راهنمای بازی

راهنمای بازی Grim Soul: Dark Fantasy Adventure

نکات مقدماتی که به آنان نیاز مبرم دارید

بازی Grim Soul: Dark Fantasy Adventure برای طرفداران سری بازی‌های نقش‌آفرینی شبیه سولز و عناوین سبک بقا، دو ژانر یاد شده را با هم ترکیب می‌کند و یک بازی موبایلی سخت را تشکیل می‌دهد. در این بازی نه تنها محیط‌های بسیار خطرناکی را شاهد هستید، بلکه مجبورید موجودی آیتم‌های خود و پایگاهتان را نیز به خوبی مدیریت کنید تا در بازی موفق شوید. این بازی بخش آموزشی ندارد و توسعه دهندگان انتظار داشته‌اند که به تنهایی جزئیات زیاد بازی را بفهمید. بسیاری از ملزوماتی که باید از آنان آگاه باشید را به طور طبیعی وقتی تراز می‌گیرید و منابع جدیدی پیدا می‌کنید یاد خواهید گرفت. اما ممکن است مدتی طول بکشد تا متوجه برخی از ویژگی‌های بازی شوید. در این مطلب چندین نکته مفید برای زنده نگه داشتن خود و دستیابی به بهترین منابع ممکن گنجانده شده است که امیدوارم راهگشا باشند.

سرعت خود را افزایش دهید

این یک فن ساده است که می‌توانید طی هر درگیری که در آن قرار گرفتید پیاده کنید. هر بار که دشمن شما برای انجام یک حمله به جلو می‌آید برای مدت کوتاهی از حریف خود دور شوید. شخصیتتان که دور شد به محض این که دشمنان به سراغتان آمدند به سرعت به آن‌ها ضربه بزنید. برای اینکه سرعت حمله خود را با موفقیت افزایش دهید، باید این کار را پس از هر ضربه تکرار کنید. با این کار میزان دفعات حمله شخصیت شما مقداری افزایش می‌یابد. این گرچه زیاد نیست اما در مقابل دشمنان سرسخت‌تری که قرار است با آن‌ها برخورد کنید برای شما مزیتی مهم به شما می‌رود. از سوی دیگر این کار می‌تواند شانس بیشتری در مبارزه با شخصیت‌های NPC که به طور تصادفی در نقشه ظاهر می‌شوند فراهم کند.

راهنمای بازی Bleeding Edge - نکاتی که قبل از شروع باید بدانید
خواندن

Grim Soul

از نمادهای قرمز رنگ استفاده کنید

مهمان شب در Grim Soul هیولایی است که نقشه را در طول شب می‌پیماید. این موجود تنها از یک چیز وحشت دارد که آن هم آتش است. بهترین کار برای شما این است که وقتی در حال غارت شبانه نقشه هستید همیشه در موجودی خود یک مشعل داشته باشید. اگر به اندازه کافی سریع باشید می‌توانید از مواجهه با او جان سالم به در ببرید. البته منظورمان این نیست که نقشه‌ای که در آن هستید را ترک کرده و فرار کنید. شما باید یکی از نمادهای قرمز بزرگی را که روی زمین کشیده شده است را پیدا کرده و روی آن بروید. مهمان شب نمی‌تواند از روی این نمادها عبور کند و بعد از چند دقیقه پی کارش رفته و دیگر شما را آزار نمی‌دهد. البته شب‌ها که نقشه را غارت می‌کنید همیشه هم به این روش اعتماد ننمایید، زیرا نمادهای قرمز به این راحتی در نقشه پیدا نمی‌شوند.

Grim Soul

دشمنان آهسته‌تر را دور بزنید

در بازی Grim Soul هنگام کاوش نقشه ممکن است با یکی از شوالیه‌های لعنتی به شدت زره‌پوش برخورد کرده باشید. این موجودات آهسته راه می‌روند اما روی شما به عنوان هدف تمرکز کرده و تا زمانی که منطقه را ترک نکنید، شما را تعقیب می‌کنند. از آنجا که آن‌ها فوق‌العاده قوی ضربه می‌زنند ممکن است فکر کرده باشید بهتر است به محض پیدا شدن سروکله‌شان از آنجا فرار کنید. اما می‌توانید به جای فرار، از حرکت کند آن‌ها به نفع خودتان استفاده نمایید. برای این کار شما باید یک چوب دستی ساخته و خود را به آن مجهز کنید. وقتی یکی از این موجودات ظاهر شد از دست آن‌ها فرار کرده و درختی را در جایی از نقشه پیدا کنید. وقتی شوالیه لعنتی به درخت می‌رسد، سعی می‌کند دور آن بگردد. حال شما که سرعت بیشتری دارید می‌توانید از سمت دیگر درخت پشت سر او بروید و با چوب دستی سریع به وی ضربه بزنید و باز دور درخت بچرخید و این روند را تکرار کنید. به دلیل حرکت کند شوالیه، او فرصتی برای ضربه زدن به شما نخواهد یافت. بعد از چندین بار انجام این کار در نهایت آن را می‌کشید.

راهنمای بازی Disco Elysium - نکاتی برای تازه‌کاران
خواندن

Grim Soul

مخفیگاه‌های شبانه را پیدا کنید

در Grim Soul همین‌طور که تلاش می‌کنید نقشه را غارت نمایید ممکن است مناطقی را با علامت سه جمجمه ببینید. این مکان‌ها مملو از دشمنان و کیسه‌های زیادی برای غارت هستند که محتوای ارزشمندی دارند. با این حال بهترین زمان برای بازدید از این مکان‌ها شب است. هنگامی که شب فرا می‌رسد، این فرصت را دارید که یک مخفیگاه شب در نقشه ظاهر شود. این مخفیگاه‌های کمیاب شبانه شامل برخی از بهترین منابع بازی Grim Soul هستند؛ البته به غیر از مواردی که می‌توانید از سیاهچال‌ها بگیرید. مخفیگاه‌ها معمولاً در وسط نقشه ظاهر می‌شوند، به این معنی که باید از بین بسیاری از دشمنان عبور کنید تا به آنان برسید. باز شدن مخفیگاه‌های شبانه هم سه برابر بیشتر از سایر صندوق‌های معمولی طول می‌کشد. شاید بتوانید از دست برخی دشمنان فرار کنید اما در نهایت بهترین کار این است که دشمنان را قبل از باز کردن مخفیگاه از بین ببرید. با توجه به تعدد دشمنان روی این نقشه‌ها باید چندین سلاح به همراه داشته باشید که ممکن است خیلی از آنان نیز بشکنند. همچنین از آنجا که مخفیگاه‌ها فقط در شب ظاهر می‌شوند هر وقت که دنبال آنان هستید باید مشعل نیز به همراه داشته باشید. چراکه ممکن است با مهمان شب‌ها برخورد کنید و در صورت کشته شدن هرچه به دست آورده‌اید از کفتان می‌رود.

Grim Soul

نگهبان دروازه را شکست دهید

یکی از رویدادهایی که ممکن است روی نقشه خود پیدا کنید رویداد Dead Body است. دشمنان قدرتمند زیادی در این رویدادها سرگردان هستند، بنابراین مطمئن شوید که سلاح و زره خوبی با خود به همراه داشته باشید. یکی از مواردی که می‌توانید از بدن مرده‌ها غارت کنید نقشه کلبه نگهبان دروازه است. این نقشه شما را به سمت اولین غول آخر Grim Soul که نگهبان دروازه نام دارد سوق می‌دهد. البته توجه داشته باشید که تنها در صورتی به این نقشه دست می‌یابید که به تراز پانزده رسیده باشید. نگهبان دروازه به همان سرعت شوالیه‌های لعنتی آهسته حرکت می‌کند، اما شما نمی‌توانید او را دور بزنید. او به سادگی اشیا کوچکی که سر راهش است را نابود می‌نماید. اگر او را شکست دهید می‌توانید بسیاری از وسایل عالی را از او غارت کنید. به علاوه کلید سیاهچال فرقه فراموش شده را به دست می‌آورید که به شما امکان دسترسی به منطقه ممنوع را می‌دهد.

راهنمای بازی NBA 2K20 - بررسی نکات اساسی برای تازه‌واردان
خواندن

دقیقاً مانند دیگر دشمنان کندتر که در نقشه سرگردان هستند، شما باید از سرعت حرکت خود علیه نگهبان دروازه استفاده کنید. از آنجا که نمی‌توانید او را دور بزنید، یکی از سلاح‌هایی که باید با خود ببرید نیزه است. می‌توانید این سلاح را با غارت یکی از مناطق خطرناک روی نقشه یا از مخفیگاه‌های شبانه، به دست آورید. دو سلاح دیگر هم نیاز دارید که می‌توانند شمشیر یا دشنه باشند. قرار نیست از این سلاح‌ها مستقیما علیه خود نگهبان استفاده کنید بلکه بعداً در طول جنگ به کار شما می‌آیند. اطمینان حاصل نمایید که تعداد زیادی آیتم درمانی هم به همراه داشته باشید. در بازی Grim Soul برخلاف سری Dark Souls غول آخرِ نگهبان دروازه فنون خود را حین مبارزه تغییر نمی‌دهد. تنها کاری که او انجام می‌دهد این است که شما را دنبال می‌کند و ضربه می‌زند. اینجا جایی است که شما باید از نیزه استفاده کنید و از روشی که اول مقاله آموخته‌اید استفاده نمایید. یعنی فاصله گرفته، یک ضربه بزنید و دوباره عقب نشینی کنید. چون سرعت او از شوالیه‌های لعنتی و تمپلارها کمتر است، پس اگر فرار کنید دیگر نمی‌تواند به شما حمله نماید. در طول این مبارزه، گرگ‌های طاعون زده ظاهر می‌شوند تا به نگهبان کمک کنند. زمانی که آن‌ها ظاهر شدند نباید نیزه خود را برای کشتن گرگ‌ها مصرف کنید. از نگهبان فاصله زیادی گرفته و با یکی از شمشیرهای خود گرگ‌ها را بکشید. بعد از اینکه آن‌ها را شکست دادید از آیتم‌های سلامتی برای بهبود شخصیتتان استفاده کرده دوباره سراغ نگهبان بروید. بعد از اینکه نگهبان و گرگ‌هایش را شکست دادید می‌توانید کلبه او را غارت کنید. متأسفانه مانند کلبه بازیکنان واقعی باید درب ورودی را منفجر نمایید تا وارد کلبه شوید. برای این کار می‌توانید منطقه را ترک کرده و به پایگاه خود رجوع کنید و بعداً با یک بمب برگردید تا جایزه خود را بگیرید.

منبع
www.gameskinny.com
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن