از دو هزار الماس را در اختیار شما قرار خواهد داد؛ بسته‌ی الماس در برابر پولی که بابت آن می‌دهید، ارزش بسیار بالایی دارد. بسته‌ی دیگری که می‌تواند جایگزین بهتری برای بسته‌ی الماس باشد، Growth Fund نام داشته که در صورت دریافت آن، هر وقت که ساختمان سالن شهر شما به سطح جدیدی دست یابد، مقداری الماس به حساب شما واریز خواهد شد؛ پیشنهاد می‌کنیم که این بسته را زمانی دریافت کنید که سطح ساختمان سالن شهر شما به ۲۳ رسیده است، در اینصورت بازی به حساب شما ۴۱ هزار الماس واریز خواهد کرد؛ بسته‌ی Growth Fund پانزده دلار قیمت دارد و یکی از بهترین بسته‌های بازی Rise of Kingdoms به حساب می‌آید.

راهنمای بازی War and Order
خواندن

راهنمای بازی Rise of Kingdoms: بهترین تمدن بازی

در زمان نوشتن این مقاله، ۱۱ تمدن قابل انتخاب در دسترس بازیکنان Rise of Kingdoms قرار دارند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصر بفرد و فرمانده آغازین متفاوتی هستند. انتخاب شما در این بخش به دو فاکتور مهم بستگی خواهد داشت: می‌خواهید بازی خود را با بهترین فرمانده موجود شروع کنید؟ یا آنکه ترجیح می‌دهید تمدن شما از ویژگی‌های بهتری برخوردار باشد و این امکان را برای شما فراهم کند که پیشرفت بهتر و سریعتری در ابتدای بازی داشته باشید؟

تمدن‌های بازی Rise of Kingdoms

پیش از انتخاب فرمانده به این نکته توجه داشته باشید که شاید بعداً بتوانید در طول اجرای بازی، فرمانده مورد نظر خود را بدست آورید، گرچه شاید احتمال وقوع این موضوع کم باشد اما اکیداً به شما توصیه می‌کنیم که تمدن خود را قربانی یک فرمانده خاص نکنید.

اینکه چه تمدنی را در Rise of Kingdoms برگزینید به استایل بازی شما بستگی دارد؛ اکثر بازیکنان این عنوان معتقدند که چین یکی از بهترین تمدن‌هایی است که می‌توان آن را از میان سایر تمدن‌های موجود برگزید، چراکه در اینصورت، مدت زمان ساخت و ساز ساختمان‌ها پنج درصد کاهش یافته و همچنین پاداش پنج درصدی Action Point Recovery دریافت خواهید کرد. ژاپن یکی دیگر از تمدن‌های محبوب این بازی است و با انتخاب آن، سرعت جمع آوری منابع شما افزایش خواهد یافت و در نتیجه، قادر خواهید بود که زودتر از سایر تمدن‌ها پیشرفت کنید.

راهنمای بازی Rise of Kingdoms: بهترین فرماندهان

بطور کلی در بازی Rise of Kingdoms پنجاه فرمانده حضور داشته که هر یک از آن‌ها قابلیت منحصر بفردی دارد؛ دوست دارید که «بربرها» (Barbarians) را نابود کنید؟ مشتاقانه بدنبال نبرد با سایر بازیکنان هستید؟ علاقه دارید که در سریعترین زمان ممکن منابع مورد نیازتان را جمع آوری کرده و پیشرفت کنید؟ نگران نباشید، تقریباً برای هر کدام از این وظایف، فرمانده‌ای در بازی حضور دارد.

راهنمای بازی Animal Crossing: New Horizons
خواندن

فرماندهان بازی Rise of Kingdoms

به خاطر داشته باشید که اگر فرماندهانی دارید که برای مبارزات PvP مناسب هستند، این موضوع بدین معنی نیست که شما الزاماً نیاز به تعیین فرماندهانی برای مبارزات PvE دارید؛ فرماندهان PvE در مقایسه با فرماندهان PvP بسیار ناکارآمد هستند و با دریافت یکی از آن‌ها، تنها XP خود را هدر داده‌اید؛ بجای هدر دادن XP برای فرماندهان PvE، آن را صرف فرماندهان PvP یا دیگر فرماندهان خود کنید. توجه داشته باشید که یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش سطح فرماندهانتان، حمله به بربرها و نابودی آن‌ها است، بنابراین منابع با ارزش خود را بی علت صرف افزایش سطح فرماندهان نکنید.

لیستی از بهترین فرماندهان بازی Rise of Kingdoms:

  • Gaius Marius – Gathering
  • Constance – Gathering
  • Sarka – Gathering
  • Cao Cao – World PvP
  • Minamoto – World PvP
  • Sun Tzu – World Group PvP
  • Joan of Arc – World Group PvP

بهترین فرماندهان بازی Rise of Kingdoms

همانطور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، در مقابل اسم برخی از فرماندهان عبارت «World Group PvP» قرار گرفته است، این‌ها فرماندهانی هستند که وقتی قرار است با دشمنان متعددی بجنگید کارایی دارند، نه در زمان نبرد با یک دشمن.

جهت اجرای بازی Rise of Kingdoms روی رایانه‌ی شخصی، روی اینجا کلیک کنید.

منبع
BlueStacks
عضویت
اطلاع از
guest
25 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن