راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Returnal

راهنمایی کامل برای پیروزی شما

بازی Returnal یک عنوان ویدئویی در سبک سوم شخص شوتر است که توسط استودیوی «هوسمارک» (Housemarque) بطور انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۵ ساخته شده است. داستان این بازی پیرامون یک فضانورد به نام «سلین واسوس» (Selene Vassos) است که در جستجوی یک سیگنال سفید مرموز، در سیاره «آتروپس» (Atropos) فرود می‌آید و درون یک حلقه تکرار شونده زمان (چیزی شبیه به فیلم Edge of Tomorrow) قرار می‌گیرد. در ادامه مقاله، ابتدا به توضیح مختصری از داستان بازی پرداخته، سپس شاهد بیست نکته مهم در خصوص نحوه اجرای مراحل این بازی خواهید بود و در انتها راهنمای قدم به قدم بازی Returnal را مشاهده خواهید بود. جهت مشاهده‌ی راهنمای قدم به قدم سایر عناوین، به کانال آپارات و یا یوتیوب رامستین گیمز و یا کانال یوتیوب آتی گیمز مراجعه کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Returnal: داستان بازی

سلین واسوس به عنوان یک از کاوشگران فضایی شرکت ASTRA، برخلاف دستورات، تلاش می‌کند تا روی سیاره‌ای به نام آتروپس فرود آمده و به تحقیق در مورد سیگنال مرموز سفیدی بپردازد، چراکه این سیگنال برای سلین بسیار آشنا است. به محض رسیدن به سیاره مورد نظر، سفینه سلین صدمه دیده و در نهایت سقوط می‌کند؛ سلین که امکان برقراری ارتباط مجدد با مرکز فرماندهی شرکت ASTRA را ندارد، تصمیم می‌گیرد از اتاقک خود خارج شده و به کاوش در سیاره بپردازد.

پس از مدتی کاوش در سیاره، سلین از دیدن اجساد بی جان خود متعجب شده و می‌فهمد هر زمان که بر اثر حادثه‌ای میمیرد، از طریق یک حلقه زمان، به زمان سقوط سفینه‌اش باز می‌گردد (چنین صحنه‌ای را در فیلم Edge of Tomorrow یا در انتهای فیلم دکتر «استرنج» (Strange) دیده‌ایم.)؛ همچنین سلین متوجه می‌شود هر زمان که میمیرد، سیاره دچار تغییراتی می‌شود، پس هر بار پس از مرگ، با محیط جدیدی روبرو خواهد بود.

راهنمای بازی Sea of Thieves | چگونه در نبردهای دریایی Sea of Thieves پیروز شویم
خواندن

درحالیکه سلین تلاش می‌کند تا منبع سیگنال سفید را پیدا کند، با موجودات بیگانه‌ای روبرو می‌شود که جهت ادامه مسیر خود، باید آن‌ها را نابود کند. بنظر می‌رسد که پیش از این، در سیاره آتروپس بیگانگان بسیار هوشمند و پیشرفته‌ای زندگی می‌کرده‌اند که اکنون منقرض شده‌اند و تنها تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته‌ای از آن‌ها باقی مانده است.

در ادامه بازی، سلین با صحنه‌ای روبرو می‌شود که بنظر می‌رسد مربوط به دوران کودکی او است و هر زمان که وارد آن می‌شود، او خاطراتی از دوران کودکی و همچنین یک لباس فضایی مشاهده می‌کند؛ سلین مادر خود را به یاد می‌آورد، او «تیا» (Theia) نام داشت و بدلیل مشغله‌ای که داشت، زمان زیادی را با سلین سپری نمی‌کرد، به همین دلیل، سلین با کینه‌ای که از مادرش داشت، دوران کودکی خود را سپری می‌کند؛ در نهایت، سانحه‌ای برای ماشین تیا روی داده و منجر به فلج شدن دائمی او می‌شود.

در نهایت سلین به ماشینی که تیا با آن تصادف کرد می‌رسد و بسته به آنکه کلیدهای ماشین را پیدا کرده باشد یا خیر، بازی به دو صورت ادامه پیدا می‌کند:

 • اگر سلین کلیدهای ماشین را پیدا نکرده باشد، او به مسیر خود ادامه داده و در نهایت یا یک اختاپوس غول پیکر فضایی مواجه می‌شود و سپس خاطره سانحه ماشین تیا را به یاد می‌آورد؛ پس از آنکه تیا متوجه فضانوردی می‌شود که در وسط جاده ایستاده است، ماشین را به کناری کشیده و در نتیجه، منجر به سقوط ماشین از روی پل و به زیر آب رفتن آن می‌شود و در نهایت، سلین مجدداً وارد حلقه زمان شده و به زمان سقوط کشتی فضاییش باز می‌گردد.
 • اگر سلین کلیدهای ماشین را پیدا کرده باشد، وارد ماشین شده و در مقابل مادر خود قرار می‌گیرد؛ سلین با تیا به مبارزه می‌پردازد و سپس به گذشته و به زمان سانحه ماشینشان می‌روند و در اینجا سلین متوجه می‌شود که او همان فضانوردی است که باعث سقوط ماشین تیا شده است؛ در اینجا سلین از ماشین که به زیر آب رفته است خارج شده و خود را به خشکی می‌رساند و متوجه می‌شود که از حلقه زمان رهایی پیدا کرده است.
بهترین اسلحه‌های بازی Halo Infinite
خواندن

راهنمای قدم به قدم بازی Returnal: بیست نکته مهم که بهتر است آن‌ها را بدانید

 • بمیرید!: ترسی از مردن در این بازی نداشته باشید؛ بسیاری از بخش‌های داستانی این بازی زمانی روایت می‌شوند که سلین مرده و به عقب باز می‌گردد.
 • بدنبال ابزار Atropian Weapon Charger بگردید: این‌ها ابزاری هستند که حالت Alt-Fire سلاح‌های شما را فعال می‌کنند.

Atropian Weapon Charger

 • پس از پیدا کردن Atropian Weapon Charger: قابلیت Alt-Fire سلاحتان را فعال کرده و سپس به تمرین بپردازید تا بتوانید از این حالت بخوبی استفاده کنید.
 • جهت فعالسازی حالت Alt-Fire باید دکمه L2 را فشرده نگهدارید.

Alt-Fire

 • جهت بازگشت حالت شلیک سلاحتان از Alt-Fire به استاندارد، از کلید R2 یا L2 استفاده کنید.
 • با آیتم‌های موجود در بازی و همچنین آیکون‌ها روی نقشه کوچکتان آشنا شوید: بازی Returnal می‌تواند بسیار دیوانه‌وار باشد و در برخی لحظات نیاز خواهید داشت که به سرعت میزان سلامتی خود را افزایش دهید، بنابراین باید بدانید که هر آیتمی دقیقاً در چه جایی قرار گرفته و بدین شکل، اجرای بازی بسیار آسان‌تر خواهد بود.
 • بایستید و باران را احساس کنید: امکان استفاده از قابلیت لمسی DualSense در بازی Returnal وجود دارد و از طریق آن می‌توانید باریدن باران را بخوبی احساس کنید.
 • کمی وقت خود را جهت انطباق با محیط بازی Returnal سپری کنید: با یکی از سریعترین عناوین ویدئویی طرف هستید که قرار نیست سرعت خود را با شما منطبق کند، بنابراین شما باید خودتان را با آن انطابق دهید؛ سرعت حرکت استاندارد سلین نسبت به بازی‌های ویدئویی دیگر (با فشردن کلید L3 می‌توانید از قابلیت دویدن استفاده کنید.) کمی بیشتر است و این موضوع، نشانه‌گیری مخصوصاً در زمان دویدن را سخت می‌کند و شاید در نگاه اول، کمی ناامید کننده بنظر برسد اما کمی تمرین، می‌تواند رضایت شما از این بازی را افزایش دهد.
راهنمای مراحل بازی Swipe Brick Breaker
خواندن

DualSense

راهنمای قدم به قدم بازی Returnal

 • فرصتی را برای دشمنان فراهم کنید تا به شما حمله کنند: اینکه به محض دیدن دشمنان به آن‌ها حمله کنید، کار آسانی است اما اگر بخواهید این کار را در این بازی نیز انجام دهید، شاید با حرکتی از سوی آن‌ها مواجه شوید که حمله شما را دفع می‌کند. ابتدا با نحوه حمله تمامی دشمنانتان آشنا شوید و سپس به مبارزه با گروهی از آن‌ها بپردازید، چراکه در میدان نبرد، دیگر زمانی برای شناخت آن‌ها وجود ندارد و این موضوع می‌تواند منجر به شکست شما شود.
 • نقشه بازی را بررسی کنید: از دکمه لمسی بزرگ موجود روی DualSense استفاده کنید تا نقشه بازی به شما نشان داده شود؛ نقشه بازی را بررسی کنید و ببینید چگونه می‌توان آن را با نقشه کوچک انطباق داد؛ همچنین بهتر است کلیه نمادهای موجود روی نقشه کوچک را به حافظه بسپارید، این کار به شما کمک می‌کند که بدانید بطور مثال نمادهای مستطیلی شکل، مسیرهای اصلی را به شما نشان می‌دهند اما نمادهای مثلثی شکل بنفش، مناطقی که رفتن به آن‌ها اختیاری است را به شما نشان می‌دهند.
 • اولین Biome را بخوبی کاوش کنید: اینکار به شما کمک می‌کند که با نحوه عملکرد Biomeهای موجود در بازی آشنا شوید؛ توجه داشته باشید که در محل حضور هر Biome، آیتم‌های گرانبهایی قرار گرفته‌اند.
 • پس از آنکه چند بار مردید، قسمت‌های مختلف کشتی فضایی خود را بخوبی بررسی کنید: پس از هر بار مردن سلین، او بار دیگر در سفینه خود به هوش می‌آید (در سفینه، دیدتان بصورت اول شخص خواهد بود.)؛ در چنین لحظاتی، جزئیات موجود در سفینه را بررسی کرده و از باز کردن حفره‌ای که در سمت چپ قرار دارد پرهیز کنید، چراکه باز کردن آن منجر به شروع دور بعدی ماجراجوییتان خواهد شد.
راهنمای بازی Age of Empires 4
خواندن

Biome

 • Dashing کردن را تمرین کنید: Dashing یکی از مهمترین حرکات در بازی Returnal به حساب می‌آید؛ این حرکت می‌تواند منجر به دویدن یا ایستادن (در حین دویدن) سلین شود و اگر این حرکت را در زمان درستی از مبارزه انجام دهید، می‌توانید از وارد شدن آسیب جدیی به سلین اجتناب کنید.
 • پیدا کردن «تیغ آتروپین‌ها» (Atropian Blade): پیدا کردن این تیغ یکی از اصلی‌ترین الزامات بازی است، چراکه بدون آن نمی‌توانید از برخی نقاط نظیر دیوارهایی عبور کنید که معمولاً در پشت آن‌ها آیتم‌های حیاتیی قرار گرفته‌اند.
 • اگر هنوز تیغ آتروپین‌ها را بدست نیاورده‌اید، از دشمنانی که در اطراف آن‌ها سپر قرمز رنگی قرار گرفته است، چشم پوشی کنید و به راهتان ادامه دهید، چراکه بدون این تیغ، نمی‌توانید از سد سپر قرمز رنگ آن‌ها عبور کنید.
 • روی زمین هر آیتم بنفش رنگ درخشانی که دیدید را جمع کنید یا به عبارت دیگر، بدنبال آیتم‌های بنفش رنگ درخشان موجود روی کف زمین بگردید!: در این صورت به آیتم‌های مهمی نظیر «کلید آتروپین‌ها» (Atropian Key) دست خواهید یافت که می‌توان از آن‌ها جهت باز کردن قفل‌های قرمز رنگ استفاده کرد.

Atropian Key

 • کلیه گزارشات موجود در Log خود را بررسی کنید: آیتم‌ها و دشمنان زیادی در دنیای بازی Returnal وجود دارند که بهتر است با آن‌ها آَشنا شوید و بهترین روش برای اینکار، خواندن کلیه گزارشات موجود در Log سلین است.
 • ستون Cthonos مقابل کشتی فضایی خود را بررسی کنید: دایره کوچکی را روی این ستون مشاهده خواهید کرد که می‌درخشد، با فرو کردن Ether در آن می‌توانید آیتم‌های تصادفیی را بدست آورید؛ این آیتم‌ها بعضی مواقع بسیار کمک کننده خواهند بود.
 • در خصوص نحوه استفاده از Datacubeها اضطرابی نداشته باشید: مدت کمی پس از آغاز ماجراجوییتان در این بازی، با Datacubeها مواجه خواهید شد، اما عدم آگاهی از عملکرد آن‌ها می‌تواند منجر به اضطراب شما شود، چراکه ممکن است فکر کنید، یک جای کار را اشتباه کرده‌اید و در نتیجه، از این آیتم‌ها استفاده نکرده‌اید؛ خیالتان را راحت کنیم، خودتان را درگیر Datacubeها نکنید! تا زمان مواجه شدن با اولین باس بازی، با نحوه کار آن‌ها آَشنا نخواهید شد.
 • کلیه سلاح‌هایی که بدست می‌آورید را در اولین Biome قرار دهید: در این بازی با سلاحی روبرو نخواهید شد که برتری خاصی نسبت به دیگر سلاح‌ها داشته باشد؛ برتری سلاح‌ها تنها به مهارت شما جهت استفاده از آن‌ها بستگی خواهد داشت، بنابراین پس از بدست آوردن هر سلاح، آن را مورد ارزیابی قرار دهید تا در نهایت، به سلاح مناسبی دست یابید.
راهنمای انتخاب بهترین بازیکنان جوان بازی FIFA 21
خواندن

راهنمای قدم به قدم بازی Returnal:

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

راهنمای قدم به قدم بازی Returnal

قسمت ششم

قسمت هفتم

قسمت هشتم

قسمت نهم

قسمت دهم

عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن