راهنمای بازی

راهنمای بازی .Plague Inc | آموزش چگونگی پیروزی در بازی Plague

انقراض بشریت!

Plague Inc. عنوانی است که شما را در راس یک اپیدمی جهانی و در مقابل انسان‌ها قرار می‌دهد. شما قادر هستید با ارتقا بیماری خود راه‌های انتقال جدید ایجاد کرده و یا علائم بیماری خود را شدیدتر کنید.
با همه‌گیرتر شدن بیماری شما کشورهای مختلف متوجه بیماری شما خواهند شد و زمانی که خطر بیماری شما از حدی بگذرد، جهان محدودیت‌هایی برای امنیت ایجاد کرده و یا شروع به ساخت درمانی برای این بیماری می‌کنند. یک کشور می‌تواند مرزهای خود را ببندد و قرنطینه اجباری ایجاد کند ولی هیچکدام از این‌ها به اندازه‌ی ساخت درمان نمی‌توانند علیه بیماری شما موثر باشند.
درمان بیماری بزرگترین دشمن شماست. این درمان نشان‌دهنده‌ی تلاش همگانی انسان‌ها علیه این تهدید است و زمانی که ساخت این درمان به ۱۰۰ درصد برسد کار شما تمام است. Plague Inc. تعداد زیادی از سناریوهای مختلف داشته که هر کدام از آن‌ها ارزش امتحان کردن را دارند. امروز در پیکسل آرتس به شما کمک خواهیم کرد تا در Plague Inc بتوانید کره‌ی خاکی را از انسان‌ها پاک کنید.

قدم های رسیدن به موفقیت در Plague Inc.


plague inc tips events

قدم صفر: همه چیز به ژنتیک ربط دارد

حتما پنج نوع ژن مختلف خود را شخصی‌سازی کنید. با اینکار قادر خواهید بود نقطه‌ی قوت بیماری خود را تقویت کرده و یا یکی از نقاط ضعف آن‌ مانند ضعیف شدن در شرایط آب و هوایی خاص را، پوشش دهید. این ژن‌ها از همان ابتدا آنلاک نیستند اما در درجه سختی‌های بالا نقشی حیاتی در موفقیت شما بازی می‌کنند.

قدم اول: منطقه‌ی درست را برای شروع بیماری خود انتخاب کنید

انتخاب درست منطقه‌ی شروع بیماری یکی از عوامل اساسی موفقیت شماست. روند و سرعت پخش شدن بیماری شما به میزان بسیار زیادی به وضعیت آب و هوایی و موقعیت کشوری که برای شروع انتخاب کردید بستگی دارد. یکی از کلیشه‌های این بازی این مسئله است که دو کشور Greenland و Madagascar همواره در اواخر بازی مشکل‌ساز می‌شوند و دلیل آن هم دور افتاده بودن این دو کشور و بسته شدن مرزهایشان است. زمانی که کشور آغازین خود را انتخاب می‌کنید، نیاز به کشورهایی دارید که ایزوله نبوده و احاطه شده توسط دیگر کشورها باشند. همچنین آغاز کردن بازی در گوشه‌های نقشه نیز یک اشتباه است بدلیل اینکه بیماری شما برای مدت طولانی در مناطق تنها حضور خواهد داشت و قبل از آنکه به اندازه کافی گسترش یابد، مردم متوجه آن می‌شوند. اگر می‌خواهید Greenland در آخر بازی مشکلی برای شما ایجاد نکند، در شمال اروپا یا روسیه کار خود را آغاز کنید. همچنین اگر نگرانی شما Madagascar است، سعی کنید از آفریقا بیماری خود را گسترش دهید.

راهنمای بازی Rainbow Six Siege
خواندن

قدم دوم: جهان را نظاره کنید

اولین ماموریت شما این است که تا جایی که می‌توانید بیماری خود را گسترش دهید. میزان گسترش به چند فاکتور بستگی دارد. مهم‌ترین فاکتور، سرایت‌پذیری بیماری شماست که در صفحه‌ی Evolution آن‌ را مشاهده می‌کنید. اولین اولویت شما در انتخاب ارتقاها باید مواردی باشد که بر سرایت‌پذیری بیماری تاثیر می‌گذارند. در شروع بازی، به محض اینکه امتیاز بدست می‌آورید آن‌ را خرج کنید و همواره بر حباب‌های قرمز و نارنجی که نمایان می‌شوند کلیک نمایید. شما باید مقاومت بیماری خود را نسبت به عوامل محیطی موقعیت آن افزایش دهید. برای مثال، روسیه کشوری سردسیر است پس شما در این حالت از مقاومت سرمایی منفعت می‌برید. و یا کشورهای جهان اول از لحاظ درمانی قوی هستند پس باید مقاومت نسبت به دارو را افزایش دهید.


plague inc tips gene mods

قدم سوم: هر عملی را در زمان مناسب آن انجام دهید

بازی بر اساس کشورهایی که آلوده می‌کنید و همچنین رسیدن تعداد افراد آلوده به مقادیر خاصی، به شما امتیاز می‌دهد. ساخت یک مسیر مناسب برای بیماری خود از شروع تا پایان بازی بسیار مهم است و به نوع بیماری‌ و اتفاقاتی که در طول بازی رخ می‌دهد بستگی دارد. عموما، اوایل بازی، تمرکز شما باید روی افزایش مقاومت و میزان سرایت‌پذیری بیماری باشد و در آخر بازی مسیر را به سمت کشندگی بیماری هدایت کنید. برای مثال بیماری شما می‌تواند در ابتدا مانند ویروس سرماخوردگی عمل کند و در اواخر بازی تبدیل به یک ویروس مرگبار شود که یکباره جهان را به زانو در می‌آورد.

نکته‌ی اضافی: زمان مناسب برای ایجاد تغییرات در بیماری را یاد بگیرید

چیزی که باعث می‌شود تمامی موارد بالا به‌خوبی عمل کنند، جیره‌بندی و استفاده در زمان مناسب از امتیاز‌ها است. Perkهایی که برای بیماری خود انتخاب می‌کنید با ارتقا یافتن گران‌تر می‌شوند و همچنین بدست آوردن امتیازها سخت‌تر هم می‌شود. پیدا کردن زمان مناسب برای ایجاد جهش‌های مختلف در بیماری کمی چالش‌برانگیز است اما بالاخره دستتان می‌آید که چه زمانی کشتار را آغاز کنید. این مسئله به نوع بیماری شما نیز بستگی دارد. برای مثال انگل‌ها می‌توانند برای مدت طولانی بطور مخفی بین مردم پخش شوند در حالی که ویروس‌ها گاهی اوقات بطور غیرقابل کنترل جهش پیدا کرده و علائم بیشتری نشان می‌دهند. با این حال نقشه‌ی اصلی شما همیشه ثابت است: تا جایی که می‌توانید مخفی بمانید، به سرعت پخش شوید و زمانی که آماده شدید کشتار را آغاز کرده و بازی را به اتمام برسانید.

8 نکته ضروری برای پیروزی در بازی Fortnite
خواندن

plague inc tips evolution

امتیازهای DNA چگونه بدست می‌آیند؟

• آلوده کردن بیشتر مردم
• کشتن افراد آلوده شده
• پخش شدن و سرایت به دیگر کشورها
• غیرفعال کردن ویژگی‌ها و جهش‌هایی که برای بیماری خود انتخاب کردید بخشی از امتیاز را به شما باز خواهد گرداند

بهترین نوع بیماری در Plague Inc. چیست؟

باکتری نوع پیش‌فرض بیماری‌ها است. این نوع بیماری از لحاظ نکات مثبت و منفی در حد وسط قرار می‌گیرد و معمولی‌ترین نوع بیماری است.
انگل‌ها روند بازی را برعکس می‌کنند. این نوع بیماری در شروع بازی بسیار کشنده و قابل ملاحضه هستند و باید به سرعت ارتقا یابند تا مخفی شوند. زمانی که به این سطح برسید، به راحتی خواهید توانست بطور مخفیانه پخش شدن را ادامه داده و قبل از اینکه ساخت درمان آغاز شود کل جهان را آلوده کنید.
ویروس‌ها در طول بازی بطور تصادفی جهش یافته و گاها ممکن است شما نیازی به آن جهش‌ها نداشته باشید. برای بازگرداندن این جهش‌ها باید امتیاز پرداخت کنید. ویروس‌ها بسیار قابل ملاحضه و آشوبگر و اما قدرتمند هستند و دلیل آن هم این است که برخی اوقات جهش‌های این ویروس‌ها بسیار سودمند بوده و شما دیگر لازم نیست امتیازی برای بدست آوردن آن خرج کنید.
قارچ‌ها بسیار آرام بوده اما قادر هستند بوسیله‌ی قابلیت Spore Burst به کشور‌های مختلف منتقل شوند
نانو-ویروس‌ از همان ابتدای بازی شناسایی شده و جهان به دنبال یافتن Kill-Code‌ (همان درمان) آن هستند. این نوع بیماری از همه لحاظ قوی‌تر بوده و قادر است سرعت تحقیقات برای درمان را کاهش دهد.
Bio-Hazard با گذشت زمان کشنده‌تر شده و باید چندین بار قابلیت‌های آن‌را بازنشانی کنید تا سرعت انتقال آن از تعداد مرگ و میر کمتر نشود.
پریون‌ها از دید مردم دور بوده و درمان‌شان بسیار سخت است اما پخش شدن آن‌ها بسیار دشوار می‌باشد.
چهار نوع بیماری خاص دیگر نیز در بازی وجود دارند که روند بازی را بطور کامل تغییر می‌دهند:
Neutrax Worm رفتار انسان‌ها را تغییر می‌دهد و با آن می‌توانید هواپیما‌هایی پر از افراد آلوده را به کشوری که انتخاب می‌کنید بفرستید
Necroa ویروسی است که مردم را تبدیل به زامبی می‌کند، با قابلیت‌های احیاکنندگی و متابولیک پیشرفته، شما قادر خواهید بود اجساد مردم را زنده کرده و بیماریتان را بیشتر پخش کنید.
Simian سناریوی Planet of Apes را در Plague Inc. پیاده‌سازی می‌کند. این بیماری در نهایت زمین را در دست میمون‌ها قرار می‌دهد.
Shadow Plague بیماری خون‌آشام‌ها بوده که می‌توانند انسان‌ها را شکار و تبدیل به یکی از خودشان کنند.

بهترین سلاح‌های بازی Call of Duty: Warzone
خواندن

رازها و Unlockableهای بازی

برای باز کردن بیماری‌ها، باید در ترتیب‌ مشخصی با هر بیماری در بازی پیروز شوید. تنها کاری که برای باز کردن بیماری بعدی باید انجام دهید این است که با بیماری قبلی بازی را در درجه سختی Normal یا بالاتر شکست دهید.

بیماری‌های کمیاب‌تر (Neurax، Necroa، Simian، Shadow Plague) زمانی باز می‌شوند که بازی را در درجه سختی Brutal با تمام بیماری‌ها به اتمام برسانید.

کد‌های تقلب نیز زمانی باز می‌شوند که بازی را در درجه سختی Mega-brutal با تمامی بیماری‌ها به اتمام برسانید.

plague inc tips summary

بخش چندنفره‌ی Plague Inc.

بخش چندنفره حداکثر از دو بازیکن پشتیبانی می‌کند. هر بازیکن کشور آغازین خود را انتخاب کرده و بازی تا زمانی که یکی از بازیکنان بیماریش درمان شود ادامه خواهد داشت. اگر بیماری هیچ‌‍کدام درمان نشود، بازیکنی که امتیاز بیشتری دارد برنده خواهد شد. همچنین اگر کشور آغازین خود را مخفی نگه دارید DNA اضافه دریافت خواهید کرد. علاوه بر آن شما می‌توانید باعث شوید روند ساخت درمان بیماری حریفتان سریع‌تر به اتمام برسد تا برنده شوید.‌

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest

3 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
آرش
آرش
3 سال قبل

ممنون خیلی عالی بود??

Tiam
Tiam
1 سال قبل

خسته نباشید سوال داشتم من بازی رو تو حالت معمولی بازی میکردم همه‌ی مردم دنیا تو بازی مردن ولی باختم دلیلش چیه؟

متین
متین
Reply to  Tiam
5 ماه قبل

اگرتمامی کسانی که ویروس را گرفتند ، کشته بشوند ،ویروس متوقف میشود

دکمه بازگشت به بالا
3
0
Would love your thoughts, please comment.x