راهنمای بازی

راهنمای بازی Dreams – نکاتی برای شروع

نکات و ترفندهایی برای شروع این عنوان زیبا

استودیوی مدیا مولکول (Media Molecule)، سازنده دو عنوان LittleBigPlanet و Tearaway، در تازه‌ترین اثر خود به نام Dreams راه‌های جدیدی به بازیکنان ارائه داده‌ تا آن‌ها بتوانند مهارت‌هایشان را در زمینه توسعه و خلق محتوا به تصویر بکشند. در این عنوان بازیکنان موقعیت آن را داشته تا به جای یک بازی کامپیوتری، با دنیای Dreams مانند یک پلتفرم اجتماعی رفتار کنند. تمرکز Dreams تنها روی خلق بازی‌های کامپیوتری نبوده، بلکه این عنوان پایه و اساس خود را بر اساس تولید هنر بنا کرده است. بازیکنان می‌توانند به واسطه ابزارهای موجود در این عنوان به تولید موزیک ویدیو، صحنه‌های هنری یا داستان پرداخته و سپس ساخته خود را با سایر بازیکنان در سراسر دنیا به اشتراک بگذارند. این خصوصیت Dreams باعث شده تا هنرمندان مختلفی از سراسر دنیا، به راحتی، هنگامی که روی مبل خود در حال استراحت هستند، گرد هم آمده و محتویات متنوعی را خلق کنند.

Dreams

این عنوان جدید و دوست داشتنی، به بازیکنان شانس آن را داده تا خلاقیت خود را امتحان نموده و به دنیا نشان دهند که به واسطه بازی‌های کامپیوتری چه چیزهایی را می‌توان به وجود آورد. با وجود تمام مواردی که گفتیم، دنیای عمیق و پیچیده Dreams می‌تواند برای بازیکنان که تازه می‌خواهند این عنوان را شروع کنند کمی گیج کننده باشد. خوشبختانه اصول پایه‌ای این بازی ساده و به آسانی قابل درک هستند. این عنوان از دکمه‌ها به عنوان میانبر (برای دسترسی به ابزارها) و از آنالوگ‌ها برای جابجایی در Dreamscape (فضای رؤیا) استفاده می‌کند. با این وجود، برخی بخش‌های این بازی ممکن است برای تازه‌واردان کمی پیچیده باشند. در ادامه به بررسی نکات و ترفند‌های کلیدی برای تجربه این عنوان خواهیم پرداخت. با ما در پیکسل‌ آرتس همراه باشید.

راهنمای بازی Gears 5 - نکاتی برای شروع بخش داستانی
خواندن

Dreams

Impهای مختلف در Dreams

به هنگام شروع Dreams، اولین کاری که بازیکنان باید انجام دهند، انتخاب Imp خودشان در این بازی است. Impها مکان نماهای زنده و بانمکی بوده که بخشی از ماجراجویی بازیکنان در Dreamscape خواهند بود. با وجود آنکه بازیکنان در ابتدای بازی گزینه‌های مختلفی برای Imp خود دارند، تمامی Impهای موجود در این بخش از توانایی‌های مشابه‌ای برخوردار هستند. پس ورای سلیقه شخصی و ظاهری هر بازیکن، انتخاب شما در این بخش تفاوت دیگری در بازی ایجاد نمی‌کند.

Imp از طریق تعامل با اشیاء و استفاده از آن‌ها در حالات از پیش تعیین شده، به بازیکنان در ماجراجویی آن‌ها کمک خواهد کرد. بازیکنان توانایی آن را خواهند داشت تا وسایل نقلیه را تسخیر نموده و با آن‌ها در محیط جابجا شوند، چراغ‌ها را تسخیر کرده و آن‌ها را خاموش و روشن کنند یا حتی یک مخروط را تسخیر نموده و از آن همانند یک شخصیت با بدن کامل استفاده کنند. علاوه بر آن، بازیکنان توانایی آن را داشته تا به آسانی Imp خود را شخصی سازی نمایند. این بدین معنی بوده که نیازی نیست هنگام انتخاب Imp خود در ابتدای بازی زیاد روی ظاهر او وسواس به خرج دهید. برای تغییر Imp خود، کافیست پس از دسترسی به هاب (Hub) بازی به گزینه Your Profile مراجعه کنید. بعد از رفتن به آن گزینه، بازیکنان به راحتی می‌توانند گزینه مربوطه جهت شخصی‌ سازی Imp را پیدا کنند. خبر خوشحال کننده برای هواداران آن است که طبق گفته استودیوی مدیا مولکول، در آینده گزینه‌های بیشتری برای شخصی سازی Imp به بازی اضافه خواهند شد.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 (قسمت اول)
خواندن

Dreams

حالات بازی مختلف در Dreams

عنوان Dreams دارای چهار نوع مختلف از حالات بازی (Game Modes) است. بازیکنان پس از رسیدن به هاب اصلی بازی، قابلیت دسترسی به هر چهار حالت را خواهند داشت. در هاب اصلی این عنوان دکمه Options را فشار دهید تا ۴ آیکون منوی مختلف در صفحه شما نمایان شوند. این حالت‌ها به ترتیب Homespace Editor (ویرایشگر محیط خانه)، Dream Surfing (رویا سواری)، Community Jam (تراکم جامعه) و Dreams Shaping (ساخت رویا) می‌باشند.

Homespace Editor همانطور که از نامش مشخص است به شما اجازه می‌دهد تا فضای خانه (Homespace)، که نقش منطقه هاب شما را نیز بازی می‌کند، را ویرایش کنید. هم‌اکنون گزینه‌های زیادی برای این بخش وجود ندارند، هرچند قرار است در آینده محتویات بیشتری به این بخش از بازی اضافه شوند. Dream Surfing دقیقاً همان چیزی بوده که می‌توانید از اسمش تصور کنید. در این بخش بازیکنان قابلیت آن را داشته تا مراحل و اثرات هنری ساخته شده توسط سایر بازیکنان را تجربه کنند. Community Jam یک حالت ویژه از سوی مدیا مولکول است. در این بخش مدیا مولکول یک موضوع و مدت زمان مشخصی را تعیین خواهد کرد. پس از آن بازیکنان می‌توانند بسته به موضوع تعیین شده، مراحل مخصوص خود را در آن رابطه بسازند. Dream Shaping نیز بخشی بوده که در آن بازیکنان مراحل و محتویات ویژه خود را در آن به وجود می‌آورند. هیچ محدودیتی برای تولیدات بازیکنان وجود نداشته و شما در این بخش می‌توانید به خوبی ایده‌های خود را پیاده کنید.

دانستن آنکه هر بخش چه کاری انجام می‌دهد و برای رسیدن به هر محتوا کجا باید بروید، نیمی از نبرد شما در Dreams خواهد بود. گاهی اوقات گم شدن و فراموش کردن مسیر و هدفی که داشتید می‌تواند بسیار آسان باشد. از این رو مهم است بدانید هر یک از نیاز‌های احتمالی شما در کدام بخش قرار گرفته‌اند.

راهنمای بازی Journey to the Savage Planet
خواندن

Dreams

تنظیم دکمه‌ها در Dreams

با وجود آنکه این ایده ساده‌ای به نظر می‌رسد، یکی از اساسی‌ترین نکات به هنگام تجربه Dreams است. در این عنوان، بازیکنان مشخص می‌کنند که کنترلرهایشان به چه صورت با بازی تعامل خواهند داشت. در زمان نوشتن این مطلب، بازیکنان دو گزینه مختلف در رابطه با کنترلرهای خود دارند؛ استفاده از Dualshock 4 یا بهره‌ گیری از کنترلرهای Move.

سبک هر دو نوع کنترلر ذکر شده به خوبی در دنیای Dreams کار می‌کند. هرچند، هنگام استفاده از Dualshock بازیکنان توانایی آن را داشته تا برای جابجایی Imp خود از بین دو گزینه سنسورهای حرکتی و استفاده از آنالوگ‌های سمت راست و سمت چپ، گزینه‌ای را که برایشان راحت‌تر است انتخاب نمایند. مهم بوده که بازیکنان بهترین شیوه شخصی برای تجربه عنوان Dreams را پیدا کنند. بازی گزینه‌های متفاوتی برای تعامل با رابط کاربریش در اختیارتان قرار می‌دهد، از این رو بازیکنان توانایی انتخاب بهترین راه برای جابجایی، هل دادن، لمس کردن، تغییر اندازه و انتخاب آیتم‌ها را خواهند داشت. علاوه بر آن، بازیکنان می‌توانند در هر زمان که دوست داشتند عملکرد کنترل‌های خود را تغییر دهند. کافیست دکمه Options را فشار داده، سپس سه نقطه موجود در بالا و سمت راست تصویر را انتخاب کنید. با این عمل صفحه تنظیمات برای شما باز خواهد شد. بازیکنان از اینجا می‌توانند میان کنترل‌ها و عملکردهای مورد نظرشان جابجا شوند.

Dreams

حتماً بخش‌های آموزشی Dreams را انجام دهید

هنگام شروع بازی، گزینه‌های زیادی پیش روی بازیکنان قرار دارند. یکی از انتخاب‌های اصلی و اولیه در این عنوان، تصمیم‌گیری بین تجربه مراحل ساخته شده توسط سایر بازیکنان یا تولید مرحله خودتان می‌باشد. هنگام شروع بازی توصیه می‌شود که بازیکنان تا جایی که ممکن است بخش‌های آموزشی بسیاری را انجام دهند.

بهترین اسلحه‌های بازی Cyberpunk 2077
خواندن

با وجود اینکه این موضوع شاید روی کاغذ خسته کننده به نظر برسد، در عمل تجربه بخش‌های آموزشی در Dreams بسیار لذت بخش است. خوشبختانه Dreams اطمینان حاصل کرده که هر آموزش در کنار آموختن نکات کلیدی، سرگرم کننده و جذاب هم باشد. همچین باید بگوییم راه‌های مختلفی برای انجام بخش‌های آموزشی وجود داشته که شاید هنگام انجام بازی همه آن‌ها واضح و مشخص نباشند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن بخش آموزشی آن است که بازیکنان از منوی اصلی روی پروفایل خود کلیک نموده و سپس گزینه Imp Challenges (چالش‌های Imp) را انتخاب کنند. بخش‌های آموزشی این عنوان نکات پایه‌ای را توضیح خواهند داد. پس از انجام این بخش، بازیکنان می‌توانند سریعاً ساخت مراحل خود را آغاز نمایند. دنیای Dreams براساس استفاده ماهرانه از دکمه‌های میانبری و اشارات بنا شده است.

انجام بخش‌های آموزشی برتریی را به بازیکنان خواهد داد. پس از اتمام این بخش، جابجایی در بازی و ساخت مراحل برایتان راحت‌تر می‌شود. علاوه بر آن، بازیکنان پس از انجام هر بخش آموزشی لوت‌های فوق‌العاده‌ای دریافت می‌کنند.

Dreams

مراحل ساخته شده توسط سایر بازیکنان را بازی کنید

گاهی اوقات رسیدن به یک ایده جدید یا الهام‌گیری برای ساخت چیزی می‌تواند دشوار باشد. اما در دنیای Dreams، راه‌های زیادی برای دستیابی به ایده‌های جدید وجود دارد. اگر بازیکنان از لحاظ خلاقیت (در ساخت محتوای جدید) به مشکل برخوردند، کافیست سری به هاب Dream Surfing بزنند. در اینجا بازیکنان می‌توانند مراحل ایجاد شده توسط سایر باز‌ی‌بازان از سراسر دنیا را تجربه نموده و با آن‌ها تعامل داشته باشند. این امر همچنین یک ذهنیت واضح و بصری در مورد توانایی‌های دنیای Dreams برای بازیکنان فراهم می‌آورد.

راهنمای بازی Lies of P
خواندن

داستان‌های ساخته شده توسط دیگر بازیکنان می‌توانند نفس‌گیر، زیبا و بی‌اندازه سرگرم کننده باشند. در صورتی که موقعیتش ایجاد شد، بازیکنان باید حتماً بخش ساخته شده توسط استودیوی مدیا مولکول که Art’s Dream نام داشته را نیز تجربه کنند. این بخش به بررسی مفهومی عمیق و مهم برای هنرمندان فعال در هر زمینه‌‌ پرداخته و سه داستان مختلف را با یکدیگر ترکیب می‌کند. مراحل Art’s Dream سرگرم کننده، احساسی و زیبا هستند.  علاوه بر آن، تجربه این بخش به بازیکنان در زمان ساخت مراحل خودشان کمک خواهد نمود. هنگام پیشروی در Art’s Dream، بازیکنان شانس آن را داشته تا اشیاء و برچسب‌هایی را بدست آورده و بعداً از آن‌ها در ساخت مراحل خود استفاده کنند. علاوه بر آن، مطمئناً سورپرایز‌هایی از جانب دیگر بازیکنان عنوان Dreams در انتظار شما هستند. به گشت و گذار در بخش‌های مختلف این عنوان بپردازید، بی‌شک ایده‌های بی‌نظیری به ذهنتان خطور خواهند کرد.

با ذکر این نکته راهنمای تازه‌کاران ما به اتمام می‌رسد. حال وقت آن رسیده که دست از مطالعه برداشته و مشغول ساخت و ساز شوید! دنیا آماده است تا هنرهای ایجاد شده توسط شما را ببیند!

منبع
ScreenRant
عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Arian
Arian
3 سال قبل

سلام من ارین هستم یک مدت کوتاه که این بازی خریدم مثل اینکه تو ایران فیلتر چون به اینترنت وصل نمیشه اگر هم نشه گیم های ساخته شده دیگران برایم نمیاد ابزار ها محدوده و ….. چطور این مشکل رو حل کنم ممنون میشم اگه بگید

Last edited 3 سال قبل by Arian
دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x