راهنمای بازی

چگونه کنترلر پلی‌استیشن ۴ را به پلی‌استیشن ۵ متصل کنیم

چگونه از کنترلر قدیمی خود استفاده کنیم؟

بدلایل مختلفی ممکن است بخواهید با نحوه اتصال کنترلر پلی‌استیشن ۴ به کنسول پلی‌‌استیشن ۵ آشنا شوید، به عنوان مثال ممکن است بدلیل بالا بودن قیمت کنترلر DualSense، نتوانید کنترلر ثانویه‌ای را برای خود تهیه کنید و نیاز باشد که از کنترلر قدیمیتان استفاده نمایید؛ همچنین برخی از عناوین واقعیت مجازی، جهت اجرا به کنترلر پلی‌استیشن ۴ نیاز خواهند داشتند و نمی‌توان آن‌ها را با استفاده از DualSense اجرا نمود؛ خبر خوب این است که قابلیت اتصال کنترلر پلی‌استیشن ۴ به پلی‌استیشن ۵ وجود دارد و در مقاله “چگونه کنترلر پلی‌استیشن ۴ را به پلی‌استیشن ۵ متصل کنیم” تلاش کرده‌ایم تا نحوه انجام اینکار را به شما نشان دهیم.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 1

پیش از هر چیز باید این نکته را گوش‌زد کنیم که شما نمی‌توانید بازی‌های پلی‌استیشن ۵ را از طریق کنترلر پلی‌استیشن ۴ اجرا نمایید؛ پس چرا باید بخواهید از کنترلر پلی‌استیشن ۴ استفاده کنید؟ این موضوع دو علت اساسی دارد؛ یکی از ویژگی‌های کنسول نسل نهمی شرکت سونی، پشتیبانی آن از قابلیت «پشتیبانی از نسل قبل» (Backwards Compatibility) است و از طریق کنترلر DualSense قادر خواهید بود که تمامی بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را اجرا نمایید، اکنون این سوال در ذهن شما ایجاد می‌شود که دیگر چه نیازی به استفاده از کنترلر پلی‌استیشن ۴ وجود دارد؟ اول آنکه برخی از بازی‌های واقعیت مجازی پلی‌استیشن ۴ جهت اجرا به نوار نوری پشت کنترلر این کنسول نیاز دارند؛ ثانیاً، احتمال آنکه شما پیش از خرید پلی‌استیشن ۵، کنسول پلی‌استیشن ۴ را خریداری کرده باشید، زیاد است و در نتیجه، هم اکنون کنترلر این دستگاه را در اختیار دارید، بنابراین بدون خرید کنترلر اضافی (کنترلر اضافیی برای پلی‌استیشن ۵)، قادر خواهید بود که کنترلر پلی‌استیشن ۴ را به عنوان کنترلر ثانویه، به کنسول پلی‌استیشن ۵ متصل نموده و اقدام به اجرای بازی‌های پلی‌استیشن ۴ نمایید و دیگر نیازی نخواهد بود که یک کنترلر DualSense گران قیمت خریداری کنید.

راهنمای بازی FIFA 22 | بهترین بازیکنان جوان فیفا ۲۲
خواندن

چگونه کنترلر پلی‌استیشن ۴ را به پلی‌استیشن ۵ متصل کنیم

۱- یک کابل microUSB پیدا کنید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 2

کنترلر پلی‌استیشن ۴ از یک کابل microUSB استفاده می‌کند، بنابراین نمی‌توانید از اتصالات DualSense برای آن استفاده نمایید؛ یک کابل microUSB پیدا کرده و آن را به دستگاه پلی‌استیشن ۵ خود متصل کنید.

۲- اتصال کنترلر DualShock 4 به پلی‌استیشن ۵

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 3

کابل microUSB متصل شده به کنسول را به کنترلر پلی‌استیشن ۴ متصل نمایید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن ۴ را به پلی‌استیشن ۵ متصل کنیم

۳- کنترلر را روشن کنید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 4

کلید پلی‌استیشن موجود در وسط کنترلر را فشرده و نگهدارید؛ در اینجا کنسول پلی‌استیشن ۵ از شما می‌پرسد که چه کسی از این کنترلر استفاده می‌کند؛ در همینجا کار اتصال کنترلر پلی‌استیشن ۴ به کنسول نسل نهمی شما پایان می‌یابد؛ اکنون که کنترلر پلی‌استیشن ۴ به کنسول جدیدتان متصل شده است، حتی می‌توانید با نگهداشتن کلید پلی‌استیشن موجود روی کنترلر، دستگاه پلی‌استیشن ۵ خود را روشن کنید (دقیقاً مشابه کنترلر DualSense).

چطور اتصال کنترلر پلی‌استیشن ۴ با کنسول پلی‌استیشن ۵ را از بین ببریم؟

شاید موقعیتی پیش آید که بخواهید کنترلر پلی‌استیشن ۴ را از پلی‌استیشن ۵ جدا نموده و آن را به دستگاه دیگری متصل نمایید؛ در چنین شرایطی بهتر است اطمینان حاصل کنید که پلی‌اسیتشن ۵، کنترلر شما را از حافظه خود حذف کرده است، برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- به تنظیمات بروید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 5

بخش تنظیمات که آیکون آن در گوشه بالا و سمت راست صفحه اصلی پلی‌استیشن ۵ (آیکون آن شبیه به چرخ دنده است.) قرار گرفته است را انتخاب نمایید.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 (قسمت اول)
خواندن

۲- بخش «لوازم جانبی» (Accessories) را انتخاب نمایید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 6

زمانیکه وارد بخش تنظیمات شدید، به پایین صفحه رفته تا بخش لوازم جانبی را پیدا کنید، با فشردن کلید X آن را انتخاب نمایید.

۳- بخش Bluetooth Accessories را انتخاب نمایید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 7

بخش Bluetooth Accessories را با فشردن کلید X انتخاب کنید.

۴- کنترلر DualShock 4 را انتخاب نمایید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 8

پس از وارد شدن به بخش Bluetooth Accessories، لوازم جانبیی را مشاهده خواهید کرد که به دستگاه پلی‌استیشن ۵ شما متصل هستند که شامل کنترلر DualShock 4 نیز می‌شود؛ با فشردن کلید X، کنترلر DualShock 4 را انتخاب کنید.

۵- عبارت «حذف» (Delete) را انتخاب نمایید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم 9

عبارت حذف را انتخاب نموده تا دستگاه به شما اخطار دهد که لوازم جانبی انتخاب شده از حافظه سیستم حذف خواهند شد، عبارت OK را انتخاب کرده تا کنترلر DualShock 4 پاک شود.

منبع
tomsguide
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x