راهنمای بازی

راهنمای بازی Hyper Scape

بتل رویال به سبک یوبی‌سافت

امروزه همه به دنبال ساخت بازی بتل رویال هستند و یوبی‌سافت نیز از این قاعده خارج نیست. به تازگی بازی Hyper Scape عرضه شده و امروز می‌خواهیم تا به اتفاق یکدیگر نکاتی را مرور کنیم که باعث می‌شوند شما در ابتدای بازی راحت‌تر با گیم‌پلی ارتباط برقرار نمایید و احتمال پیروزیتان بیشتر باشد. پس با من و پیکسل آرتس همراه باشید.

اسلحه‌ی سبک خودتان را بشناسید

WEAPONS IN HYPERSCAPE

در Hyper Scape با یک شوتر تماما سرعتی و دیوانه‌وار روبرو هستید. اگر عناوینی همچون Apex Legends را تجربه کرده‌اید و فکر می‌کنید که سرعت این بازی‌ها با Hyper Scape تقریبا یکسان است، به شدت اشتباه کرده‌اید. سرعت در بازی Hyper Scape حرف اول را می‌زند و بدون شک کسی که نتواند خودش را به سرعت بالای بازی عادت دهد، نمی‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. بازی اسلحه‌های متفاوتی دارد که هر کدام می‌توانند برای شما مزایا و معایب متفاوتی را به همراه داشته باشند، پس به خوبی هر یک از اسلحه‌های بازی را بررسی کنید. شاید اگر در دیگر عناوین عادت دارید که به عنوان یک تک تیرانداز مبارزه کنید، در Hyper Scape به یک مبارز نزدیک برد و به همراه یک صدتیر تبدیل شوید. اسلحه‌های مختلف نظیر صدتیر، اسنایپ، مینی‌گان، اسلحه‌های تک تیر و تپانچه و هفت‌تیر همگی در بازی حضور دارند و اولین موردی که باید انجام دهید، بررسی نقاط ضعف و قوت آنان و البته هماهنگی آنان با سبک خودتان است.

راهنمای استریم در Mixer | راهنمایی برای تازه‌واردین
خواندن

اسلحه‌های خود را به درجه‌ی آخر برسانید

Hyper Scape Screenshot 9 07032020

در Hyper Scape خبری از نشانه برای اسلحه، قنداق و به صورت کلی الحاقیات اسلحه نیست. هر اسلحه را به صورت کامل از همان ابتدا می‌توانید داشته باشید ولی چیزی که باعث تفاوت اسلحه‌ی شما و دشمنتان می‌شود، قدرت آن است. هر اسلحه در ابتدا در سطح یک قرار دارد و شما با به دست آوردن همان اسلحه در نقشه‌ی بازی به صورت مکرر، می‌توانید بر قدرت و یا تعداد تیر یک خشاب آن بی‌افزایید. شک نکنید که وقتی یک اسلحه به درجه‌ی آخر خود رسیده است، اصلا قابل مقایسه با اسلحه‌ی سطح یک نیست، و حتی دیده شده که تفاوت میزان قدرت آنان به حدود دو برابر نیز رسیده است؛ پس در نقشه‌ی بازی اگر اسلحه‌ای دیدید که خودتان در دست دارید، بدون شک به سراغ آن رفته و اسلحه‌تان را تقویت کنید.

روی زمین یا روی هوا؟

featured hyper scape how to revive

برعکس دیگر بازی‌های بتل رویال، در Hyper Scape شما می‌توانید مدت زیادی روی هوا و یا روی ساختمان‌های بلند باشید. از طرفی دیگر کوچه‌ها و ساختمان‌های زیادی نیز وجود دارند که شما می‌توانید روی زمین و ارتفاع کم به مبارزه بپردازید. باید نقاط مثبت و منفی هر یک از این دو حالت را در نظر بگیرید، بسنجید که کدام حالت بیشتر به سبک بازی شما می‌خورد و سپس تصمیم بگیرید. مبارزه روی ارتفاع بالا و ساختمان‌های بلند، می‌تواند دید بسیار خوبی به شما بدهد که تقریبا هیچ دشمنی از دید شما پنهان باقی نمی‌ماند. از طرفی دیگر معمولا کسی که در ارتفاع بالاتر قرار دارد، موقعیت استراتژیک بهتری برای مبارزه خواهد داشت. اما خب نکته منفی این حالت نیز آن است که چون شما در ارتفاع بالایی قرار دارید، همه می‌توانند شما را ببینند و ممکن است در یک زمان مورد حمله‌ی چندین گروه قرار بگیرید. مبارزه روی زمین و در داخل ساختمان‌ها دید بسیار کمی به شما می‌دهد و در هر لحظه ممکن است که کسی از بالای ساختمانی به شما حمله کند. از طرفی، زمانی که داخل ساختمان‌ها بروید جای زیادی برای پنهان شدن وجود دارد که برای کسی که عادت به این نوع بازی کرده است، می‌تواند مزیت بسیار بزرگی باشد.

راهنمای بازی Remnant: From the Ashes - نکات و ترفندها
خواندن

هک، هک، هک

tb hyper scape twitch vote effects 1024x576 1

هک‌ها می‌توانند برگ برنده‌ی شما در بازی باشند. می‌توانند در موقعیت‌های سخت شما را فراری دهند، در مبارزات کمکتان کنند، دوستانتان را نجات دهند و… پس اگر خواستید روزی در این بازی ماهر شوید، شناخت کامل هک‌ها و استفاده‌ی درست از آنان باید در رأس اموری باشد که انجام می‌دهید. علاوه بر شناخت هک‌ها، همانند اسلحه‌هایتان باید هک‌های خود را نیز تقویت کنید. طرز تقویت کردن هک‌ها هیچ تفاوتی با اسلحه‌ها ندارد و با بالا بردن سطح هر هک، می‌توانید زمان مورد نیاز برای استفاده‌ی دوباره از آن را کاهش داده و یا قدرتش را افزایش دهید. همچنین باید دقت کنید که هک انتخابی شما با سبک بازیتان همخوانی داشته باشد. اگر از آن دست بازیکنانی هستید که سبک دفاعی انتخاب می‌کنند، قطعا هک‌هایی همانند Ball برای شما مناسب هستند ولی Shockwave و این چنین هک‌هایی چندان احتمال ندارد که به درد شما بخورند.

نشانه‌گیری

WsiDBkrkAb6b8mqQGw9vgE

شاید نشانه‌گیری در Hyper Scape کمی متفاوت‌تر از دیگر عناوین شوتر باشد و سبک سرعتی بازی نیز در اینجا بی‌تاثیر نیست. اسلحه‌های بازی مخصوصا سلاح‌هایی همانند صدتیر، لگد آنچنانی ندارند ولی به واسطه‌ی سرعت بالای بازیکنان حاضر در مبارزه، باید قلق هر اسلحه را بدست بیاورید. اول از همه باید Sensivity مورد نظر خود را در بازی پیدا کنید. به احتمال ۹۹ درصد چیزی که بازی به صورت تنظیمات خودکار برای شما گذاشته است، بسیار زیاد بوده و اصلا نمی‌توانید با آن کنار بیایید.

ریوایو سریع، کشتن سریع

hyper scape promo 2

برخلاف دیگری بازی‌های این سبک، شما به شدت سریع‌تر می‌توانید دوستان خود را که کشته شده‌اند به مبارزه بازگردانید. البته باید دقت کنید که این راه حل برای تیم حریف نیز صدق می‌کند؛ پس در زمان درگیری با دشمن بهترین کار این است که تمام تیم را درجا از بین ببرید. حتی یک نفر نیز اگر از تیم مقابل باقی بماند، ممکن است در زمان بسیار اندکی دوباره هر ۳ یار تیم حریف زنده شوند و برای انتقام و کسب مقام قهرمانی به سراغ شما بیایند. شما نیز اگر در مبارزه‌ای احساس ضعف می‌کنید، فرار همیشه یک گزینه‌ی عالی در این بازی به شمار می‌رود و می‌توانید هم‌تیمی‌هایتان را زنده کرده و دوباره به میدان نبرد بازگردید.

عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن