راهنمای بازی

راهنمای Destiny 2: New light برای مبتدیان

با رایگان شدن Destiny 2 فرصت مناسبی برای تجربه آن به‌وجود آمده، با راهنمای بازی همراه ما باشید

Hnet.com image

Destiny 2: New light ساعت‌ها محتوای رایگان برای بازی کردن به همراه دارد. اگر تازه شروع به بازی کرده باشید، ممکن است کمی احساس سر در گمی کنید. حتی اگر هنگام عرضه بازی در سال ۲۰۱۷، یا حتی ۵ سال پیش هنگامی که Destiny منتشر شد، شروع به بازی کرده باشید. ما از اوایل انتشار اولین بازی سری Destiny در حال بازی کردن این سری هستیم و در این راهنمای شروع New light، ما ۱۴ نکته مهم این بازی را گرد آورده‌ایم تا ورود شما به دنیای Destiny در سال ۲۰۱۹ آسان تر شود.

The red war، Curse of Osiris یا Warmind campaign را بازی کنید

destiny 2 cayde 6

هنگامی که Destiny 2 را شروع کنید، یک ماموریت مقدماتی در Cosmodrome قدیمی از Destiny را بازی خواهید کرد. سپس، شما خود را در Tower می‌یابید در حالی که مقابل شما نقشه‌ای با هزاران چراغ چشمک زن قرار دارد. چه باید بکنید؟

فرض نمایید در حال انجام یکی از ماموریت‌های بازی Destiny 2 هستید. اگر هنوز در حال یاد گرفتن Destiny 2 می‌باشید، ممکن است لازم باشد پیش از شروع فصل‌های جدید یا سیاره‌های به روز رسانی شده کمی صبر کنید.

کمپین The red war با Destiny 2 آغاز شده و داستان جالبی را روایت می‌کند. این کمپین کمی طولانی است و در پایان آن چیزهای بسیاری درباره Destiny 2 یاد خواهید گرفت.

اگر به دنبال چیزی کوتاه‌تر هستید، می‌توانیدکمپین Curse of Osiris یا Warmind را بازی کنید. به نظر ما Warmind کمی جذاب تر و کوتاه تر از Curse of Osiris است.

شاید با به پایان رساندن این کمپین‌ها اسلحه و زره چندانی به دست نیاورید، در هر کدام از این کمپین‌ها تنها تعداد کمی محموله Exotic یافت می‌شود. (سلاح‌ها و زره‌های Exotic لوازم قدرتمندی هستند که هر کدام از آن‌ها قابلیت خاصی دارد) اما این کمپین‌ها شما را آگاه خواهند کرد که از Destiny 2 چه انتظاری باید داشته باشید.

جوری هدف بگیرید که آسیب اضافه بزنید

اگر تا به حال یک شوتر اول شخص بازی کرده باشید، حتما می‌دانید که شلیک به سر آسیب بسیار بیشتری از شلیک به جاهای دیگر به دشمن وارد می‌کند. در بیشتر موارد این اصل در Destiny 2 درست است. در مقابل بیشتر دشمنان سر آن‌ها را هدف بگیرید، اما دشمنانی مانند Vex (ربات‌های سفید و طلایی که قابلیت تلپورت دارند) کمی قضیه را پیچیده می‌کنند.

راهنمای بازی Devil May Cry 5 – نکاتی در مورد شخصیت‌های بازی
خواندن

هدشات‌ها همیشه هدشات نیستند

اگر به سر Vexها شلیک کنید آسیب بیشتری نمی‌زنید. شما باید به قسمت نورانی شکم آن‌ها شلیک نمایید. نقطه ضعف Servitorها و Shankها (توپ‌های پرنده و درون‌هایی که همراه نیروهای Fallen می‌آیند) چشم بزرگ وسطشان و یا دوربین‌هایشان است. Skornها نیز نقطه ضعف خاص خود را دارد، مانند پشت‌های حباب مانند و درخشان آن‌‌ها یا سلاح‌های شعله ورشان.

هنگامی که در Destiny 2 یک Precision hit (هدشات در Destiny 2) انجام می دهید، در اطراف دشمن اعداد زرد رنگ ظاهر می‌شود. اگر این اعداد زرد رنگ را مشاهده نمی‌کنید، جای دیگری را هدف یگیرید.

برای سپرها از سلاح‌های انرژی استفاده کنید

اگر دشمنان سپر داشته باشند (معمولا با یک نوار سفیدرنگ بالای نوار سلامتیشان مشخص می‌شود)، نمی‌توانید روی آن‌ها Precision hit بزنید. می‌توانید با استفاده از هر سلاحی به سپر آن‌ها آسیب وارد کنید، اما سلاح‌های انرژی (تفنگ‌های دوم یا سنگینتان) می‌توانند آسیب اضافه به سپر هدفتان بزنند. اگر بتوانید عنصر سلاحتان را با سپر هدف (آسیب بنفش/Void برای سپرهای بنفش/Void) یکی کنید، سپر دشمن منفجر شده و به هم تیمی‌های اطراف هدف آسیب می‌زند.

همیشه یک سلاح خاص انتخاب کنید

در Destiny 2 سه نوع مهمات وجود دارد: گلوله سفید/Primary که با یک گلوله سفید در کنار آیکونشان نشان داده می‌شود، گلوله سبز/Special که با علامت دو گلوله سبز در کنار آیکونشان نمایش داده شده و گلوله بنفش/Heavy که با علامت سه گلوله بنفش نشان داده می‌شود.

سلاح‌های خاص و سلاح‌های اصلی با توجه به این که از نوع Energy هستند یا Kinetic (یعنی از انرژی استفاده نمی‌کنند) می‌توانند در دو Slot اول قرار بگیرند. این به شما اجازه می‌دهد در صورت تمایل از دوسلاح خاص یا دو سلاح اصلی استفاده کنید. می‌توانید ترکیب‌های خوبی در هر دو حالت بسازید ولی هر کدام مشکلات خاص خود را دارد.

راهنمای بازی Clash Royale | بهترین ترکیب کلش رویال در سال 2020
خواندن

اگر دو سلاح اصلی انتخاب کنید، همیشه مهمات خواهید داشت اما نمی‌توانید آسیب زیادی به دشمنان بزنید. سلاح‌های خاص آسیب زیادی می‌زنند اما گلوله‌های کمتری دارند. بنابراین اگر دو سلاح خاص داشته باشید همیشه با کمبود مهمات روبرو بوده اما می‌توانید آسیب زیادی به هدف وارد نمایید.

اکثر اوقات، سعی کنید از هر نوع یک سلاح بردارید، یک سلاح اصلی و یک سلاح خاص. در این صورت می‌توانید از پس غول‌ها و دشمنان بزرگ بر بیایید و همچنین هنگامی که مهماتتان تمام شد می‌توانید از سلاح اصلیتان استفاده کنید.

پیش از پاک کردن آیتم‌هایتان کمی فکر کنید

در Destiny 2، لازم نیست از بهترین سلاح‌هایتان استفاده کنید تا سلاح‌های بهتری به دست آورید. تا وقتی که آن‌ها را حذف نکرده باشید بازی به شما Loot هایی بر اساس Power level شما خواهد داد. این شامل آیتم‌هایی که در صندوق خود دارید هم می‌شود.

Power level شما چیزی است که به وسیله آن بازی قدرت شما را اندازه می‌گیرد. Power level شما بر اساس قدرت تجهیزاتی که دارید بالا می‌رود. اگر می‌خواهید تجهیزات قوی‌ تری به دست بیاورید به Power level بالاتری نیاز دارید.

هنگامی که بازی را شروع می‌کنید، آیتم‌هایی را که به دست می‌آورید حذف نکنید؛ مگر این که کیفیت آن‌ها سفید، سبز یا آبی باشد. حتی با این حال نیز اطمینان پیدا کنید که آن‌ها از چیزهایی که دارید قوی تر نیستند.

گاهی ممکن است به دست آوردن یک سلاح به خصوص در Destiny 2 بسیار مشکل باشد و امکان دارد نخواهید آیتمی را حذف کنید زیرا ممکن است پس گرفتن آن ساعت‌ها طول بکشد. پیش از آن که تصمیم بگیرید چه چیزی باید بماند و چه چیزی باید پاک شود، به جای حذف کردنش، آن را در صندوق خود قرار دهید.

شما می‌توانید در Tower نزدیک Banshee-44 اسلحه ساز به صندوق دسترسی پیدا کنید. صندوق شما جای کافی برای ۵۰۰ آیتم دارد و تمام کاری که باید انجام دهید این است که آن را باز نموده و آیتم‌ها را از کوله خود به صندوق یا بالعکس منتقل نمایید.

راهنمای بازی Viking Rise | آموزش بازی وایکینگ رایز
خواندن

اگر نگران هستید که به اشتباه یک آیتم را پاک کنید، می‌توانید با فشار دادن Shift در PC و یا فشردن Analog stick در دسته بازی آن را قفل کنید. شما نمی‌توانید یک آیتم قفل شده را پاک نمایید مگر این که قفل آن را باز کنید.

تفنگ‌ها و Perkهای مختلف را آزمایش کنید

Webp.net resizeimage

هنگامی که Destiny 2 را شروع می‌کنید، بازی و دشمنان در طی ماموریت‌ها به شما سلاح‌های متنوعی می‌دهند. این هیچ ایرادی ندارد. زمانی را به آزمایش تفنگ‌های جدیدی که به دست آورده‌اید اختصاص دهید، حتی اگر به خوبی سلاح فعلیتان نیستند. سلاح‌های بسیاری در Destiny 2 وجود دارند و لازم نیست تنها از یک سلاح استفاده کنید. امتحان کردن تفنگ‌های جدید بسیار مفید است.

پس از این که سلاح جدیدتان را شناختید، آن را بررسی کنید. سلاحتان چه Perkهایی دارد؟ (Perkها قابلیت‌هایی هستند که به تفنگ شما متصل شده و روی قدرت آن اثر می‌گذارند.) چیزی که سلاح‌ها را در Destiny 2 خاص می‌کند تجربه آن‌ها (هر سلاح تجربه خاص خود را دارد) و Perkهای آن است.

به عنوان مثال در نهایت شما متوجه خواهید شد که دقیقا به چه Perkهایی روی سلاح‌های نوع Hand cannon علاقه دارید، مثلا Rampage و Outlaw. اما برای پی بردن به این موضوع باید ابتدا آزمایش کنید.

صبر کنید تا تجهیزاتتان infuse شوند

اگر وسیله‌ای دارید که از لول پایینی برخوردار است، می‌توانید سلاح دیگری را قربانی نموده تا تفنگ موردعلاقه‌تان را به سطح فعلی Power level خود نزدیک کنید. این کار infusion نام دارد.

infusion روش بسیار خوبی برای مفید نگه داشتن lootهای به دست آمده برای شرایط سخت است. اما این فرایند کمی گران می‌باشد.

پیش از آن که به سمت قسمت‌های سختی مانند Dungeonها و یا Raidها بروید، سلاح موردعلاقه خود را infuse کنید تا بتوانید به دشمنانتان آسیب کافی بزنید. اما اگر هنوز در ابتدای راه یوده و در حال یادگیری بازی هستید، نیازی نیست نگران ارتقای سلاح‌هایتان باشید. شما وقت زیادی برای بازی کردن با تجهیزاتتان خواهید داشت اما اصلا خوب نیست اگر مواد لازم برای infuse کردن را خرج تجهیزاتی کنید که به زودی جایگزین می‌شوند.

راهنمای بازی Among Us
خواندن

اجازه دهید بازیکنان ماهرتر راهنماییتان کنند

یکی از جذاب‌ترین خصوصیات Destiny 2 تجربه جهان مشترک آن است. اگر به سیارات دیگر بروید تا تعدادی Public event انجام دهید (ماموریت‌های کوچکی که در یک منطقه اتفاق می‌افتند)، قطعا به بازیکنان دیگر هم بر خواهید خورد.

Public eventها، نوعی مشکل تر همراه با جوایز بهتر به نام Heroic public event دارند. برای فعال کردن این دسته باید یک ماموریت مخفی را کامل کنید. اگر تازه واردید، بازیکنانی را که Power level بالاتری داشته یا زره باحال‌تری دارند تماشا نمایید.

جامعه Destiny فضای دوستانه‌ای دارد و بازیکنان تازه وارد می‌توانند به راحتی از بقیه راهنمایی بگیرند، اما اگر یک Guardian حس کند که در حال خراب کردن Public event او هستید، ممکن است برخورد بدی با شما داشته باشد. اگر می‌بینید کسی اطرافتان می‌دود، به شما شلیک می‌کند یا مشت می‌زند، احتمالا می‌خواهد توجهتان را جلب کند. ببینید چه چیزی می‌خواهد به شما یاد دهد.

Bungie چت محلی را به طور پیش فرض برای کاربران PC غیر فعال کرده است. این ارتباط بین بازیکنان را کمی سخت می‌کند، به همین دلیل به بخش تنظیمات Gameplay بروید و آن را فعال کنید. شما چیزهای بسیار زیادی می‌توانید از بازیکنان نزدیکتان بیاموزید.

در چالش‌های ماهانه شرکت کنید تا تجهیزات قدرتمند به دست آورید

 

Destiny 2 20170912214832

در Destiny 2 فرصت‌های بسیار زیادی برای به دست آوردن تجهیزات قدرتمند وجود دارد. هر هفته، تعدادی چالش در دنیا اعلام می‌شود که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. این چالش‌ها با یک ستاره آبی در کنار فروشنده‌ها یا سیارات مشخص می‌شوند و صبح سه شنبه هر هفته تغییر می‌کنند.

راهنمای بازی The Division 2 – نکات مهم پیش از شروع بازی
خواندن

برخی از آن‌ها بسیار پیچیده‌ هستند (مانند Nightfall) یا فصل به فصل تغییر می‌کنند (مانند Vex offensive). اما بسیاری از آن‌ها تنها شامل بازی کردن Activityها می‌شوند.

Flashpointهای هفتگی یکی از سیارات را چک کنید (تنها کافیست Public eventها یا Lost sectorها را به اتمام برسانید) یا چند مچ Cruicible بازی نمایید تا Lootهای باارزشی به دست آورید.

به Collection خود نگاهی بیندازید تا سلاح‌ها و زره‌های خوب پیدا کنید

اگر یک Guardian را می‌بینید که یک سلاح زیبا و زره فوق العاده دارد، می‌توانید اطلاعات مربوط به آن‌ها را بررسی کنید. شما همچنین می‌توانید به Collection خود نگاه کرده تا تجهیزات فوق‌العاده‌ای را که هنوز ندارید پیدا کنید.

دسترسی به Collection بسیار آسان است و می‌توانید از کنار پنل مربوط به شخصیتتان به آن دسترسی داشته باشید. در این بخش شما می‌توانید تمام زره‌ها، Hand cannonها، Auto rifleها و دیگر تجهیزات را بررسی کنید. همچنین بخشی برای بررسی تجهیزات Exotic وجود دارد که می‌توانید در آن ببینید چگونه بیشتر آن‌ها را به دست آورید.

برخی وسایلی را که هنوز کشف نکرده‌اید نمی‌توانید در این قسمت ببینید، اما اگر به دنبال پیدا کردن سلاح و زره جدید هستید، Collections جای خوبی برای شروع است.

هر روز ماموریت‌های جایزه دار جدید بگیرید

اگر می‌خواهید لولتان بالا برود، به XP نیاز خواهید داشت تا Seasonal artifact (سیستم ارتقایی که قدرت و قابلیت‌های یکتایی برای سلاحتان ارائه می‌دهد) خود را ارتقا دهید. با هر ارتقا در لولتان، مقداری افزایش دائمی برای Power level شما منظور خواهد شد. یکی از راه‌های به دست آوردن XP اضافی در هر روز انجام ماموریت‌های جایزه دار (Bounty) در جای جای جهان است.

فروشنده‌های مختلف، ماموریت‌های مختلفی با مقدار کمی پول به عنوان چایزه پیشنهاد می‌دهند. در بیشتر این ماموریت‌ها باید تعداد مشخصی از دشمنان را بکشید یا یک Lost sector بازی کنید. معمولا Bountyها بار اضافه‌ای روی دوش شما در طی بازی خواهند بود، پس Bountyهایی را انتخاب کنید که در راستای فعالیت فعلیتان باشند.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن

Killed by the architects یعنی تقصیر شما نبوده است

شما دشمنان زیادی را در طی بازی خواهید کشت و البته به دفعات هم کشته خواهید شد. در بیشتر مواقع مرگ شما تقصیر خودتان است. اما اگر پس از مرگ نوشته Killed by architects روی صفحه ظاهر شد، یعنی شما اشتباهی مرتکب نشدید.

این عبارت نشان دهنده این است که در بازی اشکالی به وجود آمده است. این عبارت معمولا زمانی ظاهر می‌شود که تصادفا به دلیل حرکت دشمن به سمت دیوار پرتاب شوید یا خود به خود منفجر شوید. باور کردنی نیست اما هر دوی این‌ها اتفاق افتاده‌اند. همچنین این عبارت می‌تواند بدین معنی باشد که از جایی سقوط نموده یا فراموش کردید سرعت سقوطتان را کم کنید و به دلیل سقوط کشته شده‌اید.

باخبر شدن شما از علت مرگتان بسیار مفید است، زیرا می‌توانید از اشتباهاتتان درس بگیرید. اما اگر با عبارت Killed by architects مواجه شدید، بدانید که نمی‌توانستید کاری برای جلوگیری از مرگتان انجام دهید. می‌توانید این مرگ‌ها را نادیده بگیرید و روی دلایل باخت‌های دیگرتان تمرکز کنید.

هر هفته تجهیزات Exotic جدید از Xur بگیرید

از زمان Destiny اصلی، جمعه‌ها روز Xur بوده است.

Xur تاجریست که هر هفته در نقطه‌ای تصادفی در جهان Destiny 2 ظاهر می‌شود. او سلاح‌ها و زره‌های Exotic میفروشد؛ ابزارهای قدرتمند، بی‌نظیر و خواستنی.

اگر به قدر کافی بازی کنید، آیتم‌های Xur ممکن است تصادفی به محل شما فرستاده شوند، اما Xur روشی تضمین شده است که تجهیزات تازه‌ای برای پر کردن زرادخانه خود پیدا کنید. او را هر هفته پیدا کرده، کمی Legendary shard (پول مرسوم بازی که تقریبا برای انجام هر کاری به دست می‌آورید، مخصوصا حذف کردن سلاح‌های بنفش Legendary که به عنوان پاداش از فعالیت‌ها یا فروشندگان گرفته‌اید) خرج کنید تا لوازم جدید به دست آورید.

از اپ‌های گروه‌یابی مانند Discord استفاده کنید

حالا که مبانی بازی Destiny را یاد گرفتید، اماده‌اید تا کارهای سخت تری انجام دهید. اما اگر با دوستانتان گروه کوچکی داشته باشید، نمی‌توانید سخت ترین فعالیت‌ها را به پایان برسانید. اینجا اپلیکیشن‌های Discord و Bungie به شما کمک خواهند کرد.

راهنمای Crash Team Racing Nitro-Fueled - بدست آوردن سکه، اقلام فروشگاه و موارد بیشتر
خواندن

برنامه Bungie به شما اجازه می‌دهد تیم‌های مختلف ۲ تا ۶ نفره درست کنید تا بازیکنان دیگر هم به شما ملحق شوند. کار کردن با آن بسیار آسان است، به خصوص برای بازیکنان کنسول. تنها اکانت خود را به گوشی هوشمندتان وصل نموده و از آن استفاده کنید.

اگر قصد دارید بخش‌های بسیار سخت و خاص بازی را انجام دهید، چندین سرور Discord وجود دارند که مخصوص پیدا کردن گروه در بازی Destiny 2 هستند.

مهم نیست کجا یا روی چه پلتفرمی بازی می‌کنید. در این گروه‌ها همیشه می‌توان تعدادی Guardian برای بازی کردن پیدا نمود.

از یک برنامه مدیریت کوله پشتی مانند DIM استفاده کنید

DIM

هنگامی که تعداد زیادی سلاح در Destiny 2 داشته باشید، مخصوصا اگر بخواهید با چند شخصیت بازی کنید، به کمی کمک برای مدیریت کوله پشتی و صندوق خود نیاز خواهید داشت. احتیاجی نیست هر دفعه که می‌خواهید چیزی را انبار کنید یا به کوله پشتیتان انتقال دهید به Tower برگردید. می‌توانید به جای این کار از برخی برنامه‌های مخصوص استفاده نمایید.

Bungie اپ بسیار خوبی برای مدیریت کوله پشتی دارد. با این حال تعدادی برنامه غیر رسمی مناسب نیز برای رسیدن به این مهم طراحی شده‌اند. اگر می‌خواهید برای مدیریت کوله پشتیتان از کامپیوتر یا لپتاپتان استفاده نمایید، Destiny item manager یا DIM می‌تواند برنامه مناسبی برای شما باشد. علاوه بر DIM، برنامه Ishtar commander نیز یکی از گزینه‌های مناسب برای سامان بخشیدن به کوله‌پشتی شما است.

اگر به اینجای راهنما رسیده‌اید، تبریک می‌گویم. شما مبانی بازی را به خوبی آموخته‌اید و می‌توانید بهترین تجربه را در روزهای اولتان در Destiny 2 داشته باشید. چیزهای زیاد دیگری برای یادگیری وجود دارند که در طی زمان خواهید آموخت. حالا زمان آن رسیده است که فضا را بگردید و شرارت را شکست دهید. موفق باشید.

منبع
پولیگان
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x