راهنمای بازی

راهنمای بازی Grounded

دستیابی به بهترین تجهیزات و ابزارها

بازی Grounded جدیدترین اثر استودیوی معروف Obsidian Entertainment بوده که به تازگی به صورت عرضه زودهنگام (Early Access) برای ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شده است. این عنوان چند نفره در سبک بقا، به سرعت محبوبیت قابل توجه‌ای کسب کرده و مورد توجه بازیکنان و علاقمندان صنعت بازی قرار گرفته است. از این رو تصمیم گرفتیم تا امروز در مقاله راهنمای بازی Grounded نکاتی مفید را برای تجربه هرچه بهتر این عنوان برای شما جمع‌آوری کنیم. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

نحوه پیدا کردن Sap در بازی Grounded

اولین قدم برای هر بازیکن حرفه‌ای در سبک بقاء که برای این عنوان نیز بسیار مناسب و حائز اهمیت می‌باشد، جمع‌آوری تمام آیتم‌های موجود روی زمین است. با توجه به آنکه بازی Grounded در یک حیاط پشتی مدرن رخ داده و شخصیت‌های آن دچار تغییراتی مشابه با فیلم «عزیزم، بچه‌ها را کوچک کردم» شده‌اند، لیست مواد اولیه موجود در بازی، شامل مواد بسیار بسیار کوچکی است. بازیکنان از همان ابتدای کار می‌توانند به سنگ‌ریزه‌ها و فیبرهای گیاهان دسترسی داشته باشند، اما یکی از مهمترین مواد اولیه برای هر پروژه ساخت و ساز، مواد بسته‌بندی بوده که سایر اجزاء را کنار یکدیگر نگه دارد.

محیط بازی در عنوان Grounded شامل چمن‌های بعضاً کوتاه شده، تعدادی درخت و چند درختچه تزئینی است. بازیکنان باید هنگام جابجایی در این محیط مراقب اطراف خود باشند زیرا عنکبوت‌ها و مورچه‌ها در این منطقه به دنبال شکار هستند (البته برای افرادی که ترس از عنکبوت دارند جای نگرانی نیست، زیرا بخش Arachnophobia بازی به شما اجازه خواهد داد تا این دشمنان را تغییر دهید). شما می‌توانید در میان تیغه‌ چمن‌ها، شاخه‌های شکسته شده‌ای را مشاهده نمایید، که Sap یا همان شیره‌های گِرد طلایی و عسلی رنگ در بخش‌های مختلف آن‌ها قرار دارند.

ممکن است روی هر شاخه، که برای بازیکنان به اندازه یک درخت بزرگ بی‌برگ خواهد بود، چندین Sap در بخش‌های مختلف آن وجود داشته باشد. پس قبل از رفتن به مرحله بعدی از راهنمای بازی Grounded حتماً در سرتاسر شاخه‌ها خزیده و تمام Sapهای موجود روی آن‌ها را جمع‌آوری کنید.

مهمترین ابزار برای بازیکنان این عنوان آنالیزور منابع (Resource Analyzer) است. خوشبختانه به محض ورود به بازی، بازیکنان سیگنالی عجیب را دریافت نموده که با دنبال کردن آن به چادر ایستگاه میدانی (Field Station) خواهند رسید. پس از فعال کردن کامپیوتر، قابلیت دسترسی به آنالیزور منابع را بدست آمده که می‌تواند بسته به مواد اولیه آنالیز شده، دستورات ساخت متفاوتی را برای بازیکنان باز کند. آنالیزور دارای تعداد محدودی شارژ بوده اما با گذر زمان، به صورت خودکار این شارژها برمی‌گردند.

راهنمای بازی Desperados 3 | مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت کنید
خواندن

با توجه به آنکه بازی Grounded هنوز در مرحله عرضه زودهنگام است، لیست نهایی از دستورات ساخت (Recipe) آن در دست نیست. تا این لحظه Sap مهمترین عنصر در دستورات ساخت ابتدایی بازی می‌باشد، که در موارد زیر کاربرد دارد:

Eyepatch

دزدان دریایی برای حفاظت یکی از چشمان خود در برابر تاریکی (عادت دادن یک چشم به دیدن در تاریکی)، از چشم‌بند‌های تکی استفاده می‌کردند. با وجود آنکه چشم‌بند در بازی Grounded چنین تأثیری روی دید شما در شب نخواهد گذاشت، استفاده از آن‌ می‌تواند جالب باشد. چشم‌بند یکی از آیتم‌های تزئینی بسیار زیادی بوده که بازیکنان می‌توانند در این عنوان به آن دسترسی پیدا کنند.

مواد مورد نیاز برای ساخت: دو عدد Fiber Bandage، یک عدد Sap، یک عدد Woven Fiber

Fiber Bandage

یکی دیگر از آیتم‌های الزامی برای ماجراجویی در حیاط. این آیتم با گذر زمان انرژی شما را بازگردانی می‌کند.

مواد مورد نیاز برای ساخت: سه عدد Plant Fiber، دو عدد Sap

Plant Lamp

یک منبع نور ساکن.

مواد مورد نیاز برای ساخت: دو عدد Dry Grass Chunk، دو عدد Sprig، سه عدد Sap

Torch

هنگام روبرویی با محیط‌های تاریک، داشتن مشعل برای رفت و آمد در آن‌ها الزامی است.

مواد مورد نیاز برای ساخت: سه عدد Dry Grass Chunks، یک عدد Sap، دو عدد Sprig، دو عدد Woven Fiber

Workbench

ساخت بسیاری از آیتم‌ها بدون داشتن یک میزکار امکان‌پذیر نخواهد بود.

مواد مورد نیاز برای ساخت: سه عدد Grass Plank، دو عدد Sap، چهار عدد Sprig

نحوه بدست آوردن تبر در بازی Grounded

بازیکنان می‌توانند دو تبر (Axe) مختلف در این عنوان داشته باشند، یک تبر Pebblet و یک تبر Insect. در این بخش از راهنمای بازی Grounded جزئیات کاملی در مورد این دو تبر برای شما گردآوری کرده‌ایم. تبرها از اهمیت بسیار زیادی در بازی Grounded برخوردار بوده و همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، در عرضه زودهنگام این عنوان شما می‌توانید به دو نوع تبر دسترسی پیدا کنید. هوادارانی که می‌خواهند هر دو تبر Pebblet و Insect را داشته باشند، باید کمی از زمان خود را جهت بدست آوردن آن‌ها صرف کنند.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن

برای ساخت تبر Pebblet در بازی Grounded بازیکنان لازم است تا سه عدد Sprigs، دو Pebblets و یک Woven Fiber را جمع‌آوری نمایند. خوشبختانه دو آیتم مورد نیاز Sprigs و Pebblets را می‌توان به آسانی پیدا کرد، زیرا تعداد زیادی از آن‌ها روی زمین پخش شده است. هرچند، پیدا کردن Woven Fiber کار شما را کمی دشوار خواهد کرد.

اگر بخواهیم دقیق‌تر این موضوع را توضیح دهیم، باید گفت که برای بدست آوردن Woven Fiber بازیکنان باید ابتدا از روی زمین Plant Fiberها را جمع‌آوری کنند. سپس باید به چادر ایستگاه میدانی رفته، با آنالیزور منابع تعامل داشته و Plant Fiber را آنالیز کنند (در صورتی که Pebblet و Sprig نیز هنوز آنالیز نشده‌اند، آن‌ها را نیز در این بخش آنالیز نمایید). انجام این عمل، قابلیت ساخت Woven Fiber به وسیله سه Plant Fibers (از طریق گزینه Materials در سربرگ Craft) را برای بازیکنان فعال خواهد کرد، و در این بخش از راهنمای بازی Grounded توصیه می‌کنیم که هواداران این عنوان پیش از تلاش برای ساخت تبر Pebblet، ابتدا Woven Fiber را بسازند. (اگر همچنان در مورد بدست آوردن این آیتم مشکل دارید، در ادامه راهنمای بازی Grounded توضیحات بیشتری در مورد آن ارائه خواهیم داد).

برای آن دسته از بازیکنانی که دوست دارند تبرشان کمی بهتر باشد، تبر Insect نیز در بازی وجود دارد. برای گرفتن این تبر سطح ۲، شما باید ابتدا Ladybugها که به صورت نسبتاً کمیاب در حیاط ظاهر می‌شوند را کشته تا که سر یک عدد از آن‌ها را بدست آورید. پس از آن سر Ladybug را پیش آنالیزور برده و با آنالیز آن تبر Insect را باز کنید.

در این مرحله از راهنمای بازی Grounded شما باید سایر مواد مورد نیاز برای ساخت تبر سطح ۲ موجود در این عنوان را جمع‌آوری نمایید که شامل سه Bombardier Parts و چهار Spider Silk است. Bombardier Partsها را می‌توان با کشتن Bombardier Beetlesهای کوچک بدست آورد، در حالی که برای گرفتن Spider Silk باید در غرب نقشه، به تار عنکبوت‌های موجود در شکاف واقع روی زمین ضربه بزنید.

چگونه ضریب امنیتی استیم را افزایش داده و اکانت‌های دزدیده شده را پس بگیریم
خواندن

البته باید به یاد داشته باشید که برای ساخت تبر سطح ۲، یک میزکار (Workbench) لازم است، که می‌توان آن را با استفاده از سه Grass Planks، چهار Sprigs و دو Sap ایجاد کرد. در ادامه راهنمای بازی Grounded طرز ساخت میزکار را با جزئیات کامل برای شما شرح خواهیم داد.

نحوه بدست آوردن Woven Fiber

همانطور که در بخش پیشین راهنمای بازی Grounded بیان کردیم، در این بخش از مقاله با جزئیات به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید Woven Fiber را بدست آورید. در حالی که پیدا کردن بسیاری از مواد اولیه در این عنوان کار آسانی می‌باشد، متأسفانه این موضوع در مورد Woven Fiber، که شما برای تهیه تعدادی از آیتم‌های ابتدایی بازی به آن نیاز دارید، صدق نمی‌کند. شاید نحوه بدست آوردن این ماده اولیه برای بعضی بازیکنان گیج‌کننده باشد زیرا نمی‌توان آن را به صورت مستقیم در حیاط پیدا کرد.

اولین قدم در بدست آوردن Woven Fiber، جمع‌آوری Plant Fiber بوده که به صورت گیاهان بسیار کوچکی روی زمین قابل مشاهده هستند. پس از آن که مقداری Plant Fiber جمع‌آوری نمودید، باید به سمت چادر ایستگاه میدانی که آنالیزور منابع در آن قرار دارد بروید. حال کافیست تا با آنالیزور منابع تعامل داشته، Plant Fiberها را درون آن قرار داده و آنالیز کنید.

پس از چند ثانیه عمل آنالیز به اتمام رسیده و بازیکنان مقداری Raw Science (دانش خام) بدست می‌آورند که می‌توان از آن برای تهیه دستور ساخت طبقه/کفی (Floor) و دیگر آیتم‌های مفید بازی استفاده کرد (در ادامه راهنمای بازی Grounded این موارد را بیشتر بررسی خواهیم نمود). بازیکنان همچنین متوجه می‌شوند که حال دستور تهیه Woven Fiber را بدست آورده و راه زیادی تا دستیابی به آن باقی نمانده است.

در این مرحله، کافیست بازیکنان سربرگ Craft که در کنار Inventory واقع شده را باز نموده و به بخش Materials بروند. آن‌ها خواهند دید که حال می‌توانند تنها با داشتن سه Plant Fiber یک Woven Fiber بسازند. با توجه به آنکه به آسانی می‌توان انبوهی از Plant Fiberها را در بازی پیدا کرد، بازیکنان نباید برای ساخت Woven Fiber دیگر مشکل خاصی داشته باشند.

راهنمای بازی Animal Crossing: New Horizons
خواندن

شایان ذکر است که Woven Fiber تنها وسیله‌ای نبوده که بازیکنان با استفاده از دستگاه آنالیزور منابع به آن دسترسی خواهند یافت. همانطوری که در بخش قبلی راهنمای بازی Grounded به آن پرداختیم، برای ساخت دو نوع تبر موجود در این عنوان نیز بازیکنان نیازمند آنالیزور منابع خواهند بود. از این رو بهتر است دستورالعمل‌های استفاده از این دستگاه که بالاتر آن را برایتان قرار دادیم را با دقت مطالعه نمایید زیرا برای ساخت تجهیزات و مواد بسیاری نیازمند آن خواهید شد.

نحوه بدست آوردن Weed Stems

بازیکنانی که می‌خواهند پایگاه خود را ارتقاء دهند، نهایتاً مجبور می‌شوند تا تعدادی Weed Stems جمع‌آوری کنند. این ماده اولیه ساخت و ساز برای ایجاد عناصر ساختمانی سطح بالا لازم است، هرچند شاید از همان ابتدا برای بازیکنان واضح نباشد که از کجا می‌توانند این ماده را بدست آورند.

در حقیقت دو منبع مختلف برای بدست آوردن Weed Stems در بازی Grounded وجود داشته، و اولین منبعی که بازیکنان می‌توانند به بهره‌برداری از آن بپردازند، Dandelionها هستند. برای پیدا کردن Dandelionها در این عنوان، بازیکنان باید به دنبال چمن‌های خشک بگردند، زیرا اکثراً علف‌های هرز در این مناطق رشد می‌کنند. پس از پیدا کردن یک Dandelion بازیکنان باید تبر Pebblet خود را بیرون آورده و آن را قطع کنند.

برای آن دسته از بازیکنانی که می‌خواهند Weed Stemهای بیشتری در این عنوان بدست آورند، داشتن یک تبر Insect الزامی است. همانطور که در بخش قبلی راهنمای بازی Grounded توضیح دادیم، برای دستیابی به این تبر باید سر یک Ladybug را به وسیله آنالیزور منابع اسکن کرده و با استفاده از میزکار آن را بسازید. با استفاده از تبر Insect بازیکنان توانایی آن را داشته تا مستقیماً گیاهانی به نام Weed (علف هرز) را قطع نموده و به مقدار زیادی Weed Stem دسترسی پیدا کنند. در صورت استفاده از این راهکار، نرخ بدست آوردن Weed Stem توسط شما به صورت چشم‌گیری افزایش خواهد یافت.

موضوع دیگری که باید در مورد Weed Stemها به آن اشاره کرد، آن بوده که جابجایی این دسته از مواد اولیه مانند Grass Plankها است، که از آن‌ها در ساخت کفی/طبقه استفاده می‌شود. بدین معنی که Weed Stemها درون کوله‌ پشتی شخصیت جا نشده و باید به صورت دستی حمل گردند. این دلیل دیگری بوده که ساخت یک تبر Insect را با اهمیت می‌کند، زیرا با استفاده از این تبر می‌توان به Weed Stemهای بیشتری دسترسی یافته و مدت زمان کمتری را صرف جابجا کردن این مواد اولیه بزرگ در فواصل طولانی نمود.

راهنمای بازی Star Wars: Jedi Fallen Order - نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

با این وجود، قطع کردن Dandelionها برای دستیابی به Weed Stem نیز می‌تواند فواید خود را داشته باشد. به عنوان مثال بازیکنان می‌توانند پس از قطع این گیاه، از علف آن به عنوان یک گلایدر استفاده کنند. این گلایدرها نه تنها جابجایی در محیط را آسان‌تر نموده، بلکه استفاده از آن‌ها بسیار لذت‌بخش است. از این رو مطمئناً بازیکنان زیادی می‌خواهند تا همیشه یک یا دو علف Dandelion را در کوله پشتی خود داشته باشند. هرچند گلایدرها به شما در جایجایی Weed Stemها یاری نخواهند رساند، از این رو مشکل حمل و نقل این مواد اولیه مهم در بازی، همچنان پابرجا باقی مانده است.

نحوه ساخت Floor (طبقه)

ساخت و ساز در این عنوان یکی از اساسی‌ترین سیستم‌های گیم‌پلی است، زیرا به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با ایجاد سازه‌های مختلف، خود را در مقابل خطرات بسیاری که در بازی وجود دارند ایمن نگه دارند. از این رو تصمیم گرفتیم تا در این بخش از راهنمای بازی Grounded کمی به بررسی این سیستم بپردازیم. بدون شک بسیاری از بازیکنان Grounded هنگام تجربه آن متوجه می‌شوند که نمی‌توانند از همان ابتدا برای سازه‌های خود طبقه/کفی بسازند. این موضوع ممکن است آن‌ها را کنجکاو نماید که چگونه می‌توان به این عنصر ساختمانی دسترسی پیدا کرد.

برای ساخت کفی در بازی Grounded، بازیکنان باید به انجام مأموریت‌های داستانی بازی بپردازند. مشخصاً باید به مأموریتی برسند که از آن‌ها می‌خواهد تا انفجار رخ داده در درخت بلوط را بررسی کنند، و خود را به آن درخت برسانند. پس از رسیدن به این مکان، باید داخل آن رفته و به سمت اتاق پشتی حرکت کنید. در اینجا شما رباتی به نام BURG.L را پیدا خواهید کرد.

آیتمی به نام Grasslands BURG.L Chip که روی زمین کنار این ربات افتاده است را بردارید. با ربات تعامل داشته و گزینه «من یک BURG.L Chip پیدا کردم» را انتخاب نمایید. با انجام این کار، ربات آن چیپ را درون سر خود فرو کرده و حال باید گزینه «من حاضرم با تو Raw Science معامله کنم» را انتخاب نمایید و لیست آیتم‌های پیشنهادی ربات را مشاهده کنید. گزینه‌ای که در این بخش از راهنمای بازی Grounded به کار ما می‌آید، «Multi-Story Bases» نام دارد و برای تهیه آن به یک هزار Raw Science نیاز دارید. این گزینه قابلیت ساخت طبقات/کفی را برای شما فعال خواهد کرد.

کدهای تقلب Red Dead Redemption 2 – تیر بی‌نهایت و موارد بیشتر
خواندن

پس از خریداری آیتم مورد نیاز از BURG.L، حال می‌توانید به پایگاه خود بازگشته و با نرخ چهار Grass Planks برای هر پنل، شروع به ساختن طبقه جدید کنید. بازیکنان این Grass Plankها را با قطع کردن ساقه‌های چمن (به وسیله تبر) بدست خواهند آورد، و برای ساختن یک طبقه کامل به میزان بسیار زیادی از آن‌ها نیاز خواهند داشت.

شایان ذکر است که با توجه به قرار داشتن Grounded در حالت عرضه زودهنگام، ممکن است در نسخه نهایی بازی شیوه‌های متفاوتی برای ساخت طبقات، به این عنوان اضافه گردد، اما در حال حاضر شیوه ذکر شده تنها راه ایجاد طبقات جدید در بازی است.

نحوه ساخت میزکار در بازی Grounded

در آخرین بخش از راهنمای بازی Grounded قصد داریم تا نحوه ساخت میزکار در این عنوان را برای شما شرح دهیم. همانطور که در بخش‌های قبلی بارها به آن اشاره کردیم، داشتن یک میزکار برای ساخت تجهیزات، سلاح‌ها و آیتم‌های مختلف در بازی Grounded یکی از کلیدی‌ترین نکات به هنگام تجربه این عنوان می‌باشد، از این رو در ادامه به شما خواهیم آموخت که چگونه می‌توانید به این ابزار مهم دسترسی پیدا کنید.

خوشبختانه دستیابی به میزکار آنچنان دشوار نیست، اما پیش از بدست آوردن آن، باید ابتدا چندین کار دیگر انجام دهید. از همین ابتدا بگذارید بگوییم که مواد مورد نیاز برای تهیه میزکار شامل سه عدد Grass Plank، چهار عدد Sprig و دو عدد Sap می‌باشند.

Sprigها از جمله مواد اولیه رایج در بازی Grounded هستند. هنگام گشت و گذار در حیاط پشتی، شما با گیاهان کوچک و بالغ نشده‌ای روبرو خواهید شد که همان Sprigها می‌باشند. تقریباً در تمام مکان‌هایی که چمن در آنجا وجود دارد می‌توان این مواد اولیه را جمع‌آوری نمود.

راهنمای بازی Super Mario Maker 2
خواندن

Sap معمولاً روی درختان وجود داشته، پس با وجود آنکه به رایجی Sprig نیستند، بازیکنان باید بتوانند آن‌ها را در نزدیکی شاخه‌ها، چوب‌ها و ترکه‌ها پیدا کنند. حتماً هنگام جمع‌آوری Sap تمام بخش‌های چوب را بررسی نمایید زیرا ممکن است Sap به هر جایی از آن چسبیده باشد. گاهی اوقات می‌توان بیش از یک مقدار Sap را روی یک چوب پیدا کرد. در موارد نادر، ممکن است مقداری Sap روی زمین نیز ریخته باشد.

نهایتاً می‌رسیم به Grass Plankها که احتمالاً دشوارترین مواد اولیه برای پیدا کردن در این لیست خواهند بود. دلیل اصلی این موضوع آن بوده که نمی‌توان بدون داشتن یک تبر به Grass Plankها دسترسی پیدا کرد. از این رو باید ابتدا یک تبر بسازید که در بخش‌های قبلی راهنمای بازی Grounded به صورت کامل نحوه ساخت تبرها را برای شما شرح دادیم. پس از ساخت تبر، با استفاده از آن یک تیغه چمن را قطع نمایید. پس از شکستن چمن، می‌توانید Grass Plank را بردارید. همانطور که پیش‌تر بیان کردیم، Grass Plankها بزرگتر از آن هستند که بتوانید آن‌ها را درون کوله پشتی خود بگذارید، از این رو بازیکنان باید آن‌ها را به صورت دستی حمل کنند. تا زمانی که باقی مواد اولیه را در کوله‌ پشتی خود داشته باشید، پس از برداشتن سه Grass Plank، در منوی ساخت و ساز گزینه ساختن میزکار زیر سربرگ Utilities فعال خواهد شد.

انتخاب این آیتم به بازیکنان اجازه می‌دهد تا میزکار را در هر مکانی که دوست دارند قرار دهند، اما چرا این موضوع حائز اهمیت است؟ میزکار مکانی بوده که بازیکنان می‌توانند در آن آیتم‌های با کیفیت‌تر چون زره و سلاح را بسازند. طبیعتاً این امر برای پیشروی در بازی Grounded بسیار مهم است زیرا تجهیزات بهتر به بازیکنان اجازه می‌دهند تا با دشمنان قوی‌تری مقابله نمایند. نیزه، تیر و کمان، همچنین دیگر ابزار سطح بالا همگی به وسیله میزکار قابل تولید هستند.

با ذکر این نکته پایانی، به انتهای مقاله راهنمای بازی Grounded می‌رسیم. نسخه نهایی این عنوان قرار است در سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس منتشر شود. مشترکین سرویس گیم‌پس (Game Pass) هم اکنون می‌توانند نسخه عرضه زودهنگام بازی Grounded را تجربه کنند.

منبع
Gamerant
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن